II U vindt in onze magazijnen een keur uit de nieuwste Mode. Japonnen, Blouses, Mantels, Mantelcostumes, Hoeden, in buitengewoon groote Ver scheidenheid, in alle maten, ook voor corpulente figuren. Ons personeel is geheel tot Uw dienst om U alles te laten zien, wat U verlangt en om toe te zien, dat U iets krijgt, wat U staat. tevergeefs. U vindt altijd infillwat U staat en tegen prijzen, die U lijken. dorpsbrand. een slang in een bos bananen. Ingezonden Stukken. dur^erlijkc &utn> V erkoopingen Marktberichten. dochter met bijlslagen op het hoofd van het leven beroofd en daarna door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Als motief voor de daad wordt aangegeven de langdurige werkloosheid van den man. waardoor veel ellende ontstond. Vlak naast het gemeentehuis te Steenderen staat het gebouw van de Coöperatie van den A B.T.B. (R-K. Boeren- en Tuindersbond). Dit huis werd bewoond door den 53-jarigen mole naar. Tot 1 Mei j.l. was het huis zijn eigen dom geweest, doch door slechten gang in zaken had hij het aan^den Bond moeten verkoop'en. Maandagmorgen bleven de deuren, die de molenaar anders zelf opent, gesloten. Ruim 9 uur heeft men zich, daar men onraad vreesde, door het openschuiven van een raam toegang tot de woning verschaft. Wat men in de woning vond was vreeselijk. De man had zich, in nacht gewaad, aan de trap opgehangen. Bij nader onderzoek vond men de 48-jarige vrouw en de 15-jarige dochter op de slaap kamer op de bovenverdieping met ingeslagen schedels. Beiden gaVen nog teekenen van leven, doch de dochter overleed zeer spoedig, ue vrouw was stervende. Op de slaapkamer, waar overigens geen wan orde heerschte, vond de politie de bebloede bij RELLETJE TE DELFT. Te Delft is het Zaterdagavond in het centrum der stad wat rumoerig geweest. Eenige jeugdige communisten, die met De Tribune colporteerden en daarbij een handwagen bezigden, wat bij politieverordening is verboden, werden deswege qeverbaliseerd. De handwagen werd in beslag genomen. De politie was daarbij genoodzaakt van de wapens gebruik te maken om het nieuws gierige en opdringende publiek op een afstand te houden. Arrestaties hebben niet plaats gehad. BOTSING TUSSCHEN STOOMTRAM EN VRACHTAUTO. Maandagochtend 8 uur is te Amsterdam op de kruising van den Valkenweg en de Meeu wenlaan een vrachtauto, die van de pont kwam, in de flank aangereden door een stoomtram, komende uit de richting Buiksloot. De trambaan kruist op dit punt het zeer drukke verkeer, zoodat hier steeds de grootste voorzichtigheid vereischt is. De chauffeur van de vrachtauto beweert geen signalen van de naderende tram te hebben gehoord en juist te hebben uitge keken in de andere richting; de machinist van de tram zegt, de noodige waarschhuwingssig- nalen te hebben gegeven. De botsing is zeer hevig geweest; de vrachtauto is, na eenige tien tallen meters meegesleurd te zijn, op zijn kant tegen de straat geworpen; de locomotief van de tram is uit de rails gelicht en kwam in schuinen stand tegen den verongelukten auto te leunen. Zoowel aan de locomotief als aan den vrachtauto werd groote schade aangericht, het is echter zonder persoonlijke ongelukken afgeloopen. Het verkeer is eenigen tijd gestoord geweest, doch de trambaan was betrekkelijk spoedig weer vrij. DOODELIJK ONGELUK IN EEN ABOTTOIR. In de centrale slachtplaats te Middelburg wil de Maandagemiddag de 49-jarige H. G. Net een koe doodschieten. Het dier gaf hem een duw met de hoorns, waardoor het schiettoestel op den grond viel en afging, waardoor N. in den buik werd getroffen. Hij was onmiddellijk dood. DYNAMIET -AANSLAG TE KERKRADE. 40 Patronen, slaghoedjes en lont in beslag genomen. Vrijdagavond tegen half acht heeft op den Heerlenersteenweg te Spekholzerheide, gem. Kerkrade, in een iangs den weg liggenden hoop quenast-keien een ontploffing plaats gehad, die geen persoonlijke ongelukken heeft veroorzaakt, Wij kunnen omtrent deze explosie nog de vol gende bijzonderheden mededeelen In den steenhoop had een man, die later bleek te zijn de 39-jarige J. J. van S., ongehuwd, mijnwerker, geboren te Driebergen, een ontplof fing veroorzaakt door middel van een sabulite- patroon, een slaghoedje en lont. Sabulite is verbeterde dynamiet, die niet be vriest en in de mijnen wordt gebruikt bij het z.g. schieten. De ontploffing was zoo hevig, dat de keien uit elkaar vlogen op groote afstand en verschillende steenen gehalveerd werden. Op hetzelfde oogenblik van de ontploffing passeerde per auto zekere Ph. Hintzen uit Kerkrade. Het bericht, dat op H. een aanslag zou zijn gepleegd, is waarschijnlijk onjuist. H. waarschuwde een passeerenden slagersjongen, Soomers geheeten, die per rijwiel den persoon^ welke zich even eens per fiets had verwijderd, achtervolgde. In de Drievolgelstraat nabij de Locht, wees de slagersknechat den persoon aan, aan den daar surveilleerenden politieagent Vermeulen, die weer op zijn beurt den man achtervolgde en arresteerde. Bij foulleering bleek de man in het bezit te zijn van een sabulite-patroon, die ongeveer 1 H.G. weegt en dichtgeplakt is met papier, een slaghoedje van 3 a 4 c.M. en 20 c.M. lont. Van S. verklaarde, dat hij de ontploffing had veroorzaakt om eens de uitwerking van een en ander te kunnen zien. Hij had verder de be doeling om het ontploffingsmateriaal, dat hij bij zich had, evene'ens nog tot ontploffing te brengen. De politie deed tevens zoo spoedig mogelijk huiszoeking in het kosthuis van Van S. te Supekholzerheide. In een koffertje in zijn slaap kamer werden nog gevonden 40 sabulite-patro- nen, 16 slaghoedjes en twee rollen lont. Hij verklaarde alles gestolen te hebben in de mijn Willem Sophia te Spekholzerheide, waarin hij werkzaam was. Van S. woont sinds 5 jaren in Kerkrade; hij werkte in verschillende mijnen. Hoe de gevaarlijke mijnwerker in het bezit is gekomen van zoon belangrijke hoeveelheid ontplotfingsmiddelen, die groote rampen hadden kunnen vehoodzaken Het mijnreglement schrijft voor, hoe de dynamiet moet worden bewaard Uit goede bron vernemen we, dat aangenomen mag worden, dat Van S. sinds Februari dezes jaars de sabulite-patronen enz. uit de mijn Wil lem Sophia heeft gestolen, en met kleine par tijtjes heeft meegenomen uit een defecte dyna- mietkist. De schietmeester zou verzuimd hebben t defect aan den bedrijfsingenieur mee te deelen. A.s. Maandag wordt Van S. gevankelijk naar Maastricht overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. DE SCHATGRAVERS TE ZAANDAM. Sedert enkele weken worden te Zaandam op gravingen gedaan, om te zoeken naar een schat, w u r v°lgens een zekere gravin Sylvia, een helderziende dame uit Berlijn, eeuwen ge leden moet zijn begraVen. •PnZei-^an?e' die daarvan met enkele helpers uit Berlijn is overgekomen, heeft van het ge meentebestuur van Zaandam - onder bepaalde voorwaarden toestemming gekregen om te graven. Dit werk is thans in vollen gang. Er werd aanvankelijk niets gevonden, zoodat net publiek weinig vertrouwen meer had in de onderneming van deze helderziende dame. Thans krijgt de zaak echter een ander aan- ..Wl 'i*ï ROTTERDAM Hoogstraat 347 AMSTERDAM UTRECHT Nleuwendijk 225 Alléén Oude Gracht 151 DEN HAAG Alléén Modehuis Hofweg 6 LEEUWARDEN NIJMEGEN Over de Kelders 16-18 K. Molenstraat 7-9 zfen. Men meldt althans uit Zaandam aan de N. R. Ct. Resultaten. De harten van de schatgravers zijn sedert Maandagmiddag bij het vinden van het geteerde vat, waarin de schat of althans een deel daar van volgens het protocol moet zijn verborgen, met hoop vervuld. Zondagmorgen was gravin Slvig, de helder ziende dame uit Berlijn, „in trance" gegaan en had zij alles weer gezien, zooals het een paar honderd jaar geleden was gebeurd. Zelfs had zij gezien, hoe de kaperkapitein de schat had begraven. De schat zou zich bevinden in een vat bij een eikenboom op 150 M. oostwaarts van de Oostzijde der kerk, een plaatsaanwijzing die ook in het protocol was genoemd, doch waarop men niet veel acht meer had geslagen. Nadat zij opnieuw het terrein en de naaste omgeving met de wichelroede had onderzocht, stelde zij de plek vast waar de millioenen ver scholen zouden zitten. Op die plek is men Maandagmorgen ijverig begonnen te graven, onder persoonlijke leiding van de clairvoyante, die met belangstelling het werk volgde. Het eerste wat ontdekt werd was de eikenboom, waarvan een gedeelte van den stam en de' wortels nog vrij gaaf waren. Nu moest ook het vat wel gevonden worden, en inderdaad: ook op dit punt zijn de voorspellingen uitgekomen. Maandagmiddag stieten de gravers plotseling op iets stevigs en dit bleken de duigen van het vat te zijn. Het vat was langs den binnenwand met een 3 c.M. dikke stroolaag bekleed. Daar het inmiddels half zes was geworden, werden de werkzaamheden gestaakt; zij worden Dinsdagochtend om 8 uur voortgezet. Een po litiepost is bij de kuil geplaatst. De plek waar nu gegraven is ligt inderdaad 150 M. beoosten de Nederd. Herv. Kerk in de Oostzijde. De belangstelling te Zaandam groeit met het uur en vele ongeloovigen beginnen in hun over tuiging, dat het alles maar „lari" is, te wankelen. Behalve op deze plaats is Maandag ook nog op een andere plek, dichter bij de kerk, gegraven. Volgens de helderziende dame ligt daar een nog grootere schat verborgën. De tijd zal het leeren. De gravin was opgetogen toen het vat te voorschijn kwam. In de nabijheid van Wilna is het dorp Kobilnik door een geweldigen brand bijna geheel in de asch gelegd. Zestig huizen en bijgebouwen wer den verwoest. Meer dan 150 gezinnen zijn dak loos. In Convent Garden te Londen waren in het pakhuis van een importeur 150 bossen Brazi- liaansche banarien opgehangen, die uit de koel- kamers van een schip kwamen en op tempera tuur moesten gebracht worden. Toen een be ambte van de firma een bos met de hand aan raakte, kwam er een slang uit te voorschijn. De hoofdoppasser uit het reptielenhuis in den Dierentuin werd te hulp geroepen en deze her kende in het dier de zeer vergiftige soort, die fer de lance genoemd wordt. Het is de slang, die met Crotalus verwant is en zijn wetenschappelijke naam is Trigonocephalus lan- cealatus. De hoofdoppasser schrok, toen hij het dier, dat een meter lang was, te zïen kreeg, want hij wist, dat een beet binnen een kwartier noodlottig kon zijn, Hij had een „slangestok" bij zich, waaraan een kleine leeren lasso be vestigd zat en hiermee kon hij de slang be machtigen. Het dier is nu in de verzameling van de Zoo opgenomen. Men schatte, dat de bos door de handen van wel twaalf menschen was gegaan, vóór hij in het pakhuis was opgehangen, EEN SCHUWE BRUID. Een 22-jarige bruid zou Donderdag op een Londensch bureau van den burgerlijken stand te Londen met een 72-jarigen bruigom in het huwelijk treden, maar op het laatste oogenblik bedacht zij zich. Dit is nu al vier maal achter elkaar het geval geweest en nu heet zij in de buurt de schuwste bruid van de wereld. De bruigom schijnt noch tans de hoop niet op te geven. EEN BEDELARES. Een oude bedelares, die te Valencia op een zolderkamer woonde, had m'en sedert verschei dene dagen niet weer gezien. De buren waar schuwden de politie, die het woonvertrek bin nendrong en zag, dat de vrouw overleden was. In het vertrek vond men papieren, die een waarde van twee miljoen peseta's vertegen woordigden. EEN VREESELIJKE ONTPLOFFING TE LIVERPOOL, Meer dan vijftig slachtoffers. Maandagochtend is het tot een vreeselijke ontploffing in een fabriek van lijnkoeken te Liverpool gekomen. Men vreest, dat er meer dan vijftig slachtoffers zijn. Een V. D. bericht meldt Maandagochtend omstreeks half twaalf, is in de lijnkpekenfabriek van gebrs. Bebbys te Liverpool een ernstige ontploffing voorgekomen, waarbij volgens de tot nu toe ontvangen be richten 50 persoden gedood en gewond werden. De ontploffing werd veroorzaakt door een brand, die in een der silo's van een nieuw ge deelte der fabrieken was uitgebroken. Uit alle deelen der stad spoedden de brand weren en de reddingsbrigades zicfi naar de plaats van den brand. Men vreest, dat het aantal dooden tengevolge van de ontploffing zeer groot zal zijn. TYPHOON IN JAPAN. Tweehonderd dooden. Zuid-Sachalin en het eiland Hokkaido, het Noordelijkste der hoofdeilanden van Japan, zijn Vrijdag en Zaterdag door een typhoon geteis terd, die ongeveer 200 menschenlevens heeft geëischt. Tot Zaterdag waren reeds 107 lijken van bij de typhoon, welke reeds meer dan 40 uren boven Zuidelijk Sachalin en het eiland Hok kaido woedde, om het leVen gekomen slacht offers geborgen. Een Japansch schip, dat Ma- gasaki verlaten had en vergaan zou zijn, is thans zonder averij in een Japansche haven 1 binnengeloopen. De Japansche keizer heeft bevolen, dat bij zondere fondsen ter beschikking moeten worden gesteld van de familieleden der bij de ramp om het leven gekomen slachtoffers. Tragisch is, dat de typhoon juist opstak op het oogenblik, toen honderden visschers, aan gelokt door het verschijnen van reusachtige scho len haringen, in zee waren gestoken. DE GEVAARLIJKE LUCHT-ACROBATIEK. Weer iemand dood gevallen. Men meldt uit Berlijn Zondag is in Duitschland weer een luchtacro baat om het leven gekomen. Het ongeluk vond ditmaal plaats te Geldern, niet ver van Dussel- dorp, waar verleden week de acrobaat Hundert- mark zoo vreeselijk is verongelukt. Op het vlieg veld van Geldern sprong een zekere Langer uit Darmstadt uit een vliegtuig van e'en hoogte van 500 meter in de diepte. Het valscherm opende zich weinige seconden nadat hij den sprong had gewaagd. Plotseling bemerkten ech ter de toeschouwers tot hun ontzetting, dat tusschen den vlieger en de parachute geen ver binding meer bestond en onmiddellijk daarop viel het lichaam van Langer vlak voor de voeten van de menigte ter aarde. De ongelukkige was op slag dood. Uit het onderzoek is gebleken, dat Langer vergeten had de haak van het val scherm aan zijn ceintuur te bevestigen. Hij hing dus alleen aan een touw, dat onder het gewicht van zijn lichaam onmiddellijk scheurde. In ver band met dit nieuwe ongeluk bepleit de pers om voortaan dergelijke voorstellingen te ver bieden, GEVAARLIJKE OORLOGSSOUVENIRS. Twee menschen door granaatontploffing gedood. In de nabijheid van Toulon had een arbeider op een kast in zijn woning een gevonden granaat geplaatst als herinnering aan den wereldoorlog. Toen de man bezig was zijn kamer te schilderen en hij zijn schilderstrap tegen de kast zette, viel de granaat er af en ontplofte. De man zelf, en zijn in de kamer aanwezige zwager werden zoo zwaar gewond, dat zij korten tijd later over leden. Ook de vrouw des huizes liep ernstige verwondingen op, AUTO-ONGELUK. Twee dooden. Een ernstig auto-ongeluk, waarvan drie Ber- lijnsche tandartsen het slachtoffer zijn geworden, is Zondagavond nabij Wittenberg gebeurd. De auto van den tandarts dr. Schragenheim ge raakte, bij een bocht door een andere auto in gehaald, van den weg af, kantelde en kwam op een ongeveer twee meter dieper liggenden weg terecht. Het rijtuig werd geheel vernield. Mevr. Erna Schragenheim, en een broeder van den eigenaar van den auto, die aan het stuur zat, werden op slag gedood. Dr. Schragenheim en de tandarts dr. Silberstein en diens vrouw liepen zware verwondeingen op. Het gezelschap had Berlijn 's ochtens verlaten om een tocht door Italië te ondernemen. MOTORFIETSRENNER GEDOOD. Men meldt uit Berlijn Bij den wedstrijd op de renbaan Reichelsdorfer Keiler bij Neurenberg is Zondag de motorfiets- renner Trelle zoo ongelukkig gevallen, dat hij den nek brak en op slag werd gedood. Hij sleepte in zijn val twee andere motorrijders mede; deze kwamen er echter vrijwel onge deerd van af. Wat moet de arbeider, versekerd volgens de Ziektewet, doen, als hl) ziek wordt? Informeeren bij zijn werkgever, of deze is aangesloten bij een bedrijfsvereeniging of Raad van Arbeid. Is zijn werkgever aangesloten bij een Be» drijfsvereeniging, dan vraagt hij ziekengeld aan, bij den plaatselijken vertegenwoordiger van die Bedrijfsvereeniging. Is zijn werkgever aangesloten bij den Raad van Arbeid te Brielle, dan vult hij een ziek' meldingsformulier in, en zendt dit naar den Raad van Arbeid te Brielle (ziekmeldings' formulieren zijn verkrijgbaar ten Postkantore en ter Secretarie). Dienstboden, in de huishouding werkzaam, zijn niet verzekerd ingevolge de Ziektewet. Alleen arbeiders en arbeideters in dienst van een onderneming vallen onder de Ziekte» wet. Enkele catagoriën zijn uitgezonderd, waar* van de voornaamste zijn: le. Zij, wier loon uitsluitend bestaat in onderricht 2e. Zij, wier overeengekomen vast loon in geld meer bedraagt dan f 3000,— per jaar 3e. Zij, die ter vervulling van hun militaire dienstplicht in werkelijken dienst zijn. Opgemerkt wordt, dat geen ziekengeld kan worden uitgekeerd, indien verzekerde niet binnen redelijken termijn geneeskundige hulp inroept. De copie van Ingezonden stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven.Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Geachte Redactie! Verzoeke beleefd opname van onderstaande in uw geëerd blad. Het ligt in de bedoeling van de Holl. Mij. v. Landbouw, bij genoegzame deelname, in deze maand een landbouwhuishoudcursus te beginnen voor meisjes, die pas van de school gekomen zijn. De lessen aan dezen cursus omvatten be halve de kooklessen, ook naai- en kniplessen, elk één dag in de week. De cursus duurt twee jaar. Het behoeft wel geen betoog, dat deze lessen van zeer veel beteekenis voor dq meisjes kunnen zijn. We rekenen dan ook op een flink aantal deelneemsters. Alleen: men zij er spoedig bij. Omdat in deze maand nog begonnen moet worden is de deelname opengesteld tot a.s. Vrijdag. Zie verder de advertentie in dit num mer. Hoogachtend, C. SMITS. SOMMELSDIJK. GeborenAdriana, dochter van Pieter van Vliet en Neeltje Maria de Groot. MIDDELHARNIS. Geboren Andries Wilhelm zoon van M. de Jager en K. Moerkerken, Martijntje dochter van B. Viskil en M. Knape. DEN BOMMEL. Ondertrouwd P. Huizer 23 jaar en W. C. Polak 23 jaar beiden alhier. Getrouwd A. J. Brands 25 jaar te Ootgens- plaat en C. M. Dierks 21 jaar te Den Bommel, J. Buijs 22 jaar en M. van der Made 19 jaar, beiden alhier. OOLTGENSPLAAT. GeborenHelena Cornelia dochter van B. Moerenhout en J. M. Jochems, Leendert zoon van Willem Korteweg en Leentje van Heemst. Ondertrouwd A. van de Klundert 24 jaar en A. Terhóeve 30 jaar. Vrijdag 2 Mei bij inzet en Vrijdag 9 Mei bij afslag, telkens des namiddags 5 uur te Goedereede, in het Logement »De Gouden Leeuw*, van een huts met grond te Goede, reede aan de Torenstraat, kadaster Sectie A no. 193, groot 57 centiaren, ten vetzoeke van den Heer Krijn van Wijk te Goedercede. Het perceel is op 21 Mei 1930 te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 7 Mei 1930 veiling en op Woensdag 14 Mei 1930 afslag, beide dagen 's avonds 7 uur, te Herkingen, in het hotel van Mej. L. van der Velde, van: een Huis, waarin sedert tal van jaren café met vergunning, met schuur, erf en grond, te Herkingen op het dorp, kad. no, 1224, groot 1 Are 80 c.A., be woond geweest door den heer D. Grinwis. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 9 Mei 1930, des namiddags ten 5,30 ure, te Stellendam aan de Haven van een groote pattij nieuw gezaagd timmerhout, als planken, delen, balken, baddings, ribben, alsmede een partij brandhout. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 10 Mei bij inzet en Zaterdag 17 Mei bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp, in het Logement Akershoek, ten verzoeke van den Heer Jacob de Mooij te Rotterdam. Koop I. Een woonhuis met smederij, erf en grond te Ouddorp, op het Molenblok, ka. daster Sectie E no 2078, groot 1 are 11 centi. aren. De smederij.inventaris en de in de sme. derij aanwezige werktuigen en gereedschappen zijn niet onder den koop begrepen, doch kunnen door den kooper van het perceel worden overgenomen voor f 600,—. Koop II. Een pakhuis met erf en grond te Ouddorp, op het Molenblok, kadaster Sectie E no, 2229, groot 65 centiaren. Koop 111. Een schuurtje en grond te Oud. dorp, nabij den vorigen koop, kadaster Sectie E no. 2228, groot 68 centiaren. Koop IV. Een perceel tuingrond te Oud. dorp, nabij den vorigen koop, kadaster Sectie E no. 2701, groot 5 aren 75 centiaren of 37'/a R. V. M. De perceelen zijn dadelijk na de toewijzing door de koopers te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS. Veiling van Vrijdag 2 Mei 1930. Bloemkool 4.50 tot 17.70 per 100 stuks. Komkommers 15.per 100 stuks. Sinaasappelen 2.80 tot 3.50 per 100 stuks. Sla 2.70 tot 5.per 100 krop. Radijs 1.80 tot 2.70 per 100 bos. Tulpen 3.70 tot 4.10 per 100 bos. Rabarber 5.40 per 100 bos. Selderij 0.30 tot 2.20 per 100 bos. Spinazie 0.70 tot 2.80 per 100 K.G. Witlof 3.80 tot per 100 K.G. Zuring 3.50 per 100 K.G.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 3