Eenmüsie fa Heft) SCHILDE1UÜECHIS Drieiiggmagen Bestuur fler Domeinen Boekhouding en Belastingzaken burgerlijke Stsu^ A. ËS@UPIT)cinj8P SCHIPPERSKHECHT. Dames Kinder Uleeding Eerst kijken Kerk en School. Verkoopingen. j Ondertrouwd: Marktberichten. Uw Belastingbiljet Gemengd Nieuws. Dienstbode Dienstbode net MEISJE WERKMEISJE Hoeden OP NAAR NIEUW-HELVOET. Zonnestraaldag'. N.V. Ëlectriciteits Maat schappij „Cioeree en O verflakkee.' WILLEM JOH» WITVLIET MARIA VAH OER STOEP inrichten Bijiiouüen Controle Reclames Getrouwd AREND SLIS JEANNE BOM Leendert Padmos Te koop een Tegen een inwoner van Sommelsdijk werd alhier proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Bij de arbeidsbemiddeling stonden 2 werk zoekenden ingeschreven. HERRINGEN. Maandag tweeden Pinksterdag werd per ziekenauto van hier naar Rotterdam een jeugdige patiënte vervoerd tot het onder gaan van een operatie. De afdeeling van den B. V. L. hoopt op 18 Juni a.s. deel te nemen aan den Landdag te Nieuw-Helvoet. Ongelukken. De bouwknecht B. G. had deze week het ongeluk, dat zijn paarden op het land op hol sloegen, waardoor hij genood zaakt was van den wagen te springen. Hij had het ongeluk hierbij zijn enkel te breken. De arbeider P. L. had het ongeluk bij hooien zijn schouder zoodanig te bezeer'eri, dat hij gedwon gen werd zijn werk te staken, terwijl de ar beider T. B. bij het grassnijden het ongeluk had een gedeelte van een zijner vingers af te snijden. De gemeente-veldwachter A. Wolfert legde een eerste noodverband, waarna de getroffene de hulp van den geneesheer inriep. Allen zullen voorloopig wel geen werkzaamheden kunnen verrichten. De verlofgangers der lichting 1918 en 1921 zullen tot op 27 Juni a.s. aan het jaarlijksch onderzoek moeten deelnemen. GOEREEDE. De jaarlijksche collecte voor deri gewapenden dienst zal Woensdag 18 Juni. langs de huizen worden gehouden. Dinsdag geraakte een koe van C. D. den Eerzamen in de haven. Door toegeschoten hulp was het dier spoedig op den wal. Maandag viel Mej. v. D. op het Haven hoofd in de haven. Haar vriendin wist haar op den kant te helpen. Negen Noordzeevisschers hadden de vorige week een schade van 25 tot 100. De garnalenvisschers vingen de vorige week 80 kilo per dag voor de pellerij 'en 600 kilo per week voor de drogerij. De dames M. L. en P. G. brandden beiden hunne voeten door het omvallen van een pot met kokende koffie. OlIDDORP. De plaatselijke afdeeling van den B. V. L. houdt Zaterdagavond in de O. School een bespreking over deelneming enz. aan den Landdag te Nieuw-Helvoet. Op den 2den Pinksterdag is deze gemeente door een zeer groot aantal vreemdelingen be zocht. Het begon al in. de morgenuren. En toen de tijd van vertrekken, kwam, was het bij tijden een optocht van fietsen, automobielen en vracht auto s. terwijl ook tram en bus heel wat men- schen huiswaarts brachten. De collecte voor den gewapenden dienst is bepaald op Woensdag 18 Juni. - Visscherij-bericht over de vorige week. Garnalen voor de pellerij van 50 tot 70 kilo per ROTTERDAM, Hoogstraat, hook Spui DEN HAAG, Alléén ,,ModQhuis"-Hofweg 6 schuit en per dag; kleine garnalen voor de dro gerij 200 tot 50U kilo per schuit in de geheele week. In de stallen 9 zalmen. Mej. A. v. d. Klooster, die reeds 10 jaren behulpzaam is bij het onderwijs in de hand werken op de Chr. School, en sedert kort daar toe ook verbonden is aan de O. School I, is met ingang van 1 Juli benoemd als juffrouw voor de naaikamer aan het Geref. weeshuis van de Hervormde Kerk, Goudsche Wagenstraat, Rotterdam. De twee rijwielen, die hier weggehaald waren, zijn terecht. Dat van M. P. stond in een schuurtje van de ledige woning No. 8 in de Heerenstraat en dat van zijn kostganger lag op een zoldertje in een varkenshok, achter de woning van M. P. Wij zijn van meening, dat bij deze zaa'k eer aan fopperij dan aan diefstal gedacht moet worden. De geitenkeuring bij de geitenfokvereen. zal gehouden worden op Woensdag 18 Juni a.s., de ledenvergadering op a.s. Zaterdag te 7 uur en ditmaal in hotel Akershoek. De jongedochter J. de V., in den Oost- dijk, is van den zolder gevallen, waardoor zij zich erg bezeerd heeft; o.m. door een arm te breken. Zij is ter verpleging naar een zieken huis te Rotterdam vervoerd. LANDDAG BIJZONDEREN VRIJWILLIGEN LANDSTORM. Ter openbare kennis wordt gebracht, dat de Burgemeester dezer gemeente den ingezetenen in overweging geeft ter gelegenheid van den Land dag van den Bijz. Vrijw. Landstorm op Woens dag 18 Juni a.s. van hunne woningen de vlag te willen uitsteken, ten einde onze plaats een meer feestelijk aanzien te geven. Onder anderen worden dien dag in onze ge meente verwacht: Z. E. den Heer Minister van Defensie, Z. E. den Heer Minister van Justitie en Z. E. den Heer Minister van Staat, Com missaris der Koningin dezer provincie. Moge het weer nu nog gunstig zijn, dan be looft het een dag te worden, zooals Nieuw- Helvoet nog nooit beleefd heeft. Alle mogelijke maatregelen zijn reeds of worden nog getroffen om den 18en Juni tot een hoogtij dag te maken van het verband „Monden der Maas". Een „Op naar Nieuw-Helvoet" lijkt ons fei telijk overbodig. Wij besluiten met de beste wenschen voor het welslagen van den Landdag. SOMMELSDIJK. Zondagavond 6.30 uur hoopt de WelEerw. Heer Ds. H. H. v. Ameide afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente alhier. De gehouden collecte voor de zending in de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft Zondag 8 Juni j.l. opgebracht 39.90. Zondag 1 Juni j.l. werd in Ned. Herv. Kerk alhier een gift van 10.voor de kerk gecollecteerd. MIDDELHARNIS. In de Geref. kerk werd gedurende de Pinksterdagen een gouden tientje gecollecteerd voor de kerk. DIRKSLAND. In de Ned. Herv. Kerk werd een extra gift van 35.voor den Geref. Bond gecollecteerd. Ds, A. de Blois alhier, heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente te Rilland- Bath bedankt. MELISSANT.* Ds. J. Baarslag, voorheen predikant alhier, thans te Lage Zwaluwe, ont ving een beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Krabbendijke en een toezegging van beroep naar de gemeente te Oostkapelle. Mej. C. M. E. Feitsma, onderwijzeres aan de chr. school alhier, werd benoemd tot onderwijzeres aan de Herv. School te Maasland. STELLENDAM.* Ged. Staten van Zuid-Hol land hebben, met vernietiging van een Raads besluit van deze gemeente van 26 Aug. 1929, beslist, dat de gevraagde medewerking tot stich ting eener Bijzondere School, uitgaande van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier, als nog door de gemeente moet worden verleend. GOEDEREEDE. Mej. S. de Korte, onderwij zeres aan de Bijzondere school aan het Haven hoofd, alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Nieuw Beijerland. De collecte voor de Zending heeft 19.75 opgebracht. Zoolang de zomertijd duurt zal de middag godsdienstoefening niet te half drie maar drie uur aanvangen. ZATERDAG 21 JUNI 1930. De Ned, Vereeniging „Zonnestraal" tot het oprichten van Arbeidskolonies voor T.B.C.- hjders, zal dit jaar op 21 Juni a.s, een collecte houden in onze gemeenten. Op dién dag zullen in al onze gemeenten, steden en dorpen, de collectanten, die zich daar voor bereidwillig hebben beschikbaar gesteld, U vragen een speldje te nemen tegen een gift door U zelf vast te stellen. Niemand onzer zal, hopen we, de dames teleurstelden, doch spontaan medewerken met zijn gift Laten de sterken voor de zwakken hun liefde gaven zoo groot mogelijk bepalen. Dan zal „Zonnestraal" in de gelegenheid zijn, zooveel zonnestralen in die getroffen huisgezinnen te brengen, dat ze mogen leiden tot herstel. Zonnestraal beoogt de verzorging van de lijdenden na het verblijf in de sanatoria en herstellingsoorden. Dat zij deze plaats met eere mag innemen blijkt uit het feit, dat zij staat onder het protectoraat van het Nederlandsche Roode Kruis. Offert allen naar vermogen, En beschouwt het als een plicht Helpt uw zwakke medemenschen Uit het donker naar het Licht l De commissie voor de gemeenten Middelhar- nis en Sommelsdijk bestaat uit de heeren L. J. DEN HOLLANDER H. VAN ES E. VAN ZETTEN H.Gz. Hiermede deelen wij mede, dat de N.V. Ëlec triciteits Maatschappij „Goeree-Overflakkee" tot uiterlijk 1 October a.s. de bewoners van West- Flakkee, die daarvoor in aanmerking komen, in de gelegenheid stelt, - zich te voorzien van een huurinstallatie, die door of vanwege het bedrijf wordt aangelegd. Aanvragen, welke na 1 October a.s. worden ingediend, komen niet meer in behandeling. De E.M.G.O. behoudt zich het recht voor, elke aanvraag voor een huurinstallatie te on derzoeken en te beslissen of tot aanleg der installatie zal worden overgegaan. De volgende installaties, zullen in de daar voor in aanmerking komende perceelen, ter be oordeeling van de E.M.G.O., in huur worden gegeven a. 2 lichtpunten met een stopcontact; b. 2 lichtpunten met twee stopcontacten; c. 3 lichtpunten met twee stopcontacten; d. 3 lichtpunten met drie stopcontacten; e. 4 lichtpunten met twee stopcontacten; f. 4 lichtpunten met drie stopcontacten; g. 5 lichtpunten met drie stopcontacten; h. 5 lichtpunten met vier stopcontacten; i. 6 lichtpunten met drie stopcontacten; j. 6 lichtpunten met vier stopcontacten. In elk onder a tot en met j genoemde huur installatie is bovendien begrepen een electrisch strijkijzer van eerste kwaliteit en fabrikaat com pleet met snoer en stekker. Door de E.M.G.O. worden verder snoerpen- dels, tot een maximum 2 per huurinstallatie in huur gegeven. Deze snoerpendels zijn compleet met zolderrozet, 1.5 M. snoer, veiligheidsschroef- fitting, kapdrager, porceleinen kapje en lamp. De huur per maand eener huurinstallatie be draagt voori een installatie als genoemd onder a, plus een strijkijzer 0.36; een installatie als genoemd onder b, plus een strijkijzer 0.42; een installatie als genoemd onder c, plus een strijkijzer 0.52; een installatie als genoemd onder d, plus een strijkijzer 0.58; een installatie als genoemd onder e, plus een strijkijzer 0.62 een installatie als genoemd onder f, plus een strijkijzer 0.68; een installatie als genoemd onder g, plus een strijkijzer 0.78; een installatie als genoemd onder h, plus een strijkijzer 0.84; een installatie als genoemd onder i, plus een strijkijzer 0.88; een installatie als genoemd onder j, plus een strijkijzer 0.94; terwijl de huur per maand eener snoerpendel als bovën omschreven 0.10 per maand extra be draagt. Volgens dit systeem zal de installatie, als ge noemd onder a tot en met j, bij geregelde be taling der huur na 10 jaren eigendom der huur der kunnen worden, het strijkijzer na 5 jaren, en de snoerpendel eveneens na 5 jaren. Na deze termijnen houdt de huurbetaling van den verbruiker voor elk dezer onderdeden op; in verband hiermede worden b.v. bovengenoem de maandelijksche huren voor een installatie plus een strijkijzer bij een geregelde betaling der huur na 5 jaar met 0.10 verminderd. De huurder draagt zorg voor het onderhoud der huurinstallaties, de door hem in huur ge nomen snoerpendel en het strijkijzer. Zooals hierboven reeds is meegedeeld, wor den de snoerpendels in huur verstrekt met bij levering van 1 lamp per snoerpendel, verdere lampvernieuwing komt voor rekening van den huurder. De eerste Iarapen worden door de E.M.G.O. geleverd en .ingezet. De electrische strijkijzers worden door de E.M.G.O. verstrekt met een garantie van 2 ja ren, dit wil zeggen alle gebreken, dit zich binnen twee jaar er aan voordo'en, worden door de E.M.G.O. kosteloos gerepareerd, in dien deze gebreken ten minste te wijten zijn aan materiaalfouten. Onder deze garantie vallen niet de snoeren. De huur voor den verbruiker gaat in op den eersten van de maand, waarin volgens het oor deel der E.M.G.O. met stroomlevering begonnen kan worden of begonnen had kunnen worden. De invoering der huurinstallaties heeft ten doel de minder kapitaalkrachtigen met den aan leg van hun installatie te helpen. Het in huur verstrekken van twee complete snoerpendels, met lamp, maakt, dat de minst kapitaalkrachtigen, die in de kleinste perceelen wonen, hunne geheele installatie inclusief lam pen (snoerpendels) in huur kunnen krijgen. Huurinstallaties worden door de E.M.G.O. ter beschikking gesteld na invulling en onder- teekening van een daarvoor bestemd aanvraag formulier, dat aan het kantoor der E.M.G.O. te Middelharnis, Voorstraat 16a, moet worden ingeleverd en na onderteekening van een zoo genaamd huurcontract. Door den huurder mogen naast de huur installaties meerdere lichtpunten en stopcontac ten voor eigen rekening worden aangelegd. Geen lichtpunten of stopcontacten mogen in een huurinstallatie voor eigen rekening van den huurder bijgemaakt worden, voordat de huurinstallatie geheel compleet en bedrijfswaar, dig is opgeleverd en gekeurd. De aanwijzing van de plaats der lichtpunten en stopcontacten én de ligging van de leidingen eener huurinstallatie zal zoo noodig door de E.M.G.O. geschieden. Wenscht een verbruiker eener huurinstallatie in plaats van een gewone afsluiter een trap- of bedschakelaar, dan is dit mogelijk, indien de verbruiker den meerprijs voor den aanleg eener trap- of bedschakelaar inclusief de meer dere bedrading boven de aanlegkosten met een gewone enkelpólige afsluiter direct met de E.M.G.O. verrekent en wel voordat metden aanleg begonnen is. De meerprijs, welke den verbruiker hiervoor door de E.M.G.O. in rekening zal worden ge bracht, bedraagt 2.75. Alle installaties zullen uitgevoerd worden volgens de installatie-voorschriften als bedoeld in de algeme'ene voorwaarden voor de levering van electrïciteit door de N.V. Elecfriciteits- Maatschappij „Goeree-Overflakkee". Door de E.M.G.O. worden gaarne nadere inlichtingen omtrent deze installaties verstrekt. Op Maandag 16 Juni 1930, des nam. 7 uur (nieuwe tijd) te Sommelsdijk aan de Kaai, van een partij timmerhout, als: planken, delen, rib ben, latten en brandhout. Deurwaarder GROENENDIJK. en DE PAARDENMARKT TE WILEMSTAD. De Juni-paardenmarkt behoort ook voor dit jaar weer tot het verledene. Met name de sterk ingekrompen fokkerij deed natuurlijk zijn in vloed gelden op den aanvoer, die ongeveer een 300 stuks zal hebben beloopen. Toch is het nog dev raag, of men niet beter deed, met goed materiaal door te blijven fokken; er heersche n.l. een vlotte handel, vele, ook buitenlandsche, kooplieden waren aanwezig en verscheidene exemplaren werd endan ook tegen zéér goedé prijzen verhandeld, zoodat inzonder heid de gewestelijke fokkers en handelaren, hunne belangen begriio'en'de, deze markt onge twijfeld bij voortduring een warm hart zullen blijven toedragen. Besteed werd: jaarlingen 200 tot 325, tweejarigen 250 tot 375, driejarigen 300 tot 400, vierjarigen, werkpaarden 400 tot 500, oude paarden 300 tot 350. Ook overigens was er, niettegenstaande de Pinksterdagen onmiddelijijk voorafgingen, druk bezoek, waartoe vanzelf sprekend de" verschil lende amusementen, welke wederom goed in den smaak vielen, hebben bijgedragen. Alles liep in de beste orde van stapel en menigeens zal andermaal de meest aangename herinnering van de „Stadse Mart" van 1930 bewaren. is precies zooals 'f zijn moei, als ge Uw 20 laat behandelen door SOMMELSDIJK. Ondertrouwd Willem Stolk, 24 j„ te 's-Gra- venhage, en Adriaantje Pieternella Polder, 23 j„ alhier. Gehuwd Cornells Holleman, 25 j., en Maria Doornhein, 24 j., beiden alhier. MIDDELHARNIS. Geboren Neeltje, d.v. A. Koster en C. Don kersloot; Elsje Adriana, d. v. J. Bentum en E. A. Hagoort; Jacob, z. v. L. Appel en J. Troost. -OndertrouwdJ. Koppenol, 33 j„ en P. de Leeuw, 30 j, DEN BOMMEL. GeborenAntonia, d. v. J. van Wijk en J. J. Vervloet; Jan Cornells, z. v. J. du Pree en D. Timmer; Jannetje, d. v. J. C. Fokker en M. Hobbel; Gidia Wilhelmina, d. v. W. Ha- meeteman en C. Legierse; Helena, d. v. A. Melisant en J. M. den Braber. Overleden: Teunis Kievit, 1 j., z. v. J. Kievit en A. Bakelaar. GehuwdPieter Kievit, 26 j., en Johanna Gerardina Knöps, 24 j. DIRKSLAND. GetrouwdL. van Prooijen, j.m. 25 j., er A. v. d. Groef, j.d. 24 j. OverledenDina Dubbeld, 71 j. VIERJARIG JONGETJE DOOR DE TRAM OVERREDEN. Het hoofdje van den romp gescheiden. Woensdagavond speelden te Rotterdam eenige kinderen tusschen de tramrails aan de Brielsche laan. Toen een stoomtram naderde, namen zij bij het hooren van het signaal de vlucht. Een van hen echter, het vierjarige jongetje P. H. van Maurik, van de Kat'endrechtsche Lagedijk, liep terug, tengevolge waarvan het onder de tram terecht kwam. Zijn hoofdje werd van den romp gescheiden. TANKBOOOT AANGEVAREN EN IN BRAND GEVLOGEN. 48 personen om het leven gekomen. Uit New York wordt gemeld, dat nabij Scitu- ato in den staat Massachussets het stoomschip „Fairfax" tengevolge van mist in aanvaring is gekomen met het Amerikaansche tankschip „Blinthus". Tengevolge van de aanvaring vloog het tankschip in brand. Het schip stond in een oogwenk in lichte laaie en aan alle kanten sloegen de vlammen er uit. Het was onmogelijk, iemand van de bemanning, die uit 37 koppen bestond, te redden. Helaas bleef het hier niet bij. De vlammen sloegen over op de „Fairfax waardoor verscheidene personen brandwonden opliepen. Eenige passagiers, wier kleeding vlam vatte, sprongen in zee, maar doordat de brandende olie van het tankschip zich over de golven had verspreid, vonden zij een gruwelijken dood in water en vuur. Een achttiental personen van de „Fairfax", passagiers ëri bemanning, wordt vermist. De overige passagiers zijn aan boord van een ander schip opgenomen en worden naar Boston gebracht. Naar ooggetuigen mededeelden heeft de ont ploffing onmiddellijk na de botsing tusschen beide schepen plaats gehad. De olie in het tankschip vatte onmiddellijk vlam en verspreid de zich over het zee-oppervlak. Dit is de oor zaak van het groote aantal dooden, want de opvarenden van het tankschip sprongen in doodsangst te water, alwaar hen eveneens de dood in de vlammen wachtte. Redding was onder deze omstandigheden niet mogelijk. TWEE VRACHTAUTO'S MET VACANTIEGANGERS VERONGELUKT. Aan den Moezel vonden Woensdag twee ernstige auto-ongelukken plaats. Een vrachtauto met 25 personen uit Keulen raakte in een ge vaarlijke bocht bij Trier in het grind langs den weg en slipte. Gelukkig kwam de auto tegen een zwaar hek terecht, anders zou de wagen van de steile helling naar beneden zijn geslagen. Niettemin liep een zestal personen vrij ernstige verwondingen op. Een andere vrachtauto met 15 personen, die van den Rijn kwam, reed in de nabijheid van Kochem tegen een steenhoop op en sloeg over den kop. Een vrouw werd gedood en twee personen werden zwaar gewond. fterkhoflaan 69b - liottardam Voor kleine zaken door spe» ciaal systeem zeer laag tarief Ongeveer in December van het vorig jaar sprak de President der Vereenigde Staren ais zijn meening uit, dat ongeveer met dne maan den een volledig herstei in den gang van zaken mocht worden verwacht, doch thans, na circa maanden, moet worden geconstateerd, dat van deze voorstelling niet veel is terechtgeko men. Met het voortschrijden van den tijd is het optimisme in de Vereenigde Staten steeds meer gezakt, waarvoor trouwens veel reden bestond; in een zoo belangrijke tak van industrie als de automobielnijverheid is een voortdurende daling van het koopcijfer te constateeren. Thans tracht men, door verdere prijsverlaging, dit cijfer gunstig te beïnvloeden. In de andere tak ken van bedrijf gaat het evenmin goed en het anders geregeld in optimistischen toon gestelde maandbericht van de National City Bank schetst over Mei den toestand als niet rooskleurig. Wel spreekt de Bank niettemin het vertrouwen uit, dat het land zich van den druk zal her stellen, doch daaraan twijfelt niemand, alleen; de profeet die kan voorspellen na verloop van hoeveel tijd, moet nog geboren worden. Men heeft overal elders met minstens dezelfde slapte ip de zaken te kampen en ons land maakt daarop geen uitzondering. De beide meest courante soorten in de nijverheidsafdeeling; Phi lips en Margarine Unie, hebben het opnieuw slecht gemaakt. Eerstgenoemd aandeel verloor wederom een 20 naar het heette wegens aanbod uit Londen; en ofschoon de teruggang der M. U. minder groot was, hadden^ ook hier de verkoopers de overhand. Dat Aku s aan de markt kwamen, was niet anders te verwachten, nu men er eindelijk toe is overgegaan bekend te maken, dat er geen dividend zal worden uitgekeerd. Het verslag der Glanzstoff werd in de Duitsche pers niet gunstig beoordeeld; dat van de Aku moet nog verschijnen. Daar er geen 'enkel gunstig teeken bestond, bleef de rubberafdeeling gedrukt. De voorraad te Londen blijft met tergende regelmatigheid stijgen (ditmaal met 1043 tot 120./24-ton) en de marktprijs, die eerst een lichte verbetering te zien gaf, zakte naderhand tot het vorig peil terug. Het zal nu spoedig moeten blijken of de resultaten der stopzetting van den tak in Mei dit offer waard zijn geweest. Het comité der planters komt 26 Juni a.s. bijeen en zal ver- moedelijk de vraag aan de orde stellen of nog verdere beperking noodig is. Met de Tabak wilde het al evenmin vlotten. De opbrensten, tot dusver bij de inschrijvingen verkregen, zijn veel minder dan verleden jaar en dit stemt niet moedgevend, terwijl ook de Rubber dit jaar teleurstelling zal geven. Aangaande de storm schade heeft men niets naders vernomen. Suikeraandeelen waren meerendeels flauw, hetgeen zich vooral bij H.V.A. openbaarde. De laatste taxatie van den Java-oogst luidde 2.777.000 ton, tegen 2.942.000 ton verleden jaar. Tot dusver is nog slechts 137.000 (v. j. echter 1 millioen) ton verkocht en het ziet er niet naar uit, dat binnen afzienbaren tijd op prijsverhef fing van beteekenis mag worden gehoopt. De Europeesche bietenaanplant is, in plaats van kleiner, nóg grooter dan verleden jaar. Konink lijke verkeerden in een zwakke stemming. De Petroleumproductie in de Vereenigde Staten is wel iets gedaald, doch anderzijds is er volgens de berichten een uitgestrekt olieveld in Nieuw- Mexico ontdekt. Het aanboren van een nieuw? bron op de terreinen der Perlak had nauwelijks invloed op de koers van dit fonds. Voor de Scheepvaart blijven de omstandigheden slecht. Over de geheele wereld zijn er schepen met meer dan 5 millioen ton opgelegd en ook ons land heeft daarin zijn deel. Tin-aandeelen flauw in verband met de verdere daling van den tin- prijs. Amerikaansche fondsen lusteloos; ongun stige spoorwegontvangsten en verlaging van dividenden der Kopermaatschappijen drukten de geheele markt. Geen belangrijke vermeldenswaardige wijzi gingen kwamen op de wisselmarkt voor. De geldmarkt is bij voortduring ruim. Bij de Neder- landsche Bank steeg de buitenlandsche wissel portefeuille met 1.2 millioen, waartegenover het tegoed bij correspondenten in het buitenland met nog iets meer daalde, n.l. met circa 1.3 millioen. Middelharnis, Sommelsdijk, 13 Juni 1930. Kerkelijke bevestiging D.V. op Vrijdag 27 Juni 1930 n m. 3,30 uur in de Get reformeerde Kerk te Middelharnis, door den WelEerwaarden Heer Ds. A. Ph. S, Schaafsma van Den Bommel. Toekomstig adres: Stationsweg A 136, Middelharnis. 32675 EN die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de velebe» wijzen van belangstelling bij hun hu« welijk ondervonden32686 MIDDELHARNIS, 11 Juni 1930. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig ge» dragen lijden, onze innig geliefde Man, Behuwd» en Grootvader in den ouderdom van 82 jaar en 7 maanden. 32682 Ouddorp, Wed. L. PADMOS—Grinwis. Roekan je, L. PADMOS. J. PADMOS—Westhoeve. Rotterdam, J. PADMOS. L. PADMOS-Coppennolle. Ouddorp, N. VOOGD—Padmos. P. VOOGD. G. J. SPARLING-Padmos. M. SPARLING. Herkingen, ABR. MUNTERS. Ouddorp, C. PADMOS. C. E.'PADMOS—Voortman. Middelharnis, J. MUNTERS-Padmos. C. J. MUNTERS. en Kleinkinderen. OUDDORP, 12 Juni 1930. Terstond gevraagd een flinke hoog loon. Adres: RIJCKEN Co, Manufac» turenhandel, firielle. 32679 Terstond gevraagd een nette goed kunnende melken, hoog loon, klein gezin. Wed. J. de SNAIJER, Biert bij Zuidland. 32678 In de Inrichting x>Meer en Bosch« te Heemstede, worden gevraagd voor het Kinderhuis, en voor de linnenkamer. Br. aan de Huismeesteresse. Wordt gevraagd in klein gezin, een alle bezigheden kunnende verrichten Zondags vrij. Aanmelding 's avonds na 7 uur. Adres: Mevr. BIK,Julianaweg,(over de trambaan) Middelharnis. 32687 In de Godelinde stichting te Bussum wordt gevraagd een flink Salaris f 360,—. 32664 Brieven met inl. aan de Directrice. Terstond gevraagd bij H VAN E1JK, Mr. Schilder te RQCKANJE.32685 Terstond gevraagd door Schipper C. ARNOUTSE een Te bevragen bij A. VAN DRIEL, Grin than del, Brielle. Tel. 35. 32673 met toebehooren. Zoo goed als nieuw AdresP. NOTEBOOM Cz., Nieuwe Tonge.32684 De jaarljjksche verkooping van hooi* gras en verpachting van nawelde in den Kroningspolder onder Stellendam, zal worden gehouden op Donderdag 19 Jnnl a.s., nam, 2 uur, (Zomer» tijd), ter herberge van A. Kaashoek te Stellendam. Nadere inlichtingen verstrekt de Ont» vanger der Registratie en Domeinen te SomtneBdijk. 32666

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 4