iocktm PUROL m EEÜ HOESJE T71© OE3 TTEOTJW E V erkoopingen. Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. het toestel en is vermoedelijk Dinsdagmiddag reeds eruit gespoeld. Bij den vpl in het water is het vliegtuig juist bij de bestuurdersplaatsen ge broken, zoodat ook de motor verloren is. De rest van het toestel is een wrakhoop, een chaos, waaruit geen vliegtuig meer te herkennen is. Toen de ramp gisterenmiddag in Den Helder bekend werd, heeft men direct alle moeite ge daan, om het toestel te lichten. De plaats waar het gevallen was, was echter niet met zekerheid bekend. Oorspronkelijk dacht men, daf het toe stel op 100 M. uit de kust in zee gestort was. Later bleek, dat het zeker 500 M. uit den wal in het water gekomen was. Eenige marine-vaar tuigen, de pantserbooten Brinio en Giruno, heb ben oogenblikkelijk naar het toestel gezocht, doch zonder resultaat. Om zeven uur Dinsdagavond, is een stoom- sloep van het marine-duikbedrijf, bemand o.m. met den leider van dit bedrijf luitenant ter zee der le klasse J. J. Wichers en een duiker van de marine, naar de vermoedelijke plaats des on- heils vertrokken. Na lang zoeken had men 's avonds om twaalf uur vastgemaakt. De duiker had het vliegtuig op 13 M. diepte gevond'en. Het lijk van den bestuurder was er toen reeds uit. Een reep werd aan de wrakhoop bevestigd, waaraan een boei werd opgestoken. Men heeft den morgen afgewacht om het toestel bij stil wa ter te lichten. Om negen uur vanochtend vertrok de s'eep- boot Drenthe daarvoor uit de haven van Nieu- wediep en deze heeft het toestel gedeeltelijk bo ven water gehaald, waarna het naar de haven werd gesleept en aan boord van het marine ber gingsvaartuig werd geheschen. Omtrent de toedracht van het ongeluk ver keert mén in het onzekere. Volgens ooggetuigen zou de bestuurder op een hoogte van ongeveer 200 Meter een looping gemaakt heben, waarna het vliegtuig in een vrille schoot en in zee stortte. Volgens dezen zou de hoogte te gering zijn geweest om een looping te maken. Vlie gers beweren, dat de motor op het critieke mo ment heeft geweigerd, zoodat de bestuurder zijn toestel niet meer kon op trekken. Men heeft, toen het toestel vlak boven het water was, den motor nog hooren werken. Het was toen echter te laat. Op het strand te Huisduinen was het op het oogenblik dat de ramp geschiedde, zeer druk. Tal van menschen zagen het dan ook gebeuren en waren diep onder den indruk. SCHIPPER OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Dinsdagavond is te Hoek van Holland aan gekomen de motorlogger Marie VI. 49 die van de Haringvisscherij op de Noordzee is terugge keerd, omdat Zaterdagmorgen om 8 uur de schipper, R. Bot, overboord is geslagen. De man was drie weken geleden voor de tweede maal gehuwd hij had 5 kinderen. Uit Vlaardingen meldt men nader De motorlogger Marie VI. 49, toebehoorend aan de reerderij G. van der Burg te Vlaardin gen, bevond zich Zaterdagmorgen op 59° 30 min. N.B. 'en 0° 50 min. O.L. De vleet was juist gehaald met een vangst van 5 kantjes ha ring, toen een grondzee het schip opnam en alles door elkaar slingerde. De schipper A. Bot, stond op dat oogenblik in de stuurkast, hij zag, dat een paar jongens tegen de verschansing werden gesmakt, en is daarop uit de stuurhut gekropen, om hulp te bieden, doch sloeg daarbij over boord. De stuurman L. Smith, wonende te Vlaar dingen, Nipius, jongste, wonende te Vlaardin gen, en R. Stam, reepschieter, wonende te Rot terdam, raakten tussch'en tonnen en breels en werden min of meer gekwetst. De monteur Van Beek wierp den schipper nog een reddingsboei toe, zette de motor aan een was binnen het kwartier bij den schipper, doch deze had geen kracht meer om den boei of een breel te grij pen, en verdween in de diepte. Een honderd breel, enkele tonnen en wat ha ring gingen overboord. De krebben werd'en stuk geslagen, en de seinbakken zwaar beschadigd. De mannen zijn zeer terneergeslagen, en de stuurman heeft verklaard, niet meer naar zee te willen gaan. EEN FANTAST „Ik ben de brandstichter" Maar het het is zeer waarschijnlijk niet waar. Dinsdagmiddag hebben eenige ambtenaren in het stadhuis te Rotterdam een onbekenden man opgemerkt, die zich op vrij verdachte wijze ophield in een van de voor de wethouders be stemde vertrekken, zonder dat de betrokken wet houder aanwezig was. Zij waarschuwden den portier, die zich naar de bewuste kamer begaf. Inmiddels was de onbekende, die zich ontdekt zag, op de vlucht geslagen. Buiten gekomen, sprong hij in een juist aankomenden leegen auto, in de hoop, dat deze auto door zou rij den. Het was evenwel de auto van den burge meester, welke wagen juist bij het stadhuis moest zijn en dus voor de ingang in de zijpoort stopte. De vluchteling stapte uit en liep de binnen plaats op, waar de inmiddels gewaarschuwde agent hem arresteerde. De man is in het poli tiebureau aan de Groote Paauwensteeg voor- loopig opgesloten. Hij vertelde in de wethou derskamer e'en actetasch te hebben willen stelen. Later zei hij, dat hij de man was, die den laat- sten tijd in de binnenstad vele brandjes heeft gesticht. Hij is daarop geconfronteerd met en kele getuigen, die hem in het geheel niet heb ben herkend. Al spoedig bleek, dat men hier met een zonderling had te doen, die grif elk misdrijf zou bekennen, wat men hem maar ten laste zou willen leggen. Hoewel het onderzoek nog wordt voortgezet, gelooft de politie niet met den man den brandstichter in handen te heb ben. De aangehoudene zou Woensdagavond waarschijnlijk weer op vrije voeten worden ge steld. De centrale recherche zet het onderzoek voort naar den werkelijken brandstichter. GROOTE PAKHUISBRAND TE GRONINGEN. De schade bedraagt eenige tonnen. M'en meldt uit Groningen Woensdagochtend half vier hebben twee sur- veilleerende agenten van politie brand ontdekt in het vier verdiepingen hooge dubbele pakhuis Oosterhaven en Eems, aan de Oosterhaven al hier, vroeger toebehoorende aan de firma Schijt huis, thans in eigendom van het veem- en fac- torsbedrijf, directeur de heer E. M. Wiersema. De brand, die reeds eenige uren eerder in het pakhuis moet zijn ontstaan, sloeg plotseling met zulk een felheid naar buiten, dat blusschen on mogelijk was. Het pakhuis werd geheel ver woest. Het was gevuld met soja-boonen. De gebouwen waren op beurspolis verzekerd. De schade bedraagt eenige tonnen. Nader meldt men omtrent dezen brand Het pakhuis de Oosterhaven is geheel, en de Eems is gedeeltelijk uitgebrand. Het vuur is echter ook overgeslagen naar het aangrenzende pakhuis Alpha, dat eveneens geheel uitgebrand is. Twee arbeiders waren Woensdagnacht 3 uur bezig met het drogen van soja-boonen op de eest, toen zij beneden waren, hoord'en zij eens klaps een geweldige ontploffing ot> de derde verdieping. Het electrisch licht ging plotseling uit, en toen zagen zij, dat de bovenverdieping in volle vlam stond. Bij dezen brand zijn 6 of 7 graanfirma's be trokken, welke haar goederen in de Ooster haven, Eems en Alpha hadden opgeslagen. Alles is echter verzekerd. BESTE BOTER. In den volksmond heet natuurboter veelal bes te boter, ter onderscheiding van margarine, die gewoon boter wordt genoemd. Dinsdag is iemand bij een bewoner van de Aert van Nesstraat te Rotterdam gekom'en, om eenige pakken boter te koop te bieden. Hij deed het bekende verhaal, dat hij geruimen tijd zonder werk was geweest, dat hij een betrekking als botercolporteur krij gen, maar dat hij dan op dezen eersten dag ten minste 10 kilogram moest plaatsen. De juf frouw kreeg meelij met den man, en omdat de koopwaar haar als beste boter werd aange prezen, kocht zij vier pakken tegen 0.50. Zij gaf een rijksdaalder, maar de man had niet terug. Hij zou wel even gaan wisselen en verdween. Hij is nog niet teruggekomen. De juffrouw deed even later, verontwaar digd, het verhaal aan den winkelier aan de overzijde van de straat. Deze vertelde haar toen dat de onbekend gebleven botercolporteur even te voren bij hem de vier pakken tegen dertig cent had gekocht. De juffrouw is daarop naar de politie gegaan, 'en deze tracht nu den man op te sporen. EEN BENDE VAN BOEFJES. Lu het Noordelijk stadsdeel van Rotterdam is een heel complot ontdekt van diefjes van 10 tot 13 jaar. Enkele dagen geleden ontdekte een bewoonster van het Noordelijk stadsgedeelte te Rotterdam, dat haar 10-jarig zoontje e'en doosje isolatiet band verstopt had op den zolder. Het zoontje zei, het te hebben gekregen van een 11-jarig kameraadje. De moeder, die dacht, dat de jon gens niet eerlijk aan het doosje waren ge komen, waarschuwde de politie, die een onder zoek instelde, waarbij men spoedig tot de ont dekking kwam, dat er in dat stadsgedeelte een heel complot van jongens van tien tot dertien jaar bestond, welke jongens herhaaldelijk kleine diefstallen plegen en het gestolene onder elkaar verkwanselen. In den Zwaanshals ligt een' pakhuis van den koopman M. uit 's-Gravenhage, die in dat pak huis een groote partij artikelen van allerlei aard heeft opgeslagen. De jongens hadden het vooral op dit pakhuis voorzien. Geregeld wisten zij on gemerkt het pakhuis binnen te komen, waarna zij er van alles stalen. Zoo zijn er een schrijf- Het Doorzitten bij Wielrijden en een door de Zon Verbrande Huid, verzacht en geneest men met Doo« 30-60 co 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten machine, rollen closetpapier, pakken schuurpa pier, stapels vetvrij papier, zakken, mappen, rol len isolatieband e. d. gestolen. Er werd in deze artikelen druk handel gedreven en de prijzen waren afhankelijk van de grootte van den ge stolen voorraad. Toen de politie het bestaan van het complot ontdekte, stond de koers van schuurlinnen op 10 knikkers per vel, rolletjes garen werden voor een cent per stuk verkocht en isolatieband werd verhandeld voor acht zuur ballen de rol. Reeds is een zeer groot aantal jongens ge hoord, maar het is nog niet mogelijk gebleken, achter de geheele waarheid te komen, doordat de jongens hardnekkig elkaar blijven beschul digen en steeds weer nieuwe daders aanwijz'en, welke op hun beurt weer andere namen noemen. Het onderzoek wordt voortgezet. OUDE MUNTEN. Men meldt aan de N.R.Ct. Te Midwolde (Oldambt) zijn Dinsdag bij het graven op het terrein van den onlangs afgebran- den korenmolen van den heer J. H. Beeuwen 15 zilveren munten (grootte van een rijksdaalder) gevonden, die dateeren uit de jaren 1600—1700 en die afbeeldingen van Spaansche wapenen vertoonen. Op het terrein, waar de munten zijn opgedolven, moet volgens overleveringen een sarrieshut (kommiezenpost) zijn geweest. GEKAPSEISD. Dinsdammiddag is in de Geldersche IJsel on der Westervoort een zoledbak uit Harlingen, welke bak 45 ton meet en was geladen met asphaltketels, toen men het schip van de glooi ing wilde duwen gekapseisd en gezonken. De opvarenden hebben zich met moeite kunnen red den. STOOMTREILER GEZONKEN. Woensdagnacht is de stoomtreiler Nellie, VI. 9, toebehoorende aan de Algemeene Reederij en Handelsmij, directeur N. de Korver te Vlaar dingen, door onbekende oorzaak in de Vlaer- dingsche haven gezonken. ONGELUKKEN. Dinsdag is het driejarige dochtertje van den heer Jeutgens in de Nieuwborgstraat te Venlo in aanraking gekomen met een brandend petro leumstel. Haar kleertjes vatten vlam. Met ern stige brandwonden overdekt is de kleine naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij des nachts bezweken is. Dinsdagmiddag reed de voerman Werkman uit Ede met een wagen met steenen over den overweg bij het station der Staatsspoorwegen aldaar, juist toen de afsluitboomen werden neer gelaten. Werkman viel van den wagen en kreeg een schedelbreuk. Dr. Heimans liet den voer man per auto naar zijn woning vervoerd. Dinsdagavond is de 18-jarige expeditieknecht H v. S. uit de Oranjeboomstraat te Rotterdam op den Schiedamschen dijk aldaar van een vrachtauto gevallen, doordat het deurtje, waar tegen hij leunde, open ging. Met een hersen schudding is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij Woensdagnacht aan de gevolgen is overleden. Dinsdag is de 30-jarige coupeur J. v. O., uit de Buitenhofstraat te Rotterdam met zijn motor fiets in de Hendrik Sorchstraat aldaar tegen een vrachtauto gereden. Hij is met zijn motor fiets tweemaal over den kop geslagen. Hij heeft evenwel geen letsel gekregen. De motorfiets is ernstig beschadigd. DIEFSTALLEN. Mej. J. de R., in de Oranjestraat te Tilburg, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat te haren nadeele een bedrag van 450 is gestolen. Wegens diefstal van 25 ten nadeele van mevrouw R. uit de Weteringstraat te Rotterdam, aan welk adres hij eenige reparaties moest ver richten, is de 16-jarige electriciensleerling J. v. B. aangehouden en opgesloten. Gebleken is, dat hij ook ten nadeele van zijn patroon eenig geld heeft gestolen. De groote fondsenmarkten hebben gedurende de afgeloopen week niet aan de vrij hoog ge stemde verwachtingen voldaan. Op ongeveer alle wereldplaatsen werd namelijk vrij groote terughoudendheid in acht genomen, met als gevolg, dat In verschillende gevallen hooge koerspercentages een gedeelte daarvan moesten prijs geven. Zooals regelmatig gedurende den laatsten tijd was het wederom de geldmarkt, welke stoornis verwekte, en een toekomst in uitzicht stelde, welke het pas gedeeltelijk herstel zou teniet doen, met alle verdere onaangename gevolgen daaraan verbonden. Het was niettemin e'en be moedigend verschijnsel, dat zich bij de plaats gehad hebbende halfjaarswisseling geen onaan gename gebeurtenissen hebben voorgedaan, noch ten onzent, noch elders. Weliswaar waren de geldeischen zeer groot, en bleken hier en daar gedwongen liquidaties noodzakelijk, doch een buitengewoon beroep op de geldmarkt werd niet gedaan. Dit kwam eensdeels, doordat vele ban ken zich op ultimo Juni reeds hadden voor bereid, en ten andere, omdat buiten de centrale instellingen door andere zijde de geldgeving vergemakkelijkt. Als gevolg hiervan hadden nergens ter wereld bij de afwikkeling der zaken moeilijkheden plaats de beurzen spiegelden zich hieraan, en toonden een kalm verloop, waarbij een vaste ondertoon behouden bleef, zoodat men de intrede van het tweede halfjaar vol moed te gen trad. Tegen de verwachtingen in, vertoonde de geldmarkt echter gedurende de eerste dagen van Juli geen verruiming, 'en ontwaarde men overal een stijging der geldkoersen, zoodat velen tot hun schade moesten ondervinden, in hun opper vlakkige berekening tekort te zijn geschoten. Voor dit laatste wordt ook wel het bewijs ge leverd döor een herinnering aan het verleden. Met de bevredigende maandwisseling toch, zijn de naweeën niet weggenomen, welke uit de ge spannen gebeurtenissen van den laatsten tijd zijn voortgesproten. Alhoewel de oplossing van de herstelkwestie een verblijdend teeken was, zijn door dit feit alleen de gevolgen niet verdwenen van den gelijdelijken achteruitgang, welke door de groote terughoudendheid van de zijde der kapitaalkrachtige landen en crediteerende mo gendheden, maandenlang veroorzaakt werd. De gunstige zijde der opgeloste herstelkwestie is momenteel alleen, dat nieuwe grondslagen voor ruimer aanbiedingen van geldleeningen en cre- dieten kunen worden gelegd, 'en hoewel Duitsch- land onlangs te dien opzichte met zijn leenings- plannen voor de Rijkspoorwegen en het Rijk wel wat voorbarig is geweest, bestaat er voor de toekomst meer kans op een gunstige beantwoor ding aan het beroep op de internationale geld markt, dan tijdens de maandenlange behandeling der schadevergoedingskwestie het geval is ge weest. Het blijft een vraag, of de credietverlee- ning spoedig weder in vollen gang zal gaan. Hiertoe moeten verschillende omstandigheden medewerken, en voornamelijk een stabiele geld markt, is een eerste vereischte. Het blijkt wel dat men momenteel in zijn optimisme nog niet te ver kan gaan. Het economisch bestaan van Duitschland heeft door een vroegere credietbeperking aan dat land sterk te lijden gehad, en goed beschouwd, zal er waarschijnlijk langeren tijd mee heen gaan, alvorens het Duitsche zakenleven in normale banen geleid wordt, waarbij toch altijd met de verplichtingen vastgesteld volgens het Young- plan moet worden rekening gehouden. Bij nadere beschouwing van het nieuwe Duitsche betalings plan komt men tot de conclusie, dat al zijn de schuldvorderingen minder gestreng voor Duitsch land nog een zorgvolle toekomst openstaat, dat de verbeterde tender]z der laaste weken moeilijk zich zal kunnen handhaven, en het conjunctuur- verloop slechts in zeer geringe mate als hausse factor zal doen gelden. Het Duitsche zakenleven verheugt zich momenteel in het feit, dat de Rijksbank door de jongste stijging van haar goudvoorraad in staat werd gesteld, haar cre- dietbasis uit te breiden, doch aan de andere zijde is de goudonttrekking aan de Engelsche Bank gedurende de laatste dagen een gevaarlijke fac tor, waarmede geducht rekening dient te worden gehouden. Hierdoor toch, is een disconto-ver hooging te vreezen, waardoor de mogelijkheid dat ook andere credietinstellingen, buiten de Londensche Bank, hiertoe moeten overgaan, niet denkbeeldig is. Zaterdag 6 Juli bij inzet en Zaterdag 13 Juli bij afslag, telkens de avonds 6 uur (zomer» tijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek van een perceel bouwgrond te Ouddorp aan den Broekweg, tusschen A. van den Heuvel en T. de Ronde, kadaster Sectie D. No. 971 groot 7 Aren 52 Centiaren of 49 R.V.M, Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer H. van Oostenbrugge te RotterdanrWff Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 8 Juli 1929, te Herkingen, ter Herberge.van D. Grin wis, veiling, en op Maandag 15 Juli d. a. v. aldaar ter herberge van Mej. L. jvan der Velde, afslag, beide dagen 's avonds 7.30 uur (n.t.) van een huis met erf te Herkingen aan den Klinker» landschen Zeedijk, Kad. No. 11198—1199, te samen groot 2 Aren 20 c.A. Dadelijk te aan» vaarden. Ten verzoeke van de erven van wijlen J. Bestman. Notaris VAN DER SLUYS. Aangiften voor de verkoopingen van veld» vruchten te Stellendam en Ouddorp worden ingewacht vóór of op Zaterdag 13 Juli ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 18 Juli 's namiddags 4 uur (zomertijd) te Ouddorp, aan de Haven, om contant geld, van een partij grenen planken, balken en ribben (timmerhout) en een partij scheepsafbraak enz. Ten verzoeke van den Heer P. Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Mij werd gevraagd een breipatroon voor een sjaal. Maar het moest zoo eenvoudig zijn, dat men niet voortdurend op het papier behoeft te kijken om te zien hoe men verder moet. 'k Heb er daarom maar e'en paar opgezocht, dan kan men zelf kiezen. Ik geef van allen alleen de patroonbreedte op, zelf moet men maar zien hoe breed men de sjaal wil hebben. Stel het patroon is 3 steken breed en men wil de sjaal ongeveer 100 steken breed hebben, dan herhaalt men 33 maal het patroon, maar men moet er steeds den kantsteek bijtellen. In dit gegeven geval wordt de sjaal dus 33 X 3 99 2 kantsteken is 101 steken. Bij geen enkel patroon wordt de kantsteek genoemd, daar moet men dus zelf om denken. Draag zorg voor een gelijke kantsteek, dat geeft direct een net aanzicht als dat in orde is. I. Het patroon is 3 steken breed en wordt in alle toeren eender gebreid. Omsl., 3 r., van deze 3 rechte st. wordt de eerste over de beide andere rechten heeft gehaald. Dit is een heel aardig open patroon, II. De zoogenaamde pauwenveer. Het patroon is 25 steken breed. le toer: 1 r., omsl., 1 r., omsl., 1 r., omsl., 1 r., omsl., 1 r., 8 maal av., mind., 1 r., omsl., 1 r., omsl., 1 r„ omsl., 1 r„ omsl. 2e toer: recht. 3e toer: recht. 4e toer: recht III. Dit patroon is heelemaal dicht, maar op het werk komen allemaal kleine nopjes te liggen net als bij haakwerk. le toer: Deze toer wordt recht gebreid, maar bij elk'en steek slaat men driemaal om. 2e toer: Uit eiken steek breit men 3 steken van die drie omslagen, n.l. 1 r-, 1 av., 1 r., dan haalt men van deze drie steken eerst den tweeden over den derden en dan haalt men den eersten over den derden. Zoo houdt men dus van die 3 telkens weer 1 steek over. IV. Dit is weer een op'en patroon, en twee steken breed. le toer: omsl., overh. (De omslagen heel los maken. 2e toer: recht verdraaid breien. (Dat is achter in den steek recht insteken, maar gewoon recht omslaan en doorhalen). V. Dit patroon is 11 steken breed, le toer: 2 av., 1 r., omsl., 2 r., dubb. mind., 2 r., omsl., 1 r. 2e toer: 9 av., 2 r. (Alle even toeren worden zoo gebreid). 3e toer: 2 av., 2 r., omsl., 1 r., dubb. mind., 1 r„ omsl., 2 r. 5e toer: 2 av., 3 r., omsl., dubb. mind., omsl., 3 r. 7e toer: 2 av., 2 r., mind., omsl., 1 r., omsl., overh., 2 r. 9e toer: 2 av., 1 r„ mind., omsl., 3 r., omsl., overh., 1 r. 11e toer: 2 av., mind., omsl., 5 r., omsl.. overh. Nog eens wijs ik er met nadruk op, dat n er g e n s in de patronen de kantsteek er bij genoemd is. Daar houde men rekening mede. Dat voorkomt verwarring. M'n beste nichtjes en neefjes Nou hoor, ik heb weer eens een echte Aard rijkskundeles gehad. Geweldig, wat een dammen heb ik moeten nazien. Er is schitterend gewerkt, dat verzeker ik je. Ik zal jullie eerst maar eens de heele lijst laten zien. Bij enkele vielen er een paar namen af, doordat ze een foutje gemaakt hebben. Kijk, zoo is dat een paar keer gedaan. Er is e'en plaats, die heet Koudum en nu dachten er een paar, dat er Koudam stond, en zoo ging het ook met Oudemirdum, waarvoor men Oude- mirdam schreef. Doch dat zijn er maar een paar geweest. Maar nu komt de lijst met de getallen, die aangeven hoeveel goede dammen dat de neefjes en nichtjes gevonden hadden. En dan kunnen jullie meteen zelf zien wie de prijswinners zijn. Gerarda K. te Capelle aan den IJsel 40 Ma K. te Sommelsdijk 39 Thomas K. te Sommelsdijk 39 Dirk H. te Ooltgensplaat 39 Henk S. te Middelharnis 38 Maarten T. te Rotterdam37 Maria C. W. te Middelharnis 36 Gerarda S. te Rotterdam35 Dirkje R. te Ooltgensplaat 35 Adriana R. te Ooltgensplaat 35 Jaapje A. van Z. te Middelharnis 34 Jacoha G. K. te Stad aan 't Haringvliet 34 Jan P. te Goedereede33 Jaap L. te Den Bommel33 Teuntje T. te Goedereede32 Gretha van der K .te Andelst 32 Abram W. te Stad aan 't Haringvliet 32 Riek P. te Numansdorp31 Gerrit P. te Numansdorp33 Rachel A. te Den Bommel 30 Pieter A. L. te Melissant 20 Hier volgt de lijst van alle dammen 1. Amsterdam; 2. Rotterdam; 3. Zaandam; 4. Appingedam; 5. Werkendam; 6. Monniken dam; 7. Zwammerdam; 8. Edam; 9. Ilpendam; 10. Zeddam; 11. Schiedam; 12. Volendam; 13. Leerdam; 14. Stellendam; 15. Alblasserdam; 16. Heerjansdam; 17. Maasdam; 18. Leidschendam; 19. Veendam; 20. Nieuw-Amsterdam; 21. On- derdendam; 22. Spaarndam; 23. Krabbendam; 24. Schardam; 25. Lutje Schardam; 26. Durger- dam; 27. Didam; 28. Dubbeldam; 29. Ierseken- dam; 30. Muntendam; 31. Polsbroekerdam; 32. Giessendam; 33. Oost Knollendam; 34. West Knollendam; 35. Obdam; 36. Schoorldam; 37. Nieuwéndam; 38. Langendam; 39. Bilderdam; 40. Arkelschedam. Ziezoo, nu in de dammengeschiedenis heele maal klaar. De eerste 5 zijn de prijswinners. Die hartelijk gefeliciteerd. Volgende week zal ik jullie een vacantiewerk opgeven. Nieuwe raadsels geef ik nu niet meer op. We hebben nu raadselvacantie. Vrijdag 23 Augustus geef ik weer nieuwe raadsels op. Ik wensch jullie allen een heel prettige va- cantie. Maar al hebben we nu vacantie, en geef ik nu geen raadsels op, wie mij schrijven wil, kan dat toch steeds doen aan het gewone adres van altijd. Geweldig, wat een lang praatje. Nu mag er heusch geen woord meer bij, an ders wordt ons hoekje veel en veel te groot. Allemaal gendag hoor. Een heel prettige vacantie toegewenscht door jullie TANTE TRUUS. Jan P. te Goedereede. Wat krljgfen jullie laat vacantie. Geen wonder, dat je zoo'n vacantie- dagje zoo prettig vindt. Zoo'n tuintje eischt veel werk, hé Dat vind ik ook. Teuntje T. te Goedereede. Het overkomt mij ook wel eens, hoor, dat ik niet veel nieuws weet. Dan,' hoop ik maar op een volgenden keer. Gerarda K. te Capelle aan den IJsel. Jij hebt zeker zooveel tijd noodig gehad voor voor al die dammen, dat er geen tijd voor een brief voor mij overschoot. Dan krijg ik later wel weer een langen brief, hé Jacoba G. K. te Stad aan 't Haringvliet Wat fijn, dat jij zooveel campanula's hebt. Ik houd het meeste van witte. En jij Dat is nog eens ijverig hoor, als jij een paar kousen voor nichtje aan 't breien bent. Ga jij ook zoo'n jasje breien? Pieter A, L. te Melissant Allereerst gefelici teerd met den verjaardag van broertje. Ben je al e'ens hierheen gefietst. Of kom je zoover niet? Als het niet hard waait, dan fiets ik ook wel graag een eindje. Ik wil graag bloemen hebben, als ik in Melissant kom zal ik er goed om denken. Wil je Vader en Moeder de groeten van mij doen. Gretha van der K. te Andelst Je hebt dus alles al klaar om in Ouddorp aan 't strand te kunnen genieten. Als het in dien tijd goed weer is, hoop ik ook wel eens echt naar het strand te komen. Dan zal ik je misschien wel zien. Wat is het daar mooi, hé Ik kom daar graag. Maria C. W, te Middelharnis. O, o wat heb ik je nu een tijd gemist, nichtje. Zoo gauw mogelijk hoop ik een patroon te geven voor een shawl. Nou, nou, die sommen zijn raak hoor. Fijn zeg, dat je zoo'n reis in 't vooruit zicht hebt. Jou dikke brief viel me niet tegen hoor. Integendeel, ik was er juist heel blij mee. Abram W. te Stad aan 't Haringvliet. Wel, wel, zoo kreeg ik van jou twee brieven. Hoe gaat het nu met je Gaat het nu al wat beter Vond je dit zoo'n leuk werkje. Ik zal er over denken hoor om zoo'n opgaaf in ons hoekje te zetten. Nee, ik heb geen radio. Luister jij er graag naar Het was best, dat Nellie de namen opschreef. Gerarda S. te Rotterdam. Dat is niets ge zellig hoor, dat B. zoo langen tijd als soldaat weg is. Dat zal hem ook wel erg spijten. Wat leuk, dat Gerard zoo gauw naar huis kwam. Dat vind ik echt aardig van hem. Ik wist niet dat er van dat feest een stukje in de schoolkrant gestaan heeft. Als je die krant nog hebt, moet je die maar eens voor mij bewaken. Arie W. te Stad aan 't Haringvliet. Verba zend, wat een lange lijst was dat met al die cadeaux voor jou verjaardag. Géén wonder, dat jij daar blij mee was. Heb je al veel in dat leesboekje gelezen Zoo'n psalmboekje kun je ook al goed gebruiken. Er is dan maar goed om jou gedacht: Je teekening was prachtig. Jaapje A. van Z. te Middelharnis. Ik vind het verbazend aardig, dat broer zoo dapper een middagje mee naar school ging. Hij heeft het dan wel goed naar den zin gehad, dat hij niet weg wilde toen het vier uur was. Gefeliciteerd met Moeders verjaardag. Toen jullie naar Oud dorp gingen is het tegen den middag prachtig weer geworden, hé Nellie W. te Stad aan 't Haringvliet. Jij hebt opgepast door al die namen zoo keurig voor je broer over te schrijven. Dat vind ik echt aardig van je. Wil je Pa en allemaal van mij feliciteeren. Dat is makkelijk als jij al zooveel boodschappen kunt doen. Kon je het voor mij ook maar komen doen, want boodschapp'en doen vind ik verschrikkelijk. Henk S. te Middelharnis. Als het mooi weer is, is het heelemaal geen tijd om te lezen, dan moet je maar' flink buiten spelen, 's winters moet je genoeg in huis zitten. Dirk A. H. te Ooltgensplaat. Jij mag met ons meedoen, hoor, maarnu geef ik net raadselvacantie, maar daarom mag je mij toch wel schrijven en anders hoop ik je na de va cantie weer in ons hoekjeate zien. Rachel A. te Den Bommel. Gelukkig, dat je nu weer beter bent. Ik mis niet graag m'n klantjes uit onze groote raadselfamilie. Dat kleedje is toch zeker nog wel een heel werk geweest Welke kleuren heb je gekozen Gerrit P. te Numansdorp. Dat aardige ge dicht zal ik goed bewaren. Zoodra ik éen plaats je over heb, zal ik het in ons hoekje zetten. Hartelijk dank er voor. Riek P. te Numansdorp. Je ziet wel wat ik over het gedicht van Gerrit schreef. Jij hebt het ook keurig overgeschreven. Wil je Pa en Moe de groeten terug doen Adriana R. te Ooltgensplaat. Ik ken er maar één versje van. Dat is niet veel, hé Zoo, jij bent dus ook al eens in Ouddorp geweest van 't jaar. Heb je 't nog al getroffen met het weer Dat scheelt aan het strand altijd zoo veel, hé Vertel me nog maar eens hoe het gegaan is dien dag. Maarten T. te Rotterdam. Zoo, kom jij nog net voor de vacantie in onze familie. Het is best hoor. 'k Hoop, dat je na de vacantie een i trouw raadselneefje van mij wordt. Ma K. te Sommelsdijk. Ik begrijp er alles van, jullie hebt zoo ijverig en zoo lang zitten zoeken, dat er geen tijd voor e'en langen brief overschoot. Maar je hebt nu de vacantie om uit te rusten. Thomas K. ite Sommelsdijk. Kijk maar eens, wat ik aan Ma geschreven heb. Dat geldt ze ker van jou ook Zulk werk kost veel tijd, hé Jaap L. te Den Bommel. Jij bent al druk bezig geweest op het land, dat merk ik wel. Maar je doet het zeker graag Toen ik jouw brief kreeg was ik ook net bezig in mijn tuintje. Ik dacht toen bij mezelf: kwam Jaap mij maar eens helpen, dan was ik gauw klaar. Zoo'n klein tuintje kost nog zoo heel veel werk, hé Aren K. te Dirksland. Wel, wel, wat een fijne dag is dat geweest. Jij bent me nog vóór, ik heb dien nieuwen olifant alleen nog maar op een plaatje gezien. Zoo'n speeltuin, wat is die toch fijn, hé Echt hoor, dat jullie heel den dag mooi weer hadden. Dat is al heel wat waard. Hendrik G. te Sommelsdijk. Zoo zoo, zijn jullie al zoo aan het uitgaan geweest, Opa vond het zeker wel heerlijk, dat jullie kwamen, 't Is anders een heele wandeling. Dat zou ik je niet graag nadoen. Wat knap, om nu al Fransch te leeren. Doe je best maar goed. Dirkje R. te Ooltgensplaat Je rapport was prachtig. Je hebt zeker aldoor goed je best gedaan. Moeder was zeker ook wel erg tevreden er over Die teekeningen zijn echt leuk. TANTE TRUUS, Bureau „Maas- en Scheldebode", SOMMELSDIJK.

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 2