y Sproeten komen vroeg in Advertentiën. ichool Gemengd Nieuws. Buitenland. Officieel Gedeelte. Verkoopingen. Gerardus itieooorus van de swaiuw GUALTHERUS CONSTAOTIfflJS IYIARIUS KOLFF het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Bsir^erlIJke Staoc* De Heer en Mevrouw C. VAN DEN POL— Bartstra geven hierbij kennis van de geboorte van hun zoon JACOB BERNARD. MIDDELHARNIS, 23 April 1930. Heden verblijdde de Heere ons met de voorspoedige geboorte van onze Dochter LENA. 32538 A. MAST. L. MAST-van Trigt. Spijkenisse, 24 April 1930. Verloofd A. M. WONDERQEM en A. S. VERSLUIJS Getrouwd en Caiharina Elisabeth van Hout Haarlem, 24 April 1930. Karei van Manderstraat 14. PIETER KRIJGSMAN, NEELTJE MIJS, imiddag geraakte de sloot aan den ;t vereende krach je gebracht, je van J. V. spe- n beneden Molen- L. O. in de sloot en weg. Beide kin- oten hulp spoedig 1. had deze week n zoodanig te be- 'erd ingeroepen en ist moet nemen, de Geus van de ak van 1 10 Juni d. n gaat weer in een hoorden dezer da- Nog verschillende ;rscheping. zer gemeente is ter op a.s. Zaterdag 30 uur. vorige week van dag en per vaar- ïingen, tot nadere V. L. worden ge- j April en 3 en 10 O. School op het rtzetting der schiet- Goereesche strand veemarkt waren alfvaarzen, 6 gras- et onderzoek der de lichtingen 1918 :ente plaats hebben igs 3 uur te Helle- dokaal. over het 3e kwar- schuldigde bijdrage heidsverzekering is proces-verbaal op- 1, daar hij in den deur van een be- pen en tegen W. K. wiel zonder bel. weer was de be- aaschduinen, waar id druk is, slechts schijnt de trek naar n de bewoners van gemeente meer en 3e R. T. M. heeft notabel in de Ned cozen de heer en J. J jeroepen predikant ilsbroek, hoopt a.s. ids om half zeven, ;r op te treden. trekking van kwee- 1. school meldden :1 in de Ned. Herv. Leidens. ert, vroeger onder tot tijdelijk onder- voor M.U.L.O. te week zullen de inderen bij de Ned. gehouden. gende doopsbedie- >p Zondag 4 Mei. erkekamer op a.s. de Herv. Kerk be- ;g met het school- ollecten in de kerk Bijbel, niet meer lats daarvan komt ;te voor het bouw- liddag te half vier iafplaats alhier het heer R. Hajer, in >ol alhier, aan de en behalve de fa- nwezig, het comité gedenkteeken was Ds. van Lummel, en meerdere leden personeel en de ssen der school en iden. ité, de heer F. van erdiensten van den ïde voorbeeld, dat al op de bijzondere ie geschiedenis met ndelen. lilie dit eenvoudige den. eerden toen Psalm oon van den over- hoofd eener Chr. kbaarheid, ook na- en, zusters, allen eeken aanvaardde. bewezen eer zijn t juist in den geest gedenkteeken van ïeid afgeloopen en nnelijk onder den en -doodenakker. a:s„ des avonds Geref. Kerk alhier de Boer, student te Apeldoorn. [K. j het zien van het fkeer af, denkend, ;ult hebben en zelfs tgedrukt hebt: „Ik aan politiek doen en. Ie menschen in een niemand, die met op de hoogte is, er menschen, en ider gebied zooals werkelijk meeleven, s laten liggen. Hoe zou dat eigenlijk komen? Wat zou er de oorzaak van zijn ik denk, dat nier het misverstand en de on kunde een groote rol spelen. Waar toch denken vele menschen aan, als zij over politiek spreken of hooren spreken Dan denken zij aan geharrewar en ruzie. Dat zit voor hen als onlosmakelijk aan elkander politiek en twisting. Dn zeker, daar zijn oorzaken toe. Het valt niet te ontkennen, dat politiek en twisting vaak i werkelijk samengaan. Want: wat kunnen de hartstochten door de politiek ontketend worden, wat een haat en vij andschap ontbrandt vaak; wat een verwijdering brengt zij vaak te weeg. Ja, inderdaad, de politiek heeft heel wat scheuring, verwarring en verdeeldheid op het geweten. Maar nu maakt men deze fout, dat men deze ziekelijke uitwassen der politiek, welke met alle krachten moet worden tegengegaan, voor de natuurlijke vruchten aanziet, zoodat men dan tot de conclusie komt, dat politiek hetzelfde is als ruzie schoppen. En dat is toch heusch niet zoo. Als wij e woordenboek opslaan, dan zien wij achter e woord „politiek", het woord „staatkunde staan. „Politiek" wil dus hetzelfde zeggen als „staat- kUZie dan komt het toch in een ander licht te staan en zien we, dat al die onderlinge vitterijen, het gescheld en getwist mets met de gezonde politiek te maken heeft en het op zijn hoogst een zondig uitvloeisel er van mag genoemd W Een^ondig uitvloeisel, want men zal toch niet durven staande houden, dat al die hatelijk heden en nijdigheid tegenover elkander in over eenstemming is met Gods Woord? En toch geschiedt het vaak in den naam Gods. Dan zegt men de eere Gods ook,op het terrein van den Staat te zoeken, en men gaat broeders waar men in eensgezindheid naast moest staan, dag aan dag uitmaken voor al wat leelijk is. Heel dikwijls zijn het halve waar heden of geheele leugens, die men van el kander vertelt, zoodat de betrokken persoon de onware voorstelling wraakt. Hiertegen wordt weer geschreven en zoo zien wij een scherpe polemiek gevoerd tusschen menschen, die naast elkander moesten staan, een polemiek heel vaak het zakelijke uit weg is en de persoonlijke anti pathie den boventoon voert. Wat ergert men zich vaak om de onwaar achtigheid en kleingeestigheid, die dan tot open baring komt. Maar nog eens, als dat u van de politiek heeft doen terugschrikken, overwin d'an uw afkeer en doe wel „aan politiek", maar dan in goeden, gezonden zin, opdat het schelden en twisten weggebannen worde. Als gij onder politiek blijft verstaan twist" en tweedracht, blijf dan het standpunt innemen, dat gij n u inneemt, want dan is dat boven ali'es te verkiezen. Maar als gij de politiek opvat, zooals zij' opgevat moet worden, vraag dan uzelf ernstig if, of de onverschilligheid waarmee gij de vïa- gen van' het staatkundige leven langs u heen laat glijden, de juiste houding is. Misschien bezwaart u den groei van het socialisme en ziet gij de toekomst donker in. Misschien klaagt gij over den afval en de toe nemende verlating van Gods Woord en dienst. Als gij daarover klaagt, dan wilt ge het anders. Als gij u bezorgd maakt over den groei van de machten van ongeloof en revolutie, dan zoudt gij dien groei gaarne te niet willen doen. Maar dan gevoelt gij toch wel, dat dit niet verkregen wordt door praten en klagen alleen Dan moet er toch, onder afbidding van Gods zegen, iets gedaan worden. Dan moet toch een ieder zich aansluiten, opdat een bolwerk ge vormd wordt tegen den aanstormenden vijand Daarom, lezer, wordt uw roeping, die ge ook in het staatkundige leven te vervullen hebt, bewust en herzie uw standpunt. Gij zult waarschijnlijk niet geroepen worden om als volksvertegenwoordiger op te treden, maar wat gevraagd wordt is wat meer mee- leving met de dingen, wat meer onderzoeking j?--,en bespreking van de vragen en problemen, die {^"Jbp het gebied der staatkunde aan de orde zijn en aaneensluiting door middel der Kiesvereeni- ging aan een politieke partij. Als allen het rechte begrip hadden van wat politiek uitdrukt, als het misverstand en de on kunde eens wat minder werden, het zou ons politiek leven ten goede komen, de ware be langen van den Staat zouden er door worden gediend en er zou ook bij hen, die nu afge- stooten worden en met afkeer den rug toekeeren aan de onnoodige twisting, meer meeleven komen. En daarom, lezer, die wel „aan politiek doet", zie toe hoe ge het doet Onderzoek, studeer, bespreek, leef mee, maar onthoudt u van hatelijkheden en schelden, zoo wel tegenover hen wier beginselen u vij andig moeten zijn als tegenover hen, die met u de souvereiniteit Gods over al het geschapene erkennen. Meent gij, dat een broeder dwaalt, welnu wijs hem met zachtmoedigheid den weg en tracht hem te overtuigen van zijn dwaling. Blijft hij in zijn dwaling volharden, blijf er, met de hand op Gods Woord, tegen waarschu wen, maar behoudt de broederlijke liefde tot hem. Laat uw politiek nooit zijn een zich ver lustigen in twistgesprekken tusschen hen,, die één moesten zijn. Men onthoude zich dan liever. Wat wij noodig hebben is heilige bezieling, zooals die in vroeger tijden te zien is geweest toen de gesprekken niet alleen over „aarpels en juun en de dorpsnieuwtjes liepen, maar in hoofdzaak over de belangen van Staat, Kerk en Maatschappij. is nu zooveel lauwheid en onverschillig- eid, zoo weinig belangstelling en meeleving met de dingen. Men acht het voldoende om, a s de verkiezing daar is, zijn stem uit te bren gen en het komtv oor, dat men blanco stemt. En dan gebeurt het vaak, dat die menschen «(Steen en been klagen over afval en verwording, iets waar ze mede schuld aan hebben. Dat er toch eens ontwaking moge komen, eer de tijd komt, dat men zijn lauwheid en onver schilligheid diep zal betreuren. Dat er in de politiek wat meer rechtheid en waarachtigheid moge komen, opdat de broeder twist plaats maakt voor de broederlijke liefde, die niet in de eerste plaats ziet naar wat ver deelt, maar die doet zoeken naar wat vercertigt Onderzoeke een ieder zich ook in dit opzicht nauw en doen wij allen wat onze hand vindt om te doen. ]-[ BRAND IN EEN POSTAUTO. Zeven postzakken met brieven met gelds- waardigen inhoud zijn verbrand. In den nacht van Woensdag op Donderdag is de postauto, die des nachts poststukken van Arnhem naar Emmerik vervoert, bij Wester- voort door het warm loopen van den motor in brand geraakt. Toen de bestuurder bemerkte, dat de motor warm liep, verliet hij den auto, doch deze bleek aan de achterzijde reeds in brand te staan. Geholpen door den postambte naar slaagde hij er in 8 zakken post te redden. Zeven zakken post werden echter door het vuur verteerd, waaronder er vermoedelijk zijn, die belangrijke waarde inhouden, althans onder de overblijfselen heeft men verscheidene stukjes bankpapier gevonden. De auto is geheel uit gebrand. Een hulpauto heeft de resteerende post naar Emmerik vervoerd. Van andere zijde meldt men nog Geheel verbrand zijn de brievenmalen van Arnhem-staion en Rotterdam naar trein 602 EmmerikOberhausen, bevattende 48 brieven met aangegeven waarde tot een bedrag van 11.500 goudfrancs en 41 gewone aangeteeekende stukken, resp. 8 brieven met aangegeven waar de tot eetf bedrag van 2910 goudfrancs en 216 gewone aangeteekende stukken. Bovendien zijn 15 zakken met gewone corre spondentie geheel of gedeeltelijk verbrand. EEN REDDING. De Noordwijksche reddingsbrigade onder lei ding van J. van Kan heeft Woensdagmiddag met behulp van een Katwijkschen motorschokker het leven gered van drie jongelui, die in een kleine zeilboot op de Noordzee waren gaan varen. Zes palen ten Noorden van het dorp brak de mast, en daar de wind aflandig was, verkeerden de jongelui in levensgevaar. De reddingsbrigade trok oogenblikkelijk uit en wist hen spoedig te redden. BRAND TE VLAARDINGEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag half drie ontdekte de hoofdagent van politie Van Witsenburg brand in de bakkerij van de N.V. Banketbakkerij Modern aan de Hoogstraat te Vlaardingen. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen, zoodat spoedig ook de twee boven de bakkerij gelegen zolders, op een waarvan een groote partij hout lag, vuur vatten, alsmede de achterkamer en de zolder van het woon huis. De bewoners, het echtpaar Broek en kin deren, vluchtten in nachtgewaad de straat op. De brandweer was spoedig met volledig ma teriaal ter plaatse en pakte het vuur met acht stralen aan, onder leiding van den opperbrand- meester P. v. d. Berg. Om 3 uur stortte het dak van de bakkerij in; om 4 uur was men den brand meester. De bakkerij is geheel uitgebrand, de daarboven gelegen zolders zijn ingestort. De achterwoonkamer en de zolder van het woon huis brandden eveneens uit, de winkel en de bovenvoorkamer, alsmede de belendende per- ceelen, kregen zeer veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. OVERREDEN EN GEDOOD. Op den Zandberg te IJsselmuiden bij Kampen is Dinsdagmiddag een 9-jarig meisje onder een vrachtauto geraakt; het kreeg een wiel over het hoofd en werd gedood. LIJK GEVONDEN. Sinds den tweeden Paaschdag werd te Olden- zaal vermist de ongeveer 70-jarige klompen maker Sessink. Thans heeft men zijn lijk ge vonden te Nordhorn (Duitschland) aan de spoorlijn NordhornBentheim, waar hij blijk baar door een trein is aangereden en gedood. ERGERLIJK. In den nacht van Maandag op Dinsdag keer den 5 jonge mannen van den Schiedamschen dijk te Rotterdam naar huis terug. Onderweg hebben zij zich eerst aan straatschenderij schul dig gemaakt. In de St. Laurensstraat, den Oppert en de Weste Wagenstraat hebben zij van in totaal 26 panden de beltrekkers vernield en ge stolen. Op den Hofdijk hebben zij vervolgens een 30-jarigen kantoorbediende, die zijn meisje naar huis bracht, aangevallen. Zij duwden hem in een' poort van een hofje, wierpen hem tegen grond en beroofden hem van een gulden, die hij in zijn vestzak had. Daarna hebben zij het meisje eveneens tegen den grond geworpen en liederlijke handelingen met haar gepleegd. Het is der politie gelukt, de 5 mannen nog in den loop van den nacht aan te houden. Het zijn de 25-jarige houtbewerker P. A. de G. uit de Kerkhoflaan, de 21-jarige glas in loodzetter G. E. Th. Q. uit de Sophiastraat, de 22-jarige varensgezel J. L. uit de Schooterboschstraat, de 21-jarige schilder J. R. v. L. uit dezelfde straat en de 18-jarige kantoorbediende G. M. uit de Almondestraat. Zij zijn opgesloten. EEN AFSCHUWELIJKE GEBEURTENIS. Brand in een gevangenis. Honderden dooden. Waarschijnlijk brandstichting. Een Reuter-telegram van Maandag uit Co lumbus, in den staat Ohio, maakt melding van de volgende afschuwelijke gebeurtenis. Er zijn op zijn minst zoo luidde het eerste bericht driehonderd gedetineerden omgekomen bij een brand in de strafgevangenis van Ohio. De brand greep om zich heen in den nacht van Maandag op Dinsdag. De gevangenen waren in hun cel opgesloten en er speelden zich too- neelen af van onbeschrijfelijke verschrikking en verwarring, voor men er in kon slagen, de deuren te openen en het den ongeveer 5000 menschen mogelijk te maken op het binnenplein te vluchten. Spoedig werd het hospitaal gevuld met slacht offers, die maar overal zelfs op den grond werden neergelegd. Velen konden zelfs niet worden opgenomen. De gevangenen deden geen poging om in vereeniging te ontsnappen. Velen van hen hiel pen de bewakers bij het blusschingswerk en bij de pogingen om de lijken, die nog in het bran dende gebouw lagen, te bergen. Om kwart voor elf 's avonds had men al 305 lijken op het binnenplein neergelegd en de brand hield nog aan. Het volgende bericht luidde als volgt Nader wordt gemeld, dat het aantal dooden zelfs op 400 en dat der gewonden op ten minste 300 wordt geschat. De gevangenis is feitelijk voor 2 00 0 gevangenen ingericht, doch er waren er bijna 5000 in ondergebracht. De brand brak 's avonds om zes uur op twee verschillende plaatsen tegelijk uit ten tijde, dat de gevangenen weer in hun cellen werden gesloten. Door den sterken Westenwind breidde het vuur zich snel int, waardoor de gevangenen in de cellen op de hoogere gelegen verdiepingen als muizen in de val zaten. Terwijl éen deel der gevangenen heldhaftige reddingspogingen deed, sneden anderen de slangen door en verhinderden het blusschings werk. Om 12 uur 's nachts waren er ongeveer 200 militairen en politieagenten bij de gevangenis, i Ongeveer 1500 gevangenen konden weer in hun cellen teruggebracht worden. Meer dan duizend gevangenen doolden nog in de gevangenis rond en trachtten opnieuw brand te veroorzaken. Ook voor de eerste branden in de celge bouwen is brandstichting zoo goed als zeker, daar men in petro leum gedrenkte lompen heeft gevonden. Des ochtends was de orde hersteld. De brand te Columbus zal in de herinnering blijven voortleven, al was het alleen reeds om het verbijsterende feit, dat door de gevangenen geschoten is op de brandweerlieden. Vier van deze laatsten werden door kogels getroffen. Sedert tientallen van jaren heeft men in de Vereenigde Staten geen brand gehad met zulke ernstige gevolgen. Wat het aantal dooden be treft, is hij te vergelijken met den brand te Chicago in 1903 in het Iroqois Theater en met der amp te San Francisco in 1906 door aard bevingen en brand veroorzaakt. Toen zijn 400 a 500 menschen omgekomen. In tegenstelling met deze rampen is thans te Columbus de stoffelijke schade betrekkelijk ge ring. Zij bedraagt slechts 20.000 dollar. Volgens de eerste officieele doo den 1 ij s t, bekend gemaakt door de gevange nisautoriteiten, zijn 276 gevangenen omgekomen. Id het ziekenhuis van de gevangenis moeten echter 336 dooden zijn binnengebracht, HOE TWEE INBREKERS IN DE VAL LIEPEN. Men schrijft uit Kopenhagen Door een automobielongeluk zijn een paar gevaarlijke Duitsche inbrekers in handen van de politie gevallen. Zondagnacht kwamen twee auto's in de buurt van Kopenhagen in botsing. In den eenen auto zaten 6 menschen, in de andere twee Duitschers, van wie later bleek, dat zij na een geslaagden rooftocht op weg naar huis waren. Door de botsing werden allen gewond en naar een hospitaal gebracht. De Duitsche autobestuurder Nauendorff, ofschoon tamelijk ernstig aan 't hoofd gewond, weigerde beslist in het hospitaal te blijven en men liet hem dan ook naar huis gaan. Den volgenden dag bleek, waarom hij zoo'n haast had weg te komen, toen men in zijn auto allerlei in brekerswerktuigen, alsmede in een paar sokken door hem en zijn vriend gestolen pasmunt vond. Het papiergeld had hij in zijn zak en hij is daarmee naar Zweden gevlucht om echter reeds te Trelleborg, toen hij naar Sassnitz wilde over steken, aangehouden te worden. Doordat hij een groot verband om het hoofd droeg, was hij natuurlijk dadelijk te herkennen. Het ongeluk heeft hij te wijten aan het feit, dat hij aan het stuur in slaap gevallen was. Nauendorff, vroe ger een berucht dranksmokkelaar, zal later door Zweden worden uitgeleverd; eerst zal hij daar zijn straf moeten ondergaan, omdat hem het verblijf in Zweden eenige jaren geleden ver boden was en hij nu het verbod heeft overtreden. EEN DEENSCH VLIEGER VERONGELUKT. Twee dooden. Bij nachtvluchten tusschen Warnemünde en Kopenhagen, ter voorbereiding van een nacht dienst voor postvervoer, zijn 2 Deensche vlie gers om het leven gekomen. Daar het Deensche vliegtuig, dat Dinsdagavond van Warnemünde was vertrokken, niet te Kopenhagen was aan gekomen, heeft men Woensdagochtend vroeg öen onderzoek naar de verdwijning van het vliegtuig ingesteld. Men vond het toestel 10 K.M. van Warnemünde verwijderd. Vermoede lijk hebben de vliegers in vpjle zee een nood- lading moeten doen, waarbij het toestel met zulk een kracht op het water is gekomen, dat het geheel vernield werd. De vliegers zijn om gekomen. Het lijk van één der vliegers, kapitein-luite nant Jensen, is vlak bij het wrak van het vlieg tuig gevonden. Naar het lijk van den ander wordt naarstig gezocht, o.a. ook door eenige Deenschè duikbooten en door de loodsboot van W ernemünde. „HONDLIEVENDHEID" VAN EEN KAPITEIN. De Engelsche bladen prijzen het gedrag van kapitein Turton, den gezagvoerder van het passagierschip Clan Macnab, dat een aantal kostbare honden voor de vossenjacht van Liver pool naar Bombay overbracht. De honden werden eiken dag op het dek gelucht en toen dit in de Golf van Biskaje gebeurd was, miste men er een, die na de wandeling op het achterdek vastgebonden was. Men begreep, dat hij in zee gevallen was. Toen dit éen half uur later aan den kapitein werd gemeld, liet hij zijn schip omkeeren en stoomde terug naar de plaats waar het dier, naar schatting, overboord moest gevallen zijn en nog een extra mijl verder. Maar men zag niets van den hond en het schip hervatte zijn reis. Daarna ontdekte men den hond op eenigen afstand voor het schip uit. Er werd een boot uitgebracht, die den dren keling in geheel uitgeputten toestand ophaalde en aan boord bracht. Daar kwam het dier na een paar uur van goede verzorging bij. EEN ZEILSCHEEPJE OP DEN NIJL OMGESLAGEN. Twintig slachtoffers. Bij een pleziertocht van dagjesmenschen op den Nijl is een zeilscheepje, dat boordevol was, bij de brug van Kasr el Nil te Ifaïro omgeslagen en gezonkeri. Honderden menschen, die op de brug stonden, warfen getuigen van het ongeluk. Ongeveer twintig menschen verdronken. GEVECHT IN EEN AUTO. Naar Wolff uit Waldenburg (Silezië) meldt had dé zoon van een hotelier, Alfred Vogel, op weg naar huis een onbekende in zijn auto genomen, die naar Freiburg (Schweidnitz) wilde meerijden. Plotseling kreeg Vogel drie slagen met een hamer op het achterhoofd en toen hij zich omkeerde een slag onder het rechteroog. Er ontstond een gevecht, waarbij Vogel zijn aanrander de baas bleef. De auto viel ten slotte om, Vogel werd licht gewond, doch had nog de tegenwoordigheid van geest zijn gevaarlijken passagier onder den auto vandaan te trekken en hem te knevelen, waarna hij hem met een revolver in de hand dwong twintig minuten ver te loopen, opdat de politie hem kon gevangen nemen. De aanvaller bleek een 18-jarige metse laars-leerling te zijn, die zeide gemeend te heb- hjen, dat Vogel 500 mark bij zich had, Twee vrouwenhandelaars gearresteerd. De Tag meldt uit Boedapest, dat de politie aldaar er in geslaagd is twee handelaars in blanke slavinnen te arresteeren, die jonge meisjes uit Hongarije naar Duitschland brach' ten, om ze vandaar over zee te verschepen. In een trein werden achttien meisjes in den leeftijd van 15 tot 19 jaar aangetroffen, die door twee mannen begeleid werden. De meis< jes verklaarden dat de beide mannen hun betrekkingen hadden beloofd te Dresden, Munchen en Darmstadt. De mannen genaamd Dornfeld en Spoehr, werden gearresteerd. Het onderzoek wees uit, dat beiden beruchte in' ternationale handelaars in blanke slavinnen zijn. Een neger gelyncht. Een uit 200 personen bestaande menigte heeft te Rosedale in den staat Mississippi een 40 jarige neger, die er van beschuldigd werd een 17-jarigen arbeider te hebben vermoord, gelyncht. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SOMMELSDIJK brengen ter openbare kennis, dat op 17 April 1930, bij hen is ingekomen een verzoekschrift van HENDRIK VAN RIKXOORT, van beroep caféhouder, wonende te Sommehdijk, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in de navolgende localiteiten de twee benedenzalen van het perceel, kada» straal bekend gemeente Sommelsdijk, sectie B no. 2442, plaatselijk gemerkt B 130, en ge> legen aan de van Aerssenstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het ver> leenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. SOMMELSDIJK, 18 April 1930. Burgemeester en Wethoudeis voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iï. GEELHOED. L. J. DEN HOLLANDER. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SOMMELSDIJK, brengen ter openbare kennis, dat op 19 April 1930, bij hen is in< gekomen een verzoekschrift van ADRIANUS TROOST, van beroep havenarbeider, wonende te SOMMELSDIJK, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, in de navolgende localiteitde Oostelijke be. nedenzaal van het perceel, kadastaal bekend gemeente SOMMELSDIJK, Sectie B no. 1806, plaats.lijk gemerkt A 257, en gelegen aan den Oostdijk aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het ver. leenen van deze vergunning schriftelijke be zwaren bij Burgemeester en Wethouders in. brengen. SOMMELSDIJK, 22 April 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. L. J. DEN HOLLANDER. AANBESTEDING LEVERANTIE EN VERVOER GRINT, ENZ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SOMMELSDIJK, brengen ter kennis van be. langhebbenden, dat zij voornemens zijn op Zaterdag 3 Mei a.s., des voormiddags tellV2 uur, ten gemeentehuize in het publiek aan te besteden le. de levering op keur van 325 M3 goed gewaeschen, niet al te fijne Prulsl. ache onderhoudsgrint, waarvan 200 M3 franco In den daarvoor bestemden bak nabij de Haven te Sommelsdijk en de overige franco op den wal aldaar; 2e. het vervoer van de hlervoren ba. doelde grint naar daarvoor aan te wijzen plaatsen binnen deze gemeente, zoomede het tot de aanbesteding in het volgende jaar voorkomende vervoer van keien, klinkers, zand, puin, enz. De levering bedoelde onder le behoort plaats te hebben vóór 1 Augustus 1930 en het vervoer bedoeld onder 2e moet geschieden binnen de termijnen door of namens den Burgemeester te bepalen. De betaling van de geleverde grint zal plaats vinden per 1575 K.G.; het gewicht zal worden bepaald naar de waterverplaatsing. Bij de betaling voor de levering van elk schip grint zal 10 van hetgeen verschul. digd is, worden ingehouden, terwijl het aldus ingehoudene aan de gemeente zal verblijven zoo de grint niet binnen den gestelden ter. mijn wordt aangevoerd. Bij voldoening aan de voorwaarden zal het ingehoudene bij de levering van het laatste schip grint worden uitgekeerd De grintleverancier zal enkel door verloop van den gestelden termijn in gebreke w orden gesteld, zoodat geene gerechtelijke aanzegging daartoe noodig is. Inschrijvingsbiljetten (ongezegeld) worden ingewacht ter secretarie dezer gemeente vóór of op den dag van de aanbesteding, terwijl aldaar nadere inlichtingen kunnen worden gevraagd. SOMMELSDIJK, 17 April 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER, Burgemeester. Iz. GEELHOED, Secretaris, SOMMELSDIJK. Geboren Aletta Petronella, d. v. H. Jonge, jan en N. Kievit. Overleden Neeltje Zeedijk, 76 j. wed. van J, C. Vermeer. DEN BOMMEL. Getrouwd: J Buijs en M. v. d. Maden 19 j.; A. J. Brands 25 j. te Oplaat en C, M Dierst 21 j. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Cornelis Adrianus,z.v.Ch.IJpe. Iaat en A. M. Braber; Willempje Maria d. v. G. van Dam en J. van Drongelen. OverledenMartha Teheresia Bubbert, oud 2 maanden. NIEUWE TONGE. Getrouwd: Pieter Cornelis van Alphen, j.m. 28 j. en Johanna Catherina Drooger, j.d. 23 j. DIRKSLAND. GeborenAdrians Cornelia, d. v. G. Franke en J. Hokke; Hillia Jacoba, d. v.J. Dijkgraaf en H. van Prooijen. Vrijdag 2 Mei bij inzet en Vrijdag 9 Mei bij afslag, telkens des namiddags 5 uur te Goedereede, in het Logement »De Gouden Leeuw*, van een huis met grond te Goede, reede aan de Torenstraat, kadaster Sectie A no. 193, groot 57 centiaren, ten verzoeke van den Heer Krijn van Wijk te Goedereede. Het perceel is op 21 Mei 1930 te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 10 Mei bij inzet en Zaterdag 17 Mei bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp, in het Logemert Akershoek, ten verzoeke van den Heer Jacob de Mooij te Rotterdam. Koop I. Een woonhuis met smederij, erf en grond te Ouddorp, op het Molenblok, ka. daster Sectie E no 2078, groot 1 are 11 centi> aren. De smederij.inventaris en de in de srne. derij aanwezige werktuigen en gereedschappen zijn niet onder den koop begrepen, doch kunnen door den kooper van het perceel worden overgenomen voor f 600,—. Koop II. Een pakhuis met erf en grond te Ouddorp, op het Molenblok, kadaster Sectie E no, 2229, groot 65 centiaren. Koop III. Een schuurtje en grond te Oud' dorp, nabij den vorigen koop, kadaster Sectie E no. 2228, groot 68 centiaren. Koop IV. Een perceel tuingrond te Oud« dorp, nabij den vorigen koop, kadaster Sectie E no. 2701, groot 5 aren 75 centiaren of 37'/j R. V. M. De perceelen zijn dadelijk na de toewijzing door de koopers te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Op nader te bepalen datums in de maand April 1930 veiling en afslag van een huis, waar in sedert tal van jaren café met vergunning, met schuur en erf en grond, te Herkingen, op het dorp, kad. No. 1424, groot 1 Are 80 c.A. Ten verzoeke van den heer D. Grinwis. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUYS. Burgemeester Mijslaan. 32534 Sint'Laurens, 21 April 1930. Noordweg B 39. 32527 32533 Heden overleed, te Nijmegen, onze geliefde Broeder Echtgenoot van Mevrouw MARIE DORREPAAL. op den leeftijd van 75 jaren. C. KOLFF Sr., Hilversum. H. E. VAN WEEL—Kolff, Oosterbeck. H. A. KOLFF, Velp. ft April 1930. 32535 Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond by het overlijden van onzen geliefden Echt' genoot, Vader, Behuwd' en Grootvader betuigen wij bij deze, onzen hartelijken dank. Inzonderheid aan Dr. Arends en Wijkzuster Brinkman, voor de liefde' rijke verpleging tijdens de langdurige ziekte hem bewezen. 32537 Uit aller naam, Wed. KRIJGSMAN—van Dongen, Sommelsdijk, 25 April 1930. Voor de deelneming ons betoond bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd* en Grootmoeder Wed. van J. L. KOERT, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, JAN KOERT J.Lz. Middelharnis, April 1930. 32530

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 5