Marktberichten. Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. EGOniSGh MlNTZlChL IK KUS UW MOND, MADAME! er J&oogrfngeii. IfcT HOEKTE VOOS TTE50TJ Precies zoo is het met Ds. Kersten. Nooit kan de A. R. partij goed doen in zijn oog. Zelfs wanneer de A. R. voormannen bij de regeering protesteeren tegen Zondagsontheiliging, dan moet er nog een hatelijk artikeltje over in de Banier komen Maar heeft Ds. Kersten wel reden om zoo hoog van den toren te blazen Is hij in de practijk zoo principieel dat er niets op hem valt aan te merken En dan denk ik aan het vrouwenkiesrecht, dat is volgens hem uit den booze, dat is revolu tionair. Maar de statistiek wijst uit dat er even veel Kerstenvrouwtjes stemmen als van welke andere partij ook. En dan mag Ds. Kersten heel vroom zeggen en schrijven dat hij zijn derden zetel uit de hand des Heeren ontvangen heeft, hij weet heel goed dat als de Kerstenvrouwtjes niet geholpen hadden, hij nooit aan z'n derden zetel gekomen was, zelfs is de vraag of hij dan z'n tweeden zetel gekregen had Wanneer hij dan zoo principieel is, dan had hij het hier eens moeten toonen. Dan had hij moeten zeggen een Kamerzetel die ik op revolutionaire wijze ver kregen heb begeer ik niet. God kan mij toch wel helpen Zie dat zou principieel zijn Maar dat is de praktijk zie je Dat is altijd wat moeilijker. Vroom praten en vroom schrijven gaat zoo gemakkelijk Maar die lastige praktijk En dan denk ik aan een ander geval uit de S.G.P.-praktijk. Een S.G.P.er aangesloten bij de organisatie geeft een weekblaadje uit en een advertentie bode. Wel heet dat S.G.P. blaadje niet zoo en doet het 't voorkomen alsof het politiek neutraal is, maar Ds. Kersten heeft het in De Banier warm verdedigd, en dat zegt al genoeg. Het bloed kruipt waar 't niet gaan kan. Dat blaadje gaf Dinsdag een kolommenlang verslag van de Zeppelintocht. Maar toen het zag, dat de A.R. bladen heel kort geweest waren 'en kritiek hadden uitgeoefend op de Zondags ontheiliging, volgde in dat blad Vrijdags ook een vroom stukje, waar over de Zondagsontheili ging, door de Zeppelintocht geklaagd werd Zie dat is van die goedkoope vroomheid En dan dat Advertentieblad van die Staatk. Geref. meneer Daarin vindt men huwelijksad vertenties, advertenties van die smerige „Witte Kruiswinkels" zooals er op de Kipstraat in Rot terdam b.v. een is. Daarin vindt men een ad vertentie voor een uitvoering op Zaterdagavond waar een danseres moest optreden En dan gaat men in dat S. G. P. blaadje, dat van dezelfde pers komt maar trouw voort om te klagen over den grooten afval onzer dag'en. Dat 't huwelijk als goddelijke instelling met voe ten wordt getrapt zie de huwelijksadverten ties in het andere bladdat de zedeloosheid hand over hand toeneemt zie de witte kruis- advertenties in het andere blad dat er maar gedanst wordt en dat de overhejd zoo slap is in het verbieden van publieke vermakelijkheden zie de advertentie voor het optreden van een ballet-danseres in het andere blad Zie dat zijn St. Geref. praktijken En dat schijnt er allemaal maar bij door te mogen. Als er maar vroom gepraat en geschreven wordt Maar daar zijn we óók in het openbare leven niet mee klaar. Ook voor ons openbare leven geldt het woord van onzen Heiland niet die daar roepen Heere Heeremaar een iegelijk die den wil des Vaders doet, die zal zalig worden De daad is meer dan de praat, zeiden onze vaderen. Daarom hebben we de daad van Mr. Heeems- kerk warm toegejuicht. Zulk een daad legt ge tuigenis af, tegen de linksche Kamerleden, tegen de Regeering, tegen al het volk in ons land, en ten slotte ook tegen het buitenland, dat daar door weet dat er in Nederland nog een groote volksgroep is, die niet wil dat de Zondag mis bruikt wordt, maar dat er rust zal zijn op dien dag, opdat de christenheid hem onge hinderd gebruiken kan tot heiliging van den Sabbath. En met de christelijke daad moet ons ge- heele leven, ook ons persoonlijk leven overeen stemmen. Van ieder onzer, in welk bedrijf of beroep hij ook door God geplaatst is, wordt geëischt, dat hij allereerst door de daad toone dat hij niet wil wat de Heidelberger zegtGod om zijns wil gelasterd, maar veel eer dat door zijn daad God geëerd en geprezen wordt. Daar let ook de wereld op. Wanneer wij heel vroom het hoofd schudden over de danserij onzer dagen en in de krant er over schrijven, maar tegelijk advertenties de wereld in sturen waarin het optreden van een ballet-danseres wordt aangekondigd, zoodat wij oorzaak zijn, dat het jonge volk verleid worden op een Zaterdagavond daarheen te gaan, nota bene nog e'en avond die bij voorkeur gebruikt moet worden gelijk onze vaderen deden om tot een voorbereiding voor den Sabbath te komen dan kunnen we niet verlangen dat de wereld nog respect voor ons heeft.. Neen, dan lacht de wereld, en zegt ze ,,'t is die met al z'n vroomheid ook om het onder ste regeltje te doen En dan wordt Gods hei ligen Naam om onzentwille gelasterd Het komt op de daad aan. Dat zullen ook de St. Geref. menschen moe ten leeren. De profeet waarschuwde en zeide, dat op de teugels der paarden moet gelezen worden: „de heiligheid des Heeren de Heiligheid des Hee ren Door de d a a d krijgt 'de wereld respect voor ons. Niet door vroom gepraat. En zeker niet door vroom gepraat, wanneer onze levensdaad er bovendien nog in flagranten strijd mee is En daarom hebben wij niet alleen in ons persoonlijke leven, maar ook in ons publieke leven, wel toe te zien. Er wordt op ons gelet. En de wereld heeft recht om onze woorden aan onze daden te toetsen. Ik hoop dat onze Antirevolutionaire partij en onze Antirevolutionaire mannen in de Kamer zullen voortgaan met de daad te toorien dat het hun ernst is om de beginselen van het Woord van God in het publieke leven toe te passen. Opdat het dan „hooger politiek" zij. Maar hoogere politiek in den besten zin des woords. Hoogere politiek daarom, omdat zij zich lei den laat door de hoogste beginselen, die begin selen, die opkomen uit het Woord van God UITKIJK. De stemming op de internationale beurzen is den laatsten tijd verre van aangenaam te noe men. Bijna allerwegen heerscht een gedrukte stemming, die voor e'en groot gedeelte op re kening moet worden gesteld van de crediet- situatie. In de Vereenigde Staten is de noteering van call-money weliswaar teruggeloopen en op een meer normaal niveau gekomen, doch de verhoudingen op de credietmarkt laten zeer te wenschen over. De geld markt in Europa is allesbehalve soepel te noemen. In Engeland heeft de verhooging van het disconto tot ge volg gehad, dat er weer wat goud naar de Bank van Engeland is gevloeid, waardoor ver dere discontoverhooging vermeden kan worden, doch ook daar wordt de grootste voorzichtigheid in acht genomen. De credietmarkt bij onze Oos telijke buren laat veel te wenschen over. Duitschland heeft zich nog niet hersteld van de slagen door d'en wereldoorlog toegebracht, Wie zal 't Pijpje kwalijk nemen. Dat hij steeds om liefde vraagt. Liefde die slechts één kon geven En „Bestevaer" tot voornaam [draagt. Reeds in vroege ochtendstond Kust hij graag haar lieven mond. Zoo'n enkel kusje voor 't ontbijt Smaakt best en deed hem nimmer [spijt! Het vervolg op dit verhaal Vertellen we 'n andermaal. 's Morgens vóór 't ontbijt 'n pijpje terwijl de betaling van de oorlogsschatting de levenssappen verder afperst. Er is geen reden tot ongerustheid voor houders van Duitsche obligaties, maar de Duitsche regeering zal niet in staat blijken om de opgelegde oorlogsschat ting te betalen. Het Owen Youngplan heeft reeds eenige verlichting gebracht, maar de En- tente-mogendheden zullen nog meer water in den wijn moeten doen. Bij een beoordeeling van de onzekere tendenz, die de effectenbeurzen zoowel in het buitenland als te Amsterdam beheerscht, moet in oogen- schouw worden genomen, dat de terugslag wordt ondervonden van de periode toen zich van het publiek een koopwoede meester maakte. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat met rendement den spot werd gedreven, als zijnde iets uit den ouden doos. Alleen werd maar re kening gehouden met toekomstkansen, claims, enz. Toekomstverwachtingen btengen vaak te leurstelling en op den duur zal men bij de vaststelling van de waarde van eenig fonds, terdege moeten letten op de baten, die dit aan deel op den langen duur afwerpt, en alsdan zal blijken, dat de koersopdrijving een gevolg is geweest van waanvoorstellingen, die de een den ander opdrong. De Amsterdamsche beurs heeft in de afge- loopen week dan ook een zeer traag verloop gehad. De ondernemingslust was ver te zoeken, 'en als gevolg hiervan was er gebrek aan or ders. In aandeelen Philips ging nog wel het een en ander om. De claimhandel is afgeloopen, en de belangstelling voor dit aandeel is zeer sterk bekoeld. Margarine Unies werden ook niet meer zoo druk verhandeld als eenigen tijd geleden, en ook hier was meer aanbod dan vraag. Men weet op het moment niet hoe men zich tegenover industriepapieren moet betoonen. Nu weer is er geen aanbod, waaruit men de conclusie zou kunnen trekken, dat alle leed geleden is, en een volgend moment is er weer aanbod van alle kanten. De eenigste afdeeling die voldoening schenkt is die der petroleumaandeelen, en aandeelen Koninklijke brachten het weer tot 450 Die genen die hun speculatieve fondsen in aandeel Kon. Olie omzetten zullen hiervan pleizier be leven.De aandeelen-emissie wordt spoedig ver wacht, zoodat er een claim te incasseeten zal zijn. In Amerika hebben, niettegenstaande de flauwe marktstemming olie-aandeelen iederen druk weerstaan, hetgeen bewijst, dat men ook daar voor olie-aandeelen zeer goed geporteerd is. Voor het overige had de handel zeer weinig te beteekenen. Rubber-aandeelen kwamen weer lager te liggen. Het plan van de Nederlandsche producenten om door samenwerking verbetering in den toestand te brengen word zeer verschil lend beoordeeld. Het is wel wat voorbarig om zooals enkele finantieele bladen reeds hebben gedaan te beweren, dat de actie op niets uit loopt. Tabakken waren eenigszins in herstel. Suikerwaarden en Scheepvaartaandeelen trok ken weinig belangstelling. Van Scheepvaartaan deelen werden aandeelen Java-China-Japanlijn aangeboden. De vooruitzichten voor de vrach tenmark zijn niet gunstig. De Amerikaansche markt was stil. Op Donderdag 31 October 1929, veiling, en op Donderdag 7 November 1929, afslag, beide dagen n.m. 2.30 uur, te Melissan, ter herberge van M. van der Werff, van aeen huis, wagenhuis, schuren, boomgaard, warenhuizen, serres, tuin en bouwland, te Me lissant, in den polder Oud-Melissant, kad. Sec tie A nos. 146, 1399, tezamen groot 3.39.64 H.A. (7 gem. 119 R. V. M.); b. een in volle exploitatie zijnde eendenkooi te Melissant (vroeger Roxenisse) in den pol der Roxenisse, kad. Sectie E nos. 390 en 412, tezamen groot 2.63.95 H.A. (5 gem. 224 R. V. M.); c. 2 arbeiderswoningen met hofland te Me lissant (vroeger Roxenisse) aan den Roxenis- schen dijk, zijnde de z.g. Stelle, kad. Sectie E nos. 329, 330, 331 en 472, tezamen groot 0.16.29 H.A. (106 R. V. M.); en d. de Zalmvisscherij onder Melissant, bij de polders Roxenisse en Oud-Herkingen. Ten gevolge van overlijden. Alles direct te aanvaarden. Ten verzoeke van Mej. Wed. J. Sieling. Notaris VAN DER SLUYS. Verhuring bij Inschrijving naar de Bemficie voor den tijd van 7 jaren (1929—1936), van de perceelen Bouwland aan den Tonnischen, weg en Biermansweg, in het Oudeland te Oude Tonge, Sectie C, nummers 318, 319, 1926 en 1927, samen groot 3.23.10 Hectaren (7 gem. 11 roeden Voornsche maat). In huur geweest bij den Heer Job Duijm te Oude Tonge. Jaarlijksche pacht bij vooruitbetaling f 70,— per 0.45.92 H.A. (Voornsch Gemet). Ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. Duijm te Rotterdam. Inlichtingen bij Notaris P. A. VAN BUU» REN te Middelharnis, ten wiens kantore de inschrijvingsbiljetten voor de massa moeten worden ingeleverd vóór 30 October 1929. Woensdag 30 October, te Stellendam, in het logement Kaashoek, bij inzet, en op Woensdag 6 November te Stellendam in het logement Mijnders, bij afslag, telkms des namiddags half vijf, van een huis met schuurtje, erf en grond te Stellendam, in kavel 11 van den Eendrachtspolder, kadaster Sectie B, no. 868, groot 4 aren 50 centiaren of 29'/j roeden Voornsche maat, bewoond geweest door wijlen de Weduwe Joh. de Jager. Dadelijk te aan» vaarden, ten verzoeke van den heer L. W. Huijzer te Sommelsdijk. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 6 November 1929, 's avonds 7 uur, te Dirksland, ter herberge van L. I. Polderman, veiling, en Op Woensdag 13 November 1929, 's avonds 7 uur, te Dirksland, ter herberge van J. Keu» velaar, afslag, van Twee huizen met erf en grond (uitmakend een gedeelte van het voormalige Hofte Dirks» land, aan en nabij de Winterstraat, kad. Sectie B ns. 2141 en 2143, tez. groot 5 Aren 85 een» tiaren. In 2 perc. en combinatie. Gedeeltelijk direct te aanvaarden. Ten verzoeke van de Erven van wijlen den heer K. van Es Kzoon, Notaris VAN DER SLUYS. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Woensdag 23 October 1929. Savoye kool 4.— tot 5.60 per 100 stuks. Roode kool 1.30 tot 5.per 100 stuks. Witte kool 5.— tot 8.— per 100 stuks. Andijvie 0.80 tot 3.—- per 100 krop. Kroten 3.70 per 100 K.G. Enkele princessën 15.— tot 18.— per 100 K.G. Stoksnijboonen 26 tot 37 per 100 K.G. Pronkboonen 14.per 100 K.G. Handperen 3.tot 10.— per 100 K.G. William Duches 6 tot 11 per 100 K.G, Calabas 8. —tot 10.per 100 K.G. Napoleon 10.— per 100 K.G. Soldat Laboreure 10.80 per 100 K.G. Bezie van Schonau 6.80 tot 10.per 100 K.G. Grauwzoete reinet 7.70 tot 8.10 per 100 K.G. Goureinetten 7.— tot 20.— per 100 K.G. Belelfleurs 8.— per 100 K.G, Boumanreinet 6.50 per 100 K.G. Bismarck ƒ6.— per 100 K.G. Bergamotten 5.10 per 100 K.G. Kleiperen 2.10 tot 3.80 per 100 K.G. Gieser Wildemans 5 tot 11 per 100 K.G. Ponsperen 4.— tot 4.40 per 100 K.G. Jodensuikerperen 5.40 tot 9 per 100 K.G. Rietperen 9.per 100 K.G. Val (div. soorten) 1.60 tot 6.70 per 100 K.G. Druiven 0.20 per pond. Boter 1.20 tot 1.21 per pond. ROTTERDAM, 22 Oct. 1929. Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 6,- tot f 10,50 Eendeieren 5,65 tot 7,10 Ganseieren tot Middenprijs f Aanvoer 80.000 stuks, DE ROTTERDAMSCHE VEILING BERLIJNSCH-ZILVER. (Slot). Bij de koffietafel speelde een monsterachtige tulband, die onder het opzicht van klein vrouwtje gebakken was, de hoofdrol. Allen prezen dit product uitbundig en lieten er ten bewijze geen kruimel meer van over dan door het feestcomité was gereserveerd voor het dessert. Na de koffie kwam onmiddellijk het rijtuig en werden wij met een berg van tromels en manden ingepakt om de eigenlijke feestelijkheid te beginnen. Het doel van onzen tocht was een van de stilste en rustigste plaatsen van uitspanning in den omtrek. De kinderen hadden haar uitgekozen, omdat wij e'en week of wat geleden eens verteld hadden hoe we daar onze groene bruiloft hadden gevierd. Onderweg werd ons dit medegedeeld en toen we aankwamen beweerde zelfs de juffrouw uit het buffet, dat zij 't nog herinnerde als den dag van gisteren. Wat hebben we dien ganschen middag ge noten 't Was of het verleden en het heden ineen vloeiden, of onze kinderen de speelnooten waren bij ons huwelijksfeest. Mijne vrouw scheen weer achttien jaar, wat de jongens niet nalieten herhaald op te merken. Zij plaagden haar op die eigenaardige aantrekkelijke manier, waarop jongens soms met hunne moeder kunnen sollen, terwijl ook ik mijn deel kreeg. Hiertoe gaf gewoonlijk klein vrouwtje het sein. Blijkbaar gevoeld'en de kinderen zich geheel en al de baas en hadden zij afgesproken van hunne emancipatie ruimschoots gebruik te maken. Daarbij voerden wij alle denkbare spelen en nog meer ondenkbare gekheden uit. Wij, de jongens en ik, klauterden in de boomen en liepen elkaar langs en door alle perken na. Bij die gelegenheid lei ik 't royaal af 'en moest mij de bekentenis van de lippen, dat ik ofschoon nog in de kracht van het leven, niet meer zoo vlug en lenig was als vroeger, toen ik nooit kamp gaf als 't op springen en loopen aankwam. Daarentegen zat mama met de kleintjes op het gras en vertelde hun wondersprookjes, die alle grenzen van mogelijkheid en waarschijnlijk- hend te buiten gingen of wandelde met klein vrouwtje door den tuin, alsof deze haar jongere zuster was, wat wij eenstemmig verklaarden voor de eenig mogelijke conjectuur van een vreemdeling. En ondertusschen werd er een kapitaal aan consumabelen verteerd. De hoofden van het comité zorgden, dat 't ons aan niets ontbrak en gaven zelf een goed voorbeeld. Tegen vijf uur werden wij uitgenoodigd tot den grooten feestelijken maaltijd in den grooten koepel, waarheen een paar der jongeten reeds lang nieuwsgierige blikken geworpen had. Toen wij binnen kwamen, waren wij werkelijk verrast over al wat ons wachtte, 't Is waar, wij waren te midden van bekende voorwerpen, daar alles uit eigen keuken en kelder kwam, maar 't was zoo aardig gerangschikt en 't maakte reeds op Zich zelf zoo'n vermakelijken indruk ons eigen huishouden hierheen verplaatst te vinden, dat mijne vrouw niet kon nalaten zich te verbazen hoe dit alles zoo zonder haar geschied was. Een oogenblik daarna sloot zij klein vrouwtje in hare armen en vertelde mij, dat zij trotsch op haar oudste dochter was, die zoo'n goede huishoudster zou worden. Doch de zoon des huizes herinnerde haar, dat zij hier eenvoudig als gast aanzat door haar met een waardigheid, die mij zeer voor hem innam, naar de eere plaats te geleiden. En toen mama gezeten was, werden de overige zitplaatsen met storm ge nomen. Ik zal alles wat er aan tafel gebeurde niet vertellen, 't Was alles te zamen genomen e'en stil en vredig huiselijk maal, waarbij de tongen wakker geroerd werden en wij elkander duchtig plaagden. Alles werd goed opgenomen. Niemand dacht er aan, een plagerij met ernst te beant woorden. Wij waren gelukkig in elkaar en twij felden er geen oogenblik aan of al de anderen hadden ons innig lief. Zelfs kruidje-roer-me-niet, zooals de broers haar noem'en, was een engel in toegefelijkheid. Natuurlijk kweet zich onze oudste zoon be hoorlijk van zijn plicht als president van het comité door op het dessert een toost op het feestvierende echtpaar in te stellen. Hij was hierbij niet gelukkiger dan 's morgens, maar zijn auditorium was nog toegefelijker geworden en de claqueurs vielen onmiddellijk met hunne toejuichingen in, ja, die toejuichingen werden fanfaren toen ik het woord vroeg en in mijn rol van gast ook uit naam mijner bruid al de deelnemers aan het feest bedankte, toen moe er zich in mengde en niet eens bemerkte hoe er onderwijl e'en paar tranen van dankbaarheid langs hare wangen vloeiden. De kleine bende was niet meer te houden. Er werd een ware storm geloopen, waarbij ik voor mijn bruid in de bres sprong en voor een oogenblik de teugels in handen nam om te bepalen, dat ieder op zijn beurt en naar orde haar zou mogen kussen. Toen 't aan de beurt van de twee kleinsten kwam, bleven deze met algemeene toe stemming op haar schoot zitten, waar zij als zoo menigén avond weldra onder al de drukte en 't rumoer insliepen. Om der wille van die kleinsten reden wij niet al te laat weer naar huis. Onderweg er gerden wij meer dan eenen avondwandelaar door onze luidruchtige liederen, waarbij ik zelf den toon aangaf, 't Was immers zoo'n zonnige dag geweest als wij in jaren niet beleefd hadden Tehuis gekomen werden de slapenden naar bed gedragen en ging voorts het feest weer zijn gang. Alsof er een premie op gesteld was be ijverde ieder zich om e'en gezelschapsspel voor te stellen en elke propositie werd met hand geklap begroet. Eindelijk werd de onvergetelijke dag besloten met een algemeene betuiging van dankbaarheid en onderlinge liefde, waarvan de nagalm klonk als een gebed. Spoedig sliep de groote meerderheid den slaap des vreedzamen, terwijl wij met onze beide oud sten nog een uurtje van dei ndrukken van onzen feestdag bleven genieten, gelijk iéder weet een huismiddeltje om ze te verdubbelen. Als een natuurlijk vervolg op de feestelijkheid spraken we daarbij veel over de toekomst 'en maakten ons al die ilusien waartoe de stemming ons de aanleiding en misschien ook het recht gaf. Nog een paar jaar misschien en zij die een maal de eerste voorwerpen onzer zorgen waren, zouden de ouderlijke woning verlaten om straks zelf een huis te bouwen dat ze het hunne zouden mogen noemen. Als dat geschiedde zou de her innering ook aan dezen dag een waarborg te meer zijn, dat zij ons 'en de plek, waar zij ge speeld hadden, nooit zouden vergeten. Klein vrouwtje zou het evenbeeld harer moeder pogen te worden en onze oudste zoon zou den naam dien hij droeg ook om onzentwil rein en onbe smet bewaren. Of was er nog plaats voor de verleiding en zou het lage en gemeene eene woning vinden waar de datum van ons Ber- lijnsch-zilveren feest met onuitwischbare letteren te leden stond God zou ons des chande en schaamte besparen dat wij ooit zouden moeten blozen over hen, voor wie onze eerste gebeden waren uitgestort. „Blijf braaf mijn jongen en toon altijd dat het hart u op der echte plaats zitWij wachten u op ons zilveren feest als onzen gast, u en wie gij dan mocht willen meebrengen." „Deze feestelijkheid heeft ons meer dan drie gulden gekost, lieve zei ik, toen wij 's avonds laat op onze kamer alle'en waren. „Ik kan wel voor drie gulden een dag op reis gaan, maar voor een bruiloft is meer noodig. Overigens moet ik zeggen, dat zij 't alleraardigst ver zonnen hadden. Er ontbrak letterlijk niets aan." „Neen", zei ze, „er ontbrak niets. De goede God heeft ons rijk gezegend. Als de zilveren bruiloft nog mooier is dan deze, geloof ik dat de menschen wijzer deden door de rij maar met het Berlijnsch-zilver te sluiten. De kinderen hebben een dag gehad, dien zij nooit Zullen vergeten" 't Was verwonderlijk. Waar was nu alweer de geest van zuingheid en overleg, dien ik zoo dikwijls geprezen en gezegend had, voor welken ik bang was geweest dat hij niet tot het einde zou kunnen wachten om zich te laten hooren Of is 't waar, dat eene moeder in haar geluk kigste oogenblikken (en dat zijn die waarin hare kinderen zoo recht vergenoegd uit de oogen zien), geen zuinigheid kent en' geen goud en zilver weet te onderscheiden M'n beste nichtjes en neefjes! 'k Mag alweer niet te lang praten met jullie, anders wordt ons hoekje te groo. Een volgende maal dan jullie maar eens wat grooter stuk. Alleen nu nog vertellen, dat voor dezen keer JAAPJE A. VAN ZANTEN te Middelharnis een boek krijgt. Dat nichtje gefeliciteerd. Allen nu heel veel groeten van jullie TANTE TRUUS. Henk S. te Middelharnis, Ik ben er ook wezen kijken hoor, net als jij en ik vond het er prach tig. Jij hebt zeker nog al eens gevischt en ge grabbeld. Dat was verbatend aardig. Maar ik heb er jou niet gezien. Aren K. ite Dirksland. Ja zeg, dat knikkeren bij school is echt fijn. Nee je kust natuurlijk niet altijd winnen. Maar ik denk, dat jij nog al eens wint. Hoeveel knikkers heb jij wel Zeker wel aardig wat. Doe ze allen de groeten terug van mij. Abram W. te Stad aan 't Haringvliet. Nou jij bent ook een mooie neef. Je schrijft: „Nou weet ik waar U woont", en je bent dus langs mijn huis gekomen en niet eens even bij me ge weest. Maar nu je 't weet is 't vast makkelijk voor den volgenden keer. Dan hoef je niet te zoeken en kun je zoo maar aankomen. Dank voor je nieuwe raadsels. Arie W. te Stad aan 't Haringvliet. Klein broertje heeft een mooien naam. Wat fijn, dat hij zoo lief is. Jij bent al een heele teekenaar. In bijna eiken brief vind ik een mooie teekening van jou. Dat vind ik altijd erg aardig. Nellie W. te Stad aan 't Haringvliet. Zoo, dus jij bent ook uit geweest naar Middelharnis. Wat zal jij een dame zijn met zoo'n nieuwen mantel en hoed. Had ik je toen maar gezien, hè Wat is kleine broer verbazend gegroeid. Nu zal hij wel gauw een groote jongen worden. Riek P. te Numansdorp. Wat gezellig heb jij verteld van broertjes verjaardag. Geen wonder, dat broer in zijn schik was, toen hij van alle maal wat kreeg. Dat gedicht is verbazend aar dig. Ik zal het goed bewaren. In ons hoekje krijgt het wel eens e'en plaatsje. Gerrit P. te Numansdorp. Nou zeg, dat was een gezellige verjaardag. En dan nog poffertjes er bij. Wie zou die niet lusten. Natuurlijk lust ik ze ook, maarik vind het bakken nog al een heel werkje. Moeder heeft je dan wel wat verwend hoor. 't Is dan laat feest geweest voor jou. Ja, ja daar had ik best bij willen wezen. Doe Pie, Moe en Bram de groeten terug. Gretha van der K. te Andelst. Hier is de Graf Zeppelin niet overgekomen, 't Is echt jammer, dat het nu net op Zondag viel. Jullie troffen het wel bijzonder, dat 't luchtschip vlak boven jullie huis vloog. Schiet je al op met je brei werk Een paar kousen breien duurt lang, hé Adriana R. te Ooltgensplaat. Hebben^jullie nu al weer vacantie Dat is al weer gauw Je hebt groot gelijk, dat je nu Moe maar flink helpt met 't schoonmaken. Dan is Moe gauw klaar 'en daar zal ze wel blij mee zijn, want schoonmakenbrr. Wat gewichtig toen jij Maandag voor Moedertje gespeeld hebt. Ik had je wel eens bezig willen zien. Hartelijk dank voor je mooie gedicht, 'k Zal het heel goed bewaren. Jaapje A. van Zanten te Middelharnis. Zulke verjaarcadeaux die tellen nog eens mee. Blijft je horloge goed loopen. Je mag er wel heel voor zichtig mee zijn. Heb je je nieuwen mantel al aan gehad Wil je Pa en Moe op 27 October van mij feliciteeren. Geen wonder, dat je dat ook zoo fijn vindt Pieter A. L. te Melissant Ja, dat is zoo, hoe verder je komt hoe moeilijker het wordt, maar als het altijd even gemakkelijk bleef, zou het op het laatst ook wel een vervelende boel worden, denk je ook niet ?Dank voor je nieuwe raadsels. Teunis R. te Ooltgensplaat. Zoo neef, ook weer present in de familie. Ja, de zomer is voor velen vaak een heel drukke tijd. Het is best, dat je weer met ons meedoet. Jij was aan 't Engelsch leeren is 't niet? 'k Merkte 'het zoo wat aan 't eind van je brief, 'k Hoop», dat je van den winter steeds tijd genoeg hebt om met ons mee te raadselen. Doe allen de groeten terug. Dank voor je nieuwe raadsels. Rachel A. te Den Bommel. Het is wel heel laat, maar toch wil ik je nog feliciteeren met Arie's verjaardag. Wat een prachtige cadeaux hebben jullie hem gegeven, 'k Hoop, dat hij jou cadeau ook goed gebruiken zal. 'k Ben blij, dat je den prijs zoo mooi vindt. Dank voor je nieuwe raadsel. Doe Pa en Moe de groeten terug. Jacoba G. K. te Stad aan 'it Haringvliet. Wat heb jij de kleuren van dat taschje schitterend gekozen. Ik geloof nu graag, dat het zoo mooi geworden is. Dat is vaak het moeilijke van handwerken, dat je de kleuren goed bij elkander kiest. Een mooi geborduurd kleed kan door één verkeerd gekozen kleur geheel en al bedorven worden, vind je ook niet? Wil je me komen helpen met schoonmaken Nee hoor, daar heb ik het nu niet meer druk mee. Ik zal aan je andere verzoek voldoen. Doe Tante dt: groeten terug. De oplossingen zijn I. Adem, ad—e—m. II. Wouw. III. Muntendam. r 'i M. v Nieuwe raadsels t I. Ingezonden door Racehl A. te Den Bommel: Welke jongens naam kunt ge maken van Arnhem II. Ingez. door Rachel A. te Den Bommel Met g is 't een klinkend geluid. Met h is 't een graanstengiel. Met k is 't bedaard. Met p is 't een boom. Met z is 't een visch. III. Verborgen boomen We zagen in de wei koeien en paarden loopen. Hij beukte met z' handen op 't ijzer, Huib erkende dat hij schuld had. Waarom wil Gerrit dat niet doen De oplossingen kunn'en, met vermelding van naam, voornaam, leeftijd en adres, tot Vrijdag 1 November worden gezonden aan TANTE TRUUS, Bureau „Maas- en Scheldebode", SOMMELSDIJK,

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 2