UITVERKOOP WASSEN MANTELS en JAPONNEN w *^Z2S. mm V erKoopingen. Vergaderingen nop uit de vele MOOIE MODELLEN, welke wij U in Onze nog kunnen aanbieden. In Onze Sorteering smaakvolle is zeker iets voor U bijKomt U eens kijken U zult verbaasd staan hoe goedkoop U thans kunt slagen. HOEK HEERENSTRAAT t.o. Bemosts Boekbespreking. Een huiselijk drama in de Rubroekstr. te Rotterdam. Land- én Tuinbouw. Van onze adverteerders. van de aangifte a.s. Vrijdagavond van 7^8 uur zal moeten plaats hebben. wrdkïNGEN D.V. zal heden Dinsdagavond zeven uur voor de Geref. Gemeente i""O. van Oord, van Zeis,. STELLENDAM. De kinderen van de school met den Bijbel alhier, maakten Vrijdag 11 Juli een schoolreisje naar Amsterdam. Alles had een uitstekend verloop. De beurtvaartonderneming schipper Van der Maas, was zoo welwillend de kinderen naar Hellevoetsluis gratis te ver voeren. De verdere reis werd per firma Vermaat volbracht. Vermaat's autobedrijf dient dan ook in 't publiek dank gebracht te worden voor de schitterende behandeling, die we mochten on dervinden. We kunnen dit adres in alle opzich ten aanbevelen. In Amsterdam werden bezocht het Kon. Paleis op den Dam, het Rijksmuseum en de Dierentuin. Vooral het aquarium vonden de kinderen bijzonder mooi. Op de terugreis zweefde er een luchtschip boven Amsterdam. Nog werd even aangelegd op de heen- en terug reis bij een speeltuin, terwijl het prachtige strand te Noordwijk aan Zee ook wend bewonderd, 's Avonds kwamen alle kinderen in de school terug, waar vele ouders en belangstellenden aanwezig waren. Daar werden de kinderen toe gesproken door den heer J. A. Jongsma, die hen er ernstig op wees, dat er in de eerste en voor naamste plaats dank aan God moet worden ge bracht, die allen genadig had gespaard. De ver antwoording was zwaar geweest voor de leiders, doch geen ongeluk was er gebeurd. De Heere had alles wel gemaakt. Echt dankbaar en voldaan keerde men huis waarts. Deze U»Ve gemaaid vsn pc Site* Sole Ai*»t •'Ss voorbeeld l,akv°ll«»»o I -T(\mZi0 P7 90 slilif I Wm Dit oiodel thans 75 Leuke Dames- en Kindsrhoeden voor j MINDER DAN DEN HALVEN PRIJSlj G0UD5CHE5INGEL GOUD OP ORANJE door L. Penning. Naar wij vernemen is bij de N.V. Uitgeversmaatschap- pij E. J. Bosch jbzn. te Amsterdam ter perse een tot dusverre onuitgegeven werkje van den algemeen geliefden schrijver L. Penning. Onder den titel Goud op Oranje, geeft L. Penning hier een populaire schets van het leven van H.M. Koningin Wilhelmina. Deze levensschets is ge schreven korten tijd vóór het overlijden van Penning, en wordt uigegeven ter gelegenheid van den 50sten verjaardag van de Koningin. In het werkje worden opgenomen verschillende foto's betrekking hebbende op het leven van Koningin Wilhelmina. EEN ECHTE ORANJE, door J. Lens. Uit gave van Oosterbaan en Le Cointre, Goes. Geschiedenis van Vorstin en Volk, bij gele genheid van den 50sten verjaardag van Konin gin Wilhelmina aan de Nederlandsche jeugd ver teld. De eerste twee hoofdstukken verhalen heel kort de geschiedenis van 't Oranjegeslacht van 1533 tot de geboorte van H. M. de Koningin. Dan gaat het verder over 't leven van onze Ko ningin. Voor kinderen is het prettig verteld, en de vele plaatjes maken het niet minder aantrek- /jp, kelijk voor jonge lezers en lezeressen. Een aar- "V dige gedachte, ook dat alle coupletten van 't Wilhelmus voorin zijn afgedrukt. Voor kinderen is dit werkje een mooi bezit. Bij afname van getallen, ter uitdeeling op scho len, zegt de uitgever hooge korting toe. Voor dit doellijkt dit werkje ons zeer ge schikt. Zaterdagmiddag werd aan de Voorstraat te Sommelsdijk het Electro-Technisch Bureau „Centraal geopend. Dit Centraal Bureau is een combinatie van smedenpatroons van West- Flakkee. Er viel op Electriciteitsgebied heel wat te be wonderen. Allereerst de Stofzuiger. De Protostofzuiger en de Vampyr zagen wij in werking. Ze deden hun werking uitstekend. Men kan er te kust en te keur gaan. De grootere en duurdere modellen ontbreken al evenmin als de kleinere, die met een wat voordeeliger in prijs zijn. Een pretig aanzien gaven zeker wel de tal- .l^tijke warmgekleurde zijden kappen voor elec- Jli irische lampen en schemerlampen. Ook mooie lampen van gebrand glas deden het goed in hun zachtere tinten. Op huishoudelijk gebied waren er heel wat apparaten te bewonderen. We noemen alleen maar badfcjeysers, bakblikken, bdenmachineis, haardrogers, handendrogers, kachels, verschil lende keukenapparaten, naaimachinemotor'en, tafelcomforen, roosters voor bakovens. Ook de electrische waschmachine ontbrak niet. Van de E. M. F. motoren heeft dit Centraal Bureau de alleenverkoop op Flakee. Velen gaven van hun belangstelling blijk door het zenden van een pracht bloemstuk. Wie zijn huis electrisch instaleeren wil, kan zich volledig inrichten. den gewaagd, en die op slot van rekening erg blijken tegen te vallen, meer dan door en door bekende paarden, waarvan men weet, dat zij enkele, wellicht onbeduidende gebreken hebben. Zoowel kooper als verkooper hebben schuld aan de in den paardenhandel veelvuldig ge pleegde listen en bedriegerijen. Bij het koopen van paarden is daarom eigen paardenkennis, of raad en bijstand van deskun digen noodig, wil men zich voor bedrog vrij waren. En ook dan nog kan men 't mis hebben. Er is een hooge mate van opmerkzaamheid en geoefendheid noodig, om zijn aandacht niet te laten afleiden van de werkelijke gebreken door de welbespraaktheid en loftuitingen van den koopman. Het opnoemen van al die deugden, het opsommen van reeds geboden prijzen, moet men niet onvoorwaardelijk gelooven. Dit ge schiedt soms door betaalde handlangers of ma kelaars van den koopman. Alleen aan wat men ziet en opmerkt, mag men zijn vertrouwen schenken. Mergel als Meststof. Mergel is een mengsel van koolzure kalk met klei, leem of zand. Stelt men vochtige mergel aan de lucht bloot, dan valt ze in kantige stukjes en dunne plaatjes uit een en vormt later een murwe, fijnkruimelige grondsoort. In de praktijk onderscheidt men zand- en kleimergel, of, zooals de landbouwer het uitdrukt: magere en vette mergel. Zand- mergel is geel van kleur en bevat in hoofdzaak koolzure kalk, maar slechts zeer weinig klei, waarom de practische landbouwer ze magere mergel noemt. Klei mergel is nagenoeg wit gekleurd en bevat 85^90 koolzure kalk en 10 tot 15 klei, waarom men ze in de praktijk vette mergel noemt. Door een sterke bemes ting met klei mergel wordt een zandgrond buitengewoon veel beter, maar een taaie klei grond nog taaier. Omgekeerd oefent zandmergel op klei een gunstigen invloed uit, terwijl daar entegen groote hoeveelheden daarvan op zand grond diens slechte eigenschappen nog ver ergeren kunnen. Eieren bewaren. Wil men eieren eenige maanden of zelfs een jaar bewaren, dan is het natuurlijk noodig, dat men pas gelegde gezonde eieren, geen oude, voorheen verkeerd behan delde, wellicht reeds een kiem van bederf be vattende, bezigt om eieren, te bewaren. Om- keeren of bewegen der eieren in den loop van den tijd is niet noodig. Wel zeggen velen, dat dit goed is om de eieren versch te houden. Ze weten, dat de eieren, terwijl ze bebroed worden, gelucht en gekeerd moeten worden, maar dit is alleen in den tijd van bebroeden noodzakelijk. Noch onder de kip noch in de broedmachine is de temperatuur op alle plaatsen dezelfde. De eieren aan den rand van het nest liggen altijd koeler dan die in het midden, en de bovenkant, waar de kip op zit, is ook warmer dan de onder kant, daarom ligt het in het instinct van het dier de ligging der eieren te veranderen en de mensch doet het haar na. Bij eenvoudig bewaren voor 't gebruik behoeven de eieren niet van plaats te veranderen. „Koekoeksspog". Aan distels, ratelaarssten gels, grashalmen en vele andere planten, kunnen we dikwijls massa's wit schuim opmerken koekoeksspog, zoo geheeten, omdat men meende, dat de koekoek het schuim tegen de planten het gespuwd. In dat schuim zit een groen beestje: de larwe van een insect, dat schuim beestje heet, behoorende tot dezelfde familie als de bladluizen en wantsen. Uit het eitje, dat door het schuimbeestje aan een stengel gelegd wordt, komt een larve, die het sap uit de plant zuigt en weldra een schuimachtig vocht af scheidt, hetwelk 't beestje ongetwijfeld moet' dienen tot bescherming tegen zijn vijanden. De larve groeit en vervelt eenige malen; na de laatste vervelling verandert zij in het volkomen insect, dat uiterlijk veel heeft van een platte, groene vlieg en bij zonnig weer veel op bloem en grassenstengels wordt aangetroffen. Veehandel. In iedere stad van eenige betee- kenis worden nu en dan personen aangetroffen, die op oneerlijke wijze trachten vee in handen te krijgen. Daarom is het zaak, dat de ver kooper terdege toeziet, aan wien hij verkoopt. En men bedenke vooral, dat door de levering, gevolgd op de koopovereenkomst, het eigen dom der verkochte dieren op den kooper over gaat, ook al zijn ze nog niet betaald. De dieren zijn dan een deel van het vermogen des koopers geworden, waarmee hij naar goedvinden kan handelen, zonder daarvan aan iemand, wien ter wereld ook, rekenschap verschuldigd te zijn. De zaak staat anders, wanneer de kooper, om zich tegen crediet te laten leveren, allerlei listige kunstgrepen heeft verzonnen, zonder welke de verkooperniet had willen handelen. Wel zijn er middelen om in zekere omstandigheden de verkochte en nog niet betaalde slachtdieren terug te krijgen, maar deze rechtsmiddelen zijn vrij duur en alleen van toepassing, zoodang de bedoelde dieren niet wederom aan derden zijn verkocht en door die derden zijn betaald. Vetmesten van vogels. Het proppen (vet mesten) van vogels, vooral van ganzen, is erge dierenkwelling. Het lijden dezer dieren gedurende een 5-tal weken is verschrikkelijk. Ze worden zoo eng opgesloten, dat ze slechts kunnen staan, en anders geen beweging kunnen maken. Door het met geweld instoppen van t voeder komt vaak ontsteking voor van 't gehemelte en den slokdarm. Bij de pijnen, hierdoor ontstaan, komt nog het lijden der voedingsorganen. De dieren kunnen de overmaat van 't ingestopte voeder niet verteeren en ze worden ziek. Desniettemin wordt het vleesch, vooral de lever van zieke dieren, door „fijnproevers" als een lekkernij ver orberd. 't Is een feit, dat reeds velen door het gebruik van zieke ganzenlevers ziek geworden zijn. Fruit en Groente bewaren. Hoe koeler men fruit en groente bewaart, hoe beter, als men maar zorgt, dat ze niet bevriezen. De tempe ratuur mag dus niet beneden het vriespunt dalen, maar verder is 't gewenscht, dat de temperatuur zoo weinig mogelijk boven nul graden Celsius rijst. Genomen proeven hebben bewezen, dat men beneden 2.5 gr. C. moet blijven. De kool bouwers weten bij ervaring, dat te groote voch tigheid de kool in de schuren spoedig tot bederf doet overgaan, maar dat te groote droogte de kooien doet opdrogen en verschrompelen. De zelfde ondervinding heeft men opgedaan met het bewaren van gruit. Tusschenbeide luchten, om de overtollige damp te verwijderen, is dus gewenscht. Het is begrijpelijk, dat hierin een moeilijkheid ligt, daar het verwijderen van vochtige en bedorven lucht uit een lokaal ge paard gaat aan of veroorzaakt wordt door het toestroomen van buiten (warme)-lucht, hetgeen spoedig groot verlies aan ijs zal veroorzaken. Dit bezwaar moet men opheffen door lucht kokers, waarvan men de werking kan regelen. B—r. Burgerlijke Stan** SOMMELSDIJK. GeborenCatharina, d. v. Leendert Breen en Krijntje Bruggeman Marinus, z. v. Arend van Lente en Willemtje van Nimwegen. MIDDELHARNIS. GeborenJacob, z. v. W. L. Hobbel en E. Crezee; Leenlje Pietertje, d, v. K. Hak» kenbrak en M. Redert. OverledenG. Witvliet, 69 j., wed. van G. Jongejan. OUDE TONGE. GeborenCornelis Jacobus, z. v. Adrianus Hendrikus F. Campfens en Catharina Adriana Nuts; Anna Maria, d. v. Wilhelmus Kauffman en Johanna Pieternella Vervloet; Johanna Wilhelmina, d. v. Johannes Huizer en Cor» nelia Kroon. OverledenNijsje Gebuis, oud 41 j., ecbtgen. van Arie Klem, Een gepenslonneerd stafmuzikant van bet Ned. Indische leger schiet zyn dochtertje dood en verwondt zijn zoontje levensgevaarlijk, waar» na hij tracht de hand aan zich zelt te slaan. De dader is aangehouden en heeft een volledige bekentenis afgelegd. Vrijdagavond tegen half acht heeft zich in de Rubroekstraat te Rotterdam een huiselijk drama afgespeeld, waarbij een meisje van 11 jaar is gedood en een jongetje van 10 jaar levensgevaarlijk is gewond, van welk drama misschien wel de meest tragische bijzonder» heid is, dat de dader de vader van de beide kinderen is. Na zijn weerzinwekkende daad heeft de man getracht zich zelf van het leven te berooven, welke poging hem is mislukt Het verloop van de feiten is als volgt In pand no. U aan voornoemde straat woont sedert eenigen tijd de familie De Paauw, bestaande uit man, vrouw en een 9-j srig klein» kind. Bij deze familie woonde sinds een paar maanden in de ongeveer 40>jarige P. St. een gepeosionneerd titulair brigadier stafmuzikant van de Indische weermacht met zijn beide, kinderen. Helena Fredireka St. en Fieter St. oud respectievelijk 11 en 10 jaar. De familie De Paauw kende St. nog uit zijn jonge jaren, toen zij en hij in Schoon» hoven woonde. Ongeveer 20 jaar geleden is St. als muzikant naar Indië gegaan, waar hij is getrouwd. Zijn vrouw is eenigen tijd ge. leden overleden en toen heeft hij zijn beide kinderen naar het vaderland gezonden, waar zij zijn opgenomen in het kinderhuis aan de Van Speykstraat te Rotterdam. Ruim een jaar geleden is hij overgeplaatst naar West Indië en ongeveer 3 maanden geleden is hij met pensioen gerepatriëerd. Zijn beiofde, de kin» deren bij zich te nemen, zoodra hij weer terug zou zijn, is hij dadelijk nagekomen en eerst heeft hij toen met beiden, gedurende een maand ingewoond bij zijn broer in de Meidoornstraat. Inmiddels had hij de familie De Paauw weer ontmoet en vooral ook om» dat de kinderen zoo zeer op juffrouw De Paauw gesteld waren, werd besloten, dat hij zijn intrek bij deze familie zou nemen. Dit gezin is toen speciaal om dezen reden ver. huisd en St. is bij de familie ingetrokken. Hij had een pensioen van f 12 in de week en meer dan eens heeft hij er zich in zeer scherpe termen over uitgelaten, dat hij daar met zijn kinderen niet van kon leven. Hij gaf dan erg af op de maatschappij, de regee» ring en den godsdienst. Intusschen was het hem gelukt een betrekking te krijgen als portier bij Heck's Lunchroom aan den Noord Blaak te Rotterdam. Hij verdiende er f 15 in de week en ontving nog ongeveer evenveel aan fooien. Gedurende dien tijd gedroeg hij zich steeds heel behoorlijk, hij betaalde op tijd zijn kostgeld en zorgde ervoor, dat zijn kinderen goed in de kleeren zaten. Maar na zes weken heeft hij opeens zijn ontslag ge» nomen omdat zijn chef hem had gezegd, dat hij als portier een beetje beter moest opletten, dat geen ongewenschte elementen in de zaak kwamen. Daarna is hij een week zonder werk geweest, waarna hij' op de Blikfabriek te Hillegersberg is gekomen, tegen een loon van f 15 in de week. Daar is hij precies een week geweest. Vervolgens is hij weer een paar weken zonder werk geweest en vooral in dien tijd schold hij veel op de maatschappij Donderdag heeft hij zich tegen kennissen er over uitgelaten, dat hij er beter aan zou ioen, om een eind aan zijn leven te maken, want zoo zei hij, die f 12 in de week is te weinig om van te leven en te veel om dood te gaan. Men had deze uitlating evenwel met zoo heel ernstig opgenomen. Vrijdagmiddag is hij met zijn beide kinderen gaan wandelen. Men ver» wachtte hem tegen etenstijd terug, maar in» plaats van omstreeks half zes kwamen ze eerst om kwart over zeven. Toen juffrouw De Paauw hem vroeg, waarom hij zoo lang was weggebleven, gaf hij geen antwoord, maar hij richtte zich tot zijn kinderen en zei komen jullie maar hier. Daaibij sloeg hij zijn linkerarm om beiden heen en voordat men erop bedacht was, had hij met de rechterhand een revolver uit zijn zak gehaald en dadelijk daarop een schot gelost op het meisje, dat terstond dood neerviel. Oogenblikkehjk daar» na loste hij ook een schot op den joDgen, die zeer ernstig aan het hoofd werd gewond Daarna richtte hij het wapen op zich zelf, maar het wapen ketste. Vervolgens is hij in de kamer het drama heeft zich in de keuken afgespeeld een pennemes gaan halen. Toen hij in de keuken terug kwam, en zag, dat zijn zoontje nog leefde, heeft hij het kind met het mes in de borst gestoken. Het jongetje werd in de hartstreek geraakt. Daarna heeft hij zich zelf enkele steken met het mes in den borst toegebracht, maar deze zijn geen van alle van ernstigen aard. Terstond heeft juffrouw De Paauw tusschen» beide willen komen, maar bij snauwde haar toe, weg te gaan. Zij is daarop de trap afge» loopen, om hulp te halen. Een buurman is daarop de straat opgerend om politie te zoeken. Al spoedig ontmoette hij 2 agenten, die dade» lijk naar boven gingen. Dit is alles zoo vlug in zijn werk gegaan, dat toen de agenten de keuken binnen kwamen, de man juist trachtte met het mes de hand aan zich zelf te slaan. De agenten hebben toen hun revolver ge» trokken en St. ontwapend, waarna de een den man in bedwang heeft gehouden en de ander den geneeskundigen dienst heeft ge waarschuwd, die spoedig met twee auto's ter plaatse was. Het jongetje en de man zijn naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar eerstgenoemde is opgenomen en de ander is verbonden. Daarna is St. naar het politie» bureau aan de Meermanstraat overgebracht, waar hij aan een verhoor is onderworpen en is opgesloten. Bij het verhoor maakte hij een zeer cynischen indruk. Hij legde een volledige bekentenis af en zei zijn kinderen nooit meer te willen zien. Op hem is een briefje gevon» den, waarin hij afscheid neemt en dc maat» schappij de schuld van zijn daad geeft. Het mes en de revolver zijn in beslag genomen. In den loop van den avond is het lijkje van het meisje naar het ziekenhuis vervoerd om te worden geschouwd. Het onderzoek in deze zaak Lerust bij commissaris S. Dijkstra en de inspecteurs L. Hermans en v. d. Valk. De rechtercommissaris mr. Franken en de substi» tuut officier van justitie, mr. Hoeffelmau, waren bij het onderzoek ter plaatse tegen» woordig Inspecteur Tas van den dactyloscopi» schen dienst heeft enkele fotografische opna» men gemaakt. Natuurlijk heeft het gebeurde in de druk bevolkte straat veel consternatie gewekt en tot laat in den avond heeft zich een dichte menschenlnenigte voor het pand verdrongen. Vrijdagnacht om 3 uur is het jongetje aan de bekomen verwondingen overleden. N. K. Ct. Op Woensdag 16 Juli 1930, v.m. 10 uur zomertijd te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 71 perceelen tarwe, haver en erwten, wassende onder Stellendam in kavel 21 van den Adrianapolder, in kavels 6, 12. 25, 31 en 45 van den Eendrachtspolder en in kavels 6 en 7 van den Halspolder, ten ver» zoeke van den heer D. Goekoop te Goede» reede. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Verkooping van vruchten te velde te Middelhamis, op Donderdag 17 Juli 1930, _des avonds 8 uur (zomertijd), in het hotel Meijer te Middelharnis, ten verzoeke van de heeren Jac. Verolme Johsz., H. van Es en G. L. Born Azn. Notaris VAN BUUREN. Verkooping van vruchten te velde op Don. derdag 17 Juli 1930, des voormiddags 11 uur (oude tijd) m Hotel Hobbel te Ooltgensplaat, ten verzoeke van den Heer A. J. Korteweg en anderen. (Zie aanplakbiljet). Notaris AKKERMAN. Vrijdag 18 Juli, 's morgens 10 uur (Zomer» tijd) te Stellendam, in het Logement Kaashoek, van 47 perceelen Tarwe, Erwten en Haver, wassende onder de gemeente Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 18 Juli 1930 's avonds 6.30 uur (o.t.) verkoop van erwten, haver tarwe en aar dappelen, te velde staande in. den polder Zui- derland en Oudeland te Oude Tonge, ten ver zoeke van Mej. Neeltje Munters te Oude Tonge, in het logement van G. van Veen, aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 18 Juli 1930, 's avonds 7 uur (zomertijd) te Dirksland, in Hotel Polderman, van diverse perceelen Haver en Erwten, was sende op landen onder Dirksland, Melissant en Sommelsdijk, in de polders Dirksland, Oud- Melissant en Oudeplaat. Breeder omschreven bij biljet. Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 21 Juli 1930, 's avonds 6uur (oude tijd) te Nieuwe Tonge, ter herberge van I. de Witte, van Tarwe, Erwten en Haver, wassende op landen te Nieuwe Tonge in de polders Duivenwaard en het Noordland, ten verzoeke van de heeren K. M. Houtaar en M. Oorbeek. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 19 Juli, 's avonds 6 uur (Zomer» tijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van 62 perceelen Tarwe, Haver, Erwten, Rogge, Gerst en Sjalotten, wassende onder de gemeenten Ouddorp en Goedereede, Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 25 Juli 1930, 's avonds 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, in Hotel Polderman, veiling, en Op Vrijdag 1 Augustus 1930, 's avonds 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, in Hotel Keu velaar, afslag, van 11.20 50 H.A. (24 Gem. 120 R. V. Maat) Bouwland en halve watering, te Melissant, in den polder Diederik, kad. Sectie A ns. 377 tot en met 382. Verhuurd tot blootschoof 1933 aan den Heet D. Poortvliet voor f 1343,65. In 6 perceelen en in combinatie Ten verzoeke van de Erven van wijlen Mej. de Wed. Abr. van Nieuwenhuijzen. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 31 Juli 1930 veiling en op Donderdag 14 Augustus d a. v. afslag, beide dagen voorm. half twaalf uur (z.tte Brielle in hotel »De Nymph« van de kapi» tale Bouwmanswon'ing met schuur, wagenbuis (alles geheel van steen), erf, tuin, boomgaard en uitmuntende bouw» en weilanden, onder de gemeenten Abbenbroek en Nieuwenhoorn, tezamen groot 32.24.22 H A (70 gem. 62 R. V. maat), waarvan verhuurd de hofstede met 22 65.60 H.A. bouw' en weiland tot bloot» schoof 1930, (gebouwen c,s. tot 1 Mei 1931) aan den heer P. Scheij grond Jz. te Abben» SOMMELSDIJK.* Vrijdag 18 Juli a.s. zal een zeer belangrijke Algemeene Vergadering van den Flakkeeschen Boerenbond, wórden gehou den des nam. 3.30 uur in het Hotel Speé alhier. De agenda bevat o.a. na het huishoudelijk gedeelte een tweetal voordrachten n.l. van den heer Mr. H. van Haastert, secretaris der R.K. Boeren- en Tuindersbond te Den Haag over „Actieve handelspolitiek" en door den heer S. Posthuma, secretaris van de Kamer van Koop handel te Den Haag over „Vrijhandel." UIT DE LAND- EN TUINBOUWWERELD. (Nadruk verboden). Het koopen van paarden. Het koopen van een paard is een van de moeilijkste dingen, welke bestaan. Zoo dikwijls toch blijkt men min of meer bekocht te zijn. En dat overkomt niet alleen den oningewijde. Neen, ook hij, die over een vrij voldoende mate van paardenkennis beschikt, heeft het soms mis. De paardenhandel bezit een weinig gunstige reputatie. Er heeft dikwijls zwendel en bedrog bij plaats. De koop man hemelt zijn paarden zooveel mogelijk op. Hij beschouwt ze als koopwaar en tracht ze, evenals elk ander handelaar,zooveel mogelijk ln een gunstig daglicht te plaatsen. Hij gebruikt soms allerlei listen 'en kunstgrepen, soms meer 0 minder groote onwaarheden, om zijn koop- Waaraan te prijzen. Paardenkoopers nemen het met de waarheid altijd niet even nauw. Ging een koopmanalle gebreken van een paard opnoemen, zoowel als diens goede eigen- sc*)aPPen, Hen tegen één, dat hij er voor een redelijken prijs geen kooper voor vond. De ereld wil bedrogen zijn, zegt m'en wel eens, 1 n zo° is het ook hier. Vaak nog koopt men ever vreemde paarden, waarbij veel moet wor-

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 3