HlROÏ geneesien,v&tpaaii -huid, Gemengd Nieuws. itrnrnm norat. Verkoopingen. Marktberichten. HOEKTE VOOE VROTTW S3 Voor de Vrouw. Voor de Jeugd» I DU UI Ingezonden Stukken. Zat* a.s. NIET Si m if-'M si: VLIEGTUIG VERDWENEN. De dennenbosschen in New-Jersey en de ge- heele kust tusschen New-York en Norfolk wor den door vliegtuigen afgezocht om sporen tè vinden van een vliegtuig, waarin de millionair uit Rochester T. Raymond met 3 vrienden Vrij dagmiddag opgestegen was. Inwoners van Alan- ta City hebben een vliegtuig in zee zien vallen, welke mededeeling wat tijd en plaats betreft klopt met een bericht van de kustwacht. Het is mogelijk, dat het luchtschip Los Angeles aan de opsporingen zal deelnemen. DE PROMOTIE VAN EEN TRAMCONDUCTEUR. Donderdagmiddag is aan de Boedapester uni versiteit de tramconducteur Jozef Czisa tot doc tor in de rechten gepromoveerd. Czisa werd conducteur om zijn studie te kunnen voortzet ten. Hij trad 's morgens om vijf uur in dienst, om acht uur kwam hij in het college en was 's namiddags weer in dienst. Daarbij studeerde hij 's nachts en behaalde het diploma in vier jaar. De studentenorganisatie Turul zond een eere-compagnie om den conducteur dr. Czisa geluk te wenschen. Ellende onder de Hongaarsche juristen. Aan een artikel in de Nemzeti Ujsag over de ellende onder de Hongaarsche intellec» tueelen ontleent een Boedapester correspond dent het volgende Van de leden van de Boedapester ad coca. tenkamer waren 150 van het betalen van bun lidmaatschap vrijgesteld, aangezien zij zelfs niet in staat waren dit kleine bedrag te be talen, 800 hadden hunne bijdragen van het afgeloopen jaar nog niet betaald, 50 ontvingen voortdurend onderstand, 150 hadden betrek, kingen, die niet in overeenstemming waren met hun wetenschappelijke opleiding, tusschen 150 en 200 werkten als kantoorbediende, 500 tot 600 hadden als advocaat dusdanige in' komsten, dat zij daarvan met hunne gez'nnen nauwelijks konden leven. Bij deze getallen, zei de secretaris van de advocatenkamer tot den redacteur, is natuurlijk geen sprake van diegenen, die 300 pecgö (132 gulden) en meer per maand verdienen en die dus «eene goede posities hebben. Daarbij moet men bedenken, zeide de secretaris, dat de gezinnen gemiddeld uit zes personen bestaan, zoodat f 1452,— 'sjaars eene «goede positie« voor een gezin van zes leden beteekent. Een stad failliet. De ongeveer drie duizend inwoners tellende Saksische stad Glashütte, die al geruimen tijd in financieele moeilijkheden verkeert, heeft faillissement aangevraagd. Na de inflatie bleek dat de industrieele ontwikkeling van de stad haar 'eigen krachten ver had overschreden. De toenmalige burgemeester werd zelfs in zijn functie geschorst, maar een tegen hem inge. diende klacht bleek ongegrond, zoodat van een vervolging werd afgezien. De stad had belangrijke leeningen gesloten en kon niet eens de hiervoor noodige rente opbrengen, zoodat van aflossing natuurlijk in het geheel geen sprake kon zijn. De voornaamste schuld' eischer is de Gemeinschaftsgruppe deutscher Hypotheekbanken. Te Glashütte worden voornamelijk horloges vervaardigd en ook machines. De industrie van de stad is in de laatste jaren voortdurend achteruitgegaan en hierbij komt nog dat Glas» hütte in 1927 door een storm zwaar is geteis' terd. De schade door die ramp veroorzaakt is thans nog niet hersteld. De werkloosheid nam voortdurend toe en het gemeentebestuur zag tenslotte geen anderen uitweg om uit de financieele moeilijdheden te komen dan het aanvragen van faillissdment. Aangezien vol' gens de Saksische gemeentewet slechts zeer weinig gemeentelijk bezit kan worden verpand, hebben de schuldeischers niet veel te wachten, De copie van ingezonden «tukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggeven, Bulten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Geachte Redactie Met heel veel genoegen heb ik in uw geëerd blad van 23 Maart gelezen het Gemeenteraads- verslag van Middelharnis inzake de Chr. U.L.O. school, welke daar staat opgericht te worden. Wij hebben daarin weer kunnen zien, hoe de tegenpartij alles in het werk stelt om met im- moreele actie te Voeren, het ontstaan der Chr. U.L.O. school te verijdelen. Maar wij hebben ook weer mogen ondervinden, dat broeders, welke in de politiek uit elkander gegaan zijn, hier elkander weer terug vinden, om zich vaster aan elkander te klemmen. Mocht het een middel in Gods hand zijn, om zich opnieuw met el kander te vereenigen. Maar, M. de R., als wij zooiets ondervinden van onze Liberale vrinden (misschien zijn er nog wel onder, die zich Christelijk-Historisch) durven noemen), dan behoeven wij daar toch niet verwonderd over te zijn, gezien onzen lan gen schoolstrijd dien wij achter ons hebben. Maar wat mij wel verwondert, M. de R., is hetgeen hier op Melissant gebeurt. Hier wer ken Burgemeester en Wethouders samen met den heer Backer, hoofd der Openbare schosl, om het Chr. onderwijs indirect te benadeelen. Misschien druk ik mij zelf tegenover B. en W. wel wat te sterk uit. Maar dan staat er tegen over, dat ze de voorstellen van den heer Backer niet doorzien, zoodoende zich om den tuin laten leiden door hem. Zooals U wel zult weten, M. de R., is hier in 1928 omstreeks Juni een Chr. Bewaarschool geopend, welke heel best voldoet, ook ten genoege van voorstanders van openbaar onderwijs. Toch waren er nog enkele ouders, die niet konden besluiten hun kinderen naar de be waarschool te zenden, omdat ze dusdanig be werkt werden door den heer Backer. Een ge val is mij bekend, dat een moeder aan het wankelen was, want haar kinderen (tweelingen) werden 4 November vijf jaar en zouden met 1 Mei 1929 nog niet naar de groote school kunnen, zoodoende nog een jaar thuis moeten blijven, omdat op Melissant 1 Mei de nieuwe cursus begint, en de kinderen voor 31 October vijf jaar moeten zijn. Het schijnt, dat de heer Backer daar wat van geroken heeft, en die ouders beloofde, dat h ij er voor zou zorgen, dat die kinderen met Mei toch naar school zouden kunnen. Hij is dan ook met een voorstel gekomen bij B. en W. om den cursus, die hier op 1 Mei begint, te verzetten op 6 Mei, hetwelk door B. en W. is aangenomen. Dat was dus het loon voor den arbeid van het bestuur der Chr. Bewaarschool. In plaats van achting voor een bestuur, dat niet vraagt om subsidie uit de ge meentekas, indirecte tegenwerking. Dat was het loon voor die twee heeren be stuursleden der bewaarschool, welke ook lid van den gemeenteraad zijn, die den heer Van Beek zijn wethouderszetel bezorgd hebben. En zoo zouden wij verder kunen gaan. Bijv. Chr. Zangvereeniging, cursus voorbereiding H. B. S., enz. enz. Waaruit blijjct, dat de heer Backer e. a. probeeren met alle middelen de macht in handen te krijgen, geholpen door B. en W. om hier indirect het Chr. onder wijs te ondermijnen. Ook kan ik niet begrijpen, M. de R., dat er nog ouders gevonden worden in onze ge meente, met heslist godsdienstige begrippen, welke niet graag zouden breken met de aloude beproefde paden onzer voorouders, en toch hunne kinderen naar de Openbare School zen den. Hoe lang nog, dat zij zich blind staren op dien zoogenaamden godsdienst van den heer Backer. Ik herinner mij zelf nog goed. Het was op de jaarvergadering van de vereeniging S. B. Z. alhier, toen hem als voorzitter dier ver eeniging gevraagd wercf door een lid, of Her- kingen ook een dergelijke vereeniging had, hij met een spottenden glimlach antwoordde, dat ze op Herkingen liever elkander uit de kerk vochten, dan een S. B. Z. vereeniging te stich ten. Dus u voelt zelf wel hoe teer hem de gods dienst is. M. de R., ik zou het hiefbij willen laten, hopende, dat bovenvermeld schrijven nog tot zegen mogen strekken voor het Chr. onderwijs^ Bij voorbaat u dankend. Hoogachtend, Een voorstander van een School met den Bijbel. Melissant, Maart 1929. Het was een goede gedachte van de Nedér- landsche Bank, om de disconto-verhooging, welke met ingang van 25 dezer zou plaats vin dén, op Zaterdag j.l. aan te kondigen. Immers toch, daardoor hadden beurs en politiek een dag gelegenheid hunne indrukken te verwerken, en inderdaad dient te worden gezegd, dat dit blijkbaar aan den gang van zaken ten goede is gekomen. Algemeen wordt dan ook als een opluchting gevoeld, dat m$r niet meer steeds met de mo gelijkheid van disconto-verhooging behoeft re kening te houden. Men zou haast zeggen, dat het publiek iets dergelijks liever als een feit erkent, dan dat het in spanning leeft over de al of niet doorvoering daarvan. Verder dient opgemerkt te worden, dat de vrije markt, althans voor zoo ver het beursgeld betreft, reeds lang had reke ning gehouden met de mogelijkheid van dis- conto-verhooging, hetgeen wel tot uitdrukking kwam door de omstandigheid, dat prolongatje over het algemeen reeds tot 5 in sommige gevallen zelfs tot 5)4 was opgeloopen. De disconto-verhooging heeft daarin niet veel ver andering gebracht, zoodat practisch gesproken, de toestand voor de beurs ongewijzigd bleef. Men kan dus feitelijk zeggen, dat het verdwij nen van de onzekerheid, en verder dat reeds geruimen tijd rekening was gehouden met de mogelijkheid van disconto-verhooging,de fac toren waren, welke de uitwerking van de aan zegging van de Nederlandsche bank hebben ge temperd. Met het bovenstaande meenen wij niet te zeggen, dat de toestand ter beurze bepaald guns tig was te noemen. Over het algemeen hebben de verschillende fondsen wel een veer moeten laten, en wij moeten hier in de e'erste plaats wel noemen de rubberaandeelen. Deze afdeeling was over het hlgemeen fusteloos te noemen, hetgeen in hoofdzaak zijn oorsprong vond in de teruggang der prijzen van het artikel, alsmede in de toeneming der voorraden te Londen. Toch schijnt de speculatie nog wel vertrouwen in het artikel te hebben, hetgeen men kan afleiden uit het feit, dat elk aanbod grif wordt opgenomen, zij het dan ook tegen lagere prijzen. Er zijn veel contracten afgesloten, doch aangezien de verwachte stijging te lang uitblijft, zijn er ver schillende posities geliquideerd, welke goed werden opgenomen, echter, zooals reeds gezegd tegen lagere prijzen. Zoo werd b.v. te New- York geconstateerd, dat de omzetten den eerien dag bedroegen 2585 partijen, tegen den vorigen dag 585. Men neemt aan, dat in Kef tweede kwartaal de consumptie de productie verre zal overtreffen. Het verdient wellicht aanbeveling de aandacht van beleggers te vestigen op de buitengewone gelegenheid welke zich thans voordoet om prima obligaties te koopen, en in dit verband zouden wij willen wijzen op b.v. 6)4 Hyp. Oblig. der Verein. Stahlwerke tegen 86)4 6 Deutsche Rentebank a 85)4 of 6 Pruisen tegen 87)4 Al deze'abnormaal lage koersen danken vooral hun ontstaan aan dringend aan bod uit Amerika, dat met eigen hooge geld koersen behoefte meer heeft aan dit hoog ren- deerend buitenlandsch materiaal. Voor den be legger verdienen zulke uiterst lage schuldbrieven in elk geval nog meer de aandacht dan de aan- deelen van diverse maatschappijen, welke mo menteel als koopwaardig worden voorgehouden, want als de eerste scshuldbrieven, mirabile dictu, in moeilijkheden geraakten, zou dat on geveer een bankroet van Duitschland betee- kenen. Hieraan mag men slechts een zeer ge ringe graad van waarschijnlijkheid toeschrijven, daar de gehouden conferentie te Parijs juist bij elkaar kwam om zulks te voorkomen. Op de beurs was verder meerdere aandacht te bespeuren voor Kunstzijde-aandeelen, en voor al was er goede vraag naar Enka's en Maekubee's. De grondstemming is veel verbe terd, daar de leiders van enkele groote onder nemingen zich gunstng hebben uitgelaten over de posibilities van hunne maatschappijen. De prijsverlagingen van kunstzijde, welke hebben plaats gevonden, moesten grootendeels op re kening worden gesteld van de minderwaardige kwaliteiten, vervaardigd door fabrieken, die niet up to date waren ingericht. Men gelooft dan ook wel, dat de kleinere ondernemingen op den duur het niet zullen kunnen volhouden, en er toe gedwongen zullen worden het bijltje er bij neer te leggen. Wat de groote maatschappijen betreft is men in sommige kringen nog steeds over tuigd, dat er ernstige pogingen in het werk worden gesteld om tot samenwerking te ge raken, doch men stuit op enorme moeilijkhe den. Men neemt echter aan, dat in de toekomst op de een of andere wijze samenwerking zal worden verkregen, en dat de betrokken maat schappijen daarvan ituimschoots zullen kun nen profiteeren. Of die toekomstverwachtingen al dan niet in de koersen verdisconteerd zijn, valt buiten onze beschouwing, doch een feit is, dat er vooral voor aandeelen Enka goede koopers in de markt zijn. De berichten uit A- merika omtrent de kunstzijde-aandeelen zijn van een goede strekking, hetgeen stimuleerend werkt. Zaterdag 23 Maart bij inzet en Zaterdag 30 Maart bij afslag, telkens des avonds 6 uur, te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van een nieuw gebouwd huis, met varkens» en kippenhok, te Ouddorp, aan den Dirk Doens« weg, kadastraal bekend in Sectie E no. 2772, groot 28,70 aren of 187'/2 R. V. M, Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer Teunis Tanis Jacobszoon te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 23 Maart bij inzet en Zaterdag 30 Maart bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek van een huis met schuurtje, tuin en bouwland in den polder Oude Oostdijk onder Ouddorp, aan den Noordweg, kadaster Sectie C No. 745, groot 17 Aren 36 Centiaren of 113'/2 R. V.M. De grond is dadelijk te aanvaarden, het huis uiterlijk op 1 Mei 1929. Ten verzoeke van den Heer Kommer de Vogel Janszoon Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 23 Maart bij inzet en Zaterdag 30 Maart bij afslag telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logememt Akerhoek van een huis van twee woningen waarvan één gericht tot winkel, met schuur en tuin te Ouddorp, aan den Nieuweweg, kadaster Sectie E No. 63.14.03 en 1404, groot 4 Aren 29 Centiaren. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer A. W. Moerkerk, te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 27 Maart 1929, 's avonds 7 uur, te Herkingen, ter herberge van D. Grin- wis, veiling; en op .Woensdag 3 April 1929, 's avonds half 7 uur, te Herkingen, ter her- berge van Mej. L. van der Velde, afslag, van: Arbeiderswoning met dijkhofland, erf en grond, te Dirksland, aan den Westdijk van polder Dirksland, kad. Sectie C nos. 632, 633, 634, 642, 702 en 703, tezamen groot 24 Aren 19 centiaren 158 R. V. Maat), ten verzoeke van den heer Jac. Biemond. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 27 Maart 1929, veiling; en op Woensdag 3 April 1929, afslag; beide dagen 's avonds 8 uur, te Melissant, ter herberge van M. van der Werf, van: Een arbeiderswoning met dijkhofland, erf en grond (eeuwigdurende erfpacht), te Melissant, aan den Nolledijk, kad. Sectie A no. 1461, groot 3 Aren 60 centiaren (23)4 R. V. Maat). Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer Jn. Schilperoort. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 5 April 1929 bij Veiling, en op Vrijdag 12 April d.a.v. bij Afslag, beide dagen v.m. 11 uur te Spijkenisse, in het Café „De Keizer", van: 29.47.24 H.A., 64 G. 53 R. V. M. bouw- en weiland, kaderweiland, grient en riet, genaamd de Van Weel polder te Geervliet, aan den Haartelschen dijk, kadaster sectie A No. 378 tot en met 391 en 455, verhuurd tot blootschoof en 31 December 1929. Notarissen LOEFF te Zuidland en VAN DER SLUYS. Notaris AKKERMAN te Ooltgensplaat zal op Donderdag 4 April 1929, des voormiddags ten half elf uur, in Hotel Hobbel te Ooltgens plaat verpachten vijftien percejlen weiland in den Adriaanpolder onder Ooltgensplaat, groot ongeveer 68 gemeten, voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren, ten verzoeke van den Ambachtsheer van Sint Adolphsland. Breeder omschreven bij biljet. Zaterdag 30 Maart bij inzet en Zaterdag 6 April bij afslag, telkens des avonds 6 uur, te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van een huis met schuur en grond te Ouddorp, aan het Doornweegje, Kadaster Sectie E No. 2197, groot 9 Aren 50 Centiaren of 62 Roeden V.M. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer Jan Meijer Janszoon. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 4 April 's namiddags half drie uur te Ouddorp, voor de woning van Jan Meijer Janzoon, aan het Doornweegje, om contant geld, van een koe, een kalf, een geit, stroo, hout, enz Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 4 April 1929, 's avonds 7 uur, te Dirksland, in Hotel Van Den Doel, veiling en op Donderdag 11 April 1929, 's avonds 7 uur, te Dirksland, in Café Ver» meulen, alslag van: Een woon> en winkelhuis, waarin gedurende ruim 30 jaar met succes is uitgeoefend handel in kruidenierswaren, tabak en sigaren, met pakhuis, erf en grond, te Dirksland, aan de Voorstraat en uitkomend aan de Tuinstraat, Kad. Sectie B No. 891, groot 3 Aren 24 Centiaren, ten verzoeke van den Heer H. Zaadnoordijk. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUYS. Op Zaterdag 30 Maart 1929, des nam. 2 ure te Nieuwe Tonge aan de Westerstraat, van eene partij timmerhout als planken, balken, palen, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Dinsdag 2 April, 's nam. 2 uur te Ouddorp, voor de pastorie der Geref. kerk, om contant geld, van meubilaire goederen, ten verzoeke van den WelEerw. heer Ds. Diemer. Notaris VAN DEN BERG, Centi, Velling voor Goeree en Over* flakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 26 Maart. Roode koolf 5,50 per 100 st. f 2,60 k 3,— kg, 1,— a 1,10 14,— k 14,20 0,80 a 0,85 per pond 3,50 per H.L. Peen. Stekuien Savoye kool Boter Uien Aanvoer uien 225 H.L. ROTTERDAM, 26 Maart 1929. Op de heden in ons Veilingslokaal, War« moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer. den de volgende prjjzen besteed 7,30 7,90 Kipeiereni f Idem (klein) Idem extra zw. Eendeieren Ganseieren Middenprijs f Aanvoer 250.000 stuks., DE ROTTERDAMSCHE VEILING 5,30 tot tot tot 6,35 tot lot PASCHEN. Het is Paschen. Met blijdschap kunnen we dat zeggen. Paschen predikt ons blijdschap. Vreugde, omdat Hij, die .voor ons den dood inging, na drie dagen uit het graf verrees. Dat is de groote waardij van Paschen, dat Goede Vrijdag er aan vooraf gaat. Dan hangt Jezus aan het kruis te midden van twee moordenaars. Klagend moet Hij het uitkermen van God verlaten te zijn. Spottend staat boven Zijn hoofd geschreven: Jezus de Nazarener, Koning der Joden. De joden ergeren zich er aan. Dat hun Koning Het is hun een ergernis Anderen een dwaas heid. En als wij alleen op het uiterlijke zien, daar alleen zien hangen een kruiseling, dan kan ook bij ons de vraag rijzen: Is dat, is dat mijn Koning dat aller vaed'ren wensch Maar als ons oog vol geloof zich op Hem richt en we beluisteren na Zijn klagen, en als ook angstige donkerheid Golgotha's top om huld heeft, we beluisteren dan in geloof de woorden: Het is volbracht. Dan weten we wat de waarde van Paschen is. Jezus is niet gebleven in donkere doods- scbaduw, maar na Zijn Werk voor ons geheel volbracht te hebben, verrees Hij uit den dood, stond Hij op uit het graf. Van den dood is Hij niet overwonnen, maar de eindoverwinning over dood en graf is aan Hem. Wel richten we met Paschen nog het oog op het graf. We willen zien de plaats waar Jezus was in den dood toen Hij Gods zonde straf over onze zonden droeg. Maar in het graf zoeken we Jezus niet meer. We weten, dat Hij leeft. En dat is onze blijdschap met Paschen, omdat we weten, dat nu Hij leeft, wij in 't geloof in Hem ook zullen leven. We maken ons niet alleen blijde met de poovere blijdschap, dat er is een ontwaking in de natuur. Neen, Christus is voor ons gestorven, is ook opgestaan en naar Zijn Vader heengegaan, waar Hij nu nog voor ons bidt. Dat is onze echte Paaschvreugde, dat we ons kunnen verheugen in den levenden Heiland. Vervolg BRE1PATROON. 75e toer dubb. omsl., overh., overh. 76e toerr., van de dubb. omsl. wordt 1 r„ 1 av. gebreid. 77e toer r. 78e toerVan den vorigen toer eerst den laat- sten steek op de nieuwe naald overbrengen, eerst overh., dan dubb. omsl., overh., overh. 79e toer r. 80e toer r. 81e toerVan den vorigen toer eerst den laatsten steek op de nieuwe naald overbrengen, dan dubb. omsl., overh. 82e toer r. 83 e toerr. 84e toerals toer 78. 85e toer: r. 88e toer: r. I 91e toer: r. 86e toer: r. 89e toer: r. 92e toer: r. 87e toer: r. 90e toer: r. 93e toer: dubb. omsl., 17 r. 94e toerr. 95e toer: dubb. omsl., overh., dubb. omsl., overh., 13 r., mind. 96e toer r. 97e toerdubb. omsl., overh., 1 r., overh., dubb. omsl., overh., 11 r„ mind. 98e toerr. 99e toerdubb. omsl., overh., dubb. omsl., dubb. mind., dubb. omsl., overh., dubb, omsl., overh., 9 r., mind. 100e toer r. 101e toer dubb. omsl., overh., 1 r„ overh., dubb. omsl., 1 r., dubb. omsl., overh., 1 r., overh., dubb. omsl., overh., 7 r., mind. 102e toer r. 103e toer dubb. omsl., overh., dubb. omsl., dubb. mind., dubb. omsl., overh., 1 r., overh., dubb. omsl., dubb. mind., dubb. omsl., overh-, dubb. omsl., overh., 5 r., mind. 104e toer r. 105e toerdubb. omsl., overh., 1 r., dubb. mind., dubb. omsl., overh., 3 r., overh., dubb. omsl., dubb. mind., 1 r„ overh., dubb. omsl., overh., 3 r., mind. 106e toer r. 107e toer dubb. omsl., overh., dubb. omsl., dubb. mind., dubb. omsl., overh., 5 r.t ovefrh., dubb. omsl., dubb. mind., dubb. omsl., overh., dubb. omsl., overh., 1 r., mind. 108e toer r. 109e toerdubb. omsl., overh., 1 r., dubb. mind., dubb. omsl., overh., 3 r.( dubb. omsl., overh., 2 r., overh., dubb. omsl., dubb. mind. 1 r„ overh., dubb. omsl., dubb. mind. 110e toer: r. 111e toer: overh., dubb. omsl., dubb. mind., dubb. omsl., overh., 18 r., overh., dubb. omsl., dubb. mind., dubb. omsl., overh., 1 r. 112e toer r. 113e toer overh., overh., dubb. omsl., overh., 20 r., overh., dubb. omsl., overh., overh., 1 r. 114e toer r. 115e toer: r. Heel los afkanten. Verder naar verkiezing afwerken door het kleedje om te haken of door een franje langs te werken. M'n beste nichtjes en neefjes 'k Zal maar beginnen met te vertellen dat ik van dezen keer heel wat op m'n hart heb. Het gaat over onzen wedstrijd, dat weten jullie allemaal al want dat had ik al beloofd. En daar heb ik ditmaal toch zooveel over te zeggen. Voor dezen keer mogen jullie weer eens uit kiezen wat je het liefste doen wilt. 'k Zal eerst maar vertellen dat het is een wedstrijd waarbij ge kiezen moogt tusschen het maken van een OPSTEL of GEDICHT. Den laatsten tijd kreeg ik zulke leuke gedicht jes dat ik dacht die knappe dichters en dich teressen zal ik ook maar eens aan het werk zetten bij den wedstrijd. Maar omdat het maken van een gedicht lang niet ieders werk is, daar weet ik alles van, mo gen de nichtjes en neefjes die beter een gewoon verhaal kunnen schrijven dan een gedicht ma ken, weer een aardig opstel maken. Jullie moogt dus kiezen wat je maar het beste kunt een opstel maken of een gedicht. Het opstel mag niet langer zijn dan drie bladzijden van een gewoon schoolschrift. Je mag schrijven waarover je wilt. Nu over de gedichten. Het gedicht mag niet korter dan 6 regels jen niet grooter dan 20 regels zijn. En je mag ook schrijven "waarover je wilt. Alleen wil ik er met nadruk op wijzen dat alles beslist eigen werk moet zijn. Dus niets naschrijven uit een boek of andere krant. En dan nog iets. Terwijl mijn jonge nichtjes en neefjes dit le zen zie ik in gedachten ze al een beetje boos kijken. Als je pas zeven of acht jaar ben dan kun je haast nog geen opstel en zeker geen ge dicht maken, en zou ik nu m'n jonge nichtjes en neefjes geen kans geven om ook eens een mooien prijs te winnen Natuurlijk heb ik daar ook aan gedacht. Die mogen weer net eender doen dan de vorige keer, een GEDICHTJE OVERSCHRIJVEN. En wie dat heel, heel mooi doet kan ook een prijs winnen. Maar dat is voor de nichtjes, die 8 jaar en jonger zijn. 'k Zal eerst het gedichtje maar geven. WINTERPRET, „Holla, jongensdaar is sneeuw 't Is de witte wereld buiten Zoo riep gis'tren buurmans Teeuw Tegen twee, drie,,vier kornuiten. „Kijk eens, Hein, wat ligt zij dik Wie helpt mee, een sneeuwman inaken „Ikriep Piet, en Klaas riep„Ik „Ikzoo riepen al de snaken. „Komt, de sneeuw nu opgetast, Flink die aan elkaar verbonden Zet den kerel stevig vast Ha, daar staat hij. ongeschonden Beenen, armen heeft de guit, Wel wat recht, maar fiksch en krachtig Kijk, hij zet de borst vooruit, En wat staat zijn hoedje prachtig Met zijn oogen, zwart als roet, Staat hij naar het Oost te turen, Net of hij bereek'nen moet, Of de winter lang zal duren. 'k Hoop het waarlijk, beste vrind Ze is gezond, die frissche koude En alleen de lafaard vindt, Dat hij haast bevriezen zoude. Ziezoo nu weten jullie het boven de 8 jaaf mogen jullie kiezen tusschen gedicht of opstel. De nichtjes en neefjes die 8 jaar of jonger zijn schrijven dit gedichtje keurig over. Allen maken gelijke kans voor een prijs. Dat zal ik zoo eerlijk mogelijk trachten toe te wijzen. De beste inzendingen zet ik weer in de krant dat hebben we al meer gedaan. Voor den wedstrijd mag het papier maar aan één kant beschreven worden. Alle inzendingen moeten vóór Vrijdag 26 April ingezonden worden aan het gewone adres TANTE TRUUS Bureau „Maas- en Scheldebode", SOMMELSDIJK. Nou nog over een voornaam ding. De prij zen Eerste prijs is een heel mooie schrijfcasette. Verder een gezellig spel. Een mooie tasch. En een paar boeken. Dat is nog al wat hé 1 Ziezoo nu geloof ik'heusch dat ik uitverteld ben. Doe jullie maar goed je best. In de vacantie heb je er moo den tijd voor. Wie nog iets te vragen heeft kan mij dat na tuurlijk altijd doen. Dag kinderen. Een prettige vacantie allemaal. TANTE TRUUS. Ingezonden door Riek P. te Numansdorp t Klein Wimpje en klein Jantje, Die zaten in een wei, Die zaten daar te praten. Te praten met z'n bei. Wim zeiik wordt matroos, zeg, Ik ga al vroeg op zee, Dan klim ik in de masten. Toe, ga je met me mee Dan moet je zooveel werken, Ik dank je, ik blijf hier Bah, wil jij altijd zitten, Wel nou. wordt dan koetsier. Ingezonden door Pieter A. L. te Melissanfs Ik kreeg als prijs uit 't raadselhoekje, Zoowaar een mooi en prachtig boekje. Het boekje „Toen de ster verscheen", Met mooie prachtband er om heen. Een prijsje, dat geen cent mij kost, Alleen drie raadsels opgelost. Dus nichten neef van Oost tot West, Ik roep u toe doe ook uw best, Om ook de Raadsels op te lossen, Het zal u weinig moeite kosten. U wordt er heel mooi voor beloond, Dat heeft Tante Truus aan mij getoond. Ml T' "f Correspond Probleei struikelenj op def ou is 1. Kin paard op] ging 2. 1 en zichzel niet, aangj niet moge 1. 1 interferentj 1. 1. Een zv inhoud nl een derdft verleidingl alleen zet is heel moei| Problee auteur met heel I de sleutel geeft. De 1. 1. 1. 1. Deze li looper hif 2. Dc7 hij de wil Een heel| auteur, het bij meerdere I Wit: f5 en h6 Zwartl Wit gj Oplosq De sta Men toetreden 57) „Ja eil maar he' zou bezi len bew; lijk zijn.J Daar haar stei „Watl „Je wel, dat Hans eenigzii een jond „Hoe.. „Mijn Ik weetl „Wie „Nieq heeft hi niemanq doen. vrouw, Lia te Hans tijd zei. scherpe! gelijk. „Ma<j ontschu „Zek dat anti is wel ook Gtj Lia eer komt echtgen

Maas- en Scheldebode | 1929 | | pagina 2