Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. n nieuwe -^Japon IN HOC SIGNO VINCES uil nummer liesiaai uil tfrie Biaaen FEUILLETON! No. 3536 ZATERDAG 11 MEI 1929 44ste JAARGANG ngea ichten. TWEEDE BLAD. Het huisje aan den Zeedijk Fa. W. BOEKHOVEN ZONEN Het nadrukken van den inhoud van dit Blad is verboden overeenkomstig de Wet op het Auteursrecht. SCHAAKRUBRIEK. Plaatselijk Nieuws. Eerst sn gewicht in de nig verhandeld en De voorraden te ederom met 1000 sterke maatschap- ber, Deli Batavia sis wel weer goed soorten zullen het ebben. Tabakken Voor beleggings- oopjes, en worden fc en Arendsburg. alt alleen melding mming voor Per- in van 185 op n aankoopen voor e weinig handel, is op heden nog iw en voor de handel in Boetons, Hing werd betoond Ook in aandeelen eorheen. zeer weinig aan- >ersen waren dan :r. De suikerprijzen 'uitzichten wat be- van het product, ding ging nog al i Anaconda, terwijl waren. De Tenes- boven de 20 dit aandeel attent wordt momenteel lekeerd, zoodat zij staan. 1929, Inzet in het 23 Mei 1929, Af. beiden te Stad aan iuur (Zomertijd), 2 aan 't Haringvliet, op Donderdag 23 (Zomertijd), Vol« ven Mej. Wed. F. AN BUUREN. namiddags 2 uur, n verzoeke en bij C. Kaptijn Pz. te at, van meubilaire i landbouwgereed. N DEN BERG. MIDDELHARNIS. 8 Mei 1929. f,. per 100 stuks. |er 100 krop. 7.70 per 100 krop. krop. per 100 bos. per 100 bos. Ibos. [40 per 100 K.G. K.G. |t 0.65 per pond. 3er pond. 7 Mei 1929. keilingslokaal, War. uden Veiling, wer» testeed 5,— tot f 6,45 tot tot 4,— tot 5,40 tot 1SCHE VEILING - S. te Rotterdam 3E LOON. kat komt een nieuwe pan. Het wordt een Mijnheer de Laan lor zijn zaak maken. Ischutting. Daar wil porden „Van Nelle's fop laten schilderen. |de schilder aan. Hij verf bij zich. Hij Schilderen. Hij is zoo hij alles wat om is d. Want het is net Ie penseel neer. De Jtnger. Hij gaat daar- Iberen. tan mevrouw Jansen |of hij tot half één eder stemde toe. Hij Hat hij ook wel zou Ie schilder lacht hem Hr met eten. De in- jerkt ook op hem en fcij in. Jantje denkt n." Hij aan 't „schil- flles op de schutting, „schilderstuk Als klaar is, wordt de It zijn oogen uit en jhé zegt Jan. Maar mooi niet. Hij rukt pd, neemt zijn schoen op zijn broek, huilende, naar huis. hij zich bij Moeder, je verdiende loon. S. te Rotterdam DHOOLDAG. schooldag schrijven, yen. al op pad, [ïaast plat, rekenen, Inen. ardig Taardig. sje elf! kif. lauw boomen, :t op school te komen irtellen, knoop aan vast leggen lef, en tante-lief, -• Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f I.- b| vooruit dialing. BUITENLAND b| vooruitbetaling f 8.50 per jrar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEEFSTER: SOMMELSDIJK Telef.Interc.No. 202 Postbus No.2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per rege DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— ptr plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zif beslaan. Advertentlën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. Correspondentie deze Rubriek betreffende te zenden aan F. W. Nanning Middelharnis. No. 103. De sleutelzet van het „Meerkoningen pro bleem" no. 121 is 1. Tf6. Er zijn nu twee varianten, daar iedere koning een vluchtveld heeft. 1Kc6. 2. Pe5 mat. 1Kg7. 2. Pe8 mat. Ik schreef in rubriek no. 101, dat onze land genoot Van Dijk het tot 6 Koningen gebracht heeft. Bij opzoeken bleek dit de heer S. Walker (Engeland) te zijn. Ik geef hier 't probleem even op. No. 123. G. WALKER. Bron? (Schaakblad Oct. 1911). Wit: Kg6, Del, Ta5, d8, Lc2, e3, Pb7, f8, pi. a6, c5, g7. Zwart: Ka7, c6, c7, e5, e7, g8, pi. d7, e4. Mat in twee zetten. Ik meen als oplossing gevonden te hebben 1, Lb3, d5. 2. ed6: Eén enpassantslag er dus in. Een waar kunststuk om 6 Koningen in één zet mat te geven. Nu ik toch in die oude Schaakbladen zit te snuffelen, kan ik niet nalaten een probleem hier af te drukken, behandelende den diefstal te Köpenick in 1906. Men herinnert zich wellicht, dat een schoenmaker als officier verkleed daar de kas opeischte. Een diefstal, die niet van humor ontbloot was, gezien 't feit, dat streng voor den dief gesalueerd werd. Deze diefstal heeft een duitsch componist geïnspireerd tot volgend probleem. Het schaakblad (Dec. 1911) noemt niet de auteur, een kwaal, waaraan vroeger meerdere bladen leden. Als bron wordt vermeld het „Leipziger Tageblatt". Probleem no. 124. De witte Koning stelt de schoenmaker-kapitein voor, de witte pionnen en loopers de door hem gecommandeerde militairen (Dat kwam werke lijk er bij!). De zwarte Koning is de Burge meester van Köpenick, de zwarte looper is de politie en de zwarte toren d2 de kas. De zwarte toren op a7 stelt het Berlijnsche tucht huis voor. De a-lijn is de kortste weg tusschen Berlijn en Köpenick. 1. Kd2:-J Ka2. De burgemester moet zijn onvrijwillige reis naar Berlijn aanvaarden. 2. f8+ Ka3. 3. e8f Ka4. 4. d8f Ka5. 5. c8f Ka6. Voor de gevangenis aangekomen, bemerkt de burgemeester, dat men hem mat zet 6. b8P mat. Dit keer geen wedstrijd-probleem. De prijs over April is gewonnen door D. HOFLAND en A. VERBRUGGE. Men kan a 11 ij d tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor 2 punten, enz. Voor een foutieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht (minimum aantal punten is nul). Voor de maan- delijksche prijs van 2.50 moet men de meeste punten hebben. Ook niet-abonnè's zijn welkom. Heeft men 10 keer achtereen geen oplossing ingezonden, dan wordt men geacht niet meer mee te doen. Oplossing Eindspel no. 112. 1. Kd5. De zwarte koning moet naar de 8e rij en Wit behoudt de oppositie. b.v. 1Kd8. 2. Kd6 2. Ke6 voert slechts tot remise. 2Ke8. 3. f7f, Kf8. 4. Kf6 pat. De oplossing is dus verder 2Ke8. 3. Ke6, Kf8. 4. f7, Kg7. 5. Ke7 en wint, enz. Eindspel no, 114. Keeraink en Fahrni no. 10. Wit: Kd5, pi. f5. Zwart: Kd7. Wit begint en wint. Eindspel no. 115. L. B. S a 1 k i n d. Wit speelt en maakt remise. 1. Lg3, Kg3. 2. Tb3, Kf2. 3. Te3, Ke3 pat. Of 3elD. 4. Tel, Kei pat. CORRESPONDENTIE. Jos. Duv. No. 42. 1. Tb5. No. 43. 1. Db4. „Udi" e. a. Llwe matzetten in no. 121 zijn foutief. Voor het aangeven van de goede sleu telzet heb ik U een punt toegekend. Over de maand April zijn twee prijzen toe gekend. SOMMELSDIJK. Van de lichting 1930 voor deze gemeente zijn vorige week 13 personen ge schikt, 11 voor goed ongeschikt en 1 tijdelijk ongeschikt verklaard. -- Het woonhuis van den heer C. Buijs, staande aan de van Aerssenstraat, is bij publieke verkooping afgemijnd door den heer L. G. Ste- houwer alhier. Tegen een ingezetene dezer gemeente is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden op een rijwiel hetwelk niet voorzien was van een geldig rijwielbelastingmerk. Verrichte werkzaamheden door den keu ringsdienst van waren in het keuringsgebied Dordrecht gedurende het le kwartaal 1929 in deze gemeente Aantal inspecties 22, genomen monsters melk 39, genomen monsters van andere waren 12, waarschuwingen aan fabrikanten of verkoopers toegezonden 4. Geen proces-verbaal werd opgemaakt. MIDDELHARNIS. Op het gehouden con cours te Rotterdam behaalde de zangvereeni- ging De Volkszang in de eerste af deeling den len prijs. De muziekvereeniging Sempre Cres cendo afd. Uitmuntendheid den 2en prijs. Het mannenkoor Zanglust in de le afd. den 3en pr. -Door 't lage water en den dikken mist was de Stoomboot Donderdagnacht van de reis Rotterdam 12.30 uur in de kaai. De motor van Bol en Born was van de reis Dinteloord Vrij dagmorgen omstreeks 6 uur in de kaai. De heer S. van der Valk is Donderdag avond naar Rotterdam vervoerd om aldaar in het Ziekenhuis eene operatie te ondergaan. OUDE TONGE. De inschrijving voor het bouwen van een loods en een woonhuis voor G. en C. Ossewijer was boven de begrooting zoodat het werk niet gegund is. - De melkprijs is met 2 cent per liter afge slagen van 14 op 12 cent per liter. De koopman K. uit Stad aan 't Haring vliet reed met de fiets in de sloot zoodat hij druipnat huiswaarts moest. NIEUWE TONGE. Van den landbouwer H. V. Z. ging een paard op hol. Gelukkig werd het dier spoedig gegrepen en liep dit ongeval met geringe materieele schade af. -Tegen J. V. alhier is proces-verbaal op gemaakt wegens het rijden op een rijwiel zon der belastingplaatje. Van den landbouwer J. v. P. is een klamp je vlas tot den grond toe afgebrand. Oorzaak onbekend. Het vlas was niet verzekerd. Het dameskoor „Cecilia" behaalde op het concours te Dinteloord, den len prijs in de 2e afd. en de gem. zangvereen. „Appollo" te Rot terdam, den len prijs in de 2e afd. D1RKSLAND. Van uit deze gemeente wer den verscheept 1645 H.L. aardappelen, 1428 H.L. poters, 500 balen uien en 960 balen peen. Maandag zal een aanvang worden gemaakt met het herstraten van de Voorstraat. Bij de arbeidsbemiddeling stonden 2 werk zoekenden ingeschreven. Voor den dienstplicht lichting 1930 wer den voor goed ongeschikt verklaard Cornelus Warnaer, Pieter Both, Machiel de Bruin, Leen- dert Doorn, Samuel Fortijne, Dirk Keuvelaar, Bastiaan van Lenten, Leendert Tamboer en Pieter Witvliet. Goedgekeurd werden Stoffel Adrianus Brooshooft, Adrianus Grootenboer, Willem van 't Hof, Johannis Anthonie Koppel- man, Adrianus Kruik, Herman Meijer, Cornelis Nagtegaal, Willem van Okkenburg, Cornelis Johannis Poortvliet en Joost van den Tol. -- Tegen een inwoner werd proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een rijwiel zonder belastingmerk. Een gedeelte van den muur van de Kerk- gracht nabij de Kapoenstraat zal van gemeente wege vernieuwd worden. Ter secretarie zijn kosteloos verkrijgbaar gesteld formulieren voor het verkrijgen van visch acten. Spoedige aanvraag voor het jaar 1929- 30 wordt aangeraden. De zitdag van den rijksontvanger zal deze maand op Donderdag 16 Mei worden gehou den. De welput van de gemeente op den Heul is wegens het watergebrek weer opengemaakt, om zoodoende weer water te verstrekken. De rekening van het polderdeel Oud-Me lissant sluit met goed slot van 149.14 en van het polderdeel Roxenisse met een goed slot van 235.69. MELISSANT. De jongeheer A. van der W. reed nabij het tramstation met zijn rijwiel in de sloot. Met een nat pak en de schrik kon hij huiswaarts. De landbouwersknecht J. van A. kreeg van een paard zoo'n slag tegen zijn been, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij gunstig weer hoopt de muziekvereeni ging Zaterdagavond op de muziektent staande ROTTERDAM, Hoogstraat, hoek Spui DEN HAAG, Alléén „Modehuis"-Hofweg 6 op het plein der O.L.schooI een concert te ge ven. Een motorrijtuig bestuurd door P. D. kwam in botsing met een wagen van J. G. uit Dirks- land. Van de auto werd de voorruit vernield. HERRINGEN. Het gebrek aan drinkwater begint in deze gemeente al nijpend te worden. Vele inwoners moeten zich thans reeds dagen lang met enkel z.g.n. welwater behelpen. Meer dan ooit wordt thans naar regen uitgezien. De rekening over het jaar 1928 en de be grooting over 1929 der polders Oud-Herkingen en St. Eelisabeth liggen bij de diverse secreta rissen ter inzage. Verslag van de vergadering van de boe renleenbank te Herkingen gehouden ter herberge van Mej. L. van der Velde. Voorzitter was de heer C. van der Velde. Tegenwoordig waren 16 leden. Uit het verslag bleek dat een lid was overleden en dat drie le den waren toegetreden zoodat het aantal leden was gestegen tot 44. Er waren vijf nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven zoodat deze waren gestegen tot 21. Dat der voorschotnemers was geklommen tot 16 terwijl 4 leden een loopende rekening bij de bank hadden. De heer Van der Velde werd met op een na algemeene stemmen herkozen tot lid van het bestuur, evenals de heer W. Mijs met gelijke aantal stemmen tot lid van den Raad van Toezicht, terwijl met vrijwel dezelfde stemmenverhouding de heeren W. Mijs en H. Dorst werden herbenoemd tot plaatsver vangende bestuursleden. De rente van spaar gelden werden met ingang van 1 Juli verhoogd van 3.45 tot 3.50 per honderd. Uit de rekening bleek dat in kas was op 31 Dec. 1927 4275.48. terwijl de balans aangaf aan bezittingen inhoud der kas op 31 December 1928 3059.79. Aan het einde der vergadering deelde de voorzitter mede dat door het bestuur in overleg met den raad van Toezicht was besloten het sa laris van den kassier te verhoogen met 25.. en alzoo te brengen op 300. STELLENDAM. De rekening en verant woording van ontvangsten en uitgaven over 't dienstjaar 1928 en de begrooting voor 1929 van den polder de Generale Dijkagie van Stellen dam liggen tot 18 Mei a.s. ten kantore van den Penningmeester voor ingelanden ter inzage. GOEDEREEDE. Dinsdagochtend stond de schoorsteen van P. R. in brand. Ze was noch met water noch met zout te blusschen. De brand kon gelukkig gebluscht worden nadat de met selaar een gat had gehakt. Voor het redden van J. Mastenbroek van Stellendam werden de redders M. de Bloeme en J. 't Mannetje een getuigschrift en 10.elk uitgereikt van de Maatschappij tot redding van schipbreukelingen. De melkboeren hebben den prijs der melk met 2 cent per liter verlaagd, zoodat de liter nu 14 cent kost. Bij D. Goekoop viel een tweejarig paard plotseling dood in den stal. Voor den betrok kene een schadepost. OUDDORP. H. S. Aalbregtse voorheen mo lenaar alhier, heeft den korenmolen te Zwarte- waal aangekocht. En C. Duvalois heeft onder hands aangekocht een huis van K. van Kop pen. doot H, ZEEBERG. 65) „Zoudt u denken?" vroeg mevrouw Van Meersma gretig. Een raadselachtige glimlach overtrok het ge laat van den medicus. „Wel natuurlijk, mevrouw", zeide hij dan. „Het is zeer eenvoudig. Ik weet niet hoe u er over denkt, maar u zegt, dat mijnheer Van Meersma zich verzet tegen de ideeën van uw dochter. Dat nu, u veroorlooft mij het op te merken, is zeer dom. Daardoor komt juist haar nerveusheid, die op den duur overspanning wordt. Laat u haar heur gang maar gaan. Ge loof mij, wanneer ik u verzeker, dat er dan geen sprake meer zal zijn van zenuwachtigheid." ..Ikstamelde mevrouw Van Meersma, die dit antwoord in de verste verte niet had verwacht, „ikik weet niet, of mijn man dat wel goed zal vinden." „Dat kan ik niet beoordeelen, mevrouw. Ge hebt mij raad gevraagd. Ik geef u den besten raad, die er is. Medicijnen zijn daarvoor niet noodig, evenmin als verandering van lucht. Het meisje niet dwarsboomen. Dat is het eenige medicijn." „Ik begrijp dat standpunt niet, dokter. Moet dan in al zulke gevallen de kinderen maar toe gegeven worden „Inderdaad, mevrouw, in zulke gevallen. Als de godsdienst er bij te pas komt, ja, dan moet, naar mijn overtuiging en ervaring, toe gegeven worden." „Ik begrijp nietU is toch niethoe zal ik mij uitdrukken aarzelde mevrouw Van Meersma, die met het advies van den dokter niet zeer ingenomen was. „U bedoelt misschen, dat ik niet bepaald godsdienstig ben was de wedervraag. „Maar dat kan buiten beschouwing blijven, mevrouw. Wanneer een mensch meent, dat hij het zoeken moet in een religeus leven, wel, dan' moet hij het doen. Het is, ik herhaal het, dwaas om daartegen bot in te gaan. De gevolgen daarvan kunnen allerernstigst zijn. 'k Heb er de onder vinding van. Terwijl ik ook de ervaring heb, dat men mijn raad opvolgde en het meisje, want dat geval betrof ook een meisje, haar gang liet gaan. Met het resultaat, dat het kind geheel opknapte en de vrede in huis weerkeerde. Na tuurlijk weet ik niet, hoe het met uw dochter staat. Maar als haar overspanning alleen een gevolg is van haar denken in godsdienstige richting, in welke richting zij, naar ik begrijp, door haar vader wordt tegengehouden te gaan, och, laat uw man daarmede dan ophouden. U zult eens zien, hoe uw dochter als een blad aan een boom omkeert. Dan zal er in huis wel verschil van meening blijven, maar dat leidt allicht tot geen verwijdering en dat is voor mij, als arts, van het grootste belang: u voorkomt, dat uw dochter zenuwziek wordt. Dat is eerlijk mijn standpunt, mevrouw. U hebt daarnaar ge vraagd „O zeker", haastte zich mevrouw Van Meers ma te zeggen, „ik heb met groote belangstelling geluisterd en zal er met mijn man over spre ken. Ik ben alleen verbaasd over uw opvatting. Maar het is zeer wel mogelijk, dat u volkomen gelijk hebt." Voor de tweede maal stond de medicus op. „Ik wilde toch nog wel even naar het zieken vertrek", zeide hij. Mevrouw Van Meersma ging hem voor tot bij het bed, waarop Annie lag, nog precies in dezelfde houding als gister, toen haar moeder voor het eerst na de catastrophe bij haar kwam. Lang en aandachtig observeerde de dokter de patiënte, zoo nu en dan een korte vraag stel lend aan de verpleegster, die zoo goed mogelijk antwoordde. Dan ging hij heen, uitgeleide gedaan door de verpleegster. „U is immers al jaren in de zenuwverpleging, zuster „Om u te ciienen, dokter." „Wat is uw indruk van dit geval „Ik durf het niet met zekerheidaarzelde zij. „Met zekerheidmet zekerheid", viel hij haar in de rede. „Die vraag ik ook niet. Zeg mij uw meening." „Ik vrees, dat dit een hopeloos geval is, dokter." Hij groette beleefd en zeide: „Ik geloof, dat u dat wel met zekerheid kunt zeggen. Het is precies mijn meening. Maar ik zal morgen een specialiteit consulteeren." De verpleegster liep met vluggen tred terug naar boven, naar het ziekenvertrek, waar zij mevr. Van Meersma nog vond, stil schreiend... HOOFDSTUK IX. Architect Van Meersma zat in zijn privé- kantoor. Maar het werk wilde de laatste dagen niet vlotten. De ellende thuis had hem, die steeds grooten voorspoed had gekend, dermate aangegrepen, dat hij niet geschikt was voor zijn werk. Bovendien had hij bemerkt, hoe de namen Van Meersma en Van Zeggelen over de tong gingen. Het schandaal was niet on opgemerkt gebleven. En hij ondervond, ook op de sociëteit, dat ware vriendschap en mede lijden met een lantaarn gezocht moeten worden. De Van Zeggelens waren op bezoek ge weest, zeer onder den indruk van het gebeurde, dat zij in de verste verte niet hadden kunnen vermoeden. Er bestond geen wrok. De naam van Theo was slechts even aangeroerd. Het bleek, dat ook zijn ouders niet wisten waar hij heengegaan was. De architect vond deze oplossing het beste. En hij had medelijden met zijn vrouw, die zeer gebukt ging onder het droeve gebeuren, te meer, nu ook de zenuwspecialiteit de schouders had opgehaald en gezegd, dat hij voorloopig nog geen bepaald uitsluitsel geven kon. Aan zijn gelaat en aan de blikken van verstandhouding die hij met den huisarts wisselde, had mijnheer Van Meersma evenwel bemerkt, dat ook de specialiteit weinig hoop koesterde Het was toen, of een dolksteek door zijn hart ging: het drijven van zijn vrouw, om Annie een „goed" huwelijk te laten doen, terwijl deze maar al te gaarne zich door haar moeder had laten leiden, had wel fatale gevolgen Maar tegenover zijn vrouw zweeg hij. Zij had genoeg met zichzelf te doen. Alleen met Lia had hij gister een zeer ver trouwelijk gesprek over het geval gehad; Lia, die worstelde om licht te krijgen en die met bleeke wangen en doffe oogen tegenover hem gezeten had. Hij wist niets van de overleggingen, diep in haar hart. Zij sprak er ook niet met hem over, sinds op dien morgen hij haar ronduit had te kennen gegeven, dat zij bij hem niet met den godsdienst aan boord komen moest. Hij kon dus ook niet weten, hoe slapeloos haar nachten waren; hoe zij er naar snakte eens te kunnen praten met iemand, die haar zielenood, door het angstig gebeuren nóg grooter geworden, begrijpen kon; met iemand, die kon vouwen de handen en smeeken tot God. Maar zoo iemand had zij niet. En zij kón er ook niet toe komen, te schrijven naar Groot moeder of dominé Meinema. In e'en brief kon d i t toch niet worden uiteengezet. Bovendien had zij daartoe ook nog niet den moed. Het was nog te versch, terwijl nienland nog zeggen kon, hoe het met Annie afloopen zou Van al deze overleggingen wist de architect dus niets. Hij had met haar alleen maar over uitwendige dingen gepraat. En het had Lia goed gedaan, dat hij mama niets verweet, ook niet tegenover haar in verwijtenden zin zich uitge laten had over haar moeder. Met een onwillig gebaar schoof mijnheer Van Meersma eenige papieren van zich af. Op dat zelfde oogenblik ratelde heftig de bel der huis telefoon en vroeg alras de stem van Lia, of hij onmiddellijk naar Annie wilde komen; er was een verandering merkbaar. Haastig sprong hij op en snelde heen, om in het ziekenvertrek zijn vrouw, Lia en de verpleegster te vinden, die aan het bed stonden, ernstig-opmerkzaam toeziende. Inderdaad was er een verandering. De oogen van Annie staarden niet meer zoo dof. Het scheen, dat er eenig bewustzijn kwam. De verpleegster ging naar een hoek van het vertrek, met opzet eenig lawaai makend. Ge constateerd werd door de aanwezigen, dat de oogen der lijderes in de richting van het lawaai getrokken werden. „Het komt mij nu toch gewenscht voor, dat de dokter gewaarschuwd wordt", merkte de verpleegster op. Zij bedoelde den zenuwspecialiteit, die ge vraagd had, hem onmiddellijk te roepen, als ook maar de minste verandering bij de patiënte kwam. Mijnheer Van Meersma knikte en zeide: „ik zal hem gaan bellen. U hebt gelijk." Toen hij terugkeerde van de telefoon, vond hij de verpleegster op den corridor loopen. Hij staarde haar verwonderd aan en begreep eerst niet, waarom zij niet in de kamer was. Maar zij zelf gaf de verklaring, die hem met blijd schap vervulde, „Uw dochter is aan het spreken gegaan met Mevrouw. Het is een wonderlijke verandering opeens, 'k Heb zooiets nog niet meegemaakt, 'k Heb mij verwijderd, omdat zij onmiddellijk begon over de aanleiding tot haar ziekte. Als u mij noodig hebt, roept u maar." Met gewaarwordingen, waaraan hij geen naam geven kon, trad de architect behoedzaam het vertrek binnen, waar gedempte stemmen op klonken. (Wordt vervolgd). Hebt U het complete boekwerk bij de Uitgeefster dezes al besteld Het kost vóór de verschijning 2.25, daar na 2.90 per stuk. t'i'M

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 3