VICTORIA-WATER HOEKJE VOOE VROTJW 35 Voor de Vrouw. Voor de JeugdL OPUitKHfiiii tn ützüüu flRTUÜRLIJK BHOtlUiATER in strijd met uwe bouwverordening en alzoo onrechtmatig, 4e, dat de grond,onmiddelijk ten Zuiden van den tuin van ondergeteekende gele gen, wordt gebruikt voor bergplaats van steen kolen, waarvan ondergeteenkde hinder onder vindt dat een en ander een handelen of nalaten der gemeente is, dat in strijd is met den rechtsplicht der gemeente en indruischt tegen de zorgvul digheid die in het maatschappelijk verkeer be taamt ten aanzien van eens anders goed en schade oplevert voor ondergeteekende, doordat de waarde van zijn pand met erfpachtsrecht daardoor zeer gedrukt wordt dat wel is waar na het verzoekschrift van ondergeteekende aan Uwen Raad dadelijk eenige palen die voor ondergeteekende zeer hinder lijk waren wer zijn. verzet, voor welke spoe dige afhandeling ondergeteekende Uwe gemeente erkentelijk is, maar dat dit niet wegneemt, dat bovenstaande groote bezwaren blijven bestaan en ondergeteekende door het feitdat in Uwe vergadering van 17 .April j.l. besloten is, dat het terrein, hetwelk thans als tuinland bij de gasfabriek in huur was, nu door de gascommis- sie na goedkeuring van Uwen raad voor haar bedrijf in exploitatie kan worden genomen, en dat in de vergadering van Uwen raad van 27 Januari geweigerd werd, in te gaan op een aanvrage van den heer P. C. Appel, om grond in erfpacht ten Zuiden van het terrein van on dergeteekende, verontrust wordt, dat de gemeen te den grond blijvend aan hare bestemming van bouwterrein gaat onttrekken Reedenen, waarom ondergeteekende zich wendt tot Uwen Raad met het beleetfd doch dringend verzoek, om hem vóór 1 Augustus 1930 schriftelijk te willen mededeelen: le. Binnen welken termijn de straat naast het terrein van ondergeteekende en verbindende het Zandpad met de Geleijn Cornilissestraat, zal worden aan gelegd; 2e. Óf uwe gemeente bereid is, om op eerste aanvrage van ondergeteekende indien hij dit noodig acht de poorten hier voor be doeld op kosten der gemeente te verplaatsen, zoodat'het terrein van ondergeteekende ter volle diepte langs de openbare straat komt te liggen; 3e. Of uwe gemeente bereid is vóór 1 Sept. 1930 de steenkolen, opgeslagen op het terrein, ten zuiden van dat van ondergeteekende, te doen verwijderen 'en te zorgen, dat daar zoolang dat terrein eventueel nog niet voor bouwterrein wordt gebezigd geen kolen meer worden op geslagen, willende ondergeteekende de gemeente niet lastig vallen omtrent het hier voor ge noemde onrechtmatig geplatste gebouw, indien aan bovenstaande verzoeken van onder geteekende wordt voldaan, vertrouwende hij, dat Uw Raad hem in deze zaak zal behandelen, zooals de gemeente tot een en ander verplicht is naar billijkheid en recht. 't Welk doende, enz. De VOORZITTER zegt, dat op punt 1 na tuurlijk niet kan worden ingegaan. Wat punt 2 betreft, daarvoor zal wel een oplossing te vinden zijn. Punt 3 is natuurlijk ook niet na te komen. Vóór 1 September kunnen die kolen onmogelijk verwijderd zijn. De heer VAN DER MEIDE acht dit een serieus schrijven. Spr. wil niet veel woorden meer over deze kwestie spreken, er is al meer dan genoeg over gesproken. Maar ook uit dit schrijven blijkt toch weer, dat de raadsleden, die aandrongen op den wegaanleg ter plaatse, gelijk hadden. Het was een besluit van den Raad om dien grond voor woningbouw en we genaanleg te exploiteeren, maar dat raadsbesluit is volkomen genegeerd. Nu zegt de Voorzitter wel; dit kan en dat kan niet, maar daar heelt men niet mee te maken. Het gaat hier om een zaak van rechtsherstel en van handhaving van een raadsbesluit en dan moet het kunnen, des noods ten koste van wat moeite en geld. De weg was er geprojecteerd eri de heer Ueelhoed had het vertrouwen, dat het raadsbesluit ook uitgevoerd zou worden. De man had er niet op gerekend, dat hier in Middelharnis de raads besluiten worden genegeerd. De heer SLIS meent, dat het overdreven is te zeggen, dat de gasfabriek al die ruimte noodig heeftv oor kolenbergplaats. Daar ter plaatse leggen nu reeds 3 jaar lang eenzelfde hoeveel heid steenkool, dat kan nooit in het voordeel der gasfabriek zijn. Spr. zou die steenkool wil len doen wegruimen en den geprojecteerden weg doortrekken. De heer DOORNBOS vindt, dat een gepro jecteerden weg niet behoeft doorgetrokken te worden, wanneer de gasfabriek de ruimte noo dig heeft gaat dat voor. De heer Geelhoed had er niet op moeten rekenen, dat het raadsbesluit uitgevoerd had moeten worden; In het contract over de erfpacht staat er niets van te lezen. De heer VAN DER MEIDE vindt het terrein voor zoon fabriekje abnormaal groot. Maar spr. heeft reeds meer gezegd: er zitten andere bedoelingen achter. De heer VOGELAAR zegt, dat volgens het schrijven van den heer Geelhoed hij gedupeerd is. Spr. vraagt of het waar is, dat de weg daar al geprojecteerd was toen Geelhoed den grond aanvroeg. Als dat waar is staat Geelhoed in zijn recht. De VOORZITTER antwoordt, dat Geelhoed onder geen enkele voorwaarde over wegaanleg den grond gekregen heeft. De he,er STRUIJK zegt, dat dit een ont wijkend antwoord is. De weg was geprojecteerd toen Geelhoed den grond vroeg en deze heeft er dus op gerekend, dat het een weg zou wor den, anders had hij daar natuurlijk niet ge bouwd. De teekening van den weg ligt op het secretarie. De VOORZITTER: Ja, dat is waar, de weg was geprojecteerd en de teekening er van is er. De heer STRUIJK: En toen de heer Geel hoed den grond vroeg, heeft de burgemeester persoonlijk gezegd in den Raad, dat daar ab soluut nooit steenkool zal worden gedeponeerd, omdat de grond daar ter plaatse geëxploiteerd zou worden voor woningbouw, omdat dit in het belang der gemeente zou zijn. Op dat be sluit van den Raad en dat woord van den Voorzitter heeft de heer Geelhoed natuurlijk gerekend en nu is hij door het gekonkel der gas- commissie ontzaggelijk gedupeerd, want nu ligt zijn huis rondom in de zwarte steenkool. Spr. vindt het een schande voor de gemeente. De heer KOC'TE vindt het voor den heer Geelhoed ook niet prettig, dat hij rondom in de steenkool zit, maar er is niets aan te doen. De heer STRUIJK zegt, dat toen in den Raad ter sprake kwam of daar al of niet gebouwd zou worden, door den Voorzitter is gezegd, dat hij er altijd tegen zou vechten, dat de gasfabriek dien grond kreeg, omdat het een groot ge meentebelang is, dat daar een woningcomplex zou komen. De VOORZITTER wet zich niet te her inneren, dat hij dat alles gezegd heeft. De heer STRUIJK: U heeft het zoo gezegd, het raadsverslag heb ik nog thuis. De heer DOÖRNBOS betoogt, dat Geelhoed op geen raadsbesluit had moeten vertrouwen. Hij had alleen te rekenen met het contract en volgens het contract had hij geen zekerheid, dat er geen steenkool naast zijn woning zou worden gestort. De heer VAN DER MEIDE meent, dat de heer Geelhoed evenals ieder verstandig burger er op mag rekenen, dat de plaatselijke overheid genomen raadsbesluiten handhaaft en uitvoert. Er werd nog lang en in den breede over deze kwestie gediscussieerd, zonder dat er nog meer lichtpunten ontstoken werden. Bij al de gaslucht, die over deze geschiedenis hangt, blijft het maar een duistere zaak. Ten slotte wordt besloten, dat zij nog eens weer „nader onderzocht" zal worden. De heer B. Boomsma vraagt ontheffing van den erfpachtsgrond in de Hoflaan. De VOORZITTER zegt, dat ontheffing na tuurlijk niet gaat, wel 1 of W2 jaar uitstel. Weth. VROEGINDEWEIJ: En dan onder conditie, dat de grorfd niet zoo blijft liggen. De heer STRUIJK: Dus al weer maar een jaar uitstel, het beste is maar, dat we den nieuwen Raad van 1931 afwachten, dan kan die ook weer gaan uitstellen. P. van Rikxoort vraagt en krijgt erfpachts grond naast de woning van J. Bouman tegen 10 cent. Besloten wordt tot gesloten verklaring van den weg achter den tuin van den heer Koese voor alle motorrijtuigen. De heer DOORNBOS wil langs den Lange- weg van het Weeshuis tot aan de Hoflaan een rijwielpad doen aanleggen, want het is niet mo gelijk om in de richting Nieuwe Tonge rechts te rijden. De SECRETARIS wijst er op, dat de weg in onderhoud is bij Sommelsdijk, waarvoor Mid delharnis een jaarlijksche subsidie geeft. Deze zaak zal nader onder de oogen worden gezien. De heer VAN DER MEIDE meent, dat er meer punten in de gemeente zijn, die .nadere zorg vereischen. B.v. de Voorstraat, daar blijft geen plaats meer over voor voetgangers. De kleine steentjes moesten voor wielrijders ver boden worden. De VOORZITTER zal ook dit onderzoeken. Machtiging wordt verleend tot wijziging der gemeentebegrooting. De Ghr. U.L.O. vraagt voorschot ingevolge art. 101 der L. O. wet. De heer KOESE vraagt of de school nu wel door het Rijk erkend is. De VOORZITTER: Het is toch door het OBERLAHNSTEIN Het V1CTOBI Ai WATER is reeds meer dan 40 jaar in Nederland ingevoerd en door zijne uitmuntende eigenschappen vele malen bekroond. US?" Voor huishoudelijk gebruik in heele llter>a< hroefflesschen, inboudsprijs 32 ct. Voordeelig en gemakkelijk. hoogste college uitgemaakt. Deh eer KÖESE: Dat was nog geen volledige uitspraak. De heer VOGELAAR: De heer Koese ver wart hier twee dingen: de bouw van het school gebouw en de school zelf. De aanvrage van dit voorschot heeft niets met het gebouw te maken. Het voorschot wordt toegestaan. Tot commisie tot onderzoek der rekening en begrooting van het Armbestuur wordt benoemd J. Vroegindewij Wz., Vogelaar en Koote. B. en W. stellen voor het tonnenstelsel in de openbare school op te ruimen en deze te rio- leeren. Kosten zijn 2000.—. De heer VAN DER MEIDE vindt die kosten laag. Spr. vraagt of hij er op rekenen mag, dat het ook goed gebeurt. De heer KÖOTE vindt de kosten hoogl Het is 45 jaar goed gegaan en in dezen tijd van bezuiniging moest men het voorloopig van de baan schuiven. De heer VAN DER MEIDE: En in de vo rige raadsvergadering heb je zelf gezegd: het had al lang moeten gebeuren. De heer KOOTE: Er is een schoolhek ge komen, dat duizenden guldens kost, het was beter, dat men dan maar voor rioleering ge zorgd had als het zoo noodig is. Als het 45 jaar goed gegaan is, kan het nog wel een paar jaar wachten. De heer SLIS: Het is noodig, dat er rioleering komt. De heer KOOTE: Er is zooveel noodig. De heer VOGELAAR: Is de toestand ernstig? De VOORZITTER: Het is een treurige toe stand. Weth. ZAAIERHet is een onhoudbare toestand. De heer STRUIJK: De heer Koote zegt wel, dat het al 45 jaar zoo geduurd heeft, maar het is daar een wantoestand, die niet langer duren kan. Spr. wil het werk maar laten uitvoeren zoo voordeelig mogelijk. De heer VAN DER MEIDE: Er zal toch aan de eischen der wet moeten voldaan worden. De VOORZITTER: Het beste is, dat wij dit maar goed doen, want er wordt door de autoriteiten toch al geklaagd, dat die school lang niet meer aan de eischen voldoet, en als ze opmerking gaan maken, zal de gemeente nog wel een beetje duurder uitkomen. Conform het voorstel-B. en W. wordt be sloten. Tegen stemden de heeren Koote, De Lind en Doornbos. In verband met de vaststelling der verorde ning Personeele belasting en schoolgeld, wordt de gemeente ingedeeld in de 7e klasse. De VOORZITTER: Dat is iets voor den heer Vogelaar, de buitenboeren waren tot nu toe in de 8ste klasse ingedeeld. De heer VOGELAAR: Dus de buitenboeren betaalden nog meer schoolgeld dan de anderen Dat is dan wel een schandaal, het toppunt van onrechtvaardigheid. Dan heeft de Raad tegen over de buitenboeren toch wel heel wat goed te maken. De opcenten op de grondbelasting worden op het oude bedrag gehouden. In de geldleening dato 1 Sept. 1908 wordt no. 3 uitgeloot. Een geldleening groot 2520.— wordt aan gegaan voor bestrating van het Zandpad. De heer STRUIJK wil wat voorzichtig te werk gaan met het weggooien van steenen. Bij de H.B.S. ligt een heele berg en het zijn nog al dure steenen. De heer VAN DER MEIDE beschouwt tot aan het huis van De Koning het Zandpad te ,,Na den overgang op 1 Mei krijgt u een nieu weling in klas twee". Daarmee werd Liesjes komst in ons school- leventje aangekondigd. Veel bijzonderheden kon ik niet te weten krijgen. De familie zou zich van elders in ons dorp komen vestigen. Afwachten dus maar Toch was ik verlangend te weten hoe 't nieuwelingetje wezen zou. Klas één, die na een paar dagen tot klas twee bevorderd zou worden, was zoon aardig rustig klasje, waarin ik tot m'n blijdschap niet één erge achterblijver had, en ook niet één met al te lastige kuurtjes, 't Was zoo'n gezellig kleuterspan, dat ik had. Eén verkeerd rakkertje kan zooveel moeite bezorgen. Een paar dagen na de verhooging deed Liesje haar entree in de kersversche tweede klas. Liesje had ook al een jaar school gegaan. Ze kon dus zoo in de tweede klas verder gaan. Bezorgd had ik zeker niet hoeven te wezen voor m'n aardig klasje, want ik kreeg er met Liesje een snoezige pop bij. 't Was een vroolijk, leutig speelpopje, dat altijd schik had, in de klas heel gehoorzaam was en boven dit alles had ze de goede hoedanig heid, dat ze in al haar eigen deugden geen erg had. Ze was een echt kinderlijk kind. Misschien denkt er wel een, natuurlijk, wat wil je anders in een tweede klas van peutertjes van zes en zeven jaar. Maar och arme wie zoo denkt vergist zich deerlijk. Je hebt er bij, die zoo oud-mensch-achtig en grootmoeder-achtig doen en praten, dat je er naar van wordt als je 't hoort en ziet. Liesje was een zonnig kind, dat in 't leeren buitengewoon goed was. Klein prinsesje leek het soms, die al haar klasgenootjes tot vriendjes en vriendinnetjes had. Toch was er door dit kleine, zonnige, blonde meiske oorlog in m'n klas uitgebroken. Maar wees gerust, 't was een oorlog zonder klappen of schelden. Sterker nog, niemand merkte iets van dien oorlog dan ik en zelfs de oorlogvoerende par tijen wisten niet eens, dat er oorlog was. Dat kwam zoo. Voor Liesje's komst was Niek onbetwist steeds nummer één geweest. En Niek wilde ook nummer één zijn. Niek werkte zooals een klein jongetje van zes jaar maar werken kan. Van z'n moeder wist ik, dat hij dikwijls 's avonds op z'n lei nog wat zat te schrijven of sommetjes te maken. Niek deed z'n best, altijd, omdat er in diat kleine jongenshartje al zoo'n groote eerzucht woon de en Niek kon goed leeren ook. Zoo was hij steeds nummer één geweest in de eerste klas. Nu was dat veranderd. Liesje was de eerste geworden. Zij leerde spelenderwijs, alles wat ze maar leeren moest. De eerste weken was dat nog zoo niet merkbaar. Liesje had toen de moeilijkheden te overwinnen ,die't gevolg wa ren van de schoolverandering. Doch toen ze gewend was aan onze methoden, ging het van een leien dakje. Dat kon Niek niet verkroppen. Als de cijfers van 't schrijven werden ge noteerd in m'n cijferlijst en Liesje had een hoo- ger cijfer dan hij, dan keken z'n groote donkere oogen stroef en hard. En bij de volgende schrijf- les zag ik Niek intensiever z'n best doen dan ooit tevoren. Niek kon ook heel goed lezen, maar Liesje leefde altijd zoo in, in de „mooie lesjes", dat ze zóó natuurlijk en zóó aardig lezen kon, dat geen groote 't haar verbeteren zou. Ik zag dien kamp dag voor dag aan. doch ik wachtte mij er wel voor om ooit den één tegen den ander uit te spelen. Niek deed z'n best genoeg en 't prikkelen van z'n eerzucht achtte ik een te groot kwaad. En voor Liesje was alles gewoon, ook in haar vorige klas was ze onbetwist de eerste in 't leeren geweest. Met 't eerste kwartaal-rapport was Niek nog nummer één. Dat kwam, omdat Liesje zoo vreemd in onze klas was ingevallen. Met 't tweede rapport zou 't anders wezen. 'k Had al een stapeltje belooningen klaar lig gen voor de peuters, die een goed rapport hadden. Daarmee moet je voorzichtig zijn, want als je alleen maar de cijfers optelt van de rap- portlijsten en dan nummer één, twee en drie of misschien zelfs vier nog een mooie plaat of liniaal of griffel geeft, dan begon je dikwijls de grootste onredelijkheid tegenover die kleintjes. Want als je nu b.v. weet, dat een peuter nou heelemaal geen aanleg voor rekenen heeft, maar die heeft toch zoo haar best gedaan, dat het met groote moeite op 't rapport van een prie een vier geworden is, en al is dan 't overige rapport nog maar heel middelmatig, wel dan krijgt zoo'n ijverig werkstertje toch immers ook nog een troostprijs, ze werkte naardat ze kon. 'k Zou dus voor de tweede keer in dat leer jaar rapporten uitdeelen. ,,'n Vreeselijk gewich tig iets". Alle oogjes staren in strakke spanning je aan. Wat zal 't wezen Liesje's vroolijk gezichtje stond ook ernstig. Niek's oogen keken nu donkerder dan ooit. 't Middelmatige Hanneke scheen wel te willen huilen van angst. Liesje was glanzend nummer één en kreeg ook den eersten prijs,'de liniaal met vier ver schillende kleuren geverfd, in groen, en rood en geel en blauw. Niek was nummer twee en kreeg drie groote griffels. Piet als nummer drie kreeg twee griffels, en Jo kreeg er één, en Hanneke, die met schrijven zoo heel erg haar best gedaan had, kreeg nog een plaat. Ze hadden zoo hun best gedaan en dan zoek je graag de gelegenheid om te be- loonen. De rapporten waren uitgedeeld. De „prijzen", en 't waren er nog al wat, waren in ontvangst genomen. De spanning was gebroken. Ze moch ten allemaal even hun rapport inzien. En de kleine vingertjes zaten ijverig te wijzen naar die gewichtige cijfertjes. Daar één vooruit, daar ook één, met 't lezen 't zelfde". En daar ging de vinger omhoog, met groot gewicht werd me gezegd: Juffrouw ik ben één vooruit met lezen, of daar weer een ander, die een stap vooruit was met rekenen, 't Werd me met zoo'n nadruk verteld, alsof ik de rapporten nog nooit gezien had. 'k Liet ze even begaan. Even terluiks bij buurman kijken: Wat heb jij voor 't lezen Jij dat Ik dat Ze mochten even, totdat de bel ging en we eindigen moesten. Liesje was zoo blij, zóó blij met haar glan zend nieuwe liniaal, alsof ze de grootste schat ter wereld gekregen had. Maar Niek, die ook een uitstekend rapport had. dat ik geprezen had, zei niets. Niek keek donker, en Niek hield z'n rapport stijf dicht en keek er niet in. Niek was de eerste niet, de tweede te zijn was te gering voor z'n klein eerbuchtig jongenshartje. De bel ging, we moesten eindigen. De rapporten werden gesloten en neergelegd. 't Werd heel stil en. kleine kinderhanden vouwden zich eerbiedig tot 't gebed. Dan mogen ze gaan. In gauwe greep hebben ze het gewichtig rapport weer beet en de prijs er bij. Dat moet moeder immers zien. Daar Liesje met haar liniaal, daar gaan de anderen met hun griffels en plaatjes. Ze gaan drukker dan anders, maar 't mag nu voor één keertje, 't Is rapportdag Maar toen 'k langs de leege rijen terug liep naar mijn plaats voor de klas, zag ik op Niek's plaats de drie mooie nieuwe griffels liggen. Die drie groote griffels, met gouden punten. Niek was de eerste niet, de tweede wilde hij niet zijn. En 'k was bezorgd om hem. Wat zal er voor zijn ouders ook veel wijsheid noodig zijn om tegen deze trek in zijn karakter te strijden. HET LIED DER TERWE. Heerlijke terwe, Siersel der aarde, Goud voor uw verwe, Goud in uw waarde Heerlijke terwe, vroomheid en vreugd Rijk is de boer als de terwe deugt Waai in de wmden, Straal in de zonne, Edelgezinden, Eeuwige wonne Heerlijke terwe, vroomheid en vreugd Rijk is de boer als de terwe deugt Maaiers, de zeisens Hecht in de handen Volgen de weisens, Bindt er uw banden Heerlijke terwe, vroomheid en vreugd 1 Rijk is de boer als de terwe deugt Bundels en schooven, Wagens die kraken, Voeren tot boven Boomen en daken Heerlijke terwe, vroomheid en vreugd Rijk is de boer als de terwe deugt Handen die zwaaien Herten ten hoogsten Zalig die maaien. Zalig die oogsten Heerlijke terwe, vroomheid en vreugd Rijk is de boer als de terwe deugt René dé Clercq. M'n beste nichtjes en neefjes Dezen keer heb ik énkel maar te vertéllen, dat RIEK PULLEMAN ,te NUMANSDORP den prijs gewonnen heeft. Dat is dus nu niet veel. Maar een volgenden keer beter, dan heb ik weer veel te vertellen over onzen vacantiewedstrijd. Nu, allemaal heel veel hartelijke groeten van jullie TANTE TRUUS. Leendert M. B. te Rotterdam, Wel neefje, wat keek ik daar blij van op toen er uit jou brief zulk een mooi portret kwam. Hartelijk dank er voor. Ik ben er o zoo blij mee. Waar dat portret genomen is, ben ik de vorige week nog langs gekomen met de tram. Ik heb toen nog aan jou gedacht, maar ik kon heusch niet naar je toe komen, want de tram stopte daar niet. Wil je Vader, oMeder en de broertjes j allemaal de groeten terug doen. Jan D. te Melissant. Nog gefeliciteerd met je verjaardag, 't Is jammer hoor, dat je het toen zoo druk had, dat je niet schrijven kon. Wat fijn, dat je nu een andere fiets hebt. Je kunt nu wel heele tochten maken. Als ik nu eens naar Melissant fiets, kom ik misschien jou wel tegen. Die kleedjes gebruik ik alle dagen onder m'n bloemenvazen. 't Staat maar wat aardig. Doe Vader en Moeder de groeten terug. Nellie W. te Stad aan 't Haringvliet. Ja hoor Nel, ik lust het allebei wat Moe ingemaakt heeft, net als jij. Heb je nog wat meegeholpen met 't klaarmaken Fijn, dat je de orgelles al zoo gauw geleerd hebt. Je repetitiecijfers zijn schitterend. Kranig je best gedaan, hoor. Leuk zeg om zoo een nachtje uit logeeren te gaan. Dat doe je zeker wel meer Ik vind Johan ook echt lief. Heb je een langen brief aan Tante R. geschreven Dat moet je maar veel doen. Ik ben ook heel blij, dat ik geweest ben. Japie W. te Stad aan 't Haringvliet. Zoo neefje, heb ik toch een brief gekregen, 't Is een heel mooie hoor. Dag neefje. Jaap L. te Den Bommel. Dat is nog eens een mooie teekening, die ik van jou kreeg. De kleu ren zijn prachtig. Dank je wel, hoor. In mijn tuin is de dahliaknop nog niet opengegaan, maar het zal toch niet lang duren of ik heb ook een mooie bloem. Angelieren heb ik jammer genoeg niet. Lelie's zijn mooi, hé Heb je veel fuchsia.'s Dat is ook een mooie plant. Henk S. te Middelharnis. Was er weinig nieuws in Middelharnis, dat je niet veel wist te schrijven Nu, ik hoop maar op de volgende keer. 't Overkomt mij ook wel eens, dat ik weinig nieuws weet. Heb je al plannen voor de zomervacantie Gerarda S, te Rotterdam. Zoo'n reisje naar Gorcum met je heele klas is fijn. Gorcum zelf is nu niet zoo'n mooie stad, maar als je dan naar 't slot Loevestein gaat is weer dubbel de moeite waard. Jullie gaan zeker met een boot Daar zou ik ook wel met mee willen. Doeze allemaal de groeten van mij. Rachel A. te Den Bommel. Ik ben blij, dat je de prijzen zoo mooi vindt. Je bent dan al gauw aan 't lezen gegaan. Dat is goed, hoor. Houd je veel van lezen Heb je den laatsten tijd nog gehandwerkt Misschien is het er te warm voor. Henk W. te Ookgensplaat, Geen wonder, dat je in je schik was toen je postduiven kreeg. Hoe lang moet je die gehad hebben voor je ze kunt laten vliegen Stuur ze maar eens naar mij, dan zal ik ze voor je laten vliegen. Welke kleuren hebben je duiven Ik houd er ook veel van om mooie boeken te lezen. Piet R. te Melissant. In deze warme dagen is een reisje naar Ouddorp's strand fijn hoor. Pootje baden is dan heerlijk. De cijfers, die je school krijgt, zijn heel mooi. Maar je doet zeker erg je best. Dank voor je nieuwe raadsels. Waar is Johan Gretha van der K. te Andelst. Ik kan me indenken, dat je het een ontzettende teleur- stelling vond, dat je niet naar A. kon. Gelukkig, dat er een uitweg gevonden is. Maarbij dien uitweg is toch ook weer iets verdrietigs nu Moe niet mee gaat. Misschien valt het nog mee. Je hebt toch nu nog geen vacantie Mien van der K. te Andelst. Jij houdt zeker veel van kersen en aardbeien, dat je er zoo over schrijft. Ik heb vorige week wel uit de verte de Betuwsche kersenboomgaarden gezien. Maar de tijd ontbrak ons om er een bezoek te brengen. Hoe is 't met 't konijntje Zorg je er heelemaal zelf voor Dat is wel een leuk werkje. loopen en wil tot zoover bestraten. De heer KOOTE wil van het overschot goede steenen langs de boomen een trottoir maken. Als 't regent is het daar een modderpoel. Hiertoe wordt besloten, nadat de VOORZ. er nog op gewezen heeft, dat de begrooting er mee naar boven gaat. De weg vanaf de Hobbemastraat naar Lange- weg langs de U.L.O. scholen wordt Juliana van Stolberglaan genoemd; de weg vanaf Hoflaan langs tandarts Buijs Prins Hendrikstraat, en de weg vanaf Hoflaan naar Openbare U.L.O. school Emmastraat. De heer VAN DER MEIDE geeft den wensch te kennen, dat ook burgemeester Van Weel, die de gemeente aan zich verplicht heeft, ver noemd wordt. Dit komt later. Besloten wordt een zwarte lijst voor drank zuchtigen in de politieverordening op te nemen, en de publieke aanbesteding van wegenaanleg en rioleering in nieuwe gedeelten wegens te hooge inschrijving niet te gunnen, doch te trach ten deze ondershands aan te besteden, waar de heeren Koese, v. d. Meide, Strijuk en Koote tegen stemden. Dan sluiting. Vergadering van den Gemeenteraad van D1RKSLAND op Woensdag 2 Juli, des voorm. om half 10 uur. De Voorzitter, burgemeester Visscher, opent, de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen zijn van Ged. Staten enkele goed keuringen over genomen raadsbesluiten. Ter visie ligt het verslag van den toestand der gemeente over 1929. Het bestuur van den Flakkeeschen Boerenbond vraagt er toe mede te werken, dat ook de bui tenboeren in de gelegenheid gesteld zullen wor den van de drinkwaterleiding te profiteeren. De VOORZITTER meent, dat dit schrijven niet meer in den Raad thuis hoort, doch in het bestuur van het waterleidingbedrijf en wil het stuk voor kennisgeving aannemen. De heer DE BONTE zegt, dat het eigenlijk al in bespreking geweest is. De VOORZITTER zegt, dat ieder aansluiting natuurlijk rendabel zal moeten zijn. Ged. Staten verdagen het besluit betreffende de stichting van het Van Weel-ziekenhuis. De kas van den gemeente-ontvanger is na gezien en in orde bevonden. Goedgekeurd wordt de balans, winst- en ver liesrekening der woningbouwvereen. over 1929. Alleen op blok 5 is er een winst van 76. de andere blokken leverden allen verlies op. De SECRETARIS licht toe, dat die huizen iri duren tijd gebouwd zijn, zoodat daar. een na- deelig saldo op blijft, waarop het Rijk subsidie geeft. De heer DE BONTE vraagt of het Rijk ook nog subsidie geeft op blok 5. De SECRETARIS antwoordt, dat het Rijk niet suppleert zoolang er geen nadeelig saldo is. Aan diverse personen wordt ontheffing ve leend in den aanslag der hondenbelastinq o\' 1929. B. en W. stellen voor over te gaan tot over eenkomsten met de Provincie en de Gemeenten en de Polders betreffende de bijdragen in de onderhoudskosten van den vroegeren grintweg OuddorpSommelsdijk. Conform wordt met algemeene stemmen be sloten. Je komt toch naar Ouddorp, hé Ais 't mooi weer is ga ik ook eens naar Ouddorp, dan zie ik je misschien wel Riek P. ite Numansdorp, Zoo, kun jij ook al zwemmen. Je zult het nu den laatsten tijd wel veel gedaan hebben. Hoe gaat het nu met kleine broer Hij zal wel al aardig wat geleerd heb ben. Hij kan misschien al een schoolboekje uit lezen. Doe Pa en Moe de groeten terug. Gerrit P. te Numansdorp. Ja neef, dat ben ik nou heelemaal met je eens, als je 't kunt is zwemmen niet moeilijk, maaro wee, als je het niet kunt, dan lijkt het me wel moeili^Ja Wat hebben jullie je kranig gehouden op d5^ concours, ik had jullie wel eens graag willen hooren zingen, 'k Ben o zoo verlangend naar het gedicht. Arie W. te Stad aan 't Haringvliet. Wat aardig is dat, dat jij zooveel vogels op één plaatje hebt. Hoe is 't met jou konijntje s Avonds kun je nu nog fijn buiten spelen, hé t Is nu lang licht en heel mooi weer. Dank voor je teekening. Jantje W. te Stad aan 't Haringvliet. Wel wat heb jij weer een massa nieuwe letters ge leerd. Nu zul je gauw een heel langen brief kunnen schrijven. Je teekent ook al kranig. Bram W. te Stad aan 't Haringvliet, 'k Ge loof wel, dat het bij Arthur in die omgeving mooi is. 'k Heb er wel over hooren vertellen, maarzelf ben ik er nog niet geweest. Ik denk wel, dat Arthur zwemmen kan. Jou ko nijnen vind ik heel mooi. Wat wegen ze al zwaar 1 Maar dat komt, dat je er zoo goed voor zorgt. De brief, die je aan Arthur gezonden hebt, is nu misschien al in Amerika, 'k Heb hem tenminste al gauw doorgezonden. Als ik bericht krijg, zal ik 't je gauw doorzenden en als jij een brief van A. krijgt, moet je 't mij maar gauw schrijven. Kommie T. te Dirksland, Voor de vorige be antwoording van de briefjes, was jou brief te laat gekomen, daarom moest je lang op je beurt wachten. Maar nu is 't toch ook goed, hé? 't Is alleen maar jammer, dat de oplossing van die rekenvraagstukjes daardoor ook te laat kwam. 't Is nu warm, hoor. Dat vind ik ook. Wat was het een langen brief van jou met al die oplossingen. De oplossingen zijn I. 's Hertogenbosch, bosch, toren, hert, Goes. II. Muzieknoten. III. Italië. Nieuwe raadsels s I. Ingezonden door Piet R. te Melissant Wie kan er van 8 lucifers 35 maken II. Ingezonden door Piet R. te Melissant Met b is 't een oorlogswerktuig. Met g is 't iets kleverigs. Met t is 't een jongensnaam. Met d niet knap. III. Ingezonden door Gerarda S. te Rotter dam Als je de onderstaande letters in goede volg orde zet, krijg je den naam van een drank, die jullie allemaal wel graag zult lusten Accdeehkllmoo De oplossingen kunnen, met vermelding van naam, voornaam, leeftijd en adres, tot Vrijdag 11 Juli worden gezonden aan: TANTE TRUUS, Bureau „Maas- en Scheldebode", SOMMELSDIJK.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 2