Eigenheimer A-Poiers Economisch weekoverzicht. FLMK MEISJE De ZWAAN" Advertentiën. Kerk en School. Binnenland. Correspondentie. V erkoopingen. A. STEM CL Land- en Tuinbouw. is Herinneringen aan de stich ting en de geschiedenis van den Flakkeeschen Boerenbond. x. Getrouwd in h. van «muzen a.ci NEELTJE MI fS Joh. Meijer P.Jz. Jacomina Kom Diensmode TE KOOP: BURGERUfQOHHUIS TE KOOP: met schot in bakjes De Bruins Eierlegvoer Kuikensvoer H. DE BRUID - OUDENDIJK KIODERSTOEIEO 6 00 KUnMTEH g 90 LOOPOERRfR 5.90 RIODERUIIFGER 95 BEDDENMAGAZIJN ïiisMi Rio M9 Grim en 620 M9 Basaiisieenslag rige maal heeft de Beurs een zeer gunstig ver loop gehad. Er ging, aldus de voorzitter, een roep uit van zoo'n organisatie. Boven verwach ting is verkocht geworden, en de 1ste tentoon stelling mag geslaagd heeten. Niet minder groot waren de werkzaamheden om nu alles bezet té krijgen. Ten slotte bleek, dat nog verschillenden moesten worden afge wezen. De reclames zijn schitterend. De beurs- courant is in zeer goede handen. Ontbrak de vorige maal nog een afgesloten restaurant. U moet nu maar komen, dtai zult U merken hoe prettig en gezellig alles daar thans is. De aan leg van den tuin is geheel kosteloos door de firma van der Have van Goes geschiedt. Die tuin is een sieraad voor het gebouw en de om geving. De voorzitter hoopt, dat het groote werk met succes mag worden bekroond en geeft thans het woord aan de(n) aanwezige(n)die zulks wenschen. De Burgemeester voert dan eerst het woord, spreekt den wensch uit, dat door onderlinge samenwerking het zakenleven zich doorloopend meer en meer zal ontplooien en eindigt met de beste wfenschen voor het welslagen dezer ten toonstelling. Alsnu deelt de voorzitter, namens de ver- eeniging, mede, dat de aanwezigen gratis kunnen gebruiken, wat verlangd wordt. Dan is het woord aan Mr. Nijgh, die deze Beurs een verblijdend teeken noemt. Waar het voor den handel een buitengewoon slechten tijd is en de maatschappij lijdt aan overproductie, daar wordt in deze streken arbeidskracht en le venslust gevonden. Dat deze gemeente zulke inwoners heeft als het bestuur van deze Beurs en Tentoonstellingsvereeniging, stemt ons nog meer tot vreugde dan wel het feit of de Beurs slagen zal of niet zal slagen. Met zulke menschen moet het de streek welgaan. Nadat nog de voorzitter de verschillende ver slaggevers gevraagd had omtrent deze zaak publiciteit te willen geven en den wensch had uitgesproken, dat de standhouders goede zaken mochten doen, verklaarde hij deze 2e tentoon stelling voor geopend. We ging'en' nu eens kijken wat er zooal te zien is. En dat is een heele boel. Maar dat gaan we U nu niet vertellen. We kunnen daar niet aan beginnen, dan zouden we veel te veel ver geten en overslaan en dat zou aanleiding geven tot onaangenaamheden. Het beste is dus, dat ge zelf de tentoonstelling bezoekt. We kunnen U wel de verzekering geven, dat een bezoek alles zins de moeite waard is. Bij leven en welzijn hopen we in het volgend nummer van dit blad een overzicht te geven van den stand van zaken gedurende de vijf dagen, waarop de tentoonstelling wordt ge houden. Nieüw-Helvoet. Iz. AANDEWEG. M1DDELHARNIS. A.s. Donderdag zal in het kerkgebouw der Gereform. Gemeente ge« predikt worden door Ds. Lamain uit Leiden des v.m 9.30, n.m. 2 en 's av. 6 30 uur en zal. dien dag biddag gehouden worden voor 't gewas. Dinsdagavond 6 uur Ds. Kok van Veenen< daal. DEN BOMMEL. Uit het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1929 blijkt, dat in dat jaar 41 personen, waar» van 20 personen uit Den Bommel en 21 uit de Zuidzijde en omgeving zijn opgeroepen. De meeste verzuimen hadden plaats door het verrichten van landbouwwerkzaamheden door leerplichtige kinderen, soms in het bedrijf der ouders, soms in dat van anderen. Bij het onderzoek bleek enkele malen, dat het verzuim had plaats gehad om redenen die wettig zijn (ziekte bijv.), maar dat men het hoofd der school hiervan niet, of niet tijdig bericht gezonden had. Enkele ouders voldoen nimmer aan een oproeping om voor de commissie te verschijnen. NIEUWE TONGE. Tot Kerkvoogden der #Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de Heeren J. Niekerk en J. Prince. DIRKSLAND. De heer J. W. de Bonte alhier komt voor op de voordracht voor onder wijzer aan de O. L. School te Schoonhoven HERRINGEN. A.s. Zondag 16 Maart zal D.V. in de plaats van Ds. v. d. Wal des n.m. 2 uur voor de Herv. Gem optreden de Ëerw. heer Vetter uit de Langstraat. In verband hier* mede zal er des voorm. Zondagsschool worden gehouden. Vanwege de Ned. Herv. Jongelingsver. op Ger. Grondslag x>Timotheus« alhier, wordt dezer dagen weder bij de ingezetenen aange» klopt om financieelen steun. Moge maar veleD hun roeping verstaan, om ook dezen arbeid naar vermogen te helpen bevorderen. MELISSANT. Zondag zal in de N. H Kerk de H. Doop worden bediend. Doopvaders kunnen hiervoor aangifte doen Zaterdagavond van 7 tot 8 uur in de consistoriekamer. OUDDORP. Mej. Joppe, onderwijzeres aan de O. School op het dorp, heeft van 1 Dec. tot 1 Maart ziekteverlof gehad. Thans is bij vernieuwing aan haar verlof verleend, en wordt zij ook weder tijdelijk vervangen door mej. Sperling van Maassluis, evenals de vorige maal. De biddag voor het gewas bij de Geref. Gem. kon, door droeve omstandigheden in het huisgezin van den prediker, niet door» gaan. Thans hoopt op Woensdag a.s voor die gem. op te treden des nam. te 2 uren en des av. te half zeven, Ds. Lamain van Leiden. CENTRAAL GENOOTSCHAP. Mogelijk uit vrees voor herhaling van den strengen winter, was de bezetting der eerste groepen kinderen in 1930 beneden de verwach ting. De volgende groepen echter laten zich gunstig aanzien, dank zij de groote activiteit van vele afdeelingen. Nog ongeveer een maand 'en in 9 van de 10 koloniehuizen van het Centraal Genootschap zullen de vroolijke kinderstemmetjes schallen en niet langer daarna zijn alle 10 huizen in vol bedrijf. De zomerbeztting zal waarschijnlijk weer bui tengewoon groot zijn en töt October of Novem ber zullen de huizen tot het uiterste zijn bezet. De plaats, die Nederland inneemt in de zorg "voor het zwakke kind, wordt mooier en eer voller, ieder jaar weer. Het stille jubilé van 25 jaar verpleging wordt in de afdeelingen van het Centraal Genootschap door toenemende arbeid voor het kind herdacht. Vele afdeelingen storten een feestgave in dé;al- gemeene kas, één der groote afdeeling'en zelfs een bedrag van 500 gulden. De intens gevoerde winterpropaganda loopt weldra ten einde. In 50 afdeelingen is dan de mooie nieuwe film vertoond, met gevolg, dat- weder nieuwe afdeelingen zijn opgericht en be staande afdeelingen uitgebreid. De algemeene vergadering zal dit jaar op 3 Mei te Leiden worden gehouden. Eenige een voudige feestelijkheden des avonds zullen den volgénden dag met een rijtoer in de omgeving worden voortgezet. Men hoopt en vertrouwt, dat deze jaarlijksche bijeenkomst even druk en en thousiast zal zijn als die te Groningen in 1929. Immers het persoonlijk contact van vele werk sters en werkers op het veld der kinderhygiëne, is varf groot belang voor de uitbreiding en de verbetering van het werk en geeft steeds nieuwe moed en nieuwe kracht. De maandelijksche groei van de L.O. en de T.O. Op 1 Februari 1930 trad per provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als lid der L.O. toe Provincie. Aant. leden. Loon. Groningen 13 f 20.136.- Friesland 17 12.331.- Drenthe 26 10.697.- Overijssel 20 14.731.- Gelderland 35 26.544.- Utrecht 9 13.915.- Noord. Holland 33 17 369.- Zuid. Holland 26 39 738 - Zeeland 11.514- Noord-Brabant 11 11 183.— f 178.158 Totaal 205 Per 1 Februari 1930 traden als lid der T.O. toe 81 werkgevers, uitbetalende aan loon f 139.416.-. Scdert 1 November 1929 vermeerderde het aantal leden bij de: L.O. met 581, uitbetalende f 591.966— loon, T.O. met 263, uitbetalende f 369.073.— loon. Per 1 Maart 1930 traden tot de C.L.O. II (ziektewet) toe, 1 bakker, 2 hotelhouders, 4 kooplieden, 325 landbouwers, 1 landb. ver., 1 metselaar, 3 molenaars, 1 N.V., 31 polders 3 schippers, 2 schilders, 3 slagers, 1 stalhou der, 1 smid, 1 stoomdorscher, 1 zuivelfabriek. Totaal 380 leden. HERRINGEN, Maart 1930. De Secr. A. W. KEIJZER. RENDABEL WEIDEBEDRIJF. In de meeste streken van ons land wordt het wei- en hooiland niet zoo behandeld als het wezen moet. Weliswaar is hierin gelukkig de laatste jaren een verandering t'en goede te be speuren, van een behandeling van hooi- en weiland als onze andere cultuurgewassen is ech ter op de meeste plaatsen nog geen sprake. Door de lage prijzen der landbouwproducten, de verhoogde landpachten, landprijzen en ar- beidsloonen is in het landbouwbedrijf een ware crisis uitgebroken, waarvan het einde niet te voorzien is. Een gunstige uitzondering hierop maakt het weidebedrijf. Dit bedrijf geeft geen rederien tot klagen, maakt zelfs nog veel goed waar het slechts als onderdeel van de boerderij wordt uitgeoefend. Het is opmerkelijk, dat, hoewel dit bedrijf zoo n goede uitkomst geeft, het op vele plaatsen nog stiefmoederlijk bedeeld wordt. Zoo ziet men vaak gewassen, welke lang niet zoo een goede uitkomst geven, beter behandelen. Het is dan ook zeker, dat de graslanden door betere behandeling en bemesting bijna overal veel betere opbrengsten kunnen geven. Door een goede afwatering, door een goede verpleging, door een rationeele bemesting en door het gebruik van een goed zaadm'engsel bij den aanleg van grasland. Vooral wat betreft de bemesting zijn wij er van overtuigd, dat deze nog niet in den haak is, en dat voor het grootste deel daardoor de opbrengsten niet zoo hoog zijn als men zou wen schen. Wat er dan aan de bemesting hapert Volgens onze meening wordt er over het al gemeen nog veel te weinig stikstof naast de fosforzuur- en kalibemesting gebruikt. Zeker, een fosforzuur en kalibemesting dient men niet te vergeten, de stikstof mag echter evenmin ge spaard blijVen. Een groot geluk is het nu, dat wij in de goed- koope synthetische stikstof een krachtig middel bezitten de opbrengst en de kwaliteit van het gras te verhoogen. Hoe kunnen wij nu deze stikstof het voordeeligste toedienen In het voorjaar per H.A. 40 a 60 K.G. zui vere stikstof in den vorm van 200 a 300 K.G. zwavelzuren ammoniak, of 150 a 225 K.G. Leu- nasalpeter of 200 a 300 K.G. kalammonsalpeter IG. Deze bemesting is zoo vroeg mogelijk, op zijn laatst in Maart te geven, opdat men zeer vroeg gras heeft. Dan In den loop van den zomer 40 a 60 K.G. zuivere stikstof in twee of meerdere giften steeds direct na het afweiden of hooien in den vorm van 85 a 1300 K.G. Ureum BASF, 200 a 300 K.G. kalkammonsalpeter IG, 150 a 225 Leunasalpeter BASF, of 200 a 300 K.G. zwa- velzur'en ammoniak. De stikstofbemesting wordt dus herhaaldelijk toegepast; niet alleen in het voorjaar, doch bo vendien in den zomer, telkens nadat een perceel is afgeweid of gemaaid. In totaal wordt 80 a 120 K.G. zuivere stikstof gegeven. Het land krijgt om de 2 of 3 jaar stalmest, de kali wordt in den winter gegeven in den vorm van 20 of 40 kalizout, de fosforzuur in-het voorjaar in den vorm van superfosfaat of Thomasslakken- meel. Wat is nu met zoo een bemesting te berei ken Dit. Wij stellen ons voor, dat op een bedrijf een 10-tal perceelen voor e'en goede be weiding aanwezig dienen te zijn. Hiervan wor den er vier gehooid, één ingekuild en indien mogelijk later nog één. Dank zij de goede bemesting, in het bijzon der met stikstof, gepaard met een groot aantal perceelen, de juiste tijd van maaien en een goede beweiding, waarbij vaak wordt verweid en het melkvee voorop gaat, kunnen er van een bedrijf per 10 H.A. grasland niet minder dan 18 stuks melkvee, 8 stuks jongvee en een paard gehouden worden. Landbouwers, profiteert van wat U door de wetenschap en techniek geboden wordt, ook tot het verkrijgen van een rendabel weidebedrijf. 1907 Op 26 Juni 1907 werd de zomervergadering gehouden bij G. Smits te Stad aan 't Haringvliet. Hier waren 4 afdeelingen, vertegenwoordigen de 203 leden, present. 't Aantal aangesloten vereenigingen was 8 gebleven. In kas was 47.72. Er was in 1906 voor 86535.66® kunstmest en in totaal voor 124059.105 aangekocht. De contributie werd, in verband met het groo te kassaldo, teruggebracht op 5.— per af- deeling, terwijl de volgende zomervergadering zou worden gehouden te Oude Tonge. Twee stemmen yerkozen. Middelharnis. Nadat deze huishoudelijke zaken waren af gedaan, verkreeg 't woord C. H. Claassen, directeur van de Rijkstuinbouwwinterschool te Boskoop en Rijkstuinbouwleeraar te Boskoop. Hij sprak over; „Teelt, Handel en Export van Uien". Spreker noemde Fiakkee een der best gesitueerde streken van ons land, waar een der meest constante artikelen van cultuur de uien is. Spreker schetste vervolgens de beteelde op pervlakte in ons land in 1902, b.v. 3300 en in 1903 en '04 slechts 1800 H.A., terwijl de prijzen in 1903-04 bedroegen in Sept. 0.98, October 1.05, November 0.85, December 1. Januari 0.95, in April slechts 0.40 per mud. De aflevering van 't artikel was treurig, waar door wij Engeland langzamerhand als onze vaste afnemer verloren en Spanje en Egypte onze plaats gingen innemen met een product, dat in kwaliteit zeer verre beneden de Zeeuwsche en Flakkeesche stond. Spreker geeselde het bedrog, zoowel van den boer als van den handelaar, en hoopte, dat zijn rede niet vruchteloos zou zijn. Ten slotte was 't de Landbouwongevallen- wet, welke de vergadering in spanning hield en besloten werd, dat de Flakkeesche Boerenbond met de groote Maatschappijen zou samenwerken om, als de tijd daar was, de wet zelf, dat is •onderling, uit te voeren. 't Werd nu meer en meer duidelijk, dat de Bond niet alleen recht van bestaan had, doch dat hij langzamerhand een onmisbare schakel was geworden tussch'en het bedrijf en de Over heid. 't Bewijs, dat de regeering rekening met hem hield was reeds meermalen gebleken, doch zou nader blijken uit een verzoek aan den Minister van Landbouw. In den zomer van 1907 heerschte door het geheele land, in vrij ernstige mate, de tongblaar. Ook in Fiakkee. Op ons eiland was zonder groote moeite na te gaan, dat de ziekte telkens optrad in weilanden, waar van buiten het eiland vee was ingevoerd. Hier door kon worden vast gesteld, dat de ziekte zou worden gestuit, wan neer de invoer verboden werd. Het Bestuur, bedacht op de gezondheid van onzen veesapel, besloot maatregelen te nemen, en richtte tot de afdeelingen een schrijven met de vraag of ze konden goed vinden, dat namens den Bond werd gevraagd om sluiting van Fiak kee voor rundvee, schapen, geiten en varkens, behalve dan voor de slachtbank bestemd vee. RECTIFICATIE. In het verslag van de lezing van den heer Wiersma, de vorige week voor den Proeftuin gehouden, is blijkbaar een onduidelijkheid ge slopen. In verband met den snoei der druiven werd door den heer W. opgemerkt, dat een te korte snoei afkeuring verdient. Met een te korte snoei bedoelde hij, dat niet' alleen het eerste jaar na het poten 1 of 2 oogen wordt teruggesnoeid, maar dat ook bij den verderen groei der plant telkens weer op enkele oogen wordt gesnoeid. Evenmin beval hij den lang'en snoei aan. Deze zou een te zwakke boom geven. Wé nemen deze gelegenheid te baat, om er de belangstellenden nog eens op te wijzen, dat de proeftuin en ook de heer W. het best gediend wordt door lid te worden van den tuin. De contributie bedraagt 1.— per jaar. Waarlijk niet te veel voor een zoo nuttige instelling 1 Het is een vrij gewoon verschijnsel, dat een stilte ter beurze in den regel gepaard gaat met een daling in het koersverloop der leidende fondsen. Dit is gemakkelijk te verklaren: er zijn altijd houders van aandeelen welke deze willen of moeten verkoopen, doch ditzelfde gaat niet steeds op ten opzichte van koopers. In den regel zijn koopers alleen aan de markt indien de voor uitzichten gunstig zijn, of de omstandigheden daartoe een prikkel vormen. Voor een geheele reeks artikelen luidt op het oogenblik het parool „overproductie", en waar de meeste dezer arti kelen een zeer belangrijke plaats in het dage lijks leven innemen, is het te begrijpen, dat bij ontstentenis van eenigen prikkel tot koopen, de gang van zaken ter beurze niet bijzonder bevre digend is. Integ'endeel, is gedurende de afgeloo- pen week de stilte op de voornaamste beurzen blijven aanhouden, met als gevolg daarvan da lende koersen. Ook de beurs van Amsterdam ontkwam hieraan niet. Om te beginen met een der voornaamste aan deelen, Margarine Unies, hebben hunne koers daling voortgezet. Ter verklaring daarvan de den allerlei geruchten de ronde. Men beweerde dat de margarine-trust groote verliezen op vroe ger ingekochte grondstoffen zou hebben geleden, terwijl ook gesproken werd van one'enigheid tus- schen de kopstukken van beide groepen en zelfs van scheiding. Dit laatste is wel hoogst waar schijnlijk en de vraag is, of niet eerder het aan bod voortkomt uit de overweging, dat bij de ge ringe kans op dividendverhooging in afzienbaren tijd, koersen als die van de laatste maanden weinig aantrekelijkheid boden. Ook voor Philips Gloeilampen was de stemming niet bepaald gunstig, maar hier was de drang tot verkoop veel gunstiger en het weerstandsvermogen krach tiger. Eveneens werden kunstzijde aangeboden, daar bij voortduring bleek dat de omstandig heden in dezen tak van nijverheid ongunstig waren. In 1929 heeft de Italiaansche Enka een verlies van 4J^ millioen lire te boeken gehad en de Engelsche Branston Artificial Silk heeft haar fabriek gesloten. Ditmaal had de verkoop in tabaksaandeelen de overhand, hetgeen zich vooral bij oude Deli's openbaarde. Op 14 Maart heeft de eerste in schrijving plaats, tóödat nu spoedig zal blijken hoe het onthaal van hét nieuwe product bij de koopers wordt. De rubberafdeeling was weder in zak en asch. Het wekte teleurstelling, dat de voorraad in Engeland met de groote hoeveelheid van 2646 tot 85.076 ton is toegenomen, terwijl bovendien de marktnoteeringén afbrokkelden en het voorts nog niet geheel zeker iS of de voorgenomen stopzetting der productie in Mei wel tot stand zal komen. Suikeraandeelen waren lusteloos, daar de lage prijs van het product geen aanleiding gaf tot optimisme. Aandeelen Konink lijke liepen gevoelig terug, maar konden zich later weer iets herstellen. Van scheepvaartaan- deelen waren Oostzee en Hilligersberg eenigs- zins gevraagd op het aangekondigde dividend- voorstel van il/2 voor elk dezer maatschap pijen. Indische lijnen bleVen tamelijk zwak ge stemd. North American en Cities Service trok ken van de Amerikaansche waarden veel de aandacht. De noteeringen der voornaamste valuta's wa ren op de wisselmarkt wederom tamelijk hoog. Geld iets vaster. De buitenlandsche betaalmid delen der Nederlandsche Bank stegen met nage noeg 4 ton. Zaterdag 8 Maart bij inzet en Zaterdag 15 Maart bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van een huis met schuur, schuurbuis. loods en tuin te Ouddorp, op den molenblok, nabij het dorp. Sectie E No. 177 en 1048, groot 0.19 50 H.A 127'/2 RVM. in 2 perceelen en in massa. Ten verzoeke van den Heer C. Tanis J Cz. te Ouddorp. De tuin is dadelijk, na de toewijzing der gebouwen, uiterlijk op 1 Mei 1930, in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Dinsdag 18 Maart, des nami 'dags 4 uur te Stellendam, in het Logement Kaashoek, ver» huring bij inschrijving voor het seizoen 1930 van hoverijlaDd onder Stellendam3 percee» len in kavel 38 E P. en 2 perceelen in kavel 13 E. P. voor den Heer Adr. Klink, 3 per» ceelen in Kavel 38 E. P. voor den Heer J. Jelier en 1 perceel in kavel 14 E. P. voorden Heer J. van Oostenbrugge, Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 19 Maart, des namiddags 2 uur, te Ouddorp, op het Molenblok, bij de woning van den verkooper, om contant geld, van een partij afbraak, als balken, planken, palen en pannen, voorts meubilaire goederen als tafels, stoeien, matten, zeilen, gias en aarde» werk en een mahoniehouten kabinet en een partij korte en lange turf, ten verzoeke van den Heer C. Tanis J Cz. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping van het Huis met Erf en Schuur aan den Enkelen Ring te Sommelsdijk, kad. Sectie B nr. 1189, groot 3 aren 11 centiaren, in 2 koopen en combinatie, op Woensdag 12 Maart 1930, bij Inzet, en op Woensdag 19 Maart 1390, bij Afslag, telkens des avonds 7 uur, in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Ten verzoeke van de Erven van den Heer M. BORN G.Lz. te Sommelsdijk. Benevens een perceel Hofland met Schuurtje en Ren, aan den Dorpsweg te Sommelsdijk en een handkar, behoorende tot het faillisse» ment van Jan Kattestaart aldaar. Notaris VAN BUUREN. Verkooning van Het Woonhuis met erf, te Middelharnis, op den hoek van Visscherdijk en Spui. Kad. Sectie B No. 3521, groot 1 are 21 centiaren. Direct te aanvaarden Op Don» derdag, 20 Maart 1930, bij inzet, op Donderdag, 27 Maart 1930, bij afslag, telkens des avonds 7 uur, in het Hotel Meijer te Middelharnis. Ten verzoeke van den Heer P Born Hzn, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 26 Maart, 's voormiddags half elf, te Ouddorp aan de Haven, om contant geld, van een groote partij afbraak, als span» ten, kozijnen, binten, planken, ribben, ramen, tegels, pannen, steen, vaten, een complete loods van 7 bij 5 meter, hoog 3 10 M. uit de nok en hetgeen meer zal worden aangeboden. Ten verzoeke van den Heer M. Heijmans te Rotterdam, Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 2 April 1930, veiling; en Op Woensdag 9 April d.a.v. afslag beide dagen 's avonds 7 uur, te Middelharnis in Hotel Meijer, van Een huis met schuur, erf en grood, te Middelharnis, aan de Voor» straat, kad. Sectie B No. 2591, groot I Are, 71 centiaren. Ten verzoeke van de Erven van wijlen Mej. A. W. Kor eweg. Notaris VAN DER SLUYS. en die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen, voor de vele blijken van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden 32371 MELISSANT. 12 Maart 1930. Heden overleed, tot onze die» pe droefheid, onze lieve Moeder, Behuwd» en Grootmoeder Wed. van J. L. KOERT, in den ouderdom van 80 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, 32377 JAN KOERT J.Lz. MIDDELHARNIS 12 Maart 1930. Heden overleed, tot onze die» pe droefheid, na een kortstondig geduldig lijden, onze innig ge» liefde Echtgenoot en Vader in den ouderdom van 51 j. en 8 maanden. Wed Joh. MEIJER— 32383 Grinwis. PIETER MEIJER, •OUDDORP, 10 Maart 1930. Voor de vele blijken van belangstelling en deelneming o der vonden gedurerde de ziekte en bij het overlijden van onze innig ge» liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd» èta Grootmoeder, mej. geb. BUSCOP betuigen wij onzen hartelijken dank, inzonderheid dank aan Dr. C. v. Gel» der en Zuster B. Landheer. Uit aller naam, 32384 p. KOM. NIEUWE TONGE, Maart 1930. Mevrouw DE PLANQUE, Gouda, zoekt 1 April of later een v.g.g.v. Kinderjuffrouw en werkster aanwezig. Loon f 400,— per jaar. gevraagd, 1 April of event, later, niet beneden 18 jaar, zelfst. kunn werken, v.g.g.v. Mevr. CREZÉ, Rodenrijsthelaan 27 b, Rotterdam. 32379 Mevrouw LINTNER. Schiekade 89a Rotterdam, vraagt 1 April of later eene zelfst. kunn. werken. Klein gezin. Hoog loon. 32380 een FLINK omtrek Hoflaan te MIDDFLHARNIS. Brieven onder No. 32375 Bureau van dit blad. bij: J H. v. STRIËN, NIEUWE TONGE. 32378 16 cent per K.G. tot 8 weken» 24 cect per K.G. Garandeert boven de 200 eieren per jaar» mits legstam. Beleefd aanbevelend, tonder notenkennii, zonder muziekkennis en zonder stu die. Eén toets aangeslagen op het Harifionista-orgel ra. ingebouwd speelapparaat geeft direct een vierstemmig accoord. Ge speelt direct al le psalmen, gezangen en een keur van liederen. Toch kan 't orgel ook gewoon bespeeld worden. 't Apparaat is ook los ver krijgbaar, op ieder orgel van normale afmetingen te plaat sen. Harmonista-orgels vanaf 385.-. Losse apparaten 45-, alles met bijbehooren- de muziek. Vraagt nadere beschrijving. Desgew. gemakkei. betaling. ROTTERDAM v. Oldenbarne- veltstraat 112 GOES Lange Kerkstraat 41 AMSTERDAM - HAARLEM - HILVERSUM vanat vanat vanaf vanat Mmm 99 Gondacheweg 140, ROTTERDAM Het Bestuur van den Polder Dlrks» lan<t c a. zal op Vrijdag 28 Maart 1930, d-s namiddags 2 uur in het Gemeentehuis te Dirksland AAN* BESTEDEN, de levering vatt voor den wal of op wal of wagen. 32381 Bestekken zijn tegen betaling van 50 cent verkrijgbaar bij den Sec.-Penn. M. ROOIJ te Dirksland, Giro 97007,

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 5