mwABDySIBQQk Advertentiën. ICerk en School. erkoopingen. Mar kt berichten Correspondentie. BRONCHITIS overvalt, DIRK KOSTER JAN BRABER, JAN BRABER, JAN BRABER Vaststelling termijn voor ziekenhuisverpleging. Het bestuur stelt voor 2 maanden verpleging per jaar te geven. Wordt goedgevonden De voorzitter deelt nog mede, dat het bestuur der vereen, op de te houden vergadering van de Centrale van S. B. Z. Vereen op ons eiland, dit voorstel naar voren wenscht te bren gen, oin voor alle afdeelingen een gelijke termijn vast te stellen. In de rondvraag vraagt de heer P. C. Kalle of niet ieder aangesloten gezin een reglement in zijn bezit moet hebben. De voorzitter zegt als de leden het reglement willen inzien, zij dit steeds bij den secretaris A. Snijder kunnen doen. Spr. is bang voor de kosten. Mochten er echter leden zijn, dit er prijs op zouden stellen en dan b.v. er een kwartje voor over hebben, laten ze het nu zeggen. De heer D. Keijzer knoopt aan dit punt nog de opmerking vast om in 't vervolg dan liever een goede sigaar aan de vergadering te pre senteeren. Dit verhoogt de goede sfeer en noopt tot beter vergaderingbezoek. Dit punt zal nog wel nader worden overwogen. De voorzitter dankt ten slotte alle aanwezig'en voor hun opkomst en goede orde, waardoor het mogelijk was op een prettige en vlugge manier de agenda af te werken en spoort ieder aan meete werken aan den groei der vereeniging en ook trouw de vergaderingen te bezoeken. Daarna sluiting. HERRINGEN. De Militieplichtige R. Wit vliet, welke reeds eenige malen een jaar vrij stelling heeft genoten, is thans voor goed vrij stelling verleend. De heer A. M. geraakte vorige week, door een ongelukkig toeval, in de achter zijn woning gelegen diepe sloot. Door familieleden werd hij nog juist bijtijds uit zijn netelige positie verlost. GOEDEREEDE. Verslag van het verhan delde in de algemeene vergadering van de ver eeniging „Steun in Bijzondere Gevallen", ge vestigd alhier, op Vrijdag 21 Februari 1930, des avonds 7 uur in het hotel „De Gouden Leeuw". Tegenwoordig 14 leden. Voorzitter Burge meester A. Charbon. De Voorzitter opent deze jaarvergadering en heet allen hartelijk welkom. Overgegaan wordt tot het voorlezen der no tulen van de algemeene vergadering, gehouden op 26 Januari 1929. Voorlezing wordt gedaan van het jaarverslag der vereeniging, waaruit blijkt, dat het aantal leden op 31 December 1929 bedroeg 136 en 2 donateurs. Door vertrek verloor de Vereeniging één lid, terwijl 7 leden bedankten. De Voorzitter dankt den Secretaris voor no tulen en verslag. Voorlezing wordt gedaan van de rekening en verantwoording van den Penningmeester, waar uit blijkt, dat deze per 1 Januari 1930 sloot met 4845.23J^2. In kas was 131.75J/-I en aan effecten 13000.—, terwijl op de Boerenleen bank was geplaatst 33.55. Aan contributie was ontvangen 731.90 en an ondersteuning uitgekeerd 952.—. Tot het nazien dier rekening en verantwoor ding worden verzocht de heeren J. de Clereq Zubli, H. Lodder en A. C. den Eerzamen. Na onderzoek adviseeren zij de vergadering tot goedkeuring, waartoe wordt besloten. De Voorzitter dankt de heeren voor hun bemoei ingen in deze, alsmede den Penningmeester voor zijn beheer. Overgegaan wordt tot de benoeming van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer C. J. Lodder. Na gehouden stemming verkrijgt de heer C. J. Lodder 13 stemmen, ter wijl 1 stembriefje blanco wordt ingeleverd. De heer C. J. Lodder alzoo met algemeene stemmen gekozen, neemt staande de vergadering de her benoeming aan. In de rondvraag stelt de heer H. Lodder voor om de rekening en verantwoording niet tijdens de algemeene vergadering, doch deze b.v. één uur te voren te doen onderzoeken. De Voorzitter zegt dat hier niets tegen is. De heer de Clerq Zubli stelt voor in deze vergadering daarvoor bereids 3 leden aan te wijzen, waartoe wordt overgegaan en voor het •olgend jaar worden gekozen de heeren de llerq Zubli, H. Lodder en A. C. den Eer- zam'en. De heer H. Lodder wil ook 3 plaatsvervan gende leden benoemen, hetgeen de Voorzitter in beraad wenscht te houden ter bespreking in een bestuursvergadering. Daar niemand meer het woord verlangde, sluit de Voorzitter, onder dank aan de heeren voor de opkomst, "cle vergadering. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 60 tot 80 kilo, schubben van 10 tot 20 kilo. Door de Wed. J. Tanis is ondershands een moestuin aangekocht van C. Orgers. De brood-, beschuit- en kleingoedbakkerij van A. de Vries is ondershands aangekocht door J. de Vries. Vorige week werden ruim 2200 balen uien vervoerd. OUDDORP. Na in de vorige week zich ge oefend te hebben in het liggende schieten, zal voor de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm a.s. Donderdagavond te half zeven het prijs schieten aanvangen. Bijtijds en trouw opkomen is het wachtwoord. De kiezerslijst bevat 1799 namen van kie zers voor de Tweede Kamer; daarvan zijn 925 mannelijke en 874 vrouwelijke. Voor de Prov. Staten is het aantal 1796 en voor den Gemeente raad 1788. Algemeene vergadering S. B. Z. te Ouddorp op Donderdag 20 Februari 1930. Om 7 uur opende de voorzitter, de heer J. Breen Pz„ deze vergadering. De secretaris las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Ook het jaarverslag gaf geen aanleiding tot bijzondere op- of aanmerkingen. Dit luidde on geveer als volgt In de samenstelling van het Bestuur der ver eeniging S.B.Z. te Ouddorp had geen verande ring plaats en bestond dus uit de heeren: J. Breen, P. Crezée, G. van Oostenbrugge, J. Pik, G. A. Polderman, T. Tanis en C. Tiggelman. Ook het dagelijksch bestuur bleef ongewijzigd. Gedurende 1929 werden 5 bestuursvergaderingen gehouden, deels bij Spee, deels bij Flohil. De opkomst daarbij was buitengewoon goed. Ook de eere-voorzitter was er steeds. Bijna alle bij eenkomsten waren voltallig, misschien tevens een bewijs, dat de heeren hun taak met de meeste nauwgezetheid opvatten. Steeds heerschte onder de vergaderden een zeer goede geest, een gevolg van de overtuiging voor een zeer goed doel samen te werken. Véle vergaderingen te houden was stellig overbodig. Immers de inwendige aan gelegenheden der vereeniging hadden reeds hun beslag t Was niet meer als bij een piep-jonge vereeniging, het tasten in het onzekere: 't regle ment was gebaseerd op eenige ondervinding. oornamelijk werd vergaderd om te balloteeren, want steeds kwamen niet-aangeslotenen zich op geven. De ballotages qolden resp. 53. 103, 32, 62 en 21 aangemelden. Tegenover deze gestadige groei stond een geringe afschrijving en dat dan nog hoofdzakelijk wegens overlijden of verhui zing. Telde S.B.Z. aan het begin van 't jaar 1677 leden, 31 Dec. was dit getal gestegen tot 1864. Ook over 1928 liet de toename niets te wenschen over, maar toen was het de afname der financiën, die onrustbarend dreigde te wor den. Toen zag de toekomst er min of meer on heilspellend uit. Ja, de eerste helft van 't afge- loopen jaar was er nog niet veel verbetering te constateeren en nam het bestuur in ernstige over weging een buitengewone alg. vergadering te beleggen, ten einde te geraken tot contributie- verhooging. Zoover is het evenwel niet geko men en zelfs is de toestand zoozeer veranderd, dat.dit verslag melding kan maken van het feit, dat de penningmeester heden met positieve ge tallen voor den dag kan komen. Waar 'm dat in zit? Dan eerst een woord van lof aan den heer Pik, die zich de moeite getroostte te col- lecteer'en en daarbij niet minder dan 786.50 verzamelde. Voorts alle eer aan de leden zelf, die bijna zonder uitzondering daadwerkelijk toon den, de vereen, een warm hart toe te dragen. de prikkelende hoestbuien U zoo benauwd maken en het slapen he etten, grijp dan naar de slijmop- lossende, hoeststillende Akkers Abdijsiroop, welke Uwe adem haling weer diep en vrij maakt. Mi i BONBONS nieuws' Het is gelukt Abdijsiroop te j „stollen" tot gemakkelijk mede te nemen j \AMn5IROOP-BOMBOM5=6esfMeMimmD^ l— Ook het burgerlijk armbestuur, de gemeente en de diaconieën bleken zeer sympathiek te staan ten opzichte van het doel, gezien hun finantiee- len steun. En wat verder oorzaak was van ge- melden vooruitgang: het getal uitgezonden pa tiënten was in vergelijking met '28 geringer. Vooral October, November en December waren voordeelige maanden: slechts 3 leden moesten in dat kwartaal van vergoeding gebruik maken. Toch bedroeg het totale aantal over '29 nog 27 patiënt'en, met in 't geheel niet minder dan 358 verpleegdagen. Elke dag brengt gemiddeld 7.93 kosten met zich; alzoo beliepen de uit gaven alleen voor de verpleegdagen bijna drie duizend gulden. Nog kan worden gemeld, dat, ingevolge de machtiging der alg. vergadering van 22 Febr. '29 werd besloten tot toetreding tot dé Centrale van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging op Goeree en Overflakkee, en dat tot afgevaardigde werd benoemd de heer Pik. Daarna bracht de heer J. Hameeteman namens de commissie tot nazien der rekening rapport uit. Deze verklaarde alles in orde te hebben ge vonden. Een nieuwe commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren C. Kapteijn, J. Sandifort en M. Rijnbrand. Vervolgens bracht de penningmeester zijn rekening uit over 1929, hierop neerkomende: Ontv angs ten. Kassaldo op 1 Jan. '29 592.67; betaalde contributie over '29 4110.79; teruggegeven door de vereen, betaalde verple- gings- en doktersrekening 92.88; donateurs- gelden 25.giften van diaconie en gemeente 150.vrijwillige bijdragen van de leden 189.gekweekte rente in 1928 14.99. Totaal 5775.33. Uitgaven. In '29 betaald aan verplegings- kosten over 1928 47.88; idem doktersrekenin gen over 1928 1133..(elfhonderd drie en dertig gulden)idem bodeloon over het 4e kwar taal '28 56.72; idem provisie bode over het 4e kwartaal '28 41.48; verplegingskosten over 1929 1358.16; doktersrekening over 1929 900.kosten van vervoer der patiënten in 1929 179.10; lokaalhuren 17.50; porto's 4.44; aanschaffing materieel 47.37; bodeloon in 1929 249.13; provisie bode in 1929 37.28; terugbetaalde contributiën 3.24; bijdrage aan de Centrale voor het in orde brengen van het vliegveld 11.73; jaarlijksche omslag voor de centrale 22.11. Totaal 4109.14. Totaal ontvangsten 5775.33; totaal uit gaven 4109.14. Saldo kasgeld 1666.19. Over 1929 nog verschuldigd wegens verple ging 111; idem aan doktersrekeningen 530. Totaal 641.—. Op 31 Dec. '29 kassaldo 1666.19; idem nog te betalen 641.Saldo op nieuwe re kening 1025.19. Over het vaststellen der contributie waren de vergaderden het eens met het voorstel van het bestuur, deze ongewijzigd te laten en dus de 1, 2 en 6 c'ent-regeling te handhaven. Het volg'en'de punt der agenda: „Machtiging aan het bestuur om, indien noodig, tusschentij,ds de contributie te verhoogen", vroeg meer de aandacht der leden en de meening daarover liep uiteen/ Enkelen gaven te kennen, dat, in dien de financieele toestand zulks noodzakelijk zou maken, wel een buitengewone alg. vergade ring kon worden gehouden. Toch deelde de meerderheid de meening van het bestuur. Na stemming bleek, dat 122 vóór machtiging waren en 23 tegen. Die eventueele contributieverhoo- ging zou dan alle'en gelden voor de volwassenen en slechts vanaf het nemen van die maatregel tot de volgende alg. vergadering en zou dan slechts bedragen 2 cent per week. Voorloopig bestaat er niet de minste reden tot dien stap over te gaan. In 't reglement werden vervolgens eenige wij zigingen aangebracht, alle toch, zooals het be stuur die wenschte. Een der aanwezigen betrof het verplegen in een Academisch Ziekenhuis. Om het kiezen van zulk een inrichting in de hand te werken, werd bepaald, dat de patiënten, die daarin worden opgenomen, in plaats van 69 weken recht op vergoeding zullen krijgen. - Ten aanzien van het vervoer zal worden in- gelascht, dat een patiënt beneden den 10-jarigen leeftijd een geleider vrij zal hebben. Nog werd besloten het reglement te laten drukken en den leden tegen een kleine betaling te verstrekken. Wegens periodieke aftreding van de heeren Breen en Crezée moest nog worden gestemd. Met groote meerderheid werden dezelfden op nieuw bestuurslid- Toen na rondvraag, niemand het woord ver langde, werd de vergadering gesloten. HELLEVOETSLUIS, De raad heeft een ge meenschappelijke regeling vastgesteld tot toe lating van kinderen, woonachtig in de gemeenten Oostvoorne, Rockanje, Nieuwenhoorn, Nieuw- Helvoet, Oudenhoorn, Abbenbroek, Geervliet en Zuidland, tot de openbare u.l.o.-school met die gemeen t'en. SOMMELSDIJK. Door het Zondagschoolbe stuur is besloten voortaan het gebouw alhier, niet meer beschikbaar te stellen voor het optre den van den heer J. Rustige, godsdienstonder wijzer te Leerdam. MIDDELHARNIS.* Tot koster der Geref. kerk is door den kerkeraad benoemd de heer A. Groen. Donderdagavond 6.30 uur zal in het kerk gebouw der Geref. Gemeente gepredikt worden door Ds. van Dijke van Nieuw Beijerland. DEN BOMMEL. Woensdag 26 Februari, des avonds 6 uur zal D.V. in de Ned. Herv. Kerk alhier'optreden de beroepen predikant Ds. Otte- vanger van Papendrecht OUDE TONGE. De Ring Flakkee van Ned. Herv. Jongelingsvere'en. op G. G. hoopt Vrijdag avond 7 uur in het Vereenigingsgebouw een ringvergadering te houden. Op de Vrijdag j.l. gehouden ledenverga dering van een School met den Bijbel, werdén de aftredende bestuursleden herkozen en in de plaats van P. L. van Dis, de heer H. L. van der Vlugt. NIEUWE TONGE. Men verzoekt ons mede te deelen. dat deze week de catechisaties in plaats van op Donderdag, op Woensdag zullen worden gehouden, zulks wegens afwezigheid van den predikant op a.s. Donderdag. A.s. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk de bediening van den H. Doop plaats heb ben. Doopvaders moeten zich aanmelden in de consistoriekamer der Kerk a.s. Vrijdagavond van 78 uur. A.s. Dinsdagavond van 6.30—7.30 uur zal in de consistoriekamer der Kerk de verkie zing plaats heben van 2 Notabelen, wegens pe riodieke aftreding van den heer P. Keijzer en in de vacature J. van Vliet, die tot Kerkvoogd is benoemd. Voor een tweetal betrekkingen van on derwijzer aan de O.L. School alhier, hebben zich tot heden slechts 6 sollicitanten aangemeld. DIRKSLAND. Ds. A. de Blois, alhier is be roepen bij de Geref. Gem. te 's Gravenpolder. Woensdag 5 Maart a.s. zal in de kerk der Geref. Gem. bidstond voor het gewas wor den gehouden. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehou den collecte voor het Studiefonds van den Geref. Bond bracht op 118. HERKINGEN. Op de vorige week gehouden vergadering van stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk is met algemeene stemmen herkozën de heer Jan van Wageningen. De rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk ligt vanaf 24 Februari tot 1 Maart ter inzage bij den boekhouder J. G. Noordijk. D.V. zal a.s. Vrijdagavond voor de Geref. Gem. alhier optreden Ds. van Dijke van Nieuw- Beijerland. De catechisaties bij de Ned. Herv. Kerk zullen deze week Woensdag weder worden ge houden op de bekende uren. Verslag van de le jaarvergadering der Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op G. G. „Timotheus" alhier, op Maandag 24 Febr., des avonds 7 uur gehouden in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente. De leiding voor dezen avond berustte bij den WelEerw. Heer Ds. C. van der Wal van Dirks- land, die deze samenkomst opende met te laten zingen van Ps. 89 3 en 4, vervolgens las 1 Samuel 16 vers 1 tot en met 13 en voorging in gebed. Spr. lichtte dit Schriftgedeelte nader toe en wel de zalving van David tot Koning. Israel begeerde een koning. Deze koning was reeds een voorafschaduwing van den waren Koning, n.l. den Mesias. God gaf een koning, n.l. Saul, wiens leven onderging in stikdonkeren nacht; hij vond zijn einde op de hoogte van Gilboa. Zoo ook het koningschap des menschen. Daar tegenover staat het Koningschap Gods. Samuel krijgt vervolgens opdracht van den Heere een koning te gaan zalven. Hij weet echter niet wie het zijn zal. De Heere zal hem den persoon, welke hij zich verkoren heeft, toonen. Alle 7 zonen van Isai passeerden, doch geen dezer was 't, die gezalfd moest worden. Daarna kwam de kleinste, welke in 't veld de schapen hoedde. Deze verkiest de Heere. Samuel moest niet zien op personen van hooge statuur; zoo ook wij niet. God ziet alleen het hart aan. Deze David moest den waren Koning Israëls afbeelden. Hij wordt dan ook door Samuel naar de inspraak des Geest es gezalfd. En de Geest des Heeren wordt vaardig over hem, om zijn taak, waarvoor hij geroepen wordt, te gaan vervullen. Voor dat David uit het veld geroepen was, moest hij ge lijk een Duitsch dichter uitroepen: „Zijn dit alle de jongelingen Zoo ook hier dezen avond, aldus spreker, zijn dit al de jongelingen Spr. wekt op meer ernst te maken en niet alle wereldsche ideeën en toekomstverwachtin gen na te jagen. Zie de grooten der aarde, met welk een enthousiasme hebben ze niet de men schen gegrepen om hierin hun ideaal te bereiken en ze daartoe zelfs in den dood joegen. Zie slechts naar den grooten oorlog, die ons nog in 't geheugen ligt en hoe daarna het eene ko ninkrijk het andere als 't ware opslokt. Daar zijn andere wijzen der aarde, die een ideale toekomst beloven en hoeveel jongeren hebben zich daartoe overgegeven tot verderf huns har ten. Allen laten ze ons ledig staan. En als dan later de kentering komt, hoe dompelt ze dan de wereld en hare volgelingen in de grootste ellénde. Het liberalisme der vorige eeuw wilde reeds een paradijs op aarde stichten en met haar arbeidt aan de vervulling hiervan het heden- daagsche socialisme. Ook zij zullen echter het groote wereldraadsel ons niet kunnen oplossen. Niemand, hoe geleerd ook, zal ons het verloren paradijs kunnen teruggeven. Dien weg kunnen ze ons niet toonen. En geeft de wereld ons niet anders dan al dezen, dan zullen we tot onzen dood ledig blijven staan. De mensch, die aanziet wat voor oogen is, zal Jezus niet erkennen als Koning en Hem den scepter toereiken. Neen jongens, als we da' niet doen, zal van ons niet kunnen gezegd worden, zalf hem, hij is 't. De Heere Jezus heeft niet zijn troon van deze wereld, een die gegrond is op menschenbloed. Zijn troon is eeuwig in de hemelen. Hij is naar de uitspraak van den profeet Jesaja in hoofd stuk 11 de Vredvorst. Hij, de Koning, die alle macht 'heeft in den hemel en op aarde. Zoekt gij wijsheid, Hij is de Opperste Wijsheid; wilt gij wijs zijn voor de eeuwigheid, begeert dan een onderdaan van Hem te zijn. Hij is de Weg, de Waarheid en het Leven. En waar gij ook genoemd wordt naar dien eenigen Naam, die er onder den hemel gegeVen is, dat ge hem dan ook te voet moogt vallen. Dat de Heere ook van u mag zeggen: deze is 't, zalf hem. Verder heet spr. allen welkom. We moeten onze verwachtingen niet te hoog opschroeven, aldus spr., voor dezen avond, want bedenk: het is nog maar een jong plantje. Dan werden de jaarverslagen voorgelezen. Vervolgens een inleiding door vr. J. Witvliet: „De barmhartige Samaritaan". Inl. behandelt de ons tot Jezus gedane vraag van den Wet geleerde, de karakters der 3 personen, n.l. den Priester, den Leviet, welke beidén tegenover den onder de moordenaars gevallen mensch voorbij gingen, en ten slotte de Samaritaan. Ds. v. d. Wal zegt naar aanlieding hiervan, dat we steeds eenvoudig moeten blijven. Dit heeft vr. Witvliet ook gedaan; het was beslist zeer goed. Daarna een inl. over „de Fransche Revolutie" door vr. R. Witvliet. Inl. stond stil bij 't vertrek van den Prins van Oranje, de stichting der Bataafsche republiek, de komst van Napoleon, hoe de bloei onzer jongelingschap werd opge roepen voor den veldtocht naar Rusland,' de groote blijdschap bij den terugkeer van den Prins. Ten slotte wijst inl. er op, dat de krijg is des Heeren. De voorzitter merkt op, dat ook heden ten dage nog heil verwacht wordt van 't socialisme. Zien we slechts naar Rusland, waar een vree- selijk krijg is tegen God en die God nog durven aanroepen. Echter wie God verlaat, heeft smart op smart te vreezen. Daarna zingen Ps. 33 5 en 6. Onderwijl werd gecollecteerd, waarvan de opbrengst was 16.60. Na de pauze, waarin de aanwezige dames getracteerd werden op chocolade, kwa men de afgevaardigden aan de beurt. Felicitaties werden overgebracht door M.V. Dorcas" al hier, de J.V. „Jonathan" te Dirksland, „Jehova Nissy" te Middelharnis en „Prediker 12 1" te Ooltgensplaat. Vervolgens inleiding door T. Bestman over „Simson". Inleider staat stil bij de belofte des engels en wat omtrent zijn werk te doen zou staan. Het was een keurig stuk werk. Ds. Van der Wal stelt aan het einde nog een vraag n.l. welk Nazireërschap hooger stond dat van Samuel of dat van Simson. Hier op volgde een leerzame bespreking. Dat van Samuel stond hooger omdat het dat van 't ge bed is en bij Simson meer uitwendig. Daarna gaven de leden der M. V. eenige stukjes zang ten beste. Beide nummers werden begeleid met orgel door Mej. Keijzer. Vervolgens een inlei ding door vr. M. Dorst: „Waarom gerefor meerd 7" Er doet zich bij velen deze vraag voor Inleider brengt naar voren, dat indien allen standvastig gebleven waren zou de Herv. Kerk een ander gedaante te zien geven. Het was een prachtig leerzaam stuk dat van diepgaande stu die getuigde. De voorzitter komt ten slotte met een woord van dank aan allen en verzocht wederom ieders steun en hoopt dat voortaan ook de ouderen meer belangstelling zullen toonen bij de weke- lijksche vergaderingen. In het afgeloopen jaar was er slechts één geweest. Daarna werd gezon gen Ps. 86 vers 6 en sloot Ds. van der Wal de vergadering met dankzegging. Bij het verlaten der kerk werd de heeren nog een sigaar gepresenteerd. Het was een gezellige leerzame avond. Te dngeveer half twaalf was de vergadering pas ten einde. OUDDORP. In de Chr. School zal op a.s. Woensdag des voor- en des nam. de dusgenaam de „Openbare Les" gegeven worden. Vele toe schouwers en toehoorders zijn hartelijk welkom. Verkooping op Donderdag 20 F bruari 1930 bij inzet; op Donderdag 27 Februari 1930 bij afslag, telkens aes avonds 7 uur in het hotel Spee te Sommelsdijk, van a. Het Huis met het altijddurend recht van erfpacht van den grond, van het perceel te Sommelsdijk. Sectie B, No. 2682, groot 1 are 4 centiaren, bewoond geweest door Jan Kat» testaart Rz. b. Het perceel Tuin» en Boomgaardland in den Wildeman te Sommelsdijk, Sectie B, No. 816, groot 9 aren 90 centiaren (plm. 74 Som» melsdijksche roeden) in perceelen en combi» natieten verzoeke van de heeren P. C. Appel en Abr. de Mooij. c. Het pakhuis aan de Noordzijde van den Molendijk te Sommelsdijk, kad. Sectie B no. 24, ten verzoeke van den heer L. D. Kaste» lein, aldaar. Notaris VAN BUUREN. iÜ 1., Verkooping op Donderdag 27 Februari 1930 bij inzet; op Donderdag 6 Maart 1930 bij afslag, telkens des avonds 7.30 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk: Het perceel tuin met schuur aan den Oostelijken Achterweg te Sommelsdijk, Sectie B 576, groot 4 aren 60 centiaren. Ten verzoeke van den Heer Jan van Gent te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 5 Maart 1930, des v m. 10 uur aan de Westerstraat te Nieuwe Tonge 4 Paar» den, 6 stuks Hoornvee, 15 varkens, hooi, bieten en landbouwwerktuigen enz. Ten verzoeke van den heer Jb. van Paas- schen te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 8 Maart bij inzet en Zaterdag 15 Maart bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp, in het Logement Akcrshoek, van een huis met schuur, schuurhuis, loods en tuin te Ouddorp, op den molenblok, nabij het dorp. Sectie E No. 177 en 1048, groot 0.19 50 H.A. 127V2 R V M. in 2 perceelen en in massa. Ten verzoeke van den Heer C. Tanis J Cz. te Ouddorp. De tuin is dadelijk, na de toewijzing der gebouwen, uiterlgk op 1 Mei 1930, in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Centrale Veiling te Middelharnis» Veiling van Vrijdag 21 Febr. Roode kool f 8,50 per 100 stuks. Sinaasappelen f 1,50 tot f 2,95. Prei f 2,— tot f 3,— per 100 bos. Goudreinetten f 13,20 tot f 19,30 per 100 Kg. Kleiperen f 7,60 tot f 15,60. Kaas (komijne) 35 tot 38 ct. per pond. Markto ver zicht der Yorige week» Ingexonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar In aardappelen, groente" »n fruit. Naaaaukade 158, Telefoon 81431, Amsterdam. De geheele week heeft het gevroren en zou men denken dat de aardappelprijzen hierdoor in de hoogte zouden gaan, maar juist het tegendeel gebeurde. De prijs zakte dus De toestand blijft flauw met groote aanvoeren van Zeeawsche Bonten. Blauwen gevraagd met weinig aanvoer; hiervoor is een betere prijs te maken. Heden 24 Febr. werden da volgende prijzen gemaakt Alles per H.L. Zeeuwsche bonten t 1,65 kt 2, blauwen 1,90 2,10 Eigenh. 1,— 1,25 Bravo's 1,— 130 Bonte en bl. poters 1,40 1,50 IJpolder Bevelanders- 0,90 1, Eigenheimers 0,90 1, Bravo's1,- 1,20 Hillegommer zand 1,50 2, Dr. en Overijs.,zand p. 50 kg 1,— 1,75 Vee en Paarden. ROTTERDAM, 24 Febr. Ter veemarkt wa« ren heden aangevoerd: 513 vette runderen, 225 vette kalveren, 263 schapen of lammeren en 1242 varkens. Prijzen per '/2 kg.koeien 35-40 c., 46—50 c., 5357l/2 c. ossen 42 c., 46-49 c., 52'/2 55 c., kalveren 60-65 c., 72'/280 c 87'/a— 92V2 c„ schapen 30 c 90 c., varkens 37 c., 38 c., 39 c., Overjarige lammeren f 22—28 per stuk. De aavoer van koeien en ossen was vrijwel gelijk aan dien van vorige week. De handel was stroef en de prijzen bleven stationair. Een prima koe ging nog tot IV2 cent en een prima os tot 3 cent boven noteering. Stieren nog zeer onvoldoende ter markt, vandaar geen noteering. Vette kalveren iets minder aangevoerd. Hier was de handel heel kalm, terwijl dezelfde prijzen bedongen werden. Een prima kalf ging nog tot 7'/2 ct. boven noteering. Schapen en lammeren met minder aanvoer en kalmen handel. Ook nier bleven de prij. zen gelijk aan die van vorige week. Een prima Texelsch schaap ging nog tot f 3 boven noteering. Varkens met Hinken aanvoer en kalmen handel. De prijzen waren iets stijver. De vette gingen van 37 tot 38 cent, terwijl de vleeech» varkens 38 tot 39 cent opbrachten. Zouters ruim ter markt m t vluggen handel Hier werd 40 en 41 cent besteed. J. H. K. te R. Bij informatie blijkt, dat Uw inlichtingen niet geheel juist zijn. Óp bedoelde vereen, worden geregeld de A.-R. beginselen en wel zoo positief mogelijk behandeld, 't Is dus maar het beste, dat gij Uw stuk niet publiceert. RED. Heden overleed na een kort» stondig doch smartelijk lijden, onze geliefde Man en Vader, Behuwd» en Grootvader in den leeftijd van ruim 62 jaar. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende, Wed D. KOSTER-Viskil. C. KOSTER N. KOSTER—Jongejan. H v. d PUT en Verloofde P. v. d PUT en Verloofde. 32316 en Kleinkind. Sommelsdijk, 22 Febr. 1930. Zondagmorgen kwart voor elf, na een langdurig, doch zeer ge duldig gedragen lijden in vollen vrede ontslapen, in het Stads» en Akademisch Ziekenhuis te Utrecht onze teerbeminde zorgzame Man en Vader, de Heer in den leeftijd van 47 jaar en 5 maanden. 32314 De zwaarbeproefde Weduwe en Kind, AKAMBRABER- de Jonge. LENA MARINA. Sommelsdijk, 23 Febr. 1930. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 26 Februari a s. Vertrek van het sterfhuis, Lange weg, alhier, namiddags om 2 30 uur. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat na een langdurig, geduldig en smartelijk lijden in 't Academisch Ziekenhuis te Utrecht is overle» den, onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, den Heer Cond. der R. T. M. in den ouderdom van ruim 47 jaar. 32315 Namens de Familie, M BRABER Pz. Stad aan 't Haringvl23 Febr. '30- Op Zondag 23 Febr. overleed na een langdurig, geduldig ge» dragen lijden, in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht, in den ouderdom van ruim 47 jaar, onze geachte Collega en Vriend, de Heer 31323 In leven conducteur bij de R. T. M. Wij zullen hem steeds in de meeste achting blijven herdenken. HET PERSONEEL R. T. M GROEP FLAKKEE. Middelharnis, 24 Febr. 1930.

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 3