HUISHOUDSTER ILAGEISMIECÜÏ B A BY Flink Meisje DE IfliUUISTE FOTO'S IIAD DE KOIIIILIJKE FAMILIE Fa. ui. ooeioven zo. ïuiee Muisjes L DE ZWAAI Advertentiën. ongeveer 6 H.o. zaaiüiaar laid o. v. d. houeip, Früiiki»eener fferk en School, Officieel Gedeelte. Rechtzaken. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. Maantje Clmmetie BooifilleroD een perceel Land OPROEPING III IELIIIIEIIEIIEI GOEDKOOP Ingezonden Stukken. RADIO-GEVAAR De „Blijdendijk" ia braad. TERSTOND GEVRAAGD een voor hulp in een winkel en in de huishouding, liefst niet beneden 18 jaar, P.G., flink loon en hu se- lijk verkeer. AdresMATTH. v. d. HOUT, Ter Heide bij Monster (Z.-H.) GEVRAAGD TE HUUR gevraagd AANGEBODEN in den vorm van Ansicht kaarten, verkrijgbaar in den Boekhandel van: SOMMELSDIJK Bij hun vertrek naar Noord- Amerika roepen ondergeteekenden familieleden, vrienden en beken den langs dezen weg een harte lijk vaarwel toe. Fam. A. OORBEEK en Fam. JOH. LOCHMAN— 32389 Oorbeek. a. b. s s. Nieuw-Amsterdam. de boeren geen invloed op de regeering hebben. Spr. gelooft ook niet dat de huidige manier waarop de boeren in de Staten-Generaal verte genwoordigd zijn de juiste is. De boeren wór den alleen beschouwd als belasting-object, zij zijn goed genoeg om te betalen in de grondbe lasting, de vermogensbelasting en de inkomsten belasting. Spr. vindt het ergerlijk dat de boeren dubbel te betalen hebben. En wanneer 1 van den boerenstand de belasting ontduikt, dan krijgt een inspecteur van de belastingen de mapht om de. overige 99 veel, te hoog aan te slaan,-Spr. vindt het dan ook niet de juiste methode om de boeren van de eenheid af te houden en tot nog meerdere verdeeldheid te adviseer'en en stelt de vraag wat één landbouwafgevaardigde in iedere politieke partij in de Kamer kan uitvoeren. Spr. heeft respect voor hetgeen deze menschen in de Kamer doen, maar door hun onderscheiden po litiek georganiseerd zijn zijn ze tot machteloos heid qedoemd. De heer NIEUWENHUIJZEN te Nieuwe Tonge verwondert het dat de Chr. Boeren- en Tuindersbond die reeds in 1918 werd opgericht Flakkee tot heden braak liet liggen. In de twee de plaats betreurt spreker het dat men juist nu in dezen crisistijd nu het meer dan ooit nood zakelijk is dat een eenheid kome met deze actie beginnnen wil. Spr.'s sympathiën gaan ook naar den Chr. Boeren- en Tuindersbond uit, maar hij acht het tijdstip ongelukkig gekozen. Eenheid is nu meer dan ooit noodzakelijk. Maar de richting die de heer Van Beek in wil om ook in de politiek een afzonderlijk agrarische partij te stichten, wil sp. niet in. In de politieke par tijen zelve zal het tot een betere vertegenwoor diging van den landbouw moeten komen. Spr. is'het wel eens met hetgeen gezegd is over den vrijhandel. Maar men moet niet vergeten dat Nederland als klein landje 'machteloos staaf tegenover de groote wereldrijken. Wanneer wij de protectie gaan toepassen, wat zal dan wel een land als Engeland doen, waarheen toch al onze uien moeten. Spr. becritiseert ook de houding van de re geering. In de Staatscommissies, die voor ver schillende doeleinden, waarbij ook de landbouw belang heeft, zooals het veer naar Dinteloord, wordt het landbouwelement genegeerd. Ook in het Ned. Landbouwcomité en de Hoil. Mij. van Landbouw hebben veel te veel heeren zitting, die te weinig met de landbouwaangelegenheden op de hoogte zijn. Alles concentreert zich op de steden en de landbouw wordt achtergesteld. Dat is pas weer bewezen met de moeilijkheden bij de uitvoercontrole van uien, welke zaak door den Flakkeeschen Boerenbond is behandeld zon der overleg met de plaatselijke organisaties, en waarbij het slot is, dat de regeering in Den Haag den landbouw een trap gegeven heeft. De eenige oplossing van dezen hopeloozen toestand ziet spr. in een betere vertegenwoordiging van het agrarisch element in de verschillende poli tieke partijen. Ten slotte is het zoo, dat niet de regeering de schuld van dezen toestand draagt, maar de boeren zelf, omdat zij geslapen hebben. Een andere spreker juicht de stichting van X, zen Flakkeesche afdeeling van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond van harte toe. De rede van den heer van den Heuvel acht deze spr. het beste bewijs, dat wij een flinke, ter zake kundige vertegenwoordiger in de Tweede Ka mer hebben. Spr. hoopt, dat er een eensgezind optreden op Flakkee gezien zal worden, waar van alleen invloed in de regeeringskringen te wachten kan zijn. De heer P. D. SIELING te Melissant zegt voornemens geweest te zijn in deze vergadering niet het woord te voeren, maar nu de heer Nieu- wenhuijzeri den Chr. Boeren- en Tuindersbond verwijt, dat hij Flakkee tot nu toé braak liet liggen, moet spr. toch opmerken, dat dit geens zins het geval is. Herhaaldelijk zijn er pogingen in het werk gesteld om op Flakkee een afdee ling te krijgen, maar die zijn op den onwil der Flakkeesche boeren afgestuit. De heer VAN DjEN HEUVEL, het woord verkrijgend, zegt gemerkt te hebben, dat de heer Van Beek zich zeer voorzichtig heeft uitgelaten en niet duidelijk uiteengezet heeft wat hij eigen lijk wil. Uit hetgeen de tweede spreker, de heer Nieuwenhuijzen, gezegd heeft, is het spr. even- ■■wel duidelijk geworden welke richting de heer i^A/an Beek in wil, n.l. in de richting van een afzonderlijke Boerenpartij. En dan kan spr. be grijpen, dat de heer Van Beek zich zeer om zichtig heeft uitgedrukt, want het verloop van de Boerenpartij in ons land is niet zoo heel schitterend geweest. Spr. vraagt: wat is de kwestie Zou men waarlijk denken, dat, ook al had men 100 landbouwers in de Tweede Kamer, men de moeilijkheden, welke zich thans voor doen, zou hebben voorkomen. Het is een acuut geval. De val der graanprijzen dateert van na nieuwjaar en geen enkele regeering zou in staat geweest zijn dat te voorkomen. Spr. vindt ove rigens een Boerenpartij, hoe men het ook neemt, aan alle kanten verkeerd. Spr. behandelt hier geen politiek, maar wil toch wel even op een zeer voornaam ding de aandacht vestigen. Het is een vaststaand feit, dat wij Nederlanders en ook wij Nederlandsche landbouwers in het meest gezegende land der geheele wereld wonen. En dit is in den weg der middelen alleen te danken aan het feit, dat we in ons land, wat ook geen enkel ander land der wereld heeft, een politiek optreden hebben gehad van geestelijk gelijk gezinden. Ons staatkundig leven is, wat de politieke schakeering betreft, niet georiënteerd geweest naar belangen, doch naar beginselen, en dit heeft in den weg der middelen er toe geleid, dat wij geestelijk en stoffelijk het meest begunstigde land der wereld zijn geworden. En een nieuwe partijformatie, georiënteerd naar de belangen, zou een verscheuring van dit alles beteekenen, en dit zou voor een vermeend be lang der boeren, ook al was het werkelijk een belang, te hoog een prijs zijn. Bezien wij deze zaak nu echter van het standpunt der landbou wers zelve, dan moet spr. tot de conclusie ko men, dat een afzonderlijke Boerenpartij om drie redenen streng moet worden afgekeurd: in de eerste plaats omdat het is nutteloos, in de twee de plaats omdat het is schadelijk en in de derde plaats omdat het is gevaarlijk. Nutteloos, omdat 4^ wanneer alle landbouwers, de R.-K. incluis, op één lijst stemmenden, toch niet meer dan 10 af gevaardigden in de Tweede Kamer zouden bren gen. En dan zou men door dit zeer eenzijdig optreden 90 der Kamer tegenover zich krij gen, Alle invloed voor den landbouw zou dan gebroken zijn, want de overige partijen zouden in 't minst geen rekening meer met den.land bouw houden. Het zou dus ook schadelijk zijn. Want nu heeft de landbouw, vertegenwoordigd in verschillende politieke groepen, nog vertrou wen, maar dat zou dan heelemaal weg zijn. En in de derde plaats ook gevaarlijk, indien men maar even de consequentie van dergelijk op treden doordenkt. Wanneer alle boeren met el kander slechts 10 afgevaardigden in de Kamer kunnen brengen, dan zouden de wagenmakers en schilders er ook een in kunnen brengen, de dominees ook een en de onderwijzers een en de arbeiders 64. Dit zou de uitkomst zijn, wan neer men zich ging oriënteeren in de politiek naar de belangen. De volksvertegenwoordiging zou voor twee derde uit arbeiders komen fe be staan. Men gevoelt welk gevaar voor ons land in het algemeen en juist voor den landbouwers in het bijzonder hierachter schuilt. Spr.-^waar- deert de schuchtere wijze waarop de heer Van Beek voor een inslaan van dezen weg het pleit voerde, waaruit wel blijkt, dat de heer v. Beek zelf het hoogst gevaarlijke, waartoe dit experi ment leiden moet, inziet. In antwoord op den heer Neuwenhuijzen zegt spr., dat hij niet begrijpen kan, dat deze spr. een verbreken van den eenheid verwijt. Spr. vraagt .hier, welke eenheid de heer Nieuwen huijzen bedoelt. -Precies het omgekeerde is waar. Het is spr.'s poging om bijeen te brengen wat bijeen hoort. Wat de opmerking van den heer Nieuwenhuijzen betreft over het vrije ruilver keer, antwoordt spr., dat men hier met twee soorten van moeilijkheden te kampen heeft; dat zijn de afzetmoeilijkheden en aan den anderen kant de moeilijkheden van den invoer van pro ducten. Spr. wijst er op, dat ons land nog geen vierde gedeelte tarwe verbouwt van hetgeen voor ons volk noodig is. En spr. zou er gerust morgen aan den dag toe durven overgaan om op dit product invoerrechten te heffen. Maar daar is men nog niet mee klaar. Spr. begrijpt niet, dat men hier „het kleine Holland" tegen over de groote wereldrijken wil uitspelen. In de ze zaak toch speelt het begrip klein niet de minste rol. In het handelsverkeer is het zuiver een kwestie van koopmanschap en daar wordt alles beheerscht door deze vraag: wie is mijn beste cliënt? en dan is het antwoord: de beste cliënt is hij, die veel afneemt en op tijd be taalt. Spr. vraagt of het niet merkwaardig is, dat het kleine Holland,zóó gezien, de beste cliënt van het groote Duitschland is, omdat niet minder dan 11 van den totalen Duitschen uitvoer naar Holland gaat. In dit opzicht is Holland dus voor Duitschland het groote land. Spr. zegt, dat er veel geschermd wordt met re- pressailemaatregelen. Maar ook dit afgument be grijpt spr. niet, want als dat waar was, dan zou het Schaapachtige Nederland zich in zeer gunstige positie moeten bevinden. Doch pre cies het omgekeerde is het geval. Nederland be vindt zich in de ongustigste positie, hetgeen spr. met enkele frappante feiten aantoont. Het is zaak, dat ook onze regeering tot bescherming overgaat. En men verwijte ons niet, zegt spr., dat wij alles van de regeering verwachten, aan die moderne ziekte doet de Chr. Boeren- en Tuindersbond niet mee. Maar gelijk het tot de natuurlijke taak der overheid behoort om haar land tegen buiterilandsche aanvallen te bescher men, zoo behoort het ook tot haar taak, om het binnenlandsch bedrijfsleven tegen buitenland- sche strooptochten in bescherming te nemen. En nu waarschuwt spr. er tegen om niet te veel verwachtingen te koesteren van de pogin gen, die hiervoor in de Staten-Generaal zullen worden aangewend. Van liberaal tot S.D.A.P. huldigt men het vrijhandelsdogma en omdat-dr. Bierema voor het Suikerwetje stemde, moest de liberale N.R.Ct. de Noordelijke kiezers ad- viseeren om ditmaal niet op dr. Bierema, maar op no. 2 van de lijst te stemmen, opdat dr. Bierema voor goed zou afleeren om het binnen landsch bedrijfsleven in bescherming te nemen. Het zal dus van rechts moeten komen. Spr. eindigt met nogmaals alle aanwezigen op te wekken tot de organisatie toe te treden. (Applaus) De VOORZITTER dankt den spr. en vraagt den aanwezigen bij den uitgang hun naam op te geven om als lid toe te treden. (Vele aan wezigen maakten hiervan gebruik). De heer VAN DEN HEUVEL sloot de Ver gadering met dankgebed. MIDDELHARNIS In het kerkgebouw der Ger. Gem. zal Vrijdagavond van 7-9 uur zitting worden gehouden tot het betalen van plaatsengeld. DEN BOMMEL. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school aan de Zuid» zijde, alhier, is benoemd mejuffrouw W. J. van Koppenhagen, thans als kweekelinge met akte werkzaam te 's»Gravenhage DIRKSLAND. Bij de Geref. Gem. zullen deze week geen catechisatiën gehouden worden. Mej. H. M. Brouwer, alhier, werd be« noemd tot onderwijzeres aan'de Chr. School te Schiphol bij Amsterdam. HERRINGEN. Voor de Ger. Gem. hoopt a.s. Woensdagavond ten 7 ure D.V. op te treden Ds. Lamain van Leiden. GOEDEREEDE. De collecte in de Ned. Herv. Kerk bracht Zondag j.l. alleen voor de Kerk ruim f 235,— op. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van SOM» MELSDIJK maken bekend, dat op Donder» dagen 27 Maart en 3 April a s., des namiddags 3 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting van hen, die zich daartoe ten huize van den arts S. Knöps alhier aanmelden. Sommelsdijk, 12 Maart 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz GEELHOED. L. J. DEN HOLLANDER De copie van Ingezonden stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven.Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Geachte Redactie, Mag ik voor onderstaande s. v. p. een plaatsje in uw blad? Daar ik gelezen heb, dat ons verzoek tot het houden van een gecombineerden Landdag op de Ringvergadering van de Ned Herv. J. V. is behandeld geworden, zoo is mijn beleefd verzoek om in deze toch eenige spoed te betrachten, daar er toch nog veel voorbe* reidende werkzaamheden moeten worden verricht. Ik kan mij toch niet voorstellen, dat men aan deze uitnoodiging geen gevolg zal geven. Op Staatkundig en Maatschappelijk erf wordt door personen van verschillende kerkelijke gezindten samengewerkt en zou dit nu op vereenigingsgebied onmogelijk zijn? Vooral, daar het hier slechts een samen» werking voor een enkelen dag geldt, zou het m. i. voor de toekomst weinig goeds voor» spellen, wanneer nu dit niet zou gelukken. Wanneer de Christenen de plicht hebben om voor elkander te leven, zouden ze daar niet één dag naast elkander kunnen verkeeren Laten daarom de oude vooroordeelen wat losgelaten worden en laten we wat meer gaan letten op wat ons samenbindt, dan op wat ons verdeelt. Het moet ook niet als persoonlijke lief' hebberij van mij aangezien worden, daar het mij veel liever was geweest, wanneer de Rin. gen met elkander in gemeenschap waren ge' treden. Maar op advies van een vooraanstaand Herv. zijn wij op deze manier aan het werk gegaan. Laten we ook bedenken, dat we op ons eiland enigszins zijn geïsoleerd, zoodat samen» werking ons door onze natuurlijke ligging, geboden is. Maar dat wé bovenal gedenken aan het alles overbruggend Koningswoord»Eèn is uw Meester, en gij zijt allen broeders Met dank voor de plaatsing, J. VAN DIJK. Melissant, 17 Maart 1930. Failliss&mente a. (Opgegeven door Van der Graaf Co. afd". handelsinformatiën). Geëindigd: C. C. Bruggeman, Broodbakker, wonende te Middelharnis. SOMMELSDIJK. GeborenKlaasje, d. v. Cornelis van Ant' werpen en Maria SchelliusMaarten, z. v. Izak Grootenboer en Neeltje Verduin. OverledenJannetje van der Laan, 72 jaar echtgen. van G Breur; Willempje Witte, 49 j. weduwe van Johannis Berkenbosch. DEN BOMMEL. GeborenLuvinus Petrus, z. v. C. L A. v. Vugt en J A. Buijs; Wilhelmina Cornelia d. v. J. Brands en C. M. de Waal; Dirk Jo» hannes, z. v. J. v d. Zanden en E v. d. Sluijs. OverledenA. de Jong, 70 j. echtgen. van J. C. Meijer Petrus Schepers 73 j. ongeh. A. v. Everdink, 5 d. z. v. Th. v. Everdink en A, Legierse. DIRKSLAND. GeborenMarinus z. v. W. J. Nieuwland en N A. Grevenstuk. Overleden: Woutrina Arendse 78 j. wed v. J. VerhagenGijsbert de Blois 4 j. z. v. A. de Blois en L. Dekker. i. Ofschoon het radio-toestel in zeer korten tijd in honderduizenden gezinnen is doorgedrongen, bestaat er onder onze menschen nog lang geen eenstemmigheid over de vraag, hoe wij aan moeten met deze vinding van den modernen tijd. Daarom kan het goed zijn in enkele korte ar tikelen e'en paar dingen onder de oogen te zien, die als vanzelf opkomen in de gedachten van hem, die zich met het vóór en tegen van de tegenwoordige massale toepassing der draad- looze telefonie bezig houdt. Velen onzer zien in de radio allereerst een gevaar. En dat gevaar is er inderdaad. Op dat gevaar wordt maar al te weinig de aan dacht gevestigd. De radio brengt het gezin, de cel van het maatschappelijk leven, in verband met de bui tenwereld, met de groote, internatninale wereld. In de wereld is de drukte, de onrust, het la waai. In ons gezin vinden wij, die het buiten in het leven toch al zoo druk hebben, de rust Wat moet er van worden als de radio ons de rust daar zelfs komt benemen Metterdaad hier dreigt een gevaar. Er is meer. Ons levén vervluchtigt. Van alles, wat de wereld aan kennen en kunnen biedt, wil men ons laten kennis nemen. Hier moet les ge nomen, daar een cursus gevolgd worden; een paar lezingen zullen de kennis aanbrengen en de krant, die weet, dat wij geen tijd tot lezen hebben, zegt ons dingen van d'en dag met een plaatje. Het oog neemt vlugger het beeld op dan de letters. De radio komt helpen. Ze geeft zoo maar achter elkaar: zieken- en ver- teluurtjes, bioscoopmuziek, opera's, Fransch, Es peranto, Maleisch, een lezing, kerkmuziek, enz. enz. Terwijl we luisteren, drinken we een kop koffie, praten over onderwerpen, die heel ver van het gehoorde af liggen. Zoo raken wij en onze jeugd verder verwijderd van den diepgang in het leven. Radio-gevaar Nog erger. Door de radio komt de „wereld" in ons huis de wereld zooals we die kennen in tegenstelling met „de kerk". De wereld, dat is de opera, de operette, dat is de cabaret- en bioscoopmuziek; de wereld, dat is de frivoliteit, de lichtzinnigheid van den uitgaanden mensch onzer eeuw. Hielden we het groote gevaar, dat we de moderne bioscoop noemen, buiten onze woning: de radio brengt „de wereld in Uw huis". Weest op Uw hoede En dan nog wordt er in onzen kring gesproken van kerkverzuim door de radio. In de practijk valt dit iets mèe. Op den duur zal dit gevaar nog geringer worden. Om gedrukte preeken blijft ook niemand thuis. Maar waar dit kwaad voor komt, moet het getrouw bestreden worden. En zijn radio-gevaren. Wat doen we daartegen Dit: bidden en strijden, opdat in moeilijke tijden, waarin nieuwe dingen tot bezinning nopen, we onszelf onbe smet mogen bewaren van de wereld. Zoo we als vader of moeder aan het hoofd van een gezin geplaatst zijn, hebben we te bedenken, dat we van Godswege op een verantwoordelijke plaats zijn gesteld. Wé hebben te verantwoorden ook wat door de radio wordt beluisterd. In een gezin, dat den christennaam hoog houdt, is niet het kind baas over „de radio", maar daar be palen vader en moeder wat zal wórden gehoord. Een radio-toestel is een gevaarlijk ding. Kerk en wereld kunnen er door spreken, maar de wereld doet het meest. Ziet dan toe, wat gij hoort Gemakkelijk zal het niet altijd zijn uit de radio-programma's een juiste keus te doen; maar gelukkig, ons volk behoeft het op dit gebied niet zonder goede voorlichting te doen. De Nederlandsche Christelijke Radio-Vereeniging is er om eenerzijds te wijzen op de gevaren, die onze gezinnen bedreigen door den draadloozen omroep, maar ook anderzijds om te wijzen op de heerlijke mogelijkheden, die de cultuurver rijking door de radio denj Christus-belijders biedt. Waaróver een volgend maal meer. HET EERSTE KIEVITSEI. U. de Wit te Sneek heeft Maandag onder Offingawier het eerste kievitsei gevonden. Het is aan de Koningin gezonden. VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. Geen persoonlijke ongelukken. Zondagochtend zou het Duitsche Junker-vlieg- tuig G.A.A.T.H.,' dat Zaterdag te Amsterdam, wegens gebrek aan benzine een noodlanding had gemaakt, naar Engeland vertrekken. Het vlieg tuig had moeite op te stijgen en kwam aan den overkant van het vliegveld in het bouwland terecht, waar het over den kop sloeg. De beide inzittendent d(e Enge'lscihman Claric en zijn Duitsche mecanicien, kwamen er goed af. MOTOR-ONGELUK. Een doode en een ernstig gewonde. In de gemeente Nieuwenhagen (Limb.) aan den Pasweg, is, naar de Cour. meldt, vermoe delijk ten gevolge van dronkenschap, de 27-jarige J. P., in volle vaart tegen een paal van het electrisch net gereden. P. en zijn 20-jarige broer, op de duo, werden van de motorfiets geslingerd en bleven bewusteloos liggen. De duo-rijder is na enkele uren overleden. J. P. is naar het hos pitaal overgebracht. Zijn toestand is zorgelijk. RANGEERDER GEDOOD. Zondagochtend is op het rangeerterrein der Nederlandsche Spoorwegen te Apeldoorn de 47- jarige rangeerder A. Woltman tusschen de buf fers van twee wagens geraakt, waardoor zijn borstkas werd ingedrukt. De dood trado nmid- dellijk in. De man laat een vrouw met vier kinderen achter. DOOR DEN AFSLUITBOOM GEREDEN. Zaterdagavond kwart voor elf reed de auto van een vertegenwoordiger van de firma Rade- maker, chocoladefabrieken in Den Haag, tegen het gesloten ijzeren hek van d'en spoorwegover weg Den BoschBoxtel op den Helvoirtsche- weg te Vught. De botsing was zoo geweldig, dat het zware afsluithek door de auto werd meegesleurd tot de tweede lijn. Op hetzelfde oogenblik kwam een goederen trein uit Boxtel, die voor onveilig signaal had moeten stoppen., met een kalm gangetje aan gereden. De chauffeur, die als door een wonder on gedeerd was, kon nog tijdig de auto verlaten. De trein had een kwartier oponthoud eer de afsluitboom en de auto van de rails gesleept waren. Zondagmorgen was het autoverkeer over de zen overweg eenige uren gestremd. Dit is reeds het zesde ongeluk bij dezen overweg sedert eenige maanden. Baldadige jeugd. Eenige jongens hebben op een bouwterrein tusschen Zuiderparklaan en de Ia Reykade te Den Haag een schuur in brand gestoken Het vuur werd door de brandweer gebluscht. De schuur is bijna geheel uitgebrand. Let altijd op de traml De straatventer D. die Zaterdagmiddag te Heelsum plotseling van achter de boomen te voorschijn kwam, werd door een tram van de Ned. Buurtspoorwegmij. gegrepen. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis te Arn» hem vervoerd. Erfpachtrecht voor zijn eigen grond betaald. Door den heer C. Couprie is vanaf 1890, per jaar f 2 50 erfpachtrecht betaald voor een stukje grond aan de gemeente Zevenhoven Gebleken is echter dat dit zijn eigendom is. Hij vroeg de posten aan den raad terug Hij kreeg slechts de helft terug, omdat gemeente en eigenaar schuld hebben in deze kwestie. Dipbtheritl* In Oude Pekela. Te Oude Pekela kwamen Zaterdag weer 4 nieuwe gevallen voor van diphtheritis, nu voornamelijk bij oudere pesonen. Het aantal gevallen is thans gestegen tot 53. Van zijn auto gevallen en gedood. De besteller van Van Gend en Loos uit Middelburg, de 20»jarige P. Melis, viel Vrij» dagmiddag te Vlissingen van zijn vrachtauto en is aan de gevolgen overleden. In de Golf van Suez. De opvarenden In veiligheid. Volgens een ontvangen Lloyds telegram staat het Nederl. ss. »Blydendijk« dat 22 Februari j.l. van Batavia naar New York is vertrokken met een lading s'ukgoed en zich momenteel in de Golf van Suez bevindt, in brand. De toestand laat zich heel ernstig aan» zien. Naar de Directie van de Holland Amerika Lijn, waartoe de »Blijdendijk« behoort, mede» deelt, bevinden zich verschillende schepen in de nabijheid Verder heeft zij bericht ont» vangen, dat alle opvarenden van de «Blijden» dijk« zich veilig eo wel aan boord bevinden van een der schepen welke ter hulpe waren toegesneld. Een later telegram van Lloyd's meldt nog, dat de »B ijdendijk« drijft op drie mijl af» stand van Suez Het heeft een hevigen brand in de runnen vijf en zes. Het laat zich zelfs aanzien, dat het geheele achterschip in brand staat. Het Deensche bergingsstoomschip »Pro» tector* verleent hulp. Een gedeelte der op» varenden is te Suez geland. Het s s. »Blijdendijk«, groot 6854 bruto en 4219 netto tons, is in 1921 op de werf van C. van der Giessen en ZoDen te Krimpen gebouwd en behoort aan de Holland Amerika Lijn te Rotterdam. Van de Directie van de Holland»Amerika Lijn verneemt men nog nader, dat alle op» varenden van de Blij den dij k« zijn opgenomen door het Deensche bergingsvaartuig «Protec» to dat een gedeelte hunner te Suez heeft geland De kapitein en de officieren van de »Blijdendijk« bevinden zich nog aan boord van de «Protector*, welke inmiddels weder naar het brandende schip is teruggekeerd en momenteel bezig is met water in de ruimen te spuiten. De zich aan boord bevindende opvarenden van de «Blijdendijk* zijn bij het blusschingswerk behulpzaam. De brand woedt nog met onverminderde hevigheid voort. Voor alle blijken van deel» neming door ons ontvangen na het overlijden van onze innig ge» liefde Dochter en Zuster betuigen wij onzen oprechten dank. Namens allen. Wed. JOB MIEROP. OUDDORP, 17 Maart 1930. 32390 GEVRAAGD, van 40 tot 50 jaar, bij I. BAKELAAR, B 161, Langstraat, post Achthuizen. 32386 in de richting Dirkeland-Middel» har nis om voor gezamelijke rekening een KERSEBOOMGAARD aan te leg» gen. Niet minder dan V/2 H.A. Het land kan onder de boomen voorloopig bebouwd worden. Tevens een partij Pyramlde Peer» en Appel», halve Peer» en Kerseboomen. B Ilijke prijzen, alsmede Jecunda Aardbei» planten, soortecht en getrokken van zuiver Beverwijksch gewas. Onder onze leiding wordt geplant. 32388 ALBLASSEKDAM - Telef. 53 Deze week te spreken Café Keuvelaar of Station Koffiehuis, Melissant. GEVRAAGD in de Vacantle» Kolonie »Naar Bu'ten* te OOST» VOORD E tegen 22 Mei Loon f 30.— per maand. Brieven met opgave waar informaties zijn te verkrijgen aan Mej M VAN ROYEN, Tolsteegsingel 24bis, Utrecht. Terstond gevraagd op het e'land een die zelfstandig kan werken. Wegens ziekte van den patroon. Brieven onder no. 32387 aan het Bureau v. d. Blad. DE GEDEPUTEERDE «T ATEN DER PROVINCIE ZUID.HOL» I AND roepen bij deze op de onbe» kende belanghebbenden, om te ver» schijoen in de Openbare Vergadering van hun College, welke zal gehouden worden in het gebouw van het Pro» vinciaal Bestuur, Korte Voorhout no 9 te 's Gravenhage, op Maandag den 7den April 1930, des namiddags te 2 ure en waarin verslag zal worden uitgebracht in zake het ingevolge artikel 76, 2e lid, der Lager Onderwijswet 1920 bij hun College inge teld beroep van den Kerke» raad der Nederduitsch Hervormde Ge» meente te Stellendam tegen het besluit van den Raad dier gemeente dd 26 Augustus 1929, waarbij de krachtens artikel 72 dier wet gevraagde mede» werking tot stichting eener bijzondere lagere school in de kom van het dorp werd geweigerd. Rapporteur in deze zaak is het l<d van hun College de heer Th HEUKELS, ARTIKELEN VERKOOPEN WIJ ZEER ZIE ETALAGES Goudscheweg 136 Rotterdam.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 3