'INKOOP ADVIES van de Neringdoende Middenstandsvereeniging (Land» en Tuinbouw. Burgerlijke Stand erMoopingen. Marktberichten MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK I KOOPT BIJ BOVENSTAANDE ADRESSEN EEN 7-JARIG MEISJE VERDRONKEN. Zaterdagavond is te Leiderdorp het 7-jarig dochtertje van den heer C. Overdevest in den Rijn gevallen' en verdronken. INBRAKEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Groningen op twee verschillende plaatsen in gebroken. Bij den hotelhouder Alberts heeft een dief het geheele huis doorzocht en uit een vest een gouden horloge met ketting gestolen. De recherche, die Zondagmorgen van dezen inbraak kennis kreeg, heeft 's avonds den dader ge arresteerd, juist toen hij op het punt stond om met den trein uit Groningen te vertrekken. Hij is een oude bekende van de politie, de 25-jarige K. B., thans wonende te Schiedam. De andere inbraak is gepleegd in een schip, gelegen in het Noordwillemskanaal nabij het hoofdstation. De geheele kajuit werd doorzocht. Toen de schipper 's avonds thuiskwam, heerschte er een onbeschrijfelijke wanorde. Voor zoover wsa na te gaan, werd er niets anders dan een mantel vermist. BRUTAAL. Op klaarlichten dag is in een drukke straat de tasch van een banklooper ontrukt. De dief is gegrepen. Maandagmorgen omstreeks half twaalf is op de Gedempte Glashaven te Rotterdam een bru tale diefstal gepleegd. In die drukke straat liep een banklooper, die in zijn tasch een zeer groot bedrag aan bankpapier droeg. Plotseling kwam een man op hem af, die hem de tasch ontrukte^, en er mee aan den haal ging. Het publiek zette den man terstond na, onder het roepen van „Houdt den dief". Na een korte maar span nende jacht gelukte het den dief te grijpen. Hij is aan de politie overgeleverd en op het politie bureau aan de Groote Paauwensteeg opgesloten. Het bleek de 30-jarige losse werkman A. K. te zijn. Het geld en de tasch zijn aan den banklooper terug gegeven. ZELFMOORDSTATISTIEK. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Ct. Uit de zelfmoordstatistiek over 1929, die het rijksbureau voor de statistiek heeft gepubliceerd, blijkt, dat in dat jaar in Duitschland zestien duizend zelfmoorden zijn gepleegd. Het is slechts een kleine stijging in vergelijking met 1927. In het algemeen vertoont het getal zelfmoorden per jaar slechts geringe schommelingen, alleen neemt procentsgewijze het getal vrouwen, die vrijwillig een eind aan haar leven maken, toe. In 1929 bedroeg het bijna het derde van het geheele aantal aldus overledenen. EEN HONDERDJARIGE OP HAAR VERJAARDAG GESTORVEN. De weduwe Francess Cutter te Llangrove, in Herefordshire, kreeg op haar hondersten ver jaardag een telegram van den Koning en de Koningin, waarin stond: „Hunne Majesteiten zijn overtuigd, dat gij een gelukkige dag zult door brengen met vele vrienden in uw geboorteplaats, RL waar gij zoo lang hebt geleefd," Nadat zij dit telegram had ontvangen, deelde zij aan haar familie mede, dat zij wenschte te sterVen. De honderdjarige bracht inderdaad een geluk kige dag door. Voor haar stonden twee taarten met honderd brandende kaarsen. Aan het einde van den dag zeide de oude dame aan haar 80-jarige dochter mevrouw Ben don, dat zij voelde dat haar dood nabij was. Zij bad voor den Koning en de Koningin en nam afscheid van haar familie, die zich om haar bed verzameld had en gaf half bewusteloos den geest. Het groote Opperhoofd Witpaard Arend. Als Witpaard Arend werkelijk zoo oud is als hij beweert 107 of 108 jaar dan moet men hem tegelijk bewonderen en beklagen. Bewonderen, omdat hij zoo kras is en zich allerlei vermoeienis laat aandoen, zonder er zichtbaar onder te lijdenbeklagen, over de manier, waarop hij min of meer als een paaschos wordt rondgeleid, aangegaapt door massa's menschen, die handjes en handteekeningen van hem willen hebben, foto's van hem wil» JMen maken, een gesprek met hem willen ^Koeren, Het is waar, dat hij zelf bij dit alles van voldoening glimt. Hij vindt het blijkbaar »fijn« zoo gefêteerd te worden en wordt niet moede met kinderlijke ijdelheid aan ieder te vertePen dat hij a big chief is. In het gulden boek van de padvinders schreef hij na de demonstratie van Zaterdag» middag bij zijn naamWorlds most famous big chief®, waaruit men ziet, dat men over de honderd jaar en een Arend wezen en toch niet boven de wereldsche ijdelheid uitstijgen kan. Maandagochtend liep het aan het hotel »De Witte Brug« storm van padvinders die Witdaard Arend om zijn handteekening kwa men vragen. Het schrijven daarvan schijnt een heele toer voor zijn oude vingers te zijn, hij doet er een heelen tijd over. Dat zijn geest nog bijzonder levendig en zijn lichaam buitengewoon krachtig is, heeft hij intusschen Maandagmiddag bewezen toen hij in een van de salons van het hotel »De Witte Brug« een voordracht hield over zijn leven en het Indiaansche volk. In het zaaltje was plaats voor een tachtig personen, doch er waren er over de driehondeld toegangskaarten rondgezonden en dus was het er overvol. Voor zoover men geen zitplaat had kunnen krijgen, hing men op een hal ven stoel of de punt van een tafel. Reikhalzend stonden er voor de geopende deuren op het terras en in de ves» tibule nog heel wat menschen, die wel niet veel konden hooren, maar dan tenminste toch iets van het groote opperhoofd konden zien. En in die atmosfeer, die zelfs een paar dames te machtig werd, zoodat zij van haar stokje gingen, heeft Witpaard Arend een uur staan redeneeren en met een vuurl Hij had een dik handschrift bij zich, doch dit gebruikte hij niet. Hij sprak uit het hoofd in een moeilijk te verstaan dialect van het Amerikaansch, met een doffe, maar bijzonder krachtige stem en een zeer levendig gebaren' spel. Wat hij vertelde was, meenen wij, ongeveer hetzelfde als wat hij te Amsterdam reeds ver» teld had. O.a. aan welke proeven hij had moeten voldoen eer hij zijn vader in de vaardigheid van opperhoofd van den stam der Ossagas mocht opvolgen. Bij de eerste proef had men hem riemen door de spieren geboord, waaraan half en half in een boom opgehangen, hij allerlei kunsten moest ver» nebten. Bij de tweede proef moest hij een ^ttdeling doen over een gedurende eenige nagen heet gestookten steenen vloer, bij de derde een arend bemachtigen en dezen 180 veeren (wij wisten niet, dat zoo'n vogel er zoo» heeft) uit den staart rukken. Niets voor dierenbeschermers, want de arend mocht niet dood gemaakt worden en ging dan ook tij» dens de operatie zoo hevig met bek en klau» ven te keer, dat Witpaard Arend na afloop 2waar gehavend was. of a ver^aa" was in den trant van Karl May t Aimard en scheen het publiek buitengewoon De rest was navenant. Het was over 't geheel nogal kinderlijk en zooals een bekend man tegen ons zeide, men kreeg er den in» druk bij, dat men het cum saxo salis (met een klomp zout als een rotsblok) moest op» nemen. Enfin, de hoofdzaak was, dat men het groote opperhoofd gezien en gehoord had. Hij werd ingeleid door mr. W. J. van Balen en den heer De Goeje, den bekenden Zuid» Amerikaanschen explorateur, die het een en ander meedeelde over de levensbeschouwing van de Indianen. Van den heer Van Balen, die veel in Zuid» en Midden«Amerika heeft gereisd, hoorden wij, dat Witpaard Arend wanneer hij niet op reis is maar hij is veel op reis en reeds voor de zevende keer in Europa nabij Los Angeles in een Indiaan» sche reservatiën woont, een soort van In» diaansch Volendam voor de vreemdelingen. Daar leeft hij op kosten van de stad of den staat, want veel eigen middelen heeft hij niet. Den heer Van Balen is met den heer Die» kema, den Amerikaanschen gezant en den uitgever Van Looy de eer te beurt gevallen door Witpaard Arend tot opperhoofd benoemd te worden. Zij hebben zich niet aan het boven» genoemde examen behoeven te onderwerpen, doch hebben den titel honoris causa gekregen en Witpaard Arend heeft hun daarbij ook Indiaansche namen gegeven. De heer Gerrit Jan Diekema heet voortaan Or-Ang.Kra, de heer Van Looy Co»ha»raj en de heer Van Balen Ka»nu»da, wat groot en invloedrijk man moet beteekenen. Bij hun promotie is hun een perkamenten bul, voorzien van geheime teekens en van het zegel van den geheimen raad (een Indiaanschen Raad van State) over» handigd. Heden verlaat Witpaard Arend ons land. Hij zou Maandag nog een bezoek brengen aan Volendam, daarna omstreeks half vijf te Rotterdam aankomen om een toertje door de stad te maken en zich vervolgens op de Batavier inschepen om met dezen om zeven uur naar Londen te vertrekken. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. In moes- en bloemtuin, keuken en keider. (Ie helft Juli). (Nadruk verboden). Men kan voortgaan in deze maand kropsla te zaaien en te verplanten, stam-suiker- boontjes te leggen, maar hoe eer hoe liever, en niet om er pootgoed van te winnen, pos telein te zaaien en snij biet. Voorts in 't begin dezer maand Chineesche kool (Castonner Witkop), Juli-Aug.snij kool of snijmoes, gele en winter-postelein. Van enkele dier groenten willen we iets zeg gen. Snijkool kan men ook al in 't voorjaar hebben, als ze in 't najaar, ongeveer begin October, wordt uitgezaaid; ze houdt zich goed in den winter. Men eet er de donkergroene langgesteelde bladeren van; indien de hart- bladeren niet geleden hebben, dan kan men ze in 't voorjaar opnieuw afsnijden. De gele snij kool, ook wel zachte gele boterkool geheeten, is vooral aanbevelenswaard. Meest zaait men ze vroeg in 't voorjaar of in 't najaar, maar ook in deze maand kan men dit doen. 't Ge schiedt in rijen en de planten houdt men 6 a 8 c.M. van elkaar. Later, na gebruik, wordt de snijkool met den grond omgegraven, omdat ze spoedig in zaad schiet. Van snij bi et, die al van half April tot Augustus wordt gezaaid, worden de jonge bladeren gegeten, gekookt als spinazie. Van sommige soorten leveren de bree- de, merghoudende bladstelen, een gerecht, dat veel met asperges overeenkomt: men neemt de buitenste, witte huid er af, en kookt de stelen in zout water. Aanbevelenswaardige soorten zijn: de witte Zomersnijbiet, waarvan alleen de breede, vleezige, witte bladribben genuttigd worden (de planten moeten minstens een halven Meter van elkaar komen) en de goudgele snij- biet. Als sierplant wordt welgebruikt de Bra- ziliaansche biet. Het is nu ook de tijd, om w i n t e Wpi oi i e, 1 e i n of dodrwas te zaaien; de smaak komt dien van postelein zeer nabij, 't Is een heerlijke groente, die geringe eischen stelt. Ze wordt ook als sla en soep groente gebruikt. Men zaait dicht, dunt later uit, welk dunsel kan worden gegeten; van de overblijvende planten, die op een afstand komen van 10 a 15 c.M., snijdt men de bladeren af: Zoo ongeveer half Juli kan men nog wel eens andijvie zaaien. Is de grond droog, dan eerst goed vochtig maken. Na 't zaaien, bij felle droogte (anders niet) een mat over leggen. Men neme nu als soort winterandijvie, omdat deze harder is dan de zomersoort, die in 't najaar al gauw van de nachtvorsten te lijden heeft. Ook hier uitdunnen, niet verplanten, de afstand wordt ongeveer een voet. De bespuiting van aardappelplanten of Bourgondische pap ter be strijding van de aardappelziekte wordt voortgezet, indien het voortwoekeren van de ziekte dit noodig maakt. Het loof der winter aardappelen wordt deze maand voor het eerst bespoten met een oplossing, bestaande uit 2 pet. zachte zeep en 1 pet. brandspiritus. Eieren en reeds aanwezige rupsen van het koolwitje, de z.g. koolrupsen, worden van de bladeren der koolplanten afgezocht. Men tele de kool zooveel mogelijk in het vrije veld. Bij huizen en schuttingen vindt men de meeste kool rupsen. De vruchtentijd nadert, waar om we nu en later eenige vruchtenrecepten zul len geven. Eerst een recept voor aardbeien- geleisalade. Steenen vormpjes of kopjes vult men met een gehalveerde aardbei, verder met verwarmde oranje-marmelade; men laat de kopjes staan, tot alles stijf geworden is. Op een liefst glazen schaal, plaatst men uitgezochte, gave en afgedroogde slablaadjes, op ieder van deze keert men den inhoud van een kopje 'om, tot de schaal vol is. Over 't ge'heel wordt ge slagen room of dikke vanille uitgestort. Aard beien met room: men neme een liter kleine aardbeien, die sterk worden gekneusd. Een half pond poedersuiker wordt er door geroerd. Neem dan één eiwit, klop dit goed stijf en roer het door de geklopte aardbeien met suiker, wel een half uur lang, totdat alles flink stijf is geworden. Dit gerecht wordt hoog opgemaakt (gebombeerd) op een schaal; de room, of ook wel vanillevla, wordt er afzonderlijk voorge- diend. Frambozen-pie (gebak in schaal). Bestel of maak zelf een pasteikorst. Voorts hebt ge gezorgd voor een paar pond frambozen en één pond rijpe roode bessen. Bessen en frambozen worden uitgezocht, schoon gewasschen, ontdaan van steeltjes en takjes, dan zacht gekneusd. Suiker (een half pond) en een lepel bloem worden er door geroerd; deze vla doet men in de pasteikorst en zet deze korst of pie in den oven, waar ze een kwartier in blijft. Na bekoelen wordt het gebak aldus koud voorgediend. Voor 't bereiden van verschil lende gerechten is het goed voor de huisvrouw ftet volgende te weten: vier wijnglazen van ge wone grootte hebben een gewicht, als zij met droge waren gevuld zijn, van ongeveer een half pond, met natte waren 1.4 Liter, zoodat 8 wijnglazen vocht zijn een halve Liter en idem droog 1 pond. SOMMELSDIJK Gehuwd: Willem Johannis Witvliet 26 j., te Middelharnis, en Maria van der Stoep, 27 j.f alhier. DIRKSLAND. Geboren Sijke d. v. W. Stolk en C. Broos» hooft. Ondertrouwd: M. de Bruin 51 enJ.Moer» kerken 51 j. Overleden: M. M. Reeders, 81 j. wed. van J. van Oost. NIEUW,HELVOET. GeborenJan, z. v. W. Looij en P. E. van RijCornells, z. v. E. C. Pieterse en M. H. de PijperCnnstiaan Albertus z. v. G. H B. Herion Verpoorten en A. J. van der Gij ze Frank, z. v. A. v. Veen en K. v. d. Knaap. Ondertrouwd F. H J. Verhagen en W. Kap. GehuwdA. v. d. Sluijs en J. Hoekman F. Biesheuvel en A. v. d Ban. Overleden: C van der Sluijs, j.d., 10 mnd. H. Bos, echtgen. van L. Quak. 60 j.L. van der Hoek, echtgen. v. J. Koole 51 i. Donderdag 3 Juli, 's namiddags 3 uur (zo mertijd) te Ouddorp, vóór de smederij, voorheen van J. de Mooij, om contant geld, van een smederij-inventaris, werktuigen, gereedschappen en voorraden, als: Boormachine, 3 bankschroe ven, 2 blaasbalgen, slijpsteen, buigmachine, 2 hoefstallen, 2 werkbanken, 3 aambeelden, voor hamers, tangen, spiraalboren, eenige draadsnij- ijzers, soldeerbouten, vijlen, schroefsleutels, een partij hoefijzers, krammen, ringen, moeren, hout- schroeven, klinknagels, staafijzer enz. enz. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 3 Juli 1930 veiling bij M. Koen» raadt en Donderdag 10 Juli 1930 afslag bij A. Buijs, beide dagen 's avonds 6,30 uur (o.t.), van Een huis, schuur en erf met open grond te Achthuizen, gem Ooltgensplaat, ten ver» zoeke van Mej. de Wed. P. Jacobs Pzn., in 2 perceelen. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 5 Juli bij inzet en Zaterdag 12 Juli bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zo» mertijd) te Ouddorp in het Logement Akers» hoek, a. Ten verzoeke van de erfgenamen Teunis Akershoek Dirkszoon, een perceel bouwland te Goedereede, op Schelboek, kadaster Sectie B no. 400, groot 0.70 90 H.A. of 1 Gem. 163 R.VM, verhuurd tot (1 Nov. 1931 aan de weduwe Daniël Mierop voor f 120,—per jaar. b. Ten verzoeke van de erfgenamen Jacob en Abel Meijer 1. Een huis met schuur, tuin erf en bosch» hakhout te Ouddorp, aan de middelduineu, kad. Sectie D No. 726 32 en 33 en No. 857 gedeeltelijk, ter grootte van plm. 0.49.78 H A 1 G. 25 R.V.M., en het recht van huur tot 11 Nov. 1967 aan ongeveer 0.50.52 H.A. 330 R.V.M. grond van de Middelduiren (huurprijs f 16.50 per jaar), dadelijk te aan» vaarden. 2. Een perceel tuingrond, nabij den vorigen koop, kad Sectie D No. 708, groot 0.28.68 HA, 1871/2 R.V.M. blootschoof 1930 te aanvaarden. 3. Een perceel bouwland te Ouddorp, in het Oudeland, gen. »Krabbeland«, kad. Sectie D No 824, groot 0.57.80 H.A. 1 G. 77'/2 R.VM. te aanvaarden blootschoof 1930 en 4. Twee aandeelen in de coöp. Cichorei drogerij »Ouddorp« te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 11 Juli 1930 veiling en afslag in eene zitting 's avonds 6 30 uur (o.t.) bij P. Kroon te Langstraat, van Een huis, B 176, schuur en erf aan de Langstraat, gem. Ooit» gensplaat. Bewoond geweest door Jacobus Hoozemans. Notaris VAN ISPELEN. Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Maandag 30 Juni. Bloemkool f 0,30 tot f 7 80 Komkommers f 7,20 tot f 9,40 per 100 stuks Sla f 1,70 Andijvie f 2,— tot f 2,80 per 100 krop Peen f 6,— Kroten f 2,60 tot f 3,70 per 100 bos Dubbele princessen f 26,— tot f 31. Doppers f 10,— Postelein f 9,50 Snijboonen f 39,— Eerstelingen f 4,50 tot f 5,50 Blauwputten f 6,70 Poters f 2.- per 100 kg. Frambozen f 17,— tot f 22,— Roode bessen f 13,— tot f 15, Aardbeien f 9,60 tot f 13,60 per 100 pond Marktoverzicht der vorige week. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd Makelaar in aardappelen, groente" »n fruit. Nassaukade 158, Telefoon 81431, Amsterdam. Er komt meer gang in den handel van Dieuwe aardappelen, vooral kleine partijtjes. Bhuwen gaan vlug van de hand. Van alle kanten komen de Muizen aan de Markt en worden voor verschillende prijzen ver» kocht. Van Zeeland nog geen aanvoer van Nieuwe Eigenheimers Heden 30 Juni werden de volgende prijzen gemaakt Per 100 Kg. Westlandsche Muizen f 6,~ k f 7- Kleinen f 4- f 5,- 5.50 D f 6,- Kleinenf 3,- f 4- Mottige Muizen f 4,- f 4,40 Avenhorn Muizen f 5,50 f 6,- Kleinen f 3,- f 4,- Anna Pauwlowna Muizen f 6- f Driel. f 4,- f 4,50 Nieuwe Maltaf 7.- f 9,- Broek op Langedijker Muizen f 5,- f 6,- Mottige Muizen f 4- f 4,50 Broek op Langedijker Driel. f 3.- f 4- Purmerender Muizen f 5,- f 6,- Drielingen f 3,- f 4,- Molt. Muizen f 4.- f 4,40 Ypolder Muizen f 5,50 f 6,— Drielingen f 4,— f 4,50 Blauwenf 8,50 f 10,— Ieder die zijn aardappelen aan de Amster» damsche Markt wil laten verkoopen, kan alle gewenschte inlichtingen bekomen bij Makelaar Jac. Kroop, zonder eenige kosten of verbin» ding. Vee en Paarden. ROTTERDAM. 30 Juni Ter veemarkt aan» gevoerd427 vette runderen, 234 vette ka/ veren, 345 schapen of lammeren en 761 varkens' Prijzen per half kg.koeien 34-40, 49-52. 56-58 ct.; kalveren 47V2-52'/2, 56-61, 67'/2 71 ct schapen f 30—36; overjarige lammeren f 22-26 per stuk varkens 30-30'/2 ct. p pond De aanvoer van koeien was redelijk. De handel was kalm en de prijzen waren voor le en 2e soort iets hooger dan verleden week Maandag. Een prima koe ging nog tot 2 cent boven noteering. Vette kalveren met matigen aanvoer. De handel was iets vlugger en de prijzen voor alle soorten hooger. Een prima kalf ging nog tot 6'/2 cent boven noteering. Schapen en lammeren met iets grooteren aanvoer de handel was flauw en de prijzen van vorige week Maandag bl-ven gehandhaafd. Varkens met korten aanvoer en redelijken handel De prijzen waren over het geheel iets hooger. Zouters met geringen aanvoer De handel was tamelijk, hier werd tot 32>/2 ct. besteed. AMSTERDAM, 30 Juni Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 365 vette koeien, le kw. 114-124, 2e kw. 100-114, 3e kw. 80-94 ct. mindere soorten 70—76 ct. per kg. slachtge» wicht90 melk* en kalfkoeien f 300—400 per stuk; 165 vette kalveren, 2e kw. 72-80ct., 3e kw, 64-72 ct. per kg. levend gewicht; 69 nuchtere kalveren f8—15 per stuk640 vleesch» varkens (90—110 kg) 72-74 ct., idem zware 70 72 ct., idem vette 68-70 ct. per kg slacht» gewicht; 64 paarden f 130—275 per stuk. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 30 Juni. Eieren, Aanvoer 120000 stuks. Prijzen van f 5 6,50, middel» markt f 5.75 de 100 stuks. Handel gewoon. OUDEWATER, 30Juni. Kaas. 126partijen, tezamen 5670 stuks, wegende 28350 kg. le soort Gouda met rijksmerk f 41—44, idem mindere f 37—39zonder rijksmerk f 33-35. Handel vlug. TIEL, 30 Juni. Boter f 1,70—f 1,80 per kg.; eieren f 4,50—f 5,50, bruine f 5 75 de 100 st. aanvoer 130000 stuks. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 30 Juni. Nieuwe eigenhei» mers 4—7 ct., Westl. Schoolmeesters zand 7—9 ct., idem klei 6—7 ct., Westl.Eerstel ngen lange 7—8 ct., idem kleine ronde 4-5 ct', Malta Springs 6-9 ct., alles per kg., met redelijken aanvoer, kalme vraag. Oude aardappelen bravo's f 0.50—1, red star f 0,50-0,90voor voer of fabriek 25—30 ct. per h.l. Hulden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 30 Juni. Vlas. Aanvoer 1200 kg. blauw schoon 70—80 ct., 2000 kg. wit Zeeuwsch 60—75 ct., 2000 kg. Groningsch 60 —75 ct., 6000 kg. Holl. geel 60—70 ct., 1600 kg. dauwroot 60—62'/2 ct. Alles per kg. L. J. APPEL, Dames- en Kinderhoeden, Middelharnis Zandpad Tel. 230. A. JANSEN, Schoenenmagazijn. Middelharnis Zandpad Tel. 22. SCHUURMAN' S PLUIMVEE-ARTKELENHANDEL Chr. de Vrieslaan Middelharnis. W. BOEKHOVEN 8 ZN. Drukkerij voor den Handel. Sommelsdijk. Tel. 202. Dames- en Heerenkapsalon M. DE JAGER, Wesitdijk, Middelharnis. Aparte salons. A. L. VAN DORSSER, Middelharnis. Fransche-, Engelsche- en Hollandsche Bisquits. J. VAN DEN BROEK, Tabak, Sigaren en Kruidenierswaren SOMMELSDIJK. G. JOPPE's verp. Havermouth, verp. Zelfrijzend Bakmeel, verp. Kindermeel. Vraagt Uwen winkelier. Alom verkrijgbaar. O. DE WILJES THEE. A. TAALE, Grossier. Middelharnis. Tel. 50. DRUKKERIJ P. H. BOEKHOVEN, Middelharnis. Tel. 2. Produceert Het Beste. D. F. JACOBI, BanketbakkerKok. Specialiteit Ringers Bonbons. Middelharnis Wesfdijk Tel, 65. N.V. VIS VAN HEEMST. Dames- en Heerenkleeding. Middelharnis. TeL 74. D. BLOKLAND, Radio Electriciteit. MIDDELHARNIS. SCHILLEN BRANDEWIJN uitsluitend van WED. C. KOLFF 8 ZOON, Middelharnis. A. VISSER, Kruidenierswaren, Middelharnis Westdijk Tel. 72. L. BUND—ZAAIJER, Kruidenierswaren. Middelharnis. Tel. 58. P. KASTELEIN, Kruidenierswaren. Sommelsdijk Voorstraat Tel. 24J L. VROEGINDEWEIJ Wzn. Boekhandel Drukwerken. Plaatsing v. advertenties in alle bladen. Westdijk B 363. Middelharnis. C. J. CAMPFENS' Meubelen Tapijten Bedden. Middelharnis. Tel. 44. K. TH. LE COMTE, Sommelsdijk, Oostdijk 261 A, Tel. 231. Sanitaire artikelen Kunstaardewerk. Sigarenfabriek en Grossierderij Fa. A. L. VERBRUGGE, Middelharnis. Visschersdijk. Westdijk. K. TH. LE COMTE, Sommelsdijk, Oostdijk 261 A. Tel. 231. Sanitaire artikelen. Kunstaardewerk. H. MAAN, Slager. Sommelsdijk Ring Tel. 220. K. WITVLIET, Ford Dealer. Middelharnis. Tel. 73. Auto-handel Reparatie Stalling. H. J. CAMPFENS, Middelharnis. Tel, 60. J. P. NIEUWLAND, Huishoudelijke artikelen. Middelharnis - Westdijk Tel. 42. Fa. P. WIELHOUWER, Drogisterij. Middelharnis Westdijk TeL 11. A. L. VAN DORSSER, Middelharnis. Sigaren, Tabak en Sigaretten. J. J. NIPIUS, Manufacturen. Confectie. Middelharnis. Tel. 88. MEUBELEN WIJNHOFF EN KROOS. Middelharnis. Vingerling. SCHRIJFMACHINES D. J. P. VAN EESTEREN, Middelharnis. A. VAN DEN NIEUWENDIJK, Dameshoeden. Middelharnis. Zandpad. Mineraalwateren en Limonadesiropen, concurreerende prijzen. WED. C. KOLFF 8 ZOON, Middelharnis. Betere Wijnen alleen WED. C. KOLFF 8 ZOON, Middelharnis. V. VAN PUIJVELDE, Brood-, Beschuit- en Banketbakker. Westdijk Middelharnis. A. L. VAN DORSSER, Middelharnis. Chocolaterie, Thee en Koffie. E. HARTOGS 8 ZN. In goud en zilver. Brillen op voorschrift v. H.H. Doktoren Middelharnis. Tel. 25. J. ROTSMA, Moderne fotografie. Foto- en Lijstenhandel. Middelharnis. TeL 69. J. J. NIPIUS, Kruidenierswaren, Middelharnis. Tel. 5. B. HAAGENS. Je adres voor wollen en zijden stoffen. M'harnis, Tel. 79. Dirksland, Tel. 155. L. VAN PUTTEN, Schoenhandel. Zandpad 322. Middelharnis. Alle verzekeringen. WED. C. KOLFF 8 ZOON, Middelharnis. Lage Premiën. Prima Mijen. A. JOPPE, Sigarenmagazijn. Sommelsdijk. Voorstraat. Gedistilleerd in betere kwaliteiten WED. C. KOLFF 8 ZOON, Middelharnis. SIGARENMAGAZIJN L. BUND—ZAAIJER. Middelharnis. Westdijk.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 3