DAMEN DAMEN Bloembollen. KOOPJES ssfisfojlp-a- Hoofdknecht Voorman, Hoofdknecht. ttMlRSCUDIIIIIIB itnioiisitiiim van Hen LandDouiMsMcursus IHIEISIOIERIJ Heclograieer maden Fa. ik. Boekhoven Zonen j. r. mmm zonen DRUKWERK UI. BOEKHOUEfl ZB. SOmiYlELSDIJK HOOFDSTEEG 14 ct. Ziel ue Etalages Gemengd Nieuws. c. uialrauen, uieerensteifi, Hiliegom. Verloofd marinus w. wielaard neeltje j. borstlap MIDDELHARNIS, Verloofd A. M. DE LINT M. BRABER Azn. DEN BOMMEL p. boeter Jz. l. van der wende jD. Ondertrouwd32050 D. C. SLIS Lz. T. VAN DEN TOL OHDETONGE, Ondertrouwd adriaan c. schilperoort jans mastenbroek OUDETONGE, K. ROODZANT J. A. VAN LOON AHTHONIE WOUTERS CORNELIA URN DEN BERB LAUUIERENS DIRK IN 'TUELD ANTJE UAN DEN BERB 45 jarig Huwelijksfeest op Woensdag 11 Decem ber des nam. 2.30—6 en 7—9 in het Weeshuis te SOMMELSDIJ k Er zal gelegenheid zijn inlich tingen in te winnen en opgave te doen van leerlingen voor den in Januari aan te vangen nieuwen cursus. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. 32039 annex Kruideniers en fieldersche waren. Ta|6B1S Bouwkundig Bureau TE SASSENHEIM, bevelen zich beleefd aan tot het geven van adviezen, maken van ontwerpen, houden van aanbe stedingen van alle bouwwerken, enz. enz. 32037 De Edelachtb. Heer J. A.CHAR- BON, Burgemeester te Stellendam, stelt zich gaarne beschikbaar in lichtingen over ons adres te geven. LEVERT DE FIRMA De leden der Landb.-Onderlingen behooren zich voor 15 Dec. op te geven bij den Secr. tot deelname aan de Ziektewet. Op het form, van den Raad van Arbeid vuld men dit onder No. 4 in. Andere werkgevers en onderwerkgevers, als Timmerl., Bakkers, Mole naars, enz., kunnen hier ook bij aansluiten. Na 15 Dec. komt hij die niet is aangesloten bij den Raad van Arbeid. De Secretaris, A. W. KEIJZER, HERRINGEN, 5 Dec. 1929. Koopt toch bij: daar vindt U ZATERDAG begint de Extra lage prijzen voor alle artikelen o.a. Pyama Flanel 28 Hoofdsteeg 31 Telef. 4616, Rotterdam Over de techniek van het wandelen vertelt t L. A. Kremer. Op welk een wijze de St. Pietersberg is ge schonden, maakt G. A. van Schaik den lezers duidelijk- E. d' Ailly laat zich kennen als een be- kwaam gids voor hen, die in de omgeving der hoofdstad wenschen te wandelen. Voor de bewoners onzer residentie en om geving is Meyendel een boeiend recreatieoord; q P. Klijn leidt ons door deze streek vol schoonheid. N. Tinbergen heeft het over zijn geliefde roof vogels, wier doen en laten hij schetst. Rinke Tolman schrijft waardeerend over het Zwiterschel prachtwerk „Wald und Wild". Van de Amsterdamsche Maatschappij van Levensverzekering ontvingen we e'en duidelijke Maandkalender. De kleurencombinatie is heel goed getroffen, de uitvoering is keurig. Voeding en Hygiëne. Populair weekblad ge wijd aan de Volksgezondheid. Dit tijdschrijft lijkt me waard, dat het door velen gelezen wordt. De artikelen zijn heel een voudig en prettig geschreven, over alles wat de gezondheid betreft. Zoo vinden we er nu een artikel over Vleesch en vleeschhygiëne; Gees telijke hygiëne; Wat de Geneeskndige Statistiek ons leert; Tandsteen; Lupusbehandeling en dieet; Wat maken we van de gro'ente van den dag Iets over houdbaarheid, benamingen en kwali teiten van vischconserven; Vermageringskuren, enz. Vooral 't laatste onderwerp staat bij veie dames in 't centrum van belangstelling; hier wordt er echter nuchter en zakelijk over ge schreven, en gewaarschuwd waar gevaar dreigt. We kunnen dit blad van harte aanbevelen en bij uitzondering, omdat het bevordering van een algemeen belang bevordert, zeggen we den abon nementsprijs er bij: 1.25 per kwartaal. De Weg tot Gezondheid. Dit werkje beoogt ongeveer hetzelfde, doel als boVengenaamd tijd schrift. 't Is goed geschreven en geeft veel be- hartenswaardige wenken. Van den uitgever H. ten Brink te Arnhem ontvingen we de nieuwe uitgaven in zijn Zon- dagschool-utgaven. Direct doen de boekjes ons al prettig aan, want het uiterlijk is keurig verzorgd en ook als we de boekjes doorbladeren, maken ze een prettigen indruk. Ze zijn goed geïllustreerd door Jeanne Taure en voor deze illustraties kunnen we niets anders dan lof hebben. De uitgever zorgde voor mooi papier en duidelijken royalen druk. Met z'n achten, door W. Blomberg-Zeeman. Dit is e'en heel aardig boekje, dat op prettige wijze 't lief en leed van 't eenvoudige bosch- watersgezin beschrijft. Een frissche geest komt ons uit dit boekje tegen. Geen onwerkelijk vroom gefemel vooral van kinderen, wordt ons op- gedischt. Een voudig en natuurlijk is de houding van de boschwachterskinderen. Maar in het ge zin heerscht een zuivere christelijke geest. Ook de figuur van de freule is goed geteekend. We kunnen dit boekje gaarne aanbevelen. Mientje, door Catherina Bronsv.eld. Daar heb je hier in Mientje weer zoo'n on natuurlijk vroom en preekend kind. Zoo zijn kinderen niet en we moeten ze zoo niet teekenen in onze kinderboeken. Daar bereiken we het tegenovergestelde mee van wat we bij de kin deren bedoelen. De schildwacht en zijn vriend, door P. de Zeeuw. Dit eenvoudig, ongekunsteld geschied kundig verhaal uit den Slavenoorlog kunnen we gaarne voor Zondagsschoolectuur aanbevelen. Kees van den dokter, door J. H. Huismans- Schipper. Kees is een leuke jongen, maar heeft ook z'n gebreken. Kees haalde een echt leelijke streek uit, doch voor het uitkomt heeft Kees berouw over wat hij deed. Frisch 'en vlot ge schreven. Voor kinderen echt boeiend. Brammetje Durf, door W. Blomberg-Zeeman. Bram durft alles en daardoor „voelt" hij zich boven zijn vriendje, die niet zoo'n overdreven durf-al is.' Doch Bram heeft van zijn vriendje de les geleerd, dat je een grooten held kunt zijn zonder allerlei gekke sprongen en klimpartijen aan te durven, 't Is ook een echt verhaal voor jongens, die dit gaarne zullen lezen. We kunnen het ook van harte aanbevelen'. Van den uitgever G. F. Callenbach te Nijkerk ontvingen we een groote collectie Zondags' schooluitgaven- Vóór we aan de bespreking van de uitgaven toekomen, willen we ten eerste de aandacht vestigen op het feit, dat het dit voorjaar 75 jaar geleden is sedert de vader van den tegenwoor- digen firmant de zaak begon. In den uitgebreiden catalogus, die de uitgever telken jare bij zijn Zondagsschooluitgaven bij voegt, wordt er een 'enkele bladzijde gewijd aan dit heugelijk feit. Met groote instemming nemen we het gedichtje op, dat een zakenvriend van den uitgever bij het 75-jarig bestaan den uit gever aanbood. Drie kwart eeuw mocht „Goet, Frisch, Claer Het land ten sieraad wezen. Als held-re beek, die schooner vliet Naardat zij meer haar bron verliet, Wordt gij terecht geprezen, llw loop werd naar de jeugd gericht, Die gij aan u wèl hebt verplicht Door uwe milde gaven Maar ook wij, oud'ren mochten vaak Ons, na volbrachte taak, Aan 't geen gij aanboodt, laven. Blijf dan bij uwen verd'ren gang, Die dime nog veel jaren lang, Ons volk verkwikken, drenken En moge God op al het „goed Dat gij, „frisch, klaar" steeds en doet, Zijn rijksten zegen schenken 1 Komen we nu tot de bespreking van de Zon dagsschooluitgaven. Het uiterlijk is eVerf keurig verzorgd als andere jaren. Daarover hebben we alle lof. Mooi papier, duidelijk en van de meesten goed verzorgde illustraties. De uitgever heeft er alle zorg aan besteed en we kunnen er aan toevoegen; zooals we dat gewend zijn van Callenbach. Door verschillende personen zijn de illustraties verzorgd. Tjeerd Bottema spant de kroon. Vanzelf. Een boekje van Van der Hulst en geïllustreerd door Tjeerd Bottema, dat is voor onze kinderen een ideaal iets. Doch ook de illustraties van Annie van de Ruit ver dienen alle waardeering, die maken direct een pretticjen fleurigen indruk. Daarnaast kunnen we ook met waardeering Jaenne Taure noemen, die werkelijk aardige ilustraties levert. Verder zijn door weer de oude bekenden Henk Poeder, E. J. Veenendaal, Isings en O. Geerling. Als een bekende, die we helaas onder de illustraties weer terug vinden, noemen we Frans van Noor den. Die geeft altijd zulke ongezellige plaatjes. De menschen hebben bij hem meestal grove, ontevreden gezichten. Neen, de illustraties van Frans van Noorden kunnen we niet roemen. Eer het tegendeel. We zullen allereerst de titels der herdrukken geven. Die zullen we niet breedvoerig bespreken. 'Het feit, dat het een herdruk is, zegt al genoeg ten gunste van het boekje. De bloem op de rots, door Ida Keller. Ge- ilustreerd door Henk Poeder, 2e druk. De blauwe enveloppe, door M. C. Fallentin. Geïllustreerd door E. J. Veenendaal. Tweede druk. Naar huis, door L. Penning. Geïllustreerd door Jaap Veenendaal. Tweede druk. Peerke en zijn kameraden, door W. G. van der Hulst. Geïllustreerd, door Isings. Vierde druk. Nellie, de kleine wildzang, door Wilhelmina Riem-Vis. Geïllustreerd door S. G. Schroder. Derde druk. Jan van Diemen, door E. Gerdes. Zevende druk. De kanten zakdoek, door E. Gerdes. Geil- lustreerd door Isings. Tiende druk. Gerdientje, door W. G. van der Hulst. Ge ïllustreerd door E. J. Veenendaal. Tweede druk. Van een klein meisje en een groote klok, door W. G. van der Hulst. Geïllustreerd door Frans van Noorden. Zesde druk. SERIE VOOR ONZE KLEINEREN. Deze zes zijn allen van W. G. van der Hulst en geïlustreerd door Tjeerd Bottema. Het huisje in de sneeuw. Vierde druk. Van den boozen koster. Vierde druk. Van Bob en Bep en Brammetje. Vijfde druk. Van drie domme zusjes. Derde druk. Zoo'n griezelig beest. Tweede druk. Ook het nieuwe boekje Het wegje in het koren is een echt fijn boekje voor de kleintjs. Verder weer de andere boekjes Clare's Kerstgeschenk, door Johanna Bree- voort. Geïllustreerd door Frans van Noorden. Tweede druk. Rimkje's rapport, door Arie Dane. Geïllus treerd door Frans van Noorden. Tweede druk. Zoo'n vreemde jongen, door W. G. van der Hulst. Geïllustreerd door Frans van Noord'en. Vierde druk. Op Vredebest, door S. J. Loosjes-Buitel de la Rivière. Geïllustreerd door Frans van Noorden. Tweede druk. Aleida, door Johanna. Geïllustreerd door E. Geerling. Vierde druk. Het gat in de heg, door W. G. van der Hulst. Geïllustreerd door Frans van Noorden. Derde druk. Nu rest nog de serie herdrukken van de kleine boekjes, wier uiterlijk niet zoo fleurig aandoet in hun ouderwetschen omslag. Van iets heel prettigs, door Aleeta Hoog. Geïllustreerd door Jeanne Taure. Derde druk. Een held, die Oranje liefhad, door E. Gerdes. Derde druk. De koster van Sluis, door J. C. Luitingh. Vierde druk. Aan het Scheveningsche strand, door Johanna. Vierde druk. Een kloek Amsterdammer, door E. Gerdes. Vierde druk. De Heer verlaat de Zijnen niet, door C. F. Schöttelndreiër. Achtste druk. Sneeuwvlok en Bruinoogje, door Johanna. Vierde druk. Blinde Frans, door P. J. Kloppers. Vierde druk. De satijnen das, door E. Gerdes. Zesde druk. We beginnen nu aan de nieuwe uitgaven. De boekjes boven 1.— zijn in prachtband ver krijgbaar. Een gebonden exemplaar werd ons toegezonden. Het is een keurig bandje, waar door zoo'n boek zich zeer goed leent voor een geschenk aan onze jongens en meisjes. Langs 's levens kronkelpaden, door Ida Keller. Geïll. door Annie van de Ruit. 't Is wel zoo ongeveer volgens 't gewone recept geschreven, 'n Arme jongen en groot vader, die na veel tegenslag door rijken er bo venop geholpen worden, waardoor alles goed afloopt. Maar 't is boeiend en vlot geschreven, er heerscht een friessche Christelijke toon in dit boekje, waardoor we het zeer zeker kunnen aan bevelen. De derde, door D. Menkers-van der Spiegel. Geïll. door Anni van de Ruit. Een goed geschreven verhaal uit het gewone leven, 't Gaat meest over twee zusjes en een vriendinnetje, 't Tweede zusje komt na jaren bij Grootmoeder te zijn geweest weer bij Vader en Moeder thuis, dan wordt ze de derde in 't vriendschapsverbond van haar zusje en haar vriendinnetje. Eerst gaat het niet. De zusjes, elkaar ontwend, kunnen niet samengaan. Doch zorgen en verdriet helpen om ze bij elkaar te brengen. Dan gaat het wel met z'n drieën. Dit boek ook gaarne aanbevolen. Reina's eerste H.B.S.-jaar, door Heieen. Ge ïllustreerd door Jeanne Taure. Reina heeft 't niet makkelijk, dat eerste jaar op de H.B.S., terwijl ze zelf uit e'en dominees gezin komt. Enkele dingen schijnen zoo mooi en toch zoo onschuldig, maar daar m a g ze niet aan meedoen. Doch later, als ze er ook niet meer aan mee wil doen, vindt ze haar even wicht terug en dan kan ze 't ook goed vinden op de H.B.S. De goede en prettige sfeer in haar ouderlijk huis, is uitstekend weergegeven, 't Is boeiend en frisch geschreven. Ook gaarne aan bevolen. Met de „Eendracht", door H. de Merwe. Geïll. door Henk Poeder. Onze jongens zullen het e'en fijn boek vinden enwe kunnen het ze gerust in handen geven. Het is een goed boek. Toch een Kerstkindje, door Catharina Brons veld. Geïll. door Jeanne Taure. De tweede moeder van Truusje heeft het niet makkelijk met haar. Buurvrouwengestook had den het kinderzieltje al zooveel kwaad gedaan ten opzichte van de tweede moeder. Maar moe der wint het met veel, veel geduld en groote liefde. Dit boekje ook gaarne aanbevolen. Bram's ontdekkingstocht, door Jac. Hazevoet. Geïll. door Henk Poeder. Het verhaal speelt af in Indië. Dat verhoogt de aantrekkelijkheid van dit jongensboek. Voor onze jongens een heel goed boek. Toch een jongen, door H. Menkes-van der Spiegel. De jongens kunnen het ook zoo moeilijk heb ben in hun jonge leventje. Guus, door z'n zwakke gezondheid, moet zich wat ontzien, is wat bedaard en kalm en krijgt daardoor op school de meisjesnaam Guusta. Maar als blijkt, dat er in hem een echt moedig hart huist, wordt hij Guusta-af en krijgt hij het op school heel wat prettiger. Dat is het eenvoudig gegeven verhaal van dit aardig boekje. Om een puntenslijper, door L. A. Lever- Brouwer. Geïll. door Henk Poeder. Geertje heeft een stuiver gestolen. Gestolen ja, dat was zoo gegaan: Ze wilde de stuiver net in de kerkezak werp'en, toen 'n haastige juffrouw haar voortduwde. Zoo was Geertje de kerk al uit en nog had ze de stuiver. Had ze die toen maar aan Moe teruggegeven. Neen, maar ze kocht er deb egeerde puntenslijper voor. Het bezorgt haar heel wat onrust. Ze krijgt echt berouw en belijdt haar kwaad. Boeien en vlot geschreven. Toch de sterkste, door H. te Merwe. Geïll. door Jan Wiegman. Voor de jongens ook een boek om zoo echt van te genieten. Het krantenmeisje, door Jac. Hazevoet. Geïll. door Jeanne Taure. Vriendschap tusschen het krantenmeisje en Jopie het meis je van gegoede ouders. Sien, het krantenmeisje, komt uit e'eri arm, maar net ge zin, en Jopie's ouders vinden de vriendschap best. Daardoor komt Jopie's vader onverwachts in aanraking met Sien's buurjongen. Jopie's vader ontfermt zich over dien jongen, een echte deugniet, die later natuurlijk goed gaat oppas sen. De gegevens zijn wel goed, doch de be schrijving kon boeiender wezen. De Kerstvacantie van Jo en Jan, door P. J. Risseeuw. - Een fijne vacantie hebben Jo en Jan bij hun oom, den vroegeren zeekapitein. Ze genieten en dek inderen zullen meegenieten als ze dit werkje lezen. Ook aanbevolen. Nu resten nog vier kleine boekjes, die we even zullen noemen. Het zijn alle prettige, goed geschreven verhalen. Het Jodinnetje, door H. H. S. (Heimanna). Geïll. door Henk Poeder. Lammetjelief, door D. de Vries-Kikker. Geïll. door Jeanne Taure. Het Poppenhuis, door D. Menkens, van der Spiegel. Geïll. door Jeanne Taure. Zieke Emmy, door Francina. Geïll. door Henk Poeder. Bij deze Zondagsschooluitgaven zijn weer een zestal Kerstliederen van D. van Wijck. Het is nu reeds het 34ste zestal. Gaarne spreken we onze waardeering uit over hetgeen de heer Callenbach ook dit jaar weer aanbied voor onze Zondagsscholen. De catalogus wordt op aanvraag gaarne toe gezonden. »Angstavond.« Met roode wangen en ronkend gebrom staat de kachel hel te gloeien het glazen peertje, in de veilige ommanteling van het groene glr.zen kapje straalt een felle bundel licht uit over de paparassen op de geelbruin houten lessenaar, over den staten invullenden inspec» teur van politie en een klein gedeelte van het vale zeil, dat den grond van het bureau be» dekt. Het is omstreeks het middernachtelijk uur. Van buiten dringen vage geluiden door binnen klinkt het tikken van de klok, het snorren v an de kachel en het gekras van een pen. Plotseling scheurt de bel van de telefoon door de betrekkelijke stilte. »Hallo klinkt vragend de stem van den inspecteur. Aan den anderen kant spreekt een opgewonden stem er is onraad in de wijk Een vrouw, die in een van de dwarsstraten in de buurt woont, heeft, thuis komend, een inbreker op heeter» daad betrapt, er brandde althans licht op haar verdieping en een gebroken sleutel stak in het slot. Of de politie maar dadelijk wilde komen. De inspecteur belt, een agent verschijnt. Enkele orders worden snel gegeven, een kopnel met revolvertasch en sabel wordt krijgshaftig omgegespt en even later gaan de inspecteur en een agent op stap. De krijgsmacht is niet groot, maar de bezetting van het bureau laat geen grootere patrouille toe. Een agent dient achter te blijven voor de telefoon en de an' deren zijn op de ronde. In de anders zoo stille zijstraat treffen zij een opgewonden menigte. De huisvrouw van de bedreigde woning is over haar zenuwen en gilt en schreeuwt. Anderen probeeren te sussen. Zij woont op de tweede etage en van de straat af is duidelijk te zien. dat haar licht brandt. Buurvrouw van één hoog is zoo hulp» vaardig geweest om in café's in de buurt, het is inmiddels tegen sluitingstijd geworden, enkele mannen op te halen, als reserveweer' macht tegen den dief, die zeer waarschijnlijk zich nog in de woning zal schuil houden. De inspecteur stelt eenige vragen Inderdaad ziet de zaak er vrij ernstig uit. De heer des huizes werkt ergens in een nachtploeg. De vrouw is op visite geweest en heeft voor zij uitging het licht uitgedaan. De kinderen zijn allen getrouwd en wonen elders. Toen de vrouw thuis kwam, kon zij de deur niet open krijgen, want in hat slot van de gangdeur stak een gebroken sleutel Bovendien is er in het gehe'mzinnige en onraad voorspellende licht. De inspecteur ontwerpt snel een plan de campagnemanschappen van de vrijwillige reserve worden rond het blok opgesteld om een eventueele ontsnapping te verhinderen. Zij zullen ook de daken in de gaten houden. De inspecteur en de agent zullen samen naar boven gaan, Revolvers worden voor den dag gehaald, electrische zaklantaarns worden gereed gehouden. De vrouwen kijken vol angstige spanning toe. De beide politiemannen klimmen naar bo> ven, kalm en bezadigd, een trap tegen de deur, die krakend openvliegtIn de voor» kamer brandt licht en voor de oogen van de beidde mannen ligt een wanordelijke rommel. De linnenkast staat open en de in» houd ligt verspreid in het rond: een stapel lakens ligt op de canapé, sloopen en hemden prijken op tafel, handdoeken liggen op de stoelen en de inspecteur bloost bij den aan» blik van enkele damesdessous op den grond, De vrouw des huizes is inmiddels ook naar boven gekomen en jammerend bekijkt zij de wanorde. De inspecteur en de agent kijken behoedzaam rond. Waar zal de inbreker zich schuil houden Achter die deur daar.onder het bed in de tusschenkamer.achter dat gordijnis hij al naar den zolder gevlucht, zit hy al op het dak? Dan zien zij een briefje liggen op de tafel en alle drie grijpen er gelijktijdig naar. De inspeteur is er het eerst bij en hij leest voor »Moe 1 ik kon er niet in, want mijn sleutel is gebroken. Ik moest een drogen broek aan» trekken. Pa De vrijwillige reserve is stilletjes afgedankt. N. R. Ct. Een van de hechtste steunpilaren der mo raal is: het gevaar. Velen vreezen de gevolgen zoozeer, dat zij meenen een gevoelig geweten te bezitten. EN Nieuwstraat A 274 f Dec. 1929. HELLEVOETSLUIS, Opzoomerlaan E 20 ThuisMiddelharnis 12 Dec 32046 n m. 7—10 uur. Inplaats van kaarten. EN 32045 STAD a/'t HARINGVL. Dec. 1929. EN geven U hiermede kennis van hun -voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Don derdag 19 December a.s. 32049 MIDDELHARNIS, 5 December 1929. Vingerling Hobbemastraat EN ïhtSL-e„0udt Torige 12 Dec 3-5 te Middelharnis 10 Dec. 3-5 uur. Huwelijksvoltrekking 23 Dec. a.s. uur; Algemeene kennisgeving. EN Langeweg OUDDORP" 5 December 1929 Dorpsweg 32052 Huwelijksvoltrekking D.V, 19 Dec. a.i. EN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag 19 Dec. a.s. ROTTERDAM, Zaagmolenstraat 194B MIDDELHARNIS, 5 DeC' 1929' Chr. de Vrieslaan 32048 Huwelijksbevestiging des n m. 3 uur, in de Geref Kerk te Middelharnis, door den Weleerwaarden Heer Ds. G. van Velzen van. Doesburg. Toekomstig adres: Zaagmolenstraat 189a. Rotterdam, Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Be» huwd» en Grootouders, Oom en Tante en en en den 10 December hunne 25»jarige Echtvereeniglngen te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mo gen blijven, is dewensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwden Kleinkinderen, Ooltgensplaat, Dec. 1929, 32043 ILXjZTTlSCB^SCTZSCESX:: Tegen 1 MAART gevraagd een be kwame en een VOORMAN bij L. B. VAN NIEUWENHUIJZEN, onder Sommels» dijk. 32041 Tegen 1 MAART a.s. gevraagd een met 1 of 2 werkkrachten" Huis en tuin disponibel, bij C. L. VAN VUGT, Landbouwer onder Den Bommel. 32040 Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij ons zeggen wij, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. 32047 C. M. GREVENSTUK. T. GREVENSTUK-Witvliet DIRKSLAND, Dec. 1929. Tegen 1 MAART a s. gevraagd een bekwame Woning disponibel. Brieven onder No. 32038, Bureau van dit blad. UIEN Nu er voor een zeker soort uien» handelaars weinig of niets te verdienen valt, trachten deze de boeren er voor te spannen door voor hun de uien in Engeland te verkoopen. Dit beteekent vaste winst voor handelaar en tusschenpersoon, die er in den re» ëelen handel geen kans voor ziet. Zou den er werkelijk zulke slimme boeren zijn, die dit gelag willen betalen en de markt dwingen? 32051 Wees gewaarschuwd 111 Enkele LANDBOUWERS TER OVERNAME wegens ziekte, een Goede omgeving. Flinke woning. Brieven onder No. 32034, Bureau van dit blad. RECLAMEPARKET. 15 Hyac,, 25 Darw. Tulpen, 25 Nar» cissen, 25 Ornatus, 25 Anemonen, 25 Ranonkels, 25 Irissen, 25 SneeuwkL, 25 Scilla's Campulata. Plantaanw. bij ieder pakket gratis. Prijs slechts f 2,50 franco huls. Rembours f 0,20 meer. 32042 Postgiro 155186. Bij bestelling gelieve dit blad vermelden. weer uit voorraad leverbaar. BOEKHANDEL SOMMELSDITK iiiiiiiiiiiiliiiiiiiiimiiiiitmimiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiMiiiiiiHimiiiiiiiiiiMimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiimiiiitimmiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiHiimiiuiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiii iiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiii au ju Mc éi. miiiiiiimiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiii MODERN iiiimimimiiuiiiii] iiurnnHHnHiiiimmiiiiiiiimiiiiiiiHiiiiiiiimiiiiimiHiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiitimmiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiimiiiiiiiiiii/iiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii IIIIIIIIIIimilllllllllHllimitlllHIHHIIIIIIItlllllllllIHWIWIIIIIINHIWIMHIIIItllIHHIIIIIIIIIHIIIIIIIII iiiiiiiiiiuiiniiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiitiiiunti(iiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiii iiimiiiiiiuiimuuiiiuuimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiitii iiimiiiiiiimtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiii iiiiiiiiimiiiiiiiniii Hiiiiiiiiiintiiiiiiin iiiii IIIIIIIIIIHUIIIIIIIIII iiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiittiimiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiimiii

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 5