I Oe Dordtsche Lijst i) feuilleton Zaterdag 22 Juni 1929. No. 3548. Transpireerende Voeten temensfd Nieuw» Dr. J. Severijn, Dordrecht Mr. Th. Heemskerk, Den Haag Mr. J. A. de Wilde, Den Haag C. Smeenk, Arnhem J. J. C. van Dijk, Den Haag C. v. d. Heuvel H. Amelink Mr. H. Bijleveld, Den Haag Mr. H. A. Dambrink, Utrecht Mr. 0. v. Baren, Delft J. A. J. Jansen Manenschijn, Zwijndr. J. C. Diepenhorst, Strijen H. J. van Schuppen C. Warnaer, Dirksland F. v. Valstar, 's-Gravenzande A. v. Vliet, Westmaas Mr.E.J.E.G.Vonkenberg, Gorinchem Jhr. E. B. J. Elias Prof. Ir. C. M. van Wijngaarden, Delft Marktberichten. Het huisje aan den Zeedijk DERDE BLAD Land- en Tuinbouw. Dit zijn de caidirfaten voor den Kieskring H Dordrecht der Antirevolutionaire Partij. W Vu! $£o. 1Dr. Severijn, op Uw Stembiljet in! dSStïto i *l38ki>1i!kt tlSSki AlSSISii t ttv wncSKJNO WSES Zoo is dan eindelijk de slag gevallen De heer H. de Wilde, oud-wethouder van 's-Gravenhage, oud-lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, is in zijn Heere en Heiland ont slapen Reeds geruim'en tijd was zijn gezondheidstoe stand mankeerende. In het laatst van Februari is hij in Zwitserland geweest, in de hoop, dat verandering van lucht hem helpen zou. Reeds lang was alle klank uit zijn stem verdwenen. Toen we het vorige jaar een gesprek te zijnen huize met hem hadden, moest hij fluisterend spreken. En dat is niet meer hersteld. De be nauwdheden, waarvan hij al lang last had, na men den laatsten tijd toe, en niet meer ten gevolge van hartaandoeningen, maar door een ontsteking in de keel. Einde April kwam hij in Den Haag terug en vandaar kreg'en we nog een schrijven van hem om ons blad (dat hij ook in Zwitserland gevolgd had), weer naar het oude adres op te zenden; ;een bewijs, dat hij tot het laatst zijns levens medeleefde met het gebeuren op Flakkee 1 Met Flakkee waren er dan ook zulke nauwe banden gelegd Begin Mei keerden de benauwdheden in he viger mate terug, zoodat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk werd. Operatief ingrij pen bracht aanvankelijk verlichting, maar dui delijk was het zichbaar, dat God bezig was de banden met deze aarde door te snijden. En in den nacht van Maandag op Dinsdag ging hij in de eeuwige ruste in. Uit zijn openbaar levën,, vermelden wij de volgende bijzonderheden De heer De Wilde werd op 15 December 1853 te Goes geboren en bereikte dus den leeftijd van 75 jaar. Hij behoorde tot hen, die in 1879 de eerste Deputatenvergadering hebben meegemaakt. Het jaar tevoren, het jaar van het Volkspetione- ment, bracht hem tot openbaar optreden. Met hart en ziel, met woord en daad ijverde hij in het belang van deze uit de geprangde ziel van ons Christelijk volksdeel losgebroken be weging. Reeds toen was in hem de journalist wakker. In het Nieuws- en Advertentieblad voor Goes waaruit later het tegenwoordige anti-rev. dagblad „de Zeeuw" is voortgekomen schreef hij artikelen over „Humanisme en Godsdienst", welke gericht waren tegen het optreden van Dr. Frowein, een bekend Dageraadman uit die dagen. Ook voor de eerste verkiezing van Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman voor het Kamer district Goes ijverde de heer De Wilde met al de jonge, vurige kracht, die in hem was. In zijn Goesche periode valt, met zijn mede werking, de oprichting van de plaatselijke af- deeling van „Patrimonium". In 1833 vertrok hij naar Utrecht en trad daar op als redacteur van „De Oranjevaan". Het blad deed in het Sticht prachtig werk. Het droeg krachtig bij aan het breken van de overmacht van het liberalisme. In 1884 gingen de Staten „om" naar rechts en werd nu wijlen Mr. A. W. van Beeck Calkoen de eerste anti- rev. in het College van Gedeputeerde Staten. Het begonnen werk werd krachtig voortgezet. Van het Provinciaal Comité van anti-rev. kies- vereenigincjen in Utrecht was de heer De Wilde destijds secretaris. - Later mocht hij ook medewerken aan het pionierswerk in Gelderland. Het was in het jaar 1890, dat de heer De Wilde naar de Residentie verhuisde. Hij werd er redacteur van „De Boodschapper" later „De Hollander" en ook Kameroverzichts schrijver van „De Standaard". Eerst later kwa men er de pittige, gaarne gelezen „Haagsche Brieven" bij. Als anti-rev. propagandist nam de heer De Wilde krachtig deel aan de politieke actie in Zuid-Holland. Hij organiseerde met den heer Joh. Krap een Provinciaal Comité en had er het zijne aan gedaan, toen ook in 1901 de muren van het Zuid-Hollandsche liberale Jericho vielen. In t bijzonder is zijn naam verbonden aan de omzetting van het eiland Flakkee, waar de 3 liberale zetels voor de Staten na een cam pagne, die van 1897 tot 1901 duurde, in anti- rev. handen kwamen. Dat de heer De Wilde de eerste anti-rev. was, die in 1901 voor Mid- delharnis naar de Zuid-Hollandsche Staten ging, spreekt wel vanzelf. Met bewondering en warm te vertellen oudere Flakkeeënaars over deze dagen van strijd en overwinning, ondanks veel vijandschap van de tegenstanders. In de Prov. Staten heeft de heer De Wilde zich bijzonder geïnteresseerd voor de vraag stukken van vakonderwijs en krankzinnigen- wezen. Hij wenschte hier voor het particulier initiatief ruim baan te zien gemaakt. Ten aan zien van de laatste materie vond hij in den lateren inspecteur der volksgezondheid. Dr. W. P. Ruysch, zijn scherpen tegenstander. Maar het inzicht van den overledene over won en de provincie Zuid-Holland kent slechts particuliere inrichtingen voor verpleging van geesteskranken, die met steun der provincie werken, terwijl het vakonderwijs de zaak is geworden, die de belangstelling van tal van vereenigingen heeft. Wij zullen niet memoreeren alles wat de overledene voor de partij in den lande gedaan heeft. We weten, dat hij voor Flakkee langen tijd de aanvoerder in den strijd om doorwerking der Anti-Rev. beginselen geweest is. Wanneer de heer De Wilde niet op onze partij-dagen verscheen, was het geen partij-dag Hoe menig maal bezielde zijn persoonlijk woord onze oude veteranen Nog in het voorjaar van 1926 heeft hij op Flakkee voor de Statenverkiezing, die het volgend jaar zou plaats hebben, het woord ge voerd. En toen zijn stem hem begaf 'en hij daardoor gedwongen werd zich uit het publieke leven terug te trekken, leefde hij toch in alles nog mee, ook met den gang van het politieke lev enop Flakkee. Hoe pijn deed hem de scheu ring van wat vroeger één was En wie iets afweet van de wilskracht, waarmee hij zijn lichaam dwong om zijn laatsten arbeid, het boek „Om de Vrijheid" voltooid te krijgen, gevoeld iets er van, door welk een zelfver- teerenden ijver hij gedrongen werd om ons volk het eeuwig beginsel van Gods Woord voor het staatkundige leven bij te brengen. Thans is hij van den strijd ontheven Zijn ziel mag rusten aan het Vaderhart van God En ook zijn arbeid zal niet ledig blijven Er is een jonger geslacht, dat kennis neemt van dien arbeid, er door geleerd en door aangevuurd wordt om den strijd voort te zetten En zijn gezegende nagedachtenis zal in dank bare herinnering bij dat geslacht blijven voort leven DE BIETENVLIEG. De eitjes van de 2e generatie der bietenvlieg zijn reeds aan de onderzijde der bietenbladeren waar te nemen. Het is nu de tijd het door ons beschreven middel aan te wenden, om althans van de 2e generatie geen last te hebben. We raden onze landbouwers dringend aan een proef te nemen en verzoeken mededeeling der resultaten. C. SMITS. Nosperit.U operbestulvln gsmlddel tegen »Phytophtora« in aardappelen. Zooals U bekend, wordt ter bestrijding der genoemde ziekte tot op heden alleen gebruik gemaakt van Bordeauxsche en Bourgondische pap. Dit is een der beste tot nu toe bekende middelen, doch wordt lang niet genoeg en algemeen gebruikt. De reden is, dat deze be. spuiting te veel arbeidsloon vraagt voor de bereiding van het bespuiten zelve. Het groote bezwaar is de daarvoor benoodigdehoeveelheid water, die op haar beurt weer op de planten moet worden verspoten. Dit alles en de overige bekende bezwaren, n.l. vlug afspoelen bij re. gen, die na bespuiting met Bordeauxsche of Bourgondische pap valt, is de reden waarom er procentsgewijs zoo weinig wordt gespoten Naast gunstige resultaten bleek, dat na een 3 maal bespuiten de geoogste aardappel in meerdere gevallen nog erg door het z.g. ziek waren aangetast. Nosplilt nu ondervangt bovengenoemde bezwaren geheel. Men heeft geen groote hoe. veelheden water noodig De dauw op de planten en de vochtigheid der lucht na een regenbui is voldoende om het Nospirit dat met een verstuiver droog op de planten wordt gespoten, op te lossen. Het bestuiven geschiedt dus het beste des morgens vroeg, nadat het heeft gedauwd of des avonds bij te verwachten dauw. Het bestuiven gaat vlug, zoodat men in zeer veel korteren tijd dan bij Bordeauxsche of Bour. gondische pap een bepaalde oppervlakte kan afwerken. Per H.A heeft men zeer wei. nig noodig, n.l. 6—10 Kg., daar Nospirit zeer fijn is verdeeld en overal teg'lijk tusschen de planten stuift. Ook de onderkant der bla. deren wordt geheel met een duo laagje bedekt hetgeen juist bij natte bespuitingen moeilijk ga t Er mag niet te veel wi d zijn, daar het stoffijne Nosperit dan wegwaait. De kleefkracht is door een speciaal middel verhoogd, zoodat het bij vele regens lang niet zoo gauw afregent als Bordeauxsche pap. No'perit kan ook in een 1 oplossing wor. den gespoten, indien men dit wenscht en werkt dan zeker beter dan Bordeauxsche pap. Het groote voordeel van Nosperit isbe paring aan arbeidsloon, betere werking dan Bor deauxsche of Bongo-dische pap, daar de plan. ten van onderen en boven altijd met Nosperit worden bedektbovenal veel eenvoudiger in toepassing. Door het gebruik van Nospirit is het mogelijk geworden de Phytophtora meer algemeen te bestrijden. Doordat de wijze van bewerking van Nos peiit bestuiving zoo weinig tijdroovend is, heeft de Landhouwvereeniging »Ons b lang« te Melissant besloten op verschillende gronden biermede proeven te nemen. en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet', Toiltt. en Kinderpoeder in Bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth, en Drogisten Door een stopsein gereden. Zaterdagmiddag is een juffrouw door het brandende stoplicht gereden, dat op de nieuwe Koninginnebrug te Rotterdam staat. Het ge. olg was, dat zij op een van de kleppen reed, juist toen deze omhoog ging Een brugwachter wist door tijdig in te grijpen, een ernstig on. geluk te voorkomen. De fiets van de juff-ouw heeft alleen wat schade aan het achterwiel. Familiedrama te Dantzig. Vier dooden. Te Dantzig is de politie op verzoek van buren een woning van een arbeider binnen, gegaan. In het huis vond men den man en drie kinderen van 3 tot 9 jaar dood in hun bed liggen. De man is Zaterdagavond om 11 uur dron< ken thuis gekomen en heeft in de slaapkamer de gaskraan opengedraaid. Zijn vrouw bevindt zich reeds geruimen tijd in een ziekenhuis, terwijl in verband hier' mede het vierde kind bij kennissen is onder gebracht. Men neemt aan, dat de arbeider zijn volle bewustzijn heeft gehad, toen hij de gaskraan opendraaide. Dorpsschoon en propaganda. Men bericht van sociaaldemocratische zijde uit Alkmaar: Toen Woensdagavond te Egmond aan Zee sociaal-democraten op de daarvoor beschikbare gem. en particuliere gebouwen verkiezingsbil» jetten van S D. A. P. wilden plakken en de heeren v. d. Garde, Coevert, Blok en Broek, allen leden van de plaatselijke afdeeling der S. D. A. P. met haar werk bezig waren, heeft een steeds aangroeiende menigte hen gevolgd. Deze bleek den plakkers niet welgezind te zijn heeft herhaaldelijk dreigementen geuit. Einde' lijk toen de menigte aangegroeid was tot ongeveer 500 personen, is men begonnen de plakkers en schilders m*t steenen te gooien, zoodat zij uit lijfsbehoud genoodzaakt waren, naar hun woningen te vluchten. Noch de ge meenteveldwachter, noch de rijksveldwachter lieten zich zien. Tusschen de menigte bevonden zich mannen als het hoofd der school, leden van den raad, bestuursleden van de vereeni. ging voor vreemdelingenverkeer die niet alleen een poging hebben gedaan om het schandaal te verhinderen, maar zelfs met de menigte meeliepen om de plakkers te volgen. Tot half twaalf is het rumoerig in het dorp gebleven OPROER IN EEN TUCHTHUIS. In het tuchthuis te Thorn is gisterenmorgen oproer uitgebroken. De hulp van de politie werd ingeroepen. De oproerkraaiers hadden in eeni- ge cellen barricades opgeworpen. Deze werden echter spoedig „genomen". De rust was toen weer spoedig hersteld. BEDRIEGELIJKE PENSIOENTREKKER Bij een lijkschouwing te Haverford West heerscht onzekerheid aangaande de intentiteit van een doode. Vogens zijn papieren, had hij een marine- pensio'en van 60 pond per jaar, dat uitbetaald werd op naam van David John Lloyd. Maar toen men de zaak verder ging onderzoeken, kwam aan het licht, dat deze pensioengerechtig de al elf jaar dood was en zijn broer Walter Owen Lloyd, die nu pas gestorven is, al dien tijd het pensioen van zijn dooden broer was blij ven trekker). De doode had de schatkist voor ruim 700 pond sterling benadeeld en bovendien zijn ou derdomsrente genoten. Centrale Velling te Mlddelharnls. Veiling van Woensdag 19 Juni 1929. Bloemkool le soort f 21,40 tot f 22,50. 2e soort f 17,10. 3e soort f 11,70 tot f 14,—. 4e soort f 4 40 f4 80 per 100 stuks. Sla f 1,10 tot f 2,70 per 100 krop. Peen f 16,40 tot f 16,70, Kroten f 5,70. Sjalotten f 2,40. Rabarber f 3 40 tot f 4,10 per 100 bos. Doperwten f 30,— tot f 35,—. Peulerwten f 44,— tot f 48,—. Postelein f 30— per 110 KG. Aardbeien f 19,40 tot f 23,40 per 100 pond. Tomaten f 11,—. Boter f 0,92 tot f 0,94 per pond. Aardbelenvel.ing van 18 Juni 1929. Verkocht de opbrengst van 6 gemeten aard. beien in voorkoop Besteed werd f 38,40 per 100 kilo. Velling van Donderdag van 20 Juni. Boter en Eieren. Kipeieren 50-52 kg. f 5,10 tot f 5,20, 58—60 kg. f 5,75 tot f 5,90. 60—62 kg. f 6.— tot f 6,30. bruin 60-61 kg. 6,25 tot f 6,40. Eendeieren f 4,80 tot f 5,45. Ganseieren f 12,—. Alles per 100 stuks Boter f 0,94 tot f 0,95 per pond. Aanvoer eieren 23000 stuks. ROTTERDAM, 18 Juni 1929. Op de heden in ons Veilingslokaal, War. caoezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer. den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 0,50 tot f 7,20 Eendeieren 5.20 tot 5 75 Ganseieren tot Middenprijs f Aanvoer 180.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING doe* H. ZEEBERG. 72) Zoo deed Lia het verhaal van de gebeurte nissen sinds zij weer te Utrecht was gearri veerd. Zij spaarde daarbij zichzelf niet, maar beschuldigde zich, dat zij in zekeren zin had vaarwel gezegd dat, wat haar hier lief was geworden, wat de weduwe Blankert, die aan dachtig luisterde, deed opmerken: „Je hebt God niet vaarwel gezegd, Lia. Anders zou je niet onrustig geweest zijn. Jou ontbrak alleen de moed, om voor Hem uit te komen. Je stondt van je zelf nog niet sterk. Het komt wel in orde. Jou laat de Heere niet meer los." Lia reageerde er niet op, maar vervolgde haar verhaal over het huwelijk van Annie dat °P zoo tragische wijze was verloopen. „Hielden zij niet van elkaar?" vroea het oudje. „Neen, Grootmoeder. Dat konden wij wel zien. Maar ten overvloede heeft Annie het mii zelt gezegd. Liefde kwam bij haar in de twee de plaats." „Maar waarom trouwde zij dan met hem Vrouw Blankert begreep de situatie niet goed. Als eenvoudige vrouw van het platteland kon zi| zich geen begrip vormen van het leven in de kringen, waarin de Van Meersma's ver keerden. TT."^?n ^,e99e'en is e®n schatrijke familie in Utrecht, Grootmoe. Het is er een klinkende naam. Daarom wilde Annie met Theo van Zeg gelen trouwen." „Dus het geld en de eer speelde een rol. En anders niets. Zooiets is driewerf van God ver vloekt, Lia. Het is nu al heel spoedig uitqe- omen. Heel vaak duurt het langer. Maar uit komen doet het. God laat niet met zich spotten. Vonden je vader en moeder het goed, dat Annie met hem huwde „Vader niet. Grootmoe. Hij legde zich er alleen bij neer. Maar hij kon Theo van Zeg gelen niet uitstaan. Niet om wat ik u verteld heb. Dat wist niemand. Maar omdat hij een fat en een nietsnut was." „Maar Marie eh, je moeder vond het wel goed „Ja, Grootmoe", aarzelde Lia. Maar de oude vrouw met haar scherpe op merkingsgave begreep onmiddellijk alles. De aarzeling van het meisje was voor haar een openbaring. „Je moeder heeft het huwelijk toch niet be werkt, Lia vroeg zij, met angst in het oog. „Om u eerlijk de waarheid te zeggen, ja, Grootmoe. Het was natuurlijk volkomen met den wil van Annie, maar „Ik begrijp nu alles. Arm kind, arme Marie, wat zal zij nu e'eni zelfverwijt hebbenDat komt er van, als men de wereld met haar zon dige pracht hooger stelt dan God Wat baat het een mensch, als hij de geheele wereld wint en lijdt schade aan zijn zielArme Marie, je hebt het toch zoo anders geleerd." „Mama was vreeselijk onder den indruk, Grootmoe. Zij zeide almaar, dat alles haar schuld was. Sinds Annie's huwelijk, in Duitsch- land bemerkte ik het al, maar na het ontzet tende nog meer, is Mama zeer veranderd. Ik kan er geen naam aan geven." „Arm kind", herhaalde het oudje. „Wat zal zij het moeilijk gehad hebbenEn dan geen Jezus, om tot Hem de toevlucht te nemen. Maar wie weet, laat ons bidden, dat God de oogen van je moeder opent. Heel vaak komt Hij tot ons met tegenspoed, opdat wij klein worden voor Hem. En dan is het goed. En hoe moet het nu met Annie „Ja, dat weet ik nog niet, Grootmoe. Eerst moeten wij zien, of de volledige beterschap komt. De dokter zeide mij verleden week, Ma ma en Annie waren toen al naar Heerde ver trokken, dat hoop op genezing niet uitgesloten was, maar dat het lang, zeer lang kon duren. Annie moest hier kunnen zijn Spontaan kwamen deze woorden over Lia's lippen. Grootmoeder Blankert glimlachte. „Waarom vroeg zij dan. „Wat zie je toch in deze omgeving, Lia Je bent verkeerd, als je meent, dat je den Heere in Utrecht niet vinden kunt. Daarvoor behoef je heusch niet hier te zijn." „Dat weet ik wel, Grootje. Maar de menschen hier doen het wonder." „Je bedoelt, dat God het doet. Maar al is dat nu met jou het geval, dat behoeft niet het geval te zijn, en dat is ook niet zoo, met ieder, die hier vertoeft. De Heere heeft jou hier ge grepen. Daarvan zijn wij allen overtuigd. En Hij zal je ook niet loslaten. Hij laat niet varen het werk Zijner handen. Maar voor alles be hoef je niet hier te zijn, al ben ik zeer blij, dat je weer gekomen bent." „En u hebt dezen winter gezegd, dat God ook menschen gebruikt, om tot Hem te komen." „Zeker, dat zeg ik nóg. Maar je moet niet denken, dat je er bent door alleen naar hier te komen." „Dat weet ik wel. Grootje", zeide Lia har telijk. „Maar laat mij maar praten. Ik ben nu al een ander mensch. Hoe dat komt, weet ik niet. Maar het is zoo." „Toe dan maar, kind. Je moet zelf maar zien. Geef je hart maar aan Jezus. Dan ben je ge borgen voor tijd 'enj eeuwigheid." „Ik hoop en bid, Grootmoe, dat ik nu de volle zekerheid ga verwerven. Want ik werd zoo vreeslijk geslingerd, dat ik er zenuwachtig van werd." „De strijd tusschen den Heere en satan, Lia. Satan is onze grootste vijand. Maar Jezus Chris tus heeft hem den kop vermorzeld. Als wij ons aan den Heiland vastklemmen, dan wint satan het ook niet bij ons." In het kleine vertrekje van het huisje aan den zeedijk heerschte geruimen tijd stilte. De altijd bezige handen van de oude vrouw Blankert hadden het breiwerk opgenomen. Zonder dat Grootmoeder het bemerkte, be studeerde Lia het vredige gelaat tegenover haar. Daar zag zij weer de groeven, die er niet alleen waren door den ouderdom, maar die ook getuigenis aflegden van veel ondervonden leed. Maar de oogen straalden van een inner lijke rust en van een vrede, die alle verstand te boven gaat. „Hebt u ook nog bezoek gehad van Hans Meinema, Grootje vroeg Lia! „Hij is hier verschillende malen geweest vóór hij naar Maarveen ging." „Dominé Meinema is hij nu. Ik kan het mij bijna niet voorstellen en zou nog geneigd zijn, Hans te zeggen. Enfin, ik zal hem allicht niet ontmoeten." „Blijf je hier dan maar kort „Dat weet ik niet. Wat bedoelt u daarmee „Wel over een week of vier, geloof ik, zijn Lies en Hans hier. Dan heeft hij vacantie en zal hier dan ook wel preeken." „O, dan zie ik hem tóch nog. Want vier weken zal ik hier toch wel wezen, als het van u mag." „Dat weet je. Je moogt den heel'en zomer blijven." „Nu, daar zou Papa wel bezwaar tegen ma ken. Ik vind het jammer, dat hij zoo alleen is, al gaat hij dan van Zaterdag tot Maandag naar Heerde, naar Mama en Annie. Zeg, Grootmoe „Ja?" „Weet u, wat Papa gezegd heeft „Nog niet, kind." „Ja, ik weet eigenlijk niet, of hij het wel ernstig meende. Maar hij zeide mij: ik denk je eens te komen opzoeken, hoe je het daar maakt. Zou dat Papa ernst zijn „Dat weet ik natuurlijk ook niet. Maar als hij het eenvoudige voor lief wil nemen, dan is hij welkom. Dat spreekt vanzelf. Alleen moet je vader bij oom Adriaan slapen." „O, dat zou geen bezwaar zijn, als men het daar goed vond. Maar dat zal wel. 'k Zou het wel willen." „Ik ook, kind." Er klonk in de stem van de oude vrouw Blan kert e'en beheerschte toon van blijdschap en dankbaarheid. Maar zij sprak er verder niet over, te meer, daar Lia niet met zèkerheid zeggen kon, dat het haar vader ernst was. Door de stille avondlucht klonken opeens stemmen op den weg. Grootmoeder Blankert keek door de ruiten. „De dominé met Hermien", zeide zij. „Wat leuk Lia was opgesprongen en snelde naar buiten, om weldra met het tweetal terug te keeren, in vroolijk gesprek gewikkeld. „li is nu weer tevreden, vrouw Blankert lachte de predikant, haar de hand drukkend. „Doe u haar maar goed. Zij ziet er maar smal letjes uit." „Dat wordt wel beter, hé, Lia zeide Her mien. „Zeg, er was vanmiddag een brief van Lies. Zij informeerde zoo naar je. De hartelijke groeten natuurlijk. Het bevalt haar wel in Maar veen. Maar de menschen vinden er, dat de diminé getrouwd moet wezen." „Dat komt nog wel", glimlachte dominé Mei nema. „Hans is nooit over ijs van één nacht gegaan. Ik ben blij, dat hij het er zoo goed maakt." „Over vier weken komen zij", lichtte Hermien Lia in. „Gezellig, hé O, je weet niet half, hoe stil het thuis is." „Gelukkig maar", meende de predikant. „Ou de menschen als moeder en ik, Lia, moeten het rustig hebben. Ik zie tegen den tijd, dat die twee druktemakers komen op, als tegen een berg." „Och, het is waarlijk om medelijden met u te krijgen, vader", lachte Hermien. (Wordt vervolgd). Hebt U het complete boekwerk bij de Uit geefster dezes al besteld? Het kost vóór de verschijning 2.25, daarna 2.90 per stuk.

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 9