Qe zier her. Ge ruihf hef. ,iQêöe proeft hel Merk en School. Gemengd Nieuws. WIST U???? er koopingen. Marktberichten. GROSSIERj: Firma A. L. VERBRUGGE M1DDELHARNIS. Plaatselijk Nieuws. Fa. P. Wielhottwer dat de RADIO KONING ZOO NIET???? Informeert dan O. Binnenweg 105, R'dam is, dat de wedde van den nachtwacht wordt verhoogd, maar vraagt of de Commissie er re kening mede gehouden heeft, dat het volgend jaar zijn functie van lantaarnopsteker door de electrische verlichting komt te vervallen De heer TROOST vindt het salaris te laag en meent dat een nachtwacht er overdag geen werk bij moet behoeven te zoeken en zegt dat hij toch zeker de vorige winter wel voor 40 aan kolen heeft verstookt. Verder beschouwt hij den nachtwacht tevens als een politieman en gezien den post volgno. 85 „Jaarwedde van den' gemeenteveldwachter" meent de Commissie dan ook met gerustheid het voorstel tot verhoo ging te durven doen. De VOORZITTER zegt dat de wedde van den gemeente-veldwachter is geregeld bij Prov. Blad en dus hier niet ter sprake is en zegt nog maals dat hij zich met de door de Commissie voorgestelde verhooging der wedde van den nachtwacht wel kan vereenigen, doch vindt het dan alleszins billijk, dat de gemeente-werkman Non, die een hit heeft te onderhouden, ook 100 verhooging krijgt. De heer TROOST zegt dat hij ook dit voor stel had willen indienen. De heer C. J. LODDER „maar dan toch niet namens de commissie". De heer TROOST zegt hierover in de Com missie niet te hebben willen spreken, omdat hij vooruit wel wist dat zulks dan niet aangenomen zou worden. De heer LOKKER stelt voor het loon van den nachtwaker te verhoogen met de voorge stelde 100.echter onder verplichting Van der Wende dan tevens op te dragen het schoon houden der Bewaarschool. De heer DEN EERZAMEN vindt zulks een verkeerd standpunt dat ingenomen wordt, daar de Vereenigingen die gratis de Bewaarschool gebruiken, daarvoor toch wel zelf kunnen zor gen. Verder bevreemdt het den heer DEN EERZAMEN, dat de Commissie (zonder dat de belanghebbende iets heeft gevraagd) met de voorgestelde verhooging komt, daar hij het vorig jaar bij de oproeping gaarne mededong naar die betreking. Hij zegt verder, dat wanneer er op nieuw oproeping van sollicitanten voor nacht wacht werd gedaan, er zeer zeker weer genoeg liefhebbers voor zouden komen. (Troost, je weet toch dat ze eerst gekeurd moeten worden). De VOORZITTER zegt, dat Van der Wen de goed zijn diensten verricht, en toch alle hout geen timmerhout is. De heer DEN EERZAMEN, zegt te moeten opmerken, dat 14 dagen geleden de lantaarn bij de Kerk niet brandde en de menschen bij het verlaten der kerk op moesten passen, heelhuids thuis te komen. De VOORZITTER verzoekt zulks ter zijner kennis te brengen, waarop de heer den Eerzamen zegt dat dit niet noodig moet zijn, daar de lan taarnopsteker toch zelf wel kan oordeelen of zulks noodig is of niet. Daarna wordt het voorstel van de Commissie tot verhooging van den post volgno. 87 „Onkos ten voor de nacht en stille wachten" met 100 in stemming gebracht en aangenomen met 5 te gen 2 stemmen, die van de heeren Den Eerza men en Heerschap. Vervolgens wordt de post volgno. 112 „Kos ten van de gemeentereiniging" op voorstel van de heeren Troost en Den Eerzamen met éénpa- rige stemmen eveneens met 100 verhoogd. Daar verder niemand meer iets in het mid den te brengen heeft over deze Begrooting, wordt edze met algemeene stemmen vastge steld voor den gewonen dienst in ontvang en uitgaaf op 43334.59 en voor den kapitaal- dienst in ontvang on 1474.85 en in uitgaaf op 1335.--. Wordt eenparig besloten de door het bestuur der Bijzondere lagere school in 1924 gestorte waarborgsom groot 2760.45 alsnog op lee- nings-overeenkomst bij de N. V. Bank voor Nederlandsche gemeenten te beleggen. Wordt eenparig vastgesteld een raadsbesluit model D tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1928, tot een bedrag van 7794.09. Rondvraag. De heer TROOST merkt op, zulks nog in verband met de verhooging der jaarwedde van den nachtwaker, dat met de inwerkingtreding van de finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, deze gemeente wel zal moeten hel pen bijdragen in de kosten van andere gemeen ten, alwaar de tractementen van de nachtwakers zeker nog wel de helft hooger zijn. De heer LOKKER zou gaarne zien, dat de vreiemde bietenscbipjjers een havenreglement werd verstrekt, opdat zij weten hoe zij met het bevaren der Haven dienen te handelen. De heer D. LODDER, stelt voor het slootje aan den Achterweg langs de Kerk te dempen en daarvoor een goot in de plaats te leggen. De VOORZITTER zegt zulks al bij B. en W. in behandeling is. De heer C. J. LODDER bespreekt de ver zakking van de zinkput op heteind van het Groote Slop, alsmede de slechte ligging der straat in bedoeld slop. Dan sluiting. SOMMELSDIJK. Vorige week werden uit deze gemeente 104000 Kilo ui'en en 35000 kilo peen verscheept. Vorige week Vrijdag is alhier de op een na oudste ingezetene, Mej. Wed. J. van den Nieuwendijk, in den ouderdom van bijna 90 jaren overleden. Zooals bekend had de oude eenigen tijd geleden haar arm gebroken. Wij brengen in herinnering, dat de ar beiders, die in deze gemeente wonen en of werken, hun rentekaarten en renteboekjes moe ten in leveren bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór 29 October 1929. MIDDELHARNIS. De heer W. Witvliet is benoemd tot boekhouder ten kantore der gasfabriek alhier. De afgeloopen week zijn aan de kaai aan gebracht en gescheept 2000 H.L. aardappelen 'en 1000 balen uien. De uitkomst van aardappelen en uien is dit jaar buitengewoon groot te noemen, 't Komt de lage prijzen eenigermate ten goede. Genoemde veldvruchten leveren ruim 200 H.L. per gemet, terwijl men besteedt voor aard. appelen 1.30 en voor uien 1.75 per H.L. De heer A. Verhage heeft van den heer P. van Rikxoort een woonhuis gekocht staande aan de Wilhelminastraat. OOLTGENSPLAAT. Bij publieke inschrij ving ten kantore van Notaris Akkerman is J. Hotting Lz„ pachter geworden van 2 gem. Bouwland. Eigenaresse mej. M. Breeman-Van den Broek. Vorige week zijn alhier verscheept 134000 kilo aardappelen, 144.148 kilo poters, 97450 kilo peen en 96500 kilo uien. Door den gemeenteveldwachter is tegen J. van de V. proces-verbaal opgemaakt we gens nachtrustverstoring, vloekende misbruik makende van Gods Heiligen Naam, en niet vol doen aan politiebevel om zich in de aangewezen richting te verwijderen. OUDE TONGE. Bij B. en W. is een ver zoek ingekomen van J. J. Nijsse rijwielhersteller alhier, om een motor te mogen plaatsen tot vulling van acculumatoren in een perceel aan de Oostdijk alhier. De prijzen der landbouwproducten zijn laag, n.l. uien 1.15, koepeen 1.en aard appelen 1.20. Poters 0.90. NIEUWE TONGE. Inbraak te Battenoord. De dader gearresteerd. Naar aanleiding van het bericht in ons j.l. Zaterdagnummer, betreffende de inbraak bij J. van 't Geloof te Battenoord, kan thans worden medegedeeld, dat het door het kranig optreden der politie gelukt is den dader op te sporen. Het bleek de 19-jarige schip persknecht P. v. d. W. gedomicilieerd te Hil- legom te zijn. Verdachte die inmiddels vertrok ken en wiens aanhouding en voorgeleiding verzocht was, werd j.l. Zaterdagmiddag te Rot terdam aangehouden en ter confrontatie naar hier overgebracht. Verdachte legde hier een volledige bekentenis af en is Maandagmorgen naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht. Een woord van hulde aan de politie die er door haar onvermoeide activiteit in geslaagd is, den dader op te sporen, mag hieraan zeker niet ontbreken. J.l. week werden van hier vervoerd: 3900 balen uien, 1800 balen peen en 900 H.L. aard appelen. Door dhr. J. C. Hameete is vergunning gevraagd tot het bouwen van een schuur in de Wentinkstraat alhier. Ten bate van het gesticht voor lijders aan vallende ziekten te Haarlem en Heemstede, werd over het 3e kwartaal 1929 in deze ge meente 22.— ontvangen. DIRKSLAND. Woensdagmiddag 5.30 uur zal in de openbare bewaarschool gelegenheid wor den gegeven tot kostelooze in- en herinenting. Maandagmorgen ontstond op den hoek Palingstraat-Tuinstraat een aanrijding tusschen een auto en een wagen. De deur van het pakhuis van den heer Knops werd hierdoor vernield, terwijl van de auto de voorruit brak. De begrooting voor het Weeshuis 1930 is vastgesteld met een totale ontvang en uit gaaf van 639.63. In verband met de landbouw veiling al hier kan nog worden meegedeeld, dat de pro ducten voor Engeland rechtstreeks van Dirks- landsche Sas naar Engeland vervoerd zullen worden. HERRINGEN. Binnenkort zullen aan de nieuw aangelegde straat, de z.g. Nieuwstraat, weder enkele nieuwe woningen worden ge bouwd. Dat hier nog steeds handen te kort komen bij het werk, blijkt wel uit het feit, dat nog steeds een groep werkvolk uit West-Flakkee hier werkzaam is, voornamelijk bij het rooien van aardappelen. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week gedurende 5 dag'en gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 90 K.G. garnalen gevangen. Voor de vischmeeldrogerijen werd tevens nog aangevoerd 37000 K.G. kleine garnalen. De vorige week werden van hier verzon den 800 H.L. uien, 800 H.L. aardappelen en 700 H.L. koepeen. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat uit 't gezin vann P. van Dam de vorige week 3 jongens en P. van Dam zelf op ver schillende tijdstippen het ongeluk hadden in de haven terecht te komen. All'en kwamen er met een nat pak af. GOEDEREEDE. In ons vorig nummer stond, dat de cichorei was verkocht voor 8.Dit moest zijn 10.— per 100 kilo. Alleen j.l. Maandag werden alhier 1000 balen uien geleverd, voor 1.50 per baal. OUDDORP. Het huis van E. Hoek is door G. van Oostenbrugge afgemijnd op 1300. De volgende perceelen land zijn Zaterdag pu bliek verhuurd. Wij geven weder op: grootte, huur per gemet en huurders I. 267 R„ 146.-, K. Westdijk Kz. II. 184 R„ 138.25, Kr. v. d. Wende Ez. III. 174 R„ 135.20, L. Breen Jz. IV. 329H R„ 128.-, T. Akershoek Wz. V. 307 R., 108.20, C. Akershoek Wz. VI. 571 R„ 95.70, C. Bosland Jacz. VII. 280 R., 156.-, B. Moerkerke. VIII. 280 R„ 161—, B. Moerkerke. IX. 272 R., 92.-, D. Koek Wz. X. 232 R„ 159.60, E. v. d. Wende. XI. 241 R., 160.25, P. Grinwis Plz, XII. 148 R„ 153.20, E. Grinwis Ez. XIII. 345 R., 153.Kr. Grinwis Klz. XIV. 351 R„ 154.70, C. Akershoek Wz. XV. 777 R„ 70.10, J. Aleman Mz. Voor de perc. 16 en 17, beide groot 456 R„ worden vóór 26 October inschrijvingsbiljetten bij notaris van den Berg ingewacht. Deze twee perceelen liggen in de gemeente Stellendam. De perc. 1 tot 9 zijn verhuurd voor 10 jaren; de overige voor 8 jaar. De perc. 6 en 15 zijn weiland, de overige bouwland. De visschers vingen de vorige week van 80 tot 90 kilo garnalen per vaartuig. SOMMELSDIJK.* Ds. G. van Montfrans, voorheen predikant te dezer plaatse, thans te Barneveld, werd beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te Giessendam-Nederhardinxveld. Vrijdag 5 October a.s. zal vanwege den Ring van Jongelingsvereenigingen op G. G. „Flakkee" haar eerste vergadering in deze win- tercampagne worden gehouden in de Geref. Weeshuisschool te Middelharnis. De heer K. C. van Spronsen van Sommelsdijk hoopt op te treden met het onderwerp: „De Jongelingsver- eeniging en de politiek." Dezer dagen zal langs de huizen der ge meente de Uniecollecte worden gehouden voor de Bijzondere lagere school. I kZXllBy 0115 15 BPAÜDSPIR1TUSI I t hlp r n t *j niya o i I CREOLimOUTZVURl AMMOMIAK ËTT COE.PKCCPi jj F*P-WIELUOUWER - MTHART1f58 Kachelpoets t 2 tuben Zebraline a 17 c. Zwarte Kat 7 c. p. ds. Zebra 6 c. p. ds. Groote bus Poetsexstract Pax 20 c. Kachelpotlood, zeer voordeelig. Potje Boenwas vullen 10 ct. Tel.: 11 MIDDELHARNIS. Donderdagavond 7 uur zal in het kerkgebouw der Geref. Gemeente gepredikt worden door Ds. de Blois van Dirks- land. Woensdag zullen in de Geref. Kerk de catechisaties weder een aanvang nemen en wel kinderen van 10 tot 13 jaar van 4 tot 5 uur; meisjes van 13 tot 16 jaar van 5 tot 6 uur, en van 6.30 tot 7.30 uur jongens van 10 tot 13 jaar; van 7.30 tot 8.30 uur jongens van 14 tot 17 jaar; van 8.30 tot 9.30 uur jongens van 1 jaar en daarboven. De collecte langs de huizen gehouden voor de Geref. Zondagsschool Jachin alhier, heeft opgebracht 113.—. DIRKSLAND. De heer M. Brooshooft, on derwijzer aan de O. L. school alhier, komt voor onder No. 1 op de voodrracht van hoofd der O. L. school te Stellendam. De heeren P. Hof en D. Mooyaart hebben beiden hun benoeming tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk aangenomen. HERKINGEN. D.V. zal a.s. Donderdag 24 October, des avonds ten half zeven uur voor de Geref. Gemeente alhier optred'en Ds. La- main van Leiden. OUDDORP. Ds. J. Bus, thans emer. predi kant te Deventer, die deze gemeente van Sep. 1919 tot Juni 1924 heeft gediend, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Nieuw-Beijerland. Voor de eerstkomende bediening van den H. Doop in de Herv. Kerk kan aangifte gedaan worden in de kerkekamer op Vrijdag a.s., des av. te 7 uren. De voormiddag-godsdienstoefeningen in de Herv. Kerk beginnen in het vervolg om half tien. DE MOORD IN DEN BLIJDORPPOLDER TE ROTTERDAM. Te Heerlen is Vrijdagavond half twaalf een verdachte aangehouden- Vrijdagnacht zou volgens een plan van de Rotterdamsche politie door het geheele land een razzia worden gehouden in alle logementen, met het doel een bepaalde verdachte op te sporen, tegen wien sterke aanwijzingen waren. Hiertoe was een signalement verspreid met portret. Aan de hand van dit signalement wist de politie te Heerlen bedoelde persoon reeds te half twaalf Vrijdagavond te arresteeren. De verdachte werd onmiddelijk op transport gesteld naar Rotterdam. De gearresteerde is e'en zekere Willem Visser, oud circa 33 jaar, en handelt in planten, bloe men en graszoden. De aangehoudene ontkende echter iets met den moord uitstaande te hebben. In verband met de zaak betreffende den moord in de Blijdorppolder te Rotterdam ver zoekt de commissaris van politie in de eerste afdeeling, bureau Groote Pauwensteeg aan ieder, die eenige inlichtingen kan geven over Willem Visser, die zich ook wel Willem Huisman noemt en die eveneens bekend staat als Tijs de Tuin man, zich aan zijn bureau te vervoegen. De bedoelde man is ruim dertig jaar oud en handelt in bloemen en planten; ook legt hij-tuintjes aan. Dit verzoek is vooral gericht tot hen, die hem in de laatste maanden hebben gezien. Zij, die buiten Rotterdam wonen, kunnen hun mede- deelingen schriftelijk doen, of zich bij de politie in hun woonplaats melden. Van den te Heerlen aangehouden verdachte zijn de kleeren opgezonden naar dr. Hesselink voor scheikundig onderzoek. Ook wat te Heer len in beslag is genomen, zooals vuil ondergoed, is opgezonden. Een belang(rijke getuigenverklaring. Over de aanwijzingen, welke de politie heeft gekregen tegen den te Heerlen gearresteerden man, voordat deze werd aangehouden, mag nog niets worden gepubliceerd. Er mag dus niet worden meegedeeld, welke motieven de politie er toe hebben geleid, naar dezen man te laten zoeken; maar uit de uitgebreide maatregelen, welke men heeft genomen om dezen man te pakken te krijgen, kan worden afgeleid, dat deze aanwijzingen van zeer ernstigen aard moe ten zijn geweest. Ook mag thans nog niet het resultaat worden meegedeeld van het te Heerlen ingestelde onderzoek. De heeren Beekman en Grevelink hebben dit onderzoek nog voortgezet. Bij de aanwijzingen, op welke wij hierboven doelden, is thans een nieuwe gekomen, welke wel gepubliceerd mag worden, Naar aanleiding van den oproep in de dag bladen, waarin 100 werd uitgeloofd aan hem of haar, die zulke aanwijzingen zou kunnen geven, dat daardoor de fiets van den dader zou kunnen worden opgespoord, heeft zich in het bureau Groote PaauWensteeg gemeld de knecht van een houder van een rijwielstalling aan het Weenaplein te Rotterdam. Deze man heeft verklaard, dat op 15 October een man bij hem is gekomen, om een fiets af te halen, welke blijkens het regu, op 9 October, dus op den dag van den moord in den Blijdorppolder in bewaring is gegeven. De getuige heeft dezen man niet op dien dag gezien, waaruit kon wor den afgeleid, dat de fiets in bewaring is ge geven na 6 uur 's avonds, het uur, waarop deze knecht naar huis gaat en door een ouden man wordt vervancfen. De man, die de fiets kwam afhalen, had enkel groot geld bij zich, hetgeen hij aan den knecht liet zien. Deze had geen geld terug, en daarom heeft de man de fiets laten staan. De inspecteur Kalkman, die als derde van de drie met het onderzoek belaste inspecteurs hier achter is gebleven, om het werk te Rotterdam voort te zetten, vroeg daarop aan den getuige, of hij soms de portefeuille of de beurs gezien had, in welke de man, die def iets kwam terug halen, zijn geld had geborgen. De getuige antwoordde bevestigend en gaf een zeer nauwkeurige beschrijving van de beurs, welke geheel kopt op de beurs, welke op den te Heerlen gearresteerden verdachte in beslag is genom'en en welke beurs deze getuige op dat oogenblik nog niet had gezien. Bedoelde beurs is niet van een erg algemeen model. Daarna is deze getuige met den verdachte geconfronteerd, waarbij hij den man positief heeft herkend als te zijn de man, die de fiets was komen halen. De fiets is den volgenden dag teruggehaald op een uur, waarop deze getuige niet aanwezig was. Zijn plaatsvervanger, de reeds eerder ge noemde oude man, verklaart, zich niet te kunnen herinneren, wie de fiets heeft gehaald, noch wie haar op 9 Oqtobler des avonds heeft gebracht. De verdachte blijft bij zijn pertinente ont kenning. Hij heeft een alibi opgegeven, waarbij hij zich op enkele punten, zij het ook van on dergeschikt belang, heeft tegengesproken. Het alibi vani den te Heerlem gearresteerden verdachte is zeer onvoldoende. Maandagnacht omstreeks een uur zijn de in specteurs Beekman en Grevelink peilauto terug gekeerd van hun onderzoek in Limburg. Uit dit onderzoek is gebleken, dat het alibi, dat de verdachte, welke Vrij- dagavond laat te Heerlen is gearresteerd, opgeeft, zeer onvoldoende is. Vast staat, dat hij op den dag na den moord, des avonds laat per fiets in Maastricht is aangekomen en dat hij zich van die fiets op eenigerlei wijze heeft ont daan. Ook is vastgesteld kunnen worden, dat hij e'en aantal andere voorwerpen na dien dag heeft doen verdwijnen. De politie had bij het verzoek tot aanhouding ook medegedeeld, dat de verdachte vermoedelijk e'en trouwboekje bij zich had. Ook dit trouwboekje, dat hij eenige dagen voor den moord zeker nog had heeft hij weggemaakt. De verdachte heeft bij zijn' verhoor o.a. ge zegd, dat hij sedert maanden niet op een ge wone fiets heeft gezeten. Uit het onderzoek is gebleken, dat hij, zooals gemeld, op den dag na den moord per fiets in Maastricht is aan gekomen. In Amsterdam en in Amersfoort zijn voor werpen die aan den verdachte behooren in logem'enten in beslag genomen. Gebleken is, dat de man óver wien de politie allerlei inlichtingen vroeg, welke man circa 33 jaar oud is ,en handelt in planten, bloemen en graszoden, en die eigenlijk Willem Visser heet. maar die zich veel Willem Huisman noemt en die ook wel bekend is onder den naam van Tijs de Tuinman, zich ook wel voor Willem Brouwer uitgeeft. .Naar aanleiding van het verzoek om in lichtingen hebben zich zoowel te Rotterdam als elders al veel getuigen gemeld. Toch zou men nog gaarne meer over dezen man vernemen. hoogste handelskortlng verstrekt RAAD VAN STATE. Vervallenverklaring raadslidmaatschap. Voor den Raad van State, afdeeling voor de Geschillen van Bestuur is behandeld het beroep van I. M. Mast tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij hij vervallen isl verklaard van het raadslidmaat schap van de gemeente Den Bommel. Ged. Staten hadden hierbij overwogen, dat Mast op verschillende tijdstippen leveranties aan de gemeente had gedaan, o.a. kainiet en kali. In zijn beroep had appellant als zijn standpunt uiteengezet, dat deze leveringen in het belang der gemeente waren gedaan, omdat de kainiet en kali bestemd waren voor de wegen in de gemeente ter bestrijding van de gladheid. Op een Zondagavond was de gemeenteveld wachter bij appellant gekomen om een emmer kainiet. Den volgenden dag, toen hij in Rotter dam was, is echter op last van den burgemees ter 200 kg. kainiet gehaald, welke hoeveelheid door het personeel van appellant zonder zijn medeweten is medegegeven. Dit kainiet was in de gemeente alleen bij appellant verkrijgbaar. Toen Mast des avonds thuis kwam, heeft de burgemeester hem van de leverantie in kennis gesteld, waarop appellant zelf heeft opgemerkt, dat zulks niet mocht. De burgemeester maakte evenwel geen bezwaar en daarna zijn toen nog eenige leveringen geschied. Het bedrag van 31, dat appellant hiervoor had ontvangen, is echter door hem weder in de gemeentekas teruggestort. Op de zitting lichtte appellant zijn beroep nog toe, daarbij aanvoerende, dat bij hem in geen geval opzet aanwezig was voor eenig winstbejag en dat de levering zonder zijn mede weten is geschied. De burgemeester van Den Bommel deelde daarop mede, dat hij op een Zondagavond, toen het buitengewoon glad was, aan den veldwach ter opdracht had gegeven, zand te strooien. Buiten deze opdracht om en zonder medeweten van den burgemeester heeft de veldwachter toen kainiet bij Mast gehaald. Dit werd door Mast zelf verstrekt. Maandagsavonds heeft spr. tot Mast gezegd: „Denk er om, dat mag niet", waarop Mast ant woordde, dat hij vroeger óók altijd had geleverd. Aangezien spr. daarvoor niet verantwoordelijk is, heeft hij toen geen verder bezwaar tegen de leveranties gemaakt. Op een vraag van den president antwoordde Mast nog, dat hij op Zondagavond aan den veldwachter een emmer kainiet heeft gegeven om voor de kerkgangers het voetpad te be strooien. Dezen emmer kainiet heeft hij niet aan de gemeente in rekening gebracht, hetgeen door den burgemeester bevestigd werd. Daarna is op Maandag 200 kg. gehaald, toen appellant niet thuis was. De burgemeester merkte nog op, dat hij niet weet, op welken dag deze leverantie heeft plaats gehad. Hij betwijfelde echter, dat dit op Maan dag zou zijn geweest. In ieder geval hadden ook in vorige jaren leveringen plaats gehad. Ten slotte gaf Mast naar aanleiding van een vraag van den rapporteur, Mr. Cort van der Linden toe, dat ook na de levering der 200 kg. nog eenige keeren door hem aan de gemeente kainiet en kali is geleverd. Uitspraak volgt later. Verkooping wegens vertrek op Woensdag 16 October 1929 bij inzet, op Woensdag 23 Oct. 1929 bjj afslag, telkens des avonds 7 uur, in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Ten verzoeke van den heer Joseph Kern aldaar. a. Het woon* met winkelhuis, waarin tal van jaren Manufactuurzaak is gevestigd op den hoek van den Dubbele Ring te Som» melsdijk b. Het Woonhuis, waarin kapperszaak aan den Dubbele Ring aldaar; c. Het perceel tuin of boomgaardland met schuurtje aan den St. Nicolaas» of Hoven» dreef aldaar, groot 0.08,94 Heet. (66 roeden Sommelsdijksche maat). Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 31 October 1929, veiling, en op Donderdag 7 November 1929, afslag, beide dagen n.m. 2.30 uur, te Melissan, ter herberge van M. van der Werff, van a. een huis, wagenhuis, schuren, boomgaard, warenhuizen, serres, tuin en bouwland, te Me lissant, in den polder Oud-Melissant, kad. Sec tie A nos. 146, 1399, tezamen groot 3.39.64 H.A. (7 gem. 119 R. V. M.); b. een in volle exploitatie zijnde eendenkooi te Melissant (vroeger Roxenisse) in den pol der Roxenisse, kad. Sectie E nos. 390 en 412, tezamen groot 2.63.95 H.A. (5 gem. 224 R. V. M.); c. 2 arbeiderswoningen met hofland te Me lissant (vroeger Roxenisse) aan den Roxenis- schen dijk, zijnde de z.g. Stelle, kad. Sectie E nos. 329, 330, 331 en 472, tezamen groot 0.16.29 H.A. (106 R. V. M.); en d. de Zalmvisscherij onder Melissant, bij de polders Roxenisse en Oud-Herkingen. Ten gevolge van overlijden. Alles direct te aanvaarden. Ten verzoeke van Mej. Wed. J. Sieling. Notaris VAN DER SLUYS. Verhuring bij Inschrijving naar de Benificie voor den tijd van 7 jaren (1929—1936), van de perceelen Bouwland aan den Tonnischen» weg en Biermansweg, in het Oudeland te Oude Tonge, Sectie C, nummers 318, 319, 1926 en 1927, samen groot 3.23.10 Hectaren (7 gem. 11 roeden Voornsche maat). In huur geweest bij den Heer Job Duijm te Oude Tonge. Jaarlijksche pacht by vooruitbetaling f 70,— per 0.45.92 H.A. (Voornsch Gemet). Ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. Duijm te Rotterdam. Inlichtingen bij Notaris P. A. VAN BUU» REN te Middelharnis, ten wiens kantore de inschrijvingsbiljetten voor de massa moeten worden ingeleverd vóór 30 October 1929. Woensdag 30 October, te Stellendam, in het logement Kaashoek, bij inzet, en op Woensdag 6 November te Stellendam in het logement Mijnders, bij afslag, telkens des namiddags half vijf, van een huis met schuurtje, erf en grond te Stellendam, in kavel 11 van den Eendrachtspolder, kadaster Sectie B, no. 868, groot 4 aren 50 centiaren of 29'/» roeden Voornsche maat, bewoond geweest door wijlen de Weduwe Joh, de Jager. Dadelijk te aan» vaarden, ten verzoeke van den heer L. W. Huijzer te Sommelsdijk. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 6 November 1929, 's avonds 7 uur, te Dirksland, ter herberge van L. I. Polderman, veiling, en Op Woensdag 13 November 1929, *s avonds 7 uur, te Dirksland, ter herberge van J. Keu» velaar, afslag, van: Twee huizen met erf en grond (uitmakend een gedeelte van het voormalige Hof) te Dirks» land, aan en nabij de Winterstraat, kad. Sectie 4 B ns. 2141 en 2143, tez. groot 5 Aren 85 een» tiaren. In 2 perc. en combinatie. Gedeeltelijk direct te aanvaarden. Ten verzoeke van de Erven van wijlen den heer K. van Es Kzoon, Notaris VAN DER SLUYS. Marktoverzicht der vorige week. Ingezonden door JAC. KNOOP» beëedlgd Makelaar In aardappelen» groenten an Ifrnit. Naaaaukade 158, Amaterdam. De prijzen en vraag naar verschillende soor' en bleef deze week als de vorige. Heden, 21 October, werden de volgende prijzen gemaakt: Alles per H.L. Zeeuwsche bonten 2,40 2,80 blauwen 2,70 2,80 Blauwe en Bonte poters1,80 2,— blauwe Eigenh, 1,90 2,10 Eigenh1,70 1,90 poters1,80 2,— Flakk. Eigenh1,90 2,— poters 1,80 2,— Spuische Eigenh1,70 1,90 poters 2,— 2,10 Haarlemmermeer en IJpolder Eigenh1,90 2,— Blauwe Eigenh. 1,90 2,10 Bevelanders 1,60 2,10 Noord'Holl. Blauwe Eigenh.» 1,90»» 2,— Katwijker zand Eigenh. 2,10 3,50 Noordwijker zand 2,10 3,50 Texelsche zand2,10 3,50 Hillegommer zand 2,10 3,50 Drentsche en Overijsselsche Nieuwlandsche zand 3,— 3,50 VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 21 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 464 vette runderen, 167 vette kalveren, 823 schapen of lammeren, 857 varkens. De prijzen waren per '/s kilokoeien 27«/2—32Vz ct., 45-48 ct., 52l/2-5S ct„ kalve» ren 52«/a—57»/2 ct., 67l/2-72l/a ct., 82V2-85ct., schapen 30—37 ct., lammeren f 22—28 per st. De aanvoer van koeien en ossen was iets minder dan vorige weekhandel stroef, terwijl

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 2