Advertentlën. Ingezonden. Burgerlijke Stand Verknopingen. VARIA. Gemengd Nieuws Marktberichten. CHRISTINA VAK OEN DOEL JOHANIIO CORNELIA BOTH, smaakt als room. Electrificatie. Verloofd R. DE ROO J. NIEUWENHUIZEN Ondertrouwd AN SLAGER EDUARD LINDEBAUM Ondertrouwd C. VAN DER SLUYS LYDIA C. DOORNBOS Getrouwd L. BUIJS E. M. JACOBS, Cornells van Noord ELISABETH BOOM, op zich genomen. Eiken Zondagavond wordt van 6 tot 8 uur vergaderd in het catechisatie- lokaal bij de Herv. Kerk. ONDERWIJS. Een eigenaardige geschiedenis was dat met het voorname Engelsche dagblad „Daily Mail' Per advertentie vroeg de redactie een jongen van 14 jaar voor het kantoor, „ten einde na te gaan", zoo stond er, ,,of de millioenen, aan onderwijs besteed, vrucht dragen." Er kwamen liefhebbers genoeg, en de heeren journalisten gaven aan een 26-tal hunner zeven sommen op, en 18 vragen over algemeene kennis. Het resultaat van het onderzoek was allerdroevigst, en de „Daily Mail" schreef er van„Dat zijn nu de resultaten van negen jaren onderwijs in onze kostbare lagere scholen Deze jongens hebben juist de Londensche scho len met goed gevolg verlaten, en hun onderwijs heeft aan de gemeenschap 46.800 gulden gekost." (We bitengen het over in Hollandsch geld). Kort daarna 'was er een gezelschap bijeen van advocaten, zakenmenschen, parlements leden enjournalisten, waar ook over het geval gesproken werd. Op voorstel van de aan wezige onderwijzers zouden allen eens dezelfde sommen en dezelfde opgaven maken. Er was niemand bij, die alles krijgen kon. To'en werd de man van de „Daily Mail" uitgenoodigd, om zich aan dezelfde proef te onderwerpen. Hij bedankte wijselijk. Onze onderwijzers behoeven den moed niet te verliezen. Laat ze dapper voortgaan Namens de afd. Middelharnis van 't Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Va- cantiekolonies wordt medegedeeld, dat er dit jaar 2 Augustus, dank zij de milde bijdragen van de ingezetenen van Middelharnis en Som- melsdijk, weer 9 kinderen voor een week of 5, zoo noodig langer, naar Oostvoorne gezonden zullen worden. Vele zwakke kinderen hebben baat gehad bij zoo'n verblijf en kan er niet genoeg op aangedrongen worden als straks de dames van 't bestuur weer uwe bedragen zullen komen vragen, ze niet weg te zenden, maar ieder naar z'n krachten bij te dragen. Hoe ster ker de kas is, hoe meer zwakke dorpsgenootjes kunnen profiteeren van de uitzending. Namens 't bestuur, Mevr. G. P. KODDE, Secretaresse. Louis Bouwmeesterplein, Middelharnis. WAAROM CHRISTELIJKE RADIO? II. Om het Koningschap van Christus. „opdat in den naam van Jezus zich zou buigen alle knie en alle tong zou belijden, dat Jezus Christus de Heere zij." Filipp. 2 10, 11. Buigen en Belijden ziedaar de twee hoofd gedachten van het gedeelte uit den brief aan Filippi, dat hierboven staat afgedrukt. Het rechte belijden is eerst mogelijk na het rechte buigen. Want naarmate de knie zich dieper gebogen heeft in zelfkennis, naar die mate zal de mond hooger roemen in Gods kennis. En wie zóó zich buigen mag en zóó getuigen mag, die huldigt in eerbiedige gehoorzaamheid Jezus Christus den Koning. Zulk een onderwerping beteekent juist de vrijheid. Zulk een vernedering beteekent verhooging. Zulk een dienen wordt ten slotte heerschen. Want dienen van den Koning wordt regeeren met den Koning. Het mag de aandacht niet ontgaan, dat dit Gods wil en Gods uitgesproken bedoeling is. Daartoe heeft God den Heiland verhoogd. Maar dan mag ook niemand in dit hulde betoon achter blijven. Daarom een buigen van alle knie. Daarom een betuigen van allen mond. Hier mag geen stramme terughouding en geen zwijgzaam dralen word'en geduld. Christus de Koning moet geëerd met alle krachten, welbewust, opzettelijk, luide. En wie niet willig zich buigt, die zal gedwongen zich bukken moeten. Immers zelfs tot in de hel toe moet en zal het Koningschap van Christus worden erkend. Verstaat gij zóó de bijzondere taak van de Christelijke Radio Al wijder cirkelen zich de zendgolven uit. Schooner gelegenheid om den na m van Jezus uit te roepen is niet denkbaar. De Christelijke Radio brengt het ideaal van: „alle knie en alle mond voor den Koning" een machtige schrede nader. De Christelijke Radio op'ent eeuwigheids perspectieven. Gaat de huldiging van onzen Heiland en! Heere u ter harte Welaan, dan zamele heel recht zinnig Christel ij k Nederland zich in geschaarde rijen onder het Vaandel der Ned. Chr. Radio Vereeniging. Hierin zich onthouden beteekent den Koning verloochenen. Waarom dus Christelijke Radio? Om Gods eere en om het Koningschap van Christus Rotterdam. Ds. J. A. TAZELAAR. NIEUWE TONGE. OndertrouwdJacob van Okkenburg, j.m. 23 j. en Elizabeth Holster, j.d. 19 j. DIRKSLAND. Overleden: Hester Soldaat, 86 j., wed.van Arij Vroegindeweij. Op Woensdag 19 Juni 1929, namiddags 7 uur (nieuwe tijd), te Den Bommel in het café Van der Plaat aldaar, van1 5 koopen klavers en 1 koop haver, alles te velde staande in z.g. Bosland aldaar, ten verzoeke van den heer J. van Weel te Den Bommel. Deurwaarder GROENENDIJK. Naar wij vernemen zullen voorschriften wor den vastgesteld betreffende aanleg van electri- sche geleidingen in woningen enz. Bij de invoering van de electriciteit zullen de bestaande installatiënl worden gekeurd en zullen deze moeten voldoen aan de laatste voorschriften! van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Het is dus noodig, dat bij den aanleg reeds thans hiermede rekening wordt gehouden. „Uddo" schrijft in 't Friesch Dagblad TRUUS. Een schat van een vrouw Mijnheer Van Zanten, leeraar aan een „Er- habeës" is duizendwerf gelukkig geprezen, toen hij dat juweeltje zijn huis mocht binnenleiden, Hijmet zijn kale kruin en goed inkomen. 't Heeft allewel moeite genoeg gekost, maar de vlijt zag zich beloondin 't eind mocht het gelukken. Moet-u haar zien, zóóals zij in de salon de gasten ontvangt Hoe beeldg staat zij daar in haar nieuw- blauw-satijnen costuum naast Van Zanten of, beter gezegd, Van Zanten naast haar. Hoe schitteren de witte parels aan haar blan ke hals en hoe lieftallig begroet zij de dames en heeren, of, beter gezegd, de heeren en dames. Wat gracieuze buigingen worden er voor haar gemaakt en hoe perfect worden deze be antwoord. Somsop een tête a tête of in heel intieme kring van kennissenneemt Truus zelf de moeite, om thee met gebak of „snoeps" te pre senteeren. Moet-u haar zien zoo rustig en wel-be heerschtheelemaal niet burgerlijk-opdringerig. „Mag ik U een kop thee aanbieden, mijnheer X? Houdt U van een gebakje? Te zwaar? Neemt U dan van die vanille-biskwies of een schuimpje." „Suze, wat zal jij gebruiken Je lust toch wel wat Iets met confituren 'n Fondant Nee Een kersenbonbon dan Truus is erg precies op alles, wat zij aan schaft; wat dat betreft, geeft zij zich reuze moeite en het is alleen maar jammer, dat hun inkomen slechts zes mille bedraagt. Zij is ook erg vriendelijk voor Van Zanten. Soms, als zij behoefte gevoelt, eens bijzonder lief te zijn, besteedt zij een extra rijtoertje, om zelf iets fijns voor hem in te koopen. Natuur lijk is Van Zanten bijzonder in zijn schik met alles, wat z ij hém geeft. Voor zijn diners geeft ze zich veel moeite. Niet alleen doordat zij met onverdroten ijver de meid allerlei aanwijzingen verstrekt en op ze toekijkt. Maar ook weet zij eiken dag opnieuw iets pikants uit te denken, dat haar zeker en hem misschien heerlijk smaken zal. Nog als haar auto reeds vóór is, overziet zij met één blik, hetgeen Van Zanten in haar afwezigheid tot genoegen zou kunnen verstrek ken. Dan gaat zij erg lief achter hem staan en, aaiend over het pluche van zijn stoelrug, somt zij zorgzaam op: „Kan ik nog iets voor je doen, man Je vindt het toch niet héél erg vervelend, dat ik even uitga Wil ik je nog een glas wijn inschenken Nee Een glaasje ranja dan Wil je geen flik Wacht, zal ik een schoteltje stu dentenhaver voor je klaar zetten Heelemaal geen drinken Of prefereer je misschien ananas met spuitwater van middag Nooit gaat ze van hem weg, zonder heel die reeks van geëtaleerde lievigheidjes en wat ver der volgt, te hebben vertoond, een reeks, die stelselmatig wordt beëindigd in den gebruike- lijken afscheidszoen. Is dat nu niet een schat van een vrouw 't Is waarvoor 't allerintiemste leven moet mijnheer Van Zanten tegenwoordig naar een ander omzien, maar, wie telt nu zulke klei nigheidjes, als het met de salon de bonbonnière en al dat andere zóó piekfijn in orde is HAAR KINDEREN. Twee kinderen heeft Truusdat is een groot gezin. De meeste harer kennissen heb ben er géén; dat geeft een ruimer bestaan en doet een vrouw beter tot haar recht komen. Kinderzorg maakt een mensch confuus; vooral een moeder. Bovendien: 't geeft erg veel kosten, als je ze in hun stand zult grootbrengen. Zes mille is niet veel. Truus' oudste is e'en dochtertje van even twaalf. Als je haar over straat ziet loopen, lijkt zij net een ooievaar met haar lange naakte reigerbeenen en wat donsveer rond de heup gewrichten. Haar toekomst baart groote zorgen; hier dreigt een belangenconflict tusschen moeder en doch ter, dat, in aanmerking genomen de bescheiden plaats, welke mijnheer Van Zanten zelf in neemt in zijn huishouden, er voor de onmondige niet te best voor staat. Het is waar, de Heer Van Zanten krijgt geregeld mededeeling van de genomen besluiten, betreffende zijn Gré, maar vóórdat zij kracht van wet hebben, mist hij het recht van amendement en zelfs dat van interpellatie, gezwegen nog van het initiatief, waaraan hij zich sinds lang niet meer waagt, omdat het steeds op de „portefeuillekwestie" uitloopt. Truus' jongste is een zoon van even tien. Cor is een ferme jongen, die helaas meer naar moeder dan naar vader aardt en deswege dóór vader, op „advies" van moeder, véél wordt getuchtigd. Hetgeen voor mijnheer Van Zanten een moeilijke bezigheid is, die geheel tegen zijn aard indruischt. Cor loopt voortdurend met de moderne nood vlag rond één of beide zijn bloote knieën; onder die zwachtels vertoorien zich al de kleuren van den regenboog, vanwege de kwetsuren en blessuren, die in verschillend stadium van ge nezing verkeeren. Die noodvlag is, zooal niet méér artistiek, dan toch minder bewerkelijk, wat de kousen betreft. Bovendien heeft deze jongensmode dit groote voordeel, dat zij den knapen voorzich tigheid leert, zooal niet in psychisch, dan toch in physisch opzicht; de pijn is altijd onze be schermer geweest en doet met name in de ge plaveide steden haar waarschuwing de manne lijke jeugd telkens verstaan. Welk een zorg baart die toekomst van Cor Mijnheer Van Zanten mag tegen di'en tijd wel zorg dragen, dat hij veel en veel meer privé- werk krijgt; anders is het met den besten wil ter wereld niet voor elkander te houden. VAN ZANTEN. Het is niet toevallig, dat wij het laatst melding maken van „het hoofd van deze echtverbin tenis"; dat vat een ieder. Wij stellen hem simpelijk op de plaats, die hij in de werkelijkheid inneemt. Al is zijn wettel ij ke een weinig anders. Meen niet, dat wij hem zullen beklagen Zóó als hij daar van den morgen tot den avond staat te zwoegen in heete lokalen, om zich te handhaven tegenover zijn leerlingen, hetgeen hem maar éven beter gelukt, of liever bijna even finaal mislukt, als tegenover zijn dulcinea. Zóóals hij daar met zijn kale kruin even ach terover hangt te puffen in zijn stoel; vermoeid zijn manchetten laat afzakken en zijn boord losknoopt, omdat hij één kwartier vrijaf heeft tussch'en de ééne privé-les en de andere. Zoó als hij op zijn éénen vrijen avond achter zijn Truus aanloopt in de stadsschouwburg, om haar de deur te openen, haar mantel „af te doen", en straks weer „aan te werpen", opdat zij „tóch eens iets hebbe". Zóóals hij eiken avond'als een moderne schooier achter haar aanloopt tenzij hij de gelegenheid vinde, om „uit" te gaan, terwijl zij „uit" is. Truus is eer te beklagen. Zijheeft reeds lang ervaren, dat, wie een sukkel overwint, nog niets heeft overwonnen; zij veracht hem in haar hart. En wij bijna ook. Hij is duizendwerf gelukkig geprezen, maar zelf prijst hij zich sinds lang niet meer ge lukkig. Ach neeHij beklaagt zich in stilte. Ver vuld als hij is van eigenliefde. Maar hij vergeet, dat niet anderen, doch hij hij voornamelijk althans, de oorzaak is van al zijn misère. Hij, die een man moest zijn en het niet is, Hij, die Truus tot een vrouw en zijn kinderen tot kinderen moest maken. Hij, die bij eenvoudig flink optreden eerbied bij Truus en ontzag bij zijn kinderen zou wekken. Die Truus voor zonde 'en zijn kinderen voor schande zou vrijwaren, als hij slechts zichzelven dorst te zijn en eigen lust den teugel aanlegde. Tot wien Truus zou opzien, zoo hij het zich slechts waard maakte, omdat haar scheppings drang dien kant uitligt, trots alle verwerping van den Schepper. Van wien Cor straks naar buiten de hulp, de steun en de bescherming mocht verwachten en die tot Gré bij conflict reeds zeggen kon, zonder één woord te ge bruiken: „Zit stil, mijne dochter, want deze man zal niet rusten, totdat hij heden deze zaak zal voleindigd hebben." Nee wij beklagen hem niet Hij is bang bang voor een scène bang voor herrie bang voor schandaal bang voor ja, waar niet voor Men noemt hem „mijnheer" Van Zanten. CONCLUSIE. De goedwillige lezer gelieve nu uit de levens beschrijving der familie „Van Zanten" wel te concludeeren ten eerste: hoezeer de vrouwen in on zen tijd worden onderdrukt door de mannen; ten tweede, hoe onze wetgeving, onze verouderde huwelijkswetgeving, oorzaak is, dat Truus zoo onder de pantoffel wordt gehouden; ten derde: hoe noodzakelijk het is, óf Vrijzinnig-democratisch óf Sociaal-democratisch te stemmen, om Truus en hare beklagenswaar dige lotgenooten „vrij te maken". Mbcht Gij echter, ondanks dit klemmend be toog van oordeel blijven, dat het „nogal schikt" met Truus en dat meerdere rechten geen vrij heid, doch „vogelvrijheid" zal brengen aan Truus en aan de kindertjes, welnuhope- looze reactionair Stemt dan Antirevolutionair VAN SCHOORSTEENVEGERSJONGEN TOT MILLIONAIR. De onlangs overleden 89-jarige William Nigh tengale, uit Coventry, blijkt een vermogen van 86.721 (dus van ruim een millioen gulden) nagelaten te hebben. Hij was als schoorste'envegersjongen begonnen en wist tenslotte een eigen zaak op te richten, die hij met groote geest- en wilskracht vooruit bracht. Hij breidde haar vooral uit door roet op te koopen en dit als meststof aan boeren te verkoopen. Zoodra hij geld over had ge legd stak hij dit in arbeidershuisjes en later in landerijen in Northampshire. Hij had vele jaren oefening noodig gehad al vorens hij het zoo ver had gebracht, dat hij zijn eigen naam kon schrijven. Nightingale leidde een teruggetrokken leven 'en had geen kinderen. Aan zijn vrouw heeft hij slechts 2 rente in de week nagelaten. Het grootste gedeelte van zijn vermogen komt aan zijn halfzuster. DE TELEFOON IN DE VER. STATEN. Blijkens een mededeeling van het departement van financiën te Washington is het aantal tele foonaansluitingen in de Ver. Staten van 14.4 millioen in 1922 op 18.5 millioen in 1928, dus met ruim 29 pet. gestegen. Het telefoonnet was in 1922 37.300.000 En gelsche mijl lang, in 1928 was het aangegroeid tot 63.800.000 Engelsche mijl, een toeneming derhalve met meer dan 71 pet. Daarentegen is het aantal gesprekken slechts met 28 toegenomen. In het jaar 1922 werden er 24.600.000.000 gesprekken geteld, verleden jaar 31.600.000.000. MELAATSCHEN VEROORZAKEN ONT STELTENIS IN TWEE ROEMEENSCHE MINISTERIES. Naar het Klausenburger blad Munkas Ujsag meldt, verschenen Woensdagmiddag twee ver waarloosd uitziende mannén in het bureau van den kabinetschef van den minister van land bouw, om den minister te spreken. Toen de ka binetschef dei ndringers, die zich met geweld een weg gebaand hadden door des chare der wachtenden, wildt doen verwijderen me.rkte hij tot zijn ontzetting, dat hun gezichten met vree- selijke wonden bedekt waren. Snel iet hij den dokter van het ministerier oepen, die bij den eersten blik constateerde, dat beidén melaat- schen waren. Daar de melaatsche, toen zij door de mtnigte heendrongen, vrijwel iedereen hadden aangeraakt, vluchtten de in de wachtkamer aan wezige personen ontzet, wierpen hunne kleeren van zich en lieten zich in de naastbijzijnde apo theek desinfecteeren. De melaatschen bracht men onmiddellijk in het ziekenhuis, van waar zij ontvlucht waren, terug, waarna m'en ook het geheele gebouw ontsmette. Een half uur later verscheen een derde me laatsche in het ministerie voor volksgezondheid, waar hij zich bij den minister wegens onmen- schelijke behandeling in het ziekenhuis wilde beklagen. Ook deze zieke wer donmiddellijk naar heth ospitaal teruggebracht. GEVECHT TUSSCHEN VADER EN ZOONS. In den nacht van Woensdag op Donderdag is het te Berlijn tot een verwoed gevecl ge komen tusschen een slager en zijn drie üjoons van 21 tot 27 jaar. Reeds langen tijd was er voortdurend (twist in het gezin. Woensdag, toen de zoons niet thuis waren, trachtte de vader, die erg over spannen was, van het dak op straat te sprin gen. Buren beletten hem dit en kalmeerden jljem. De man plaatste daarop een barricade voor de huisdeur. Zijn thuiskomende zoons hadden echter weinig moeite met de barricade enjf in- gen hun vader te lijf. Deze greep in nood een slagersmes en verwondde alle drie zoons, den jongste ernstig. Eerst toen de politie met gummiknuppels tusschénbeide kwam, werd het gevecht gestaakt. De slager werd voor zijn eigen veiligheid meegenomen. EEN KANAAL-EILANDJE TE KOOP. In Februari had de hotelhouder Angelo Qarke het romantische Kanaal-eilandje Brechou of Brecqhou gekocht, nu wil hij het al weer van de hand doen en zal het daarom laten veilen. Behalve zijn schilerachtigheid heeft Brechou nog meer aantrekkelijkheden. De eigenaar ervan is van rijks- en plaatselijke belangen vrijgesteld en heeft recht op een zetel in het „parlem'ent" van Sark, een ander Kanaal-eiland. EEN SCHOT. Woensdagavond hoorde men in de buurt van de woning van v. d. W. aan den Dorpsweg te Charlois een schot. Een agent van politie die juist in verband met een diefstal van tien eieren ten nadeele van v. d. W. in de buurt was, stelde een onderzoek in. Burgers zetten de buurt van de woning af en een van hen ontmoette een man, die met een vuurwapen liep. Zoodra de man den burger zag, richtte hij het wapen op hem en hij dreigde te zullen schieten, wanneer hij niet werd doorgelaten. De burger heeft hem laten gaan. Vermoed wordt, dat de man op houtduiven heeft geschoten. VERKEERSONGEVAL. Woensdag is een auto, bestuurd door den 38-jarigen C. K., op den hoek van den West zeedijk en de Scheepstimmermanslaan te Rotter dam, tegen een sleeprswagén opgereden. De auto is daarna doorgereden. De 4-jarige J. M. uit de Valkstraat, die op den sleeperswagen zat, is er door den schok afgevallen. De chauf feur is op den Schiedamschedijk aangehouden. Hij is ter ontnuchtering opgesloten en vervol gens, nadat proces-verbaal was opgemaakt, te ruggezonden. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 9-jarige J. F. P. uit de Bootmanstraat te Rotterdam is Woensdagmiddag in de Ooster haven aldaar bij het zwemmen verdronken. De Oosterhaven is kort geleden uitgebaggerd en daardoor bevinden zich langs de kant diepe plekken. Men vermoedt, dat het jongetje in een van deze diepten is geraakt. De rivierpolitie heeft geruimen tijd zonder resultaat gedregd. IN EEN RUIM GEVALLEN. Aan boord van het Duitsche stoomschip Vor- warts, liggende aan boei 18 op de rivier de Nieuwe Maas te Rotterdam, is A. C. S. uit de Persoonstraat aldaar in een van de ruimen gevallen. De man is met gebroken ribben in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. LIJK GEVONDEN. Toen de Vliestroom, een betonningsvaartuig van het loodswezén en te Harlingen gestatio neerd, Woensdagmiddag binnenkwam, rappor teerde de gezagvoerder, dat de bemanning een in verregaanden staat van ontbinding verkee- rend lijk van een man had aangetroffen op de Engelschmanplaat tusschen Ameland en Schier monnikoog, waarheen het vaartuig voor werk zaamheden vertrokken was. Het lijk is door de bemanning op de Engelschmanplaat begraven, daar het niet meer vervoerd kon worden. DIEFSTALLEN, INBRAKEN ENZ. In den nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken in het kantoor van de firma Ijzer- mans 6 Co., reederij en haringhandel aan de Oosthavenkade te Vlaardingen. Door over een hek te klimmen en een ruit aan de voorzijde van het pand in te drukken, heeft men zich toegang verschaft en een bezoek gebracht aan de daarachter gelegen kantoren. Bureaux zijn opengebroken, maar de buit is gering. Uit een der buréaux heeft men een bedrag van 20 gestolen. De beide in het kantoor staande brand kasten, waarin zich alle'en de administratiestuk ken bevonden, zijn aan de achterzijde geheel opengebrand. Van de(n) dader(s) nog geen spoor. Donderdagmorgen half 5 bemerkte een waker van den Gecontroleerden Particulieren Nacht veiligheidsdienst, dat de deur was opengebroken van het pand Goudsche Singel 179, waar het kantoor gevestigd is van den heer H., architect, metselaar en timmerman. Hij gaf de politie hier van kennis en stelde met haar een onderzoek in. Het bleek, dat inbrekers het geheele pand hadden doorzocht en alles overhoop hadden gehaald. Er wordt een klein bedrag aan post zegels en voor 25 aan klein geld vermist. DRIE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Te Makkum, gemeente Beilen, zijn Donder dagmorgen drie boerderijen afgebrand, bewoond door de gezinnen J. Koerts, H. Beuving en J. Oosterhof. Het vee was in de weide. Alleen de inboedel van Oosterhof is ten deele gered. De motorspuit uit Beilen was spoedig ter plaat se, waardoor de belendende boerderijen van H. Leungen, die met pannen is bedekt, en van T. Eefting behoudén bleven. Verzekering dekt de schade. Omtrent de oor zaak is niets met zekerheid vast te stellen. BRAND. Gasten van spuit 12 hebben Woensdagavond om 11 uur met een slang op de waterleiding en de gummislang een binnenbrand gebluscht in de woonkamer achter den winkel van W. K. aan den Goudschenweg 140 te Rotterdam. Hoofdman L. A. van Gunsteren heeft de leiding van het blusschingswerk gehad. Mede waren aanwezig de spuiten 15, 8, 9, 11 en 19. Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Woensdag 12 Juni 1929. Bloemkool f 4.70—29 per 100 stuks. Sla f 1—3.20 per 100 krop. Rabarber f 1.80—2.10 per 100 bas. Sjalotten f 3.40. Asperges f 39. Spinazie 15.70—16 per 100 Kg. Aardbeien f 0.39—0.42 per pond. Boter f 0.98-1.02. Veiling van Donderdag 13 Juni 1929. Kipeieren 50-52 Kg. f 4.80-5.25 per 100 stuks. 57-60 Kg. f 5.30-5.90. 60-62 Kg. f 6-6.35. bruin 60—62 Kg. f 6.20—6.40 Eendeieren f 4.65—5.15. Poelpetaateieren f 3.50. Kaas f 0.50 per pond. en Stuurman Gr. Stoomv, Amsterdam, Weltevreden, (NedJndie) S-1 15 Juni •Indie) j 1929. 31504 EN Middelharnis Rotterdam 12 Juni 1929. 31502 EN Huwelijksvoltrekking D.V. Donderdag 27 Juni a.s. Kerkelijke bevestiging te drie ure in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis door den Weleerw. Heer Ds. H. H. van Ameide van Sommelsdijk. MIDDELHARNIS, 13 Juni 1929. Toekomstig adres: Havenweg A 722, Numansdorp. 31506 EN die hiermede hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Middelharnis, Juni 1929. 31509 Heden overleed in het gesticht »BloemendaaI« te Loosduinen na een kortstondige ongesteldheid, onze geliefde Vader, Behuwd» en Grootvader Weduwnaar van MARIA HARTMAN, in den ouderdom van 66 jaar en 8 maanden. D. VAN NOORD Cz. P. VAN NOORD—de Korte, Rotterdam, L. N. VAN NOORD- Bouwens. JOH. BOUWENS. Ter Neuzen, C. P. VAN NOORD Cz. C. VAN NOORD—Duym. Oude Tonge, 31513 M. VAN NOORD Cz. N. VAN NOORD Cd. G. VAN NOORD-Bax. N. H. VAN NOORD Cd. J. W. VAN NOORD Cz. J. W. VAN NOORD-Breur. Oude Tonge, 10 Juni 1929. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons be« toond bij het overlijden van onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante betuigen wij onzen hartelyken dank. Uit aller naam, JILLES VAN DEN DOEL. Sommelsdijk, Juni 1929 31503 Voor de zeer vele blijken van belangstelling ontvan» gen bij de viering van ons 25«Jarlg huwelijksfeest op 28 Mei j.l. be« tuigen wij onzen hartelijken dank. J. VAN REE. S. C. VAN REE Stolk, Ooltgensplaat, 11 Juni 1929. 31512 Voor de bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve Moeder Wed, van Marinus Klink, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Woerden, C. KLINK. J. A. KLINK—van Loo. Dirksland, W. P. DE ROON-Klink. D. DE ROON Jr. en Kleinkinderen. Dirksland, 15 Juni 1929. 31511 Hiermede betuigen wij on' zen hartelijken dank voor de zeer vele bewijzen van belangstelling, tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwdmoeder en Zuster ondervonden, inzonderheid aan den WelEd. Heer Dr. Polderman voor de liefderijke en zorgvuldige behandeling, Familie WESTHOEVE en BOTH. Ouddorp, Molenblok, Juni 1929. 31514

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 4