Vóór het inzeepen PUROL Gemengd Nieuws Burgerlijke Standi Rechtzaken. Verkoopingen. Marktberichten. Buitenland. Binnenland. Met één dag worden deze dingen niet ver anderd- Maar dat beteekent niet, dat dus alom de kerkeraden waar dit euvel nog bestaat, nu ook maar rustig de toestanden kunnen laten voortbestaan, zooals ze zijn, Er moet aan wor den gewerkt. Het kan eens op een gemeente- vergadering besproken worden. Daar kan dan worden getracht, de broeders te over tuigen, dat het zoo niet langer kan en mag. gn'zoo zal langzamerhand een publieke opi nie worden gevestigd, zoodat binnen afzien- baren tijd bij wijze van proef geheel of ge deeltelijk de nieuwe toestand voor den ouden ;n de plaats komen kan. Maar iets anders is, of Classis of Synode ook deze zaak kunnen behandelen. Niet, om hierover een beslissing te nemen. Want de vraag hoe de zitplaatsen in'tkerk® gebouw zullen worden toegewezen aan de leden, raakt het leven van de plaatselijke kerk alleen. Alleen de gemeente zelf, door middel van den kerkeraad, kan beslissen, hoe dit zal worden gedaan. Geen andere Kerkelijke ver gadering heeft daarover gebiedende macht. Het plaatsenverhuren gaat niet in tegen eerng artikel van de Belijdenis of van de Kerkorde. Deze zaak regelt de plaaatselijke kerk alleen en geheel. Iets anders is, of niet op eenige classicaie vergadering de wenschelijkheid kan worden uitgesproken, dat de plaatsenverhunng worde af'Maahrafook dan blijft de beslissing aan den Als in de plaats, waar nog plaatsverhuring bestaat, het bezwaar ertegen groeit, ga men daartegen maar getuigen, opdat ook op deze wijze het euvel verdwyne, om plaats te maken voor meer Schriftmatige verdeeling. Langzamerhand zal het wel verdwijnen. Het is te zien in de krantenberichten. Tot voor enkele jaren las men steeds van verschillende plaatsen berichten over de kapitale som, die de verhuring had opgebracht. Berichten, die tin telden van trots over wat men nu weer eens had gepresteerd. Maar als ik me niet bedrieg, verschijnen die berichten nu niet meer zoo veel. Voor mij is dat een aanwijzing, dat het kwaad als zoodanig meer wordt ingezien. C. B. OP HET AMBTELIJK KARAKTER LETTEN De Kerk, als instelling voor den dienst des Woords, is geen uitvinding van menschen, maar een stichting des Heeren. Het is niet de vraag, of zij voldoet aan onze inzichten en wenschen, maar of zij beantwoord aan de kenmerken, die de Heere in Zijn Woord aan haar stelt. Wan neer Zijn Ordiantiën haar tot regel en richtsnoer zijn, dan mogen wij haar niet veroordeelen, maar veroordeelt zij ons, als wij ons in haar sub jectief gevoelen, maar Zijn Woord, moet hier den doorslag geven. Zoo hebben wij nu ook de ambtelijke di'en- sten, die Christus in Zijn gemeente ingesteld heeft, te bezien niet bij ons licht, maar bij het licht, dat Hij daarover ontsteekt in Zijn Woord. Niet ons oordeel, maar het Zijne moet ook hier /|%yoor ons de beslissing brengen, v 1 Nu heeft de Heere naast de dienaren des Woords ook ouderlingen en diakenen aan Zijn gemeente gegeven en wij hebben wel toe te zien, dat wij het ambtelijk karakter, dat hun ar beiden draagt, niet uit het oog verliezen. Zeker, zij zijn maar gewone menschen, aan wie niets menschelijks vreemd is. Maar in hun kwaliteit, als ouderlingen en diakenen van de gemeente des Heeren hebben wij hen te zien als dienstknechten van Christus en hebben wij hen te eeren om huns werks wil. De ouderlingen zitten daar des Zondags niet in de bank tot opluistering van het geme'entelijk samenzijn, maar om opzicht te houden over de leer, die aan de gemeente wordt gebracht. Wanneer zij in de week op bezoek gaan bij de leden der gemeente, dan komen zij daar in hun kwaliteit hls dienstknechten des Heeren. Waar het den Heere belieft Zijn gemeente te vergaderen, bij voorkeur niet uit de wijzen en machtigen en edelen, daar is het alleszins be grijpelijk, dat de ouderlingen over het algemeen ook zijn e'envoudige menschen. Daarom kan het voorkomen, dat zij een be zoek hebben te brengen bij menschen die in (•^..verstandelijke ontwikkeling en in maatschap- pelijke positie boven hen staan. Men zal gevoe len hoe moeilijk dat voor hen is. Daar komt nog bij, dat het rijk geschakeerde leven hen met allerlei moeilijke vraagstukken en lastige toestanden in aanraking brengt. De zielszorg is één van de schoonste, maar ook één van de moeielijkste werkzaamheden waartoe een mensch door den Heere geroepen kan worden. De eigenaardige bezwaren, die aan de uitoefening van het ambt verbonden zijn kunnen soms de verzuchting uit het hart over de lippen doen komen „Wie is tot deze din gen bekwaam Wat is het een weldaad, dat zij hun arbeid mogen verrichten in de wetenschap, dat Hij die hen -tot die arbeid riep, ook genade en kracht wil verle'erien, om dat werk zoo te doen, dat het, trots alle gebrek en zwakheid, dienstbaar kan zijn aan de eere van 's Heeren Naam en aan het welzijn Zijner gemeente. •C, Zij komen niet op bezoek, om een gesprek te voeren over een of ander godsdienstig onder werp, maar om in 's Heeren Naam opzicht over de gemeente des Heeren te oefenen. Ze hebben in verband met de toestanden die zij aantreffen een boodschao des Heeren te bréngen. Wanneer zij diep doordrongen zijn van de waarheid„Zonder Mij kunt gij niets doen" zullen zij -hun ambtelijke werkzaamheden bid dend verrichten en zal het hun ervaring zijn „Ik vermag alle dingen door Christus, Die mij kracht geeft." Wanneer wij op het ambtelijk karakter van den arbeid der ouderlingen letten, dan stelt dat ook hooge eischen aan hen bij wie ze op be zoek komen. Het werkt zoo ontmoedigend als zij bespeu ren, dat de leden der gemeente het ambtelijk karakter van het bezoek schier geheel uit het oog verliezen. Eerbied voor de ouderlingen! Ze komen als dienstknechten des Heeren bij u, om met u te spreken over die dingen, die door den Heere in onafscheidelijk verband zijn gezet met de eere -oijns Naams en met het welzijn uwer zielen. Ontvangt hen als dienstknechten Gods en be- jjeef u gewillig onder hun opzicht en regeering. Uan zal hun arbeid den opbloei van uw geeste lijk en kerkelijk leVen bevorderen. Niet anders staan de zaken met de diakenen, die van 's Heerenwege met de verzorging Zij ner armen zijn belast. Het is Christus Zelf, Die door middel van hen in de samenkomsten der gemeente- uw gave van u vraagt voor Zijn armen. Hoe groot die gave zijn moet, staat in het allernauwst verband met de welvaart, die gij van uw God hebt ontvangen. Niet armhartig- neid, maar warmhartigheid moet in uw gave Van barmhartigheid tot openbaring komen. En dat zal zoo zijn, als gij verkeert onder den indruk, dat Hij, Die haar van u vraagt, om uwentwil is arm geworden daar Hij rijk was, opdat gij door Zijn armoede zoudt rijk worden. De diakenen brengen in Christus' Naam de gaven aan de arme broeders en zusters, die in hen hebben te zien dienstknechten des Heeren. De gave, die zij hun brengen, dient door hen aanvaard te worden als uit Zijn hand. Wanneer het ambtelijk werk, zoowel van de ouderlingen als van de diakenen, in dat licht wordt gezien, zal het kerkelijk leven, onder den zegen des; Heeren, op dat niveau komen te staan, waarop het zich naar het Woord des Heeren moet bevinden. Dan zullen de ambstdragers het bloed der verzoening van Christus inroepen over alle zonde en gebrek, die hen aankleeft bij het be dienen van de heilige dingen en zij zullen bidden om de krachtige werking van den Heiligen Qeest, opdat door hun ambtelijken arbeid de gemeente moge worden gebouwd en de Naam des Heeren moge worden verheerlijkt. En uit de gemeente zal een voortdurend gebed opgaan, opdat onder haar medewerking de ambtelijke diensten steeds meer mogen beant woorden aan het -doel, waartoe deze door den Heere in Zijn Kerk zijn ingesteld. („Amst. Kb.") HET RUSSISCH-CHINEESCHE CONFLICT. Rusland wijst de laatste Chineesche voorstellen af. Naar uit Moskou wordt gemeld is daar Zater dag onder voorzitterschap van Rykof een ver gadering gehouden van den Raad van Volks commissarissen, waarin de plaatsvervangende commissaris voor buitenlandsche zaken Litwinof mededeelingen deed over de betrekkingen met China. Hij meende, dat de Sowjetregeering niet in staat is, de laatste Chineesche voorstellen die op 11 September door bemiddeling van het Duitsche gezantschap werden overhandigd, aan te nemen. De Sowjetregeering eischt onmiddellijk herstel van den status quo op den Chineeschen Oosterspoorweg. De hiermee overeenstemmende antwoord-nota zou Zondag via het Duitsche gezantschap aan de Chineesche regeering wor den overhandigd. De militaire maatregelen, die de Sowjetregeering heeft genomen, blijven tot nader orde gehandhaafd. De opperbevelhebber van de Russische troe- pen, Blüchner, heeft medegedeeld, dat in de laatste 24 uur de Chineesche troepen aan den Russisch-Chineeschen grens sterk zijn geconcen treerd en dat -de Chineezen den strijd van de Witte Russen tegen de Sowjetunie onder steunen. De bescherming der Sowjet-onderdanen in China. Het volkscomissariaat voor buitenlandsche zaken der Sowjetunie heeft een nieuwe verbale nota tot den Duitschen gezant te Moskou ge richt inzake de bescherming der Sowjetonder- danen in China. De nota is een antwoord op de Duitsche nota van 9 dezer, welke op haar beurt weer een antwoord was op den Russischen nota van 6 dezer. In deze nieuwe nota wordt de vorige in dien zir geïnterpreteerd, dat zij geen aanvallen op de' Duitsche consulaten in China inhield, doch alleen beoogde de opmerkzaamheid der Duitsche regeering op den uiterst moeilijken toestand der Sowjet-onderdanen in China en de onvoldoende resultaten van den activiteit der Duitsche con sulaten, die hun belangen behartigen, te ves tigen. Aan de nota is een lijst toegevoegd, waarop de gepleegde gewelddaden der Chineezen wor den vermeld. De Times verneemt uit Sjanghai, dat volgeni een bericht uit Nanking de Chineesche gezant te Genève, Wang Tsjoeng-hoe, opdracht heeft ge- kregen om zich na afloop van de vergadering van den Volkenbond naar Berlijn te begeven om daar te pogen, een regeling van het conflict met Rusland te bewerkstelligen. 117 burgers omgekomen. Reuter meldt uit Moekden, dat blijkens aldaar ontvangen berichten uit betrouwbare bron 117 burgers waren gedood bij de beschieting van Soei-fen-ho, door de Sowj et-troep en op 9 dezer. Bovendien waren er nog meer gewonden. Onder de Chineesche troepen daarentegen waren de verliezen tamelijk onbeteekenend, daar die troe pen in betere dekking waren. VLIEGTUIGRAMPEN IN AMERIKA. Weer drie rampen. Vele dooden. In Amerika zijn drie ernstige vliegtuigonge lukken gebeurd, die -dertien slachtoffers hebben geëischt. Bij Marytown in den staat Wisconsin, viel een groot passagiersvliegtuig van een ta melijk groote hoogte en geraakte in brand. De zes inzittenden, o.w. de beide bestuurders, wer den gedood. EEN TRAGISCHE VONDST. In een oude,, in onbruik geraakte kopermijn te Alderley Edge, heeft men de lijken gevonden van twee jonge mannen, die sinds Pinksteren vermist waren. Men vermoedt, dat de kaars'en van de jongens zijn uitgegaan toen zij zich in een van de moeilijkste gedeelten van de mijn bevonden en dat zij toen zijn gaan dwalen in het zoeken naar een uitweg, totdat zij van ver moeienis en uitputting in slaap gevallen en gestorven zijn. In den zak van een van de jongens vond m'en een briefje van den volgenden inhoud „Lieve moeder, wij zijn verdwaald in de kopermijn; het is met onsl gedaan." Op den achterkant stond: „We are beat...", waaruit men leest, dat de jongens naar een uitweg gezocht hadden, maar -tevergeefs. Inderdaad hadden zij, om een uitweg te vinden een stuk rots van 15 M. hoogte moeten beklimmen, wat alleen aan ervaren bergbestijgers mogelijk zou zijn geweest. De lijken van de jongens waren geheel ver droogd. DE BINNENLANDSCHE POST- TARIEVEN. Nieuwe verlaging voor brieven tot 20 gram en voor monsters? Overwogen wordt om, zoo mogelijk met ingang van 1 November, over te gaan tot verlaging van het port voor brieven tot 20 gram in het binnenlandsch verkeer van 7l/2 tot 6 cent, alsmede van het minimumport voor monsters in het binnenlandsch verkeer van 5 tot 3 cent. Het is de bedoeling, deze verlagingen tevens toe te passen in het verkeer met Nederl. Indië, Suriname en Curasao, mits tijdig met de post» besturen van deze gewesten overeenstemming wordt verkregen. Voorts wordt met de Ned. Indische postadministratie overleg gepleegd, om op een nog nader te bepalen datum tot eenige verlaging te geraken van het port der pakketten, welke met de zeepost naar Ned. Indië worden verzonden. TWEE NEDERLANDERS IN HET GEBERGTE OMGEKOMEN. Uit Innsbrück wordt gemeld, dat de sedert een maand vermiste Amsterdamsche bankbe- ambten van Essen en Hemmes volgens de bla den dood in de Oetztahler Alpen zijn gevonden DE VURIGE MOTIE. De raad van Hoogkerk heeft den heer Hoiting geweigerd, zijn motie betreffende het meebren gen van een vuurwapen in de raadsvergadering toe te lichten. De vergadering moest worden geschorst, omdat H. op den voorzitter toeliep. Na de heropening verlièt hij boos de zaal, nadat hij tevergeefs zijn motie had trachten toe te lichten. Hij riep den burgemeester toe, dat de weigering hem zou berouwen. ZIJ DURFDEN DE MAAS OVER TE ZWEMMEN Maar zij durfden niet terug. Enkele jongens van omstreeks zestien jaar waren gaan zwemmen bij de Merwehaven te Rotterdam. Het plan is toen bij hén opgekomen om de Nieuwe Maas eens over te steken. Vol moed gingen zij op weg en inderdaad arriveer den zij na langen tijd bij Tüindorp Heyplaat. Het waagstuk was gelukt. Maar terug zwemmen durfden zij niet en zoo zaten zij op Zondag middag, in hun zwembroekje aan het uiterste puntje van -den Linker Maasoever, terwijl hun kleeren aan de overzijde lagen. Goede raad was duur. Een enkele wilde maar vast op weg gaan, om via Waalhaven, Brielsche laan, Rijnhaven Stieltjesstraat, Koninginnebrug, van der Tak- straat, Willemsbrug, Boompjes. Westerstraat, Parklaan, Park, Westzeedijk en Pelgrimsstraat, kortom, om langs een kilometers en kilometers lengen weg, naar zijn kleeren te wandelen en dat alles in zwembroek en op bloote voeten. Maar de anderen waren ondernemender en be sloten te trachten een vlotje te bouwen, om daarmee de rivier over te steken. Een waker vond de jongens aan het werk en toen hij hoorde, in welk eén lastig parket zij zaten, waarschuwde hij de rivierpolitie, die spoedig uitkomst bracht. Met een boot werden de jon gens afgehaald en naar het bureau aan de Park haven gebracht, waarna de kleeren werden op gehaald. Daarna konden de ouders, die inmid dels waren gewaarschuwd, hun spruiten komen afhalen, Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig MET DEN BUS NAAR HET POLITIEBUREAU. Zaterdagavond kregen twee passagiers in een van de gemeentelijke autobussen ruzie met el kaar, E'eri van hen sloeg den ander vrij stevig op het hoofd. De chauffeur van den bus zei niets, maar reed met zijn wagen een eindje om stopte vlak voor het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg, waar men de vechtenden onder dak heeft verschaft. Voor de voorstanders van den autobus boven de tram, zou dit geval een nieuw argument kunnen opleveren. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK. Een doode. De heer T. uit Groenlo reed Zaterdag op den Haarlemmerweg, komende uit de richting Haarlem, toen plotseling de ketting van zijn motor brak en tussch'en de machine geraakte, tengevolge waarvan deze met den berijder over den kop sloeg. De man is dood opgenomen; het stoffelijk overschot is naar het Binnengast huis te Amsterdam vervoerd. MOTOR-ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Op den Deventerstraatweg nabij Teuge is de heer H. Lankwarden uit Apeldoorn, leerling op de Landbouwschool te Deventer, op een motor fiets in snelle vaart tegen de autobus gebotst, welke van Apeldoorn op Deventer rijdt. Met ernstige verwondingen is hij naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd, waar hij later is overleden. TWEE MEISJES DOOR EEN AUTO OVERREDEN, Zondagavond tusschen negen uur en half tien wandelden op den Oosterhoutschen weg te Bre da ter hoogte van het missiehuis vier meisjes aan de zijde der tramlijn. Er kwamen twee auto's aan, waarvan er een werd bestuurd door H. Deze auto heeft twee meisjes overreden, die in bewusteloozen toestand en gewond bleven liggen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Het eene meisje, de 21-jarige mej. Snoek uit Teteringen, is tijdens het transport naar Breda overleden, het andere, de 20-jarige mej. Schellens, is in het Ignatius-ziekenhuis op- genom'en. Haar toestand is bevredigend. Over de schuldvraag en de wijze waarop een en ander is gebeurd, tast men nog in het duister. AUTO OMGESLAGEN. Zondagnacht omstreeks twee uur is een auto, bestuurd door B„ komende van de Schagers- brug, op ongeveer 200 M. van den spoorweg overgang Koegras nabij Den Helder omgeslagen. Waarschijnlijk was hij van den weg afgeraakt. De bestuurder kreeg een wond aan het oor; de overige inzittenden, een reserve-sergeant en vier opvarenden van den in Den Helder ligcfend Ar- gentijnschen torpedojager zijn in het marinehos pitaal ter observatie opgenomen. LIJKEN VAN OPVARENDEN VAN DE ESTELLA AANGESPOELD. Te Hontenisse zijn twee en onder Kapelle één lijk aangespoeld van opvarenden van het op de Westerschelde gezonken Belgische stoom schip Estella. Zondag is te Walsoorden nog een lijk van een opvarende van de Estella aangespoeld. ZEILERS VERDWAALD. Zondag waren drie personen uit Hilversum op de Loosdrechtsche plassen gaan zeilen. Zij zijn toen de richting kwijtgeraakt en door de duisternis overvallen. De politie werd van hun afwezigheid in kennis gesteld, zij heeft den geheelen nacht met een motorboot en een roeiboot de plassen afgezocht. Maandagmorgen om half acht heeft zij onder Breukelen de verdwaalden gevonden. Deze zijn naar Hilversum teruggebracht. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Maandagmorgen wilde de 45-jarige monteur G J. H. uit de Van Haerënstraat te Rotterdam in een fabriek aan de Willebrordusstraat de spanning van een motor meten. Daarbij is hij in aanraking gekomen met den electrischen stroom. Hij was op slag dood. MIDDELHARNIS. GeborenAagje, d. v. J. Vijfhuizen en J Visser. Ondertrouwd; B. de Groot 32 j. en G. Jordaan 27 j. GetrouwdA. Huijet 24 j. (Maassluis) en E. Zaaijer 23 j. Overleden A. Krijgsman 67 j. OOLTGENSPLAAT. Geboren Boudewiena, d. v, J. H. Korteweg en S van HassentKlaas, z. v J. C. Birkhoff en W. M. van Ree. OndertrouwdH. G. L. Floorijp 32 j. en H. A. Korteweg 27 j. OverledenD. H. Pollemans, 63 j,, echt- genoote van J. J. van Oorschot. NIEUWE TONGE. OndertrouwdArie Jacobus Gerritsen j.m. 31 j. (te Kapelle) en Sijgje Dekker j.d. 24 j. alhier. DIRKSLAND. GeborenFranciscus Johannes, z. v. P. H. de Laat en J. J. van Peperstraten. OndertrouwdJ. Voogd j.m. 25 j. en A. de Vos j.d. 26 j KANTONGERECHT SOMMELSDIJK. Zitting van 13 Sept. J. P., te Oude Tonge, staat terecht wegens het arbeid doen verrichten van een leerplichtig kind, op 30 Mei en 5 Juli. Als getuige wordt gehoord S. Brandsma, Inspecteur hij het L. O. Deze getuige ver klaart dat het bedoelde kind op aen tijd dat het arbeid heeft verricht, leerplichtig was. De Ambtenaar van het O. M. vraagt of get. het niet heilzamer acht den werkgevers die leerplichtige kinderen in dienst nemen straf op te leggen dan den ouders. Get. Brandsma geeft in een breedvoerig betoog te kennen, dat dit hem zeer gewenscht voorkomt. Het is spr. ervaring dat het beter is de werkgevers te straffen dan de ouders. Het komt vaak voor, dat de vaders werkloos zijn en hun leerplichtige kinderen in dienst worden genomen, omdat dit voor de patroons voordeeliger is. Er zijn uitzonderingen, b.v. meisjes die moeder moeten helpen, waarbij het niet mogelijk is de werkgevers te straffen, maar in de meeste gevallen worden de kin deren van school gehouden om loondienst te verrichten. Wanneer er een flinke straf wordt opgelegd, zal daarin spoedig verandering komen. Bovendien zijn de ouders in den regel arme menschen, en spr. vindt het hard deze streng te straffen Bekl. wordt vrijgesproken voor het feit van 5 Juli. Voor het feit van 30 Mei eischt het O. M. f 20 boete subs. 20 dagen hecht, Verd. wordt veroordeeld tot f 10,— boete subsidair 5 dagen hechtenis. D. S. (niet verschenen) heeft zijn leerplichtig kind uien laten wieden op tijden dat het kind school moest gaan. Get. Brandsma verklaart dat het kind leer plichtig was. Eisch f 20,— boete subs. 20 dagen hecht. Veroordeeling f 10,— boete subs. 5 d. hecht. W. G. D. heeft het bij hem inwonende leerplichtige kind H. Verolme de school doen verzuimen en arbeid laten verrichten. Eisch f 3,— boete subs. 3 dagen hechtenis, Veroordeeling idem. Voor overtreding van de leerplichtwet ston den nog terechtJ. v. d. B., 46 j arbeider te Ooltgensplaat f 6,— boete subs. 6 d. hecht.; D. S., idemJ. de B. f 10,— boete subs. 10 dagen hechtJ. M. v. E., idemD. P., 48 j P. P. 42 j. en A. P. 32 j., allen landbouwers te Middelharnis, ieder f 8,— boete subs. 4 dagen hecht.M. M. 43 j„ arb. te O'plaat, f 6,— boete subs. 6 dagen hecht.J. W., 40 j., landb. te O'plaat f 10,- boete subs. 10 dagen hecht.L. K. f 8,- boete subs. 8 dagen hecht.H. v. P., 56 j., arb. te O'plaat f 10, boete subs. 10 dagen hecht.W. de B36 j bouwknecht te M'harnis f 1,— boete subs. 1 dag hecht.S. M., 40 j., A. V, 43 j. en C. A„ 43 j., allen arbeiders te Stad aan 't H., ieder f 5,— boete subs. 5 dagen hecht M. v. d. M., f 6,— boete subs. 6 dagen hecht.C. M. v. S. te Melissant 2 X f 10,— boete subs. 2 X 10 dagen hecht. A. C. K. en J. B. (niet verschenen) wordt ten laste gelegd te Ouddorp kronen uit een partij denneboomen te hebben gesneden. Als getuige wordt gehoord J. T., 32 j., licht- wachter, Ouddorp, die verklaart gezien te heb ben dat beide verdachten vele hoornen ernstig beschadigden. Get. W. T., veldwachter te Ouddorp, zegt 10 hoornen gezien te hebben die ernstig be schadigd waren. Tegen beiden wordt een boetg geëischt van f 25,— subs. 10 dagen hecht. Veroordeeling f 15,— boete subs. 10 dagen hecht. H. Tr., 40 j., chauffeur te Den Bommel, wien ten laste gelegd wordt het verkeer in gevaar te hebben gebracht, wordt vrijgesproken. L. J. T. heeft in zijn schoenmakersbedrijf iemand werk laten verrichten die niet in het bezit was van een arbeidskaart. Het O. M. eischt f 3,— boete subs. 3 dagen hecht. Veroordeeling idem. D. J. v. M. en J. P., beiden te Den Bom mel, wordt ten laste gelegd te hebben ge- loopen over verboden terrein op het gors te Den Bommel Deze zaak wordt aangehouden. S. H. wordt hetzelfde ten laste gelegd, maar wordt vrijgesproken omdat zij door den eigenaar was gerechtigd. P. J. B. (niet verschenen) wordt wegens rijden zonder licht veroordeeld tot f 5,- boete subs. 5 dagen hecht, M. v. L, 30 j., winkelier te Den Bommel, heeft gereden met een auto, waaraan nummer borden waren bevestigd die niet aan de wette lijke voorschriften voldeden. Eisch f 8,— boete subs 8 dagen hechtenis. Veroordeeld tot f 3,— boete subs. 3 d. hecht. C. v. d. H„ 21 jmelkknecht te Middel harnis, staat terecht wegens rijden met een rijwiellamp waarin zich aan de eene zijde een groen en aan de andere zijde een rood licht uitstralend glaasje bevond. Eisch f 5,— subs. 5 dagen. Ver. f 3,— subs, 3 d P. de J. en D. B. te Stellendam, worden wegens het maken van burengerucht veroor deeld tot f 3,— boete subs. 3 dagen hecht. D. de W., 22 j., chauffeur te Nieuwe Tonge, heeft op den avond van 17 Juni op den Oostdijk te O. Tonge een auto laten staan die niet van licht voorzien was. Eisch f 10,— boete subs. 10 dagen hecht. Veroordeeld tot f 6,— boete subs. 6 d. hecht. S. G„ 78 j., vleeschhouwer te S'dijk, staat terecht wegens overtreding van de Hinderwet. Eisch f 10,— boete subs. 10 dagen hecht. Verd. wordt veroordeeld tot f 8,— boete subs. 8 dagen hechtenis. T. de B. (niet verschenen) wordt wegens rijden met een rijwiel zonder licht, conform den eisch des Ambtenaars, veroordeeld tot f 5,— boete subs. 5 dagen hechtenis. M. de G. (niet verschenen) is op 3 Juli niet ter stembus verschenen en wordt veroor deeld tot f 2,— boete subs. 2 dagen hechtenis. C. J. R. (niet verschenen) wordt, wegens rijden op een rijwiel zonder licht, veroordeeld tot f 5,— boete subs. 5 dagen hechtenis. T. P. (niet verschenen) heeft een hit laten loopen op verboden terrein. Het O. M. eischt f 3,— boete subs. 3 dagen hechtenis. Veroordeeling idem. P. v. d. D. te S'dijk (niet verschenen) heeft met een rijwiel gereden op een zijstraat van de Voorstraat te S'dijk en wordt veroordeeld tot f 5,— boete subs. 5 dagen hechtenis. Vrijdag 13 September bij inzet en Vrijdag 20 September bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) te Melissant, ten herberge van M. van der Werf, van een Woonhuis met steenen bergplaatsje staande op- en liet recht van eeuwigdurende erfpacht aan den grond te Melissant, aan den Nieuweweg, groot 11.02 Aren of 72 R.V.M. ten verzoeke van den heer J. W. A. Doornebosch te Melissant Het per ceel is op 1 October 1929 in gebruik te aan vaarden. Inmiddels uit de hand te koop. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag den 18 September 1929, des namiddags 7 uur (nieuwe tijd) te Nieuwe Tonge, voor het Gemeentehuis aldaar, ten verzoeke van den curator in het faillissement van J. C. Verolme te Nieuwe Tonge, van een perceel cichorei te velde nabij het dorp om te oogsten vóór 15 November 1929. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 21 September, des avonds 6 uur (zomertijd), te Ouddorp in het Logement Akers- boek, verhuring, bij inschrijving, voor 10jaren, van 8 perceelen bouwland, te Ouddorp, achter de kleisteeen van een perceel bouwland te Ouddorp, aan den Westerweg. Ten verzoeke van den Heer Jan van Dam. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 21 September, bij inzet en Zater dag 28 September, bij afslag telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van een woon- en winkelhuis met erf en grond te Ouddorp, aan den Dirk Doecs» weg, kadaster Sectie E No. 2681, groot 2.13 Aren of 14 R. V. M. behoorende tot de na latenschap van Grietje van der Klooster. Dadelijk in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 28 September, 's avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, verhuring bij inschrijving voor 10 jaren, ingaande blootschoof 1929, ten ver zoeke van den Heer C. Grinwis K.Thz c.s. a. een perceel bouwland in het West Nieuw» land, in den tweeden blok; b. een perceel bouwland in het Oude Nieuwland aan Hein- tjesweg, in 2 gedeeltenc. een perceel bouw land op de Enden, nabij het Kaaphuis, in 2 gedeeltend. een perceel bouwland op de Enden, genaamd »Kaapmeedje«e. een perceel bouwland in het Oude Nieuwland, nabij de Hofstede, ten Noorden van de Oude Watering, genaamd »de drie gemeten«, in 4 gedeelten en f. een perceel bouwland in het Oude Nieuwland, aan den Kooiweg, genaamd »het Groote Hei«, in 4 gedeelten. Notaris VAN DEN BERG. Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Maandag 16 September 1929. Bloemkool f 0.80 tot f 13,—. Per 100 stuks. Roode kool f 7,40 tot f 11,— Savoye kool f 10,—, tot 14,20 Komkommers f 6,30. Andijvie f 1 60 tot f 4,—, per 100 krop. Kroten f 3.10 tot f 3.40 per 100 bos. Rabarber 1.70. Postelein f 1,70 tot f 3,—, per 100 Kg. Dubbele princessen f 9,— tot f 13,80. Enke e princessen f 14.—. Stamsnijboonen f 4.40 tot f 8.50. Stoksnijboonen f. 4,60 tot f 21,—. Augurken f 20,— Claps Favorite f 19,— tot f 19,40. William Duches f 6,10 tot 9,50. Beurè Merode f 4,— 5,40. Jutten f 9,50 tot f 14,—. Bergamotten f 6,80. Conseiler de La Cour f 12,—, Peer van Assen f 6,40. Kandijzoete appels f 7,50. Prince Albert f 10,— tot 13,40, Keswick f 4,— tot 4,80. Perziken f 5,60 tot f 8,—. Meloenen f 10,— tot f 30,—. Per 100 stuks. Pruimen f 3,60 tot f 16,— per 100 pond. Tomaten f 4,30. Druiven f 0,20 tot f 0,30 per pond. Kaas (volvet) f 0,47 tot 0,48. Marktoverzicht der vorige week. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. De afgeloopen week was de aanvoer uit IJpolder en Haarlemmermeer weder grooter en tegen lagere prijzen daar de landbouwers nu klaar zijn met den oogst en weder aard appelen af gaan geven. Van vele plaatsen komen thans de aardappelen aan tegen lagere prijzen. Ook de aanvoer van Zeeuwsche aard appelen is groot, zoodat de prijzen een dalende richting nemen. Zeeuwsche Bonten en Blauwen, evenals Eigenheimers konden de prijs van verleden week niet houten. Grove blanke poters zijn gevraagd vooral van zandgrond; ook voor Zeeuwsche poteis is veel vraag, als ze maar grof zijn. Verkoop van uien gaat zeer langzaam met dalende prijzenoorzaak hiervan was het warme weder. Een ieder die zijn aardappelen naar Am sterdam ter verkoop wil zenden, vrage zonder eenige kosten of verbinding alle gewenschte inlichtingen bij jac. Knoop. Heden 16 September werden de volgende prijzen gemaakt. Per H.L. Zeeuwsche bonten 2,80 3 blauwen 2,80 3,— Eigenh, 1,80 2,— blauwe Eigenh. 2,— 2,20 Grove poters 1,70 1,80 Flakk. Eigenh2.- 2,10 BI. Eigenh2,- 2,20 Friesche Borgers1,90 2,-

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 3