Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. IN HOC SIGNO YINCES No. 3637 WOENSDAG 30 APRIL 1930 45STE JAARGANG W. BOEKHOVEN ZONEN %lle stukken voor «ie Redactie bestemd, Adverteutiëo en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers EERSTE BLAD. Brieven uit Amerika. Gemeenteraad. Deze Coura it vetschaaf eiken WOENSDAG en ZATERDAG# ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franc per post f 1.- b| vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar, AFZONDERLIjKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJX Telef, Ir.terc, No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIÈN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.- per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte, die beslaan. AdvertentlCn worden Ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. GEKNOEI MET „BEGINSELEN Zooais men weet heeft Prof Visscher Ds. Kersten van inconsequentie beschuldigd omdat hij legerpredikant werd. Vroeger heeft Ds. Kers ten tegen de formatie van dit instituut scherpe kritiek uitgebracht, maar nu de Regeering hem ook als legerpredikant benoemde nam hij die benoeming grif aan. Het is te begrijpen, dat deze houding moest gerechtvaardigd worden. Iemand die dag in dag uit in woord en geschrift anderen beschuldigt omdat ze in de politiek niet het absolute eischen maar trachten te redden wat er te redden valt, kan zulk een beschuldiging*van beginselverza king niet zoo maar naast zich neer leggen. In een hoofdartikel tracht de redactie van „De Banier" dit thans te doen. Eerst worden de grieven van Ds. Kersten tegen de formatie van dit instituut herhaald en dan vervolgt het blad letterlijk „Ik onderschrijf die waarschuwing ten volle. Beter geen legerpredikanten dan zulke die een dwaalleer brengen of ongehinderd doen voort gaan. Maar wil dit nu zeggen, dat, waar de re geering het onderhavig instituut handhaaft Ds. Kersten zich had moeten onttrekken Is dan ook hij niet aan het land en de jonge mannen verplicht te doen naar vermogen, opdat dezen de waarheid Gods ook in den dienst gebracht worden zal Ziehier een proeve van St. Geref. geknoei met „beginselen". Met „beginselen" tusschen aanhalingsteekens. Want Ds. Kersten heeft er in verband met art. 36 een beginsel van gemaakt, dat een ge reformeerde niet naast een Roomsche of mo- 'derne predikant in één gestoelte mag zitten. De A.R. hebben dat niet gedaan. Die rede neeren we moeten in dezen afvalligen tijd red den wat er te redden valt, en leeren, dat onze vaderen jaren lang gestreden hebben voor vrij heid van godsdienst en geweten. Maar de St. Geref. hebben er een „beginsel" van gemaakt dat behalve dé Geref. Waarheidspredikers geen artderen geduld mogen worden, en ofschoon ge- zegt wordt beter geen legerpredikanten, dan zulke die een dwaalleer brengen, neemt Ds. Kersten met zijn vrije consciëntie plaats in het gestoelte der legerpredikanten met de vrome intentie in het leger te redden wat er gered kan worden. Aldus aanvaardend het door hem ver foeide „A.-R. standpunt". Wanneer dat geen geknoei met „beginselen" 5s, wat is het dan VAN HETZELFDE LAKEN EEN PAK .bn.. INog een proeve van geknoei met „beginselen De Banier geeft een verslag van de jaarver gadering der S.G.P. Daarin komt ook het volgende voor „Giessendam zou in het beginselprogram gaarne opgenomen zien, dat de gang van de vrouw naar de stembus in strijd is met de roeping der vrouw. Hoewel met beslistheid afkeurend, dat de vrouw zich aan de stembus zou vertoonen, oordeelde de vergadering éénparig, dat in een program slechts de groote lijnen moeten worden aangegeven, zoodat een aanvulling van het beginselprogram overbodig werd ge acht." Slechts „de groote lijnen" mogen in het be ginselprogram voorkomen. Dan is de „gang van de vrouw naar de stem bus" slechts in strijd met een beginsel van de kleine lijn. We wisten het nog nietUit de bestrijding van de A.R. partij inzake hun standpunt van de „vrouw en de stembus" viel dat nimmer af te leiden. Hoog blies men steeds in St. Geref. kring van den toren, omdat de A.R. in den gang van de vrouw naar de stembus geen strijd met eenig schriftuurlijk beginsel zag, ofschoon deze partij hef vrouwenkiesrecht krachtens haar pro gram van actie wraakt. Maar nu Giessendam met een voor de S.G.P. verbazend lastig voorstel komt, wordt deze zaak waarvoor men zich bij voorkeur op de H. Schrift beriep, gereduceerd tot een „beginsel van de kleine lijn." Wanneer ook dit geen „geknoei met begin selen" is, wat is het dan? Natuurlijk zit er wat anders achter. Uit de gehouden berekening blijkt, dat er van i de St. Geref. vrouwkens ongeveer evenveel „den gang naar de stembus" maken als van elke an- dere partij. En er wordt geen moeite gedaan dat tegen te houden. Oók daar is immers iedere stem, óók iedere vrouwelijke stem, er één Waarom komt Giessendam dan met een voor stel om dit beginsel van de „kleine lijn" in het beginselprogram vast te leggen Dat maakt de zaak immers al maar moeilijker Och de afdeeling Giessendam deed verstan dig om eens het oordeel van haar predikant we bedoelen Ds. Overduin te vragen over de politiek van Ds. Kersten. Ze zou een eerlijker antwoord krijgen dan haar op de partijvergadering gewerd CHAIN-STORES. Beste Vriend Voor ik u iets over dit onderwerp ga schrij ven, zal ik u eerst zeggen wat deze woorden be- teekenten. Misschien zijn er onder mijn briefle- zers die het niet weten. Chain beteekent in 't Engelsch „ketting" en store is „winkel", die s er achter duidt het meervoud aan. Dus het geheel is Kettingwinkels. Nu worden hier geen winkels mede bedoeld waar men kettingen kan koopen, maar het beteekent, dat het winkels zijn, die als een ketting aan elkander zitten. En die zijn de laatste jaren hier als uit den grond opgekomen. Je zult wel begrijpen, dat dit een kapitalistische beweging is. De groote schalm, het begin van die ketting, ligt in Wallstreet New York City. Daar is het hart van het Ame- rikaansche kapitaal. Daar is de geldmarkt, van daar uit wordt alles in beweging gezet om de hoogste percenten uit den dollar te halen. In Grand Rapids alleen hebben zij een groote hon derd winkels. Zij verkoopen kruidenierswaren, groenten, fruit, boter, kaas enz. Zij koopen hun producten bij wagons of liever bij treinladingen vol en koopen daardoor goedkoop en kunnen daarom ook goedkoop verkoopen. En je kunt wel begrijpen, dat dit eigenlijk den ondergang beteekent voor de particuliere winkeliers. Maar wat er tegen te doen Velen hebben uitver kocht en leven van hun geld. Maar er zijn er ook, die zoo ver nog niet zijn. Voor die men- schen is het op 't oogenblik niet zoo best. Wel hebben zij onderlinge condities gesloten, zooals gemeenschapelijk inkoopen, en allén eenzelfden prijs, betalen gezamenlijk hun advertentiekosten, maar het gaat niet meer zoo als vroeger. De meeste menschen koopen waar het 't goedkoopst te krijgen is. En het treft niet alleen die win keliers, maar ook wordt daardoor de macht van inkoopen gelegd in handen van één man. Als dit doorgaat, dan hebben ook de tuinders geen markt meer noodig voor hun producten, maar dan komt de Chain-store man eenvoudig zeggen, dat hij je zooveel of liever zoo weinig geeft voor 't geen zij willen. En daarmede is de koop dan gesloten. Dus het treft ook de tuinders en ook den boer. Dit werd ook wel door hun ingezien, maar ook zij stonden al even machteloos als de particu liere winkeliers. Maar een ding moet rijp worden en zoo ook de oppositie tegen de Chain-store's. De burgers worden nu voorgelicht door de radio. Een man in Louisiana, genaamd Hendrik- se, misschien nog wel een van Hollandsche af komst zijn naam geeft wel grond voor dat vermoeden heeft een eigen Broad Casting Station (jullie noemen dit een uitzending, ge loof ik) en daardoor geeft hij ons te kennen welke gevaar die Chain-store's zijn voor Ame rika. Hij zegt, dat die geldwolven in Wallstreet een Europa willen maken van ons land, schat rijk en doodarm. Maar hij zegt nog veel meer. Hij noemt ze roovers, die uit den ondergang van anderen hun kapitalen op elkaar stapelen. Maar je begrijpt, dat die heeren millionairs daar ook niet stil bij zitten. Zij trachten hem nu voor de rechtbank te krijgen, maar hij gaat maar steeds zijn gang. Alleen heeft hij gisteravond bekend gemaakt door de radio, dat hij geld noodig heeft om zijn uitzending in stand te hou den. Die uitzending kost kapitalen van geld, maar hij is een echte Amerikaan en weet nog al gauw raad. Hij verkoopt koffie in gedrukte zakken met zijn portret er op. De gewone prijs van koffie is 25 of 30 het pond, maar hij ver koopt het voor een dollar. Van de verdiensten zal hij zijn propaganda voortzetten. De bestel lingen komen bij duizenden in. Men stuurt hem een dollar over de post en na een paar dagen ontvangt men z'n koffie. Dit is een geweldige afbreuk voor die winkels, want hij heeft zich van het geheele Chain-stelsel goed op de hoogte gesteld. Hij ontvangt dui zenden telegrammen van instemming en ook van afkeuring. Sommige van die telegrammen leest hij af, vooral die van afkeuring, en dan weer legt hij de bewering meesterlijk. Gisteravond vertelde hij ons, dat het wel 3 of 4 uur in den morgen zijn zou eer hij zijn boodschap aan het Amerikaansche volk over die rooverij verteld zou hebben. Hij begon met te zeggen, dat die arme menschen, die voor een weekgeld in die Chainl store's werken, stelen moeten van het publiek om rond te komen. Als zij niet stelen en je 14 ons voor een pond geven, Zegt hij, komen zij tekort. Zoo je weet is een Engelsch pond 16 ons. Hij zei: als er een zak koffie van 100 pond in die Chain-store's ge bracht is, dan moeten die menschen daar 100 ponden uitwegen, want hun rekening geeft aan, dat zij 100 maal de verkoopsprijs aan het hoofd kantoor moeten afdragen. Én zoo is het met alles, dat per gewicht verkocht wordt. En dan roept hij met zijn Zuidelijk dialect: Moeders, als je busgroente koopt of iets anders wat in bussen verkocht wordt, kijk dan maar in die bus als je hem open hebt, hij is niet zoo vol als dat vroeger bij andere winkeliers wSs. En waarom niet Al die bussen worden speciaal gepakt voor de Chain-store's en dat is 2 cent minder geld en 4 cent minder in je bus. Voor allen groenten en fruit moeten die zetwinkeliers de verkoopsprdijs afdragen aan het hoofdbureau. Het is zeer duidelijk, dat dit alles waarheid is. Er moet gestolen worden. Niemand kan 100 ponden suiker uit een 100 pond zak uitwegen. En dit slaat in. De oogen gaan open. Een vriend van mij vertelde mij, dat hij alleen door die radio-mededeelingen wel 400 dollar in de laatste week meer ontvangen had. Maar hoe het met onzen vriend Hendrikse af zal loopen weet ik nog niet. Als hij alles bewijzen kan wat hij zegt, dan zullen zij hem wel stil zijn gang moeten laten gaan, denk ik. Maar de Amerikaansche dollar is machtig. Ze zullen wel alles doen om hem zijn uitzending te ontnemen. Maar ook Hendrikse heeft langs dien weg een schare van vrienden gekregen. Als Hendrikse het zoo ver kan krijgen, dat de menschen gelooven, dat zij in de Chain-store's bestolen worden, dan is het afgeloopen. Want niemand wil bedrogen worden. Dan betaalt men liever wat meer Je AMERIKAANSCHE VRIEND. Vergadering van den Raad der gemeente OUDDORP, op Zaterdag 26 April, des voorin. 10.30 uur. Allen tegenwoordig. Voorzitter: de Burge meester. De vergadering wordt door den Voorzitter op de gewone wijze geopend. De notulen der vorige vergadering gelezen, worden onveranderd goedgekeurd en geteekend. De navolgende ingekomen stukken komen ter tafel, worden voorgelezen en behandeld a. Beschikking van heeren Ged. Staten dd. 17 Maart 1.1., houdende vaststelling van het be drag der gemiddelde opbrengst, bedoeld in ar tikel 18, eerste lid, van het Kon. Besluit van den 4 November 1929, Stsbld. no. 476. b. Missive van heeren Ged. Staten dezer pro vincie dd. 31 Maart/8 April 1.1., houdende goed keuring van het raadsbesluit dd. 14 Maart hl- tot af- en overschrijving op de begrooting dienst 1929. c. Missive van heeren Ged. Staten dezer pro vincie dd. 24 Maart/3 April 1.1., houdende goed keuring van het Raadsbesluit dd. 14 Maart 1.1. tot aankoop van een stukje grond van den heer P. Mierop tot verbreeding van den Hazersweg. d. Missive van heeren Ged. Staten dd. 25 Maart 1.1., houdende goedkeuring van het Raads besluit dd. 14 Maart 1.1. tot het aangaan van een geldleening groot 4500benoodigd voor de demping en rioleering van een gedeelte sloot in de kom der gemeente. Deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. a. Schrijven van het Gemeentebestuur van Middelhamis dd. 11 April mededeelende, dat de vergoeding, door de gemeente Ouddorp over het jaar 1927 verschuldigd aan de gemeente Middelharnis wegens het bezoek van leerlingen uit deze gemeente van de Ambachtsschool 197.68 bedraagt. Besloten dit bedrag beschikbaar te stellen. f. Verzoek van de vereeniging van Ned. Ge meenten te 's-Gravenhage dd. 12 November 1929 om deel te nemen aan de schenking van een passende en waardige aankleeding van de bestuurskamer in het nieuwe gebouw. B. en W. stellen voor 10.te verleenen. Aldus wordt besloten. g. Schrijven van de Gezondheidscommissie te Middelharnis dd. 28 Maart 1.1., waarbij wordt toegezonden de rekening over 1929. Deze rekening wordt alzoo goedgekeurd. Verzoek van Th. M. J. v. d. Klundert te Melissant om in verband met een spoedig door hem te openen omnibusdienst Ouddorp-Middel- harnishaven met zijlijn Herking'en-Dirksland, een subsidie te willen verleenen. B. en W. stellen voor de beslissing aan te houden tot dat de dienst is geopend. Aldus wordt besloten. Verzoek van de Centrale Vereeniging ter be hartiging der Maatschappelijke Belangen van Zenuw- en Zielszieken, om toe te treden als lid dier vereeniging. 1 Wordt besloten niet toe te treden als lid dier vereeniging. Alsnu wordt door B. en W. een concept-be sluit, met memorie van toelichting, overgelegd, waarbij het heffingspercentage voor de plaat selijke Inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1930/31 wordt voorgesteld te bepalen op 3. Alsnog is ingekomen een verzoekschrift van de afd. Ouddorp van de Z.-H. Vereen. „Het Groene Kruis", om voor berging harer artikelen in bruikleen te verkrijgen het Zuidelijk lokaal der le O. L. School. B. en W. stellen voor op het verzoek goed gunstig te beschikken, evenwel met ingang van het eindigen van den Kookcursus, welke thans het lokaal in gebruik heeft en voorts op nader door B. en W. te stellen voorwaarden. Met eenparige stemmen wordt goedgunstig op dit verzoek beschikt. Alsnu wordt door B. en W. overgelegd een concept-besluit tot het aangaan van een geld leening groot 4200.in het aandeel en ka pitaal der N.V. Electriciteits-Mij. Goeree en Overflakkee als bedoeld in art. 5 der gemeen schappelijke regeling betreffende de oprichting en de exploitatie van een electriciteitsbedrijf. De rente zal voor deze leening 5 bedragen, terwijl de aflossing zal geschieden in 21 jaren, jaarlijks af te lossen bedrag 200. Met algemeene stemmen wordt dienovereen komstig besloten. Ter bespreking van het onderwerp electrische verlichting der verschillende gemeente-gebouwen Zoo lang een kind nog in de wieg ligt, zal de huid van de kleine op sommige plaatsen vaak rood en branderig zijn en zelfs stukgaan. Dit verzacht en geneest men met FUROL, wordt op voorstel van den Voorzitter besloten in geheime zitting over te gaan. Na heropening der openbare zitting wordt besloten de Burgemeesterswoning van gemeente wege aan te sluiten, terwijl de overige huurders 5 van de aanlegkosten zullen moeten betalen. Tevens wordt met eenparige stemmen be sloten het werk in het openbaar aan te besteden en wel op 8 Mei a.s. Bij de gebruikelijke rondvraag oppert de heer BEZUIJEN het denkbeeld om het huisje van den havenmeester voor het aanleggen van het electrisch licht te vervangen door een steenen gebouwtje van één halven steen, welk voorstel eveneens met algemeene stemmen wordt aange nomen. Op voorstel van den heer BEZUIJEN wordt eveneens besloten rondom de Nortonpomp, ge plaatst nabij de haven, een houten kastje aan te brengen, aangezien van deze pomp veel gebruik wordt gemaakt en zij thans aan vernieling bloot staat. Op voorstel van den heer TANIS wordt aan genomen om in de algemeene politieverordening een bepaling op te nemen, waarbij het ver boden is, dat personen beneden den 16-jarigen leeftijd met windbuksen loopen. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voor zitter de vergadering. Vergadering van den Gemeenteraad van DEN BOMMEL op Vrijdag 25 April, des nam. om 3 uur. De Voorzitter, burgemeester Brouwer, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen. Weth. SEGERS zegt, dat iets in die notulen hem niet aanstaat. Er staat in (in verband met het houden van het heffingspercentage op 3): „de heer Segers merkt nog op, dat het hem persoonlijk niet zou hinderen al werd het per centage op 6 gebracht. De resultaten van zijn bedrijf zijn van dien aard, dat hij toch wel geen belasting zal behoeven te betalenSpr. heeft van deze uitspraak last gehad, o.m. te Oude Tonge, waar andere boeren hem verweten, dat hij dit niet had moeten zeggen. In de krant stond het precies zoo opgenomen. En er waren boeren die er over in de krant wilden schrijven. De VOORZITTER zegt, dat dit door den heer Segers precies zoo gezegd is, het is niet spr's schuld, dat het zoo in de notulen staat en in de krant werd gepubliceerd. Spr. herinnert zich, dat hij gezegd heeft, dat hij er geen be zwaar in zou zien om in een goed boerenjaar eenige reserve te maken voor een slecht jaar, maar nu er een nieuwe financieele verhoudings wet komt, gaat dat niet. Weth. SEGERS _protesteert tegen deze uit drukking. Spr. gelooft niet, dat een gemeente reserve mag maken. De VOORZITTER zegt, dat dit wel mag. Ieder goed ingéïicht huishoudkundig bedrijf zorqt voor eenige reserve voor slechte dagen, wat zou er dan op zichzelf tegen wezen, dat een ge meente dit ook doet Na nog eenige bespreking worden de notulen vastgesteld. De heer ROSMOLEN merkt nog op, dat een beetje reserve geen kwaad kan. Weth. SEGERS: Dan had men het cijfer ook hooger dan 3 moeten stellen. Nu komt de gemeente tekort. De VOORZITTER vreest ook, dat de ge meente er niet bij zal toekomen. Maar het blijft gissen. Zelfs de inspecteur weet het nog niet. Ingekomen is het verslag van den Keurings dienst van Waren. De kas van den gemeente ontvanger is nagezien en in orde bevonden. Ged. Staten berichten enkele goedkeuringen over ge nomen raadsbesluiten. Oude Tonge bericht, dat C. L. de Wit in het bestuur der Waterleiding is benoemd. Ingekomen is rekening en verant woording der gezondheidscommissie en het ver slag van den toestand der gemeente. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van den pensioenraad is bericht ingekomen, dat de pensioensgrondslag van G. v. d. Boogert is vastgesteld op 150.als schoolschoon- houdster te dezer plaatse. De Nationale Comm. tegen het Alcoholisme vraagt vermindering van het maximum aantal vergunningen. B. en W. stellen voor ook dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, omdat B. en W. reeds -besloten hadden het maximum aantal drankvergunningen terug te brengen van 4 op 3. Conform wordt met algem. stemmen besloten. Weth. JONGELING merkt op, dat de ge meente er wel bij varen zal als er maar 3 ver gunningen zijn. Dit aantal is voor deze gemeente voldoende en nu hebben de bestaande ver gunninghouders althans de kans, dat ze een boterham verdienen. Ook de heer HOKKE acht 3 vergunningen voor deze gemeente ruim voldoende. De Flakkeesche Boerenbond vraagt er toe mede te werken om zooveel mogelijk boerderijen aangesloten te krijgen op de waterleiding, ook de boeren, die buiten het aangegeven net wonen, want juist de boeren hebben groote behoefte aan een waterleiding voor desinfectie van de producten en water voor het vee. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken, omdat dit hooge kosten met zich zou brengfen en het nog maar de vraag is of de boeren wel de beste afnemers zullen zijn. Er is echter niets tegen om op verschillende plaatsen standpijpen te slaan, waar de boeren tegen be taling water kunnen bekomen. Ingekomen is een verzoek van den heer Mast, die een vergunning van notaris Akkerman over legt om grond in erfpacht te mogen hebben voor het bouwen van een loods (100 M- op Lombok) De notaris schrijft geen bezwaar hiertegen te hebben, mits de heer Mast 25.per loods van 10 M. frontbreedte betaalt. De VOORZITTER stelt voor dit verzoek nog even aan te houden en eerst den notaris te vragen of deze aan de gemeente ook nog verplichtingen stelt. Want nu laat hij Masf 25,— betalen, maar het is best mogelijk, dat als de gemeente als huurster toestemming geeft aan Mast, de notaris later de gemeente ook nog eens op kosten zal jagen. Er zal hier een secure schaats gereden moeten worden. De heer LOKKER vindt de houding van no taris Akkerman niet goed. Hij heeft den grond aan de gemeente verhuurd en moest de ge- meente ook vrij laten, maar niet probeeren van een onderverhuring opnieuw revenuen te trek ken. De VOORZITTER is het er mee eens en acht het geen reëele houding van den notaris. Dan wordt er gesproken over het uitbaggeren van de haven. Van Dongen uit Dordrecht heeft de zandplaat opgemeten en meende, dat zij 80 M. lang was. 2000 M3 zand zou er uitgebaggerd moeten worden. Maar er stond nog al wat water toen deze opmeting plaats had. De Voorzitter heeft een onderhoud met Smits gehad en deze heeft de haven nog eens gepeild en nu bleek, dat de plaat 96 M. lang is en tot 3.25 beneden A.P. uitgebaggerd moet worden, dat wordt dan niet 2000, maar 3700 M3 zand. Spr. heeft toen een firma opgebeld en deze meende, dat het wel voor 60 cent per M3 kon, maar het aanbod was vrijblijvend. Met een gedeelte van dit zand zou Lombok opgehoogd kunnen worden. Weth. SEGERS is hier voor met het oog op den bouw van loodsen. Hierdoor ontstaat een debat met den heer HOKKE, die er op wijst, dat het geen gemeente belang is Lombok op te hoogen met het oog op de bebouwing. Die bebouwing zou, afgezien van het uitbaggeren der haven, toch plaats heb- blen. Beter is het dus om deze dingen afgeschei den van elkander te bezien. De VOORZITTER meent ook, dat dit van latere zorg is en wijst er op, dat een gedeelte van het zand ook gebruikt kan worden voor de begraafplaats. Besloten wordt een raming van de kosten der uitdieping te laten maken. B. en W. krijgen machtiging. Dan moet er een vernieuwing van de gas leiding plaats hebben. Raming is 4400.—. De VOORZITTER wijst er op, dat het ge- wenscht is het voorbeeld van Oude Tonge en Ooltgensplaat te volgen, die deze vernieuwing onder controle der gemeente doen plaats hebben. Want als er meer dan 50 van de leiding ver nieuwd moet worden komt het voor rekening der gemeente, minder dan 50 is voor de gasfabriek. Besloten wordt den gemeente-op zichter met deze controle te belasten en hem hiervoor een extra vergoeding te geven. Besloten wordt 200 ton hoogovenslakken te koopen voor wegverharding. Kostprijs 2.95 per ton. Het is ovenslak welke de provincie afkeurde en nu per scheepslading in de haven

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 1