DE FIRMA J. J. NIPIUS IS EEN UERHfiOPGENTRALE l. IS en ZAL BLIJKEN Pil nummer Desiaai uil twee Biaflcn Q iten. DE Winkel Hm mm mm ■K- Zaterdag 31 Aug. 1929, No. 3568 9 TWEEDE BLAD. SCHAAKRUBRIEK. FLAMITÉ 1929. Plaatselijk Mleiaws. der N.V. Manufacturen-' handel „Nederland", een vereeniging van circa honderd der grootste winkeliers in Neder land met een millioenen omzet. Door den grooten omzet kan deze vereeniging uiterst laag inkoopen en zoodoende tot bizonder lage prijzen verkoopen Vandaar dat de Firma. J. J. NIPIUS te MIDDELHARNIS steeds waar men het voordeeligst zijn inkoopen doet tuïn te Stad root 2 aren bij inzet, in 13 September telkens des [rommel Jd„ BUUREN. plaat is voor> Dtember 1929 van de tram, zen arriveert, H. M. van ofstede thans nendijk, pu« kippen, Ford ragens, veer< Lipsia), zaai' iploeg No. 2, ploeg, rol» (beul), hooi» inmolen, sta' rschmachine, iverse eggen bietenmolen, n, schoppen, tjes, hekken, bankschroef, hooi, tarwe' ten verkoop KERMAN. lharnis. ugustus. Per per 100 st. Per 100 krop Per 100 bos f9.- Stad aan hé kgensplaat: ast. jras. nk. zink. leiding van tot Vrijdag LSDIJK. ■Ba ■fe Per 100 kg. v 100 pond mg. 1929. okaal, War< eiling, wer< tot f 7,80 tot 7 20 tot VEILING m ■BB Nunr qfrNOWSES Correspondentie deze Rubriek betreffende te zenden san F. W. Manning Middelharnis. No. 115. Anti Bristols. Tot heden hebben we in de problemen inter ferenties ontmoet van stukken met verschillen de bewegingsrichting, b.v. T en L of pi en L. Door deze manoeuvre belette zwart met b.v. een torenzet de werking van een looper op diens lijn. B.v. Denk de zw. looper op a8. Een toren op b7 onderbreekt de diagonaal a8—hl voor den looper; het is dan mogelijk voor wit op die diagonaal een stuk te plaatsen, dat mat geeft of een batterij te openen b.v. met een witte toren op a4 en een wit paard op c4. Wit kan nu Pb6 spelen 'en mat geven (hierbij natuurlijk de Z. K. op de 4e lijn denkende) Zoo zonder meer lijken wederkeerige inter ferenties van 2 Torens of D en T of D en L niet wel mogelijk, daar toch de lijn door dat stuk niet onderbroken wordt, aangezien beide stukken dezelfde lijn beheerschen. Toch is het mogelijk zulke interferenties te construeeren in drie zetten. Denken we ons nu de stukken op dezelfde lijn, b.v. La8 en Dhl, dan kunnen deze zich naar elkaar toe begeven op de lijn zelf. Dit nu wordt Anti Bristol genoemd. Het volgend pro bleem geeft de gevallen T en D. en L D. Probleem no. 138. K. HANNEMANN. Ie Prijs Skakbladet 1920. De oplossing is nu 1. Th5 dreigt 2. Lc5 mat. Zwart heeft de volgende parades: 1 Ld5; 2. Pc6f. Nu moet Ld5 nemen, de Z. D. kan niet nemen, daar deze door den looper ge- interfereerd wordt. 1Dd5; 2. Te4f. Nu kan alleen de Z D. slaan. Dit zijn dus de anti Bristols van de L. en de D. Nu volgen die van iedere toren met de dame: 1Tc3; 2. Pb3f 1Dd3; 2. De3f en 1Tf5; 2. Dg7-J- 1Df5; 2. Df4f Een heele opéénstapeling dus. Een uitbreiding, hoewel met een kleiner aan tal paren stukken, is het volgende probleem No. 139. J. HARTONG. T. N. S. B. T929. 1. f6, Ta4; 2. Pc4t 1The4; 2. Pg4t 1De4; 2. Pc6f 1. Le4; 2. Pf3f Dit zijn de bovengenoemde anti Bristols. Er zijn er echter nog meer als gevolg van zwarte zelfpenning en dit zelfs tweemaal Weenink noemt dit „Uitgestelde anti Bristols", n.l 1elD; 2. Del:f Nu volgt 2Tae4; 3. Pc4 mat. 2The4; 3. Pg4 mat. 2De4; 3. Pc6 mat. 2Le4; 3. Pf3 mat. De zet van zwart is nu diens tweede zet vandaar de benaming „uitgesteld". Hieruit volgt dat met deze penning het Anti Bristol thema tweezettig is weer te geven. Iets dergelijks volgt nu weer na 1 Td4 enz.; 2. Df5f. Wel een probleem, dat 't record van de anti Bristols heeft In t vervolg zal voor de oplossingen een week langer tijd gegeven worden. Zij, die buiten Middelharnis en Sommelsdijk wonen, kunnen dun meerdere oplossingen tegelijk insturen. Dit bespaart porti. Men kan a 11 ij d tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor 2 punten, enz. Voor een foutieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht (minimum aantal punten is nul). Voor de maan- delijksche prijs van 2.50 moet men de meeste punten hebben. Ook niet-abonnè's zijn welkom. Heeft men 10 keer achtereen geen oplossing ingezonden, dan wordt men geacht niet meer mee te doen. Donderdag 5 Sept. beginnen de speelavonden van „O. G." met een huishoudelijke vergadering. Belangstellenden worden uitgenoodigd deze mee te maken. Na afloop kan nog menige partij gespeeld worden. CORRESPONDENTIE. )os. Duv. No. 63. 1. Dh6. F. C, L. Uw kaart ontvangen. Gaarne „Ka gan", waarvoor mijn dank. Over 't andere zal ik schrijven. Met die Schwalbe behoeft. U voor mij absoluut geen haast te maken; ik bestudeer 't alleen om de artikels enz. en dat zit niet op een paar weken. A. v. d. V. te Meer em Bosch. U is welkom. Zie de bepalingen. Woensdagmorgen werd de Flakkeesche Mid. denstandstentoonstelling, de tweede, in 1926 werd' de eerste gehouden, begunstigd door het mooiste zomerweer, op de gebruikelijke wijze met diverse redevoeringen geopend. De heer Bijleveld, voorzitter van het uitvoe rend comité, sprak een hartelijk welkomswoord en deelde mede, dat het de bedoeling van het comité was geweest om deze tentoonstelling nog grooter te maken dan die van 1926. Dat dit wel gelukt is kan worden afgeleid uit het feit dat waar in 1926 slechts 100 M2. werd gebruikt nu niet minder dan 300 M2. aan standhouders werd verpacht. Dit is zeer zeker ten goede ge komen aan de verscheidenheid der stands het geen den bezoekers bij den rondgang langs de exposities wel blijken zal. Er is veel arbeid voor het totstandkomen van deze tentoonstelling ver richt. Vooral aan den secretaris en den penning meester, de h.h. P. H. Boekhoven en H. v. Heest komt een woord van hulde toe voor hun ruste- loozen arbeid, en voor hun tactisch optreden, waardoor verwikkelingen die in het begin ge rezen waren tot een goede oplossing werden gebracht. Spr. dankt den burgemeester die zit ting wilde nemen in het eerecomité. Spr. dankt de juryleden die de zware taak od zich namen om de stands te beoordeelen en de jury die de prijzen vaststelde voor den bakkerswedstrijd dan dankt spr. de vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel en in het bijzonder de standhouders. Spr. hoopt dat hun tegenwoor digheid op deze tentoonstelling mag leiden tot nieuwe zaakrelaties, 'eri spreekt tenslotte den wensch uit dat alle bezoekers aan deze ten toonstelling aangename herinneringen zullen be waren en dat zij de overtuiging zullen meenemen dat de Flakkeesche bakkers uitnemend voedsel verschaffen, (applaus.) De heer Den Hollander, burgemeester van Middelharnis het woord nemend zegt dat hem de groote tegenstelling in het weer van den afgeloo- pen strengen winter toen de plannen voor deze tentoonstelling beraamd werden en de bijna tro pische warmte van nu, nu de tentoonstelling ge opend wordt getroffen heeft. Spr. had zich af gevraagd: waarom moet men reeds zoo vroeg met de plannen beginnen en nog ernstiger vroeg spr. zich af waar halen de heeren den moed vandaan om zulk een tentoonstelling te orga- niseeren Nu hij echter ziet wat er gepresteerd wordt moet spr. zeggen, dat er voor dit groote werk maandenlange voorbereiding is moeten vooraf gaan. In de plaatselijke bladen heeft men reeds breedvoerige beschouwingen kunnen le zen over deze tentoonstelling en dan moet men zeggen voor zoo iets is er toch wel plaats op Flakkee. Wij moeten, zegt spr., zulk een midden standstentoonstelling ten zeerste apprecieeren het is een mooie gelegenheid om de dames en heeren die van elders komen eens te laten zi'en wat Flakkee zooal presteeren kan. Spr. dankt het uitvoerend comité voor zijn arbeid en het bestuur van den bakkersbond voor zijn mede werking. Deze tentoonstelling heeft veel arbeid en veel geld gekost. Daarom brengt spreker ook een woord van dank aan de standhouders en spr. hoopt dat de bezoekers van deze tentoonstelling in het oog zullen houden dat deze expositie aan de standhouders veel geld gekost-heeft. Spr. dankt ook den vertegenwoordiger van de K. van K. district Dordrecht. Spr. krijgt wel eens d'en indruk dat Flakkee door de K. van K. wel wat te veel uit het oog wordt verloren. Misschien is het groote water, dat ons van de andere eilanden scheidt, hiervan wel de oorzaak. Spr. hoopt, dat de heer Littooy de dank aan de K. van K. zal overbrengen voor deze blijk van medeleven. Spr. dankt ook den inspecteur van vervoer en handelszaken van de R. T. M. voor zijn tegenwoordigheid. Spr. dankt ook de beide jury's voor de bakkerswedstrijd en de beoordeelin van den mooisten stand. Zij hebben ongetwijfeld een moeilijke taak ge had. Spreker hoopt echter, dat zij die een lageren prijs of in 't geheel geen prijs haalden hierin een spoorslag zullen zi'en om een volgende keer met het geleerde winst te doen. Excelsior zij hun leusSpr. huldigt mevr. en de heer Bergman, die als reclameadviseurs zich in deze gemeente verdienstelijk maken en zich ook bij deze tentoonstelling niet onbetuigd hebben gela ten. Spr. hoopt, dat deze gemeenten nog lang van hun kunstzin mogen profiteeren. Spr. acht dezen middenstandstentoonstelling daarom van zooveel belang omdat wij Wen in een tijd die bijzonder voor den middenstand heel moeilijk is. Dank zij de energie het door zettingsvermogen en den ondernemingsgeest heeft de middenstand ook op Flakkee aan die moeilijkheden het hoofd weten te bieden en op Flakkee heeft men de laatste jaren mogen con- stateeren dat het den middenstand goed gaat. Spr. eindigt met den wensch uit te spreken dat deze tentoonstelling zal medewerken tot den groei van den Middenstand. Spr. heet allen hartelijk welkom en hoopt dat deze dagen, da gen van gezonde uitspanning zullen zijn waarbij echter het besef levendig moet blijven dat het doel niet is ontspanning te geven maar den wel stand van den middenstand te bevorderen. De tentoonstelling is het doel. (Applaus.) Hierop worden aan mevrouw Den Hollander een bouquet rozen aangeboden. (Applaus). De heer Holleman, voorzitter van den Flak- keeschen bakkersbond, het woord nemend, zegt dat hij hartelijk dank brengt aan het eere comité. Zijn medewerking stelt spr. op hoogen prijs. Ook den arbeid van het uitvoerend co mité moet spr. ten zeerste apprecieeren. Hetgeen dit comité gepresteerd heeft, is boven alle lof verheven. Hetgeen dit comtié gedaan heeft, is vrucht van arbeid, die in vrijen tijd- verricht werd. Nachtelijke urén' zijn er aan opgeofferd. Spr. wekt alle bakkers van Flakkee op zich te vereenigen, en herinnert aan hetgeen is af gestreden in de dagen van de distributie, toen ook van Flakkee telkens afgevaardigden naar Minister Posthuma moesten om voor de be langen van de Flakkeesche bakkers te pleiten Maar ook nu is er nog reden om schouder aan schouder te strijden. Er is wel geen enkel be drijf, dat door allerlei bepalingen zoo aan ban den gelegd wordt als juist het bakkersbedrijf. Spr. roept allen een hartelijk welkom toe, en hoopt, dat evenals in 1926 ook nu deze tentoon stelling een gunstigen indruk zal achterlaten over hetgeen de Flakkeesche bakkers presteeren kunnen. Spr. dankt de lichamen, die zulke mooie prijzen beschikbaar stelden. Inzonderheid noemt spr. de Amstelbierbrouwerij, die een -schitteren den beker disponibel stelde, ofschoon de brou werij toch in geenerlei opzicht in direct verband staat met de bakkerijen. Spr. hoopt, dat de afgevaardigde den dank van de Flakkeesche bakkers zal overbrengen en hij roept alle bak kers van Flakkee toe: drinkt van nu aan en voortaan niet anders meer dan Amstelbier Spr. heeft ook een woord van hulde voor de jury leden, die een eervolle, maar ondankbare taak hebben. Ten slotte wijst spr. er op, dat dit wellicht de laatste maal zal zijn, dat het veilingsgebouw voor dit doel zal worden afgestaan. Maar dat is niet zoo erg, als de middenstand maar zorgt, dat er een vereenlgingsgebouw komt. Daaraan is groote behoefte. Spr. roept hiertoe ook de hulp van de pers in. Spr. wijst er op, dat een kleine gemeente als Hellevoetsluis ons hierin voor is. Die gemeente- heeft wel een eigen ge bouw voor den middenstand, waarom zou dat hier dan niet kunnen Laat de Flakkeesche middenstand schouder aan schouder staan, dan is er ook op Flakkee wel wat te bereiken. (Applaus). Hierop krijgt de heer v. d. Blom, voorzitter der jury voor den bakkerswedstrijd, het woord, die in een geestige speech den uitslag van dezen wedstrijd bekend maakt. Deze spr. wijst er op, dat er uit den aard der zaak niet zoo heel veel inzendingen waren, het gebied is hiervoor ook te klein. Maar hetgeen dat er ingezonden is, was het beste van het beste wat er op dit ge bied gegeven kan worden. De bakkers hebben zich zoo langzamerhand hersteld van de won den, die zij in de mobilisatiejaren hebben op- geloopen, niet alleen moreel door de publieke opinie 'en de pers, maar ook materieel in hun bedrijven. De machines hebben een groote plaats ingenomen. Dit is een groote vooruitgang ge weest voor de bakkerijen. Niet, dat zij het hand- werk vervangen konden. Dat in geen geval. Wie hiervan niet overtuigd is, gaat op deze tentoon stelling maar eens zïen het prachtig stuk werk, dat met de hand gemaakt is en waarvoor niet tien, maar wel twintig vingers noodig geweest zijn. Spr. juicht het toe, dat ook de Flakkeesche bakkers nog willen leeren en zich niet schamen om al hebben ze zelfs grijze haren, zich nog aan de voeten te zetten van leeraren in hun vak. De vruchten hiervan zijn op deze tentoonstelling te zien, waar werk geëxposeerd wordt, dat alle critiek kan doorstaan. En dat niet alleen in het bakken van brood, maar evenzeer in het bakken van beschuit en zelfs in het maken van taart. Wie op Flakkee bij partijen taart wil eten, be hoeft heusch zijn toevlucht niet te nemén bij bekende bakkers van elders, maar die kan op Flakkee heel goed terecht. Dan gaat spr. over tot het uitdeelen van de prijzen. Spr. begint met den heer Holleman geluk te wenschen. De heer Holleman toch heeft den kampioenprijs behaald. Hij had al niet min der dan 48 prijzen behaald en het was moeilijk om nog hooger te komen. Maar wat niet ver wacht was, is gebeurd, thans heeft hij het ge bracht tot 54 prijzen. Spr. hoopt nieL. dat er zijn die zeggen zullen: natuurlijk, Holleman is voorzitter en die gaat dus met de beste prijzen schuiven; want dat is niet juist. De beoordeeling was volkomen objectief en strikt onafhankelijk van den persoon (Applaus). De jury kende de volgende prijzen toe Klassen I tot V. Ie Prijs Verguld Zilveren Medaille, 2e Prijs Zilveren Medaille. 3e Prijs Bronzen Medaille. 4e Prijs Eervolle vermelding. 5e Prijs Eervolle vermelding. De gelukkige prijswinners zijn Klasse I. Waterbrood. Ie Prijs P. D. Holleman, Stellendam. 2e Prijs J. Braber, Stad aan 't Haringvliet. 3e Prijs A. de Ruiter, Brielle. 4e Prijs P. A. v. d. Berge, Oude Tonge. 5e Prijs D. H. Knape, Dirksland. Klasse II. Melkbrood. Ie Prijs Gebr. v. d. Werff, Melissant. 2e Prijs P. D. Holleman, Stellendam. 3e Prijs W. H. König, Den Bommel. 4e Prijs P. S. C. van Kralingen, Hellevoetsluis. 5e Prijs K. j. van Splunter, Middelharnis. Klasse III. Tarwebrood. Ie Prijs K. van Splunter, Middelharnis. 2e Prijs, A. de Ruiter, Brielle. 3e Prijs Gebr. v. d. Werff, Melissant. 4e Prijs J. Bienefelt, Sommelsdijk. 5e Prijs M. H. de Reus, Poortugaal. Klasse IV. Krentenbrood. Ie Prijs P. D. Holleman, Stellendam. 2e Prijs A. C. Koppenaal, Stad aan 't H. 3e Prijs A. v. d. Werff, Melissant. 4e Prijs M. Nobels, Achthuizen. 5e Prijs J. Braber, Stad aan 't Haringvliet. Klasse V. Holl. Beschuit. Ie Prijs P. D. Holleman, Stellendam. 2e Prijs Gebr. v. d. Werff, Melissant. 3e Prijs A. Ruitenberg, Numansdorp. 4e Prijs H. Groenendijk, Dirksland. 5e Prijs A. de Ruiter, Brielle. Allen met Blanka. Klasse VI. Taarten. Eereprijs Gebr. v. d. Werff, Melissant. Verzilverde Beker, Uitv. Comité. Ie Prijs A. C. Koppenaal, Stad aan 't H. Zilveren Lauwertak. 2e Prijs ten Hove, Dirksland. Verguld Zilveren Medaille. 3e Prijs D. Sijtsma, Dirksland. Zilveren Medaille. 4e Prijs P. A. v. d. Berge, Oude Tonge. Bronzen Medaille. Klasse VII. Inzending ter opluistering. Eereprijs D. Sijtsma, Dirksland. Combi natie van mand met duiven en wapen. -Ver zilverde beker, Amstel Brouwerij. Ie Prijs D. Sijtsma, Dirksland. Kerk en vlechtwerk. Verzilverde Beker Ned. Gist- en Spiritusfabriek. 2e Prijs C. de Bruin, Middelharnis. Kerk. Zilveren Lauwertak, firma Backer Co. 3e Prijs P. A. van den Berge, Oude Tonge. Wapen van Flakkee. Verguld Zilveren Medaille, Maro-fabrieken. 4e Prijs A. de Ruiter, Brielle. Peren. Zilveren Medaille. 5e Prijs P. D. Holleman, Stellendam. Reddingsboot. Zilveren Medaille. Zilveren Beker. Kampioenprijs P. D. Holleman, Stellendam. Dan verkrijgt de heer C. A. Tiemens het woord om verslag uit te brengen van de be oordeeling der stands. De heer Tiemens wijst er op, dat deze taak feitelijk rustte op de schouders van den heer Van As, doch daar deze verhinderd was, werd het aan spr. opgedragen. De comissie heeft met genoegen haar taak volbracht en deelt mede, dat de volgende prijzen werden toegekend Persil, eerste prijs. N. S. F., eerste prijs. Witvliet, tweede prijs. Vis van Heemst, tweede prijs. Campfens, derde prijs. Nieuwland, derde prijs. Diederik, vierde prijs. Liga, vierde prijs. De Commissie spreekt haar beste wenschen uit voor het welslagen van deze tentoonstelling en hoopt zich hiermede van haar taak gekweten te hebben. (Applaus). Dan verkrijgt de heer Littooy het woord als afgevaardigde van de Kamer van Koophandel, district Dordrecht. Spr. dankt voor de uitnoo- diging en het spijt hem, dat burgemeester Den Hollander den indruk van de Kamer van Koop handel heeft gekregen, als zou deze Flakkee op stiefmoederlijke wijze behandelen. Spr. moet dit ten stelligste ontkennen en meent, dat het deelnemen in het garantiefonds voor deze ten toonstelling, wat toch feitelijk buiten de lijn van de Kamer van Koophandel ligt, juist het tegendeel bewijst. Ook aan den oproep om een betere veerverbinding met Flakkee te krijgen, heeft de Kamer haar beste krachten gewijd, ter wijl Rotterdam zich juist hier afzijdig hield. Spr. hoopt dan ook niet, dat hetgeen de bur gemeester zeide, oprecht gemeend was. De Ka mer stelt het op hoogen prijs, dat een wel varende landstreek als Flakkee is tot haar ge bied behoort. Spr. wijdt dan enkele woorden van waardeering aan den Flakkeeschen midden stand en hoopt, dat deze stand zich zal aan eensluiten, om des te beter aan de moeilijk heden het hoofd te kunnen bieden. Spr. wenscht ook, dat deze tentoonstelling zal slagen én zal medewerken tot den bloei van den Flakkeeschen midenstand. Hij eindigt met het citeeren van een woord van Baron van Wijnbergen, den voorzitter van den Middenstandsraad, die met klem er op aandringt, dat de middenstand zich organiseere en zich aaneensluite om aan de moeilijkheden, die haar omringen, met goed suc ces heth oofd te bieden. (Applaus). Nadat de verschillende redevoeringen waren uitgesproken werd door het aanwezige publiek een rondgang langs de stands gemaakt. De eerste aanblik deed reeds overtuigend zien, dat er kosten noch moeite gespaard wa ren om van deze tentoonstelling werkelijk iets te maken. Bijzondere attractie vormden ongetwijfeld de inzendingen op bakkersgebied. Fijn handwerk door deskundigen hoog geroemd als eerste klas vakwerk, viel hier te bewonderen, zoowel in broodbereiding als in suikerwerk en banket. Duidelijk herkende men de kerken van Dirks land en Middelharnis in het suikerwerk In de broodafdeeling bevond zich ook een stand voor broodpropaganda. Men zou de vraag kunnen stellen: is dit nu nog noodig Brood eet toch ieder Ook wij stelden deze vraag. Maar de inlichtingen die we bekwamen waren verrassend. Volgens de statistiek wordt er minder brood gegeten dan vroeger. Daar zijn verschillende oorzaken voor aan te wijzen. In de eerste plaats heeft de achturige arbeids dag er schuld aan. Vroeger gingen de arbeiders met groote „stuk ke zakken" vol dikke sneden brood naar de fabriek en werkplaats. Brood was het hoofd- voedsel van den dag. Nu is dat anders. De werktijden zijn korter en er wordt dus ook min der brood meegenomen. Andere soorten van spijzen, die thuis gegeten worden, verdrongen de dikke boterhammen van weleer. Dan is de lagere volksklasse in beter doen gekomen. Er wordt meer gesnoept en fijnere spijzen gebruikt dan voorheen. De leuze: „eet meer brood", is dus niet misplaatst. Want het zou een ramp zijn, indien het brood, het volksvoedsel bij uitnem'endheid, verdrongen werd door minder gezonde spijzen. Brood, zuiver trawebrood, is het beste eten, dat God ons in zijn algemeene genade tot voed sel heeft willen verstrekken. De standhouder voor de broodpropaganda deed op alle mogelijke manieren zijn best het publiek er van te overtuigen, dat brood eten voor het leven en de gezondheid het beste is. Wie 's morgéns moeilijk het brood naar binnen kan werken, make gebruik van een electrische machine, een instrument, dat 12.— kost en U in enkele seconden de sneden brood fijn ge roosterd teruggeeft. Wanneer we straks de elec- triciteit hebben, zal van dit instrument onge twijfeld wel gebruik gemaakt worden. Het propagandawoord: „Eet meer brood konden wij ook beluisteren door de omroep, welke bediend werd door den heer Blokland en die een plaats gekregen had op de water toren op het stationsemplacem'ent der R. T. M. Deze omroep gaf het geluid zeer versterkt weer en bij stille uren kon men over de beide dorpen heen hooren wat de omroeper te zeggen had. Zeer zeker een welgeslaagde reclame voor de Radio in het algemeen en de geluidversterking in het bijzonder. Trouwens op Radiogebied was er meer te bewonderen op deze tentoonstelling. De stand der firma K. Witvliet mag in dit verband met eer genoemd worden. Het was een expositie van Philips Radio-artikelen. De tweede prijs voor den standbouw leek ons hier ten volle verdiend. Op het gebied van standbouw is er veel goed werk te zien geweest. De firma Blokland had met groote smaak haar N, S. F. artikelen geëxposeerd ën werd bekroond met een eersten prijs. De firma Vis van Heemst etaleerde haar con- fectie-goederen, een artikel, dat, wil het tot zijn recht komen, met groote smaak moet gearran geerd worden, waarin deze firma volkomen slaagde. Een tweede prijs was haar welver diende belooning. De firma Campfens, gespecialiseerd in mo derne woninginrichting, demonstreerde bij deze gelegenheid de „Hoover stofzuiger". Een bij zondere attractie voor onze huismoeders. Wij gelooven, dat de firma met dit artikel groot succes maakt. Wanneer de electriciteit er is, zal de Hoover er op Flakkee wel ingaan. Ook de heer J. P. Nieuwland exposeerde speciaal zijn haarden. De nieuwste kachel, door hem op deze tentoonstelling gebracht, heeft het groote voordeel, dat zij geschikt is voor elke brandstof. Ook deze stand was smaakvol ge arrangeerd. Een fout van vele „stands" is, dat men het „mooi" wil maken en daardoor de kleine ruimte overlaad. Eenvoud en soberheid is ook hier het kenmerk van het ware. Het spreekt echter van zelf, dat het eene artikel zich veel beter tot smaakvolle inkleeding en expositie leent dan het andere. Overigens vermelden we nog de firma P. Wielhouwer, die haar medicinale kinawijn, een drank voor zieken en gezonden, offreerde; de firma J. Nipius, die een flinke standruimte innam en op de haar bekende smaakvolle wijze reclame maakte met confectiekleeding: elk wat wils De firma v. d. Heuvel Co. te Rotterdam offreerde een groote verscheidenheid wijnen en limonades. Voor heeren rookers zorgde de firma D. van Kamphof 6 Zoon, welbekend, in kwaliteit niet te overtreffen In dezelfde branche exposeerde de heer J. Poortvliet van Dirksland, die zorgde voor kwaliteits sigaren en sigaretten, naar ieders smaak en portemonnaie. Een heel mooie stand had ook de heer Rotsma ingericht met zijn foto-artikelen. De heer Rotsma is gespecialiseerd in de bekende Kodak's en hulpmiddelen voor de fotografie. Liefhebbers kunnen bij hem terechtEnkele schitterend ge slaagde foto's lieten zien tot welk meesterlijk vakwerk de heer Rotsma in staat is. De heer E. Blok van Dirksland demonstreerde schrijfmachines en maakte reclame met steno grafie. De Pittmanschool voorziet op Flakkee wel in een behoefte. Over 't algeme'eri is er van de Flamité flink werk gemaakt. Kosten en moeite zijn niet ge spaard. Alle eer ook aan het uitvoerend comité. Het interieur der zalen zag er smaakvol uit. Het was dan ook een goede gedachte van de ge zamenlijke standhouders om den secretaris, den heer P. H. Boekhoven, een spontane hulde te brengen voor zijn rusteloozen ijver en ten be wijze van appreciatie hem en zijn echtgenoote een aandenken te offreeren. Tot heden werd de Flamité druk bezocht. Het weer lokt er toe uit. We hopen, dat de goede geest tot 't laatst bewaard blijft en het woord van den burgemeester bevestigd zal wor den: de tentoonstelling en de bevordering van den Flakkeeschen Middenstand is doel, de uitspanning blijve er aan ondergeschikt. We vertrouwen dan ook, dat onder de goede zorgen van het hoofd der gemeente Zaterdagavond bijtijds de rust zal weerkeeren en er bij de bevolking een goede herinnering zal nablijven aan de Flamité. Hulde aan den Flakkeeschen Middenstand SOMMELSDIJK. "Tegen een ingezetene is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement, tegen een ander wegens het rijd'en over de zijstraten van de Voorstraat en tegen een ander wegens, het rijden over den Westdijk gedurende den tijd dat dit verboden is. Tegen Donderdag 5 September a.s. zijn verschillende dienstplichtigen opgeroepen om voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te koméfl De uien worden in deze gemeente opge kocht voor 2.25 en de aardappelen voor 1.75 per H.L. Belanghebbenden worden er aan herin nerd, dat- de ontvanger dezer gemeente op Dinsdag 3 September a.s. zitting zal houden tot het ontvangen van schoolgeld. Aan den metselaar M. Breur Gz. is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een landbouwschuur aan de Oost-Krakeel- straat voor rekening van den heer Jb. Slis J.Az. MIDDELHARNIS. De vorige week zijn aan de kaai aangebracht en gescheept ruim 42000 kilo aardappelen en 18000 kilo ajuin. De heer Izak Jordaan heeft een door hem zelf bewoond huis, staande achter de Kaai, ondershands gekocht van de erven wijlen den heer C. T. Zeedijk. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK. Bloemp jesdag. Zaterdag 31 Aug. a.s. hoopt de PI. Com missie van 't Tuberculosefonds „Draagt Elkan ders Lasten" te Middelharnis en Sommelsdijk een bloempjesdag te houden. We wekken hiermede de ingezetenen op, dit fonds te steunen Dit fonds mocht in vele gezinnen, door middel van sanatorium-verpleging of door het verstrekken van versterkende middelen, reeds veel lijden verzachten. Wilt gij ook meehelpen om vreugde te brengen in de huizen dezer lijdenden Stel dan de dames niet teleur, die U een bloempje te koop zullen aanbieden STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan den Burgemeester alhier is tot 23 September a.s. ver lof verleend. De besmettelijke ziekte (roodvonk) in het huis, Wijk B no. 56 is geweken verklaard. De gemeente-begrooting dienst 1930, ligt tot den dag der behandeling in den Raad, ter Secretarie ter inzage. De herkeuring van trekhonden zal in deze gemeente plaats hebben op 1 October a.s. des n.m. 2 uur voor het Gemeentehuis.

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 5