AM Bij Examens EEK am els dijk ch en meur, meur, geen verklaarbaar was door gunstige berichten aangaande de maal-resultaten in de thans loo- pende campagne. Intusschen is in den suikerprijs nog steeds geen verbetering gekomen, als gevolg van den druk der wanverhouding tusschen pro ductie en verbruik. Nadere berichten over een eventueel samengaan der Visp. met de pro ducenten in Europa en op Cuba zijn tot dus verre uitgebleven. Hoewel de koersen van en kele soorten ook iets beter waren, was er in de tabakafdeeling niet veel te doen. Blijkbaar hebben de aandeelhouders zich reeds vertrouwd gemaakt met het idee, dat oogst 1929, welke in dit jaar verkocht wordt, over het algemeen slechts een onbeduidende winst, of mogelijk zelfs verlies zal opleveren. Ook rubberaandeelen profiteerden eenigszins van de algemeen betere stemming en konden eenige koerswinst boeken. Verbetering in den toestand heeft de afgeloopen week echter niet weer gebracht. Het verbruik van rubber blijft beneden de verwachting. De voorraad in Engeland steeg ditmaal met 1500 ton, en bedraagt thans 106.242 ton. Alhoewel aandeelen Koninklijke de dalende tendenz der markt gedurende de laatste weken wel hebben gevolgd, was hier toch slechts van geringe koersverliezen sprake. Ook voor dit fonds trad nu een matig herstel in. De voor zitter van de Shell heeft ter vergadering in Londen verklaard, dat het streven der produ centen naar vriendschappelijke samenwerking steeds sterker wordt. Aandeelen Boetoen hebben van het groote verlies, welke zij gedurende de laatste weken hadden geleden, ditmaal iets in gehaald. Intusschen is het vertrouwen in deze zaak sterk geschokt. Amerikaansche waarden toonden zich lusteloos, terwijl de stemming in den hoek der scheepvaartaandeelen bepaald stil was. blijft men kalm en helder, indirn men vooraf Mijnhardt's Zenuw'abletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Verkoopingeii- Donderdag 3 Juli 1930 veiling bij M. Koen. raadt en Donderdag 10 Juli 1930 afslag bij A. Buijs, beide dagen 's avonds 6,30 uur (o t.), van: Een huis, schuur en erf met open grond te Achthuizen, gem Ooltgensplaat, ten ver. zoeke van Mej. de Wed. P. Jacobs Pzn., in 2 perceelen. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 5 Juli bij inzet en Zaterdag 12 Juli bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zo. mertijd) te Ouddorp in het Logement Akers, hoek, a. Ten verzoeke van de erfgenamen Teunis Akershoek Dirkszoon, een perceel bouwland te Goedereede, op Schelboek, kadaster Sectie B no. 400, groot 0.70 90 H.A. of 1 Gem. 163 R.VM, verhuurd tot 11 Nov. 1931 aan de weduwe Daniël Mierop voor f 120,—per jaar. rant middags iederen DE JONGSTE SCHEEPSKAPITEIN VAN NEDERLAND Is ongetwijfeld de 5-jarige kleinzoon van den vletterman te Smulden, wiens motorboot de verbinding tusschen de belde kanten van de haven te IJmuiden onderhoudt. Den ge- heelen dag helpt hl) zUo grootvader, maar,.,., volgend laar moet hl) naar schooL gens benoeming te Rotterdam. Hem wordt dank gezegd voor de bewezen diensten. 9 Uitgeloot wordt één aandeel der geld eenrng groot 10.000 per 31 Dec. a.s., uitgeloot is n°Hnkele posten schoolgeld openbare school worden oninbaar verklaard wegens ziekte. Voorgesteld wordt over te gaan tot ont binding van het huurcontract van den grond naast de woning van de Erven W. v. d. Linde en de verhuring daarvan aan A. Hameete Pz. onder bepaalde voorwaarden en voor een be drag van 20.— per jaar. Hameete vindt 20.veel te hoog en wil hoogstens gaan tot 5.— per jaar. B. en W. hebben wel overwogen, dat het tuintje voor v. d. Linde practisch weinig waarde had, maar Hameete heeft er oneindig veel meer aan, zoodat 20.— niet te duur is. Hij maakt er een winkel van en een woning achter, zoo dat f 20.— niet te hoog is. De heer ROODZANT vraagt waarom het hekje weg moest en bestraat moest worden. De VOORZITTER: Dat vindt hij geen be zwaar. Hij heeft alleen bezwaar tegen de ^Conform het voorstel B. en W. wordt be- Sl°A.n' v. d. Sluijs e. a. aan den Oudendijk vragen aansluiting aan het electnsch net zonder 1 VOORZITTER zegt, dat deze kwestie in de E.M.G.O. ook besproken is en Ir. Boom heeft uitgelegd, dat de gevraagde garantie van j 154.— per jaar (alleen voor de boerderijen, niet voor de tusschenstaande woningen) ab soluut geen bezwaar is. In de Haarlemmermeer gebruikt de kleinste boerderij 150.— en de grootste over de 300.—. Dirksland heeft in hoofdzaak meegedaan aan de electriciteit ter wille hoofdzakelijk van de buitenboeren. Dat de gemeente de risico van de exploitatie der gasfabriek in 't geding bracht, is hoofdzakelijk gebeurd ten gerieve van de buitenboeren. Het gaat dus niet op te zeggen, dat de gemeente voor de buitenboeren niets doen wil. De heer ROODZANT vindt, dat het over het algemeen gedragen moet worden, zonder uitsluiting van iemand. De kosten moeten over allen omgeslagen worden. De VOORZITTER zegt, dat dit onmogelijk kan, dan zou de kostprijs zoo hoog worden, dat niemand zich aansluiten zou. De heer DE BONTE vindt een tarief van 150.— voor een boerenhoeve niet hoog. Er zijn anderen, die ook garant hebben moeten stellen. Spr. vraagt wanneer er enkelen tusschen uitgaan, de garantie verhoogd wordt De VOORZITTER antwoordt, dat het af hangt wie er uitvallen. Als op het eind er uitvallen, dan heeft dit geen invloed op de garantstelling, want dan verlagen naar verhou ding de aanlegkosten van het net, maar als er uitvallen halverwege of aan het begin, dan moeten anderen de garantie verhoogen. De heer ZOETEMAN wijst er op, dat de garantie niet te hoog is. 150.is heel weinig, de meesten zullen meer verbruiken. Spr. is het er mee eens, dat de bewoners tusschen Buth tot Kardux met een klacht kwamen, want die waren te hoog aangeslagen, 300.— is voor dat stuk naar verhouding te hoog. Spr. vindt het ongemotiveerd, dat op dit request een hand- teekening voorkomt van een landbouwer, die op een vergadering pertinent verzekerd heeft, dat hij niet aansluit, omdat hij zelf stroom heeft. Spr. vindt, dat die handteekening dit adres waardeloos maakt. Spr. wijst er ook op, dat als een arbeiderswoning, behoorend bij een boerderij, stroom verbruikt, ook dit in mindering komt op de garantie van den boer. Daaruit blijkt wel, dat de E.M.G.O. alles wil doen om aan de buitenboeren tegemoet te komen. De VOORZITTER wijst er op, dat er in deze gemeente 2 groepen moeten onderscheiden worden. De eene groep moet een garantie stei- len van 150.— en de andere groep een van 300.omdat dit maar een paar boeren zijn en hiervoor apart een hoogspanningskabel ge legd moet worden en deze moet aangesloten worden op het translormatorenhuisje in de ge meente, wat op zichzelf al ettelijke duizenden guldens kost. En die tweede groep zou de vraag gesteld kunnen worden ot de gemeente er iets aan tegemoet kan komen. De heer DE BONTE wil ook van de eerste groep het garantiebedrag van 134.hand haven. Het valt spr. tegen, dat er een groep buiten het electrisch net zou blijven. Spr. wijst er op, dat de electriciteit ook dienstbaar ge maakt wordt aan den tuinbouw, hetgeen de rapporten uit Noord-Holland uitwijzen. Spr. zou in overweging willen geven wat de gemeente er aan kan doen om ook die menscüen aan te sluiten. De heer BUTH vraagt hoe het mogelijk is, dat voor 2 boerderijen aan den Havendijk wel kunnen aansluiten. Er waren eerst 3 boerderijen voor een garantie van 600 te zamen. Er is er een afgevallen en toen moesten eerst de twee overschietenden het bedrag van 600 betalen, maar dat vonden ze onbillijk, omdat ze ver moeden als eenmaal de leiding er lag, de derde wel zou aansluiten en dan met de garantie niets te maken zou hebben. Maar toen is door de E.M.G.O. toegestaan, dat ze 200 garantie betaalden. Spr. begrijpt niet, dat dit mogelijk is, want dat is toch veel verder dan den Ouden dijk. De heeren ZOETEMAN en WARNAER zetten het nader uiteen, waaruit afdoende blijkt, dat het onmogelijk is om het verzoek der adres santen van den Oudendijk te voldoen. Besloten wordt afwijzend op het betreffende verzoek te beschikken en wat de andere groep betreft af te wachten tot deze met een verzoek komt. B. en W. stellen voor aan de Bijz. school 1000 uit te keeren ter bestrijding der kosten van het aanbrengen van celotexplaten op de glazen schotten voor geluiddemping. Weth. VAN DER POEL licht het voorstel nader toe. Met algemeene stemmen wordt conform het voorstel besloten. B. en W. stellen voor aan te gaan de volgende geldleeningen a. 5500,voor kosten aanschaffing eener nieuwe zuiverkist voor het gasbedrijf. b. 1000.— voor bijdrage als bedoeld onder punt 12. c. 3300,— voor aanschaffingskosten nieuwe auto. d. 2300,— zijnde 110 van het aandeelen kapitaal Electriciteitsbedrijf. Enkele af- en overschrijvingen op de be grooting dienst 1930 worden toegestaan. Tot onderzoek der gemeenterekening 1929 en der gemeentebegrooting 1931 worden resp. de volgende raadsleden aangewezen: de heeren Roodzant en Gestel. De heer BUTH wijst er op, dat het trekpad onder de duiken niet in orde is. De VOORZITTER zal het laten nazien. Dan sluiting. ttHflDMl ttlïIMlil'ZICDL De Amerikaansche markt blijft volharden bij de onzekere houding waarin zij reeds geruimen tijd verkeert, doch over het algemeen bleef de stemming gedurende de afgeloopen week weder om gedrukt. De staalproductie is verder be perkt geworden, en bedraagt op het oogenblik nog slechts ca. 65 van het productiever mogen. Een dergelijke terugslag is allerwegen merkbaar, en teekent zich wel in de achteruit gang van bijna alle industrieën. De spoorweg- ontvangsten zijn onbevredigend, en de goederen- prijzen blijven laag. Het is wel duidelijk, dat al deze omstandigheden niet geschikt waren om de kooplust op te wekken, doch af en toe werd door dekkingsaankoopen eenigen steun aan de markt verleend. Ook ter beurze te Amsterdam was de stem ming gedurende de afgeloopen week zeer flauw en allerwegen toonde men zich sterk geneigd zich van zijn bezit te ontdoen, doch later kon onze beurs zich gedeeltelijk verheffen boven het onbevredigend koersverloop van New-York. Waarschijnlijk onder den indruk eener circu laire, welke a 1.ten verkoop werd aan geboden, en waarbij het den samensteller er natuurlijk omj te doen was het publiek dien gulden uit den zak te kloppen, en er misschien ook nog wel op andere wijze munt uit te slaan, werden aandeelen Philips in het begin der week in groote posten ten verhoop aangeboden. Dit aandeel ondervond echter een krachtig herstel toen de markt keerde. Waarschijnlijk heeft hiertoe ook wel bijgedragen het winnen van het proces tegen de Radio-handelaren. Opge merkt dient te worden, dat de exportcijfers over de maand Mei niet gunstig waren, doch de koers der aandeelen was dan ook tot een zeer laag peil gezakt. Van de betere stemming der markt profiteerden eveneens aandeelen Marga rine Unie. Blijkbaar werd voorloopig niet veel aandacht geschonken aan het bericht omtrent de oprichting eener concurreerende fabriek te Steenwijk. Bij de betere stemming ter beurze sloten zich aandeelen Aku en Van Berkel aan. Voor wat de suikerafdeeling betreft, hier vielen eveneens koerswinsten te noteeren, het JHR. MR. W. J. M. v. «L POLL, burge meester der gemeente Vught (N.Br.) en kamerheer In buitengewonen dienst van H. M. de Koningin U overleden. OUD PRESIDENT COOLIDGE VAN AMERIKA IN OFFICIEUS IN TERMEZZO. Een aardig snapshot van den oud-president der Ver- eenlgde Staten, zcioals men een Staatsman niet lederen dag aantreft, Coolidge in gesprek met twee vrienden van het college van Amherst 0,15 0,25 0,25 b Ten verzoeke van de erfgenamen Jacob en Abel Meijer 1 Een huis met schuur, tu;n erf en bosch» hakhout te Ouddorp, -an de middeldume", kad Sectie D No 726 32 en 33 en No 857 gedeeltelijk, ter e»ootte van plm. 0 49.78 H A. 1 G. 25 RV.M., en het recht van huur tot 11 Nov 1967 aan oneeveer 0.50.52 H.A. 330 RVM. grond van de Midlelduiren (huurprijs f 16.50 per jaar), dadelijk te aan» vaarden. 2. Een perc-el tuingrond, nabij den vorigen koop, kad Sectie D No 708, groot 0 28 68 HA. 187'/2 RVM blootschoof 1930 te aanvaarden. 3. Een perceel bouwland te Ouddorp, in het Oudrland, gen. »Krabbeland«, kad ectie D No 824. groot 0.57.80 H.A 1 G 77'/2 R.VM te aanvaarden bloot-choof 1930 en 4. Twee aandeelen in de coöp. Cichorei drogerij »Ouddorp« te Ouddorp. Notaris VAN I)EN BERG. Op Vrijdag 11 Juli 1930 veiling en afslag in eene zitting 's avonds 6.30 uur (o.t.) bij P. Kroon te Langstraat, van Een huis, B 176, schuur en erf aan de Langstraat, gcm. Ooit, gensplaat. Bewoond geweest door Jacibus Hoozemans. Notaris VAN ISPELEN. STRUISVOGELS. Zes van de twaalf struisvogel eieren in de Rotterdamsche Diergaarde zijn Dinsdag uitgekomen. Een foto van deze nieuwe collectie voor den dierentuin. Rechts: dr. Kuiper, directeur der Rotterdamsche Diergaarde. nedele, Tnt de velen rrij wat iet alle van de g in de In der« doende Marktberichten Centrale Veiling te Mlddelharnis» Veiling van Woensdag 2 Jnli, Bloemkool f 1,80 tot f 10,40 Roode kool f 16,— per 100 stuks Sla f 1,50 tot f 1 70 Andijvie f 0,40 tot f 1,70 per 100 krop Peen f 5,40 tot f 7,20 Rabarber f 3 60 Kroten f 2,70 per 100 bos Dubbele priDcessen f 21,— tot f 28,— Wagenaars f 21,— tot f 22,— Tui-boonen f 5,80 Doppers f 8,— tot f 9,20 Peulen f 10,— per 100 kg. Aardbeien f 14,60 tot f 15, Roode bessen f 3,— tot f 10,— Frambozen f 20.— tot f 25,— per 100 pond Eerstelingen f 3,— Eigenheimers f 3,— tot f 3,90 Blauwputten f 5,80 Poters f 1,50 tot f 1,60 Kruisbessen f 5.— tot f 5,50 per 100 kg. Perziken f 6,60 tot f 8,— per 100 stuks Veiling van Donderdag 3 Juli, Kipeieren 50-53 kg. f4— tot f 4,30 idem 57—59 f 5,— tot f 5,30 idem 59-60 f 5,30 tot f 5,45 idem bruin 60 kg f 5,40 tot f 5,45 Eendeieren f 4,25 tot f 4,35 per 100 stuks Aardbeien f 12,- tot f 13,70 per 100 pond Roode bessen f 6.60 tot f 7,— Kruisbessen f2,- tot f 3,60 per 100 kg. Aanvoer van eieren 19500 stuks. I IER t ■b eurs 11531 JOUW, anleg, ap de Elec» nstal natige ur. Ver» elooa HET 25-JARIG BESTAAN VAN HET 11e REGIMENT INFANTERIE is te Nijmegen met eenige feestelijkheid ge vierd. Het défilé der troe pen voorbij het stadhuis. Op het bordes de burgemeester van Nijmegen,

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 7