De Dordtsche Lijst I i I i i I i l l l i l i I I I Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot üpPUtOl. Bij alle Drogisten. ICerk en School Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. Dr. J. Severijn, Dordrecht SVSr. Th. Heemskerk, Den Haag F! Ml i. L de Wilde, Den Haag C. Smeenk, Arnhem J. J. C. van Dijk, Den Haag Hl C* v. d. Heuvel H. Amelink O Mr. H. Bijleveld, Den Haag Mr. H. A. Dambrink, Utrecht D Mr. G. v. Baren, Delft J. A. i. Jansen Manenschijn, Zwijndr. J. G. Diepenhorst, Strijen n H. J. van Schuppen G. Warnaer, Dirksland F. v. Valstar, 's-Grawenzande A. v. Vliet, Westmaas Mr.E.J.E.G.Vonkenberg,Gorinchem Jhr. E. B. 1. Elias Prof. Ir. G. M. van Wijngaarden, Delft m V mr kooplanden. LuncS- ets Tuinbouw. Dit zijn ?#e candidaten voor den Kieskring Dordrecht der Anti-Revolutionaire Partij. Wul No. 1Dr. Severijn, op Uw Stembiljet in! U per autobus van den heer Vermaat, aldaar. Z De heer M. Schaaf heeft zijn benoeming als~~lid van den raad aangenomen. GOEDEREEDE. Voor de cichoreidrogerij Goedereede" is een schip cokes gearriveerd. In den tuin van de heer D. Lodder zijn de'eerste nieuwe aardappelen gerooid. Ze wa ren goed van smaak. Deze week zal de jaarlijksche collecte langs de huizen worden gehouden voor den gewapenden dienst. OUDDORP. Zaterdagavond zijn in het Ho tel Akershoek door Notaris Van den Berg, 59 perceelen te velde staande klavers en gras ver kocht, eigendom van 31 personen. Vooraf had de verkooping bij inzet van 5 perceelen bouwland plaats ten verzoeke van Mej. L. de Gans-Lodder. Koop 1, groot 1 Ge- met 11 roed'en, voor 1160.— door P. Voogd P.Cz.; koop 2, groot 260 R. voor 1110. door denzelfdekoop 3, groot 240 R., voor ii40.door C. Hameeteman Joh.Jansz.; koop 4 groot 1 Gemet 81 roeden, voor 2560. door A. van der Bok; en koop 5 groot 1 Gemet 136 Roeden voor 3110door Km. Tanis Adr.z.; Afslag 22 Juni. Ook geschiedde, eveneens bij inzet, de ver koop van een huis met schuur en bouwland, zeer geschikt voor bouwterrein, toebehoorende aan Mej, C. M. Padmos. Koop 1. Een huis met schuur erf en grond, groot 190 R. voor 3330.— door T. de Ronde; koop 2 een perceel grond, groot 126 R. voor 740.— door denzelfde; koop 4, groot 184 R. voor 470.— door H. C. van Wezel; koop 4, groot 207 R. voor 660.door denzelfde; koop 5, groot 161 R. voor 720.door Jac. Sandifort Pz.; koop 6, groot 165 R. voor 500 door denzelfde; koop 7 groot 194 R. voor (590.door Jac. Flikweert Nz.; koop 8, groot 187 R- voor 640.— door P. Voogd Klz.; koop 9, groot 174 R. voor 90.— door denzelfde; 'en koop 10 groot 191 R. voor 950.— door P. Bosland Jz. Ook van deze 10 koopen is de af slag bepaald op a.s. Zaterdag ten overstaan van bovengenoemden notaris. PLUIMVEECOMMISSIE UIT DE HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Woensdag 12 Juni vergaderde de pluimvee commissie uit de Holl. Mij. van Landbouw te Dirksland, ten einde een werkplan op te zetten. Aanwezig waren de heeren G. Warnaer, L. Akershoek 'en C. Smits als secretaris. Van de afd. Oost-Flakkee was niemand verschenen, terwijl bij den secretaris ook nog geen bericht van benoeming van een commissielid was bin nengekomen. Besproken werden voorloopig 4 punten en wel le. Onderwijs. Algemeen was de comm. van gevoelen, dat het onderwijs in de pluimvee teelt de groote stoot zal moeten geven tot een rationeeler kippen houden. De secretaris deelde mee, dat dit onderdeel ook in 't program van de landbouwschool wordt opgenomen, terwijl aan de landbouwhuishoud- cursuss'en voor meisjes daarin reeds voorzien is. 2e. Hokkenkeuring. Daar een massa kippenziekten en -gebreken voortkomen uit een slechte huisvesting achtte de comm. een hokken keuring zeer gewenscht. Getracht zal worden nog dezen zomer die te doen plaats hebben. Zij, die aan deze keuring willen meedoen (er zijn geen kosten aan ver bonden) kunnen zich nu reeds aan den secre taris opgeven. 3e. Afzet slachtkippen. De schan delijk lage prijzen, die daarvoor verkregen worden, deden de comm. besluiten de afzet der slachtkippen dezen nazomer voor 't heele eiland ter hand te nemen. In Zeeland en Voorne en Putten zijn daarmede reeds uitnemende winsten te boeken geweest. Aan kippenhouders raden we aan nog even met verkoopen te wacht'en. 4e. Keuring leghoenders. Daar het niet wel mogelijk zal zijn in eens een kippen- stapel op Flakkee te krijgen van prima afstam ming en met hooge legcapaciteit, werd in be ginsel besloten 't volgend voorjaar een keuring van hoenders op uiterlijke kenteekenen te doen plaats vinden, waardoor de slechte legsters op geruimd kunnen worden. Later volgen daarover wel nadere gegevens. De secretaris, C. SMITS. OOLTGENSPLAAT. Dhr. A. Klein, be. noemd hoofd aan de Chr. School, heeft zijn benoeming aangenomen en hoopt omstreeks September in dienst te treden. HERRINGEN. De meisjescatechisaties bij de Geref. Gem. zullen weder op de gewone uren worden gehouden. Ook die der school, kinderen. D.V. zal as. Donderdag des avonds half zeven voor de Geref. Gem. optreden Ds. A. van Dijke van Nieuw Beijerland. Wegens het niet behalen der meerderheid van stemmen, kon op de gehouden leden, vergadering der Geref. Gem. geen Diaken in de vacature wijlen P. v. d. Veer worden ge» kozen. Candidaten waren de Heeren M. de Geus en J. Kareis. GOEDEREEDE. De collecte voor de G. Z. B. heeft f 23,40 opgebracht. BRAMWELL BOOTH, f Bramwell Booth, de generaal van heit Leger des Heils gestorven. Zijn aan deel in den arbeid van het Leger. Een waardig zoon van een waardig vader. Zijn bezoeken aan Nederland. Een verleden van zelfopoffering. Generaal Bramwell Booth, oud-leider van het Heilsleger, is Zondag in den ouderdom van 73 jaar te Hadley Wood gestorven. De gezond heidstoestand van den ouden generaal was reeds geruimen tijd wankel en de ingetreden beter schap bleek slechts schijn, toen de patiënt Zondagochtend een ernstige instorting kreeg. Dien dag is hij n0g bij bewustzijn gebleven en des avonds is hii terivül Aa terwijl de zijnen om zijn legerstede stonden, kalm ontslapen. Toen William Booth op 20 Augustus 1912 om twintig minuten over tien op 83-jarigen leef tijd „zijn zwaard nedergelegd" had, werd zijn zoon Bramwell automatisch zijn opvolger In het bijzijn van commissarissen van het leger opende een procureur den dag na het overlijden van den ouden generaal de enveloppe, welke sinds 1890 verzegeld had klaar gelegen. Want krach tens de statuten van het leger heeft de generaal het recht zijn opvolger aan te wijzen, zooals alle bezittingen van het leger op zijn naam Staan. Dit werd in 1878 bepaald, toen het Leger des Heils nog de Christelijke Zending heette. In 1904 werd er, krachtens een toevoeging aan de statuten, een Legerraad gevormd, die bevoegd is een generaal af te zetten als hij van het hem toevertrouwde goed misbruik maakt. Ook kan deze Raad een generaal benoemen, als er niet op regelmatige wijze in de benoeming is voor zien. In het onderhavige geval was de opvolging van den zoon, die reeds jaren lang de rechter hand zijns vaders geweest was, de eenig denk bare mogelijkheid. Niemand heeft ooit een oo- genblik verondersteld, dat de geheime beschik king van den stichter 'en bevelhebber een ander tot zijn plaatsvervanger zou aanwijzen dan Bramwell Booth. Het is voor den ouden William Booth een groote voldoening geweest, dat, evenals zijn vrouw, ook zijn kinderen hem in zijn levenstaak bijstonden. Behalve Bramwell, die als organi sator en administrateur de geheele ingewikkelde machine bestuurde, terwijl zijn vader op reis was om door zijn woord en zijn weldoende aan wezigheid zijn volgelingen te bezielen, steunde het Legerwerk in Frankrijk op „de maréchale" mevrouw C. Booth Clibborn, onder Bramwell's zusters ongetwijfeld de begaafdste. In Amerika werkte Bramell's broer Ballington weliswaar in een van het oude Leger afgescheiden genoot- schap, maar toch met hetzelfde doel. En zoo vormde het gezin van den stichter een dynastie, waarin de erfopvolging niet uitsluitend op bloed verwantschap, doch voornamelijk op geestver wantschap berustte. Bramwell Booth, in 1856 géborén, heeft eerst in de medicijnen willen studeeren, maar tot groote vreugde zijner ouders zag hij hiervan af om zich geheel aan het Heilsleger te wijden. Van zijn vader had hij de geestdrift, de werk kracht en het organiseerend talent geërfd en onder den titel van „chef van den staf" werd hij, na zijn toetreding tot de Legerleiding, hoe langer hoe meer de eigenlijke ziel, het wezenlijke hoofd van de instelling. Voor zijn moeder, die in 1890 reeds was ge storven, en voor zijn vader, heeft de thans over leden generaal meer dan de gewone kinderlijke piëteit gevoeld. Het is een bijna godsdienstige vereering geweest, en zij, die het voorrecht heb ben genoten, hem te hooren spreken, toen hij op 16 Februari 1922 in Den Haag in Diligentia een lezing heeft gehouden, zullen zich herinneren met welk een warmte hij gewaagde over zijn ouders, die, naar hij getuigde, „gemeenschap pelijk God hebben gezocht, elkander helpend om Hem beter te verstaan". Bramwell Booth heeft op zijn beurt een vrouw naast zich mogen hebben, die met hem in vol ledige harmonie samenwerkte. Ook zij, die als meisje van negentien jaar te Parijs zich aan het Leger verbond, heeft een staat van dienst van bijkans e'en halve eeuw achter zich. Geen won der, dat hij haar naam ook betrok in de korte toespraak, waarmee hij na den dood zijns vaders zijn nieuwe waardigheid aanvaardde. Bramwell Booth, ofschoon door innerlijke ban den sterk aan zijn vader verknocht, verschilde in uiterlijk op meer dan één punt van hem. Tegenover de eerbiedwaardige en indrukwek kende gestalte van den stichter stak zijn vrien delijk, gladgeschoren gezicht, dat met zijn bak kebaardjes tot halverwege de blozende wangen veeleer aan een goedigen dorpsgeestelijke deed denken, opvallend af. Ook miste zijn welspre kendheid het profetische, dat in den ouden Wil liam het gehoor biologeerde. Toch trof het zijn toehoorders telkens weer, hoe helder 'en over tuigend ook hij in denzelfden eenvoudigen spreektrant, welken zijn vader had ingevoerd, de harten wist te veroveren. Toen op Bramwell Booth de zorg en ver antwoordelijkheid kwam te rusten om de door zijn vader gestichte instelling te handhaven en tot verdere ontwikkeling te brengen, was het Heilsleger in omvang en invloed reeds in een nieuw stadium gekomen. Op de reiz'en, waarop hij sinds 1878 zijn vader als secretaris had ver gezeld, was hij met de geheele internationale organisatie in al haar geledingen in aanraking gekomen. Van een betrekkelijk kleine groep, die aanvankelijk aan spot en hoon had blootgestaan, was het Heilsleger gegroeid tot een door ieder gerespecteerde instelling, waaraan in 54 landen en koloniën ruim 20.000 officieren en onder officieren meewerkten. En onder het bewind van den thans over leden bevelhebber heeft deze ontwikkeling zich ondanks het feit, dat er zich ook verzet openbaarde in het Leger tegen het hierarchisch- autocratisch karakter van zijn bewind ge stadig verder voltrokken, zoodat thans uit om streeks 15.000 middelpunten ongeveer 125.000 officieren naar alle deelen van de wereld wor den uitgezonden. Bramwell Booth heeft inzon derheid zich beziggehouden met de uitbreiding van het werk in het Oosten. In Japan, China, Engelsch- en Nederlandsch-Indië heeft hij het Heilsleger groot gemaakt. En ook inwendig heeft hij het Leger trachten te versterken. Zoo hebben wij eens van hem gelezen, dat hij bizondere zorg heeft besteed aan de huwelijksmoraal in het Heilsleger, welke hij eerste voorwaarde achtte voor het voortbestaan van de door hem geleide instelling. Dat enkele groepen, o.a. in Nederland en in Duitschland, zich van het Leger hebben afge scheiden, is bij e'en zoo omvangrijke en straffe organisatie moeilijk te vermijden en de afval van zijn broer Ballington onder het bewind van den ouden Wflliam zelf, moge Bramwell Booth in dezen tot troost hebb'en verstrekt en zijn organisatorisch geweten hebben ontlast. Groote moeite hebben hem de lasten van den oorlog bezorgd, die uitbrak nog geen twee maanden na het groote internationale congres dat in Juni 1914 onder zijn leiding te Londen gehouden is. Maar zijn toewijding en zijn or ganisatorisch talent hebb'en ook deze bezwaren weten te overwinnen. De laatste jaren van den generaal zijn niet de gelukkigste zijns levens geweest. Hij kreeg met ziekte te tobben, die zoo aanhoudend en ernstig bleek, dat de Hooge Raad van het Leger des Heils hem niet meer in staat achtte behoor lijk zijn zware taak te vervullen en hem 13 Februari met een meerderheid van 52 tegen 5 stemmen dwong zijn functie neer te leggen. De oude generaal zelf achtte zijn toestand niet zoo ernstig en weigerde heen te gaan, zoodat er een uiterst pijnlijke situatie ontstond, die nu in het verscheiden van eten generaal een oplos sing heeft gevonden. Tot zijn opvolger werd toen commissaris E. J. Higgings, chef van de staf, aangewezen. Bramwell Booth was een bizonder vriend van de Nederlandsche afdeeling van het Heilsleger. Herhaaldelijk bracht hij ons land een bezoek, o.a. in 1922, toen hij ten overstaan van den burgemeester van de residentie en andere of- ficieele personen een lezing heeft gehouden en in 1925, toen hij te Amsterdam een groote zen dingsmeeting in het Concertgebouw heeft geleid. TrouWens kort na zijn benoeming tot generaal, in Maart 1913, heeft hij in het Palei's van Volks vlijt zich in zijn nieuwe hoedanigheid aan het Hollandsche publiek voorgesteld en een beroep op de medewerking van Holland gedaan. Bij die gelegenheid heeft hij tegen een belangstel lende, die hem een onderhoud had toegezegd, verklaard, dat hij inzonderheid van Holland hield. Het verleden van uw volk", zei hij bij deze gelegenheid, „is een verleden van zelfopoffe ring." Dit woord is thans op den overledene zelf van toepassing. Een verleden van zelfop offering is afgesloten. Bramwell Booth, waardig zoon van een waardig vader, heeft niet tever geefs geleefd. SOMMELSDIJK. Geboren: Adriaan, z. v. Jan Mastenbroek en Leentje van Nimwegen. Gehuwd: Pieter Holleman 24 j. te Monster en Jannetje Cornelia van den Nieuwendijk, 22 j. alhier. MIDDELHARNIS. OndertrouwdE. Lindenbaum, 34 jaar te Rotterdam en A. Slager, 28 j.C. v. d. Sluijs, 27 j. en L. C. Doornbos, 26 j.A. P. J. L. Kaslander 29 j. te Dirksland en B. C. van der Velde 27 j. GetrouwdW. F. A. Guilonard, 26 jaar te Brielle en S. C. Knöps, 24 j.M. van der Slik 21 j. en J. van Wijk 22 j. OOLTGENSPLAAT. GeborenAnthonius Josefius z. v. D. Huijsman en M. J Camphens; Gerardus Jo« hannis z. v. C. L. Rommelse en L. Tuns. OUDE TONGE, Geboren; M ria Johanna d. v. Petrus Jo» hannes van Peperstraten en Anna Maria Stas. senJohannis z. v. Adrianus Jochems en Anna van der Heiden; Adrianus z. v. Cor» nelis Wesdorp en Maria Jannetje Pipping Josina Pietertje d. v. Johannis van Zanten en Leenije 't Hart. GehuwdCornelis Hanenberg j.m, 25 jaar cn Catharina Huberdina van den Ouden, j.d. 25 j.Leendert Kievit j.m. 39 en Jannetje Pulleman j.d 29 j.; Jacob Kik, j.m. 31 en Johanna Los j d. 24 jaar. Overleden Levenloos kind v. het mannelijk geslacht v. Adrianus Brands en Wilhelmina Jacoba Tuns; Hermanus de Been 84j. wedn. van Maria KleinJosina Pietertje 1 dag d. v. Johannis van Zanten en Leentje 't Hart; Willem Jacobus Bazen 59 j. echtgen. van Jacoba Los. HERRINGEN. Geboren Cornelis Johannis z. v. J. Huizer en J. Kalle; Klaas z. v. K de Jong en J. Meijer. Gehuwd Arie van der Velde j.m. en Adri< ana Johanna Markus j.d. «Groningen* Alg. Ond. Maatschappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee. Donderdag 13 Juni jl. werd in het Hotel des Pays Bas te Utrecht de jaarlijksche Alg. Vergadering gehouden van «Groningen* Alg. Onderlinge Maatschappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee, in 1903 opgericht te Groningen, van 1 Mei 1921 af gevestigd te Utrecht. De directeur, de heer F. F. Leopold, brengt verslag uit over het afgdoopen jaar 1928 en memoreert het feit, dat dit het 25e jaarverslag der Maatschappij is. Er werden 552 schaden uitbetaald, tot een totaalbedrag van f 156943,50. De reserve der Maatschappij bedroeg per 31 December f 183952,66. Blijkens het rapport van de Commissie tot nazien der rekeningen van den Accountant, den heer A. Versteege, werd de administratie in orde bevonden De aftredende Commissarissen werden her» kozen. BRAND TE LEIDEN. Groote brand- en waterschade. Moeilijkheden' bij de blussching. Zaterdagmidag omstreeks 2 uur is een ernstige brand ontstaan in het perceel Oegstgeesterlaan no. 31 te Leiden. Dit pand wordt bewoond door de wed. H. Th. Schneider-Booms, die met haar zoon de benedenverdieping in gebruik had. Op de eerste verdieping woonde in de achterkamer de heer P. L. Gillissen, commies ter gemeente-secretarie, de voorkamer en een voorkamer van de tweede verdieping gebruikten de heer 'eri mevrouw ir. E. Silbiger. De brand is ontstaan in de kamer, bewoond door den heer Gillissen, die omstreeks kwart voor twee de woning had verlaten. De heer Silbiger hoorde in de achterkamer een knetterend geluid, waarna hij op onderzoek ging. Toen hij in de achterkamer kwam, stond deze reeds in iichter laaie. Hij waarschuwde een een juffrouw van het telefoonkantoor, die op haar beurt de brandweer opbelde. Intusschen hadden werklieden van de remise der Noord-Zuid-Hollandsceh tram den brand ook reeds opgemerkt. Met twee slangen, ge koppeld op de waterleiding van de tram, tracht ten zij water te geven, hetgeen door den ge ringen druk die op de waterleiding stond, eerst mislukte. Nadat de waterleidingmaatschappij ge waarschuwd was, werd de druk verhoogd 'en kon met één straal het vuur worden aangetast. De brandweer, die vrij spoedig ter plaatse was, bracht deg roote motorbrandspuit op de Poelbrug aan den Rijnsburgerweg, op ongeveer 700 meter afstand van het brandende perceel. Ongeveer 25 minuten nadat de brand was uit gebroken kon men zoodoende water geven, waar door voorkomen kon worden, dat de belendende huizen mede een prooi der vlammen werden. Het perceel zelf brandde vrijwel geheel uit, van geen van de inboedels kon iets gered wor den. De heer Silbiger heeft nog getracht het een 'en ander te redden, maar zijn haar begon reeds vlam te vatten; via het dak van een belendend perceel heeft hij zich op het laatste oogenblik in veiligheid weten te brengen. Behalve de groote motorspuit, die met twee slangen water gaf, heeft ook de kleine motor spuit dienst gedaan, waarvan de leiding was aangesloten op de hoofdbuis van de water- lieding op den Rijnsburgerweg, terwijl een vier tal slangen waren aangekoppeld op de water leiding van de Oegstgeesterlaan zelf. Van de naast het brandende huis gelegen perceelen hadden de bewoners de inboedels, met behulp der bur'en, uit de huizen gehaald en midden in de Oegstgeesterlaan neergezet, waar bij veel werd beschadigd. Het huis, nummer 33, bewoond door het huisgezin van ds. A. D. I I I I I I I Meeter, dat eveneens was leeggehaald, dreigde telkenmale mede in brand te geraken. Hoewel de brandweer dit heeft weten te voorkomen, kreeg het huis zeer ernstige waterschade. Op den beganen grond stond het water eenige de cimeters hoog. Te ongeveer vier uur stortte de achtergevel van het verbrande perceel, waarvan slechts een stuk van den voorgevel overbleef, met groot geraas in. Over de oorzaak van den brand tast men geheel in het duister. Wel deelde ons de zoon des huizes mede, dat er eenigen tijd geleden iets aan de electrische geleiding gehaperd had, maar of dit met den brand in verband staat, is niet met zekerheid uit te maken. In de kamer werd niet gestookt en de bewoner rookt nooit. Teg'en kortsluiting als vermoedelijke oorzaak pleit, dat de radio van ir. Silbiger niet ge stoord was, terwijl de daarachter gelegen ka mer reeds geheel vol vlammen stond. De schade is zeer groot. Het pand zelf, even als de twee belendende perceelen, zijn het eigen dom van den heer F. Los Ezn. De panden nos. 31 en 33 waren voor slechts 6000 per stuk verzekerd. Eenige maanden geleden is aan den overkant van dezelfde laan ook een zware brand uitge broken, naar aanleiding waarvan, ook in den gemeenteraad, gewezén is op de ongunstige lig ging van deze laan, in geval van brand. Doordat de slangen op de waterleiding van den Rijnsburgerweg aangesloten, over de tram rails der Noord-Zuid-Holl. Tram en van de Haagsche Tramweg Maatschappij moesten wor den gelegd, stond het interlocaal verkeer van en naar Katwijk, Noordwijk, Den Haag en Oegstgeest eenerzijds en Leiden anderzijds, ge- ruimen tijd stil. Parachutiste verdronken. Berlijnsche bladen melden uit Zurich, dat de parachutiste Nelly Tussmar uit Munchen Zondag 4e Chur een doodelijk ongeluk gehad heeft. Zij nam deel aan een door een onder, officiers georganiseerden vliegdag. De eerste sprong uit het vliegtuig gelukte. Door den sterken wind afgedreven landde zij 1000 M. van het vliegveld af. Bij een tweeden sprong, om half zes 's namiddags werd de parachutiste wederom door den wind afgedreven en kwam midden in den Rijn neer. Zij werd door den stroom meege» sleurd en verdronk, voor men haar te hulp kon komen. Een hotelrat Ten nadeele van den kassier E. P. van een hotel aan de Spaansche Kade te Rotterdam, is in dat hotel een portefeuille met f 300,— gestolen. De strefte aan tuberculose te Boedapest. Naar uit eene door het statistisch bureau der stad Boedapest gepubliceerde statistiek blijkt, heeft Boedapest van alle hoofdsteden der wereld de grootste sterfte van tuberculose. Ia een tijdperk van 54 jaren stierven er 161.000 menschen aan die ziekte. Moet een vrouw haar zieken echtgenoot onderhouden Het gerechtshof te Boedapest heeft vonnis gewezen in de zaak van een man, die na twee jaren getrouwd geweest te zijn, ziek werd zijn positie verloor en niet meer in staat was in zijn onderhoud te voorzien. Uit het zie. kenhuis voor zenuwlijders stelde de man nu een eisch in tegen zijn echtgenoote, die als employee 430 pengö in de maand verdient, daarvan 130 pengö voor zijn onderhouds» kosten te betalen. Het gerechtshof heeft dezen eisch gedeeltelijk ingewilligd en de vrouw tot een betaling van 30 pengö in de maand ver* oordeeld. Zware mishandeling. Zondagmorgen was zekere H. met zijn zoon, beiden te Arnhem wonende, gaan visschen te Westervoort. Daar ontmoetten zij een ander uit Arnhem, O., die eveneens ter plaatse was gaan visschen. Tusschen beide mannen, die reeds eerder moeilijkheden met elkander had» den, ontstond een ruzie die eindigde met een vechtpartij tusschen O. en vader en zoon H. De beide H.'s bewerkten hun tegenstander met een mes. Deze kreeg een ernstige steek» wonde in den rug. De man werd naar het Ziekenhuis te Arnhem overgebracht. H. en zijn zoon werden gearresteerd beiden zullen ter beschikking der justitie worden gesteld. Op Woensdag 19 Juni 1929, namiddags 7 uur (nieuwe tijd), te Den Bommel in het café Van der Plaat aldaar, van 5 koopen klavers en 1 koop haver, alles te velde staande in z.g. Bosland aldaar, ten verzoeke van den heer J. van Weel te Den Bommel. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 19 Juni 1929, 's voorm. 10 uur (zomertijd) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 19 perc. klavers (om een» maal te maaien) wassende op landen onder Stellendam, in kavel 23 van den Adriana» polder, in kavels 12, 37 en 45 van den Een» drachtspolder en in kavel 7 van den Hals polder, ten verzoeke van den heer D. Goe» koop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 19 Juni 1929,'s avonds 7 uur (zomertijd) te Dirksland, ter herberge van Folderman, van diverse perceelen klavers, wassende op landen te Dirksland, in den polder Dirksland en te Melissant, in den pol» der Nieuw.Kraayer, ten verzoeke van de he e» ren G. L. Warnaer G Lz. Jr., S. Bakker en W. Zorge, te Dirksland, L. J. Schfiperoott te Middelharnis en Joh. Roodzant K.Pz., A. Grootenboer AzP. Knöps J.Gz. en J. de Bonte allen te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 21 Juni des voormiddags 10 uur (zomertijd) te Stellendam, in het Logement van Kaashoek, van 27 perceelen Klaver» en Grasgewas, onder Stellendam, in den Eendracht» Adriana» en Woutrinapolder. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 21 Juni 1929, 's avonds half 7 uur (oude tijd) te Nieuwe Tonge, ter herberge van 1. de Witte, van 6 perc. Roode, vermengd met Lucerne Klavers, wassende op landen te Nieuwe Tonge, in de polders Duivenwaard en Battenoord, ten verzoeke van de heeren K. M. Houtaar, J. B. d'Huygelaere en P, v. d. Houten Jz., allen te Nieuwe longe. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 15 Juni, bij inzet en Zaterdag 22 Juni, bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van een huis met schuur en verdere opstallen, tuin» en bouwland, geschikt voor bouwterrein, te Ouddorp, aan den Molenweg en aan den Pik de Poeweg, kadaster Sectie D Nos. 725, 736, 859 en 938, groot 2 72.30 H.A. of 5 G. 279 R. V. M„ toebe» hoorende aan Mej. C. M. Padmos, in 10 koopen en verschillende combinatiën. Voor het meerendeel dadelijk na de toewijzing te aan» vaarden. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 15 Juni bij inzet en Zaterdag 22 Juni bij afslag, telkens des avonds 6 uur (Zo. mertijd) te Ouddorp, in het Logement Akers, hoek, van een perceel Bouwland te Ouddorp, in den polder het Oudeland, aan den Nieuwe» weg, nabij Rustburg, kadaster Sectie D nos. 205 en 206, samen groot 2.49.20 H.A. 5

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 3