Posterijen. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Verkoopingeti. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Land- en Tulnbonw. laging van het maximum-aantal vergunningen in de gemeente. De VOORZITTER zegt, dat indertijd het getal vergunningen reeds is terugggebracht van 7 op 4 en stelt daarom namens B. en W. voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen. Hier' toe wordt besloten. Een schrijven van Ged. Staten, houdende me- dedeeling dat de bijdrage in de kosten van den Keuringsdienst van Waren, kring Dordrecht voor het jaar 1930 is bepaald op 289.73 Wordt voor kennisgeving aangenomen. Een missive van Ged. Staten, houdende me- dedeeling dat de gemiddelde opbrengst der Ver. mogens-, Rijksinkomsten- en Gemeentelijke in komstenbelasting respectievelijk is vastgesteld op 269.36, en 18.856.17, zijnde over de jaren 1926, 1927 en 1928. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Een missive van Ged. Staten, de ontvangst be richtende van de door den raad in zijne ver gadering van 14 Maart 1930 vastgestelde Brand weerverordening. Wordt voor kennisgeving aan genomen. Een schrijven van het gemeentebestuur van Oude Tonge, houdende bericht, dat in de plaats van W. Slijper, die bedankte als lid van het bestuur tot stichting en erploitatie van een drinkwaterleiding op Goeree en Overflakkee, in diens plaats is benoemd C. L. de Wit. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Een verslag van de bevindingen en handelin gen van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Middelharnis, over het jaar 1929. Dit verslag zal voor de leden ter inzage worden gelegd. Dan komt aan de orde benoeming van een lid in de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, in de vacature Verweij, welke als zoodanig bedankte. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. de volgende aanbeveling hebben opgesteld: 1. Johs. Verweij en 2. G. Verweij. Bij de eerste en tweede stemming staakten de stemmen, bij de derde stemming verkreeg Joh. Verweij 5 stemmen en 1 stem blanco, zoodat is benoemd in de vacature J. Verweij, Johs. Verweij Jacz. Vaststelling heffingspercentage. De VOORZITTER deelt mede, dat het voor B, en W. niet gemakkelijk is een voorstel te doen tot vaststelling van het heffingspercentage en het aantal opcenten op de Rijksinkomsten belasting, aangezien de opbrengst van de be lasting moeilijk is te ramen, ook de Inspecteur der belastingen heeft geen juiste raming kunnen opgeven. Daar er voor 1930 niet zooveel belas ting benoodigd is, stelt de Voorzitter namens B. en W. voor het heffingspercentage te handha ven op 1.2 'en het getal opcenten op de Rijks inkomstenbelasting op 90. Hiertoe wordt met algemeene stemmen be sloten Verder deelt de VOORZITTER nog mede, de de begrooting 1930 van Ged. Staten is terug ontvangen, waarbij enkele opmerkingen worden gemaakt. De VOORZITTER stelt voor aan een en ander tegemoet te komen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen be sloten. In verband met de benoeming van onderwij zers gaat de vergadering over in geheime zitting. Na heropening deelt de VOORZITTER mede dat tot onderwijzers aan de O. L. School zijn benoemd A. Kok te Ridderkerk en J. van Ant werpen te Sommelsdijk. Daarna sluiting. SOMMELSDIJK. De heer J. van Gent te Middelharnis heeft onderhands zijn tuin met schuurtje, gelegen aan den Oostelijken Achter weg alhier, verkocht aan den landbouwer G. Faasse. De heer J. A. S. had het ongeluk, gezeten op een motorfiets, in botsing te komen met een wielrijder. Hij werd zoodanig verwond, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Bij den correspondent der arbeidsbemidde ling dezer gemeente stonden vorige week gemid deld 3 werklooze landarbeiders ingeschreven. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat de keuring voor den dienstplicht, lichting 1931, voor deze gemeente zal plaats hebben op Vrijdagmorgen a.s. ten 9 uur in de bewaar school te Middelharnis. Vorige week werden uit deze gemeente ver scheept 3250 H.L. aardappelen, 830 H.L. peen en 615 H.L. uien. MIDDELHARNIS. Bij den correspondent der arbeidsbemiddeling hebben zich als werkloos doen inschrijven 24 veldarbeiders en 4 zee- visschers. Totaal 28 personen. In de maand Maart zijn in deze gemeente ingekomen B. van Sliedrecht uit Sommelsdijk, M. Looij uit Sommelsdijk, M. C. Dubbeld uit Naaldwijk, J. v. d. Gijze uit Rotterdam, P. L. Smit uit Den Haag, T. van 't Hof uit Schiedam, Tr. Vroegindeweij uit Haamstede, H. Klink uit Den Bommel, M. van Seters uit Stellendam, Jac. v. d. Gevel uit Blaricum, Adr. Peeman uit Rotterdam, L. van Dijk uit Nieuwe Tonge, J. Hoogerwerf uit Dirksland. Vertrokken zijnA. A. M. Schade naar Gouda, A. v. d. Bos naar Pemis, A. Baart naar Rotterdam, J. Looij naar Benthuizen, Adr. v. d. Sluis naar Nieuw-Lekkerland, C. M. van Eek naar Rotterdam, Jac. Schellevis naar Rotterdam, L. Looij naar Monster, J. Kievit naar Sommels dijk, H. M. Sterk naar Leerbroek, Jac. Verhage naar Sommelsdijk, P. Born naar Amsterdam, Stoffel Looij naar Boskoop, M. M. Comfeer naar Gouda. Bij publieke verkooping van een woonhuis en een graanpakhuis met land van C. van Schel ven, is dit ingezetkoop 1 door den heer J. Vroegindeweij voor 2800.—, koop 2 door denzelfde voor 4000. OOLTGENSPLAAT. Jaarvergadering der vereeniging S. B. Z. op Maandag 31 Maart in de O.L.S. Present 71 leden. De Voorzitter bur gemeester Donkersloot opent de vergadering met een wdord van welkom aan de leden wijst er op dat dit de vereen, met het grootst aantal leden is. Een blik terugwerpende brengt hij aller eerst dank aan Hem die ons dit jaar weer spaarde. Zware offers werden van de vereen, gevraagd. Het bestuur was wel eens pessimis tisch gestemd, doch hield steeds het goede doel voor oogen. Gelukkig was het 2e halfjaar gun stiger en behoefden geen buitengewone maat regelen genomen te worden. Hierna leest de secretaris de notulen welke onveranderd worden vastgesteld. Deze, zijn jaarverslag uitbrengende, zeide Mijnheer de Voorzitter In ons derde vereenigingsjaar is de groei der vereen, blijven toenemen. Van 2236 leden op 1 Jan. is dit gestegen tot 2407. Was op 1 Jan. 68 der bevolking lid, op 31 Dec. was dit 73 H In finantieel opzicht is echter niet van vooruitgang te getuigen, hetge'en de penning meester nader zal doen hooren. Het aantal pa tiënten, dat voor rekening onzer vereen, werd Verpleegd, bedroeg in het le halfj. 4, in het 2e 25, in het afgeloopen jaar 37. Toen in het eerste halfjaar het aantal patiënten schrikbarend steeg, en van de kas buitengewone offers werden ge- eischt, klonken er pessimistische stemmen. Of schoon er reden was, een zuinig finantieel be leid te voeren, zagen sommigen d'en toestand donkerder in, dan noodzakelijk was. Het bestuur zag zich echter voor groote moeilijkheden ge plaatst. Overwogen werd een buitengewone al gemeene vergadering te beleggen en voor te stellen óf de contributie te verhoogen, óf de rechten der leden te beperken. Gelukkig nam het aantal patiënten niet belangrijk toe, zoodat van deze ingrijpende plannen kon worden af gezien. Wanneer .wij zien naar onze zristerver- eenigingen op dit eiland, die veel grooter finan- tieele offers hebben moeten brengen, dan hun draagkracht toeliet en daardoor gedwongen de rechten der leden moesten beperken of uit buitengewone middelen moesten putten en dan nog niet uit de impasse konden geraken', dan kunnen we dankbaar terugzien op het afgeloopen jaar. Toch is het bezit der vereeniging tamelijk verminderd en blijft een zoo voorzichtig mo gelijke finantieele politiek geboden. In dit ver band wordt dan ook nogmaals den leden op het hart gedrukttracht de lasten der vereen, te verlichten, door de vervoerkosten te beperken en zooveel mogelijk gebruik te maken van de academische ziekenhuizen. In den loop van het jaar is in het bestuur verandering gekomen door bedanken van den heer J. Beijer, in wiens plaats door de alge meene vergadering is benoemd de heer N. van den Houten. De bode voor Achthuizen, Lang straat en omgeving, de heer C. Bruggeman, die wegens vertrek uit de gemeente als zoodanig bedankte, werd vervangen door den heer C. van Eek. Door het bestuur werd voortdurend kasop name bij den penningmeester gehouden. De boe ken en kas bleken steeds in orde. Ter uitvoering van een besluit van de ge houden alg, verg. is de vereen, toegetreden tot de federatie van zustervereenigingen in Neder land en tot de centrale van deze vereenigingen op dit eiland. Een zeer belangrijke taak hiervan is het gezamentlijk optreden voor gemeenschap pelijke belangen en het overnemen van elkanders leden bij verhuizing. Hierdoor is het mogelijk, maatregelen te nemen voor een overeenkomst met de Rotterdamsche Medische Specialisten, waardoor belangrijke tarieven kunnen worden vastgesteld. Eveneens zijn door de Centrale maatregelen genomen om gedurende ijsgang per vliegtuig patiënten te kunnen vervoeren. Mijnheer de Voorzitter Ik heb wel eens ge lezen, dat leden eener vereen, worden aange spoord, elk één lid aan te brengen. Dit zou hier niet mogelijk zijn, omdat er dan meer leden zouden kom'eri dan het aantal inwoners bedraagt. Toch spreek ik den wensch uit, dat elk lid propaganda maakt, om het ledental op te voe ren, zoo hoog als mogelijk is en niemand onzer zij geheel voldaan, voor alle inwoners, die lid kunnen worden, dat ook geworden zullen zijn. Het jaarverslag van den secretaris wordt onder dank vastgesteld. De penningmeester Voogd, brengt verslag uit als volgt: Kassaldo 1 Jan. 19292519.69, Con tributie 5155.81. Aan rente 100.82. Verkoop reglementen 0.50. Vrijwillige bijdragen 1320. Totale ontvangsten 7790.20. Uitgaven Op- haalloon 472.42. Administratieloon 150.—. Verplegingskosten 2640.94. Doksterskosten 1877.05. Vervoei 716.10. Reiskosten 7.75 Contributie 7.50. Bijdrage Vliegveld 15.56. Bijdrage Centrale 2950.Kleine onkosten 19.30. Totale uitgaven 5936rl2. BalanSOntvangsten 7790.02. Uitgaven 5936.12. Batig saldo 1853.90. Dat het kas saldo 700.— lager is als het vorig jaar zit in de vele ziektegevallen van dit jaar. De vereen, moest 719 verpleegdagen betalen, gemiddeld 19 dagen per patient. De gemiddelde kosten per patient waren 141.46. De kosten per verpleegdag 7.28. Nadat D. Korteweg namens de commissie ver slag uitbracht werd de rekening vastgesteld. In de vacature ontstaan door het bedanken van A. Hobbel Cz. wordt gekozen J. van Ree met 39 stemmen. De periodiek aftredende hee- ren W. Voogd en A. van Putten worden her kozen met 69, 53 en 65 stemmen. Het bestuursvoorstel om de contributie op 6 cent te handhaven en voor 'kinderen 1 cent word met algemeene stemmen aangenomen. Om het volgende jaar de rekening na te zien worden benoemd H. Kruik, A. de Vos Jz en C. Kamp Jz. Reserveleden J. Bol en P. van Rossum. De centrale wil het wachtgeld op 4 maanden stellen. De Voorzitter en Van den Heuvel ver klaren dat zulks van weinig belang is en willen het daarom niet veranderen, wat dus op 3 maan den blijft gehandhaafd. De heer Brinkman vraagt inlichtingen over de kosten van een patient welke het zieken huis werd verpleegd. De Voorzitter geeft uitvoerige inlichtingen, hoewel dit niet in deze vergadering thuishoort. De heeren Kreeft, Vervloed, Van der Veer en de Vos vragen inlichtingen welke uitvoerig wer den beantwoord. Tenslotte dankt de voorzitter den secretaris, den penningmeester, de bode's enz. voor hun aangename samenwerking en spreekt den wensch uit dat de leden gespaard mogen blijven en mede zullen werken aan het welzijn dezer vereeniging. Dan sluiting. - Op Donderdag 3 April zal het 25 jaar geleden zijn, dat L. Paasse Cz. in dienst trad op de drukkerij der firma M. Breur Zonen. - Vorige week zijn van hier verscheept 284382 K.G. aardappelen, 260098 K.G. koepeen, 30500 K.G. poters en 28000 K.G. uien. - Loop der bevolking. Ingekomen: C, van den Bosch en gezin van Noordgouwe, Barend van Noord en gezin van Melissant, Jannetje Uijl van Poortvliet, Bastiaan Kloet van Rotterdam. Vertrokken: D. Kiewiet en gezin naar Den Bommel, Joh. Hotting en gezin naar Rhoon, Jacob Koole en gezin naar Melissant, D. J. Konings 'en gezin naar Rhoon. - Alhief worden veel koepe'en en aardappe len geladen voor 0.70 en 0.20 per H.L. - Kort verslag van de 25ste algemeene jaar vergadering van de Coöperatieve Boerenleen bank alhier, op Vrijdag 28 Maart J.I., in het Hotel van Veen. De Voorzitter, dhr. P. Van Schouwen, opende de stampvolle zaal, welke ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum feestelijk was versierd. Spr, memoreerde allereerst het jaar 1929, wat voor den landbouw en aanverwante vakken ze ker geen gunstig jaar kan genoemd worden; maar spoorde de aanwezigen aan om met groote energie en activiteit hun bedrijf zoodanig te lei den, dat na het beëindigen van deze crisis zeker weer op gunstige resultaten gehoopt mag wor den. Allereerst feliciteerde hij het bestuur en den kassier, den laatsten, omdat hij vanaf de op richting kassier was, en hoopte, dat allen nog vele jaren hun beste krachten mogen geven in het belang van de bank. De kassier' bedankte voor de felicitatie en bracht ook den Voorzitter hulde, als 25 jaar bestuurslid. Onderwijl was een gelukwensch ingekomen van de Coöp. Boerenleenbank te Dirksland. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd en geteekend. De rekening sloot met een bedrag van 859876.04 in ontvangsten en uitgaven, n.l. kasgeld 43400.96, spaargeld, voorschot en centrale, winst 78575.19, rente 30715.99 en andere ontvangsten 7.90. Terug spaargeld, voorschot, centrale eü loopende rekening 782553.04, rente 26625.61, andere uitgaven 50697.39. De kassier bracht verslag uit over de werk zaamheden der bank, hoe in 1905, door een 30-tal het initiatief genomen werd om tot de oprichting te komen, waarvan er op het oogen- blik nog een 9-tal in leven zijn. Verder toonde hij aan de hand van een reeks cijfers, te veel om te vermelden, aan, de groote toevoer van geldzaken' in den loop der jaren en gezien het groot bedrag aan geld, dat verwerkt wordt, eischt dat een nauwgezette en accdrate plichts betrachting, welke hem dan ook ten volle toe vertrouwd is. Het aftredend bestuurslid L. Slis en lid van den R. v. T. J. Prince, werden met resp. 139 en 128 stemmen herkozen. Beide heeten nemen onder dankzegging hun benoeming aan. Machtiging werd verleend voor het afschrijven van vertrokken en gestorven leden. Bij de rondvraag vroeg G. Verweij inlichtingen over het niet verkrijgbaar stellen van het ge wijzigde huishoudelijk reglement. Jac. de Berg verlangde bij het inleveren van boekjes op het einde des jaars meer en ruimere gelegenheid, daar het nu nog al eens tot opeen- hooping leidt. Beide sprekers werden naar hun genoegen be antwoord, en toegezegd rekening met hun wen- schen te houden. Daar niemand meer het woord verlangde, werd het presentiegeld groot 2.50 uitgereikt en'sloot de Voorzitter deze 25ste algemeene jaarvergadering. Na het sluiten trad' voor de vergadering nog op de bekende dichter-zanger J. van Riemsdijk en zijn echtgenoote, welke met zijn 'geestige liedjes de aanwezigen wist te boeien, waarvoor hij dan ook een hartelijk applaus in ontvangst te nemen had. NIEUWE TONGE. J.l. week werden van hier vervoerd: 8500 balen uien, 7800 balen peen en 2400 H.L. aardappelen. - Dhr. A. H. had het ongeluk in botsing te komen met een bestelauto en werd daardoor zoodanig verwond, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. - Van den landbouwer K. onder deze ge meente werd een paard door een vrachtauto zoodanig aangereden, dat het dier naar het slachthuis moest worden vervoerd, om afge maakt te worden. De chauffeur treft geen schuld. Voor den eigenaar een schadepost. HERRINGEN. Memento Mori. Vorige week Vrijdagmorgen gevoelde de alleenwonende 71- jarige heer P. C. Brooshooft zich onwel en over leed eenige oogenblikken daarna. ■*- Wegens vertrek van dhr. Grinwis naar elders is de rechtstreeksche telefoonverbinding met dokter Huisman voorloopig bij den ge meente-veldwachter Wolfert. Regelmatig worden hier groote partijen aardappelen verscheept. Ook wêraen nog een partij paardepeen verscheept. GOEDEREEDE. Zaterdag stonden bij da Arbeidsbemiddeling 4 arbeiders en 1 timmerman als werkzoekenden ingeschreven. - Vorige week werden van hier 950 balen uien vervoerd. - De garnalenv-isschers vingen van 60 tot 80 kilo. - De Noordzeevisschers C. Lokker en J- Grinwis hadden de vorige week elk een schade aan hunne netten van 50. OUDDORP. Het huis "van P. Voogd Pz. aan den Dirkdoensweg is onderhands verkocht ..aan A. Akershoek Tz. T - Bij het omzetten van land zijn in de on derliggende kleilaag een paar potjes gevonden, die met beentjes gevuld waren. Waarschijnlijk dateeren ze van het begin onzer jaartelling. - Een huisje in den Kelderweg (Scheerhoek) is Zaterdag bij veiling en afslag in één zitting eigen geworden van KI. Padmos Jobz. voor 760.Er behoort 200 roeden grond bij. Bij de keuring voor den dienstplicht zijn goedgekeurd: K. v. d. Bok, C. van Huizen, C. v. d. Klooster Jz., D. v. d. Klooster Mz., A. Klein, W. Koole, M. Moerkerke, K. C. Meijer en Jb. Tanis; afgekeurd zijn: K. Grinwis, P. Hanson, C. Sperling 'en H. Visser; voor loopig afgekeurd is L. Grinwis Kz. - Onze dorpsgenoot F. v. d. Linde Lz., dienende als korporaal-kok bij de Ned. Marine te Soerabaja, keert 19 April a.s. met het s.s. Johan de Witt hier te lande terug. ZUIDLAND, Het bouwen van een wagen huis bij de boerderij, bewoond door den heer P. Vermaat alhier, is na gehouden aanbesteding opgedragen aan de volgende ambachtslieden L. Moree, metselaar te SimonshaVen, C. Mooldijk timmerman te Zuidland, A. van Bodegom, schil der te Simonshaven, en L. F. van der Veer, smid te Zuidland. OUDE TONGE, De collecte in de Ned. Herv. Kerk j.l. Zondag heeft de som van 71 opgebracht. NIEUWE TONGE. De rekening van ont vangsten en uitgaven van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk over 1929, ligt a.s. Woensdagmor gen voor een ieder ter inzage. Voor de betrekking van onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de O. L. school heeft zich tot heden geen enkele sollicitant aangemeld. DIRKSLAND. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de extra maandelijksche collecte voor de kerk worden gehouden. Zondag zal in de kerk der Geref. Gem. alhier doopsbediening worden gehouden, waar van de aangifte a.s. Vrijdagavond moet plaats hebben. De heer M. Hagens komt voor onder no. 1 op de voordracht xoor de benoeming van on derwijzer te Rotterdam. HERKINGEN. D.V. zal a.s. Woensdagavond voor de Geref. Gemeente alhier optreden Ds. van Oord van Zeist. D.V. zal a.s. Zondagmorgen om 9.30 uur voor de Herv. Gemeente alhier optreden Ds. Dekker van Nieuwe Tonge. In dezen dienst zal de nieuwe voorganger, de Eerw. Heer Over- weel, tot zijn dienstwerk worden ingeleid, ter wijl deze des avonds ten 6 ure zijn intrede hoopt te doen. GOEDEREEDE. Zondag j.l. werd in de Kerkezak een bankbiljet van 25.gevonden. OLIDDORP. De heer Korrelboom, onder wijzer aan de Chr. school alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan de Chr. School te Maartensdijk (U.) ZUIDLAND. Op Donderdag 3 April a.s., des avonds ten 7 uur, hoopt in de Chr. Geref. Kerk op te treden de heer L. Aangeenbrug van Sas- senheim. MAXIMUM GEWICHT POSTPAKKETTEN. De directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie maakt thans in 3e. Staatscourant nog eens bekend, dat, ingevolge het Kon. besluit van 26 Maart (St.bl. no. Ill), houdende wijzi ging onder meer van het Pakketpostbesluit (St.bl. 1919, no. 574), met ingang van 1 April het maximum gewicht der postpakketten wordt verhoogd tot 10 K.G. Het port voor pakketten boven 7 t/m. 9 K.G. bedraagt 70 cent; dat voor pakketten boven 9 t/m. 10 K.G. 80. cent. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE DORDRECHT. Lijst van tot de tweede klasse bevorderde leerlingen. 1. A. Barendregt, Rozenburg. 2. M. van Bergen, Zevenhuizen. 3. C. Groenendijk, Sommelsdijk, 4. H. G. de Heer, 's-Gravendeel. 5. J. S. de Heer, 's-Gravendeel. 6. D. de Jong, Schipluiden. 7. A. L. Korteweg, Zevenbergen. 8. B. J. Leenheer, Barendrecht. 9. D. de Lijster, IJsselmonde. 10. B. Menage, 's-Gravenhage. 11. A. J. van Nieuwenhuizen, Ooltgensplaat. 12. J. W. A. van Vliet, Klaaswaal. 13. W. de Waard, Strijensas. Eereexamën: 2. Niet bevorderd.' 2. OUDE TONGE. L. H. M. had het onge luk bij zijn werkzaamheden zijn been zoodanig te bezeeren, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen, en hij zijn werk moest staken. Op de buitengewone ledenvergadering van het Ziekenfonds D.E.S. is besloten het fonds te liquideeren, en het saldo onder de leden te verdeelen. - Het kind van P. v. E. viel in een sloot. Gelukkig werd het door C. K. opgemerkt, an ders had het zeker een ongeluk bekomen. SOMMELSDIJK. Door den heer Abr. Bree- man alhier is aan den Kerkeraad der Ned. Herv, Kerk mededeeling gedaan, dat hij ontslag neemt als ouderling. MIDDELHARNIS. Donderdagavond 6.30 uur hoopt in het kerkgebouw der Geref. Gemeente alhier op te treden Ds. van Oord uit Zeist. Door den kerkeraad der Geref. Gemeente is het navolgend tweetal opgemaakt: Ds. J. Fraanje te Barneveld en Ds. M., Hofman te Krabbendijke. ERNSTIG ONGELUK MET EEN MOTORFIETS. Een 22-jarige jongeman het slachtoffer. Zaterdagmiddag is op den Haarlemmerweg bij Amsterdam een ernstig ongeluk met nood- lottigen afloop gebeurd. De heer H. Gratama, zoon van den bouwkundig ingenieur Jan Grata ma en bouwkundig student te Delft, die zijn ouders eiken Zaterdag van uit Den Haag, waar hij woonachtig was, bezocht, sloeg nabij het kruithuis met zijn motorfiets -over den kop, wel licht door het breken van het stuur. Men vond den jongen man bewusteloos en in ernstigen toestand met een schedelbreuk op den weg lig gen. Vrij spoedig was een auto van den Amster- damscben geneeskundigen dienst ter plaatse, die het 22-jarige slachtoffer naar het Binnengasthuis vervoerde. Daar is de heer 'Gratama 's nachts overleden. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Dokter Pool uit Makkinga gedood. Nabij Heerenveen heeft Zaterdagmiddag een ernstig verkeersongeval plaats gehad. De heer O. J. Pool, arts te Makkinga, kwam op een kruispunt door onbekende oorzaak in botsing met den auto van den heer L. v. M. uit Drachten. De botsing was zeer hevig. Dokter Pool bekwam een beenbreuk en verschillende verwondingen en was bijna op hetzelfde oogen- blik dood. Dr. Pool was 35 jaar oud en gehuwd. ONDER ZIJN WAGEN GERAAKT. tj. De man op slag gedood. Men meldt uit Groningen De ongeveer 20-jarige H. uit Zuirdijk is door het op hol slaan van de paarden van een wagen gevallen en onder het voertuig gekomen. De man werd dood opgenomen. IJSBERGEN OP DEN NOORDELIJKEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Uit Londen wordt gemeld Een draadloos bericht van de Alaunus, een boot van de Cunard-lijn, meldt, dat het schip Donderdag ten Zuiden van de Groote Bank van Newfoundland door acht ijsbergen in hoef- ijzervorm bijna was ingesloten en het zijn reis toen tijdelijk moest staken. Later ontmoette het op de groote Transatlan tische route nog 22 ijsbergen. HET EINDE VAN EEN GOUDZOEKER. Een der vier ontdekkers van de geweldige goudvelden in Zuid-Afrika, Samuel Honeyball, is volgens berichten uit Johannesburg, in diepe armoede gevonden. Men dacht, dat hij reeds overleden was, doch thans blijkt, dat hij reeds geruimen tijd van een uiterst geringe wekelijk- sche toelage moest bestaan. Het door hem te zamen met de anderen ontdekte goud vertegen woordigt een waarde van ongeveer 200 miliioen pond sterling. Verkooping op Maandag 31 Maart 1930 bij inzet en op Maandag 7 April 1930 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van: Het Woonhuis met Erf en het Pakhuis met Schuur en Bouwland te Middelharnis; alles in gebruik bij den Heer C. van Schelven, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 2 April 1930, veiling; en x Op Woensdag 9 April d.a.v. afslag beide dagen 's avonds 7 uur, te Middelharnis in Hotel Meijer, vanEen huis met schuur, erf en grond, te Middelharnis, aan de Voor» straat, kad. Sectie B No. 2591, groot 1 Are, 71 centiaren. Ten verzoeke van de Erven van wijlen Mej. A, W. Korteweg. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag 2 April 1930, v.m. 10 uur, ver» huring voor 4 jaren der dijken, gorzen en visssherijen der Ambachtsheerlijkheid »Grjjs> oord bij A. P. de Weerd te Oude Tonge. Notaris VAN 1SPELEN. Op Woensdag 2 April 1930 v.m. 10 uur te Stellendam aan den Nieuwenweg van 6 melk koeien, 3 vaarzen, 2 kalveren, hittekar, hittetuig, melk- en karngereedschappen enz,, ten verzoeke van den heer Jb. Lokker Jzn., ten gevolge van diens vertrek. Notaris VAN DER SLUYS. Donderdag 3 April, 's namiddags 2 uur, te Ouddorp, voor en in het Hotel „Bëllevue", om contant geld, van e'en bakkerij-inventaris, als: gegalvaniseerde trog op voet, steengranieten werkbank met laden, hout-granieten werkbank, amandelmachine, bak- en broodblikken, inschiet- palen, eiwitbekkens, taartringen en vormen, ban- ketdoozen, bonbonschalen, schroef- en stop- flesschen, St. Nicolaasvormen, ovenhaak, doof pot, voorts groote mangel, kinderwagen, wan delwagen, wieg, hobbelpaard, 2 gramafoons, transportfiets, tafels, stoelen, kasten, buffet, spiegels, schilderijen, bloemtafel, machinetafel, theetafel, kachel enz. enz., ten verzoeke van den heer J. Flohil. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 3 April, na afloop der verkooping voor Flohil, te Ouddorp bij de woning van Jac. de Mooij, voor contant geld, van een 4 wielige kruidenierswagen met gesloten bak, een 4 wielige wagen met houten kap, beiden op patentassen, een partij gegolfde platen, veevoeder fornuis, kachel, open haardje, glas- en aardewerk, huis houdelijke artikelen, rieken en vorken, een partij brandhout enz., ten verzoeke van C. K. de Mooij. Notaris VAN DEN BERG. k Vrijdag 4 April, des namiddags 2 uur, te Ouddorp in het Oude Nieuwland op dfï Poepestee, van 3 paarden, 2 vaarzen, boere^J» wagen, drielingwagen, wielslee, driewielskar, maaimachine, ploegen, eggen, stroo, mestvaalt enz.,, ten verzoeke van den heer W. Masten broek Mz. Notaris VAN DEN BERG. Op nader te bepalen datums in de maand April 1930 veiling en afslag van een huis, waar in sedert tal van jaren café met vergunning, met schuur en erf en grond, te Herkingen, op het dorp, kad. No. 1424, groot 1 Are 80 c.A. Ten verzoeke van den heer D. Grinwis. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUYS. GEMÈENTE-NIEUWS. HINDERWET. II. In de bijdrage in het j.l. Zaterdagnummer is een drukfoutje geslopen. Jn plaats van: „Van Rijkswege wordt op de naleving der Hinderwet toezicht uitgeoefend", dient gelezen te worden: „Van Rijkswege wordt op de naleving der Hinderwet geen toezicfrw uitgeoefend." f CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS. Veiling van Vrijdag 28 Maart 1930. Roode kool 2.50 tot 5.80 per 100 stuks. Knollen 1.40 tot 2.80 per 100 stuks. Sinaasappelen 3.50 tot 5.60 per 100 stuks. Eieren 4.75 per 100 stuks. Sla 2.60 per 100 krop. Radijs 3.50 tot 4.— per 100 bos Spinazie 14.80 tot 16.per 100 K.G. Kaas (komijne) 0.35 tot 0.36 per pond. Kaas (volvet) 0.60 per pond. Boter 0.90 tot 1.— per pond. MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK Ingezonden door JAC. KNOOP, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 Amsterdam. Zeeuwsche Bonten uit de Wilhelminapolder hebben deze week topprijzen kunnen halen; er was. een lading van 900 H.L. aan de markt en werden verkocht begin 2.75, oploopend tot 3.per H.L. Weken te voren reeds was voor deze lading reclame gemaakt. Ik bezocht 14 dagen Italië, waar ik kennis maakte met de Confederazione Nationale Fascista Degli Agri- coltori, waarvan het hoofdkantoor te Bologna en Napels is. Daar bestaat een eenheidsverpak king, d.w.z. aardappelen in balen, iedere land bouwer een merk op de verpakking. Zouden b.v. Zeeuwsche Bonten niet in balen a 50 K.G. naar de steden kunnen, ieder landbouwer zij» eigen merk, dan zou niet gebeuren wat nu aan onze markten zoo dikwijls te zien is, n.l. in een schip van 1000 H.L. verschillende kleuren door elkander, van donkere en lichte grond; dan kwamen de beste "kwaliteiten beter tot hun recht. Misschien is hier voor de landbouworganisaties hier een nieuw terrein. Mussolini brengt de landbouw in -Italië omhoog. Maandenlang heeft in Amsterdam een Italiaan gewoond om onzen handel te bestudeeren en nu is deze weder ver trokken om aan den Dictator zelf rapport uit te brengen. Deze week werd dóór de Hollandsch- Italiaansche Kamer van Koophandel een circu laire verzonden aan den aardappelenhandel, waarin aangegeven werd de grootte van de te .exporteeren aardappelen uit Italië. De Bonten uit het Zierikzeesche land willen niet hoógef. Veel afwijkende soorten en veel. klachten van blauw optrekken in de kook. Blau-- wen zijn gevraagd, omdat de kwaliteit beter ès. Grove bonten en blauwe poters gevraagd. Be velanders en Eigenheimers prijs iets beter; dit doordat geen aanvoer van deze soorten. Ver wacht vraag naar Bravo beter als de kwaliteit der Bonten achteruitgaat. Andere soorten geen aanvoer. Makelaar Jac. Knoop, telef. 81431, Amster dam, Is bereid 'Zonder eenige verbinding alle inlichtingen te verstrekken.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 2