Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. No. 3597 WOENSDAG 11 DECEMBER 1929 44ste JAARGANG IN HOC SIGNO VINCES W. BOEKHOVEN A ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentlën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers Brieven uit Amerika. Gemeenteraad. Deze Coura.it verschijnt eiken WOENSDAG en 1ATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franc per post f 1.- bfl vooruitbetaling. BUITENLAND bi] vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIjKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIÈN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel DIENST AANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte, die z) beslaan. Advertentien worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. ■MONUMENT TE HAAR- Igheid van Z. K. H. Prins en verschillende andere de onthullingsDlechtlgheld. ;middag de eerste buom- tder leiding van Dr. v. d. dlge tuiniers nemen een noest langs hooggelegen ie overstrooming een DE SOCIALISTEN IN HET BUITEN LAND. De S.D.A.P. ten onzent probeert herhaaldelijk te wijzen op de kloeke daden hunner geestver wanten in het buitenland en zij wijst dan bij voorkeur op de macht van het homogeen inter nationaal Socialisme, waarvan zij in ons landje deel uit maakt. En ze wil er niets van weten, dat die bui- tenlandsche socialisten er toch wel een beetje anders uitzien dan de S.D.A.P. hier in Holland. Toch krijgt men zoo nu en dan gelegenheid om eenig wezenlijk verschil aan te wijzen. Zoo b.v. indertijd bij die beroering over de publicaties van het Fransch-Belgisch verdrag toen de Belgische socialist Kamiel Huysmans in Nederland voor de Socialisten kwam spreken. Onze Hollandsche socialisten kregen toen een geducht lesje van hun buitenlandsch'en collega, hoe ze met „Burgerlijke Staatslieden" op fat soenlijke manier kunnen omgaan Met hun Engelsche roode broeders pakken de socialisten in Nederland geducht slecht uit. Mac-Donald verwerpt den klassenstrijd En nog véél meer wat in Nederland tot het wezen der S.D.A.P. behoort En pas heeft een Engelsch Minister uit het Labour-Kabinet geweigerd om een gevraagde gratie te verleenen aan een ter dood veroordeeld misdadiger Men weet hoe in Nederand de socialisten over de doodstraf spreken en schrijven In Weenen en Frankrijk zijn ze ook al een beetje anders dan de roode heeren in Nederland. En nu de Deensche socialisten Denemarken is voor de Hollandsche S.D.A. P.'ers het land der hope Daar zwaait de socialist Stauning de scepter en die zal de wereld eens laten zien wat ont wapening is. Er is al lang over geroepen. Denemarken waar |de socialisten de baas zijn, zal ontwapenen. En de roode pers in Nederland komt er niet over uitgepraat. Daar is dan de roode dhad Maar nu komt De Maasbode met een verras sende publicatie. „Het Volk" had de katholieke Pers in Ne derland aangeraden, om de Deensche ontwape ningsvoorstellen eens ijverig te bestudeeren. En De Maasbode was zoo welwillend dezen raad op te volgen. Zij heeft er ernstig studie van gemaakt. Maar wat moet De Maasbode nu als vrucht van die studie publiceeren Luister slechts Het resultaat van die studie is, dat wij moeten constateeren, vooreerst dat hetgeen Denemarken doet, niets anders is dan de tot standbrenging van een weermacht ,ter hand having van de neutraliteit en de verdediging van de onafhankelijkheid. In beginsel precies hetzelfde als wat hier te lande geschiedt. Im mers de vervulling van de Volkenbondsyer- plichtingen sluit niet alleen in het leveren van e'en contingent in een eventueel te vormen Volkenbondsweermacht, maar voor alles ver dediging van eigen land, wil men recht doen gelden op steun, door anderen te verleenen. In de tweede plaats, dat Katholieken, in dien zij hier te lande eens met een voorstel zouden komen overeenkomstig dat van Dene marken, de felste bestrijding zouden onder vinden van de sociaal-democraten. In de derde plaats, dat het aan gerechten twijfel onderhevig is, of een voorstel in den geest als thans door minister Stauning ont worpen wel zal leiden tot bezuiniging op de weermachtsuitgaven. De Maasbode treedt dan verder in details, waaruit duidelijk blijkt, dat heel die reorganisatie praktisch niet veel meer dan een naamsverwis seling beteekent. In Denemarken heeft men de lichtingsterkte verminderd, maar daartegenover als eisch gesteld, dat het benoodigde aantal ge heel uit vrijwilligers zal bestaan. In beginsel gebeurt daar wat hier ten lande door de Regeering in het voorjaar van 1928 reeds is voorgesteld, aangediend als het voor stel Posthuma-Boele Het is een kwestie van naamsverandering. De weermacht wordt „wachtcorps" genoemd, de soldaten „konstabels", de officieren „opperkon- stabels enz. Maar in wez'en blijft het leger met z'jn geheele organisatie bestaan. Indeeling van artillerie, vliegercorps, rijksmarine enz. blijft Ziedaar de Deensche Stautingsche berg, die een socialistisch muisje baarde Neen, onze Nederlandsche socialisten zijn niet gelukkig met het voorbeeld hunner buitenland- sche collega's WEER VOOR EEN JAAR. De vaccinedwang heeft men weer voor één jaar opgeschort. De onzekerheid omtrent de resultaten, die zich na vaccinatie opdoen, verplichtte de voorstan ders van den dwang hiertoe. Onzerzijds juichen we dit uitstel toe.' Tijd gewonnen veel gewonnen Onze Anti-Rev.' Kamerfractie zal op haar post blijven om zoo mogelijk van dit uitstel voor goed afstel te maken. Van vaccine d w a n^g moet de A. R. Partij niets hebben ARMISTICE DAY. Armistice is een woord dat „truce" beteekent en „truce" beteekent e'en tijdelijken vredesonder handeling tusschen oorlogvoerende natie's. Zulk een armistice-day hebben wij op 11 No vember. En dan begrijp je wel, dat dit doelt op de vredesonderhandeling na den grooten wereld oorlog in 1918. Ik vind dit woord „armistice" mooi gekozen, het spreekt van een tijdelijken vrede. Het geeft aan dat de groote eeuwige vrede nog niet geko men is, dit woord belijdt, dat het de waarheid Gods accepteert, hetwelk ons leert dat voorna melijk in 't' laatste der dagen oorlogen en ge ruchten van oorlogen zullen vermenigvuldigen en er dus geen aardsche vrede zal zijn. Op 11 November zien wij in de steden de sol daten in een parade marcheeren. Dan kan men onder de toeschouwers af en toe een moeder opmerken met tranen in de oogen. Zij heeft misschien een zoon in dien vreeselijken oorlog verloren Door velen zal die oorlog nooit vergeten worden. 75.000 van onze jongens hebben daar in de bitterste ellende hun leven gelaten. En zeer zeker is het getal invalieden niet minder. Hoe velen zijn er zonder beenen of armen, ja zelfs zijn er die beide missen. Jongens, die in een mand gedragen worden, waar niets meer van over is dan een romp, een stuk lichaam, V/aar nog e'en hart in klopt. O wat is die oorlog toch vreeselijk Het is geen wonder dat alles om vrede roept. En menschelijk geredeneerd, moest deze er toch' ook kunnen zijn. Je zou zoo zeggen, in onzen tijd waar alles op haren en snaren gezet wordt om den mensch te onderleggen met kennis en wetenschap, moest toch zeker het oorlogvoeren, het elkander afslachten uitgesloten zijn Maar zoo is het helaas niet Onze President, hield een rede en het audi torium van de Washington Capitol Big. op de zen „armistice day" en zeide toen „Proper de fence requires millitary strength, (beste be scherming eischt legerkracht)Is het niet diep te betreuren, dat zulk een uitdrukking helaas de volle waarheid uitspreekt Aan het einde van zijn rede, die door de radio in alle huizen kon gehoord worden, zei hij, wij willen wel leger- vermindering, zoo laag zelfs als ook maar één natie gaatmaar dan moeten andere natiën met terdaad toorien dat zij dit ook willen „Voor- loopig hoop ik", zei hij verder „dat wij eerst een onderling contract krijgen, waarbij de sche pen die voedsel overbrengen voor oorlogvoe rende natie's, ongedeerd de zee kunnen beva ren, opdat er geen vrouwen en kinderen meer sterven van honger." Laat ons hopen, dat deze billijke eisch van onz'en president, vervuld worde. Hoe jammer is het, dat het meerendeel van ons volk niet meer belijdt, dat er alleen vrede is. in het bloed van Christus, en dat alle men- schelijke wetenschap, welke dit miskent, op een eeuwigen oorlog zal uitloopen. Mocht het maar meer beleden worden, dat ons bedorven hart, oorzaak is van al die ellende. Werd dit maar meer in de inrichtingen van wetenschap geleerd, dan zou een vredesconferentie meer hoop voor de toekomst geven Zeer terecht is door een Amerikaansch theo loog beweerd, dat de kerke Christi hier ook schuldig staat. Zij is een passief toeschouwster schuwt alle actie voor het onfeilbaar Woord Gods op het terrein van wefenschap en politiek. En waar zij nog tracht haar invloed te doen gelden, daar wordt die invloed geneutraliseerd door haar eigen verbrokkeling en onderling ver- eten en verteeren. Aan dit woord dacht ik, toen ik in de „Maas- en Scheldebode" las, hoe een man die als leider optreedt en zich bij voorkeur Christen noemt, Uw Antirevolutionaire Kamerlid Mr. Heemskerk, die toch zeker als Staatsman getoond heeft, een waardig Christen te zijn, verdacht aan de kaak stelde, zelfs met een edel Christelijk streven, n.l. de regeering attent te maken op haar onchris telijke handeling, aangaande de Zeppelinvlucht op Zondag over Nederland. En nu weet ik wel, dat dergelijke tactiek op de massa geen invloed heeft, daar is ook in Nederland gelukkig een volk, dat nuchter is. Maar ik kan mij niet voor stellen dat een man, die zich Christen noemt, nu werkelijk zelf gelooft, dat hij Gods Koninkrijk dient met zulke tactiek. Neen, ik ben het volko men eens met den schrijver van de „Uitkijk", dat dit berekenende politiek is, die niets anders beoogt en nergens anders op berekend is, dan nog een kamerzetel van de Christelijke partijen te veroveren. Zoo wordt de actie voor Gods Koninkrijk ver moord. En dit is moeilijk te verstaan. Zeer lo gisch is het dat de wereld positie neemt tegen over het volk des Heeren, maar dat er onder de Christ'enen zelf zoo gedaan wordt, is niet ge makkelijk in overeenstemming te brengen met het allervolmaakste gebed „Uw Koninkrijk kome". Maar wij weten, dat er velen zijn geweest en zullen blijven die de Kerk des Heeren méér kwaad gedaan hebben, dan die buiten staan en vandaar ons bekampen Laat ons ook in dit opzicht wakend zijn Je AMERIKAANSCHE VRIEND. VERSLAG van den vergadering van den Gemeenteraad van SOMMELSDIJK, op Vrijdag 6 December 1929, n.m, 3 uur. De Voorzitter opent de vergadering met ge bed. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is e'en verzoek van het Comité der Vereenigingen van Burgemeesters en Secre tarissen in de Kanton Hoorn, Purmerend, Alk maar en Schagen met verzoek adhaesie te be tuigen aan een adres, gericht tot d'en Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en de Tweede Kamer der Staten-Generaal, betref fende classificatie der gemeenten volcfens het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1928, in verband met onderwijsbelangen ten plattelande. B. en W. stellen voor tot adhaesiebetuiging, waartoe wordt besloten. Het Bestuur van de vereeniging ter bevor dering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Sommelsdijk" alhier, vraagt om doorhaling der hypotheekstelling, rustende op een gedeelte van een perceel land aan den Langeweg, zulks in verband met den bouw van een viertal plaatsjes. B. en W. stellen voor" tot de gevraagde door haling toestemming te verleenen.- Aldus wordt beslofen. Daarna wordt vastgesteld eene wijziging van de gemeentebegrooting 1929. De behandeling der begrootingen wordt uit gesteld, vermits de heer Le Comte, rapporteur van de commissie van onderzoek, eerst 4 uur ter vergadering kan zijn. De VOORZITTER doet mededeeling van een brief van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, waarin deze bericht, dat de regeling van 1928 in zake geldelijken steun aan de emigranten ook zal gelden in 1930. B. en W. stellen voor aan de uitvoering dezer regeling mede fe werken, waartoe wordt be sloten. Het Bestuur van de vereeniging ter bevor dering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Sommelsdijk" alhier, zendt ter goedkeuring het Reglement, houdende alge- meene voorwaarden, waarop door het Bestuur der vereeniging hypothecaire geldleeningen zul len worden aangegaan. Aan dit reglement wordt op voorstel van B. en W. goedkeuring ver leend. De heer LE COMTE (S.G.P.) komt ter ver gadering. De VOORZITTER vraagt den heer le Comte verslag te willen uitbrengen namens de com missie van onderzoek omtrent de begrooting van het Burgerlijk armbestuur en weeshuis. De heer LE COMTE deelt mede, dat de com missie omtrent deze begrooting geen bemerkingen heeft en den Raad adviseert tot goedkeuring. De begrooting wordt daarna goedgekeurd met algemeene stemmen. Zij sluit in ontvang en uit-, gaaf met 17112.49. De heer LE COMTE zegt desgevraagd, dat het oordeel der commissie omtrent de begrooting der gemeenschappelijke gasfabriek niet zoo gun stig is, zoodat de commissie den Raad moet ad- viseeren deze begrooting niet goed te keuren. De commissie maakt ten eerste bezwaar tegen een post op d'en kapitaaldienst voor het maken van een wisselplaats in de haven achter de gas fabriek bij eventueele stagnatie in de haven ten gevolge van het lossen of laden van schepen achter de fabriek. De commissie maakt bezwaar tegen het woordje „eventueel". Zonder schrap ping van dat woordje „eventueel" moet de Raad de begrooting niet goedkeuren. Ten tweede maakt de commissie bezwaar tegen het herhaaldelijke uitschakelen van de be voegdheid van den Raad. Art. 17 van de ge meenschappelijke regeling voor het beheer der fabriek bepaalt, dat geen posten van uitgaaf mogen worden overgeschreven zonder goedkeu ring van de gemeenteraden van Middelharnis en Sommelsdijk. Nu heeft het de aandacht der commissie getrokken, dat men beneden aan het Zandpad bezig is een gebouw op te trekken. Dit wekt bevreemding, waar in vorige rapporten meer dan eens werd gezegd, dat dit terrein be schikbaar moest blijven voor een eventueele ver plaatsing der fabriek. Het stichten van dit ge bouw kan maar uit één post gedekt worden en dat is de post voor onderhoud. Het is de vraag of door het stichten van dit gebouw deze post niet zal worden overschreden. De VOORZITTER zegt, dat het gebouw beneden aan het Zandpad ten laste der begroo ting 1929 komt. Thans is de begrooting voor 1930 aan de orde. Spr. verzoekt den heer le Comte deze twee begrootingen uit elkaar te houden. De heer BLOK (S.D.A.P.) "maakt de opmer king, dat nu bij de begrooting voor 1930 toch het heele beleid der fabriek ter sprake kan wor den gebracht. Dat is bij eene begrooting zoo de gewoonte. De VOORZITTER deelt mede, omtrent de stagnatie in de Sommelsdijksche haven door het laden en lossen van schepen achter de fabriek inlichtingen te hebben ingewonnen bij den Di recteur. Hij is tot de conclusie gekomen, dat er geen stagnatie is geweest. De Gascommissie stelt zich op het standpunt, dat bij de eerst voorkomende stagnatie de post kan worden uit gevoerd. De heer LE COMTE vraagt of de Gas commissie omtrent dezen post homogeen was. Is het woordje „eventueel" met aller goedvinden in dezen post opgenomen. De VOORZITTER zegt, dat dit niet het geval is. De heer LE COMTE maakt de opmerking, dat indien de Raad dezen post zoo goed keurt zij in strijd komt met een vorig be sluit. Er is besloten, dat de wisselplaats in de haven in het jaar 1930 zou worden uitgevoerd. Wordt nu met dezen post genoegen genomen, dan maakt de Raad zich belachelijk. De heer JOPPE (V.B.) zegt, dat de wissel plaats zal worden gemaakt, zoodra er stagnatie komt. De heer LE COMTE antwoordt, dat de Raad de begrooting zooals zij daar ligt niet zal kunnen goedkeuren. De VOORZITTER merkt op, dat deze aan gelegenheid ten slotte wel door de Kroon zal moeten worden uitgemaakt. Hij gelooft niet, dat zoo tot een oplossing zal worden gekomen. De heer BLOK heeft het onaangename ge voel, dat de Raadsbesluiten niet worden opge vat zooals ze zijn genomen. De Raad heeft besloten, dat de wisselplaats in de haven zou worden uitgevoerd in 1930 zonder eenig voor behoud. Nu begint men weer van voren af aan: bij „eventueele" stagnatie in de havën zal de wisselplaats worden gemaakt. De Raad zal nu hebben uit te maken of ze met dit woordje in het gelaat verdwijnen spoedig door deze des avonds met wat PUROL in te wriivnn en door zich des morgens te wasschen met warm water en gewone zeep of beter nog met Purolzeep. 't Voldoet iedereen. „eventueel" genoegen neemt. Hij wenscht aan de intrekking van het vroegere Raadsbesluit dat bepaalde dat de wisselplaats in 1930 zou worden uitgevoerd, niet mede te werken. De voorgestelde post negeert de uitspraak van den Raad van Sommelsdijk. Hij vertrouwt, dat de Sommelsdijksche leden niet aan het aldus redi- geeren van dezen post zullen hebben medege werkt, want dan zouden zij in strijd hebben gehandeld met een vroeger genomen raadsbe sluit, waaraan zij hunne stem hebb'en gegeven. Spr. wil de begrooting terugzenden aan de Confmissie van Beheer met verzoek om het woordje „eventueel" te schrappen. De heer SLIS (C.H.) maakt de opmerking, dat de Raad aan dezen post nooit zijne goed keuring zal kunnen verleenen. Weth. MIJS (V.B.) zegt, dat het er wel iets van heeft, of de raadsleden geen vertrouwen meer stellen in de leden van de Commissie van Beheer, welke voor Sommelsdijk zitting hebben. Spr. zegt nog altijd op hetzelfde standpunt te staan, hij heeft altijd gezegd, dat er een rede lijken grond moet wezen om het werk door te zetten. Maar de Raad moet zorgen, dat deze post op de begrooting blijft. Wordt het werk in 1930 niet uitgevoerd, dan moet de post weer op de begrooting voor 1931 komen, enz. In de Gascommissie heeft hij zich op hetzelfde stand punt geplaatst, hoewël hij er ook voor is om het woordje „eventueel" te schrappen. De heer JOPPE (V.B.) zegt er nog op te willen wijzen, dat er in den laatsten tijd voor de gasfabriek kleinere schepen komen. Hij heeft indertijd de opmerking gemaakt, dat de haven niet overal even diep is uitgebaggerd geworden. Het blijkt, dat hij gelijk heeft gehad. Af en toe blijven er schepen in de haven vastzitten. De VOORZITTER zegt, dat de commissie van onderzoek voorstelt de begrooting niet goed te keuren, maar terug te zenden naar de Com missie van Beheer met verzoek om het woordje „eventueel" in den post voor den aanleg eener wisselplaats te schrappen. Hij wil dit voorstel in stemming brengen. Het wordt met algemeene stemmen aange nomen. De heer LE COMTE komt nu op verschil lende plaats gehad hebbende handelingen, welke geen steun vinden in de gemeenschappelijke re geling. De eenige post waaruit het in aanbouw zijnde gebouw beneden aan het Zandpad kan worden betaald is de post voor het onderhoud. Het gebouw zal omtrent 4000 kosten, de vraag is nu maar: kan dat uit dezen post. Zoo niet, dan is er in strijd gehandeld met de gemeen schappelijke regeling, welke bepaalt, dat geene posten mogen worden overschreden zonder goed keuring van de beide Raden. De VOORZITTER zegt den Directeur er op te hebben gewezen, dat eigenlijk eerst de goedkeuring der beide Raden noodig was, maar volgens den Directeur is dit nog lang niet uit gemaakt. Wanneer het gebouw uit een bestaan- den post wordt bestreden, wordt er geen be voegdheid overschreden. De heer LE COMTE antwoordt, dat als later blijkt, dat de post overschreden zou zijn, de Raad voor een voldongen feit staat. De VOORZITTER had het wel beter ge vonden als deze zaak niet zoo op slag was uit gevoerd geworden. Daarvoor is echter wel ee nige verschooning te vinden. De Directeur der fabriek moet veel materiaal in de open lucht laten staan. Voor een goeden gang van zaken kan hij een bergplaats niet missen. Wanneer nu de Directeur, die de technische leiding van het bedrijf heeft, van oordeel is, dat er een berg plaats noodig is, kan de Commissie van Beheer moeilijk zeggen: wij doen het niet. De heer LE COMTE heeft nog een bezwaar. Er zijn in Middelharnis en Sommelsdijk samen ongeve.er 40 ambachtslui. Gaat het nu op, dat door d'en Directeur een paar ambachtslui worden aangewezen voor de uitvoering van dit werk met uitschakeling van alle anderen. Spr. is blij zelf bij deze zaak geen belang te hebben en er dus vrijelijk over te kunnen spreken. Was het nu niet wenschelijk geweest om allen in de ge legenheid te stellen mede te dingen. Voor een ietwat belangrijken bouw is aanbesteding altijd wenschelijk. Het is nu niet zeker, dat de meest concurrente prijzen zijn bedongen. De VOORZITTER antwoordt, dat dit hier in zit, dat aanvankelijk de bedoeling was om het gebouw in hout neer te zetten, dan was het vanzelf uitgevoerd door dén timmerman, die dit jaar voor de fabriek werkt. De heer LE COMTE zegt, dat dit ook vreemd is De commissie van Beheer besloot tot het bouwen van een houten loods. In die commissie hebben ook zitting de Burgemeester en de Wet houders van Middelharnis. En later besluit het college van Burgemeester en Wethouders, dat geen houten loods zal worden gebouwd, maar een steenen. De VOORZITTER antwoordt, dat bij nadere overweging bleek, dat het niet wenschelijk was om daar een houten gebouw neer te zetten. De heer LE COMTE zegt, dat dit niet weg neemt, dat er in de Commissie van Beheer be sloten was tot het bouw'en van een houten loods en nu is er begonnen met het bouwen van een steenen loods zonder dat de commissie daarin was gekend. De VOORZITTER antwoordt, dat dit een fout is van den Directeur. Spr. heeft nog tegen den aannemer gezegd met het werk te stoppen, maar dat ging niet meer, alles was er voor klaargemaakt. De heer DIJKERS (A.R.) zegt, dat de Raad met den Directeur niets te maken heeft. Die is verantwzordelijk tegenover de Commissie van Beheer. De VOORZITTER antwoordt, dat de Direc teur zich ook wel voor de Commissie zal hebben te verantwoorden. De heer BLOK stelt op den voorgrond geen person'en aan critiek te willen onderwerpen. Maar verschillende zaken aan de fabriek gaan niet goed. Er staat daar nu een steenen gebouw zonder dat de Commissie van Beheer er iets van af weet. Hij wil zich niet inlaten met de vraag of het gebouw al of niet noodig is, dat is een zbak van de Commissie van Beheer. Wanneer spr. goed is ingelicht, dan is er aan het Zandpad een monsterkamer gebouwd zonder dat één lid der Gascommissie er iets van af wist. De directeur treedt als een dictator op. Ook nu weer: de Commissie van Beheer heeft last gegeven tot den bouw van een berg plaats, waarvan de kosten ongeveer 2000 zouden beloopen en er wordt er een gezet van 4000. Is het de Commissie van Beheer bekend, dat de Directeur der fabriek met een fitter naar Zierikzee is geweest voor een zeker werk De Directeur heeft bovendien 3000 H.L. cokes naar buiten de gemeente verkocht zonder dat de Commissie van Beheer daarin werd gekend. Spr. stelt de volgende motie voor „De Raad' van de gemeente Sommelsdijk in openbare vergadering bijeen, Gehoord hebbende de bespreking betreffende het eigenmachtig optreden van den Directeur der gemeenschappelijke gasfabriek van Middel harnis en Sommelsdijk, Spreekt als zijn meening uit Dat dit eigenmachtig optreden in strijd is met zijne Instructie, verzoekt de Gascommissie die

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 1