JROL HOGFBKIiECHÏ EEB ARBEIDER WONING, [en lialueHl Spruiten HiM geuran coöp. loersnleenbanH IIOORDEELIfi UITVOERING FILIIUIUIfl Advertentiën. Automatische Breimachine. De actie der Anti-Rev. Kamerfractie voor Zondagsrust bij de Spoorwegen VerkoopingenL Correspondentie. Net Meisje, Tweede Knecht Tweede Knecht Schildersknecht 1 goed uierkpaard1 Prieiingwagen mettoeiieiiGoren, ais nieuw1 goede Drieuiieishar; 1 ijzeren en 1 houten Egge; 1 saianspioeg en 1 Sleeper. Zaaischokkers N. S. F. Toestel NAAIMACHINES ooslpltin B, lel. 56314, ROlMm OUDDORP Plaatselijk Nieuws. LENA SPRINGVLOED, ADRIANUS STOLK, D. A. KWAK, of flink halfwas TE KOOP: Dr. ten CATE, AFWEZIG. TE KOOP: le nabouw Mansholt P. VAN ES Z. VAN DEN DOEL J. NAGTEGAAL Jz. Stad aan 't Haringvliet Houders van spaar- en voorschotboekjes worden verzocht deze ter coniróle en bij schrijving rente ten kantore der bank in te leveren in het tijdvak 17-21 December, des n.m. van 6-8 uur. HET BESTUUR. WINKELIERS!! HËETMAN Steeds is van Anti-Rev. zijde aangedrongen voor beperking van den treinenloop op Zondag. Zoo ook thans weer bij de behandeling van de begrooting van Waterstaat. Het Voorloopig Verslag zegt o.m. Sommige leden drongen er op aan, dat de Zondagsrust en -heiliging bij de spoor wegen strikt in acht zal worden genomen. Zij hadden bezwaar tegen goedkoope extra- treinen op Zondag en merkten op, dat ook van arbeiderszijde daartegen geprotesteerd is, omdat daardoor het personeel meer Zondags dienst moet verrichten. Deze leden vroegen of de Minister een opgave wil doen van het aantal goedkoope en andere extra-treinen, welke in het afgeloopen jaar op Zondag ge- loopen hebben. Bij het openbaar debat zeide de heer Smeek: Ik erken, dat de quaestie van de Zondags rust bij de spoorwegen een buitengewoon moeilijk vraagstuk is. Men heeft daarbij in de eerste plaats rekening te houden met ze kere internationale eischen. Ook zal niemand kunnen ontkennen, dat er noodzakelijke reizen zijn, waarvoor gelegenheid moet worden ge boden. Nu is er in ons land het een en ander bereikt, dank zij den voortdurenden aandrang, die in de Staten-Generaal van de rechterzijde is geoefend. Toen een paar jaar geleden de Oostenrijksche bondskanselier ons land be zocht, sprak hij zijn verbazing er over uit, dat terwijl in het algemeen op het Europeesch continent des Zondags meer treinen loopen dan op werkdagen, dit hier te lande juist andersom is. Ik wijs daarop, omdat het van zekere zijde dikwijls voorgesteld wordt alsof ten aanzien van dergelijke punten door de rechterzijde nooit iets is bereikt. Een der gelijke voorstelling is met de feiten in strijd. Op het punt der Zondagsrust, zoowel bij de spoorwegen als bij de post en bij verschil lende andere Staatsdiensten, is in den loop der jaren veel verkregen. De tijd, waarin de heer Groen hier moest pleiten voor meer Zondagsrust bij de post en hij werd uitge lachen en bespot, waarin men lachend in overweging gaf het geheele vraagstuk op te lossen door alleen Joden aan te stellen als brievenbestellers, die tijd ligt gelukkig achter ons. Ik heb echter met groot leedwezen gezien, dat wij in de laatste jaren weer wat dreigen te verliezen van hetgeen wij hadden gewon nen. Ik denk speciaal aan het punt van de goedkoope treinen, waarover reeds gespro ken is. De Minister wijst er op, dat men „op den eenigen uitgaansdag", dat is dan de Zondag, het publiek de gelegenheid moet bieden met den trein te reizen, zal dat publiek niet ge bruik maken van autobussen en dergelijke vervoergelegenheden. De uitdrukking „de eenige uitgaangsdag" zal de Minister zelf wel minder gelukkig achten. Men kan dat niet zeggen, zeker niet meer in den tegenwoordigen tijd, afgezien hoe men over den Zondag denkt. Maar in den tijd van den vrijen Zater dagmiddag en van allerlei andere gelegen-'* heden tot uitgaan, die men heeft, kan men zeker niet in een officieel stuk zeggen, dat de Zondag de eenige uitgaangsdag is voor het publiek. Ik erken overigens, dat in dat betoog een punt ligt, waaraan aandacht is te schenken, maar de Minister verliest uit het oog, dat er verschil is tusschen hetgeen een particuliere onderneming doet en hetgeen de Overheid op de een of andere wijze moet toelaten, of niet kan verbieden, en de han delingen van een bedrijf, waarvoor de Over heid zelf verantwoordelijk is. De Minister is een te goed theoritucus om niet onmiddellijk te voelen, dat hier een prin cipieel verschil is. De Overheid kan in een land als het onze, rekening houdende met wat de Schrift noemt hardigheid des harten, niet alles verbieden, wat op zichzelf door haar verkeerd wordt geacht, maar het vraagstuk komt principieel gansch anders te staan bij een bedrijf als de spoorwegen, waar de Over heid zelf direct verantwoordelijk voor is, waarop zij direct invloed kan uitoefenen. Daarom is de Minister van dit vraagstuk niet af met een verwijzing naar de autobussen. Hier zijn andere dingen in het geding, waar aan hij ernstig aandacht moge schenken. Ik hoop dan ook, waar een beperking mogelijk is, dat de Minister die zal doorvoeren en dat hij zijn taak als Overheidspersoon wel in het oog zal vatten. „De Standaard" schrijft hierbij Het is zeer zeker van belang, dat overwogen wordt, in hoeverre de concessie voor het auto- busverkeer aan de eerbiediging van den Zondag zoude te binden zijn. Door den heer Duymaer van Twist werd nog verklaard In de Memorie van Antwoord zegt de Mi nister, dat in 1928 op Zondag niet minder dan 44 goedkoope treinen hebben geloopen. Ik zou nu willen vragen: door welk beginsel wordt hier de Minister geleid, en op welken grond ontneemt hij hier aan het personeel zijn Zondagsrust Kan de Minister aan dien toestand niets veranderen, beschikt hij daartoe niet over de macht, laat hij het dan open en rond in de Kamer mededeelen. Maar, voor zoover mij bekend is, heeft de Minister vol doenden invloed om de goedkoope treinen op Zondag te weren. Hij begrijpe, dat hij door zij medewerking tot het laten loopen van goedkoope treinen op Zondag, in nog erger mate dan anders het geval zou zijn, de_ Zondagsontheiliging in de hand werkt. We zullen hopen, dat deze actie eenigen invloed ten goede moge hebben fUMVUM* Ruwe Huid Schrale Lippen Doqzcd JO-60 90 ct. Tubt SO ct. Bij Apotb. ca DrogWto Mededeeling wordt gedaan van de opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger op 7 December 1928, waaruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen 53212.05Yi en de uitgaven 51436.62, zoodat in kas was en moest zijn 875.43. Eenparig wordt nader voorloopig vastgesteld de gemeenterekening over het dienstjaar 1927 zulks in verband met de opmerking van heeren Ged. Staten - betreffende het ontvangen bedrag ad 83.61, wegens te weinig genoten Rijks vergoeding over 1926, welk bedrag in de re kening over het dienstjaar 1928 moet worden geboekt. Besloten wordt wederom voor de Openbare Lagere School de bij art. 195, 2e lid der Lager Onderwijswet 1920 bedoelde vrijstelling van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen te vragen tot 1 Ja nuari 1931. Besloten wordt met ingang van 1 Jan. 1929 toe te treden tot de vereeniging van Neder- landsche gemeenten. De kosten van het lidmaat schap bedragen 25.terwijl een entrée-geld van 2. per 1000 inwoners verschuldigd zal zijn. Voorlezing wordt gedaan van een schrijven van het gemeentebestuur van Middelharnis dd. 7 November j.l., daarbij mededeelende, dat het bekend zal zijn, dat een of meer kinderen uit deze gemeente deelnemen aan het uitgebreid lager onderwijs, dat van gemeentewege aldaar gegeven wordt. Het komt h. i. billijk voor, dat ook de buiten gemeenten eene bijdrage verleenen en verzoeken daarom beleefd de medewerking te verleenen tot het tot stand komen eener gemeenschappe lijke regeling te dier zake en in beginsel daar toe te besluiten en kan dan later omtrent de voorwaarden der regeling overleg worden ge pleegd. B. en W. stellen voor hierop nog geen be slissing te nemen, en eerst willen weten hoeveel per leerling door de gemeente zal moeten wor den betaald. Hiertoe wordt eenparig besloten. Machtiging wordt verleend tot wijziging der gemeentebegrooting'dienst 1928. B. en W. vragen een crediet van 0.05 per inwoner voor een deskundig onderzoek betref fende de electrificatie voor Flakkee. De heer C. J. LODDER zegt hiertegen geen bezwaar te hebben, als ze dan nu maar flink opschieten. Wordt éénparig goedgevonden. Ten slotte stellen B. en W. voor de jaar wedde van den tijdelijken onderwijzer aan de O. L. School, de heer Rottier, die met ingang van 1 Jan. e.k. in functie zal treden als assis tent op een wedde van 500.—, met 200.— te verhoogen. De VOORZITTER zegt, dat de functie van assistent hoogstens duurt tot 1 Januari 1930 en vermoedelijk wel met 1 Mei 1929 zal komen te vervallen. De heer TROOST kan zich voorloopig met het voorstel wel vereenigen, mits het assistent schap slechts duurt tot 1 Mei, daar hij anders een hoogere wedde noodig en billijk oordeelt. De VOORZITTER zegt, dat we alsdan nog kunnen zien. Wordt met algemeene stemmen besloten het salaris van den assistent nader te bepalen op i 700.-. Dan sluiting. SOMMELSDIJK. De oudste ingezetene de zer' gemeente, de heer R. Dijkers, werd Woens dag 12 December 1.1., 91 jaren. D. mag zich in een redelijken welstand verheugen. Deze week stonden bij den correspondent der Arbeidsbemiddeling dezer gemeente 5 werk zoekende landarbeiders ingeschreven. De heer A. de Korte te Wolfheze is ge slaagd voor klerk le klasse, niet voor klerk, zooals reeds gemeld was, dit examen had de heer De Korte reeds in 1921 afgejegd. MIDDELHARNIS. Bij den kolenbond „Ons Belang" zijn tot bestuursleden herkozen de hee ren J. Boeter en J. van der Meijde en tot com missaris de heer M. van Eek. Voor de veldvruchten besteedt men thans voor eigenheimer aardappelen 2.25, voor King Edwards 2.75 de 70 kilo, uien 6.50, koepeen 1.20 de 60 kilo. Handel tamelijk. De meisjesvereeniging „Bidt en Werkt" alhier, hield Dinsdagavond haar jaarlijksche uit- deeling voor kleedingstukken.Men begrijpt als er uitdeeling is kan er niemand worden toegelaten om zoo maar eens te komen kijken, toch zouden we willen dat werd gezien met hoeveel blijd schap en dankbaarheid de door de vereeniging vervaardigde kleedingstukken worden in ont vangst genomen. Het werk der vereeniging is zoo noodig, dat blijkt hier wel uit dat in den begin van den winter al vaak gevraagd wordt naar den datum van de uitdeeling en ook dat velen steeds vra gen op de lijsten te worden geplaatst. De jon ge meisjes der vereeniging geven graag een avond in de week om het goed te naaien, maar nu komen zij in den loop dezer week of de volgende week overal weer eens aankloppen of gij uwe gave wilt geven opdat er weer voor raden gekocht kunnen worden om in het nieuwe jaar weer met het werk te beginnen voor de volgende uitdeeling. Laat toch niemand de lijst afwijzen. Het werk der vereeniging is zoo drin gend noodig. De meisjes zullen wel veel naaien maar daartoe is noodig veel goed een vanzelf eerst veel geld. N STAD AAN 'T HARINGVLIET. Zaterdag 15 Dec. des v.m. 10 uur zal worden aanbesteed het schuren der straten in deze gemeente. De prijzen der veldvruchten waren deze week als volgt: aardappelen 2.40 en uien 6.50 per H.L. DEN BOMMEL. Maandag j.l. brachten de Beiersche toeristen weer een bezoek aan deze gemeente en traden 's avonds in het gymnastiek lokaal der O. L. school voor een groot pu bliek op. Op 20 December a.s. zal des avonds in het gymnastieklokaal der O. L. school een lezing met lichtbeelden gehouden worden over de zending der Joden in Palestina. Voor de aardappelen wordt in deze ge meente besteed 2.30 per H.L., uien 7.50 per H.L., peen 0.90 per H.L. OOLTGENSPLAAT. Door het groote succes dat de Beiersche toeristen alhier met hun eerste concert behaalden, wordt door hen wederom een concert gegeven op Maandag 17 December in hotel Hobbel. Door den gemeente-veldwachter Jordaan is proces-verbaal opgemaakt tegen C. A. B. wegens het doen slachten van een varken zonder slachtbewijs, alsmede tegen den slager J. R. als medeplichtige, Naar men verneemt is door Dr. J. Endtz ontslag gevraagd als gemeentegeneesheer tegen 15 Maart a.s. Verslag van de jaarvergadering der J. V. „Obadja" in de Christelijke School, op Woens dag 12 December. De voorzitter, Ds. de Lange, opent de ver gadering met gebed. Daarna wordt gelezen Deut. 10 en Rom. 12. Na een welkomstwoord naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte, verkrijgt de secretaris Pieterse het woord voor een uitge breid jaarverslag. Er werden 91 onderwerpen geleverd, t. w. Gewijde Geschiedenis 29, Ge loofsbelijdenis 10, Schriftstudie 9, Kerkgeschie denis 9, Maatschappelijke onderwerp 9, Vader- landsche Geschiedenis 7, Antirevolutionaire be ginselen 6, Organisatie 5, Vrij onderwerp 4, Letterkunde 2, Eeredienst 1. De peningmeester G. van Kempen doet ver antwoording, waaruit blijkt dat een batig saldo aanwezig is. Uit het verslag van den bibliothecaris H. van Kempen blijkt, dat men een goede bibliotheek bezit. Veel boeken werden aangeschaft. Hierna wordt een onderwerp geleverd door K. Buth, Gewijde Geschiedenis, over den Pro feet Jona. Op dit uitgebreid onderwerp werd door een 5-tal sprekers het woord gevoerd. Hierna pauze en tractatie. Vervolgens een voodracht door J. van Put ten, getiteld: „Een trouw dienaar". (Episode uit de Fransche Revolutie). Thans verkrijgt H. van Kempen het woord, welke behandeld art. 1 van het Anti-Rev. Pro gram. Een viertal personen nemen aan deze bespreking deel. Hierna worden felicitaties overgebracht door Mej. Krijntje Buth namens de M.V. „Bid en Werk", door Nico Braber namens de K.V. door Witvliet namens de J.V. te Sommelsdijk. Ook wordt een schriftelijke felicitatie voorge lezen van de J.V. te Den Bommel. Pauze en tractatie. Onderwijl wordt een lied gezongen dgor dé dames Buth en Mej. J. Beijer, getiteld: „Roep stem Kerkklokketoonen. Hierna wordt het Bondslied gezongen. Door D. van Kempen wordt dan een voor dracht gehouden, getiteld: „De brave zoon". Ten slotte wordt door A. van Kempen be handeld Artikel 16 der Geloofsbelijdenis, waar over ook weer besprekingen plaats hebben. Daarna zingen Psalm 105 vs. 5. Na een ernstig slotwoord van Ds. de Lange sluit Zijn Eerw. de vergadering met dankge bed. OUDE TONGE. Een chauffeur van P., auto bedrijf, kwam met zijn auto in botsing met de wagen van Van Sch. Beide wagens liepen mate- rieele schade op. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. J. Noordijk heeft zijn huis met schuur on dershands verkocht aan J. Pollemans Rz. alhier. Bij een publieke aanbesteding van keien voor rekening van de gemeente waren J. v. d. Vliet en W. de Rooijen de laagste inschrijvers om te varen, en A. Tuns de laatste inschrijver om ze te lossen. Alhier worden aardappelen, die voor het binnenland afgekeurd zijn, opgekocht voor 2. per 70 K.G. voor het buitenland. J. Heestermans heeft een broodbakkerij aangekocht te Tholen (Z.) In de afgeloopen week werden alhier aan gevoerd 1620 H.L. aardapelen, 1043 H.L. po ters, 3975 H.L. uien en 848 H.L. koepeen. NIEUWE TONGE. De prijzen van de veld vruchten loopen weer omhoog. Voor de uien besteedt men alhier 6.75, voor de peen 1.10 en voor de aardappelen 2.25 de H.L. De uienhandel is levendig. Mej. Tr. Holleman Jd. alhier is benoemd tot verpleegster in het Sanatorium „Oranje Nas- sauoord" te Renkum. Door dhr. P. de Gast alhier is vergunning gevraagd tot het bouwen van een woonhuis te Battenoord. J.l. Dinsdag werd vanwege de Groene Kruis-afdeeling alhier vertoond de film der Ne- derlandsche Centrale Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose. De zaal van het Weeshuis was geheel gevuld. Op zeer duidelijke wijze werd het levende beeld, de t.b.c., hare gevolgen en bestrijding voor oogen gesteld. De film is mooi om te zien en de aanwezigen zullen zeer zeker geen spijt hebben dezen avond voor de film beschikbaar te hebben gehouden. Een opwekking voor andere Groene Kruis- afdeeling om de film aan hare leden te ver- toonen, zal wel overbodig zijn. De verlichting en vertooning, waarvoor de heer K. Witvliet te Middelharnis zorg draagt, laat niets te wenschen over. Een woord van dank is hier wel op zijn plaats. Het gemeentebestuur besloot tot demping van de sloot, loopende langs den Noordel. Ach terweg alhier. Dit besluit zal in een dringende behoefte voorzien. DIRKSLAND. Verleden week werden van uit deze gemeente verscheept 8420 balen uien, 5200 balen peen en 2300 H.L. aardappelen. Tegen een schipper van hier is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der al gemeene politieverordening. Op de wekelijksche beurs besteedde men voor de veldvruchten als volgtuien 6.25, aardapoelen 2.25 en peen van 0.90 tot ƒ1. per H.L. MELISSANT. In de vacature van raadslid, ontstaan door het overlijden van den heer J. Sieling, is wegens niet aanneming der benoe ming door den heer W. Keur, benoemd ver klaart de heer J. de Bonte. HERRINGEN. De laatste suikerbieten zijn deze week aan de haven alhier verscheept voor de Coöperatieve fabriek te Dinteloord, zoodat de bietencampagne voor 1928 weer tot het ver leden behoort. Vorige week werden van hier verscheept 1203 balen uien. Peen werden niet verzonden. Door eenige jonge dames wordt dezer dagen gecollecteerd langs de huizen der inge zetenen om gelden te verzamelen, ten einde de leerlingen der Zondagsschool met het a.s. Kerst feest te onthalen. Bij het verrichten van landarbeid had de arbeider O. het ongeluk zich dermate te be- zeeren, dat hij zijn werkzaamheden moest sta ken en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. STELLENDAM. Dinsdag j.l. zijn de vaar tuigen S.L. 25, schipper J. D. van Es, en S.L. 14, schipper J. van Soest Pzn., op de Hinderribben gestrand. Door het hijschen van de noodvlag, werd dat opgemerkt door andere visschersvaartuigen, welke spoedig hulp ver leenden. Het mocht den schipper Joh. van Dam S.L. 48 gelukken de S.L. 25 af te brengen, en schipper Jan van Dam S.L. 11 de S.L. 14 af te sleepen. De heer L. v. d. Velde, die Dinsdag avond als gewoonlijk zich naar de inwaterings- sluis begaf, kwam bij 't beklimmen van een steenen trap in den dijk door de gladheid te vallen, en daarbij de wijsvinger van zijn linker hand te breken. De geneeskundige heeft deze gezet. OUDDORP. Door den jachtopziener Visser is tegen iemand proces-verbaal opgemaakt we gens jagen op verboden terrein. T abaks ver gunningen Het vergunningsrecht ten bedrage van vijf gulden voor het jaar 1929 moet betaald worden vóór 20 Januari aanstaande. Bij deze betaling moet de bedrijfsvergunning (gele kaart) worden meegebracht om daarop kwitantie te ontvangen. Bij niet tijdige be» taling wordt tot vervolging overgegaan waar» door extra kosten verschuldigd worden. Bij stakiDg van het bedrijf moet hiervan voor 1 Januari aanstaande schriftelijk kennis worden gegeven aan een rijksontvanger, anders is ook voor 1929 het vergunningsrecht ver» schuldigd. Op Maandag 17 December 1928, des nam 1,30 uur te Melissant aan het tramstation van een groote partij timmerhout, als planken, latten, balken, delen, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 18 December 1928, des nam, 1,30 uur te Herkingen aan de Kaai, van een groote partij timmerhout, als planken, latten, balken, delen, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 21 December 1928, des nam. 1,30 uur te Sommelsdijk aan de Kaai. van een groote partij timmerhout, als planken, latten, balken, delen, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 22 December 1928, des nam. 1,30 uur te Nieuwe Tonge aan de Kaai, van een groote partij timmerhout, als planken, latten, balken, delen, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Wegens plaatsgebrek moesten enkele stukken overstaan tot ons Dinsdag.nummer, w.o. het verslag van het in gebruik nemen van het kerkgebouw der Geref Gem te D'rksland, en het ingezonden stuk van het B-stuur der Werkliedenvereeniging »Door Eendracht Ver» betering# te Nieuwe Tonge. Tot onze groote droefheid over» leed ds een langdurig lijden onze zorgzame Moeder, Behuwd» en Grootmoeder Weduwe van IJsbrand Nelis, in den ouderdom van 75 j*ren en 8 maanden. 30803 Namens de familie, C. NELIS. Sommelsdijk, 14 December 1928. Voor de zeer vele bewij» zen van deelneming ons betoond gedurende de ziekte eD het overlijden van onzen innig geliefden Man en Vader betuigen wij onzen bartelijken dank. Wed. A. STOLK—Buth. Dirksland, December 1928. 30791 Voor de vele bewijzen van lüpl^r deelneming ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Zuster en Tante, Mej. betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, R. P. KWAK. Melissant, December 1928. 30804 Mevr. KOERT, Hoflaan, Middelbar» nis, vraagt wegens huwelijk der tegen» woordige, tegen Mei een voor dag en nacht. 30792 Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd een liefst Vader en Zoon bij J. KOER T. Stad aan 't Haringvliet. 30787 Met 1 Maart gevraagd een flinke Liefst klein gezin. Bij G J.hUIHD Az onder SOMMELSDIJK. 30784 GEVRAAGD met Maart a s. een AdresJ. M. VAN DIS, Achthuizen. 30801 BIEDT ZICH AAN tegen 1 Maart klein gezin, P.G. Liefst buis en tuin disponibel Ook genegen tot voorman» schap. Adres No. 30800 Bur. v. d. Blad. GEVRAAGD 1 Januari 1929 een bekwaam bij K. H BIESHEUVEL, Telefoon 12, Nieuwenhoorn. 30797 TE KOOPeen zoo goed als nieuwe te bevragen bij J. VAN DER WENDE, De Ruijterstraat, Middelharnis. 30793 Adres: K. A. VAN BEEK, Me» lissant 30786 Speciaalarts voor Spijsverterings Rheu» matische en Zenuwziekten, is van 20 tot en met 26 December Eendrachtsweg 65, Rotterdam. 30802 Wegens sterfgeval UIT DE HAND TE KOOP» Te bevragen bij Wed. K. GRINW1S J.K.Thz., Dorpsweg, Ouddorp. 30780 goedgekeurd door de H. M. v. L. met 9 punten. 30809 Landbouwer, OOLTGENSPLAAT aan huis met de 30805 Battenoordschendijk, Nieuwe Tonge. Alvorens U tot aanschaffing van een RADIO overgaat, vraagt eerst kostelooze demonstratie met een en gij zult overtuigd zijn, dat dit toestel U in alles het beste lijst. 30806 Beleefd aanbevelend, Kadlohandel NIEUWE TOmGE Ziet U overal eens goed, en vergelijk dan onze prijzen. Van ouds het goed» koopste adres. Degelijke garantie. Ruime sorteering, diverse modellen. vER. AL E U L N s Naaimachinehandel, Kipstraat 42, Rotterdam. REPAREEREN. - INRUILEN. 30808 Waarom toch langer sukkelen met Uw boekhouding en Uw belastingen? Vraagt inlichtingen betreffende de eenvoudige administratie voor kleinere winkelzaken. 30790 0 Geen studie; geen vreemde in uw administratie en een zuivere boekhou» ding, ook voor de belastingen. B. VAN DIJK Bzn., Administratiekantoor, Spijkenisse. Op VRIJDAG 21 December a.s. nam. 2 uur, zal door ondergeteekende namens den heer J. DUIJM worden AANBESTEED aan de Jullanastraat te Oude Tonge, in perceelen en in massa. Bestek en teekening zijn vanaf Don» derdag tegen betaling van f 2,—franco per post f 2,20 te verkrijgen bij onder» geteekende. 30785 C. SMEETS, Achthuizen. zijn de prijzen van GOUD, ZILVER, DOUBLÉ, HOR» LOGES, KLOKKEN, bij te geven door O G. K. op DONDER» DAG 20 DEC A S. in de Oude School. Aanvang 7 uur. ENTREE 50 CENT Opgevoerd zal worden (WATT en >/2 WATT) Vroolijk spel van gijn en nonsens in 4 bedrijven. Kaarten verkrijgbaar bij C. DE MOOIJ.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 4