loos doodt het haar D Kerk en School. Burgerlijke Stand Verkoopingen. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Plaatselijk Nieuws. Het Groene Kruis. L>and- en Tuinbouw. Notaris VAN DEN BERG. elfen kip rekent men 20 c.Ri, dat is dus 5 kip- nen op 1 M. De mestplank wordt dan ook Loit breeder dan 1.25 M. Daar mankeert nog al eens iets aan. Gaat u zelf op deze punten uw hok maar eens na, dan zult ge het gewaar worden DE MAANDELIJKSCHE GROEI VAN DE L. O. EN DE T. O. Op 1 October 1929 trad per provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als lid der L. O. toe: Provincie. Groningen .Friesland Drenthe Overijssel Gelderland Utrecht Noord-Holland Zuid-Holland Zeeland Noord-Brabant Aant. leden. 2 16 11 6 13' 3 5 10 10 2 Loon. 2.854.- 6.268.- 5.710.- 20.319.- 5.751.- 2.178.— 7.141.- 11.016. 10.300. 13.275. Totaal 78 85.402.- Per 1 October 1929 traden als lid der T. O. toe 16 werkgevers, uitbetalende aan loon 22.300.-. Sedert 1 November 1928 vermeerderde het aantal leden bij de Landbouw-Onderlinge met 1450, uitbetalende 2.902.655.— loon. Tuinbouw-Onderlinge met 494, uitbetalende 689.635.— loon. Voor den Secretaris* D. KEIJZER. Herkingem November 1929. SOMMELSDIJK. Memento mori. Zaterdag avond ging de 71-jarige C. T. gezond naar bed. Toen den volgenden morgen zijn zuster hem wil de wekken bleek hij gestorven te zijn. Bij den loswerkman C. v. H. ontstond bij het aansteken der lamp een begin van brand. De raamgordijnen vatten reeds vlam. Men was even wel het vuur spoedig meester. Bij den Correspondent der Arbeidsbemid deling dezer gemeente stond 1.1. Maandag 1 werklooze schilder ingeschreven. Niet georga niseerde ambachtslieden zijn ook reeds werkloos. Vorige week werden uit deze gemeente 363000 K.G. aardappelen verscheept. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Katwijk, is tot ge meentesecretaris benoemd de heer D. C. O. Boekhoven, aldaar. k Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. m. Boekhoven, thans te Ambt-Hardenberg, werd dezer dagen benoemd tot chef-commies ter secre tarie en beëediqd voor loco-secretaris., SCJU i tt <K MIDDELHARNIS. De vorige week zijn alhier aan de kaai aangebracht en gescheept, 4000 balen aardappelen en 3500 balen ajuin. DEN BOMMEL. Op het motorschip „Wil- helmina" van den heer H. van Gent, brak Za terdag de krukas. Zondag werd de motor met een sleepboot naar Rotterdam gebracht. OOLTGENSPLAAT. Openbare vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 19 No vember, 's middags 2.30 uur. Agenda Ingeko men stukken, benoeming onderwijzeres, ontslag H. Brooshoofd, Af- en overschrijving begrooting bewaarschool 1929. Pensioengrondslag A. van den Tol. Van uit deze gemeente zijn vorige week verscheept 79590 K.G. aardappelen, 78700 K.G. poters, 63000 K.G. Koepeen en 61200 K.G. uien. De Rijksontvanger houdt a.s. Woens dag van 10 tot 1 uur zitting voor het ontvangen pl er gelden Voör dit belastingjaar. - Binnen een week tijds overleed de heer R. Kerp, diens echtgenoote, een broeder van zijn echtgenoote, en een 29-jarige dochter van dit echtpaar kort geleden. De 9-jarige M. Donkersloot, die tegen den wil van den chauffeur op een auto klom, had het ongeluk daar af te vallen en zijn sleu telbeen te breken. Vrijdagavond hield de vereeniging „Var kensverzekering „De Voorzorg" haar jaarver gadering in Hotel Moelker. Aanwezig waren 21 leden. Voorzitter de heer Abr. de Vos Joh.z. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkomstwoord, in de hoop dat de ver gadering een prettig verloop zou hebben. De notulen der vorige vergadering werden na eenige opmerkingen van den heer P. van Putten vastgesteld. Een jaarverslag was nog niet gereed gekomen. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangsten met 220.85 en in uitgaven met 166.55, alzoo met een goed slot van 60.30, waardoor het bezit der vereeniging was ge stegen tot 1171.58. Gnder dankzegging aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer werd deze rekening goedgekeurd. Bij het punt bestuursverkiezing, deelde de voorzitter mede, dat de heer G. Wielaard Sr. zich wegens gevorderden leeftijd niet meer her kiesbaar stelde. Spr. zeide verder, dat de ver eeniging in den heer Wielaard een goed be stuurslid heeft gehad. Met hem verliest de ver eeniging het laatste bestuurslid, die tot de mede oprichters der verrzekering behoorde. De Voor zitter sprak de hoop uit dat de heer Wielaard nog lang zal mogen blijven. De heeren P. Hokke en P. Hoogmoed werden met algemeene stemmen als bestuursleden her kozen terwijl in de' vacature Wielaard werd ge kozen de heer C. W. Buscop. Tot leden der commissie voor het nazien der volgende rekening werden benoemd de heeren S. Kamp, Jacob van Nieuwaal en P. de Vos Jz. Besloten werd op voorstel van den heer L. de Vos de uitkeering voor onteigende varkens beneden 50 kilo te verhoogen tot 60 cent per kilo. In de rondvraag vroeg de heer C. W. Buscop tot wanneer nieuwe leden kunnen toe treden, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit tot 1 Maart zal z.jn, doch van 1 Nov. af contributie moet worden betaald. Door een der leden werd nog medegedeeld, dat van een lid dat bedankt had, 2 biggen ter waarde van 40.— gestorven waren, zonder schadeloos gesteld te kunnen worden. De voorzitter noemde dit een spoorslag om trouw lid der vere'en'iging te blijven, dankte daarna voor de opkomst en de goede orde en sloot de vergadering. OUDE TONGE. De prijzen der veldvruchten zijn als volgtuien 1.40, aardappelen 1.10, poters 0.90 en koepeen 0.60 de eersten met veel de laatsten met weinig vraag. Er worden in onze gemeente pogingen aangewend om te komen tot oprichting eener A.R. kiesvereeniging. Het voorloopig comité zal daartoe binnenkort een openbare vergadering beleggen. NIEUWE TONGE. Tegen F. V. alhier is, proces-verbaal opgemaakt wegens straatschen derij. Doordat zijn hit schrok geraakte de koop man Van Dam van Stad aan 't Haringvliet met zijn wagen galanteriën onder deze gemeente in een sloot. Toegeschoten hulp bracht alles weer op het droge. Met eenige materieele schade liep het ongeluk af. Mej. K. V. had het ongeluk haar hand zoodanig tusschen een deur te klemmen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. J.l. week werden van hier vervoerd-: 1600 balen uien, 350 balen peen, 900 H.L. poters en 4875 H.L. aardappelen. Gedurende he belastingjaar 1929 werd in deze geme'ente aan opcenten op de grondbe lasting ontvangengebouwde eigendommen 1616.68 en ongebouwde eigendommen 564.09. Totaal 2180.77. Het woon -en winkelhuis annex slagerij, jl. week afgemijnd door den heer P. Vreeswijk Mz. alhier, is ondershands in eigendom over gegaan aan den heer I. P. van den Broek, tim merman-aannemer alhier. DIRKSLAND. Half October besloot de le denvergadering van de vereeniging S. B. Z. om een vrijwillige inschrijving te openen tot dekking van het tekort over 1929, dat was geraamd op 1800.—. Het resultaat is geweest, dat die inschrijving ongeveer 1500.heeft opgebracht. Voor 1930 was een tekort van 2500.— ge raamd. Besloten werd om dat te kort te dekken door met ingang van 1 Januari 1930 de week- premie van de leden van 15 jaar en ouder van 6 op 8 cent te brengen. Die verhooging was echter in lang niet voldoende. Aan de leden is daarom de gelegenheid gegeven hunne week- premie vrijwillig hooger dan 8 cent te stellen. De verplichte en vrijwillige premieverhoogingen beloopen ongeveer 2180. Gezien die uitkomsten heeft het bestuur be sloten om de steunverleening op den ouden voet door te laten gaan 'en het van het eindresul taat van de rekening over 1929 te laten afhan gen of het andere maatregelen zal overwegen. In de circulaire van het bestuur kwam o.a. voor „Dat ieder Uwer nu toone, dat het een eerezaak voor hem is, dat de vereeniging niet verdwijne, maar dat zij ook mogelijk krachtiger dan te voren haar plaats behoude." Met genoegen kan worden geconstateerd, dat de leden op lofwaardige wijze hebben laten zien, dat deze oproep weerklank bij hen heeft gevon den en dat door eendracht heel wat te bereiken is. In de jaarvergadering van de muziekver- eeniging „Amicitia" werd het bestuur als volgt samengesteldD. Poortvliet, Voorz., M. de Bonte Secr., C. de Bruijn, Penningm., M. de Roon en J. Kaslander. De rekening sloot weer met een tekort van 80. oi—f Gedurende; de,-maaudent-Juli tojtjmgR October werden vanuit de haven bezuiden de tramweg verscheept86784 H.L. aardappelen, 56320 balen uien, 32000 balen peen en 17110 H.L. poters. Bij de arbeidsbemiddeling stonden Zater dag 2 werkzoekenden ingeschreven. Tegen een tweetal ingezetenen werd pro ces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. MELISSANT. Tegen den landbouwer v. d. B. is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der leerplichtwet (werk laten verrichten door minderjarige). De prijzen der landbouwproducten zijn thans laag. Men besteedt voor de uien 1.40 en voor de aardappelen 1.20. HERRINGEN. Loop der bevolking. Vertrok ken naar Middelharnis: L. Klem en gezin. Ingekomen van Dirksland: P. Bestman en ge-- 'zini 'J'. vari' Wagébtncjëh' èft' gezift, P: de Joftg en gezin, J. Hendriks en gezin. STELLENDAM. De vorige week werden van hjer verzonden 500 H.L. uien, 300 H.L. aardappelen en 250 H.L. koepeen. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 80 K.G. garnalen. De 86-jarige J. de Blok alhier had Zater dag j.l. het ongeluk bij 't afkomen van den zoldertrap van een der onderste treden af te glijden. Hij viel en kneusde daarbij een zijner onderbeenen zoodanig, dat hij direct geneeskun dige hulp moest inroepen. In de j.l. gehouden vergadering van de Visscherijvereeniging „Eensgezindheid" alhier, werd besloten met ingang van 18 November j.l. geen kleine garnalen voor de visschmeeldroge- rijen meer aan te voeren. Tevens werd tot be stuurslid gekoz'en de heer P. van Es Fz., zulks in de vacature ontstaan door de ontslagname van den heer P. Kok. De landbouwer J. Kievit krabde Zaterdag j.l. een wondje aan zijn linkerhand open. Zon dagmorgen zwol de hand en linkerarm zoodanig op, dat hij de hulp moest inroepen van den geneeskundige. Deze constateerde bloedvergif tiging. GOEDEREEDE. Loop der bevolking over de maand October 1929. Ingekomen van Schiedam J. Tanis, van Wa- geningen M. C. Voogd, van 's-Gravenhage W. J. A. en J. H. Hoogwater, van Dordrecht K. van Wijk. Vertrokken: naar Bergschenhoek L. C. Troost en gezin, naar Berkel en Rodenrijs D. Brugge- man, naar Ouddorp N. Moerkerk, en naar Oud- Beijerland L. Groenendijk en gezin. De garnalen vangst was j.l. week van 80 tot 100 kilo per vaartuig per dag. Vervoer uien 800 balen en aardappelen 120 H.L. OUDDORP. De jaarvergadering van den B. V. L. werd, door gunstige beschikking van onzen Eedelachtb. Heer Burgemeester, Vrijdag avond gehouden in de Raadkamer, die eenige versiering had bekomen, o.a. door de plaatsing van het vaandel der afdeeling. Als voorzitter van de plaatselijke commissie opende de burgemeester de vergadering met een woord van welkom aan allen, en met een kern achtige toespraak. Hij herdacht Majoor v. d. Nieuwenhuizen en wees er op, hoe de B. V. L. nog altijd reden van bestaan heeft. Een paar dagen geleden vermeldden de bladen, dat er een landbouwcongres te Berlijn gehouden zal worden door personen uit alle landen van Eu ropa. Secretaris hiervan is Dr. Koch te Amster dam, die no. 2 staat op de lijst der Commu nistische partij, waarvan Lou de Visser aan voerder is. Iedereen kan begrijpen, wat de wer kelijke bedoeling van het genoemde congres is. Laten we gewaarschuwd zijnHet recht van den staat moet heerschen; niet de dwang heer- schen over het recht. Daarom mag de B. V. L. er trots op zijn, dat hij er aan mag' mede helpen om het wettig gezag te handhaven. Het woord werd nu gegeven aan den heer Hogeweg van Stad aan 't Haringvliet, secre taris van de gewestelijke commissie. Over het door hem gesprokene slechts weinig, om reden de heer H. nog op meerdere plaatsen van het eiland dezelfde rede zal houden. Wij moeten ons niet in slaap laten wiegen. Door aanhalingen uit het gesprokene van voormannen der S.D.A.P. werd bewezen, dat bij het uitbreken eener re volutie de socialisten gemeene zaak zullen ma ken met de communisten. Vervolgens werden treurige en aangrijpende dingen verteld van de zoogenaamde zegeningen, door het Communisme in Rusland verspreid. Daarna vernamen de ver gaderden het een en ander over het geheime wreken der commune, ook over hun brutaal optreden. Daarom niet verslappen bij den Land storm: pal gestaan voor onze Koningin, voor land, familie, huis en haard. De voorzitter bedankte den spr. recht hartelijk. In de pauze werden de 60 aanwezigen op een fleschje bier en een paar sigaren onthaald. Vervolgens gaven lezers voor het landstorm blad zich op; werden de foto's van den grooten Landstormdag te Den Haag uitgedeeld: werd afgepraat, dat zoo mogelijk in het begin van December alhier de filmen van de landdagen te Ouddorp en te Oud-Beijetland „zullen te be zichtigen zijn, enz. enz. De vergadering, waarbij alle leden der plaat selijke commissie en één uit Goedereede tegen woordig waren, ging, na het zingen van de twee bekende verzen uit ons Wilhelmus, om 10 uur uiteen. Het is een g<?ed geslaagde avond geweest. MIDDELHARNIS. Voor de Gereformeerde Jongedochtersvereeniging zal alhier op haar Jaarvergadering in de Gereformeerde Kerk op Woensdag 27 November, des avonds 6.30 uur, door Ds. Steenblok uit Lopik een rede uitge sproken worden. Op de voordracht ter benoeming van twee onderwijzers aan de Jongensschool te Mid delharnis zijn geplaatst Voor de vacature wijlen H. de Voogd f Nó.' 1 Pi Vërb'iést:"të-LohöêkëV; no. 2 J. Deur-: loo te Tholen, no. 3 J. Kooiker te Ooltgensplaat. Voor de vacature M. Holleman No. 1 J. W. de Bonte te Dirksland; no. 2 J. Deurloo te Tholen; no. 3 M. R. Groenewege te Sommelsdijk. DEN BOMMEL. Voor de Kerstfeestviering op de Zondagsschool van de Ned. Herv. Kerk ciculeert een lijst om bijdragen. Wij bevelen edeze lijst ten zeerste aan. Donderdagavond j.l. hield de Ring van Ned. Herv. J. V. op G. G. alhier haar eerste vergadering. Deze vergadering werd door den Voorzitter, den WelEerw. Heer Ds. v. d. Wal van Dirks land, na het zingen van Ps. 119 5 en het lezen van een gedeelte van Ps. 119 met gebed geopend. Hierna sprak Zijn Eerw. een openings woord naar aanleiding van Ps. 119. Achtereenvolgens werden de volgende onder wérpen behandeld.: f le. „Elia op Karmel", door vr. Jonker van Oude Tonge. 2e. „De Vader des Vaderlands", door vr. Wolfert van den Bommel. 3e. „De Reorganisatie-gedachte", door vr. L. de Reus van Dirksland. Over het eerste onderwerp werden enkele vragen gesteld, die tot tevredenheid werden be antwoord. Over het derde onderwerp ontspon zich een levendige en aangename gedachtenwisseling, waaraan door verschillende personen werd deel genomen. Dat dit onderwerp zich in veel be langstelling mag verheugen, bewees wel de lang durige gedachtenwisseling, die er over werd gehouden. Hierna sprak Ds. v. d. Zee een slotwoord 'en nam afscheid van den Ring wegens zijn ver trek naar Wapenveld. Nadat de Voorzitter Ds. v. d. Zee dank ge zegd had voor hetgeen hij voor den Ring heeft gedaan, ging Ds. v. d. Zee, nadat nog ge zongen was Ps. 78 voor in dankgebed. Het was een leerzame en aangename avond. De opkomst was goed, het lokaal was geheel gevuld. OOLTGENSPLAAT. De door B. en W. op gemaakte voordracht voor eèn onderwijzeres aan de O. L. School, is als volgt: No. 1 Mej. M. H. van der Velde van Scherpenisse, no. 2 M. M. Kwaak van Vlissingen, no. 3 L. J. van den Heuvel van 's-Gravendeel. OUDE TONGE. Het Verenigingsgebouw der Ned. Herv, Kerk zal heden Dinsdagavond 7 uur officieel in gebruik worden genomen. Bij die gelegenheid zal de predikant Ds. C. Vlas blom een openingswoord spreken, terwijl eenige leden der M. V. „Dorkas" en der J. V. „Ti- motheus" een referaat zullen houden. Men ver wacht eèn groóte opkomst. De oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van 217. NIEUWE TONGE. J.l. Zondagmorgen is in de Ned. Herv. alhier een extra gift gecollecteerd van 10. - De begrooting van de Ned. Herv. Kerk voor het dienstjaar 1930 ligt gedurende acht dagen voor een ieder ter inzage ten huize van den Kerkelijk'en Ontvanger. DIRKSLAND.* De heer C. Vis alhier hoopt a.s. Zondag den dag te herdenken, waarop hij 35 jaren geleden benoemd werd tot Organist bij de Ned. Herv. Gemeente alhier. Op Woensdag 27 Nov. a.s. zal in de kerk der Geref. Gemeente dankdag voor het gewas worden gehouden. MELISSANT.* Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zal wederom het beroepingswerk voor een eigen predikant ter hand worden genomen. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is gekozen J. Baart en als diaken C. Goedege- buure Cz. HERKINGEN. A.s. Woensdag 20 Nov. zal D.V. bij de Geref. Gemeente alhier de jaar- lijksche dankstond voor het gewas worden ge houden. Ds. A. de Blois van Dirksland hoopt hierbij voor te gaan. In den avonddienst voor bereiding Heilig Avondmaal. Door den heer C. v. d. Ouden is tegen 1 Januari 1930 ontslag aangevraagd als school- schoonhouder aan de Bijz. Lagere school. Naast de reeds bekende bestuursleden der Gieref. Meisjesvereeniging is nog aan het be stuur toegevoegd Mej. B. van Zielst. STELLENDAM. A.s. Zaterdagavond van 7—9 uur zal in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier door den Kerkvoogd zitting worden gehouden voor de ontvangst van de huur der zitplaatsen in de kerk. GOEDEREEDE. De Zondagochtend gehou den collecte in de Ned. Herv. Kerk voor het Chr. gesticht voor zenuwlijders 'en zwakzinnigen heeft opgebracht de som van 139.37, terwijl in de kerkezak twee bankbiljetten elk van 100.— waren gedeponeerd. De lijst der stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk zal gedurende veertien dagen voor het raam van de consistorie hangen. OUDDORP. Ons is verzocht te melden, dat de dankstond voor het gewas in de Geref. Kerk zal gehouden worden op Woensdag 20 Nov., des avohds te half zeven, waarbij hoopt op te treden Ds. Westerhuis van Hellevoetsluis. Zaterdagavond 10 uur werd de gehouden Bazar ten bate van het Groene Kruis onder groote belangstelling van de zijde van het pu bliek gesloten. Dit had door den Burgemeester plaats, die in zijn sluitingsrede een woord van dank bracht allereerst aan den heer Slager, die namens de firma v. d. Bergh (reeds eerder door ons ge noemd) voor de theeschenkerij gezorgd had. De heer Slager heeft zich voor dezé' Bazar zeer verdienstelijk gemaakt. Dan werd dank gebracht aan dhr. Blokland, die ook belangeloos gezorgd heeft voor een radio-installatie. Ook dankte spr. nogmaals 't damescomité, dat zich zeer drukken arbeid getroost had. De uitslag is nog niet be kend, zegt spr., maar zooveel is toch reeds wel te overzien, dat er reden tot groote .dankbaarheid en tevredenheid is. Een dankbaarheid, die hoofd zakelijk wel de dames van comité treffen moet, daar het welslagen grootendeels aan hen te danken is. Het spreekt echter wel vanzelf, dat dit alles nog niets zou baten, indien er geen medewer king van het publiek was verleend. Gelukkig was deze er ook in ruime mate en ook aan het publiek mag derhalve een woord van dank niet worden onthouden. Verschillende personen heb ben door milde giften en bijdragen in natura getoond, dat zij het schoone doel, waarvoor deze bazar georganiseerd is, een warm hart toe dragen/ 3 ritGsid «seq Ten slotte geeft spr. als zijn wensch te ken nen, dat thans de bazarzaken afgewikkeld wor den, opdat alles uiterst 11 uur afgeloopen zal zijn. Hierop volgde een luid applaus. De bazar heeft zich in een flink bezoek mogen verheugen. De uitkomsten stemmen dan ook hoogst tevreden. De bazar alleen heeft ruim 1800.opgebracht. Met de giften op de lijsten en de speldverkoop mede klimt dit bedrag tot 2600.-. jjjfBBBT Wrijf met de vingertoppen wat Purol 'in Uw hoofdhuid en wasch daarna Uw S hoofd met warm water en gewone zeep lof nog beter met Py.rojzeep. Herhaal dit zoo nu I dan. Uw hoofdhuid-wordt-daardoor roosvrij, fiet 1 haar schoon en zacht en valt niet uit. LANDBOUWSCHOOL TE SOMMELSDIJK. Ged. Staten' stellen voor aan de Vereeniging tot bevordering van het landbouwonderwijs op Goeree en Overflakkee een bijdrage voor eens te verleenen in de kosten van stichting van een gebouw voor haar lagere landbouwschool met woning voor het schoolhoofd te Sommelsdijk van 1/3 gedeelte dier kosten tot een maximum van 12000. SOMMELSDIJK. Geboren Leentje Wilhelmina, 8. v. V. van Mourik en H. M. OsseweijerJannetje, d. v. R. ter Steege 'en W. van Nimwegen. OverledenDina Kreeft, 82 jwed. van A. Schol; Cornelis Timmerman, 71 j., zoon van J. Timmerman en A. Groenendijk. MIDDELHARNIS. Geboren Lena, d. v. L. Schipper en H. Bijl. OverledenC. C. Bruggeman, 69 j., wedn. van H. Verbiest. OUDE TONGE. GeborenGeertruida Maria d. v. N. van Noord en G B.ix.Maria Elizabeth, d. van C. Esser en M. Legierse.Jan, z. v. C. Kik en G Koert. OverledenPieter, oud 6 j. z. v. M. van Loon en S. M. M. de Korte; Levenloos kind kind v. h. m. geslacht, van M. H. L. Weterings wed. van R. Akkermans; Marinus Hartman, 72 j„ echtgen. van E. de Gast. HuwelijkenEchtscheiding tusschen Adriaan Knops en Angenietje de KoningF. Wervers 28 j j.m., en W. M. M- de Leeuw 23 j. j d. L. Dorsman, 24 j. j men L. de Korte 23 j. jd.G A. M. Buijs, 31 j. j.m. en J. A. Feijen, 32 j. j.d. Woensdag 27 November te Stellendam in het Logement Mijnders, bij inzet en Woens> dag 4 December te Stellendam in het Loge» ment Kaashoek, telkens des namiddags 4 uur van een huis met erf en grond te Stellendam in kavel 11 van den Eenarachtspolder, Sectie B Nos. 847 en 1800, groot 1 are 4 centiaren. Dadelijk in gebruik te aanvaarden. Ten ver» zoeke van den Heer Joh. van Oostenbrugge Fzn. Central* Veiling te Mlddelharnla. Veiling van Maandag 18 November 1929. Savoije kool f 3,50 tot f 8,10 per 100 stuks. Roode kool f 2,50. Knollen f 1,60. Jodenpeien f 3,20 tot f 5,— per 100 K.G. Bezie de Chamontel f 8,50. Goudreinetten f 6,— tot f 15,50. Tante Dora f 4,70 tot f 6,—, Reine d'or f 1,70 tot f 5,—, Bellefleurs f 3,50 tot f 4,—. Zure Calvijn f 7,—. Lauwtjes f 6,—. Gieser Wildemans f 1,40 tot f 6,—. Kleiperen f 3,10 tot f 11,—. Pompoenen f 0,16 tot f 0,26 per stuk. MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK. Ingezonden door JAC. KNOOP, Makelaar in aardappleen, groenten en fruit Nassaukade 158 Amsterdam. De verkoop gaat langzaam het afbrokkelende prijzen voor Zeeuwsche bonten 'en blauwen, evenals voor andere soorten. Op heden is de vraag voor bonten grooter dan voor voor blau wen, maar dit kan volgende week wel weer anders zijn. Blauwe Eigenheimers eenige vraag. Eigenheimers en Bevelanders door lagen prijs gezocht. Uien weinig vraag. Spuische Eigen heimerdrielingen verkoop zeer langzaam. Ypol- der en Haarlemmermeer Bravo's weinig ge vraagd, ook de winkeliers kunnen deze soort niet best verkoopen. Overijsselsche en Dr'ent- sche Nieuwlandsche zand Eigenh. gevraagd met terugloopende prijzen. Hillegommer, Katwijker, Tesselsche en andere duinzand zijn slechts tegen zeer lagen prijs te verkoopen. Heden 18 November werden de volgende prijzen gemaakt Zeeuwsche Bonten 2.20 tot 2.60; idem Blauwen 2.20 tot 2.60; idem Bonte en blauwe poters 1.80 tot 1.90; idem BI. Eigenh. 1.80 tot 1.90; idem Eigenh. 1.60 tot 1.80; idem Eigenh. poters 1.60 tot 1.80; Flak- keesche Eigenh. 1.60 tot 1.80; idem Poters. 1.40 tot 1.80; Spuische Eigenh. 1.70 tot 1.90; idem Poters 1.50 tot 1.60; Haarlem mermeer en Ypolder Eigenh. 1.60 tot 1.80; idem BI. Eigenh. 1.80 tot 1.90; idem Beve landers 1.60 tot 1.70; Noordholandsche BI. Eigenh. 1.80 tot 1.90; Katwijker zand 2.10 tot 2.80; Noordwijkerzand 2.10 tot 2.80; Tesselsche zand 1.70 tot 2.10; idem Roodster 1.60 tot 1.80; Hillegommer zand 2.tot 2.80; Drentsche en Overijsselsche Nieuw landsche zand 2.10 tot 2.80. Uien 1.60 tot 1.80 per 60 K.G. VFE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 18 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 520 vette runderen, 172 vette kalveren, 1060 schapen of lammeren 887 varkens. '"f Prijzen per Vi kilokoeien 29—34 c.,45— 48 c., 52'/255 c., kalveren 60—65 c., 72'/a— 77'/2 c., 82y2-87'/2 c., schapen 30 c., 37 c„ varkens 40 c„ 41 c., 42 c., Overjarige lammeren f 22—f 28 per stuk. De aanvoer van koeien was iets ruimer. De handel was willig. Prijzen voor le en 2e soort iets minder, 3e soort gelijk. Een prima beest ging nog tot 3 cent boven noteering. Ossen en stieren waren zoo onbeduidend aangevoerd, dat hiervan geen noteering kan worden gegeven. De aanvoer van vette kalveren was iets ruimer met vluggen handel, terwijl ongeveer dezelfde prijzen bedongen werden. Een prima best kalf ging nog van 5 tot 10 cent boven noteering en bij uitzondering zelfs tot 12'/a ct. Schapen en lammeren waren niet zóó ruim aangevoerd als vorige week, maar toch zeer beduidend. De handel was slecht, hoewel de zelfde prijzen ook hier nog bedongen werden, De aanvoer van varkens was minder dan: vorige week, de handel was tamelijk Vlug ïn de prijzen waren iets stijver. Zouters tamelijk aangevoerd. Hier werd 41 c. besteed. AMSTERDAM, 18 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 543 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 110—116 c., 2e kwal. 90—106 c. en 3e kwal. 70-86 c. per kg slachtgewicht; 150 melk» en kalf koeien, f 275—f 360 per stuk; 56 vette kalveren, 2e kwal. 94—102 c. en 3e kwal. 86-92 c. per kg. levend gewicht; 63 nuchtere kalveren f 14— f 22 en 125 lammeren f 36—f 42 per stuk 550 varkens, vleeschvarkens 90—110 kg. 97— 98 c. (enkele boven noteering), zware en vette varkens 95—96 c. per kg. slachtgewicht109 paarden, f 120—f 240 per stuk. PURMEREND, 18 November. Ter najaars» markt waren aangevoerd 408 runderen Melk' koeien f 200-f 375, geldekoeien f 125—f 270, pinken f 90 f 175, graskalveren f 40—f 90. Markt prijshoudend. GRANEN ENZ, MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 18 November. Fijne zaden. (Boerennoteering)Blauw maanzaad f 33—f 35, karwijzaad f 35—f 37, yoerlijnzaad f 17—F 19, blauwbloei zaallijnzaad f 21—f 22, witbloei idem f 19—f 21, alles per 100 kg. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN, ROTTERDAM, 18 Novembtr. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 1,40—f 2,10, Zeeuwsche blauwe f 2—f 2,70, id. eigenheimers f 1,25—f 1,50, id. bonte f 2—f 2,60, blauwe eigenheimers f 1,40—f 1,70, bravo's f 2.10—f 2,50, poters f 1—f 1,40. Westl. schoolmeesters, zand per kin 4-6 c. Met redelijken aanvoer, kalme vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 18 November. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer: 2670 kg. blauw, schoon f 0,95—f 1,25, 110 kg. wit Zeeuwsch, 4000 Groningsch en 9400 kg. Holl. geel, f 1,05-f 1,25 per kg. MOORDAANSLAG. Een Spanjaard heeft op den Schiedamschendijk te Rotterdam een man met een mes ernstig gestoken. In den nacht van Zondag op Maandag heeft een Spanjaard een aanslag gepleegd op het le ven van den 25-jarigen A. F. M. v. W., een bewoner van den Schiedamschen dijk te Rotter- da. Van W. heeft sedert twintig maanden ge leefd met een 26-jarige vrouw. Deze heeft hem in November verlaten en is toen met den Span jaard J. P., een 25-jarige matroos, een week naar Antwerpen gegaan. Zoodra zij terug waren is de vrouw weer bij v. W. gaan wonen en heeft zij de relaties met den Spanjaard verbro- ken. -Herhaaldelijk heeft de Spanjaard het haar sindsdien lastig gemaakt en vele malen heeft hij bedreigingen geuit, zoowel tegen haar als tegen het leven van v. W.

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 3