eUfig zittend Haar vu scheelt er aan Gemengd Nieuws. WIST U???? Rechtzaken. Posterijen. Marktberichten. dat de RADIO KONINO ZOO NIET???? Informeert dan O. Binnenweg 105, R'dam DE ZIEKTEWET. ferkoopingen. krachtvoer mengsel B (bijv. gelijke deelen tar- I wezemelen, grondnotenmeel en cocosmeel) bij I een melkproductie van 6^10 K.G. per dag. H. teneinde aan het tekort aan zouten tegemoet I te komen, dat ontstaat door de vervanging van hooi do°r 3tro° en aardappelen, kan men een I ef nemen met toediening van 35 gram fosfor- I Lre voederkalk en 35 gram zout per koe per I jn het krachtvoermengsel. Bij het voederen van aardappelen in de weide zal m'en goed doen I /e dieren eerst afzonderlijk aan de aardappelen 1 te wennen. Is dit gelukt, dan kan men de aard- I appelen daarna geregeld dun over het land I verdeelen. Als voeder voor varkens zijn I aardappelen al buitengewoon geschikt. Kleine hoeveelheden rauwe aardappelen geeft men aan f fokvarkens, voor mestvarkens moeten de aard- I appelen echter gekookt worden, omdat het var- I ken grootere hoeveelheden' alleen zóó goed ver- I teert Toevoeging van eenig zout en wat fos- E forzure voederkalk is zeer gewenscht. Het meel wordt na het koken met de aardappelen ver- menqd Bij een strengen winter heeft het toe dienen van zulk warm voeder zeker een bij zondere waarde. De invloed die aardappelen op dek waliteit van het slachtproduct uitoefe nen is gunstig. Een goed rantsoen voor varkens van 30 KG. levend gewicht per dier per dag is 0 3 K.G. gerst, 0.4 K.G. mais, 0.2 K.G. gekookte aardappelen 'en' eenig zout en 0.3 K.G. vischmeel of diermeel. Natuurlijk kan de hoe veelheid aardappelen met den leeftijd hooger opgevoerd worden (tot 6 a 7 K.G.), maar het is noodzakelijk steeds ook eenig meel te geven. Ook aan paarden kunnen aardappelen ge voerd worden, maar voorzichtigheid is dan ge boden. Geleidelijk aan beginnen en bij toedie- ninq van hoeveelheden van beteekenis (meer dan 5 K.G.) is het geraden een deel rauw 'en een deel gekookt te geven. Zoo kan men zonder eenig bezwaar bijv. 5 K.G. rauwe en 10 K.G. gekookte aardappelen toedienen a („De Veldbode Springende handen of lippen, ruwe schrale huid van de koude Wrijft er voor het naar bed gaan een weinig Genius Wondbalsem op en gij zijt morgen genezen. Dat helpt tenminste. 25 en 50 ets. DE MOORD IN DEN BLIJDORPPOLDER TE ROTTERDAM. Het onderzoek. Het onderzoek in de moordzaak wordt met kracht voortgezet. Zaterdag werd een persoon gearresteerd, die Woensdagavond ongeveer acht uur in zenuw- achtigen toestand was thuisgekomen en die een alibi opgaf, hetwelk zeer vaag was. Deze man is voorloopig vastgehouden en zijn kleeren zullen /'"beikundig onderzocht worden. Deze verdachte beantwoordt aan het signale ment van den dader en is den laatsten tijd vaak in de omgeving van den polder Blijdorp gezien. Hij is reeds eerder wegens zedenmisdrijven met de politie in aanraking geweest. Aanvankelijk had de politie gehoopt Zondag in den loop van den dag gereed te komen met het uitzoeken van den stapel ingekomen schrif telijke rapporten. Er worden uittreksels gemaakt en overeenkomende punten bij elkaar gevoegd. Dit uittreksel is op zichzelf al weer een respec tabel dossier geworden, en hoewel men in den nacht van Zaterdag op Zondag tot 5 uur heeft doorgewerkt en van Zondagmorgen 9 uur tot diep in den nacht in de weer is geweest, is men nog niet gereed gekomen, doordat Zondag er weer een reeks van nieuwe aanwijzingen en een stroom van rapporten van andere afdee- lingen zijn bijgekomen. Het onderzoek wordt in verschillende rich tingen voortgezet. Achteraf is dit een wel heel gelukkige maatregel gebleken, want het onder zoek in de richting van den Zaterdagmorgen gearresteerden man, die de eerste verdachte is, die werd opgesloten en tegen wien op het eerste /""jezicht nog al veel pleitte, is weliswaar nog 14gaet dood geloopen, maar heeft aan den an deren kant ook niet het resultaat opgeleverd, dat m'en' er zich aanvankelijk van had voor gesteld. Als men zoo nu en dan des morgens slechts een weinig Purol even tusschen 1de handen wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, onmiddellijk daarin opgenomen en het gevolg hiervan is dat na het kammen Uw haar den geheelen dag keurig blijft zitten. Het voortgezette onderzoek heeft evenwel aan het licht gebracht, dat tegen veel van die aan wijzingen aannemelijke verklaringen in het mid den te brengen waren. Zoo was de man bij voorbeeld zoo zenuwachtig, omdat hij als reci divist in zedenmisdrijven, die beantwoordt aan het signalement van den dader, heel goed be greep, dat vroeg of laat een ernstige verdenking tegen hem moest rijzen. Het alibi, dat hij op geeft, is vaag, maar onjuist is het vooralsnog niet gebleken. Intusschen wacht men nog de resultaten van het scheikundig onderzoek van de kleeren af. Het is niet uitgesloten, dat deze man Maandag nog in den loop van den dag weer op vrij voeten zou worden gesteld. Zondagmorgen om 7 uur trof een agent van politie, die op het terrein van het misdrijf sur veilleerde, een man met een fiets aan, die op de komst van den agent zeer zenuwachtig deed. Omdat hij eenigszins beantwoordde aan het sig nalement, heeft de .agent den man meegenomen. Deze verdachte gaf een alibi op, dat achteraf niet juist bleek te zijn. Eerst na een langdurig onderzoek kon worden vastgesteld, dat deze man evenwel niet de dader was, zoodat men hem weer heeft laten gaan. Zondagavond omstreeks 10 uur kwam er plot seling weer een aanwijzing in een andere rich ting, en terstond zijn de getuigen per auto ge haald velen van de jongeden lagen al te bed om te worden geconfronteerd, maan men heeft den man niet herkend. In verband met den kolossalen omvang van het onderzoek is het mogelijk, dat zij, die heb ben meegedeeld, dat zij iets in verband met de zaak aan de politie hebben te vertellen, eerst over eenige dagen kunnen worden gehoord. De politie verzoekt aan deze personen, wat zij hebben mee te deelen, even voor zich zelf op papier vast te leggen, opdat bijvoorbeeld juiste tijdstipp'en niet in de herinnering vervagen. Op de Wijnhaven is een fiets gevonden, waarvan het voorwiel is verbogen en de ba gagedrager stuk is. Tot nu toe is geen eigenaar Van deze fiets opgespoord kunnen worden. Of dit iets met de zaak heeft uit te staan, is niet bekend, maar men verzoekt den eigenaar van de fiets, zich even bekend te willen maken. De begrafenis van het slachtoffer. Maandagmorgen is onder enorme belang stelling het stoffelijk overschot van Marietje van O. begraven. In de R.-K. Kerk aan de West-Kruiskade is de driestemmige mis van requiem van Perosi gecelebreerd, waarna de stoet naar de ouderlijke woning van het slacht offer, aan de Coolschestraat, is gegaan. Daar zijn tal van bloemstukken en krans'en waar onder er waren van de buren en van spoorweg personeel van het station D.P. aan den lijk wagen gehecht. Vervolgens is de stoet naar de katholieke begraafplaats gereden. Agenten te paard, op den motor, op de fiets en te voet hebben onder leiding van de commissarissen en hoofdinspecteurs van verschillende afdeelingen voor eën voortreffelijke afzetting gezorgd. Op de begraafplaats werden slechts personen voor zien van een toegangsbewijs toegelaten. Langs den geheelen weg was er zeer veel belangstel ling en overal hoorde men woorden van diepe deernis spreken. In de kerk, langs den weg en bij de begraaf plaats waren overal getuigen uit de zaak met rechercheurs, omdat men rekening had gehouden met de mogelijkheid, dat de dader geen weer stand zou kunnen bied'en aan de psychologisch zoo merkwaardige verleiding om naar de be grafenis van zijn slachtoffer te komen kijken. Maandag heeft de politie de beschikking ge kregen over twee auto's van particulieren, be nevens natuurlijk de politie-auto s, om het on derzoek gemakkelijker te maken. De justitieele dienst van het bureau aan de Groote Paauwen- steeg is versterkt met tien rechercheurs van de centrale recherche. Dadelijk na de begrafenis is men met enkele getuigen er weer op uitge gaan om te gaan confronteeren. De stroom van mondelinge, telegrafische en schriftelijke mede- deelingen houdt nog steeds aan. De verdachte nog vastgehouden. Tijdens het voortgezette onderzoek in de zaak betreffende den moord in den Blijdorppolder te Rotterdam is Maandag opeens wijziging ge komen, zoodat er weer eenige aanwijzingen te gen den Zaterdagmorgen gearresteerden ver dachte zijn bijgekomen. De termijn van zijn in verzekeringstelling is verlengd. Het onderzoek heeft voorts nog tot resultaat gehad, dat is vast komen te staan, dat de man zich een half jaar geleden aan een zedenmisdrijf heeft schuldig gemaakt. Hij is toen gevlucht, maar zal thans opnieuw worden vervolgd. OPVARENDE VERDRONKEN. Zondagmorgen vroeg is te IJmuiden binn'en gekomen de stoomtreiler Odi IJM. 168, van welk schip de opvarende W. de Graaf uit Scheveningen tijdens de visscherij door een stortzee overboord geslagen en verdronken is. De man laat een weduwe en vijf kinderen achter. DUBBELE KINDERMOORD TE ROTTERDAM. Vrijdagmorgen hebben werklieden, die graaf werk verrichten in den driehoek tusschen den Dordtsch'en straat weg en het oude en nieuwe gedeelte van den Groenen Hilledijk, een doos gevonden, waarin twee kinderlijkjes bleken te zitten, van een jongen en een meisje, tweelin gen, die kennelijk dadelijk na de geboorte in de doos zijn gedaan en gestikt. De lijkjes waren gewikkeld in oude couranten en het eene in een oude deken en het andere in e'en ouden rok. Sporen van geweld zijn op de lijkjes niet aangetroffen. Het staat vast, dat de doos0 den nacht te voren daar in den grond is gestopt. De politie van de zesde afdeeling, bureau Nas- saukade, verzoekt hun, die hieromtrent eenige inlichtingen kunnen geven, zich dadelijk aan ge noemd bureau te melden. hoogste handelskorting verstrekt DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Te Wormerveer is Zaterdagmorgen de 23- jarige bankwerker S. Kooy, in dienst bij de firma Gebroeders Klinkenberg, toen hij in de fabriek der N.V. Koninklijk Pellerij Mercurius werk zaamheden verrichtte aan een electrische boor machine, in aanraking gekom'en met den elec- trischen stroom, waardoor hij op slag werd ge dood. Hij was gehuwd en vader van een kind. HET LIJK VAN EEN JACHTOPZIENER. De gemeente-veldwachter G. D. te Berkel Enschot (N.-Br.) heeft Zaterdag het lijk ge vonden van J. K., jachtopziener op het land goed van den heer v. d. B. uit Tilburg. Het lag languit achterover met het geweer tusschen de beenen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL OP DEN WAGENINGSCHEN BERG. Een jonge man gedood en twee dames ernstig gekwetst. Zondagmiddag ongeveer half twee reed de heer J. S. met een auto den Wageningschen berg op. Bij het uitwijken voor een anderen auto, die uit de richting Renkum kwam, is hij op het rijwielpad gekomen, waar drie personen werden aangereden, de 20-jarige Frits Alberts, diens verloofde, mej. K. en mej. M. De heer Alberts was op slag dood; ;de beide dames werden ernstig gekwetst. Zij zijn naar Zieken zorg gebracht; S. is gearresteerd en de auto's in beslag genomen. BOEFJES. De heer Joh. Been te Den Briel schrijft aan de N. R. Ct. Naar 'aanleiding van de zeer interressante lezing, welke de bekende schrijver van de ru briek Onder de Menschen in den Briel gehouden heeft over het ontstaan van Boefje als boek en als tooneelstuk, is het wellicht niet oneigenaardig op te merken, dat de betiteling „boefje" voor „straatjongen", „ondeugende rakker" enz. in den Briel al van het jaar 1567 dagteekent. Alva was in ons land gekomen 'en den Briel had een garnizoen gekregen, dat den wil van den onbuigzamen hertog tot wet moest maken. Ten minste al dadelijk ging het gebod uit, dat de burgers op straat geen wapens mochten dra gen. En schieten, dat mocht natuurlijk heele- maal niet. Maardaar kwamen nu de straatbengels met een knalwerktuig, dat in de deftige stad huistaal „sleutelboschkens" geheeten werd, te genwoordig bij hun soortgenooten nog in trek, vooral tegen Nieuwjaar. Die weergaansche ben gels gooiden ook met sneeuwballen en deden ook ander kattekwaad. Welnu, tegen hen werd een verbod uitgevaardigd, waarin zij „boufkenu" genoemd werden. Ze hadden geen Brusse om over hen een boek te schrijven en geen Annie van Ees om hen op het tooneel te brengen. Ze hebben zich zelf in onze historie, en op het tooneel der wereld een plaats veroverd. Want uit die Briel- sche ,boufkens" rezen de kloeke varensgasten, die aanvankelijk op hun Vliebooten de wijde zee voor ons veilig maakten en daarna als varensgasten", ja, als bevelvoerders en admiralen den naam van het kleine vaderland door heel de wereld hebben bekend gemaakt. DE ZEPPELINTOCHT BOVEN ONS LAND. Zondag heeft de aangekondigde tocht van de Graf Zeppelin boven ons land plaats gehad. Zaterdagavond te ruim 11 uur ving de tocht aan en Zondagmorgen kwam het gevaarte bo ven Delfzijl in ons land. Dat het bezoek van dit luchtschip op Zondag plaats had, is zeer te betreuren; Zondagsstilte en Zondagsheiliging zijn door dit bezoek op vele plaatsen in ons land natuurlijk nog al verstoord; want de belangstelling voor dezen tocht was sterk geprikkeld en dus nog al levendig. In Amsterdam kwam het luchtschip te on geveer llj^ uur aan; in tal van kerkgebouwen was de morgengodsdienstoefening juist geëin digd; voor zoover wij konden waarnemen was er veel volk op de been; vele daken der huizen waren bezet en overal juichte men de lucht reizigers toe. BoVen Schiphol werden postzakken uitgewor pen, die goed terecht kwamen. Uit den aard der zaak duurde het bezoek aan de hoofdstad heel kort, slechts enkele minuten en toen ging het volgens de vooraf- gegeven route zuidwaarts en oostwaarts, om bij Nijwegen weer de Duitsche grens over te gaan. In het Zuiden van ons land was het nog al mistig, zoodat de waarneming er belemmerd werd. In Amsterdam was natuurlijk de belangstelling uit de omgeving groot, wat uit het drukke auto-verkeer voldoende bleek. We hebben de ons verstrekte mededeelingen over dezen tocht nagegaan en vonden ge'en bijzonderheden, waarbij behoeft te worden stil gestaan. Overal duurde het bezoek slechts een paar oogenblikken, en overal was belangstelling die zich natuurlijk overal op dezelfde wijze uitte. Iedereen heeft reeds gehoord, dat de Ziekte' wet op 1 Maart 1930 in vollen omvang In werking treedt en is er mede op de hoogte, dat arbeiders, werkzaam in een onderneming, door deze wet verzekerd worden (enkele ca> tagoriën uitgesloten, waaronder wij willen noemen de catagorie van arbeiders, wier overeengekomen vast loon in geld meer dan f 3000,— per jaar bedraagt). Maar verder is hun wetenschap nog niet gekomen, èn arbeider èn werkgever vragen zich mogelijk af, wat heb ik voor die nieuwe wet te doen? Wij willen hierop in het kort een antwoord geven De werkgever heeft vóór 1 Maart 1930 een keuze te doen tusschen de twee ultvoerings» organen, nl. de Bedrijfsvereeniging en den Raad van Arbeid. Sluit hij zich niet aan bij een Bedrijfsvereeniging. dan zijn zijn arbeiders verzekerd bij den Raad van Arbeid en dan is hij verplicht aangifte te doen van de arbei' ders, die bij hem werken. Zijn arbeiders zijn bevoegd, die aangifte te doen, een verplichting rust op hen niet. Verzuimt de werkgever aan» gifte te doen, dan kan hij niet de helft der premie van het loon afhouden over den tijd, dat hij verzuim pleegde. Hij is voorts verplicht over dien tijd 5 pCt. rente te betalen van het bedrag aan premie, dat hij niet tijdig betaald heeft, terwijl hij verplicht is bij ziekte van zijn arbeider in dat tijdsverloop de uitkeerin» gen voor zijn rekening te nemen. De termijn, binnen welken de werkgever aangifte moet doen, zal nader bij Koninklijk Besluit worden geregeld. De werkgever betaalt de premie. Hij is be' voegd daarvan de helft op het loon van den arbeider in te houden. Heeft de werkgever zich aangesloten bij een Bedrijfsvereeniging, dan bepalen de statuten, hoeveel premie hij te betalen heeft, wanneer zijn lidmaatschap aanvangt en eindigt, terwijl men in het reglement van de Ziekteverzeke' ring zal kunnen vinden, de uitkeeringen, waarop de arbeider bij ziekte recht heeft, welke even gunstig moeten zijn als de uit' keeringen bij de wet geregeld. Wat den arbeiders te doen staat, zal ook in die reglementen nader geregeld worden. Wenscht een werkgever niet langer bij een Bedrijfsvereeniging aangesloten te zijn, dan zegt hij zijn lidmaatschap op volgens de aan' wijzing der statuten. De aansprakelijkheid der Bedrijfsvereeniging voor zijn arbeiders blijft bestaan tot den dag volgende op dien, waarop de Vereeniging van den Raad van Arbeid, binnen wiens gebied de onderneming van den werkgever gevestigd is, mededeeling heeft gedaan van het einde van de aansluiting van den werkgever. Heeft een werkgever aangifte gedaan bij den Raad van Arbeid en wenscht hij zich later bij een Bedrijfsvereeniging aan te sluiten, dan geeft hij dit verlangen aan de Bedrijfsver» eeniging te kennen. Hij is dan verzekerd bij een Bedrijfsvereeniging van den dag volgende op dien, waarop de Bedrijfsvereeniging aan den Raad van Arbeid heeft gemeld, dat werk* gever zich bij haar heeft aangesloten. Omtrent deze mededeelingen zal de Minister nog nadere voorschriften geven. KANTONGERECHT SOMMELSDIJK. Zitting van Vrijdag 11 October. (Vervolg.) Bij verstek werden veroordeeld: J. T. wegens openbare dronkenschap te Stad aan 't Haringvliet, f 12 subs. 6 dagen hechte» nis. Voor herhaling idem. C. d. J. en P. d. J., wegens het baldadig met steénen gooien te Ouddorp, ieder f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. S. L. te Middelharnis, wegens overtreding der Leerplichtwet f 6 boete subs. 6 dagen hechtenis. J. V. te Stellendam, wegens het laten loopen van runderen op grond van een ander f 4 boete subs. 4 dagen hechtenis. D. H. I. wegens het rijden te Dirksland met een auto zonder wettig nummer en let' terbord, f 8 boete subs. 8 dagen hechtenis. A. H. wegens openbare dronkenschap te Middelharnis f 10 boete subs. 10 dagen hech' tenis» I. J. wegens rijden met motor zonder ach' terlicht (wordt aangehouden). C. H. wegens loopen op weiland van een ander f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. C. d. V. wegens rijden zonder nummer en rijbewijs f 6 boete subs. 6 dagen hechtenis. C. K. wegens openbare dronkenschap f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. v. d. K. wegens overtreding der Vis» scherijwet te Ouddorp, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. R. v. E, wegens rijden op den Westdijkop verboden uren f 5 boete subs, 5 dagen hech» tenis. C. v. d. L. wegens loopen op land van een ander f 2 boete subs. 2 dagen hechtenis. H. v. d. K. en J. v. d. K. wegens rijden zonder licht, beiden f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis, A, G. wegens rijden op den Oostdijk in verboden uren f 5 boete subs. 5 dagen hech' tenis. C. J. v. d. V. wegens overtreding der Leer» plichtwet (wordt aangehouden). J. B. te Herkingen, wegens overtreding der Leerplichtwet f 12 boete subs, 6 dagen hech tenis. J. C. H. tc Nieuwe Tonge f 2 boete subs. 2 dagen hechtenis. W. v. B. f 2 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. K. te Oude Tonge wegens rijden zonder licht f 5 boete subs S dagen hechtenis. J. V. wegens het laten loopen van een hit op grond van een ander. Schuldig verklaring zonder oplegging van straf. J. J. N. wegens rijden zonder licht f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. L. T. wegens autorijden zonder licht f 8 subs. 8 dagen hechtenis. Wed. W. wegens overtreding Leerplichtwet f 12 boete subs. 6 dagen hechtenis. (Verbetering in 't verslag van de courant van Vrijdag. In de zaak tegen K. D. die beesten op grond van een ander had laten loopen, leze men in plaats van den naam Kastelein, Kardux (te Nieuwe Tonge). Vliegtochten Nederland»Indlë Op Donderdag 17 October a.s. zal weder een vliegtocht naar Indië worden ondernomen waarmede Fost zal worden vervoerd, behalve voor Nederlandsch>Indië ook voor Syrië, Mesopotamië, Perzië, Britsch'Indië, Siam en StraitS'Settlements. De verzending moet zoo tijdig geschieden dat de stukken op Woensdag 16 October Rotterdam nog kunnen bereiken. Inlichtingen worden aan alle kantoren der posterijen verstrekt. Op Woensdag 9 October 1929 veiling en op Woensdag 16 October 1929 afslag, beide dagen 's avonds 7 uur te Melissant ter her» berge van M. v. d. Werff, van een huis met schuur, erf en grond te Melissant aan den Molendijk, toebehoorende aan L, Mynders Johzn. Notarissen VAN ISPELEN en VAN DER SLUYS. Op Woensdag 9 October 1929 veiling en op Woensdag 16 October 1929 afslag, beide dagen 's avonds 7,30 uur te Melissant, ter her» berge van M. v. d. Werff, van a. een huis met schuurtje, hofland, erf en grond te Melissant (vroeger Roxenisse) aan den Roxenissendijk, Kad. Sectie E no. 473, groot 7 A. 66 c.A. (50 roeden V. M.) toebe» hoorende aan A. C. v. d. Mast. b. een huis met erf en grond (Eeuwd. erf» pacht) te Melissant aan den Molendijk, Kad. Sectie A nos. 632,1430, te samen groot 97 c.A., ten verzoeke van Joh. Frederiks, Notaris VAN DER SLUYS. Verkooping wegens vertrek op Woensdag 16 October 1929 bij inzet, op Woensdag 23 Oct. 1929 by afslag, telkens des avonds 7 uur, in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Ten verzoeke van den heer Joseph Kern aldaar. a. Het woon* met winkelhuis, waarin tal van jaren Manufactuurzaak is gevestigd op den hoek van den Dubbele Ring te Som» melsdijk b. Het Woonhuis, waarin kapperszaak aan den Dubbele Ring aldaar; c. Het perceel tuin of boomgaardland met schuurtje aan den St. Nicolaas» of Hoven' dreef aldaar, groot 0.08.94 Heet. (66 roeden Sommelsdijksche maat). Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 12 October bij inzet en Zaterdag 19 October bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van een huis met schuurtje, varkenshok en grond, te Ouddorp, in den polder het Oudeland, kadaster Sectie B No. 1046, groot20.58 Aren of 1347a K. V. M. Te aanvaarden op 1 November 1929. Ten verzoeke van den Heer Eeuwit Hoek Janszoon. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 17 Ostober 1929, des nam. 5 uur te Sommelsdyk aan den Oostelyken Achterweg, van afbraak van een schuur, als palen, balken ribben, planken en dakpannen. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 19 October, des avonds 6 uur te Ouddorp, in het Logement Akershoek, ver» huring bij inschrijving voor 8 en 10 jaar, van eenige perceelen bouw» en Weiland onder Ouddorp, Goedereede en Stellendam, ingaande blootschoof 1929, ten verzoeke van den Heer Klaas Tanis Corneliszoon. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 31 October 1929, veiling, en op Donderdag 7 November 1929, afslag, beide dagen n.m. 2.30 uur, te Melissan, ter herberge van M. van der Werff, van a. een huis, wagenhuis, schuren, boomgaard, warenhuizen, serres, tuin en bouwland, te Me lissant, in den polder Oud-Melissant, kad. Sec tie A nos. 146, 1399, tezamen groot 3.39.64 H.A. (7 gem. 119 R. V. M.); b. een in volle exploitatie zijnde eendenkooi te Melissant (vroeger Roxenisse) in den pol der Roxenisse, kad. Sectie E nos. 390 en 412, tezamen groot 2.63.95 H.A. (5 gem. 224 R. V. M.); c. 2 arbeiderswoningen met hofland te Me lissant (vroeger Roxenisse) aan den Roxenis- schen dijk, zijnde de z.g. Stelle, kad. Sectie E nos. 329, 330, 331 en 472, tezamen groot 0.16.29 H.A. (106 R. V. M.); en d. de Zalmvisscherij onder Melissant, bij de polders Roxenisse en Oud-Herkingen. Ten gevolge van overlijden. Alles direct te aanvaarden. Ten verzoeke van Mej. Wed. J. Sieling. Notaris VAN DER SLUYS, Verhuring bij Inschrijving naar de Benificie voor den tijd van 7 jaren (1929—1936), van de perceelen Bouwland aan den Tonnischen» weg en Biermansweg, in het Oudeland te Oude Tonge. Sectie C, nummers 318, 319, 1926 en 1927, samen groot 3.23.10 Hectaren (7 gem. 11 roeden Voornsche maat). In huur geweest bij den Heer Job Duijm te Oude Tonge. Jaarlijksche pacht by vooruitbetaling f 70,— per 0.45.92 H.A. (Voornsch Gemet). Ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. Duym te Rotterdam. Inlichtingen bij Notaris P. A. VAN BUU» REN te Middelharnis, ten wiens kantore de inschrijvingsbiljetten voor de massa moeten worden ingeleverd vóór 30 October 1929. Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 11 October 1929. Bloemkool f 0,10 tot f 5,50 per 100 stuks. Roode kool f 1.50 tot f 2,70. Savoye kool f 5,— tot f 7,60. Meloenen f 11,— tot f 30,—. Andijvie f 2,40 tot f 2,60 per 100 krop. Per 100 K.G, Enkele princessen f 20,50 tot f 21,70. Beurè Durando f 5,70. William Duches f 3,60 tot f 5,40. Conseiller de la Cour f 4,60, Beurè v/d Ham f 4,60 tot f 7,—. Souvenir de Congres f 5,50. Jodensuikerperen f 5,40 tot 6,—. Bezie van Schonau f 5,—. Goudreinetten f 10,60 tot f 12,30. Keswick f 3,50 tot f 5,—. Oranje reinet f 2,60 tot f 6,—. Campagners f 4,40 tot f 6,50. Grauwzoete reinetten f 5,60. Appels (div. soorten) f 5,— tot f 5,50. (val) f 2,40. Goudreinetten (val) f 4,70 tot f 5,40. Stoofperen f 3,50 tot f 6,40. Dorethe f 4,40. Gieser Wildemans f 5,50 tot f 10,—. Brederode f 4,40 tot f 6,50. Ponsperen f 5,—. St. Nicolaasperen f 5,— tot f 5,20. Druiven f 17.70 tot f 24,— per 100 pond. Veiling van Maandag 14 October 1929. Bloemkool f 4,80 tot f 9,30 per 100 stuks» Roode kool f 6,— tot f 6,60. Savoye kool f 1,80 tot f 11,60. Witte kool f 5,70. Dubbele princessen f 20,— per 100 Kg. Le lectier f 260 tot f 11,—. Conseiler a la Cour f 6.—. Handperen f 14,50. Goudreinetten f 12,— tot 14,50. idem (val) f 5,50. Boumanreinet f 9,60. Gieser Wildemans f 6,60 tot f 10,—. idem (val) f 5,50. Druiven f 23,60 tot f 27,60 per 100 pond. Tomaten f 0,80. Meloenen f 0,20 tot f 0,25 per stuk. Kaas (volvet) f 0,58 per pond. Marktoverzlcht der vorige week. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Naesankade 158, Amaterdam. Zeeland blijft nu groote ladingen aardap» pelen aanvoeren, in hoofdzaak Bonten, Zeeuw* sche Blauwen, zijn in ieder schip maar kleine partijtjes, die direct verkocht zijn tegen hoogere ptijs dan de Bonten. Voor Blanwe en Bonte poters blijft goede vraag, evenals voor Spuische drielingen. Flakkeesche en Spuische Eigenheimers zyn niet aan de markt. De eerste wagons Drentsche zand Eigenheimers van nieuwen grond waren aan de markt en werden vlug verkocht. Zeeuwsche uien is meer vraag voor. IJpol» der en Haarlemmermeer voeren zeer kleine partijtjes aan. Katwijker, Noordwijker en andere zand' aardappelen weinig gevraagd, daar de extra blanke Nieuwlandsche aardappelen uit Drente en Overijssel deze verdringen. Een ieder, die zijn aardappelen te Amster» dam wil laten verkoopen, kan alle gewenschte inlichtingen krijgen zonder eenige kosten of verplichting bij makelaar Jac. Knoop, Telef. 81431, Amsterdam. Heden, 14 October, werden de volgende prijzen gemaakt: Alles per H.L. 2,50 2,90 2,70 2,80 Zeeuwsche bonten blauwen Blauwe en Bonte poters blauwe Eigenh. Eigenh, poters Flakk. Eigenh poters Spuische Eigenh poters Haarlemmermeer en IJpolder Eigenh Blauwe Eigenh. Bevelanders Andijker Muizen Blauwen Noord'Holl. Blauwe Eigenh.» Katwijker zand Eigenh. Noordwijker zand Texelsche zand Hillegommer zand Drentsche en Overijsselsche Nieuwlandsche zand 1,80 2,- 1,70 1,80 1,90 1,80 2- 2,- 1,80 2,- 1,60 1,75 2,10 1,90 2,10 2,10 2,10 2,10 2- 2,10 1,90 2- 2- 2,- 2,10 2,10 2,- 2,10 1.70 2,- 2,50 2,- 3,50 3,50 3,50 3,50 3,— 3,50 VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 14 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 318 vette runderen, 139 vette kalveren, 544 schapen of lammeren en 919 varkens. Prijzen per V2 kg. Koeien 30-35 c., kalve» ren 5V/2-5V/2 c, 67V2-72Va c„ 80-85 c.; schapen 30 c., 37 c.lammeren f 22—28 per stuk; varkens 40 c, 40V2 c„ 41lf2 c De aanvoer van koeien was kleiner dan vorige weekhandel lui duur, terwijl de prij» zen van le en 2e soort gelyk waren aan die van vorige week Maandag. De prijzen voor 3e soort waren wat stijver. Voor een puikbeste koe werd nog tot 2 cent boven noteering betaald. Ossen waren niet noemenswaardig aange> voerd. Stieren met onbeteekenenden aanvoer, van» daar geen noteering. Vette kalveren minder aangevoerd met slap» pen tragen handel terwijl de pry zen van vo» rige week Maandag moeilijk bedongen werden. Een puikbest kalf ging nog van 2l/2 tot 5 cent boven noteering, Schapen en lammeren met matigen aanvoer tamelijken handel en iets stijvere prijzen. Varkens met graoten aanvoer tragen handel

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 3