Kerk en School. Officieel Gedeelte. Burgerlijke Stand Buitenland. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Correspondentie. Plaatselijk Nieuws. SOMMELSDIJK. Vorige week werden uit deze gemeente 31000 K.G. uien, 22000 K.G. aardappelen en 10000 K.G. paardepeen ver scheept. Van de gelegenheid, die dokter Knöps ge geven heeft tot kostelooze inenting of herin enting in verband met het elders voorkomen van alastrim, hebben verschillende personen ge bruik gemaakt. Van den landbouwer P. v. M, stierf een varken van ongeveer 400 pond. Het dier werd voor de consumptie afgekeurd en onder po litietoezicht begraven. Zondagmiddag kwam de landarbeider B. v. d. S., gezeten op een fiets, in botsing met de auto van den veearts v. H. De wielrijder kwam zoodanig tegen een muur terecht, dat hij zijn arm brak en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Aan de fiets werd eenige materieele schade aangericht. De schildersknecht H. v. E. had de on voorzichtigheid een brandende pijp in zijn zak te stoppen. Eenigen tijd nadien bleek zijn jas in brand te staan. Gelukkig ontdekte hij het spoedig en liep dit ongeluk niet dan met eenige schade aan zijn kleederen af. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is met toestemming van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, de vergun ning voor den verkoop van sterken drank in het klein, staande ten name van den hotelhouder A Tabbers, overgeschreven ten name van den hotelhouder A. Kaptein. Eenige jongelui hadden de ongepaste aar digheid om over het hoofd van voorbijgangers een fietsband te werpen. Zoo ook deed men dit bij een zoontje van den landbouwer N. v. N. Deze kwam te vallen en brak zijn arm. Genees kundige hulp was noodzakelijk. - De herkeuring van trekhonden zal voor deze gemeente worden gehouden op 30 Sep tember a.s. op het plein der Openbare lagere school. MIDDELHARNIS. De heer B. Boomsma heeft een heerenhuis, staande aan de Voorstraat, ondershands gekocht van de erven van wijlen den heer C. T. Zeedijk. C. Vroegindeweij Dz. viel bij het fiets- rijden omver en brak zijn pols. Geneeskundige behandeling was noodig. OUDE TONGE. De wed. J. de B. kwaia) bij haar werkzaamheden zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. A. Kanters heeft ondershands een woning aangekocht van de Wed. A. Kerpel. Op de veiling van j.l. Vrijdag besteedde men voor de eigenheimer aardappelen 2.— tot 3.10 per 100 K.G. J. W. v. d. Linde heeft ondershands een woning verkocht aan J. Stander alhier. Alhier is veel vraag naar uien. De prijs is echter achteruitgaande, namelijk 2.25 de 60 K.G. Aardappelen 1.75 de 70 K.G. NIEUWE TONGE, De erven van wijlen Wed. P. Polder hebben de woning, staande te Battenoord, ondershands verkocht aan dhr. M. W. Volaart alhier. Het huis bewoond door J. C. H. alhier, is voorzien van het kenmerk, dat de besmette lijke ziekte Roodvonk er in voorkomt. Ter gelegenheid van de 25-jarige echt- vereeniging van de heer en mevrouw De Wilde werden j.l. Zaterdag de schoolkinderen getrac- teerd, terwijl den armen ingezetenen der ge meente een gift werd verstrekt. De muziekvereeniging „Apollo" bracht het echtpaar des avonds een serenade. J.l. week werden van hier vervoerd 200 balen peen 'en 2500 balen uien. Dhr. C. B. alhier had het ongeluk zijn rechterhand zoodanig te verwonden, dat ge neeskundige hulp dringend noodzakelijk was. MELISSANT. Bij gunstig weer hoopt de muziekvereeniging „Tot Nut en Genoegen Zaterdagavond een concert te geven. Om 9 uur zal een lampionoptocht worden gehouden. -Bij de gehouden veiling van een woonhuis van A. Frederiks is dit ingezet door F. van Ast op 1850.—. Uitslag veiling van bouwland met land- bouwschuur van J. Mijs, landbouwer alhier. Ingezet door Perceel 1, groot 1 G. 230 R., door I. Joppe op 1810 per gemet. Totaal 2854. Perceel 2, groot 1 G. 230 R., door I. Joppe op 1900 per gemet. Totaal 3357. Perceel 3, groot 1 G. 90 R., door J. van Dijk op 1900 per gemet. Totaal 2470. Perceel 4, groot 1 G. 85 R., door I. Joppe op 1850 per gemet. Totaal 2374. Perceel 5, groot 2 G. 68 R., door W. Hagens op 1710. per gemet. Totaal 3808. Perceel 6, groot 1 G. 204 R., door M. Nachte gaal op 1800 per gemet. Totaal 3024. Perceel 7, groot 1 G. 97 R., door M. Nach tegaal op 1790 per gemet. Totaal 2303. Perceel 8, groot 2 G. 88 R., door Wittekoek op 1580 per gemet. Totaal 3623. Perceel 9, groot 2 G. 44 R., door Sneep op 1510 per gemet. Totaal 3241. Perceel 10, groot 2 G. 42 R., door L. A. Neels, op 1520 per gemet. Totaal 3506. De landbouwschuur door v. d Wekke op 1400. HERRINGEN. De opperman v. d. V. had de vorige week het ongeluk van de stelling te vallen en zich ernstig te bezeeren, zoodat hij gedwong'en is eenigen tijd rust te nemen. Onder leiding van hun onderwijzers en nog enkele andere personen zullen de kinderen van de Bijz. Lagere school Woensdag 28 dezer een bootreis maken naar Vlissingen en Middelburg. GOEDEREEDE. Op Zaterdag 31 Aug. zal het muziekgezelschap „Apollo" een concert ge ven op het Marktplein. De vorige week Donderdag was schip per J. Tanis Pz. terug van de Noordzeevissche- rij, vanwege schade aan- en verlies van net ten. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 60—90 kilo per getij. OUDDORP. Door notaris v. d. Berg werden verschenen Zaterdag 21 perceelen klaver ver kocht; de prijz'en waren van ongeveer 30 tot 45 cent per roede. De verkoop van een aandeel in de cichorei- drogerij „de Ouddorp" bracht op 300; af gemijnd door J. v. d. Bok Cz. Verder werd publiek verhuurd voor den tijd van 10 jaren een perceel bouwgrond, genaamd „het Rattennest", groot 1 gemet en 259'^ roede voor 156.16, aan Joh. Breen Cz. De garnalenvisschers vingen de vorige week ongeveer 80 kilo per dag en per vaar tuig; aan kleine garnalen van 1500 tot 2500 kilo. Een eigenaardige vergissing. Iemand ging de geboorte van een flinken zoon aangeven. Toen hij van het gemeentehuis in zijn woning terug was, moest hij vernem'en, dat hem een dochtertje was geboren .De baker had zich vergist. OOLTGENSPLAAT. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is tot herder en leeraar be roepen Ds I. Kievit te Baarn. OUDE TONGE. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk den Heiligen Doop bediend worden. Doopvaders kunnen zich aanmelden Vrijdag avond in de consistoriekamer. NIEUWE TONGE. A.s. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk de bediening van den H. Doop plaats hebben. Doopvaders moeten zich aanmelden in de consistoriekamer der Kerk a.s. Vrijdagavond tusschen 6.30 en 7.30 uur. Op de voordracht voor onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de Openbare School alhier komt als No. 1 voor dhr. A. Hagens, onderwijzer met hoofdakte en akte Fransch (l.o.) te Dirksland, thans tijd. onderwijzer aan deze school 'en de eenige sollicitant voor deze betrekking. De benoeming zal dezer dagen plaats hebben. MELISSANT. Zondag is ten bate van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk een bankbiljet van 25.in de collecte gevonden. De gever (ster) dank. Zaterdagmiddag van 2 tot 9 uur zal in de consitoriekamer der Ned. Herv. Kerk zitting worden gehouden tot het betalen van den hoof- delijken omslag, van het dezen zomer gekochte hout en voor de gekochte zitplaatsen. GOEDEREEDE. Woensdag 28 Augustus, des avonds ten 7 uur (N.T.) zal de inwijding plaats hebben van het nieuwe orgel in de Ned. Herv. Kerk, waarbij hoopt voor te gaan Ds. Dekker van Nieuwe Tonge. Zondag a.s. zal er gelegenheid zijn tot het bedienen van d'eri Heiligen Doop. Aangifte Za terdagavond 8 uur aan de pastorie. De collecte voor de centrale verwarming in de Ned. Herv. Kerk heeft 1703.op gebracht. OUDDORP. Bij de Herv. Gem, bestaat ge legenheid tot aangifte voor den Doop, Vrijdag avond te 7 uur in de kerkekamer. De bedie ning van den Doop is bepaald op a.s. Zondag 1 Sept., des voormiddags. OPENBARE KENNISGEVING. Oproeping sollicitanten voor weger. Burgemeester en Wethouders van SOM* MELSDIJK maken bekend, dat is te vervullen de betrekking van weger aan de weegbrug no. 1. Aan deze bediening is verbonden eene be» looning van f 850,— per jaar. Thans heeft geen verhaal van pensioens» bijdragen voor deze betrekking plaats. Zij, die voor eene benoeming tot gemelde bediening in aanmerking willen komen, wor« den bij deze uitgenoodigd, hunne aan den Gemeenteraad gerichte verzoekschriften, welke op ongezegeld papier kunnen worden gesteld, vóór Dinsdag 3 September a.s. ter gemeenten secretarie in te dienen. Sommelsdyk, 24 Augustus 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. BORN G.Lz., Lo. Burgemeester. Iz. GEELHOED, Secretaris. VOOROEFENINGSINSTITUUT. Verkorting van eersten oefeningstijd door vrijwillige vooroefening. Van heden af tot 22 September 1929 kunnen jongelieden, geboren in 1911, zich verbinden bij den Vrijwilligen Landstorm om door het behalen van het bewijs van voorgeoefendheid, verkorting van eerste oefening te krijgen in» dien zij later bestemd worden voor gewoon dienstplichtige. Bewijs van voorgeoelendheid. Dit bewijs geeft volgens de Wet recht op een verkorting van den duur der eerste oefe» ning met vier maanden. Wijze van oefenen. De vooroefeningen worden plaatselijk ge» houden. De dagen en uren waarop geoefend wordt, worden zooveel als met de eischen der op leiding is overeen te brengen, in overleg met belanghebbenden, werkgevers en hoofden van scholen geregeld. De oefeningen vangen aan op I October 1929 en duren ongeveer tot October 1930 waarna zij die de opleiding met vrucht hebben ge» volgd deel kunnen nemen aan het onderzoek ter verwerving van het bewijs van voorge» oefendheid. In een jaar wordt 300 uur geoefend, wat neerkomt op ongeveer 2 maal 3 uur per week. Herhaaldelijk en ongewettigd verzuim kan ontslag tengevolge hebben. Heeft men bij het examen het bewijs ver» worven, dan moet, totdat men voor eerste oefening opgeroepen wordt, nog 4 uur per maand worden geoefend om het geleerde te onderhouden en het bewijs zijn geldigheid te doen behouden, Kosten. Voor den vrijwilliger zijn aan devooroefe» ningen geen kosten verbonden. Wapens, klee» ding en uitrusting worden hem door het Rijk in bruikleen verstrekt. Voor hoog schoeisel, geschikt voor het dragen met beerawindsels, moet de vrijwilliger zelf zorgen. Toestemming van ouders of voogden. Om ioegel; ,ten te worden tot een verbintenis bij het Voor oefeningsinstituut moet de adspi» rant'vrijwilli ger een bewijs van toestemming overleggen van hem of haar, die de ouderlijke macht over hem uitoefent. Keuring. Alvorens toegelaten te worden moet de adspiranbv rijwilliger worden gekeurd en ge» neeskunda/ geschikt worden bevonden, Opleiding tot een rang. Vrij willi gers van den Vrijwilligen Landstorm kunnen, a Is zij gewoon dienstplichtige worden, ook wore len aangewezen voor officiers- of onderofficiersopleiding, indien zij overigens aan de daarvoor gestelde eischen voldoen. Hebben zij het bewijs van voorgeoefendheid behaald, dan blijft dit ook voor hen gelden en wordt hun eerste oefening met 4 maanden verkort. Jongelieden, die door hunne schooloplei ding, Hooger», Middelbaar», U.L.O. en zij die een hoogeren graad van ontwikkeling bezitten dan dien bereikt bjj het doorloopen van de 7e klasse eener lagere school, in de termen vallen om later, indien zij bestemd worden voor gewoon dienstplichtige, in aanmerking komen voor de officiers» of onderofficiers» opleiding, kunnen bij den Vrijwilligen Land» storm tot kader worden opgeleid. Inlichtingen hieromtrent worden mondeling en schriftelijk op verzoek verstrekt door de verschillende Landstormcommandanten. Welke voordeelen een verbintenis biedt Oefenen in vrijen tijd. Vermindering van eersten oefeningstijd. Spoedige aanmelding gewenscht. Inlichtingen worden verstrekt door den Sergeant'Districtsleider J. H. Dijkman teStel» lendam op Woensdag 4 September a.s. in de Bewaarschool van 5 tot 9,30 uur nam. zomer» tijdSommelsdijk op Donderdag 5 September a.s. in de Gemeentelijke Bewaarschool van 6 tot 9 uur nam. zomertijdOude Tonge op Maandag 9 September a.s. in de Vergaderzaal Schoolstraat 12 van 6 tot 9,30 uur nam. zomer» tijdMiddelharnis op Woensdag 11 September a.s. in het Raadhuis van 6 tot 9,30 uur nam. zomertijd. Alle voor» of nadeelen kunnen hier be» sproken worden. Ouders of voogden kunnen tevens inlichtingen bekomen. Op deze dagen en uren tevens gelegenheid eene verbintenis aan te gaan. Ook zij, die reeds tot buitengewoon dienst» plichtige bestemd zijn, kunnen nu weder toe» treden, teneinde het bewijs van voorgeoefend heid te behalen om, wanneer zij eventueel van plan zijn in Nederl. Oost-Indië een be» trekking te aanvaarden, daardoor aldaar een aanmerkelijke verkorting van diensttijd te ver» krijgenof door het hier aangaan van een vrijwillige verbintenis een broeder vrij te maken van den dienstplicht. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van SOM MELSDIJK maken bekend, dat op Vrijdag 30 Augustus a.s., des namiddags 7 uur, de ge legenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting van werklieden, die zich ten huize van den arts S. Knöps alhier aan melden. Sommelsdijk, 26 Augustus 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd; M. BORN G,Lz„ Lo. Burgemeester. Iz. GEELHOED, Secretaris. MIDDELHARNIS. Geboren: Cornelia Adriaantje, d. v. B. v. d. Nieuw'en'dijk en W. de Man. Ondertrouwd: S. de Koning, 26 jaar (Den Haag) en C. S. de Keijzer, 22 jaar. Overleden: C. T. Zeedijk, 72 j., wedn. van L. P. van Es; B. Witvliet, 71 echtgenoot van J. Smits. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Neeltje, d. v. Willem Cornelis Bus- cop en Pieternella Fun. Ondertrouwd: Klaas Kreeft, 34 j., en Hendrika de Vos, 27 j. Overleden: Dina Landheer, 78 j. HET RUSSISCH-CHINEESCHE CONFLICT. Opstand van de Mongoolsche nomaden tegen de Chineesche regeering. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat Mongoolsche nomaden in opstand gekomen zijn tegen de Chi neesche regeering. Zij hebben hun onafhanke lijkheid van de Chineesche autoriteiten gepro clameerd. Honderdzestig Chineezén werden bij den opstand gedood. Uit Moedken wordt gemeld dat Chineesche troepen naar het gebied van den opstand zijn gezonden om de beweging te onderdrukken. Naar de deken van het corps diplomatipue in Pekingverneemt, zou het raadzaam zijn, dat' de stad Charbin door de buitenlandsche onder danen ontruimd wordt, zulks met het oog op een mogelijken aanval van Sowjettroepen. De deken heeft in verband hiermede een bijeenkomst der buitenlandsche diplomatieke vertegenwoordigers belegd, waar deze vraag een onderwerp der besprekingen uitmaakte. De Fransche en En- gelsche diplomaten spraken zich uit voor een zoo spoedig mogelijke ontruiming der stad, ter wijl Japan betoogde, dat dit in het geheel niet noodig is. Desniettemin besloot men op deze conferentie alle maatregelen te treffen om een snelle ontruiming te kunnen houden, doch deze zelve nog niet ten uitvoer te brengen. ERNSTIGE MOEILIJKHEDEN IN JERUZALEM. Het heeft usschen de Aarabieren en de Joden in Palestina nooit geboterd, omdat de eersten in de Zionistische beweging een bedreiging zien voor hun vrijheid, die ze jarenlang in het Heilige Land hebben genoten. Den laatsten tijd komt het echter telkens tot ernstige onlusten. Deze onlusten zijn van di'en aard, dat er een bataljon Engelsche troepen uit Egypte naar Palestina is vervoerd. Ook Sir John Chancellor, de commissaris-generaal in Palestina, die bij het uitbreken van de onlusten afwezig was, bevindt zich op den terugweg van Engeland naar Jeruzalem. Knabenshue, de Amerikaansche consul te Je ruzalem, heeft Zaterdagavond aan het depar tement van staatg eseind, dat de onlusten te Jeruzalem de laatste vierentwintig uur steeds erger waren geworden. DE REIS OM DE WERELD VAN DE GRAF ZEPPELIN. De tocht over den Stillen Oceaan is volbracht. Boven Los Angeles. Naar Wolff uit Los Angeles meldt, is het luchtschip in den nacht van Zondag op Maan dag om 1 u. 16 (plaatselijke tijd (10 u. M.E.T.) boven Los Angeles gekomen. Nader wordt nog gemeld, dat het luchtschip voorbij Los Angeles en hetv liegveld gevlogen is en zich op weg bevindt naar San Pedro, welke stad ten zuiden van Los Angeles aan de kust van den Stillen Oceaan is gelegen. Het luchtschip had eenigen tijd boven Los Angeles gevlogen en kwam twee keer over het vlieg veld, waar het door ded uizenden toeschouwers geestdriftig werd begroet. De Graf Zeppelin vloog op 700 M. hoogte. Het voorste deel van deg ondel was hel verlicht. Een later bericht meldt, dat de Graf Zeppelin bij het aanbreken van den dag, onder enorm enthousiasme van duizenden toeschouwers, ge land is. Reeds hedenavond wordt de reis naar Lakehurst voortgezet. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. De sneltrein Parijs—Warschau ontspoord. Dooden en gewonden. Zondagmorgen om 8 u 4 zijn bij het station Buir (dicht bij Düren) van den sneltrein Parijs— Warschau de locomotief en zeven wagens ont spoord. Volgens de eerste berichten zijn acht personen', onder wie de machinist, gedood, 17 zwaar en 25 licht gewond. Het ziekenhuis te Buir was niet groot genoeg om alle slachtoffers op te nemen, zoodat zij naar ziekenhuizen in den omtrek vervoerd moesten worden. Onder de slachtoffers schijnen slechts Polen en Fran- scherf te zijn. Onder de Fransche passagiers bevonden zich de leden van een Parijsche sport club, die te Berlijn en Warschau aan wed strijden deel moesten nemen. Drie slachtoffers van een dronken chauffeur. Er is een ernstig auto»ongeluk gebeurd op den straatweg tusschen Dantzig en Langfuhr. De metselaar Neumann uit Brentau maakte met 3 mannen en 3 meisjes een pleziertocht, waarbij de flesch rijkelijk werd aangesproken. Neumann was tenslotte zwaar beschonken en de auto begon gevaarlijk te slingeren en sloeg tenslotte over de kop. De zes inzittenden werden uit den wagen geslingerd en kwamen terecht op de rails van de tram naar Langfuhr die juist passeerde. De 24»jarige Wermer Schmitz, de 25»jarige Kurt Remus en een tot nog toe onbekend gebleven meisje werden door de tram overreden en ernstig verminkt. Zij waren op slag dood. De andere inzittenden moesten gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. Neumann bekwam slechts lichte verwondingen. HEVIGE ONTPLOFFING TE NIJMEGEN. In het sousterrain der gloeilampenfabriek Splendor te Nijmec/en heeft Maandagochtend om 7 uur een ontploffing plaats gehad, vermoede lijk een gasontploffing, waardoor een binnen muur van honder meter lane en drie meter hooge gang is weggeslagen. Een meisje en een man zijn vrij ernstig aan het hoofd gewond. Zes meisjes zijn licht gewond. De justitie uit Arnhem wordt verwacht voor het instellen van een onderzoek. Nader meldt men: De rechtercommissaris en de officier van justitie, vergezeld door een griffier der rechtbank, stellen onder deskundige leiding van ir. Philips, directeur van de gas fabriek en waterleiding te Nijmegen, e'en onder zoek naar de ontploffing in. Door het wegslaan van den binnenmuur is de machinekamer in het sousterrein ernstig beschadigd. Ook de schade aan de voorraden lampen is zeer groot. Het bedrijf, waarin 1200 personen werkzaam zijn, ligt stil. BEZOEK VAN H. M. KONINGIN-MOEDER AAN DRIEBERGEN. Naar wij vernemen zal op Woensdag 28 Augustus, in den voormiddag, Hare Majesteit de Koningin-Moeder de Groote Keuring- en Nationale Tuinbouw-Tentoonstelling, die, in samenwerking met de Afdeeling Doorn, ge houden zal worden in het „Willinkshof" te Driebergen, bezoeken. AANSLAG BIJ WASPIK. He* slachtoffer ernstig gewond. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de ploegwerker Fasen, wonende te Waalwijk, gehuwd en vader van drie kinderen, toen hij op den terugweg van Raamsdonk, waar hij zijn schoonouders had bezocht, per fiets de Hooge- vaart nabij Waspik passeerde, even voorbij café Schroot, in gezelschap van den Waal- wijker Ypelaar, door een man onverhoeds aan gevallen en met een hard voorwerp op het hoofd geslagen, zoodat hij van zijn rijwiel viel. Onmiddellijk daarop werd hij door een tweede persoon besprongen, die hem met een mes tus schen de schouderbladen stak. Op den grond liggende heeft Fasen getracht zich te verdedigen door van zich af te trappen, krachtig geholpen door Ypelaar. Een oogenblik later verscheen een derde man, die den getroffene in het wilde weg met een mes begon te bewerken en die hem drie steken in den rug, twee dwars over den knie, een in den arm en een in den hand toe bracht, zoodat hij bewusteloos bleef liggen. Daarop verdwenen de aanvallers. Inmiddels was de dokter gewaarschuwd, ter wijl de vader van het slachtoffer eveneens in kennis van het gebeurde gesteld was. Met een auto werd de getroffene naar Waalwijk ver voerd, waar hij, na door een geneesheer ver bonden te zijn, naar zijn woning werd vervoerd. De drie vermoedelijke daders, de gebroeders S., zijn door de politie van hun bed gelicht en in verhoor genomen. Confrontatie met het slacht offer zou vermoedelijk Maandag plaats vinden. Het slachtoffer heeft zeer veel bloed verloren, doch direct levensgevaar is uitgesloten. Fasen deelde nog mede, dat de personen, door wie hij is aangevallen, totaal onbekend voor hem waren. Men vermoedt, dat hier ondfr den invloed van sterken drank is gehandeld. Centrale Velling te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 23 Augustus. Bloemkool f 3,10 tot f 19, Komkommers f 0,40 tot f 1,80 Roode kool f 5,20 tot f 13,90 Savoye kool f 10,— tot f 14,— Per 100 stuks Andijvie f 1,80 tot f 2,50 Per 100 krop Postelein f 9,40 Enkele princessen f 6,30 tot f 16,— Dubbele princessen f 1,80 tot f 13,20 Stoksnijboonen f 20,20 tot f 31,— Stamsnijhoonen f 10,40 tot f 16 Wagenaars f 1,10 Augurken 8,50 tot f 20,— Claps Favorite f 15,— tot f 20,70 Noord«Holl. suikerperen f 9,— tot f 12,20 Bonne Louts e f 8,— tot f 12,80 Per 100 kg. Rabarber f 0,80 tot f 1,50 Per 100 bos Perziken f 2,30 tot f 9,40 Meloenen f 21,— tot f 58,—. Per per lOOst. Krozen 9,70 tot f 13,40 Pruimen f 20,— tot f 23,— Roode bessen f 10,— Druiven f 49,— tot f 50,— Per 100 pond Keswick appels f 8,— tot 11,40 Per 100 kg* Aardappelveiling Oude Tonge. Eigenheimers f 2,40 tot f 3,10 id. (grof) f 2,- tot f 2,35 p, 100 kg. Aanvoer 31000 kg. Veiling van Maandag 26 Augustus. Bloemkool f 5,20 tot f 20,— Komkommers 0,80 tot 3,40 Roode kool f 5.50 tot f 12,40 Savoye kool f 15,— Perziken f 2,50 tot f 9,— Meloenen f 10,— tot f 48,— Per 100 stuks Andijvie f 1,40 tot f 2,40 Per 100 krop Peen f 9,40 Kroten f 2,— tot f 3,40 Uien f 1,70 Per 100 bos Postelein f 10,— Dubbele princessen f 4,40 tot f 12,90 Enkele princessen f 10,— tot f 14,20 Stoksnijboonen f 14,— tot f 35,— Stamsnijboonen 10,— tot f 17,40 Blauwputten f 3,— tot f 3,30 Augurken f 17,— tot f 24,— Noord-Holl. suikerperen f 10,10 tot f 14,— Claps Favorite f 18,40 Grauwe jutten f 18,— tot 20,— Per 100 kg. Krozen f 7,70 tot f 8,— Tomaten 8,— tot f 8,50 Pruimen f 10,— tot f 18,— Abrikozen f 25,— Druiven f 32,— tot f 45,— Per 100 pond MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK. Ingezonden door JAC. KNOOP, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158 - Amsterdam. Er komt verandering in den toestand van den aardappelenhandel, doordat de aanvoer uit Noord-Holland, Ypolder en Haarlemmermeer veel minder wordt. Hierdoor komt er meer vraag voor Eigenheimers en vooral voor Blauwe Eigenheimers en Roodbonten, evenals voor Zandaardappelen uit Katwijk en Hillegom. Dit doordat er door vele regens vele aardappelen dik met klei behangen zijn. Mooie grove poters van klei en zand gevraagd. Zeeuwsche Bonten en Blauwen komt meer vraag voor, nu de vroe ge aardappelen langzamerhand van de markt verdwijnen. Een ieder, die zijn aardappelen te Amsterdam wil laten verkoopen, kan zonder eenige verbinding alle gewenschte inlichtingen krijgen bij Makelaar Jac. Knoop, Telef. 81431, Amsterdam. De prijzen waren heden 26 Augustus 1929: Zeeuwsche Bonten 3.20 tot 3.40 per H.L.; idem Blauwen 2.75 tot 3.idem Eigen heimers 2.10 tot 2.25; idem Blauwe Eigenh. 2.50 tot 2.75; idem Drielingfen 1.75 tot 1.80; Flakkeesche Eigenh. f 2.25 tot 2.75; idem Blauwe Eigenh. 2.50 tot 2.75; Friesche Borgers 1.50 tot 2.10; Andijker Muizen 3.— tot 4.— per 100 K.G.; idem Blauwen 4.40 tot 5.— per 100 K.G. idem Drielingen 3.— .tot 3.50 per 100 K.G. Langedijker Muizen 3.50 tot 4.— per 100 K.G.; Ypolder en Haarlemmermeer Muizen 3.tot 3.50 per 100 K.G.; Eigenheimers 3.— tot 3.50 per 100 K.G.; Blauwe Eigenh. 4.40 tot 5.— per 100 K.G.; Anna Pauwlowna zand Eigenh. 5.— tot 6.per 100 K.G.; Katwijker zand Eigenh. 7.— per 100 K.G.; Katwijker Drie lingen 5.— per 100 K.G. Hillegommer zand Eigenh. 5.— tot 6.per 100 K.G.; Hille gommer Drielingen 4 tot 5 per 100 K.G. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 26 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 496 vette runderen, 231 vette kalveren, 794 schapen of lammeren, 726 varkens. Koeien 30—35 c., 46—49 c., 52'/255 c., os» sen 41 c„ 45-47>/2 c., 50-52'/2 c., kalveren 55-60 c„ 6772—70 c., 7772-82'/2 schapen 30 c., 3772 c«. varkens 43'/2 c„ 447a c., 45 c., alles per 7a kg.lammeren 22—26 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was ge woon, met tamelijken handel en iets stijvere prijzen. Een prima beest ging nog tot 27a c- boven noteering. De aanvoer van stieren was weder zoo ge» ring, dat hiervan geen noteering kan worden gegeven. Vette kalveren met iets kleiner aanvoer, flauwen handel, terwijl de prijzen voor leen 3e soort een tikje stijver waren. Een puikbest kalf ging nog van 27a~5 c. boven noteering. Schapen en lammeren waren iets minder aangevoerd, handel ongeveer als vorige week, terwijl de prijzen zoo goed als geenverande» ring ondergingen. De aanvoer van varkens was gewoon met tragen handel en afloopende markt. De prijzen waren een tikje lager. Zouters minder aangevoerd, met eveneens tragen handel. Hier werd 4472 c. besteed. AMSTERDAM, 26 Aug. Ter veemarkt wa» ren aangevoerd: 575 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 106—116 c., 2e kwal. 90-102 c., 3e kwal. 80-90 c„ mindere soorten 66-80 c., per kg. slachtgewicht150 melk» en kalfkoeien f 270—380 per stuk; 108 vette kalveren 90—100 c., 2e kwal. 80—90 c., 3e kwal. 70-80 c., per kg. levend gewicht; 48 nuchtere kalveren f 12—20, 83 schapen f 32-38, beide per stuk550 varkens, Holl. le kwal. 109-110 c., enkele vleeschvarkens iets hooger, 2e kwal. 108-109 c„ Overz. en Geldersche le kwal. 108—110 c,, 2e kwal. 108 -109 c., vette varkens 106-108 c., per kg. slachtgewicht53 paarden f 100—220 per stuk. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 26 Aug. Eieren. Aanvoer 20,000 stuks. Prijzen f 6.10—7 75, middelmarkt f 7 de 100 stuks. Handel gewoon. OUDEWATER, 26 Aug. Kaas. Aanvoer 99 partijen, tezamen 4455 stuks, wegende 22,275 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk f 49— 55, idem mindere qual. 44—48, zonder rijks» merk f 42-47. TIEL, 26 Aug. Boterprijzen f 2.10—2.30 per kg. Aanvoer 90.000 eieren. Prijs 6.10—7, bruine 7.25 per 100 stuks, Granen enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 26 Aug. Fijne zaden. (Boe» rennoteering)Blauw maanzaad f 34—35, kar» wijzaad 37—39, koolzaad f 24—25, voerlijn» zaad f 18—20, zaailijnzaad blauwbloei f 20— 22, idem witbloei 21—22, alles per 100 kg. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 26 Aug. Aardappelprijzen Brielsche eigenheimers 3'/2-472 c„ Zeeuwsche blauwe 473-572 id. eigenheimers 3-372 id. bonte 472-572 c., blauwe eigenheimers 3'/2— 47z c., Westl. schoolmeesters, zand 4-5 c„ id. eerstelingen 4—47a c., id. poters 3-4 c., blauwpitters 6-7 c., alles per kg. Met flinke aanvoer, redelijke vraag. Mr. C. de Graaf, Amerika. In dank uw abonnementsgeld ontvangen tot 1 Sept. 1930. Het boek „Het Huisje aan den Zeedijk" is verschenen en zal U worden toegezonden.

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 2