aterM en School. Gemengd Nieuws. burgerlijke Stand V erkoopingen. Marktberichten. Ds. OVERDUIN TE GIESSENDAM UIT DE GEREF. GEM. GETREDEN. AANVARING OP DE SCHELDE. FELLE FABRIEKSBRAND TE TILBURG. |d dat S.B.Z. eel, al of niet voor werk- eigen hulp ontslag e.a. 1. Beijer, C. iet resp. 153, nemen hun herstemmen Faas be- vas, werd op het vervolg bespreking contributie. C. Breesnee Wethouder ijdag op 70- Ialhier is pro- ertreding van [en der meting ongebouwde legen, ligt ge ler ter gem.- ;meente vast- feweerverorde- afschrift is e ontvangst ïaanden voor I-Secretarie en peen verkrijg- Middelharnis Ln een zestal Igs te Dirks den heer I. fee juiste gege- Ij de inwoners It aantal ver- 1 zulks in ver- )p ons eiland, [oor den heer /an de inge- van de 12 Igeschikt ver- naakt, dat de brooting voor [gedurende 14 (ligt ten huize |er vervoerd en 2000 H.L. Iweer zijn be- Ingevolge van prandweerver- len, der ver- I publicatie be <W han is de heer Her motorspuit keuring van 1 werden ge- I Heerschap, J. pbijn, G. Vel- pd werden on- I. de Bruin, P. Doorn, 1-4^, liet en L. M - |P eding voor de 620 Ms. ba- wagen voor a. Grint op en c. id. op ra 3.42, c.' ja. 3.05, W. c. 7.70, J. J. M. Verheij. [3, Basalt Mij. D. Versloot J. Kerkhoff Iriel Brielle a. fer Rotterdam r/lij. Rotterdam den Haag b. 7.40, H, H. Is Werkendam oor een defect: - de haven. De lankomen kon- |ringen. NTOD. ons gememo-- fcleden, dat Zr.- |gster aanving. belangstelling |ten thuis een pels gelukwen- momen. Bij de in de, in otheek van de L erd het woord Ingh, mede na- pkker, lid der van Anrooy t T dienst, Dr. de Zr. de Bruin Jdiniek en den Iriekspersoneel. 1 heer en mevr. hierbij aange- oerd en sloot dat het haar arbeidskracht I consultatiebu- klaan no. 2 de lats. De plaat- 1 ingenieurs en lelegenneid ge- Uaresse te too- telegrafische |>r. A; F. Phl- Otten-Philips 3russel^n van [rblijvende em- de gezonden 1. K. Zieken- de Philips' ps' Coöperatie, Mevr. Antoi nette van Dijk. Zaterdag j.l. is in de Aula door het personeel van den geneeskundigen dienst een feestavond aangeboden. Uit alles blijkt duidelijk hoe Zr. Kleipod door velen en niet het miijst door hen, die het genoe gen hebben met haar te mogen samenwerken, wordt gewaardeerd. Eindhovensch Dagblad. MELISSANT. De meting en schatting van bebouwde en onbebouwde eigendommen ligt tot 4 Mei ter gemeentesecretarie ter lezing. - De heer J. Doornhein heeft zijn woonhuis, staande aan den Nieuwenweg, onderhands ver kocht aan den heer L. Wielaard. Zaterdagmiddag reed J. D. aan den Ach terweg met een auto uit de garage, terwijl v. d. Klundert passeerde met een vrachtauto, beladen met 2 koeien, welke hij aanreed. De auto van v. d. K. was nog al beschadigd en de koeien werden er af gereden. Zaterdag geraakten een 2-tal koeien van J. M. aan den loop, en geraakten nabij het tramstation in de sloot. Eén dier moest met vereende kracht op het droge worden gebracht; het is met een paard bij Joppe in de schuur gesleept, daar het niet kon loopen. HERRINGEN. Bij de Zaterdag j.l. gehouden keuring voor den dienstplicht werden J. Looij geschikt, A. van Zielst en J. W. Witvliet on geschikt verklaard. Vorige week viel een dochtertje van J. G. in een onbewaakt oogenblik in de bij de woning gelegen sloot. Gelukkig wist de kleine zich met moeite zelf op den kant te werken. De uitkomst der meting en schatting vo'or de gebouwde en ongebouwde eigendommen ligt voor belanghebbenden ter secretarie ter inzage. GOEDEREEDE. Bij de arbeidsbemiddeling stonden j.l. Zaterdag 2 arbeiders, 1 timmerman .en 1 metselaar als werkzoekenden ingeschre ven. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat de Ontvanger der Rijksbelastingen Woens dag a.s., des voorm. van 9 tot 12 uur, zitting zal houden. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 60 tot 80 kilo. OUDDORP. De visschers vingen aan gar nalen voor de pellerijen van 40 tot 50 kilo per dag en per schuit; aan kleine garnalen per week van 500 tot 1200 kilo; in de weervisscherij 6 zalmen. DE CHRISTELIJKE BLINDENBOND. De heer Van 't Hof vraagt ons nog eens te willen wijzen op het orgaan van bovengenoem den Bond. Wij doen dat gaarne, want deze Bond is ook ons zeer sympathiek, en gaarne zouden we zien, dat er onder onze lezers zeer vele abonnementen op „De Blindengids", het orgaan van dezen r ond, geplaatst werden. De heer Van 't Hof heeft aan verscheidene adressen proefnummers bezorgd met invulkaar ten. Den lezers, die deze ontvangen hebben, worden nogmaals beleefd verzocht zich als abonné te laten inschrijven. Het is maar een luttel bedrag per jaar en men steunt er een zeer goed doel mede. Gaarne bevelen we deze zaak in de liefde onzer lezers aan SOMMELSDIJK. De rekening van de Dia conie der Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. Woensdagavond van 78 uur ter inzage liggen voor de lidmaten der kerk, in de consistorie kamer. A.s. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de bevestiging plaats hebben van nieuwe lidmaten. - De verkiezing voor 2 notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier, zal plaats hebben op Woens dag 23 April a.s., des avonds van 6—8 uur -jj^fniet dus zooals oorspronkelijk was afgekondigd bp 16 April a.s.). Aan de beurt van aftreding zijn de heeren J. Vis Bz. en D, de Mooij. MIDDELHARNIS. Ouders, welke Zondag in de Ned. Hérv. Kerk hun kinderen wenschen te laten doopen, moeten hiervan aangifte doen Vrijdagavond 7.30 uur in de consistoriekamer. Bij de Geref. Geme'ente alhier is beroepen Ds. J. Fraanje van Barneveld. Donderdagavond 6.30 uur hoopt in het kerkgebouw der Geref. Gemeente alhier op te treden Ds. A. de Blois van Dirksland. Ds. A. M. den Oudsten, voorheen pre dikant alhier, thans te Elburg, werd beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te Wilsum (bij Kampen) en komt voor op een drietal bij de Ned. Herv. Gemeente te Kampen. OUDE TONGE. In de Ned. Herv. Kerk zijn als gift ingekomen twee bankbiljetten van 10. NIEUWE TONGE. De heeren J. van Ant werpen te Sommelsdijk en A. Kok te Ridderkerk hebben hun benoeming tot onderwijzer aan de O. L. school alhier aangenomen. J.l. Zondag is in de Ned. Herv. Kerk alhier éen extra gift gecollecteerd van 10.—. Met ingang van 1 Mei 1930 is tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school alhier benoemd de heer J. van der Linde te Utrecht. DIRKSLAND. Voor de betrekking van on derwijzeres aan de bijz. school meldden zich 13 sollicitanten aan. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden col lecte voor den Geref. Zendingsbond bracht ruim 86.op. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de bevestiging plaats hebben van de nieuwe lidmaten. ^HERKINGEN. Zondag 6 April was het voor dè'Ned. Herv. Gem. een blijde dag, omdat het tijdstip was aangebroken, dat de Gemeente weer in 't bezit kwam van een eigen voorganger, die met zijn gezin was overgekomen van Neder- Hardinxveld. In de voorm. godsdienstoefening trad op Ds. Dekker van Nieuwe Tonge, die de Eerw. heer Overweel tot zijn ambt zou inleiden. Tot tekst voor deze ine had Zijn Eerw. gekozen Efeze 6 yers 15; „de voeten geschoeid hebbende met bereidheid van het evangelie des vredes". Spr. stond stil bij deze drie gedachten; le. de last ri"'j.' lastdrager, 3e. de lastgever. Na net eindigén dezer predikatie werd de nieuwe voorganger hartelijk toegesproken door Ds. Dek ker en de Gemeente haar nieuwen voorganger aanbevolen. Na het beantwoorden van de 3 gebruikelijke vragen van den Geref. Bond voor de Evangelisten, werd de Eerw. Heer Overweel toegezongen de bekende zegenbede uit Ps. 121- vers 1. Des avonds trad de Eerw. Heer Overweel voor de Gemeente op om een inleidend woord ie spreken tot zijn arbeid. Tot tekst voor deze ure koos spr. Lucas 22 vers 27, deze woorden: „Maar ik ben in 't midden van u als een die dient". De hoofdgedachte was in dezen tekst „een Hemelsch voorbeeld", Spr. schetste op duidelijke wijze hetgeen een evangeliedienaar te doen heeft. Aan 't eind van den dienst sprak de heer Overweel achtereenvolgens toe den Kerkeraad, Kerkvoogdij, organist, voorzanger, koster en orgeltrapper, alsook het hoofd der burgerlijke gemeente, den Edelachtb. Heer Bur gemeester D. J. Visscher, die mede^ aanwezig was. Het kerkgebouw was vooral des avonds tot in alle hoeken bezet. Het was voor de Herv. Gem. een goede ure. De catechisaties bij de Ned. Herv. Gem. zijn voor dezen winter geëindigd. GOEDEREEDE. Zondag 13 April zal er in de Ned. Herv. Kerk alhier gelegenheid zijn tot het bedienen van den H. Doop. Aangifte Za terdag 12 April, des avonds van 7 tot 8 uur in de pastorie. De aangifte voor het toelaten op de O. L. school is 26 April, des avonds van 7 tot 8 uur bij het hoofd der school dhr. E. F. de Hondt. OUDDORP. Vrijdagavond vergaderden de leden van de vereen. „Een School met den Bijbel" in de consistoriekamer der Herv. Kerk. Aanwezig waren 24 personen. Daar drie der bestuursleden door ongesteldheid verhinderd wa ren om tegenwoordig te zijn, werd de vergadering door het hoofd der school, den heer Spuijbroek, met gebed geopend en verder geleid. Uit de jaarverslagen deelen wij mede, dat in 1929 ge collecteerd is bij een spreekbeurt door Ds'. van Ameide ruim 100; bij de unie-collecte 89 en bij de maandelijksche collecten ruim 200. Al deze collecten zijn in de Herv. Kerk gehou den. Het gemiddelde aantal leerlingen heeft be dragen 442. Met 1 Mei worden 66 nieuwe leerlingen verwacht. Een veel kleiner aantal zal de school kunnen verlaten, dus is een aanmer kelijke stijging in het aantal kinderen te wachten. De leerlingen van het 7de leerjaar bezoeken trouw de school. Het onderwijs aan deze ge geven is vooral gericht op de practijk, voorna melijk bij taal, schrijven, rekenen en natuur kennis; straks ook iets van boekhouden. De avondschool werd bezocht door 30 leerlingen. Het 10de lokaal is in gebruik genomen. De openbare les was druk bezocht, doch het getal ouders onder de bezoekers dient grooter te wor den. Het bestuur heeft vijf vergaderingen ge houden; volgens rooster brachten de leden van het bestuur trouw hun bezoek aan de school. Als leden van het bestuur werden bij acclamatie herkozen de heeren J. Westhoeve, penningmees ter, en J. Tanis. De heeren J. Voogd Mz. en K. Grinwis werden opnieuw aangewezen voor het nazien der rekening. Aan het eind van dit verslag mogen wij zeggen, dat de school in een bloeienden staat verkeert. Het lid der Geref. Gemeente, de heer P. Leenman, heeft onlangs bij den Kerkeraad der Geref. Gemeente te Gièssendam bezwaren in gebracht tegen een door den predikant dezer gemeente, Ds. D. C. Overduin gehouden pre dikatie over Lucas 2 20 op Tweeden Kerstdag van het vorig jaar, waarin hij van leer getrokken was tegen de herders (ambtsdragers), die zich in de politiek begeven. Toen de heer Leenman geen genoegdoening verkreeg, is deze klacht door de Synode der Geref. Gemeenten, welke in Barneveld gehouden is, behandeld. De Synode droeg de Classns op een nader onderzoek in te stellen en Donderdag op de te Giessendam gehouden Classicale vergadering is deze zaak breedvoerig besproken. Tegenwoordig waren o.a. de predikanten ds. Kersten, ds. Minderman, ds. Fraanje, ds. Van Dijke, ds. Verhagen en ds. Overduin, benevens een aantal afgevaardigde ouderlingen. Ds. Overduin volhardde bij het door hem ingenomen standpunt, dat ook door zijn ker keraad gedeeld werd. Met den geheelen Ker keraad is ds. Overduin daarop uit het verband der Geref. Gemeenten getrèden. Vermoedelijk zal een groot deel der leden ds, Overduin bij zijn uittreding volgen en dus de stichting van een Vrije Gemeente het gevolg zijn. SAMENWERKENDE ZENDINGS CORPORATIES. Hoewel in den regel de inkomsten in Maart bevredigend zijn, blijven zij in de maand Maart van dit jaar nog een aanmerkelijk eind beneden het benoodigde bedrag. Trots het feit, dat vele kleine bijdragen inkwamen, stegen de inkomsten niet boven de 50.000.—, zoodat ook deze maand een achterstand laat van ruim 30.000. Gegeven nu het feit, dat ook in de maanden Januari en Februari de inkomsten ver beneden de geraamde uitgaven .bleven, is er nu reeds over het eerste kwartaal 1930 een belangrijke achterstand. Een achterstand, die des te meer verontrustend is, als meh bedenkt, dat op 1 April de credieten voor .Indië gedurende het 2e kwartaal moesten worden geopend, waarvoor helaas niet vol doende tfóntanten voorhanden waren. Dit ver meerdert de zorgen, en dat nog wel bij de nadering van Paschen. EEN RIVIERTANKSCHIP GEZONKEN. DE SCHIPPERSVROUW VERDRONKEN. Nabij Walsoorden heeft Zondagmorgen on geveer 7 uur een aanvaring plaats gehad tus- schen het uitgaande Duitsche stoomschip Aller, van den Norddeutschen Lloyd te Bremen, en het tanklichterschip Kura, dat werd gesleept door de sleepboot Sirius. De Kura (schipper Nortier), afkomstig uit Rieme, bij Gent, en op weg naar Antwerpen met een lading olie, is gezonken. De vrouw van schipper Nortier is verdron ken. De schipper en 'twee knechts konden zich ternauwernood redden. De Kura is vermoedelijk in twee stukken gebroken. De Aller is na de aanvaring omhoog gevaren. Sleepbooten hebben Zondagochtend tevergeefs getracht het schip vlot te sleepen. Zondagavond kwart over zeven hebben twaalf Belgische sleep booten het schip vlot getrokken, dat daarop naar zee is vertrokken. Het is Maandag te Rot terdam aangekomen. De berging van de Kura is opgedragen aan L. Smit Co's Internationalen Sleepdienst, wel ke het werk in combinatie met de N.V. W. A. van der Tak's Bergingsbedrijf zal uitvoeren. De drijvende bok Adelaar is ter plaatse aange komen, zoomede de bergingsvaartuigen Buffel en Prins Hendrik, Het vaartuig is geladen met circa 1200 ton stookolie, waarvan een gedeelte, als een gevolg van de aanvaring, is weggevloeid. 300 ARBEIDERS WERKLOOS. Zaterdagnacht half één is, door tot nu toe onbekende oorzaak, een felle brand uitgebroken in de fabrieken der N.V. Broekman's Schoenen industrie aan de Diepenstraat te Tilburg. De brandweer, wélke spoedig ter plaatse was en met zes stralen het vuur aantastte, mocht het niet gelukken den brand spoedig te blusschen. Eerst om 2 uur was zij het vuur meester. De stanzerij, de stikkerij en magazijnen wer den een prooi der vlammen. Enkel een klein gedeelte van de machinekamer en de poetserij, benevens het kantoor bleven behouden. De schade is zeer aanzienlijk. Alles was ver zekerd op beurspolis. Het bedrijf zal eenigen tijd stop worden gezet, waardoor 300 personen buiten werk komen. Van andere zijde meldt m'en De brand werd tegen half één ontdekt door een, patrouilleerenden politie-agent in het ge deelte tusschen de stanzerij en stikkerij en de magazijnen. Toen de brandweer aankwam, had het vuur reeds een aanzienlijken omvang aan genomen en had het vooral in de magazijnen fel om zich heen gegrepen. Het kreeg verder weinig kans de bedrijfsruimten met de daar op gestelde machines in het eigenlijke fabrieksge- deelte aan te tasten. Het magazijn bevindt zich in een ruimte van 50 bij 50 meter en is gelijkvloers gebouwd en voorzien van glazen lichtkappen. Bij het uit breken yan den brand lag er een groote voor raad ruw materiaal en grondstoffen opgeslagen en stond er een groote voorraad afgewerkte schoenen, naar schatting wel 30.000 a 40.000 paar. De brandweer werkte met drie motorspuiten en tenslotte met elf stralen, die gevoed werden uit de brandputten. Dank zij den gunstigen wind was het gevaar voor de omliggende en belen dende perceelen vrij gering, ondanks den stui- venden vonkenregen, die de wind af en toe de lucht injoeg. Maandagochtend tegen half zes kon de brand weer eindelijk aan inrukken denken. Het maga zijn was toen geheel uitgebrand, terwijl de be drijfsruimten voornamelijk waterschade hadden gekregen. Tijdens de blussching is een hoofd brandmeester gevallen, waafbij hij een enkel Ver stuikte. De belangstelling van het publiek was ge durende den geheelen nacht zeer groot. De na- blussching duurde tot Zondagmiddag half één. Omtrent het ontstaan van den brand tast men nog in het duister; de recherche stelt een onder zoek in. Het bedrag van de schade is zeer aanzienlijk, maar staat nog niet vast. VLOT GEBRACHT. Het sleepschip Sint Gerardus, schipper De Bijl, geladen met bazaltblokken, van Unkelstein naar Wieringen, dat Vrijdagochtend ten Zuiden van Enkhuizen bij stormweer is volgeslagen en leeggepompt, opnieuw bemand en heeft opnieuw ligplaats gekregen in het Krabbersgat, om met sleepboothulp naar Den Oever te vertrekken. POGING TOT DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. Twee verdachten aangehouden. Zaterdagavond omstreeks half twaalf is de 30-jarige filiaalhoudster J. van V., 'uit de Lau rierstraat te Rotterdam, in dienst bij de coöpe ratie Vooruitgang, van den winkel van deze instelling aan den Groenen Hilledijk naar haar woning gegaan. Zij had de ontvangsten van dien dag, een bedrag van ongeveer j 700, in een tasch bij zich. In de Laurierstraat zijn opeens twee mannen naar haar toe gekomen. De een gaf haar onverhoeds zulk een slag op het hoofd, dat zij languit op straat viel; den ander poogde haar de tasch te ontrukken. Toen de juffrouw luidkeels om hulp ging roepen, zijn beide mannen gevlucht naar de Prins Hendrikkade. Daar reed toen juist een motorwagen van lijn 6. De bestuurder en de conducteur, J. Laker- veld en R. Rissen zagen uit de Laurierstraat kort na elkaar twee mannen en een vrouw komen, die hard in de richting van de v. d. Takstraat liepen. In dezelfde richting ligt ook een tramhalte en de bestuurder en de conducteur dachten, dat de dravende menschen wilden trach ten hun tram nog te halen. De afstand was evenwel nog vrij groot en iffet spanning keken zij toe, of de vermeende poging nog zou ge lukken. Plotseling zag de conducteur, dat een van de mannen éen dwarsstraat insloeg en bijna op hetzelfde oogenblik hoorde hij de juffrouw rtjepen: Houdt hem Hij begreep toen dat de zaak niet in den haak was. Hij wachtte totdat de tram den anderen vluchteling een goed eind voor was, waarna hij het noodsein gaf, waarop de tram snel stopte. Inmiddels begreep de be stuurder ook, dat de zaak niet in den haak was. Zoodra de wagen stil stond, is de con ducteur naar den tweeden vluchtenden man ge- loopen. Deze sloeg toen echter ook een zijstraat de Leliestraat in. De conducteur zette hem na en de bestuurder liep de Trompstraat in, teneinde zoo te trachten den vluchteling in te sluiten. Toen hij op het Burgemeester Hoff- mannplein kwam vond hij daar den vluchteling tegen den muur staan, met den conducteur voor zich. Samen hebben zij den man aan de politie overgeleverd. De eerste vluchteling was toen nog zoek. Maar bij zijn vlucht was hij gekomen langs twee mannen, die op een hoek van de Prins Hendrikkade stonden te praten. Een half uur later zag een van deze twee, G. A. van As uit de Asterstraat, den vluchteling in de v. d. Takstraat loopen. Hij volgde hem en toen men over de Koninginnebrug kwam, waarschuwde hij twee brugwachters. De een voegde zich bij den achtervolger, de ander waarschuwde het po litiebureau aan de Nassaukade, vanwaar ter stond e'en agent op de fiets uitrukte. Op de Spoorweghavenbrug haalde hij de beide'anderen in, waarna de tweede vluchteling werd gearres teerd. De aangehoudenen bleken te zijn de 28- jarige lasscher G. P. en de 32-jarige losse werk man H. T., twee recidivisten. Aanvankelijk ont kenden beiden, maar Zondag hebben zij een volledige bekentenis afgelegd. Zij zijn opgesloten. BEKLAGENSWAARDIGE MISDADIGSTER. Te Saarbrücken heeft de politie een twaalf jarig meisje in hechtenis genomen, dat één kind had vermoord en vier andere kinderen uit de ouderlijke woning had gelokt en zwaar mis handeld. Het meisje, dat bekend heeft, is voor- loopig opgesloten in een verbeteringsgesticht. Met deze arrestatie zijn een aantal misdaden opgehelderd, die in de laatste weken te Saar brücken vrij veel opschudding hebben verwekt. Op 31 Maart vonden wandelaars op de weide in de nabijheid van het oude kerkhof het lijkje van een meisje van 3% jaar. Uit de schouwing bleek, dat het kind, na eerst zwaar te zijn mis handeld, aan verstikking was overleden. In de daarop volgende dagen verdwenen vier kleine kinderen spoorloos uit de ouderlijke woning. Een hunner werd door een arbeider in den om trek der stad teruggevonden. Aan litteekens aan den hals bleek, dat men het had pogen te wurgen. De drie andere kinderen keerden zelf naar huis terug; zij allen hadden ernstige won den aan hals en gelaat. Met hulp van ver klaringen van deze kinderen kon de jeugdige moordenares worden ontdekt. VECHTPARTIJEN TE HEERLEN. Een 20-jarige jongeman levensgevaarlijk verwond. De Heerlensche politie heeft zich de laatste dagen bezig gehouden met een vechtpartij, die Zondag 30 Maart te Heerlerheide heeft plaats gehad. Door de zwijgzaamheid van den gewonde den 40-jarigen T. Hanegraaf, kon men geen juiste inlichtingen krijgen. Toen H. evenwel Zaterdag in het ziekenhuis tengevolge van de opgeloopen verwondingen is overleden, hoorde men meer. De politie vond in een en ander aanleiding om over te gaan tot de arrestatie van den 35-jarigen mijnwerker H. H. te Heerlen. Deze is opgesloten. Zondag is andermaal in het café van den heer Paffen op Heerlerheide gevochten. De po litie ging erheen en vond in het café den 20- jarigen A. Elands liggen. Hij had een lange snede over het voorhoofd, twee over het achter- hoofd, een in den rechterslaap en twee steken in den linkerschouder. De gewonde had veel bloed verloren en is in levensgevaarlijken toestand naar het zieken huis overgebracht. De politie begaf zich naar de woning van den vermoedelijken dader, waar men weigerde toegang te verschaffen. Eerst na een dreigement om de deur met geweld te zullen openen, kon de politie binnen komen. Terwijl het onderzoek in de woning in vollen gang was, kwam de vader met een familielid van den verdachte in een auto thuis. Zij hadden klaarblijkelijk den verdachte naar Duitschland en dus buiten het bereik van de politie gebracht. Een onderzoek wordt hiernaar nog ingesteld. HET MISDRIJF TE BENNEKOM. Aan de doctoren Schnitzer en van Erp Taal man Kip, beiden te Arnhem, is een onderzoek opgedragen naar de geestvermogens van den verdachte in de Bennekomsche moordzaak. In verband hierme is de voorloopige hechtenis met 30 dagen verlengd. PLOTSELINGE DOOD. Zaterdagavond ongeveer elf uur kwam een bewoner van het perceel pakenessergracht te Haarlem, de 42-jarige timmerman T. J. V. thuis. Hij ging naar boven, doch viel van de trap en bleef beneden bewusteloos liggen. De 55-jarige broer A. R. V., eveneens timmerman van beroep, hoorde het rumoer en ging kijken. Toen hij zijn broer bewusteloos zag liggen, wilde hij een kussen gaan halen, doch in de kamer gekomen zakte hij ineen en overleed tengevolge van een hartverlamming. De 81-jarige moeder", die ziek te bed lag, was niet bij machte hulp te ver- leenen. Gelukkig kwam„kort nadien de dochter J. V. thuis. Zij vond haar broer T. J. V. onder aan de trap bewusteloos liggen met een gebroken neusbeen. Zijn toestand is niet ernstig. MOTORONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zondagochtend werd Mej. L. bij Ouderkerk door een motorfiets overreden en ernstig. Maan dag is zij aan de bekomen verwondingen over leden. SOMMELSDIJK. Overleden Maarten Grootenboer, 3 weken, z. v. Izak Grootenboer en Neeltje Verduin. MIDDELHARNIS. Ondertrouwd A. G. E. v. d. Boom, 65 j., en M. J. Franken, 65 j. (Bergen op Zoom). OverledenL. Koppenaal, 52 j., wed. van C. Koster. OOLTGENSPLAAT. -« GeborenWillem Marinus, z. v. Abraham v. d. Welle en Willempje Maria Duim; Johannis Anthonius, z. v. Anthony Huijsmans en Adriana T erhoeve. DIRKSLAND. Geboren Arentje, d. v. W. de Geus en P. Melisant; Arentje, d. v. L. A. Baart en A. de Bruin. Op Woensdag 2 April 1930, veilingen Op Woensdag 9 April d.a.v. afslag beide dagen 's avonds 7 uur, te Middelharnis in Hotel Meijer, vanEen huis met schuur, erf en grond, te Middelharnis, aan de Voor« straat, kad. Sectie B No. 2591, groot 1 Are, 71 centiaren. Ten verzoeke van de Erven van wijlen Mej. A. W. Korteweg. NotariiTVAN DER SLUYS. Op Donderdag 10 April 1930, des namiddags 2 uur, te Herkingen aan den Kaaidijk voor de woning van D. Grinwis aldaar van meu« bilaire goederen, als stoelen, tafels, kasten, buffet, spiegels, schilderijen, kachels, vloer» kleeden, ledikanten, glas» en aardewerk en ander huisraad, benevens een Philips radio» toestel compleet, een biljart met toebehooren, een aardappelsorteerder, twee aardappelhorren, 2 bascules met gewichten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 16 April 1930 's avonds 7 uur te Stellendam ter herberge van A. Kaashoek, veiling, en op Woensdag 23 April 1930 des avonds 7 uur te Stellendam ter herberge van M. Mijnders afslag van Een huis met schuur, tuin erf en grond, (erfpacht tot 11 November 1950) te Stellendam in kavel 20 van den Een- drachtspolder aan den Nieuwen weg, kad. sec tie B no. 1545, groot 10 aren, (65 roeden V. M.) Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer J. Lokker Jz. te Stellendam. Notaris VAN DER SLUIJS. Op nader te bepalen datums in de maand April 1930 veiling en afslag van een huis, waar in sedert tal van jaren café met vergunning, met schuur en erf en grond, te Herkingen, op het dorp, kad. No. 1424, groot 1 Are 80 c.A. Ten verzoeke van den heer D. Grinwis. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUYS» CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS. Veiling van Vrijdag 4 April 1930. Roode kool 3. —tot 6.40 per 100 stuks. Sinaasappelen 3.50 tot 4.25 per 100 stuks. Sla 5.20 per 100 krop. Spinazie 14.— tot 15.— per 100 K.G. Postelein 22.per 100 K.G. Dunsel 5.10 per 100 K.G. Zoete apelen 14.— per 100 K.G. Kaas (komijne) 0.30 tot 0.32 per pond. Kaas (volvet) 0.60 per pond. MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK Ingezonden door Jac. Knoop, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 - Amsterdam. De prijzen van Zeeuwsche Bonten en Blau wen in het land, wil men in Amsterdam niet overnemen. Er liggen veel afwijkenden, en deze gaan voor minderen prijs. Koopers zoeken voor al blanke Bonten,,en prima kwaliteit; hiervoor wil men gaarne een hoogeren prijs betalen. Zeeuwsche Blauwen zijn gezocht, evenals grove blauwe en bonte poters. Eenige verandering van prijs komt er ook voor Bravo's en Bevelanders, daar de prijzën in Haarlemmetrmeer en IJpolder ook vaster zijn. Voor Noord-Hollandsche Bonten kan men thans ook een beteren prijs bedingen. De volgende prijzen werden heden 7 April gemaakt Zeeuwsche Bonten 2.— tot 2.80; idem Blauwen 2.25 tot 2.75; idem Eigenheimers 1.15 tot 1.25; idem Bravo's 1.40 tot 1.50; Bonte en Blauwe poters 1.25 tot 1.40; IJpol der Bevelanders 1.20 tot 1.30; idem Eigen heimers 1.10 tot 1.20; idem Bravo's 1.30 tot 1.40; Hillegommerzand 1.25 tot 1.50; Winter Maltha aardappelen 9.tot 9.50 per 100 k.g.; Andijker Blauwen 2.tot 2.20; Flakkeesche Eigenheimers 1..tot f 1.30; Spuische Eigenheimers 1.20 tot 1.30. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 7 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 446 vette runderen, 273 vette kalveren, 109 schapen of lammeren, 1441 var kens. De prijzen waren: Koeien 31—36, 46—49 en 52%57 ct., ossen 40, 4448 en 52—55 ct„ kalveren 47%—55, 62%— 67% en 75—80 ct„ overjarige schapen 32—40 ct., varkens 35, 35% en 36 ct„ alles per K.G., lammeren 22—28 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was vrijwel gelijk aan vorige week. De handel was niet zoo vlot en de prijzen van vorige week konden met moeite bedongen worden. Een prima koe ging nog tot 2 ct. boven noteering. Stieren nog niet voldoende aangevoerd, van daar geen noteering. Vette kalveren met grooten aanvoer en slech ten handel. Er werd absoluut niet gekocht voor het buitenland. De prijzen waren lager dan vorige week. Een prima kalf ging nog tot 5 ct. boven noteering. Schapen en lammeren met zeer kleinen aan voer, de handel was zeer kalm. De prijzen van vorige week bleven vrijwel onveranderd. De aanvoer van varkens was bijzonder groot met sleependen handel en afloopende markt. De prijzen waren iets lager. Een extra best varken (tentoonstellingsexemplaren voor mor gen) gingen nog tot 1 ct. boven noteering. Zouters minder aangevoerd en met vlotten handel. Hier- werd 37 ct, besteed. AMSTERDAM, 7 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 440 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 1.08—1.16, 2e kw. 0.901.04, 3e kw. 0.80.0.90, mindere srt. 0.660.74 per k.g. slachtgewicht; 122 melk en kalfkoeien 275380 per stuk; 84 vette kalveten, le kw. 0.90—1, 2e kw. 0.800.90 per k.g. levend gewicht; 346 nuchtere kalveren 814 per stuk; 27 schapen 3644 per stuk; 670 vleeschvarkens 90110 k.g. a 8g87 ct, per k.g.; zware varkens 83—85, vette varkens 81.83 per k.g. slachtgewicht; 88 paarden 105 300 per stuk. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 7 April. Eieren. Aanvoer 185.000 stuks. Prijzen van 4.25 tot 5.50, middelprijs 5 de 100 stuks. Handel gewoon. OUDE WATER, 7 April. Kaas. Aanvoer 41 partijen, 1845 stuks, wegende 9225 K.G. Prijs le soort Gouda met rijksmerk 3640, idem mindere 32—35. Handel flauw. TIEL, 7 April. Boter 1.60 a 1.80. Eieren 4%—5 c., aanvoer 250.000 eieren. GRANEN, MEEL, OLIËN, enz. ROTTERDAM, 7 April Binnenland- sche granen en peulvruchten. Tarwe met tamelijk aanbod hooger verkocht 10.60 tot 11; bij uitzondering iets meer betaald. Gerst Chevalier 7.50 tot 8. Haver 7 tot 8. Eerwten, kleine groen 9.50 tot 10.50. Schokkers prijshoudend. Bruien boonen iets hooger betaald. Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 7 April. F ij n e zaden. (Boerennoteering)blauw maanzaad 32 a 34, karwijzaad 37 a 39, voerlijnzaad 17 a 19, zaailijnzaad blauwbloem 19 a 21, alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 7 April. Binnenl. granen. (Boerennoteering): Witte tarwe 10%—11, roode tarwe 1010%, rogge 7%8, che valier gerst 7)4—7%, haver 7—7%, duive- boonen 13%14%, paardeboonen 9—9%, gr. erwten 9—10, vale erwten 810, alles per 100 k.g.; karwijzaad'20—20%, bl. maan zaad 18—18% per 50 k.g. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 7 April. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 11 1.40, Zeeuwsche blauwe 2.80—3, eigenheimers dito 0.80—1, Zeeuw sche bonte 2.50—3, blreigenheimers 0.901, bravo's 1.401.90, poters 0.90—1.30, red- star 1 1.4 0,alles per kin, wintermalta's 6— 7% ct. per K.G. Tamelijke aanvoer. Betere vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 7 April. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 8575 K.G. blauw, schoon 0.751.10, 3000 K.G. Groningsch 0.751, 6000 K.G. Holl. geel 0.751, 3800 K.G. dauwroot 6575 ct., alles per K.G. ROTTERDAM. 7 April. Vlas. In het land was er in de afgeloopen week een goede vraag en werden verschillende partijen tot de bestaande prijzen verkocht. Heden aan de beurs bestond de aanvoer uit: 85 balen blauw, 30 balen Gro ningsch, 60 balen geel en 38 balen dauwrootvlas. De vraag was voldoende om het kleine aanbod op te nemen. Voor het beste wit- en blauwvlas 1929 werd tot 105 besteed, terwijl voor minder uitgezwingelde vlassen 80—90 werd betaald. Dauwrootvlas werd van 70—75 verhandeld. Lijnzaad aanvoer onbeduidend. Iets meer vraag.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 3