Advertentiën. Dag-Dienstbode Gemeenteraad. Burgerlijke Stand Rechtzaken. V erkoopingen. Marktberichten. X Dankbetuiging. DIRK IÏIARMUS UAN ES MATHEUS GROENEIIDIJK PIETERTJf APPEL UIILLEM JOHAIMES TIELEMAlf CORNELIA NEELTJE UAN DEN BROEK Arendje Zaai je** Gd. ELISABETH BOOM P. NAGTEGAAL ADRIANA BORGDORFF CORNELIS KOERT dit iaar een ligtent voor tijdig terug moest ha len omdat de ouders gemoedsbezwaren kregen t 'en 't gebruik ervan, wat we met t oog op de patiënt zeer jammer vonden. 2 Wat de wijkverpleging aangaat, heett de Zuster weer zeer vele ^diensten bewezen aan onze zieken, terwijl ze ook vele diensten ver leende bij 't geregeld toezicht op allerlei zieken, kraamvrouwen enz. en ook in den vorm van eerste hulpverleening bij afwezigheid van den d°^t Biijkt steeds meer, dat een wijkverpleegster in een gemeente van eenige beteekenis als voort durende hulp den zieken en aan den geneeskun dige zelve evenzeer noodig is als de dokter zelf. Door de aanstelling van een Zuster wordt het Groene-Kruiswerk voortdurend op hooger plan gebracht ten bate niet alleen der ernstige zie ken, maar ook van de geheele volksgezondheid. 3. De tuberculose-bestrijding werd voort durend uitgebreid, zoodat thans een 15-tal ge zinnen onder toezicht staan en met raad en daad geholpen worden. Gelukkig werd op één uitzondering na door de ouders van harte mee gewerkt bij deze bestrijding, zoodat verwacht mag worden, dat de moeite, die onze afdeeling zich hiervoor geeft, op den duur goede vruch ten zal dragen en tot vermindering der gevallen van tuberculose op den duur zal leiden. Van Rijkswege kreeg de afdeeling een subsidie van 500.voor dit werk, welk bedrag besteed werd voor aankoop van artikelen ter verple ging van t.b.c.-patiënten, voor een ander deel, ter verbetering van de voeding en de woning van hen en deels ook voor een voorziening bij mogelijke ziekte of invaliditeit onzer zuster, welke in de eerste plaats dan haar maar ook onze vereeniging in dit geval ten goede zou komen. Hoe goed dit gezien was, is reeds ge bleken bij de thans bestaande ongesteldheid der zuster. Zuster van de Polder legde aan t eind van den cursus voor tuberculose-huisbezoektster te Rotterdam met gunstig gevolg t daarvoor in- gestelde examen af en zag hiermede een jaar van ijverige studie beloond, wat ook voor de t.b.c.- bestrijding onzer afdeeling van zeer groot be lang was. Verder werd de t.b.c.-film hier ver toond, zoodat de bodem goed was toebereid voor de werking van het consultatiebureau te Middelharnis. 4. Wat betreft 't Consulatiebureau voor zuigelingen, t toezicht en de controle op den groei dezer jeugdige wereldburgers resp. burge ressen, is naar wij mogen aannemen niet zonder resultaat geweest. De kinderen groeiden goed op en zagen er bijna allen zeer goed uit. Voor ernstige voe dingsstoornissen en de anders nog al eens voor komende ernstige vormen van eczeem (haar- of dauwworm) bleven ze gelukkig gespaard, ter wijl de zuigelingensterfte onder de gecontro- leerden geen offer eischte. V. 'Ten slotte de werkzaamheid der S.B.Z.- vereeniging, een onder-afdeeling onzer Groene Kruis-'afdeefing. Ook dit jaar valt hierover slechts goede mededeelingen te rapporteeren. Ze heeft weer heilzaam en gelukkig gewerkt. Acht tien leden zijn op haar kosten in ziekenhuizen ««•^behandeld of nader onderzocht. Ook de gel delijke toestand is zeer gunstig. De rechten der leden behoefden niet alleen ingeperkt te wor den, maar konden zelfs op een belangrijk punt worden uitgebreid bij gelijk blijvende contri buties, terwijl ook de vervoerkosten hier ge heel vergoed worden, hoe dit ook door onzen Voorzitter als 't snelste en beste wordt voor geschreven. Desondanks heeft de S.B.Z.-ver eeniging een netto saldo van ruim 2000.— kunnen boeken, 't Aantal leden is 't afgeloopen jaar weer belangrijk toegenomen en bedraagt thans 70 der bevolking; wel een bewijs dus, dat 't nuttige werk der vereeniging door deze ten zeerste wordt erkend en gewaardeerd. Hiermee meen ik het overzicht over het werk onzer afdeeling voldoende uitgebracht te heb ben. Alles overziende, zouden wij kunnen zeg gen, dat de diensten, die het Groene Kruis aan onze bevolking, bewezen heeft weer vele en van allerlei aard geweest zijn en we zouden dit jaarverslag in een dankbaren en opgewekten toon kunnen besluiten, ware het niet, dat we, helaas, aan 't eind moeten vermelden, dat onze Zuster, om wie al dat Groene Kruis werk in zoo n belangrijke mate draait, op 't eind van 't jaar ongesteld is geworden en op advies van 15>ionzen voorzitter elders rust en genezing is gaan zoeken. Ik spreekt dan ook niet alleen uit naam van uw bestuur, maar stellig even zeker namens de gansche gemeente, wanneer ik haar hier har telijk dank zeg voor de vele diensten aan onze zieken en hulpbehoevenden ook in dit verslag jaar weer bewezen en de hoop uitspreek, dat het haar gegeven moge zijn voorspoedig en vol komen te herstellen. Dan is aan de orde de rekening en verant woording over het afgeloopen boekjaar. De rekening van het Groene Kruis sloot met een batig saldo van 213.17. De rekening der tuberculose-bestrijding sloot met een batig saldo van 362.32. De rekening van het consultatie bureau sloot met een batig saldo van 23.68. Op voorstel van den heer De Wilde worden deze rekeningen onveranderd vastgesteld. Vervolgens worden ter tafel gebracht de be grootingen over 1929, welke met algemeene stemmen worden vastgesteld. Tot bestuurslid wordt met bijna algemeene stemmen herkozen de heer D. Breesnee en ge kozen de heer J. P. de Wilde. De Voorzitter deelt mede, dat uit het jaar verslag op de algemeene vergadering uitgebracht is gebleken, dat aldaar besloten is voor Zusters een cursus op te richten ter verkrijging van een diploma en dat zuster van de Polder zich ook daarvoor had aangemeld, doch wegens ziekte slechts eenmaal de lessen heeft kunnen bijwonen. In de rondvraag stelt de heer De Wilde voor pogingen in 't werk te stellen een schoolartsen district voor Flakkee in 't leven te roepen. Spr. meent, dat zulk een nuttig instituut niet gemist kan worden. De Voorzitter zegt, dat ook hij een voorstan der van dit nieuwe instituut is en dat ook de Zuid-Hollandsche Vereeniging zeer sympathiek daar tegenover staat. Het zal echter veel moeite kosten deze on Flakkee te krijgen, omdat de. medewerking in 't begin zeer zeker zal ont breken. Daarna houdt Dr. van Gelder een rede over; „Leven en dood in den loop der eeuwen". De korte inhoud hiervan kan ongeveer als volgt worden weergegeven. De verandering, die de menschelijke samenleving sedert de Christelijke jaartelling heeft ondergaan, vergeleken met den tegenwoordigen toestand, is ontzaggelijk groot. Voorheen bestond ze uit machthebbers, vrijen en slaven, terwijl thans vrijwel allen gelijk ge steld zijn, wat staatsrecht en burgerlijk wetboek betreft. Ook de maatschappelijke toestand, even zeer veranderd met algemeen toegenomen wel vaart, welke door den rampzaligen wereldoorlog belangrijk is teruggezet, en waardoor ook de arbeidersbevolking betere voeding, betere huis- vuisting enz. gekregen heeft. Ook od geneeskundig terrein is de toestand belangrijk vooruit gegaan. In vroeger eeuwen de meeste ziekten aan bovennatuurlijke invloe den, toovenarij e. d. toegeschreven of aan na tuurlijke, die er niets mee te maken hadden. Na het natuurwetenschappelijk onderzoek der ziekten in de vorige eeuw zijn de oorzaken opgehelderd en daardoor kan men deze met beter succes bestrijden. Verder is toen tot ont wikkeling gekomen de wetenschappelijke ge zondheidsleer. Door de fabrieksinspectie werden in de fabrieken nadeelige invloeden op de ge zondheid der arbeiders zooveel mogelijk voor komen. Welken invloed heeft dezen ontwikke lingsgang op het leven en sterven der groote massa Ten eerste de gemiddelde levensduur is in den loop der eeuwen veel en veel langer ge worden. Zoo bedroeg deze in de duizend jaren van Karei de Groote tot den dood van Frederik de Groote, dus van 800 tot 1800, slechts dertig jaren, terwijl deze thans in ons land b.v. op plm. 50 jaren gesteld kan worden. Het is zeer goed mogelijk, dat deze nog langer kan worden bij gunstige maatschappelijke toestanden en ver deren vooruitgang der geneeskundige weten schappen. Ten tweede. De sterfte daarentegen is in den loop der eeuwen ontzaggelijk gedaald. Zoo was deze van 1500 tot 1800 in een welvarende stad jaarlijks 40 per duizend inwoners. Deze was tot 1870 geleidelijk gedaald tot 25 per duizend. Maar nu dezen tijd, dus van 1870 tot heden, is de sterfte b.v. in ons land geleidelijk gedaald tot beneden 10, een verbazingwekkend laag cijfer. De zuigelingensterfte is in dit ijdperk van plm. 200 tot 50 gedaald, dus tot een vierde. De sterfgevallen aan allerlei besmettelijke ziek ten zijn nog veel sterker gedaald, b.v. aan typhus, roodvonk, diphterie, pokken enz. Ook die van tuberculose. Deze wees in het begin dezer eeuw nog 20 per 1000 inwoners jaarlijks en is de laatste jaren gedaald tot 9, dus met meer dan de helft verminderd, waardoor op een bevolking van TYi millioen inwoners jaar lijks 8000 menschen minder aan tuberculose ster ven dan in 1900. Ook de geboorten zijn sterk verminderd, n.l. van plm. 36 in 1870 tot plm. 22 de laatste jaren. De sterfte is echter in veel sterker mate afgenomen dan de geboorten en daardoor is het geboorteoverschot veel grooter dan vroeger. Elk jaar neemt de bevolking in ons land met plm. 100.000 inwoners toe. Vandaar de moei lijke oplossing van het bevolkingsvraagstuk: hoe voor dit snel toenemende inwonersaantal een bestaansmogelijkheid te scheppen. Uit een en ander blijkt echter voldoende, dat van geneeskundig standpunt bezien de inwoners der beschaafde landen er veel en veel beter aan toe zijn dan in vroeger eeuwen. Daarna, niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. DIRKSLAND. Van uit deze gemeente werden verscheept 2800 H.L. aardappelen, 1080 balen peen en 3800 H.L. poters. - Dr. P. Boot van Veenendaal heeft zijn benoeming tot gemeente-geneesheer en genees heer-directeur van het Van Weel-ziekenhuis aangenomen. Alhier worden pogingen aangewend tot het oprichten van een coöperatieve slagerij. Een vergadering voor dit doel is reeds ge houden. I Op 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. Kramer in dienst trad als gemeente-veldwachter. Bij de Arbeidsbemiddeling stonden twee werkzoekenden ingeschreven. Ter gemeente-secretarie liggen van 22 Apr. tot en met 6 Mei a.s. twee raadsbesluiten ter inzage, waarbij, voor gebouwen te plaatsen op perceelen, gelegen langs de in die besluiten genoemde wegen, rooilijnen zijn vastgesteld. Zie ook de advertentie hieromtrent in dit blad. MELISSANT. De heer M. Troost heeft zijn woonhuis, staande aan den Westelijken Molen dijk, ondershands verkocht aan den heer A. Doorhein. Door de districtskeuringen in Zuid-Hol land is 50.— premie toegekend aan de stam boekstier Jantjes Wodan van de fok vereeniging alhier. „HERRINGEN. Door B. en W. is ingevolge de Hinderwet aan A. W. Soeteman vergunning verleend tot het bouwen van een dubbelen oven. Deze week werd de heer B. onder deze gemeente door een auto lichtelijk aangereden, waardoor zijn rijwiel beschadigd werd. Hij zelf bracht het er gelukkig goed af. Voor rekening van den automobilist zal het rijwiel hersteld worden. STELLENDAM. Aan den dienstplichtige G. M. Brinkman, lichting 1929, is door heeren Ge deputeerde Staten dezer Provincie voor goed vrijstelling wegens broederdienst verleend. Woensdagmorgen wilde den landbouwer J. v. d. Vlugt een eg van een wielkar, waarvoor twee paarden gespannen waren, afnemen. Door aan de eg te trekken, schoot deze plotseling er af. De paarden schrokken en gingen aan den haal in de richting van de landbouwstelling. Door eenige werklieden, die aan den weg werk ten, werden de hollende paarden tot staan ge bracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet GOEDEREEDE. De Noordzee-visscher W. Groenendijk verloor deze week zijn geheele vischtuig, schade ongeveer 200.—. De oud-visschers G. T. en J. L. stonden samen op een vlot in de haven, waar ze plot seling doorzakten. Ze konden uit hun benarde positie bijtijds worden verlost. Toen L. T. van hier op het naburige Ouddorp even een boodschap deed, liet hij zij fiets onbeheerd staan. Maar toen hij weer buiten kwam, miste hij zijn lantaarn. Ook niet prettig in den laten avond. OUDDORP. De weilanden van de polders zijn van 30.tot 70.per gemet ver huurd. ZUIDLAND. Door den heer P. Wolters is de eerste kropsla uit deze gemeente geveild aan de veiling te Rotterdam. Vergadering van den Raad der gemeente STAD AAN 'T HARINGVLIET op Dinsdag 16 April 1929, des voorm. 10.30 uur. Aanwezig met den Voorzitter alle leden, met uitzondering van de heeren A. Koppenaal en J. van Sprang, laatstgenoemde zonder kennis geving en eerstgenoemde wegens ziekte. De VOORZITTER opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken. Een missive van Ged. Staten, waarbij mach tiging wordt verleend tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met Middelharnis betreffende toelating van kinderen op de open bare school voor U.L.O.; een missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde ver ordening op de keuring van waren in deze ge meente; een missive ten geleide van het goed gekeurd besluit tot verhuring van het oude arrestantenlokaal; een missive ten geleide van een goedgekeurde wijziging der gemeentebegroo- ting 1928; een misive ten geleide van de goed gekeurde verordening op de heffing van school geld voor het lager onderwijs en een schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling dat de bijdrage voor deze gemeente in de kosten van keuringsdienst van waren over 1929 is vast gesteld op 165.65, welke stukken voor ken nisgeving worden aangenomen, alsmede een me dedeeling, dat aan gewetensgeld is ontvangen 1004.—. Wordt goedgekeurd een wijziging der begroo ting van het Vleeschkeuringsbedrijf over 1928. Rekening Vleeschkeuringsbedrijf 1928. De rekening van het Vleeschkeuringsbedrijf dienst 1928 wordt in ontvang en uitgaaf voor- loopig vastgesteld op 4745.—. Rekening Weeshuis 1928. De rekening van het Weeshuis dienst 1928 wordt nagezien en in orde bevonden en be sloten deze onveranderd goed te keuren als volgt: ontvangsten 385.22, uitgaven 148.54, alzoo een batig slot van 236.68. Aanvraag voorschot Landarbeidersvereeniging Door de Landarbeidersvereeniging wordt ver zocht om een voorschot van 21600.ten behoeve der vereeniging voor het bouwen van 6 woningen en aankoop van de perceelen kad. bekend no. 200 en 810. Wordt besloten dit voorschot aan te vragen bij het Ministerie van Financiën, zoodra de ont eigeningsprocedure is vernietigd. Verzoek A. J. Landheer. Op een verzoek van A. J. Landheer om geen vergunning te verleenen tot het bouwen van woningen in het z.g.n. „Putje" wegens belem mering in zijn bedrijf als molenaar, wordt af wijzend beschikt. Vaststelling heffingspercentage enz. B. en W. stellen voor het heffingspercentage en het aantal te heffen opcenten op de Rijks- inkomstenbelastng voor het belastingjaar 1929- 1930 onveranderd vast te stellen, n.l. vermenig- vuldigingscijfer 2 en 80 opcenten R.I.B. De heer BERK stelt Voor het vermenigvul- digingscijfer te verhoogen en als gevolg van de meerdere opbrengst het aftrek voor levens onderhoud te verhoogen. De VOORZITTER acht dit niet gewenscht. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 3 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren H. Berk en M. H. van Paasse. Benoeming onderwijzeres. De door B. en W. opgemaakte voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School luidt als volgt: No. 1. Mej. W. Veer te Delft; no. 2. Mej. M. J. Rotte te Zie- rikzee; no. 3. Mej. J. Hartensveld te Sommels- dijk. Na in geheime vergadering de sollicitanten te hebben gesproken, wordt bij heropening der vergadering No. 1 der voordracht mej. W. Veer van Delft met algemeene stemmen benoemd. Datum van in functie treding 1 Mei a.s. Wijziging begrooting. Aan B. en W. wordt machtiging verleend tot het doen van enkele af- en overschrijvingen op de begrooting 1928 en 1929. Rondvraag. De heer BERK vraagt of in deze gemeente nog iets is gedaan voor de werkloosheid en of vanwege het Armbestuur dezen winter aan de bedeelden iets extra is gegeven. De VOORZITTER deelt mede, dat door particulieren veel is gedaan, terwijl bovendien bij hem geen verzoeken zijn binnengekomen. Aan de bedeelden is meer uitgegeven dan ge woon. De heer VAN PAASSE vestigt de aandacht op de slechte toegang tot de Achthuizen. De VOORZITTER deelt mede dat B. en W. hebben besloten deze toegangsweg te verhar den met grint. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de VOORZITTER de vergadering. Vergadering van den gemeenteraad van OUDE TONGE op Donderdag 18 April, des v.m. 10 uur. De Voorzitter, burgemeester Van Schouwen, opent de vergadering, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld. Verschillende ingekomen stukken worden ter kennis der vergadering gebracht. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van een der ingezetenen om tegemoetkoming in de kosten voor schoeisel van zijn schoolkinderen. De Landbouwhuishoudschool vraagt subsidie, daar er weer een nieuwe cursus bijgekomen is. B. en W. willen 60geven, de heer Van Schouwen 75.—. Besloten wordt deze zaak nog aan te houden De slagers vragen verlaging der keurloonen. Daar de begrooting reeds vastgesteld is, wordt besloten' daarop thans niet in te gaan. De bijzondere scholen krijgen de wettelijk verplichte vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet. Mej. Dijkstra krijgt eervol ontslag als tweede helpster der bewaarschool, terwijl mej. van Loon als zoodanig wordt benoemd met 6 st. Machtiging wordt verleend tot wijziging van de begrooting 1929. B. en W. stellen voor het salaris van van den gemeentewerkman Stander vast te stellen op 100..De grondslag van zijn pensioen komt dan op hetzelfde bedrag. De heer LOS (S.D.A.P.) wil 20.per week geven en één week vacantie. Het voorstel-B. en W. wordt aangenomen en één week vacantie toegestaan. Besloten wordt B. en W. volmacht te geven in zake aankqop brandkast en den bouw van een kluis. De begrooting is beraamd op 2000. B. en W. stellen voor het heffingspercentage der plaatselijke inkomstenbelasting te verlagen van 3Yi op 2Yi en de opcenten op de Rijks inkomstenbelasting van 1.25 op 100. De heer BEIER (S.D.A.P.) stelt voor met het oog op de mindere man de 1.25 opcenten op de Rijksinkomstenbelasting te handhaven en hetffingspercentage te verlagen op 2. De heer VAN SCHOUWEN (V.B.) neemt een ander standpunt in en wil de verlaging evenredig ten goede laten komen. Het voorstel-Beier wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren Beier, Stoop, v. d. Berg, v. d. Swaluw en Tuns. In de rondvraag wordt behandeld een inge zonden schrijven van den heer Beier betreffende den gemeente-secretaris. B. en W. antwoorden op de desbetreffende vragen, dat het hun onbekend was, dat er een groot aantal ledige drankflesschen van de secretarie zijn afgekomen. Later hebben zij er kennis van gekregen. Het bleek echter, dat dit geen flesschen van sterken drank, doch alleen van bier en spuitwater waren. Bij de vergaderin gen van commissies enz. wordt ook wel bier of spuitwater gedronken, maar niet evenredig aan het aantal flesschen, dat voor den dag ge komen is. Hoeveel flesschen er buiten het ge bruik der commissies zijn te voorschijn gekomen, is B. en W. onbekend. B. en W. hebben be sloten te voorkomen, dat er voortaan buiten vergunning van het dagelijksch bestuur sterken drank op het gemeentehuis gebracht of gehaald mag worden. De heer BEIER zegt niet veel meer over deze zaak te willen zeggen. Er is in gesloten zitting in December van het vorig jaar al genoeg over j. gesproken. De toestand kan echter zoo niet blijven. Spreker geeft den secretaris in over weging een eind aan dat gedrag te maken. Voor dezen heeft hij zich echter niets van de waar schuwing aangetrokken. Het is bekend in Oude Tonge dat er nog steeds drank gehaald wordt en zelfs door de kasteleins worden gebracht. Spr. is er niet zeker van dat het verbod van B. en W. zal nagekomen worden. De secretaris is nerveus en spr. raadt hem aan in zijn eigen belang eenigen tijd rust te nemen in een of ander sanatorium. Spr. stelt voor, dat de Raad er bij den secrtaris op aandringt dezen raad op te volgen. Met 3 stemmen voor (de heeren Beier, Stoop en v. d. Berg) wordt dit voorstel verworpen. De heer FAASSE (S.G.P.) verheugt zich over het besluit van B. en W. Bij commissie vergaderingen werd ook gedronken. De VOORZITTER zegt ter voorkoming van misverstand, dat men bij dergelijke vergaderin gen toch niet geheel zonder drank kan. Daarom maakten B. en W. de reserve „met toestem ming van B. of B. en W.". Wethouder DE WIT (R.K.) zegt, dat op de vergaderingen van B. en W. niet anders dan koffie gebruikt wordt. Spr. vindt het ook het beste, dat alcoholische rommel geweerd wordt. Betreffende een ingenomen schrijven van de familie Stoop over grondovername aan den Ju- lianaweg, zal nader een besluit genomen worden. Dan sluiting. SOMMELSDIJK. GeborenWillempje, d. v. Jilles van Zetten en Jacoba den Engelsman. OverledenMargaretha van Delft, 79 jaar, weduwe van Cornelis Korteweg. MIDDELHARNIS. GeborenGerritje, d. v. C. van Gutp en I. Koppenaai; Johannis, z. v. A. Konings» woud en L. Wittekoek. OndertrouwdC. de Waard, j tn. 28 jaar en W. H. P. M Boekhoven, j d26 jaar. OverledenH. Boer, 61 jechtgenoot van M. Schellius DEN BOMMEL. Geboren Johanna Katharina, d. v. C. Le« gierse en K. LegierseJohanna Antoinette Henrica, d, v. Tb. J. van Vugt en van M. J. Buijs OverledenElizabet Tiggelman, 90 jaren, weduwe van A. B. BomAdriana Borgdoiff, 44 jaren. OOLTGENSPLAAT. Geboren Leendert, z. v. L. J. van Gurp en D. A. DuimMaria, d. v. Arend Vermaat en Hendiika Leijdens Flora, d. v. Cornelis Lan» geweg en Adriaantje Neeltje Kromdijk. OndertrouwdJ. Brants 25 j. en K. M. de Waal 24 j. NIEUWE TONGE. OndertrouwdSteven Jacobus Nagtegaal, j m. 23 j. en Johanna van Dreunen, j.d. 19 j. DIRKSLAND. Geboren Adrianus, z. v B. A van Lenten en A Kasteleijn Jannetje, d. v. J. Doornhein en E. Hameete. HERRINGEN. Overleden: A. Heijblom, 74 jwedn. van M. C. van der Gieze. ZUIDLAND. Tijdvak 1 Maart tot 15 April 1929. Geboren Neeltje, dochter van Anth. Ver» maat en van P. J. LuijtenPieter, zoon van M. Verheij en van M. OosthoekMaartje, d. v. J Vlielander en van Maartje Barendregt. OverledenCentje Zevenbergen, Wed. J. Kabbedijk, oud 81 jaar; Teunis Blaak, Wedn. van M. de Bruin, oud 87 jaarAdriaantje Veerman, Wed. van Andries Molengraaf, oud 66 jaarGeertrui van Rij, echtgen. van H. Stoof, oud 71 jaar; Pietertje van Sintmaartens» dijk, echtgen. van G. Wolters, oud 59 jaar A. Vingerling, zoon van Abr. Vingerling en M. v. d Wacht. RECHTBANK TE ROTTERDAM. FAILLISSEMENTEN. Geëindigd A. Padmos, koopman te Ouddorp. A. L Hobbel, koopman te Middelharnis. M M. E. Downend, wijkverpleegster, te Sommelsdijk. Zaterdag 20 April bij inztt en Zaterdag 27 April bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp, in het Loeemert Akershoek, van A 2 81.90 H.A. is 6 Gem. 42 R. V.M geest» land, te Ouddorp, in het Oudeland aan den Noordweg, kadaster Sectie D No. 964, met uitweg naar den Nieuweweg, in 4 koopen en massa. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van de Heeren Hoogendijk en Karsdorp B. Een huis met schuur en bouwland te Ouddorp, aan het Waterweegje, kadaster Sectie E Nos 357 en 2204, groot 31.40 Aren is 205 RV.M. Dadelijk te aanvaarden. Ten ver» zoeke van den Heer Teunis Akershoek Dz. C. Een huis met grond te Ouddorp, aan den Kelderweg, groot ongeveer 32 Aren is 209 R V M (bewoond geweest door W. van Huizen). Dadelijk te aanvaarden Ten verzoeke van den Heer Jan van Dam Teuniszoon. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping op Dinsdag 30 April 1929, bij Inzet en op Dinsdag 7 Mei 1929, bij Afslag, telkens des avonds 7 uur in 't Hotel de »Har« monie« te Sommelsdijk, van Een Huis en Erf aan de Van Aerssenstraat te Sommelsdijk, thans bewoond door den Heer Cornelis Buijs. Notaris VAN BUUREN. Zoo de Heere wil en zij leven U hopen onze geliefde Ouders en p Behuwdouders en den 22 April hunne 25»jarlge Echt vereeniging te gedenken. Hunne dankbare kinderen, NEELTJE LODDER- Groenendijk. LEENDERT LODDER en Kind CHRISTINA C. MACKLOET- Groenendijk. TEUNIS MACKLOET. 31293 Sommelsdijk, 19 April 1929. :L3SCZ3SXZB^SC33CI Maandag MIDDELHARNIS. Veiling van Donderdag 18 April 1929. Kipeieren 50-53 kg. f 4,50 tot f 4,70 p. 100 st. 58 60 kg. f 5,— tot f 5,10 60 62 kg. f 5,15 tot f 5,35 br 60-62 kg. f 5,30 tot f 5,45 Eendeieren f 4,60 tot f 5,— Gadseieren f 10,80 Boter f 0,83 tot f 0,95 per pond. Aanvoer 34,000 eieren. 22 April a.s. hopen onze geliefde Ouders 31294 en hunne 25»jarige Echtvereenl» ging te berdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen. Nieuwe Tonge, April 1929. Heden vervullen wij den treu» rigen plicht, u kennis te geven, dat na een smartelijk, doch ge» duldig gedragen lijden is over» leden, onze geliefde, zorgzame Echtgenoote, Moeder, Behuwd», Grootmoeder en Dochter in den ouderdom van bijna 74 jaar. Ons van uwe deelneming over» tuigd houdende. 31291 Uit aller naam, A. MOSSELMAN en Familie. Sommelsdijk, 18 April 1929. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden onze innig geliefde moeder, be» huwd» en grootmoeder Wed. van MARINUS KLINK, in den ouderdom van ruim 75 jaar. Woerden C. KLINK, J. A. KLINK-Van loo RIEN Dirksland, W. P DE ROON-Klink D DE ROON Jr. MARIETJE. Dirksland, 17 Aptil 1929, 31282 Voor de zeer vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer betuigen wij onzen hartelijksten dank. Mej. Wed. P. NAGTEGAAL- Van Loo. P. K NAGTEGAAL. 31281 Dirksland, April 1929. We gevoelen ons gedrongen langs dezen weg hartelijk dank te zeggen aan allen, die blijken van belangstelling en deelneming betoonden gedurende de langdurige ziekte en bij het over» lijden van onze geliefde Dochter, Zuster en Tante, Mejuffrouw Inzonderheid danken we den Weled. Zeergel. Heer Dr Kattenwinkel, die haar gedurende 9 jaar liefderijk en met de meeste toewijding behandelde. Namens de familie. Wed. P. BORGDORFF-Trommel, Den Bommel, 20 April 1929. 31279 Voor de vele blijken van deelneming ons be oond bij het overlijden van onzen innig geliefden oudsten Kleinzoon en Neef betuigen wij onzen bartelijken dank. Wed. D. VAN ES—Gelijns, 31280 en kinderen. Oude Tonge, April 1929. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Broeder, Zwager en Oom, den Heer Weduwnaar vat! Mej. Anna van den Boogert, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, 31284 Familie C. VAN MARKENSTEIN. Dirksland, Kralingen, 19 April 1929. WORDT GEVRAAGD een van 14-16 jaar, by I. JOPPE, MFLIS» SANT. 31295

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 5