Bij Scheren miie Binsnnde. PEItSiOII GEURAAfiO PEISIIB GEIIÜAAGO AMM in dit Blad Advertentiën. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. Vacantieoord burgerlijke Stand Marktberichten. PIETERRELLA ADRIAKA MOERKERK, 25-JARI6 HUMFUilKSFEEST DIENSTBODE GEVRAAGD. Verkooping gaat niet door. smaakt als room „Witteveen" te Ermelo, gelegen bij Bosch en Heide. Zeer ge schikt om in Christelijke omgeving de vacantie of langeren tijd door te brengen. Groote tuin. Tennisbaan. Prijs f 3.50 f 4.50 per dag Vraagt Prospectus aan de Directie van Huize „Witteveen" CORNELIS VAN OEI IEI0E DZ. er MA (MEEL GOd. Getrouwd A. KAPTEIN J. A. VAN ES die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de zeer vele bewijzen van belang stelling bij hun huwelijk betoond. SOMMELSDIJK, 7 Juni 1929. Getrouwd JAN MOSSELMAN Met Juli gevraagd een P. G. of G. G., vooral netjes kun nende werken en eenigszins met koken bekend. Klein gezin, v. z. g. g. v. Mevrouw VERMEYDEN, Rozenburglaan 25, Rotterdam. Bar.esse VAN HEEMSTRA vraagt met Augustus of later P. G., niet beneden 20 jaar, voor behandeling der wasch, strijken, tafeldienen, enz. AMERSFOORT, Regentesselaan 2 Nette Wedn. P.G., werkmans gezin met 4 schoolg. kinderen, omtrek Rotterdam, prachtige wo ning, vraagt een nette Wed. v. m. 1. liefst van buiten en liefst zonder kinderen, tegen kost en inwoning, om de geheele Huishouding op zich te nemen. Brieven onder No. 1225, Alg. Publiciteitskantoor, Keizersgracht 188, Amsterdam. VALKENBURG (L.) Woonhuis met erf aan de Voorstraat te Mid delharnis, bewoond door Mej. L. van de Rovaart de eere Gods moeten zoeken en hooghouden hoeveel te meer in andere dingen, in dit ding, dat van het 't hoogste algemeen belang is. Zóó gaan we ook dit vraagstuk zien onder eeuwigheidslicht. Maar dan is het geen vraag' stuk meer. Dan blijft er maar één ding vurig en vreugdig, met teedere trouw, biddend en werkend Gods eere verheerlijken. Daarom sta hier niemand van verre, wien waarlijk de Glorie Dei, de eere van onzen God, ter harte gaat. Niet, alsof Gods eer door ons zondige menschen grooter kan worden gemaakt dan ze is. Want Gods heerlijkheid is volmaakt. Maar wel zóo, dat die eere in hare heerlijk» heid uitschittert voor het oog van velen, die tot nu toe wandelden in de duisternis en za« ten in doodsschaduw. Als de eere Gods het vordert, dan hebben we af te zien van alles. En a/zien van alles beteekent opzien tot Hem. En opzien toe Hem beteekent uitzien naar zijn toekomst, waarin de hemel en de aarde één zijn geworden, en vol van zijn kennis, in Christus, die het eeuwige leven is. En één der meest krachtdadige middelen tot de realiseering van deze groote toekomst is de Christelijke Radio. Waarom dus Christelijke Radio? Om de eere Gods. Rotterdam Ds. J. A. Tazelaar geen stukgaan en pijn meer en ook geen na schrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. PU ROL Boekbespreking. DOOR DE BRANDING door Ds. J. Smelik. Uitgave van den Bond voor Geref. ejugdorga- nisatie, Utrecht. Het boek vertelt ons over het gezin, van Ds. Van Andel te Loosduinen. De beide kin deren, die in Den Haag elk een' verschillende school bezoeken, vormen echter de hoofdper sonen van het verhaal. In het gezin van Ds. Van Andel heerscht een zuiver positief christelijke geest. Doch dat voorkomt niet, dat de beide kinderen volop in de levensbranding komen. Voorvallen op 't Gymnasium veroorzkaen in Leo's ziel ernstige conflicten, waarna hij zich volop in 't mondaine Haagsche leven werpt. Met zijn zuster, zij het door andere oorzaken, gaat het precies zoo. Doch ze blijven er niet in. Ze komen er door. Doch als Leo door de branding is, haalt de Hemelsche Vader zijn kind naar 't Vaderhuis daar boven. Toen we dit boek lazen over die opgeschoten jongens en meisjes, dachten we: Ja, zoo zijn ze en zoo doen ze. 't Is echt naar het leven geteeekend. De voorvallen op 't Gymnasium lijken ons zoo heel ernstig, doch ons dunkt, de schrijver zou ons dat niet verhaald hebben, zoo hij in dien geest geen bewijsmateriaal had. Het geheele boek vertelt van het volle leven. De jongens zullen er naar grijpen. En we kunnen het ze gerust in 'handen' geven. Ze zullen er wat aan hebben. Fijne letterkunde geeft het niet, maar het geeft in frissche taal het gewone leven weer. Technisch is het boek ook goed verzorgd. Alleen de teekeningen zijn slecht, zelfs buiten gewoon slecht. Dit boek kunnen we van harte aanbevelen, RECHTBANK TE ROTTERDAM. In de zaak van J. H., 36 jaar, landbouwer te Ouddorp, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Sommelsdijk ook de ambtenaar van het O. M. was in appél ge komen waarbij hij wegens overtreding van de Jachtwet hij had op 12 September in een perceel jacbtgrond genaamd de Westelijke Duinen te Ouddorp met het doel wild op te sporen, geloopen met een geweer in de hand en in jagende houding, zulks terwijl de ver gunning aan een ander dan verdachte be- hoorde was veroordeeld tot f 20,— boete subs. 10 dagen hechtenis, en verbeurdverkla ring van het geweer, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende, verdachte vrijgesproken. WEER BRAND BIJ VAN REEUWIJK. HET FELLE VUUR KRACHTDADIG GEBLUSCHT. Een schok ging door Rotterdam. .Brand bij Piet van Reeuwijk Als een flits ging de tijding door de stad en duizenden ijlden naar de Kipstraat om deze nieuwe brand bij te wonen. Dit was ook wel een van de merkwaardigste tijdingen, die men in de laatste dagen had gehoord. Hardnekkig bleek de „roode haan" de firma Van Reeuwijk te vervolgen. Eerst was het de geweldige brand in het oude gebouw aan de Kipstraat, die de gemoederen in beweging bracht, daarna ontstond brand in de weinige overgebleven voorraden, die in een pakhuis aan de Hoogstraat waren opgeslagen en nu Woensdagavond nestelde het vuur zch in de zolderverdieping van het nieuwe in gebruik genomen pand aan de Kipstraat no. 51-55. Te ongeveer tien minuten voor zeven be merkte men, dat er een weinig rook kwam uit de zolderverdieping, gelegen boven pand 55. Voorbijgangers waarschuwden de firma Van Reeuwijk en op hetzelfde oogenblik werd de rook al dikker en sloegen' de eerste vlammen uit het dakraam. Het bleek, dat er brand was uitgebroken op een kleine afgeschoten zolder aan de voorzijde van het gebouw, welke zolder in gebruik is bij de naaisters die hier ook wel gebruik maken van electrische strijkbouten. Tijdens het uitbreken van den brand was daar niemand aanwezig, zoodat men niet kan nagaan op welke wijze deze is ontstaan. V/el kon men constateeren, dat ook nu weer het vuur wild om zich heen greep, zoodat bin nen eenige oogenblikken de zolder in lichte laaie stond. Door personeel van de firma werd onmiddel lijk een slang van de eigén brandweer uitgelegd en daarmede het vuur bestreden, doch zonder andere hulp zou dit al heel weinig hebben uitgericht. De tijding „Brand bij Van Reeuwijk had zich echter met verbazingswekkende snelheid dor de stad verspreid. Hoofdman Kruis was aanwezig bij het blus- schen van een brandje op de Groote Markt, daar holde een man naar toe, die riep „Brand bij Van Reeen spuit 19 rolde reeds in recordsnelheid naar de Kipstraat met Hoofdman Kruis voorop. Inmiddels was ook de Alarm Centrale aan het Groote Kerkplein gewaarschuwd en deze waarschuwde op het eerste sein van den hoofd man alle spuiten in de omgeving 'en de garage van de autospuiten aan den Boezemsingel. Van alle kanten kwam het materiaal aan rollen. Spuit 19 had reeds onder leiding van spuit- meester Van Anen en brandmeester B. A. J., Mess twee slangen uitgelegd en ook de spui ten 9 en 8 legden ieder een slang uit. De twee slangen van 19 werden, door een naast den winkel gelegen gang van het bovenhuis geleid naar den zolder waar de brand woedde, de slang van 9 werd langs d'en gevel naar boven geleid, terwijl die van 8 door den winkel werd gevoerd naar de achterzijde van het pand. Bij dit alles bleek weer de groote betee- kenis van de Vrijwillige Brandweer, die in staat is om binnen enkele minuten water te geven en daardoor vele branden in den kiem te smoren. In dit geval was het echter reeds een zeer behoorlijke brand, die men had te bestrijden. De vlammen sloegen fel naar buiten en er ont- wikkelde zich een zware rook. De rappe spuit gasten klommen echter op het dak, kropen door het dakraam naar binnen en tastten het vuur bij zijn begin aan. Reeds na tien minuten zag men, dat de brand ging minderen en te kwart over zeven kon men zeggen, dat de opmarsch van het vuur was gestuit. Op het middel-alarm was inmiddels nog veel meer brandmateriaal uitgerukt. Achtereenvol gens verschenen op het terrein van den brand de spuiten 11, 15, 22, 21, de auto-reserverwagen 1, autospuit 7 'en' spuit 12. Zij allen behoefden echter geen dienst te doen, daar men met de 4 slangen van de reeds genoemde spuit en die van de firma Van Reeu wijk den brand reeds onder de knie had ge kregen. De autospuit is dan ook weer spoedig vertrokken, terwijl ook het handspuitmateriaal successievelijk inrukte. Tot kwart over zeven bleef men met 5 stralen water geven, daarna kon men echter de spuiten 8 en 9 doen stoppen en werd alleen door spuit 19 nog water gegeven. In dien tijd waren groote massa's water in het gebouw geworpen. Langs alle trappen en door alle verdiepingen heen stroomde het naar benedeneen waterval. Is de schade, door den brand aangericht, niet bijzonder groot, te meer hebben de voorraden door het water geleden. Daar hielp geen bezemen tegen. Tot ieders schrik viel tegen het eind van den brand nog een lamp van de benedenver dieping kletterend naar beneden en stroomde het water in een golf naar binnen. Voor een instorting van de verdieping werd gevreesd, doch gelukkig is het zoover niet gekomen. BROEDERMOORD. Te Stuttgart is de schildersgezel Ludwig Schömig wegens broedermoord gevangen ge nomen. De misdaad is een half jaar geleden ge pleegd te Ulm, waar de twee broers toen woon den. Het lijk van den verslagene is in den tuin van de vorige woning gevonden. De verdachte had na den moord de vrouw van zijn broer wijsgemaakt, dat haar man er met een rijk meisje naar Amerika vandoor was en hem had verzocht met zijn vrouw te Stuttgart te gaan .wonen. De vrouw had dat goedge vonden en er ook in berust, dat de moordenaar den naam van zijn broer aannam. De man heeft op dien naam te Stuttgart werkloosheidsonder stand getrokken en ook een hechtenisstraf, die zijn broer nog te goed had, uitgezeten. VOORWAARDELIJKE VEROORDEELING MET HUWELIJKSVERBOD. Wegens straatroof is te Berlijn de 22-jarige verkoopster Gertrud Bembenick tot een voor waardelijke gevangenisstraf van een jaar ver oordeeld. Het meisje had in Maart des nachts tegen half drie als man verkleed haar vroegere werk geefster overvallen, peper in het gezicht ge worpen en het handtaschje gestolen. De die vegge werd echter direct door voorbijgangers aangehouden. Verdachte, die verloofd is en steeds vlijtig had gewerkt, totdat zij door ziekte in moeilijk heden raakte, werd voorwaardelijk veroordeeld, waarbij de voorwaarde werd gesteld, dat zij gedurende de eerstkomende drie jaar niet trouwt en in dien tijd als huishoudster gaat werken in een inrichting. Deze betrekking mag zij niet verlaten, voordat zij als „verbeterd" wordt be schouwd. De rechter, die dit vonnis uitsprak, heeft vroeger reeds een man voorwaardelijk veroordeeld, onder voorwaarde, dat hij het meisje, dat hij met zoutzuur had gegooid, zou trouwen. VERKEERSVERBETERING VOOR DE ZUID-HOLLANDSCHE EN ZEEUWSCHE EILANDEN. Dezer dagen vergaderde het comité voor ver- keersverbetering van en naar de Zuid-Holland- sche 'en Zeeuwsche eilanden in West-Brabant. Men constateerde met genoegen, dat bij de behandeling van de begrooting van het We genfonds van 1929 in de Tweede Kamer een groot aantal leden de noodzakelijkheid van on middellijke verkeersverbetering, zooals het co mité die heeft gepropageerd, heeft bepleit en brachtén deze dank aan de drie comitéleden, de Kamerleden Krijger. J. ter Laan en Vos. Men besloot de actie van het comité op krach tige wijze voort te zetten door een uitvoerig adres aan de regeering te richten. In dat adres zal men het standpunt van het comité uiteen zetten, zal met het in de Tweede Kamer ge sprokene zoo veel mogelijk trachten te verster ken én verschillende passages uit de Memorie van Antwoord trachten te weerleggen. Tevens overwoog het comité nog andere mid delen om sterk te doen uitkomen, dat het de taak van de regeering is, om voor behoorlijke en goedkoope verbindingen en direct voor di verse verbeteringen te zorgen, daarbij naar vo ren brengende de groote belangen, welke er bij betrokken zijn en om den drang tot onmiddel lijke verbetering van nog breederen kring te doen uitgaan. GESTOLEN GOED GEDIJT NIET. Vier jongens hadden uit een garage te Bud weis een motorrijwiel met zijspan gestolen. Tij dens hun vlucht hebben de jongens bij den DojS- brawitzerberg een ernstig ongeluk gekregen. Alle vier werden zwaar gewond en zijn naar het ziekenhuis te Budweis vervoerd, waar één van hen intusschen reeds aan zijn verwondingen is overleden. ACHT DOODVONNISSEN. Het districtsgerechtshof, van Priloeki heeft in e'eri buitengewone zitting acht leden van een bende boeren, die, gelijk in het vonnis heet, systematisch door terroristische handelingen de maatregelen van de sowjetregeering gesaboteerd had, ter dood veroordeeld. ACHTERUITGANG VAN BEVOLKING. Een sombere uitlating van Mussolini. In de Woensdag gehouden zitting van de Italiaansche kamer viel Mussolini één der af gevaardigden, die zich optimistisch over de vermeerdering van de Italiaansche bevolking uit liet, in de rede. Mussolini wees er op, dat in de eerste vier maanden van dit jaar het geboortecijfer met 17.000 is achteruitgegaan, terwijl het sterfte cijfer met 90.000 is gestegen. De minister-president zei, dat onder deze om standigheden helaas geen reden tot optimisme bestaat. Wanneer deze gang van zaken zoo door blijft gaan, dan zal 1929 het begin van de demogra fische instorting van Italië zijn. ONTPLOFFING VAN EEN GRANAAT. Drie kinderen gedood. In een dorp bij Brescia speelden vier kinderen met een granaat. Deze ontplofte; drie kinderen werden op slag gedood, terwijl de vierde levens gevaarlijk werd gewond. DE STRIJD DER ONDERLINGE SLACHTVEEFONDSEN. De Hollandsche Mij. van Landbouw steunt. Naar wij vernemen heeft het Hoofdbestuur der H. M. v. L. in zijne vergadering van Woensdag jj. de actie der Onderlinge Slacht veefondsen besproken. Mededeeling werd gedaan van het besluit van den Bond van Slachtveefondsen, j.l. Maan dag genomen, om aan de grossiers en slagers organisaties voor te stellen gezamenlijk een rechtskundige commissie te benoemen en zich bij voorbaat aan de uitspraak dezer commissie te onderwerpen. Dit voorstel werd redelijk geacht en het voor nemen van den Bond om bij niet aanvaarding er van de strijd voort te zetten werd toege juicht. Besloten werd de moreele en daadwerkelijke steun, welke de Onderlinge Slachtveefondsen tot heden van het Hoofdbestuur en den Secre taris genoten hebben, nog eens te accentueeren door een gift van 500.—. Het vertrouwt, dat de leden der H. M. v. L. hierin een aansporing zullen vinden zich achter de Onderlinge fondsen te scharen en deze in hunne actie te steunen. VECHTLUSTIGE DAMES. De rechtbank te Berlijn heeft deze week twee 18-jarige meisjes, die indertijd, terwijl zij dron ken waren, in Neukölln den 28-jarigen arbeider Brischmann met 20 messteken en het toedienen van schoppen, zware verwondingen hebben toe gebracht, tot drie en negen maanden gevangenis straf veroordeeld, wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Een beslissing over de vraag, of den meisjes ten aanzien' van het onder gaan der straf, een proeftijd zou worden toege staan, werd uitgesteld. De rechtbank zag er van af, de veroordeelden in een opvoedingsge sticht te plaatsen. DUITSCHE TORPEDOBOOTEN TE ROTTERDAM. Donderdagmorgen hebben' de Duitsche tor pedobooten, Seeadler, litis en Wolf ligplaats genomen aan de Parkkade te Rotterdam. De schepen, die onder commando staan van den flotielje-chef kapitein ter zee Kummetz, komen uit Willemshaven en na een vierdaagsch ver blijf hier ter stede zullen zij hun reis voort zetten naar de Oostkust yan Engeland. De garnizoenscommandant, luitenantkolonel H. W. J. Dutry van Haeften en de havenmees ter, de heer F. Verschoor van Nisse, hebben den commandant, die aan onze haven een niet- officieel bezoek brengt, verwelkomd. Vrijdag zouden de Duitsche gasten op het raadhuis worden ontvangen. Voorts zijn de Duitschers tot een bezoek aan de Diergaarde uitgenoodigd. De torpedobooten zijn in den loop der jaren 1926—1928 op de marinewerf te Willemshav.en gebouwd. Het casco van deze booten is elec- trisch gelascht. Hierdoor, en tevens door de ver werking van dunnere plaaten dan gewoonlijk gebruikt worden, is het mogelijk geworden schepen te bouwen, welke met een waterver plaatsing van niet meer dan 800 ton aan alle te stellen eischen voldoen. De bewapening bestaat uit drie 10.5 c.M. kanonnen, zes 30 c.M. torpedolanceerbuizen, welke in twee groepen midscheeps op het bo vendek zijn geplaatst. Voorts bevinden zich twee schijnwerpers aaft boord. De schepen heb ben een lengte van 87 M., een breedte van 8'/-> M. en een diepgang van 3 M. De bemanning bestaat uit 120 koppen. De torpedobooten hebben drie met olie ge stookte ketels aan boord, welke dén stoom voor de beide turbines leveren. Deze turbines ont- wikelen 23.00 P.S., welke de schepen een snel heid geven van 34 zeemijl per uur. DORPSBRAND. 117 woonhuizen afgebrand. Naar uit Luzk gemeld wordt zijn in het plaatsje Kolki 117 woonhuizen met alle bij» gebouwen een prooi geworden van een ge» weldigen brand. Voor zoover tot dusver vast» gesteld kon worden zijn slechts we'nige ge» bouwen w.o. twee kerken, het postkantoor, het bureau van politie en een school aan het vuur ontkomen. Alle telefoon en telegraaf» verbindingen zijn verbroken. De schade'be» draagt ten minste 1 millioen zloty. GEVAL VAN BIGAMIE, Voor de Utrechtsche Rechtbank. Eenige weken geleden deed het gerucht dei ronde, dat onder den rook van Utrecht zich een geval van bigamie had voorgedaan een bank» werker, uit Hilversum, had zijn vrouw en kinderen verlaten, als reden opgevend, dat ze het huishouden verregaand liet vervuilen en zich liever met andere menschen ophield, waar» door de inan uit chagrijn heel het huishouden in den steek had gelaten, naar de Bilt was gegaan, en met een andere vrouw was gaan (wonen, na voor de wet met haar te zijn ge» trouwd. Deze zaak diende Dinsdag voor de Utrecht» sche Rechtbank, waarbij tegen den verd. door het O. M waargenomen door Mr Oosting, een gevangenisstraf werd geëischt van drie jaren, wegens dubbel»huwelijk. De verdediger, Mr. Friema, (Den Haag), wilde aan het begin van zijn verdediging doen uitkomen, dat men hier te doen had met een zich betrekkelijk weinig voordoend geval. Deze verdachte heeft geen oogenblik gedacht aan den grooten ernst van de door hem gestelde daad. Deswege durfde de verdediger aandringen op onmiddelijke invrijheidstelling, opdat verd. eerst zijn zaken in de Bilt regele, om dan de door hem verdiende straf te komen uitzitten. De president, mr. Triezenberg, deed hierna de mededeeling, dat de uitspraak werd bepaald op 18 Juni. Invrijheidstelling kon men, na ge» houden raadkamer, niet toelaten. GEWETENSGELD. De Minister van Financiën maakt in de Staatscourant bekend, dat ten behoeve van 's Rijks Schatkist is ontvangen wegens achter» stallige belasting en gewetensgeld bij den In» specteur der directe belastingen te Hellevoet» sluis de volgende bedragen f 1000,—f 750,— bij den Ontvanger dier middelen te Helle» voetsluis f 1500,-, f 6062,89, f 6000,-bij dsen te Brielle f 300,-, f 1500,-, f 630,-, f 200,—, f 150,— en f 300,— bij dien teM>d' delharnis f 250.—, f 1000,—en bij dien te Oude Tonge f 200,—. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Johannis, z. v. Dingeman Kooijman en Jacoba Donkersloot; Jannetje, d. v. Leendert Kloet en Kaatje Non. Gehuwd Cornelis Vermaat, 23 j., en Bartha Maria van Dam, 19 j. NIEUWE TONGE. Ondertrouwd Pieter Soeteman_ j.m. 25 j. te Ouddorp, en Jannetje Wouterina Dekker, j.d. 20 j., alhier; Leendert Jacob Bakker, j.m. 25 j., te Sommelsdijk, en Lena Kievit, j.d. 23 j„ alhier. DIRKSLAND. Ondertrouwd Pieter Driece, 27 j„ en Wil- lempje van Okkenburg, 22 j. Geboren Willemina Johanna, d. v. Krijn Witvliet en Gerritje van der Qijze. STELLENDAM. Geboren Willem, z. v. C. van der Bok en D. Meijer; Elizabeth Geertruida, d. v. A. v. d. Nieuwendijk en P. v. d. Hoek; Flip Cornelis, z. v. Jan van Es en K. van Huizen; Stoffel, z. v. L. van Es en M. Keijzer; Cornelis Gijs- bertus, z. v. C. A. van Bijnen en J. Troost; Maria, d. v. R. Klink en C. van Rossum; Leentje, d. v. A. Melissant en M. Klink. Ondertrouwd: Teunis Arie Klop, 24 j. en Arentje van Veen,, 19 j. GetrouwdKrijn Hameteman, 33 j. en C. Troost, 30 j. OverledenWillempje Heintjes, 81 j., wed. van J. de Jager; Abraham de Bruijne, 82 j„ wedn. van S. van Oostenbrugge; Jan Moyses, 65 j., echtgenoot van Aagje Looij. OUDDORP. Geboren; Johanna, d. v. J. Grinwis en G. VoogdJacomijntje Jozijntje, d. v. J. v. d. Linden en J. K. Santifort; Maatje, d v. K. Hoek en M. Breen Jannetje, d. v. D. Mierop en A. van Splunter. OndertrouwdJ. J. Komtebedde j.m. 19 j. en N. Bezuyen j d. 21 j K, Hollaar j m. 23 j en KI Breen j.d. 21 j.J. van Berg j.m. 26 j. en M. Grinwis j.d. 25. GetrouwdK. v. d. Houten, j.m. 24 j. en K. Meijer, j.d. 20 j.J. J. Komtebedde j.m. 19 j. en N. Bezuyen j d. 21 j.; K. Hollaar j.m 23 j. en KI. Breen j.d, 21 j. Overleden Grietje v. d. Klooster 52 j., d.v. C. v. d. Klooster en Lijntje Sperling; Johanna Cornelia Both 50 j„ weduwe van Willem Westhoeve. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS. Veiling van Donderdag 6 Juni 1929. Boter, Kaas en Eieren. Kipeieren, 50-52 kg., 4.75 tot 4.85 per 100 stuks. Kipeieren, 58-60 kg., 5.50 tot 5.90 per 100 stuks. Kipeieren, 60-62 kg., 5.65 tot 5.90 per 100 stuks. Kipeieren, bruin, 60-61 kg., 5.70 tot 5.75 per 100 stuks. Eendeneierén, 68-70 kg., 5.— tot 5.35 per 100 stuks. Ganseieren II.tot 12.10 per 100 stuks. Poelpetaateieren 3.80 per 100 stuks. Kaas 0.50 per pond. Boter 0.79 tot 0.96 per pond. Aanvoer 26.000 eieren. hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 19 juni a s. MELISSANT, 5 Juni 1929. 31484 EN 31482 CORNELIS HOLLEMAN Az. en ANNETJE NOTEBOOM Pd. die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de zeer vele bewijzen van belangstelling bij bun huwelijk betoond. 31483 NIEUWE TONGE, 7 Juni 1929. Met deze vervullen wij den treurigen plicht U kennis te ge» ven, dat na een langdurig lijden is overleden, onze innig geliefde Vader, Behuwd» en Grootvader, de Heer 31472 Wedn. van MIJNDRINA SARA VISKIL in den ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam, I. MOSSELMAN. Middelharnis, 4 Juni 1929. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling, betoond bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd» en Grootmoeder betuigen wij onzen hartelijken dank. 31473 Uit aller naam, P. GESTEL. Dirksland, 7 Juni 1929. Voor de zeer vele bewij» zen van belangstelling, ons betoond bij de viering van ons op 3 dezer, betuigen wij onzen harte» lijken dank. L. VAN DER VELDE, J. VAN DER VELDE-de Jong. Dirksland, Juni 1929. 31477 gevraagd tegen 1 Juli, gezin van twee personen, in den Haag, 31474 AdresC. A. v BEVEREN, Monster» sche weg 17, LOOSDUINEN. EEN BEKWAAM TE OUDDORP, na 8 Juli, voor 3 volwassenen en 1 kind van 3 maanden. Omgeving strand en bosch. Brieven met conditiën onder No. 31471, Bureau van dit Blad. Prot. Fam. Pension. Pracht lieg., fr. Kamers, uitst. ref. pr. voll. pens. f 3,— en f 3,25 p. d p. p. G. v. d GRONDEN, HOUTHEMERVILLAWEG A 50. Te Ouddorp, bij duinen, ong. 23 Juni door Familie, voor enkele weken. Brieven met prijsopgaaf per persoon per dag, No. 31485, Bureau van dit Blad. 31486 Notaris VAN BUUREN.

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 4