Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Economised MoverzicOL HOEZJE TT OOE "7*Ï50X3"W E Lam Mljnhardt's Zenuwtabletten ZIET HOE V erkoopm^en. Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. s< Land- en Tuinbouw. Gebruikt hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten .0# „Een kind, dat liever speelt dan leest, Geen nut, maar steeds vermaak begeert, Zal spoedig zich vervelen, Want onze geest, zoo schiep ons God, Haakt naar verhevener genot, Dan hij vindt in het spelen." Weer diezelfde eigen-braafheid van den mensch, wiens geest naar hooger dingen uit gaat dan het spel. Ook hier weer die onschriftuurlijke vroom heid, die in eigen vleesch wroet om een schijn van braafheid te vinden. De Schrift leert echter dat de mensch van nature juist wel naar het aardsche vermaak hangt en dat zelfs na ont- vangene genade de ziel nog kleeft aan 't stof Maar dat was taal, waarbij onze brave negen tiende eeuwsche vaderen tè naakt aan den dijk gezet werden Is het wonder, dat mannen als Bilderdijk en Da Costa walgden van zulk een geestesge steldheid Maar we zijn nog niet klaar UITKIJK. (Ie helft Februari). In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. (Nadruk verboden). Vorst hadden we tot dusver weinig, 't was een „los" winter; blijft dit zoo, dan kunnen we in den tuin terecht. Wie één of meer bakken heeft, heeft veel voor, is minder afhankelijk van het winterweer en kan al vroeg zijn lust tot tuinieren botvieren. Groenten, die we reeds kunnen zaaien, 't zij in den bak of buiten, als de vorst uit den grond is, zijn: spinazie, raapstelen („stengels"), dunsel (snij- sla) en r a d ij s. Spinazie is bang voor e'en beetje vorst, in den herfst en vóórwinter kan men er vaak ge regeld van snijden of plukken. Men zaait meestal met de volle hand; het is niet zoo erg als ze wat dik komt te staan; wat er te veel opkomt, kan men verwijderen, maar men trekke de plant jes niet uit, doch steke ze uit, om de overblij vende niet te beschadigen. Neem voor de vroege spinazie de soort „laat doorschietende" met scherpzaad, en voor late het ronde zaad. Zoo wel bij tuinders als bij liefhebbers is het nog gebruikelijk om het spinaziebed flink te „bee- ren", er egn flinke portie beer op te brengen, om een geil, vlug groeiend gewas te krijgen, dat vroeg klaar is. Wij houden er niet van. In 't algemeen zijn we er afkeerig van om bedden, waarvan men spoedig hoopt te snijden, rijkelijk met beer of gier te besproeien, 't Is geen ver beelding, dat de groenten dan vaak smaken naar den mest. Zulk een bemestingswljze vinden we vies, en is dit ook en is meermalen in hygiënischen zin. Wie zijn groenten wil aanwakkeren, strooie wat chilisalpeter, of besproeie met een zwakke oplossing er van: een handje vol op een emmer (10 L.) water; zoo noodig meermalen. Raapstelen, hoewel naar veler smaak wat sterk, is toch voor anderen een gelief koosde voorjaarsgroente. Zij moeten malsch zijn en daarom moet men ze niet te lang laten worden. Men kan de groente afsnijden, maar ook uitplukken, om niets verloren te laten gaan. Ook snij salade of dunsel mag als voorjaars groente in aanmerking komen. De teelt is een voudig, ze groeit vlug, vooral gis wat broeimest wordt aangewend of bij gebreke hiervan een salpeter-oplossing. Neen, 't is geen kropsla, ge moet dus niet te kieschkeurig zijn, Maar onder glas gekweekt en niet te lang geworden, is ze zeer wel te gebruiken in een tijd, dat er nog weinig anders is. Van den kouden grond is ze minder malsch, maar ze kan ook daar zeer vroeg gezaaid worden. Wie op malschheid prijs stelt, zaaie kruldunsel, deze is wat mal- scher, doch groeit weer niet zoo snel, en is het weer aanhoudend triest en donker, dan is ze aan smeulen onderhevig. De echte liefhebbers van r a d ij s kunnen deze nu ook al uitzaaien: hier en daar e'en paar korreltjes tusschen andere planten, daar de radijs eerder oogstbaar is. Een aanbevelenswaardige soort thans is de „Vroege broei", die vroege knolletjes geeft en weinig blad maakt. In den bloementuin. Vriest het niet, dan kunnen we den grond tusschen de heesters omspitten, evenwel niet diep; werk er wat korten mest onder. In plaats van schop of spa, kan men voor dit werkje een vork gebruiken, men loopt dan minder gevaar de wortels, die bij vele heesters dicht aan de oppervlakte zitten, te beschadigen; in heel lossen grond gaat het met de vork niet. Men kan nu boom'en en heesters verplanten, en snoeien, als dit nog niet gebeurd is. Alle afval wordt verzameld en verbrand. Ga nu uw bolgewassen eens na: of het ook tijd is voor „losdekken", zooals de technische term luidt. Dat wil zeggen, of ze ook van de zware winterbedekking moeten worden bevrijd. Dit is het geval, als de koppen zich door het dek ver- toonen, en geel, lang en slap zijn. Het dek Genius Wondbalsem diep in de huid dringt. Wrijft het er in dit voedsel voor Uw huid. Verbaasd zult ge morgen zien hoe zacht en bla k Uw handen geworden zijn. Ja; Genius Wot.dbalsem, dat helpt temioste 25 en 50 ct. op éénmaal geheel verwijderen zou gevaarlijk zijn, want een enkele vrij zware nacht vorst zou de bloemknoppen grootendeels ver- fiietigen. Waren ze met e'en dikke laag blad bedekt, dan neme men dit, als de bollen op komen, geheel weg, en vervange het door droog hooi of riet, in een zoodanige laag, dat een sterke wintervorst ze niet kan deren. De bollen zijn dan toch beschut, terwijl lucht en getem perd licht tot hen kunnen doordringen, waar door ze goed groen worden en meer bestand tegen de voorjaarsnachtvorsten. Hebt u gedekt met turfstrooisel, in e'en dunne laag, dan kan dit gerust blijven liggen. Was er d i k gedekt, dan is het goed bij Hyacinnthen, Gladiolussen e.a. vroeg in 't voorjaar een lichter dek aan te brengen. Hetzelfde is aan te bevelen bij vaste planten, die een dekking van turfstrooisel hebben gekregen; die gaan toch eerder te gronde door rotting tengevolge van 't vochtig worden van 't dek dan door koude. Huismoeder, kent u de Primula Chi ne n s i s, of de Chineesche Sleutelbloem. Dit is een mooie kamerplant voor iedereen, een sierlijke plant, die een waar bouquet van witte bloemen geeft, welke fraai boven de zeer fraai gekroesde bladeren uitkomen. De bladeren vor men een roset, waaruit in 't midden de bloem stengel te voorschijn komt, die, doorschietende, aan anderen weer het aanzien geven. Als men het koersverloop der levendig ver handelde aandeelen in de afgeloopen maand na gaat, blijkt daaruit, dat in dien tijd belangrijk hooger noteeringen dan waarmede 1929 besloot tot stand zijn gekomen. Dit onderzoek leert eVeneens, dat de hoogste koersen op enkele uit zonderingen na„ reeds van eenigén tijd terug dateeren, toen de speculatie zich aan uiterst optimistische verwachtingen overgaf. Nadien zijn sommige soorten dan ook gevoelig weder teruggeloopen. In de Ver. Staten heeft zich hetzelfde verschijnsel voorgedaan, met dit ver schil evenwel, dat de terugslag daar na de koersverheffing ontstaan veel geringer en eigen lijk van weinig beteekenis was. De berichten over den gang van zaken in de Ver. Staten geven bijna algemeen den indruk van verslap ping, al worden er voor de naaste toekomst gunstige verwachtingen uitgesproken. In Januari hebben b.v. Margarine Unies reeds een hoogsten koers bereikt van 376 hoofd zakelijk op dezen grond, dat volgens sommigen de uitlating in de befaamde vergadering, naar luid waarvan „vooralsnog" op geen hooger di vidend dan 10 mag worden gerekend, slechts doelde op het afgeloopen jaar. In hoever deze lezing juist is zal de toekomst moeten leeren: de tegenwoordige koers is overigéns toch ook alleen gerechtvaardigd indien het dividend aan merkelijk boven 10 uitgaat. Dit fonds was in de afgeloopen week weer aan den flauwen kant. Per saldo waren Philips Gloeilampen hoo ger. De export van radio-artikelen en gloeilam pen is in de laatste maanden achteruitgaand, maar voor het geheele jaar zijn de bedragen aanzienlijk hooger dan in 1928 en dan is er de binnenlandsche omzetalles samengenomen zal het winstcijfer over 1929 wel niet tegenvallen. Er was goede vraag naar Algem. Exploratie, met het oog op hooger dividendramingen. Bij dit fonds dient echter niet uit het oog te wor den verloren, dat deze maatschappij waarlijk een voorzichtige dividend-politiek zal moeten volgen met het oog op de voorgenomen exploi tatie van één der concessies. Boeton hooger naar aanleiding van goede verwachtingen aan gaande de ontwikkeling van het bedrijfmet dit al blijft het een sfinxachtig fonds, dat de gegrondheid van zijn hooge koersen nog zal moeten bewijzen. Suikeraandeelen iets vaster de berichten over de door de droogte veroor zaakte schade bleven zonder verderen invloed. Van de voornaamste deviezen bleven de koer sen zich op een tamelijk hoog peil bewegen. Geld overvloedig en daarom laag genoteerd, maar toch iets hooger dan de vorige week. Bij de Ned. Bank nam de goudvoorraad met 6Yi millioen af, de overige voor het buitenland ge schikte middelen met 2.3 millioen. Op Maandag 10 Februari 1930, des namid dags ten 2 ure, te Achthuizen, aan het tram station van een partij timmerhout, als planken, geschaafd hout, palen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 11 Februari 1930, des namiddags ten 2 ure, te Middelharnis, aan het tramstation, van een partij timmerhout, als planken, ge schaafd hout, palen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 12 Febuari 1930, des namid dags ten 2 ure, te Nieuwe Tonge, aan de Westerstraat, van een partij timmerhout, als planken, geschaafd hout, palen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 13 Februari 1930, des na middags ten 1 ure, te Stad aan 't Haringvliet, aan de Kaai, van een partij timmerhout, als planken, geschaafd hout, palen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 13 Februari 1930, des na middags ten 3 ure, te Den Bommel, aan de Kaai, van een partij timmerhout, als planken, geschaafd hout, palen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 14 Februari 1930, des namiddags ten 2 ure, te Sommelsdijk, aan de Kaai, van een partij timmerhout, als planken, geschaafd hout, palen, ribben, laten schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 15 Februari 1930, des namid dags ten 2 ure, te Ooltgensplaat, aan het tram station, van een partij timmerhout, als planken, geschaafd hout, palen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 5 Februari 1930 savonds 7 uur te Dirkland ter herberge van J Keu velaar, veiling en op Woensdag 12 Februari 1930 savonds 7 uur te Dirksland ter herberge van J. Ver. meulen, afslag van een woon. en winkelhuis waarin sedert tal van jaren drogistzaak werd gedreven, met tuin, erf en grond te Dirksland 'an de Voorstraat, Kad. Sectie B No. 127 en 128, tezamen groot 4 Aren en 53 cA. in 2 perceelen en in combinatie. Ten verzoeke van den Heer H. van den Doel te Dirksland tengevolge vu diens vertrek. Notaris VAN DER SLUIJS. Verkooping op Donderdag 6 Februari 1930 bij inzet; op Donderdag 13 Februari 1930 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel »Meijer« te Middelharnis. Het woonhuis met erf aan den Oostdijk te Middelharnis, be. woond geweest door den heer P Pietrrse. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 13 Februari 1930, des nam. 2 uur; Meubilaire goederen en verderen in. boedel aan het huis bewoond geweest door den heer P, Pieterse aan den Oostdijk te Middelharnis, om contant geld. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 13 Februari 1930, 's namiddags 3 uur te Ouddorp, ran de Haven, om contant geld, van een partij scheepsafbraak, als balken planken, ribben, palen, biandhout, enz. Ten verzoeke van de Heeren Gebrs Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 13 Februari 1930, 's voormiddags half elf uur te Ouddorp, voor de smederij van den Heer Jacob de Mooij, om contant geld van een smederij.inventaris, als2 blaas, balgen, 2 smidsvormen,-2 aambeelden, 2 hoef» stallen, wielput, kolomboormachine, bank. schroef, slijpsteen op ijzeren stelling, compleet carbiutoestel, compleet gassnij ijzeren tot 2 duim, alle soorten tappen, blokken en snij. ijzers, voorhamers, handhamers, bankbamers, smeedtangen, nijptangen, beitels, doorslagen, piipenklem, boren, gastangen, kettingtang, scbroefsleutels, vast en verstelbaar, slotschroe* ven, schroefbouten, ijzerwerk en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Ten verzoeke van den Heer Jac. de Mooij. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 20 Februari 1930 des v.m. 9,30 uur aan den Waterweg te Middelharnis Zes Paarden. 13 stuks Hoornvee, Veerwagen, Landbouwwerktuigen enzten verzoeke van den heer Johs. Struik aldaar. Notaris VAN BUUREN. Verkooping op Donderdag 20 F bruari 1930 bij inzet; op Donderdag 27 Fcbiuari 1930 bij atslag, telkens ues avonds 7 uur in het hotel Spee te Sommelsdijk, van a. Het Huis met het altijddurend recht van erfpacht van den grond, van het perceel te Sommelsdijk. Sectie B, No. 2682, groot 1 are 4 centiaren, bewoond geweest door Jan Kat. cstaart Rz. b. Het perceel Tuin. en Boomgaardland in den Wildeman te Sommelsdijk, Sectie B, No. 816, groot 9 aren 90 centiaren (plm. 74 Som. melsdijksche roeden) in perceelen en combi, natie ten verzoeke van de heeren P. C, Appel en Abr. de Mooij. c. Het pakhuis aan de Noordzijde van den Molendijk te Sommelsdijk, kad. Sectie B no. 24, ten verzoeke van den heer L. D. Kasti lain, aldaar. Notaris VAN BUUREN.' >te. Op Woensdag 5 Maart 1930, des v m. 10 uur aan de Westerstraat te Nieuwe Tonge 4 Paar. den, 6 stuks Hoornvee, 15 varkens, hooi, bieten en landbouwwerktuigen enz. Ten verzoeke van den heer Jb. van Faas» schen te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Kees zat in de tweede klas. 'k Zal z'n portret even uitteekenen. Kees was niet groot, maar 'n stevig rond kereltje, met blozend, welgedaan, oolijk snuitje. Z'n pittige bruine kijkers keken altijd onbe schroomd de wereld in. Kees was vooral niet verlegen 1 Keesje's gezicht gaf altijd volkomen z'n inner lijk gevoelen weer. Was Kees blij, heel z'n bolle toet straalde; was Kees bedroefd, dan keek z'n gezichtje dood ongelukkig, en toen ik eens Kees' gezicht ver schrikt zag, wel toen schrok ik van d'en weer omstuit mee. En dan niet te vergeten, als hij in diep na denken verzonken was, dan, ja dan leek het een professor in den dop. En nadenken dat deed hij Kees was in 't leeren goed. Hij nam er wel steeds ruim den tijd voor, om de leerstof in zich op te nemen, maar als hij 't wist, dan wist hij het voor goed. Ik kon het altijd aan hem zien, als 't hem nu glashelder was, dan knikte hij eens heel wijsgeerig en dan was 't ook klaar ook. 'k Zou haast zeggen, voor heel z'n leven. 't Was een leuke kerel om in de klas te hebben. Maar Kees had e'en rare gewoonte. Als hij er niet om dacht, zat hij vrij zeker met z'n linkerduim in z'n mond. Van die gewoonte was hij niet af te krijgen, hoeveel moeite ieder er ook voor deed. Ieder hield van KeeS, en Kees had 'n goedmoedige vriendelijkheid voor ieder. En omdat ieder van hem hield, probeerde elk een handje mee te helpen, om hem van die kinderachtige ge woonte te verlossen. In de klas was 't gewoonte, dat de kinderen de armpjes over elkaar geslagen hadden. Kees natuurlijk ook. Maar de geschiedenis, die verteld werd was zóo mooi, de leesles zoo fijn endaar ging de duim. Vol aandacht luisterde Kees, of las z'n les met den duim in den mond. 'k Had Kees natuurlijk ook eerst gewaar schuwd. Maar eens had ik met hem afgespro ken, ik zou niet meer zeggen, 'k stak enkel m'n duim maar in de hoogte. Kees begreep 't terstondWeg ging de duim en Kees z'n blozende kopje bleef e'en paar mi nuten beschaamd gebogenen vaak begon hef dan weer van voren af aan 1 Toch had hij er zelf 't land aan. Op een Maandagmorgen komt Kees met en thousiast, blij gezicht, vóór schooltijd de klas binnen gestapt. „Juffrouw, hoor nou es, als ik nou in een heele week niet m'n duim in m'n mond heb, dan krijg ik van m'n vader een dubbeltje, heelemaal voor m'n eigen, niet voor m'n spaarpot, en daar koop ik dan lekker knikkers voor. Zoo'n heelen grooten glazen koop ik ook, die kost alleen al twee cent." Ik zei alleen maar: „Zoo Kees" 'en maakte 't gewone gebaar met m'n duim, wantKees had mij dit groote nieuws verteld, met z'n duim in z'n mond. Weg was alle blijheid van z'n gezichtje en alles, z'n oogen, z'n mond, ja heel z'n gezichtje sprak van één groote schrik. Kees stak z'n vinger omhoog, net alsof de school al begonnen was, en zei heel kleintjes: „Maar als u het nou niet aan m'n vader ver telde?" „Ik zal het heusch niet vertellen, Kees, ik denk, dat ik Vader heel de week niet tegen kom." Volgende week Maandag wachtte ik tever geefs op Kees z'n nieuwe knikkers, op dien mooien glazën, die „alleen wel twee centen kostte" Eerst 's morgens ontweek Kees m'n blikken. Ik wilde er ook niet naar vragen, maar in 't speelkwartier kon hij 't leed niet langer ver kroppen. Tóen moest ik 't hooren, dat ie geen dubbeltje gekregen had, omdat Kees dacht goed na, vertelde ik zoo straks al, en zoo typisch met 'n ouwelijk hoofdbe weginkje kon hij soms iets zeggen. Op een keer toen bij m'n gewone bezoek in de pastorie, dominé bij de dames kwam theedrin ken, zei deze lachend: „Er is critiek gekomen op m'n preeken". De manier, waarop 't gezegd werd, deed mij wel vermoeden, dat 't geen ernstig geval was. „Ja, Kees uit uw klas vond m'n preeken eigenlijk vrijwel overbodig, al wat ik vertelde „wist hij allang al van de vertelling van z'n juffrouw". We moesten er beiden om lachen en in ge dachten zag ik Keeesje's gezicht al, tóen hij dat gezegd had. Ik kon er mij op verheugen, dat ik een heel goed plaatsje in Keesje's hart had. Eigenaardig was z'n bezorgdheid voor mij. Eigenlijk geloof ik, dat hij medelijden met me had. Als ik in de klas eens een paar malen wat herhalen moest voor een kleine peuter, die onmogelijk de geheimenissen „van die moeilijke sommen" in eens k:on doorgronden, dan voelde ik altijd Keesje's blikken zoo op mij gevestigd, of hij in zichzelf dacht: „Stakker dat je bent". En onwillekeurig maakte z'n kopje weer het leuke gebaar, waaraan ik zoo echt Keeesjes vriendelijk karaktertje kende. Nu was het op onze school gewoonte, dat één van 't personeel om beurten 's middags van twaalf tot half één bij de overblijvers bleef. Er waren kinderen, die drie kwartier of een uur loopen moesten naar huis. Die aten op school hun boterham op, en beurtelings bleef dan één van ons daar bij. Kees had dat eigenlijk nooit goed kunnen hebben, dat ik dat ook moest doen. Hij had al eens geïnformeerd of ik geen ergen honger had. Maar toen ik na enkele weken ziek te zijn geweest, in 't boterham halfuurtje weer sur veillance had, kon hij eenvoudig niet uit houden. Hij zelf hoefde niet over te blijven. De kinderen gingen weg, en ik bleef bij de gezamenlijke overblijvers. Midden op 't speelplein zag ik kop over hol Kees terugdraven, enkele tellen later een klopje op de deur, de deur gaat open, en met vuurrood gezicht staat Kees voor de deur. „Juffrouw „Ja Kees, wat is er jongen „Juffrouw, hebt u nou geen eten 7" „Nee Kees, maar ik ga immers dadelijk op m'n fiets gauw naar huis om te eten." „Juffrouw, wil ik dan maar boterhammen voor u gaan halen „Welnee, jongen, ik eet liever dadelijk aard appelen." Kees schudde z'n hoofd, dat vond ie toch eigenlijk geen manier van doen. „Zal ik dan uw beker uitspoelen en een beker water halen „Ja, wil Je dat «aar doen?" 'k Had wel niet de minste trek in water, maar ik voelde wel, Keesje moest toch iets kunnen doen, om z'n medelijden te uiten Wat heb ik Kees gemist, de eerste dagen toen hij verhuisd was naar klas drie Zelfs bij de grootste toegenegenheid zijn die kleine peuters je weer gauw vergeten voor hun nieuwen Meester of Juffrouw, „die toch ook weer zoo aardig is". En triomfantelijk zie je ze voortstappen aan den arm van hun nieuwen meester. Maar Kees is me toch nooit heelemaal on trouw geworden. Als hij eens e'efl fijne negen gehad had, of al z'n sommen goed, dan moest hij 't me toch altijd nog even vertellen. Als 't minder goed ging, hoorde ik 't natuurlijk niet. Dan zijn de kinderen al net als groote menschen Neen, onze vriendschap is gebleven, tot ik van die school afging. En dót vond Kees te erg, toen ik heelemaal weg ging M'n beste nichtjes en neefjes! 'k Begin maar dadelijk te vertellen, dat JOHAN ROBIJN te MELISSANT dezen keer den prijs gewonnen heeft. Hij krijgt het boek: „De koster van Sluis". Zoo hoor, nu moet ik het hierbij laten, an ders maak ik ons hoekje te groot. Allemaal heel veel hartelijke groeten van jullie TANTE TRUUS. Gretha van der K. te Andelst, Fijn zeg, dat je zooveel verjaarscadeaux gekregen hebt. Ik hoop, dat je die tasch heel veel gebruiken zal. „Alleen op de wereld" is een prachtboek. Toen ik zoo oud was als jij nu heb ik het zeker wel zes maal gelezen. Jannetje B. ite Den Bommel Ik denk er net over als jij en daarom ben je ook hartelijk wel kom in ons hoekje. Je hebt al dadelijk flink je best gedaan door maar meteen de oplossingen in te sturen. Jij bent dus door je vriendinnetje een raadselnichtje geworden. Dat is aardig hoor. Mien van der K. te Andelst. Het is prettig, dat jullie allebei kunt worden wat je wilt. Hef is allebei mooi werk. Je hebt een mooi ver jaarscadeau voor zus bedacht. Geen wonder, dat ze er blij mee was. Cornells de J, te Dirksland. Kijk eens aan, nu is het veel aardiger nu ik je voornaam ken. Hartelijk dank voor de nieuwe raadsels. Johaa W. B. te Dirksland. Wel, wel wat was jij nog laat op die vergadering. Dat is te begrijpen, dat je 't fijn vond. Je hebt er aardig van verteld hoor. Nu weet ik er ook wat van, al ben ik er niet geweest. Doe ze allemaal de groeten terug. Willem N. te Melissant. Zeker, mag jij ook met ons meedoen. Ik houd van een groote kran tenfamilie hoor. Wat heb jij je best gedaan met schrijven. Abram L. te Den Bommel. Wat grappig van dien kleinen broer. Ik zou hem wel eens willen hooren, als hij verteld, dat hij ook naar Tante Truus wil schrijven. Maar dan zal ik toch nog veel geduld moeten hebben. Bas L. te Den Bommel. Ik vind het prettig, dat je zoo graag met ons meedoet. We hebben het met elkaar echt gezellig in ons Jeugdhoekje. Johanna A. van A. te Nieuwe Tonge. Wel nichtje, noem mij in je brieven enkel maar Tante Truus hoor, dat is veel gezelliger. Als je Juffrouw of Mevrouw schrijft, dan is het net of we geen krantenfamilie zijn. Dan lijkt het allemaal zoo deftig. Wat heb jij dien eersten brief al keurig verzorgd. Jannetje G. te Melissant. Wees maar niet bang, hoor, brieven voor Tante Truus komen wel terecht. Ik zou je wel eens willen zien als je je eigengebreide pakje aan hebt. Ja, die zitten echt lekker warm. Jij hebt anders al heel wat gebreid merk ik wel. En dat terwijl je zooveel moet leeren. Ik houd ook o zooveel van lezen net als jij, maar ik heb net als jij nog heel wat meer te doen dan enkel maar lezen. Doe ze allemaal deg roeten terug. Nellie! W. te Stad aan 't Haringvliet En wat vond ik het erg, dat ik m'n Stadsche kla verblad miste. Ik dacht: ze zullen toch niet ziek zijn. Maar dat was gelukkig niet zoo. Ik denk, dat broer vijftien pond weegt. Heb ik veel misgeraden Tante R. te H„ de hartelijke groeten van Nellie. Arie W. te Stad aan 't Haringvliet Ik ben blij, dat je het boek zoo mooi vindt. Heb je er al veel in gelezen Je hebt zeker wel dapper meegeholpen om alle poters op te maken. Dan zal er voor mij niet veel zijn overgeschoten. Wacht maar hoor, als ik eens op Stad kom. Abram W. te Stad aan 't Haringvliet, Nog eens hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Wil je Pa en Moe ook van mij feliciteeren Ko K. weet den datum, die je me gevraagd hebt. Vraag het daar maar eens aan. Hartelijk dank voor je nieuwe raadsel. Hendrik B. te Dirksland. Wat een reuzen brief was dat van jou. Dat opstel krijgt wel eens een plaatsje in ons hoekje. Ook dank voor al die nieuwe raadsels. Prachtig, dat ik net op tijd kwam met m'n felicitatie. Riek P. te Numansdorp. Dat was nog eens grappig, dat je van den Meester hoorde, dat je een prijs had. Ik had jullie wel ééns allemaal willen zien staan op 't speelplein, 'k Ben blij, dat je 't boek zoo mooi vindt. Doe Pa en Moe deg roeten terug. Gerrit P. te Numansdorp. Dat was niks geen bof, dat jij de bof had. Ik ben blij, dat jullie allemaal weer beter zijn. Er liggen nog zooveel ingezonden raadsels te wachten. Het komt wel hoor. Wat heb je die teekening keurig afge werkt en fijn gekleurd. Daar ben ik blij mee. Bedankt er voor. Jan D. te Melissant Als je die cljferraadsels nog watm oeilijk vindt, dan moet je maar den ken: datl eert later wel. Je bent nog maar een jong neefje in onze familie, ik vind dat je 't toch nog al goed doet. En later vond je de oplossing toch nog. Dat wass fijn. Jacob L. te Den Bommel. Of ik nu knikkeren kan, ja eigénlijk weet ik het niet, want dan zou ik het eerst weer eens moeten probeeren. Vroeger, nou toen was ik een heele piet in. 'k Had er altijd een zak vol, zooveel won ik er. Maar nou heb ik 't in geen poos gedaan, 'k Zal het eens probeeren hoor. Het is een fijn spel, hé Pieter A. L. te Meb'ssanf. Hoe vind kleine broer het, dat hij zoo gauw naar school zal gaan Als hij z'n best doet, kan hij al na een paar maanden met ons meedoen, 'k Heb al eens meer zoo'n neefje gehad, dat zoo jong met ons mee ging doen. Eerst kon hij nog maar een paar woorden schrijven. Nu krijg ik al lange brieven van hem. Dank voor je raadsel 'en prachtteekening. Jacoba G. K. te Stad aan 't Haringvliet. Ja, je kunt er mijn huis op zien. Dus dat treft nog al, hé Wat aardig, dat je zoo dikwijls bij ons eet andere raadselnichtje komt 't Is gezellig om samen der aadsels op te losssen, daar heb je gelijk in. Dirk M. te Melissant. Je brief was nog heele maal op tijd. Daar hoef je je dus niet ongerust over te maken. Dank voor je nieuwe raadsel. Johan R. te Melissant. Wel neef, je hebt ongeveer een buitenlandsche reis gemaakt. Wat leuk, dat je in Poeldijk de „Maas" zag. Daar zou ik hem niet gezocht hebben. Nee, als je uitgaat, komt er niet veel van lezen. Dat weel ik wel. Doe ze allemaal de groeten terug Pieter R. te Melissant Nou hoor, daar b ik blij mee, dat je weer naar school mag. Het is nog een mooie tijd, om die kleurdoos te ge bruiken. 's Avonds is er nog al den tijd voor. Doe Pa en Moe de groeten terug. Aren K. te Dirksland. Het is wel laat, maar toch wil ik je nog feliciteeren met vaders ver jaardag. Tolien blijft altijd e'en gevaarlijke lief hebberij vlak bij de ruiten. Ik kan me wel be grijpen, dat de menschen een beetje bang zijn voor hun ramen. Maar kun je het niet ergens anders doen Het is wel een fijn spel. Je hadt toch nog een lange brief. Henk S. te Middelharnis. Zoo'n drukfoutje hé Maar m'n neefjes en nichtjes zijn nog al vlug, ze hebben allemaal toch het raadsel ge vonden. Een beetje zoeken kan geen kwaad. Annie H. te Stad aan 't Haringvliet Gefeli citeerd met Rietjes verjaardag. Ja, ik heb Papa gezien, maar nu was je er niet bij net als laatst bij Moe. Dat vond ik jammer. Hoe heb je dat hoedje voor pop gebreid Ik heb laatst de groeten van je gehad. Dat vond ik heel aardig. Gerarda S. te Rotterdam. Ik hoop, dat Moe weer gauw heelemaal beter is. Vroeger vond ik het ook verschrikkelijk als Moe ziek was, daarom kan ik het nu v?n jou ook goed be grijpen. Toch gelukkig, dat het niet erg is. Wil je Moeb edanken voor den brief Dat het wat laat was geworden neem ik niets kwalijk hoor. Die Sjaan toch, om ze ontrouw te worden. Tina S. te Nieuwe Tonge. Zoo gauw als ik kan zal ik een patroon in de krant zetten. En als het kan voor borduren. Daar zal ik om denken. Welke kleuren had je voor dat kussen genomen Pa was er zeker wel heel blij mee, dat z'n dochter zoo'n mooi kussen gebreid had Dank voor je raadsel. De beantwoording van enkele briefjes moest tot volgende week wachten. De oplossingen zijn t I. Vliegen. II. Geduld overwint alles. Engeland, goud, staart, wild, veel. III. Woerden. Nieuwe raadsels t I. Ingezonden door Pieter A. L. te Melissant: Het heeft deuren noch Vensters, en toch gaat het open en dicht. Wat is het? II. Ingezonden door Hendrik B. te Dirksland: Wat is de meest verlichte natie III. Ingezonden door Hendrik B. te Dirksland: Wie heeft een houten rug en een harigen buik De oolossingen kunnen, met vermelding van naam, voornaam, leeftijd en adres, tot Vrijdag 14 Februari worden gezonden aan TANTE TRUUS, Bureau „Maas- en Scheldebode", SOMMELSDIJK. Correspon De sle| dreigend dreiging paard di de dame| 'blokkeer: 1. 1. 1. Ook 1. 1. Een si tegische Men toetreder! zet telt oplossing (minimu delijkschj punten Heeft ingezond mee te IK 'M Wit: Zwart] Wit Oplos? Wit 1. DeJ 5. Da8il Zwartl 1. Daf Wit: Zwart| Wit 3f3uqnj no. 132 rubriek Duvergé| Door oore gekj probleen 37) Met lange ai werd, oif De helff hem ooj mocht veel mei Overi| der het Toen hem oml hem. M< Bij zij| wetend, werd bei dragingej vangenel Maar het har) voor de van ont| lang.. Het in het rendon het helt! die bov| Bijbel kwikte. Maar

Maas- en Scheldebode | 1930 | | pagina 2