Ruwe Huid PUROL Net Meisje DE KRACHT Advertentiën. Gemeenteraad. Posterijen. Burgerlijke Stand. *emengxf Mieuwr, M arktberichten. TIMMERMAN HOOFDKNECHT VRACHTAUTO zwarte Ruin-Hit D a nkbetuiging. W. LUGTHART Gevestigd H. HARTMAN, DRAiSiM-vANVMKENBURG'S-- e -iLEVERTRy Laad- en Tuinbouw. Ondertrouwd BESCHIER VISKIL KZN. MARIE KNAPE AD. ijk Ondertrouwd D. HOEK Cz. en A. VAN SETERS Md. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden, bij de Opening van onze nieuwe Zaak, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Fa. E. HARTOGS Zn. Vleeschhouwerij en Spekslagerij, annex fijne Vleeschwaren. Pontonniers te Gorinchem H. van Kempen 1 10 Maart 7de Reg. Veldartillerie, 1ste ploeg, Bergen op Zoom H. A. Bom, J. W. Duijm, J. Koene, H. H. Landheer, L. A. van Nieuwen- huijzen, T. van der Veer, J. Vervloet, 1625 Maart 14e Reg. Inf. te Bergen op Zoom A. J. Langeweg 110 Sept. 7e Reg. Veld-Artillerie Bergen op Zoom W. A. van Kempen 110 October 7e Reg. Veldartillerie te Ede, aange wezen voor opleiding officier D. Moerenhout en W. Roos 1 10 Oct. 14e Reg. Inf. Middel burg. Aan het bestuur van de IJsclub alhier is door den Minister vergunning verleend om de zen winter gebruik te maken van de gracht rond het Fort Prins Frederik. Het jaarlijksche straatschuren zal dit jaar plaats hebben op Vrijdag 21 December a.s. Ingevolge een vroeger genomen raadsbe sluit is men begonnen met het dempen der sloot aan het Weespad. Woensdag gaven de Beiersche toeristen een welgeslaagd concert in het Hotel Hobbel. Het werd geopend en gesloten met het Wilhel mus. Het dempen van den Kerksingel en het aanleggen van de plantsoenen en de afrastering is nu geheel in orde. Het is een goede en ook een mooie verbetering. OUDE TONGE. Bij A. V. ontstond een be gin van brand, hetwelk door spoedig toegescho ten hulp gebluscht werd. Dinsdagavond j.l. werd er bij de politie aangifte gedaan door een persoon uit de Lang straat dat hij was aangerand aan den ouden dijk door twee hem onbekende personen. Ge noemd persoon had voor rekening van ver schillende menschen duizend gulden ontvangen. schrale lippen en gesprongen handen verzacht men direct en geneest men spoedig met Doos 30, 60, tube 80 ct. Van den heer W. O. alhier. Later in den avond bekende hij dat de geheele aanranding een ver dichtsel was en dat hij het geld verstopt had. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. NIEUWE TONGE. Rectificatie. In ons j.l. Woensdagnummer werd vermeld dat de heer G. Camphens het perceel bouwland bij het tramstation onderhands heeft overgenomen van den heer W. van Eesteren. Dit is bij vergis sing onjuist opgegeven. De heer van Eesteren heeft het n.l. overgenomen van den heer Cam phens. Prijzen der veldvruchten Uien 6.—, Peen 1.en aardappelen 2.30 per H.L. De handel is levendig. De heer A. D. van Amsterdam had on der deze gemeente het ongeluk met zijn rijwiel in een sloot te rijden. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. - De knechts van den metselaar M. ge raakten door het wegzakken der kant met een wagentje cement in de sloot. Met eenige moeite kon de cement weer op het droge worden gebracht en liep het geval overigens goed af. De inlevering der militaire goederen zal moeten plaats hebben te Oude Tonge op Woensdag 12 December a.s. des voorm. 10.30. DIRKSLAND. Tegen een inwoner is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der alg. politieverordening. Verleden week werden van uit deze ge meente verscheept 7420 balen peen, 2215 H.L. aardappelen en 4820 balen uien. De prijzen dezer producten waren op de beurs uien 6.50 aardappelen 2.30 tot 2.50 en peen ƒ1.-per H.L. Met de verscheping van koepeen is het aan de haven zeer druk. Dienstplichtigen der lichting 1913 worden er aan herinnerd dat zij hunne militaire goede ren op Vrijdag 14 dezer in het gemeentehuis moeten inleveren. HERRINGEN. Vorige week werden van hier vervoerd 816 balen uien en 1388 balen peen. Met ingang van 1 Jan. a.s. zal ook in deze gemeente gelegenheid bestaan tot het beta len van directe belastingen op het hulppostkan toor. Voor belastingbetalers een groot gemak. Bevolking Ingekomen zijn Jan Hendrik Heerschap van Dirksland. Pieter Stout en gezin van Rotterdam. Vertrokken Hendrika Les naar Oude Tonge en Lena Adriana Witvliet naar Melissant. STELLENDAM. Voor de aardappelen wordt thans besteed 2.50 per H.L., voor de uien 6.en voor de peen 1.— ptr H.L. Maandag j.l. des avonds 7 uur lag het vis- schersvaartuig S.L. 11, schipper J. van Dam, alhier, voor de haven van Dirksland voor an ker, toen uit genoemde haven kwam een motor vaartuig van schipper J. van Steenbergen van Dirksland. Deze motor liep op het vaartuig S.L. 11 en bracht het eenige averij toe aan de boegspriet. De aangebrachte schade wordt door verzekering gedekt. De laatste suikerbieten voor de coöp. fa brieken te Puttershoek en Roosendaal zijn uit deze gemeente verladen en verscheept. Maandag j.l. is weder een aanvang ge maakt met de noodige herstellingen aan de de zen zomer gelegde zomerkaden, op het gors van het provinciaal Geref. Weeshuis te Middel- harnis, welke kaden veel te lijden hebben gehad van den laatsten hoogen vloed. Hier is weder voor enkele weken voor arbeiders werk, wat de a.s. werkloosheid ten goede komt. Woensdag j.l. stootte de visscher D. Jan sen zijn voet tegen het fornuis in het ruim van het vaartuig, zoodanig, dat hij dit lichaamsdeel verstuikte en zich onder geneeskundige behan deling stellen moest. De geneeskundige heeft hem eenige dagen rust voorgeschreven. OUDDORP. In de maand Nov. heeft zich alhier gevestigd M. Hameeteman. De gemeente verlaten hebben W. Schoppenhauer en echt- genoote naar Hollum, L. Padmos en gezin naar Rockanje, J. Meijer en gezin naar Stellendam. Hierbij volgt de tijd van inlijving, bij welk korps en de namen van de miliciens der lichting 1929.W. Akershoek 16—25 Maart 14e Reg. Inf. te Bergen op Zoom, P. Heerschap, idem, A.J. Kurving idem, K. Tanis, idem., H. Troost idem., K. Gririwis 110 Mei Reg. Kust Art. Vlissingen, T. Hameeteman 110 April 2e Reg. Huzaren Breda, G. htoerkerke 28 Febr.3 Maart Zeemacht den Helder. H. Tanis 110 Oct. Reg. Grenadiers den Haag, A. van Wijk 16—25 Maart, idem., W. Venneman 110 Maart Reg. Veld. Art. Bergen op Zoom. Ge noemde jongelingen zullen bijtijds mededeeling er van ontvangen, waar hun Milit. Tehuis te vinden isterwijl de verschillende Tehuizen bericht ontvangen, welke dienstplichtigen uit de ze gemeente te wachten zijn. Drie kinderen van J. M. hadden op het strand een bus met carbid gevonden. Toen zij bij lantaarnlicht in de schuur de bus bekeken, ontplofte deze en brandden alle drie de kinderen zich erg aan het gezicht. De dokkter werd te hulp geroepen. De leden van den B. V. L. hebben be sloten om voortaan alle Dinsdagavonden van 6—8 uur bij elkaar te komen, totdat alle leden deelgenomen hebben aan de schietoefeningen. Allen, die in militairen dienst geweest zijn, kun nen meedoen. Woensdagmorgen te half 6 werden vijf personen gewekt, meer waren er niet noodig, om een brand te blusschen, die door onbekende oorzaak in de vischmeelfabriek was uitgebroken. Aan, het inwendige houtwerk is veel schade ge leden. Een uur na het uitbreken was de brand gebluscht met behulp mede van een paar werk lieden aan genoemde fabriek. Dat gaat vlug en handig tegenwoordig, zonder dat, zooals vroe ger de geheele gemeente in beroering wordt gebracht. Vergadering van den gemeenteraad van OUDDORP op Vrijdag 7 December des voorm. half 11 uur. De VOORZITTER, burgemeester Gobius du Sart, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd worden goedgekeurd. Afwezig zonder kennisgeving de heer Be- zuijen, en de heer Mastenbroek met kennis geving (ziekte). Enkele ingekomen stukken worden ter kennis der vergadering gebracht. Het gemeentebestuur van Middelharnis vraagt medewerking tot stand brenging van een ge meenschappelijke regeling inzake vaststelling schoolgeld voor U. L. onderwijs, daar ook uit Ouddorp enkele kinderen die school bezoeken. B. en W. stellen voor in beginsel daartoe te besluiten, onder voorwaarde, dat die regeling zoo billijk mogelijk zal worden vastgesteld. De VOORZITTER zegt, dat de gemeente niet verplicht is tot betaling, maar Middelharnis heeft daartegenover het recht om de kinderen te weigeren. De heer T. TANIS (A.R.) zou willen, dat de ouders het zelf betaalden. Conform het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten. Het gemeentebestuurovan IJsselmonde vraagt adhaesiebetuiging aan een adres inzake forensen belasting aan Ged. Staten. B. en W. stellen voor het verzoek voor ken nisgeving aan te nemen. Ged. Staten van Zuid-Holland berichten, naar aanleiding van het schrijven van den Raad inzake aanschaffing bewaarplaats archieven, dat hiermede nog net^ voldaan is aan de wenk van Ged. Staten. Onder punt 4 der agenda wordt op deze zaak terug gekomen. Machtiging wordt verleend aan B. en W. tot het doen van eenige af- en overschrijvingen op de gemeentebegrooting dienst 1928. 1 De SECRETARIS deelt mee, dat 1619.— gewetensgeld is ontvangen. De VOORZITTER zegt: Dat is een aardig St. Nicolaas-presentje. De heer C. BOSLAND maakt, dat de bena ming „gewetensgeld" niet in orde is. De VOORZITTER zegt, dat „dwanggeld" beter op zijn plaats zou zijn. Het bestuur der christelijke school te Ouddorp deelt mede, dat dit college besloten heeft tot vergrooting van de school met één lokaal vóór 1 Mei 1929 en vraagt derhalve gelden voor dezen bouw, die een gevolg is van de invoering van het 7e leerjaar. De 15 waarborgsom is" disponibel. De VOORZITTER ligt het adres nader toe en stelt voor goedgunstig op het verzoek te vjss wxm.- m LEEUWARDEN beschikken. De stukken zijn alle in "orde. De inspecteur en bouwkundige hebben er gunstig over geadviseerd. De heer C. BOSLAND merkt, dat het 7e leerjaar veel kosten meebrengt. De VOORZITTER antwoordt: Ja, daar is niets aan te doen. Met algemeene stemmen wordt conform het voorstel besloten. Aan de orde is punt 4, besluit aankoop van een brandkast, ingevolge advies van Ged. Staten van Zuid-Holland. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. zich in verbinding hebben gesteld met Lips' brand- kastenfabriek, die prijsopgaaf deed. Een brand kast (gepantserd) kwam in de prijs van 843, (niet gepantserd 555). Om geheel safe te zijn stellen B. en W. voor de gepantserde te koopen, daarin kan ook geld bewaard worden. De heer J. WESTHOEVE (A.R.): Het ge wetensgeld zal hiermee dan gauw vertrokken zijn. De VOORZITTER zegt, dat de inrichting van een kluisdeur, veranderen enz. odk duur uitkomt. De heer C. BOSLAND (Ned. Herv.) zegt, dat als Ged. Staten zeggen hoe het moet, waar zitten wij hier dan eigenlijk voor De heer J. WESTHOEVE vraagt of die van 555 niet voldoen kan. De VOORZITTER antwoordt, dat de dure geheel safe is, daarmede doet men geslachten en is men overal af en vooral als men zoo n Sinterklaascadeautje krijgt gaat dat wel. (Ge lach) De heer J. WESTHOEVE wil liever de goedkoopere hebben. Het scheelt 300. Wethouder KI. WESTHOEVE (Ned. Herv.) zegt, dat het 't beste is een kast te nemen, die aan alles voldoet, waarop men vertrouwen kan. De VOORZITTER zegt, dat de vertegen woordiger van Lips gezegd heeft, dat de ge pantserde secuur is, bij de goedkoopere staat hij niet voor alles in. Wanneer men de dure koopt is men er voor geslachten af. De SECRETARIS deelt mede hoe die kast is. De VOORZITTER, stemt toe, dat het niet direct noodig is, maar er kunnen tijden komen, dat er veel geld in voorraad is, en dan is de gemeente geheel gedekt. Hoewel niet spontaan, stemmen ten slotte alle heeren er mee in de dure kast te koopen. Rondvraag. De heer BREEN (V.B.) vraagt hoe het staat met de adviezen van Ged. Staten over de elec- txiciteitsplannen. De VOORZITTER antwoordt, dat de leden alles mogen vragen, als ze maar niet over de electriciteit beginnen, daarvan kan nog niets medegedeeld worden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voor zitter de vergadering. DE LANDBOUW«ONDERLINGE. De maandelijksche groei van de Landbouw» Onderlinge en de Tuinbouw*Onder inge. Op 1 November 1928 traden per provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als lid der L. O toe Prov. Aant leden Loon Groningen12 f 10220,— Friesland18 525277,- Drente 22 13687,— Ovcrijsel11 37012,— Gelderland11 39921 Utrecht2 500,— Noord Holland8 14255,— Zuid Hólland7 2178,— Zeeland11 16940,- Noord» Brabant11 7302,— ir Totaal113 f 667292- Per 1 November 1928 traden als lid der T. O toe 29 werkgevers, uitbetalende aan loon f 73618,-. De Secretaris van de P. O. C. xOeerflakkee*, A. W. KFIJZER. De heer D. Poortvliet te Dirksland is be« noemd tot lid der Plaatselijke Ongevallen Commissie van de Afdeeling Overflakkee der Zuid.Hollandschc Landbouw'Onderlinge. KERSTVLUCHT NEDERLAND-INDIÈ Ten einde het publiek in de gelegenheid te stellen de Kerst' en Nieuwjaarscorrespon' dentie voor Ned. Indië per vliegtuig te ver< zenden, zal op 11 December a.s. een post' vliegtuig van Amsterdam—Schiphol vertrekken, dat waarschijnlijk 23 December te Bandoeng zal aankomen. Ongeveer een week na -aan» komst zal het vliegtuig terugkeeren. Het luchtrecht boven het gewone porto bedraagt 40 cent per briefkaart of postwissel en 75 cent per 20 gram voor brieven enz., te voldoen door luchtpostzegels. Daar het vliegtuig niet meer dan plm 300 Kg. post kan medenemen, wordt de gelegen» hetd geopend, om door betaling van een extra recht voorrang te verkrijgen. Dit txtra recht dat eveneens door luchtpostzegels is te vol< doen, bedraagt 35 cent voor briefkaarten en postwissels en 40 cent voor brieven enz. Met dit vliegtuig kunnen ook stukken wor den verzonden voor Britsch'lndië, Birma, Siam, Stroift'Settlements, China, Japan, Australië enz. Voor Goedereede en Oveiflakkee moet de ter postbezorging uiterlijk op 10 Decembei zóó tijdig geschieden, dat het stuk nog des avonds Rotterdam kan bereiken. Vroegere ter postbezorging wordt echter zeer dringend aanbeyolen. SOMMELSDIJK. Geboren Adrianus Johannis, z. v. Willem Lugthart en Cornelia v. d. Sluijs, beiden wo nende te Den Bommel. Ondertrouwd Jacobus Philippus Hoek, 31 j„ en Christina Cornelia Maatje Breeman, 23 j., beieden alhier; IJsbrand Nelis, 25 j., en Lena Groenendijk, -23 j., beiden alhier; Beschier Vis- kil, 28 j., te Middelharnis, en Maria Knape, 27 j., alhier. MIDDELHARNIS. Geboren Jan, z. v. A. de Gans en A. Ba- kelaar; Adrianus, z. v. J. Krijger en L. v. d. Ham. Getrouwd L. de Baan, 51 j., eri A. Brussee, 38 j. DEN BOMMEL. Geboren Maria Catharina, d. v. J. Broeders en J. v. d. Heiden; Petrus Gerardus Andreas, z. v. A. J. Jacobs en A. M. Heestermans, Gehuwd J. Kievit, 26 j., en J. Bruinse, 26 j. OOLTGENSPLAAT. ''Geboren: Elizabeth Maria, d. v. - -J. t J, J. Heintjes en J. W. Stassen. Overleden Jannetje Seep, wed. van Cófnelis van Putten. NIEUWE "»TONGE. Getrouwd Izaak Johannis van den Broek en Maatje Noteboom, beiden alhier. DIRKSLAND. Getrouwd Stoffel Molenaar, -26 j., en Leentje Bakker, 24 j. MELISSANT. »-■ Geboren Hendrik Johannis, i. v. M. van der Boom en J. Bestman; Dimmen, z. v. M. van 't Hof en J. Rameijs; Agatha, d. v. C. Stolk en A. Both. STELLENDAM. Geboren Aagtje, d. v. Adr. van der Laan en Joh. Luime; Teuntje, d. v. J. Lokker en C. Breederveld; Johannis, z. v. B. de Blok en A. Lokker. Ondertrouwd Dirk van Lertten, 26 j. (Rot terdam) en Maartje Hameeteman, 21 j. Getrouwd Gerrit Jongejan, 26 j. (Rotterdam) en Cornelia Teuntje Holleman, 26 j.; Dirk van Lenten, 26 j. (Rotterdam) en Maartje Hamee teman, 21 j. GOEDEREEDE. Geboren Jan, z. v. M. J. Franke en J. van Kerkhoven; Johanna, d. v. C. Soeteman en M. Lolicer; Jacob, z. v. J. Grinwis en L. Tanis; Johanna Cornelia, d. v. A. van Splunter en J. Bakelaar. getrouwdC. Heerschap, 29 j. (Ouddorp) en A. Menheer, 25 j. OUDDORP. GeborenTeuntje, d. v. P. Bouman en K. Komtebedde; Krijn, z. v. K. Nuij en J. Hollaar; Poulus, z. v. K. Nuij en J. Hollaar; Cornelis, z. v. Chr. Westdijk en K. Orgers; Barendina, d. v. M. van Damme en A. Goedegebuur; Pieter, z. v. KI. Grinwis en A. P. Witte; Nicolaas, z. v. C. Seprling en B. Westhoeve; Teunis Leendert, z. v. W. K. Hameeteman en S. Ka reis; Wilhelmina Arina, d. v. A, Bakelaar en A. A. Visser. OndertrouwdT. Grinwis, j.m. 32 j., en J. Knape, j.d. 30 j.; A. Westdijk, j.m. 22 j., en J. de Jóng, j.d. 25 j.; K. van Splunder, j.m. 31 j., en E. Hameeteman, j.d .27 j.; K. Padmos, j.d. 29 j., en M. C. Padmos, j.d. 23 j.; W. Witte, j.m. 32 j., en L. Tanis, j.d. 32 j.; G. Smit, j.m. 24 j., en P. Hameeteman, j.d. 17 j. GetrouwdT. Grinwis, j.m. 32 j., en J. Knape, j.d. 30 j.; A. Westdijk, j.m. 22 j„ en J. de Jong, j.d. 25 j. Overleden Paulina de Jong, 5 maanden, d. v. T. de Jong en G. Westdijk. ZUIDLAND. GeborenDanial, z. v. V. v. d. Wagt en M. J. Verheij; Sara, d. v. D. Mooldijk en A. van Trigt. GEWETENSGELD. De Minister van Financiën maakt in de Staatscourant bekend dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens achter» stal'ige belasting en gewetensgeld bij den in> .specteur der directe belastingen te Hellevoet» sluis de volgende bedrageo f 5000.—, f 4500.—, f 9500.-, f 3500.-, f 1600.-, f 1400.-, f 2822.51 bij den ontvanger dier middelen te Hellevoet» sluis f 11.C00.—bij dien te Brielle f 300—, f 1900.-, f 900 -, f 500.-, f 250 -, f 4000.- en f 800.— bij dien te Heenvliet f 2200.—, Een dokter van moord verdacht. Op bevel van de justitie te Bingen is de geneesheer Dr. Peter Richter in hechtenis genomen. Dr Richter, die een goede practijk had, wordt er van beticht zijn minnares te hebben vergiftigd. Men wacht het resultaat van de lijkschouw wing af, hiervan zal het afhangen of Dr. Richter in voorloopige vrijheid zal wordeD gesteld. Overreden en gedood. De 66>jarige A. Huizer te Zwijndrecht is achter zijn woning het voormalige tolhuis langs den rijksstraatweg tusschen Rijsoord en Dordt door de stoomtram der R. T. M. dood» gereden. De man kwam van zijn werk en is op het laatste oogenbik voor de locomotief langs gegaan. Een geheimzinnige zaak. Uit Ohligs komt bericht over een gehe'm» zinnig voorval, vermoedelijk een misdrijf Zaterdag hadden een man en twee vrouwen een auto gehuurd om hen naar Ohligs te brengen. Toen ze daar aankwamen begaven de drie zich in oen tuin van een alleenstaand huis. Na korten tijd kwam de man met een der vrouwen terug. l)e chauffeur, die tijdens den rit gesteun in de auto gehoord, vond he' verdacht dat de andere vrouw er niet meer bij was en waarschuwde twee passeerendt veldwachters. Deze vonden in den tuin de vrouw. Zi; was bewusteloos, haar gezicht was met een koolblad bedekt. Zij is n„ar het Ziekenhuis te Ohligs gebracht, waar ze den volgendei morgen nog bewusteloos was. De man en de andere vrouw is aangehouden. DIEFSTAL VAN EEN GELDKISTJE MET 38.000. Woensdagavond is ten nadeele van den heer W. de Vries te Woensel een belangrijke dief stal gepleegd. Toen de dochter des huizes om streeks 7 uur thuiskwam, ontdekte zij een on- beteekenend brandje, dat spoedig gebluscht wfes. Voorts kwam zij tot de ontdekking, dat van de slaapkamer van De Vries een cassette ver dwenen was. Deze cassette bevatte een bedrag van 38.000, waarvan 26.000 aan effecten en 2000 aan baar geld. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd. De verdenking viel terstond op den buurman W. v. B., die geregeld de familie De Vries be zocht en van den toestand op de hoogte was. Na den geheelen avond gezocht te hebben, slaagde de politie er in hem omstreeks half 12 te arresteeren. Hij werd aan een langdurig ver hoor onderworpen, waarbij ook de dochter van den heer De Vries aanwezig was. Denzelfden nacht werd ten huize van v. B. huiszoeking ge daan, doch zonder resultaat. Men doorzocht niet alleen de geheele woning, doch ook den tuin. Van B. werd inmiddels in verzekerde bewaring gesteld. Donderdagochtend werd opnieuw een inval in het huis v. B. gedaan en ten slotte slaagden twee agenten er in, het ijzeren geldkistje, dat tusschen de planken van het zolderplafond ver borgen zat, te voorschijn te halen. Daarna werd v. B. aan een nieuw verhoor onderworpen, waarbij hij ten slotte bekend heeft den diefstal te hebben gepleegd en wel om zijn schulden te betalen. Hij ontkende echter brand te hebben gesticht. De geldswaardige papieren in het kistje ble ken nog onaangeroerd te zijn. De dader is in arrest gesteld. BANDIETEN STREEK. Bij een dikke mist, die het uitzicht belemmerde reed Woensdagavond, naar de N. R. Ct. meldt, omstreeks 9 uur een heer uit Leeuwarden, die alleen in zijn auto zat en uit de richting Meppel kwam, op den rijksweg nabij het Steenwijker- pompstation boven op een paar dwars over den weg liggende dennenboomen. Door den schok en tevens verward in de takken, slingerde de auto heen en weer, doch hij kon zonder on gelukken tot staan gebracht worden. De jonge dennen waren uit een in de onmiddellijke na bijheid gelegen bosch gehaald. Nauwelijks stond de auto stil, of drie kerels kwamen te voorschijn en sprongen, zeker met weinig goede bedoelin gen, op den wagen toe. De bestuurder van de auto greep ter verdediging zijn motorsleutel. Juist op dit kritieke oogenblik naderden een paar fietsrijders, en dit deed waarschijnlijk de aanvallers op de vlucht slaan. Toen bleek, dat er nog twee zware keisteenen ter versperring op den weg waren gelegd. Nadat boomen en keien op den berm waren geworpen, vervolgde de auto zijn weg. Bij de politie te Steenwijk is van het geval aangifte gedaan. HET ONDERZOEK OP DE „SALENTO". „De Maasbode" schrijft Van bevoegde zijde vernemen wij, dat ons bericht, betreffende een door bureau Wijsmuller in te stellen onderzoek op het gestrande s.s. „Salento" volkomen juist is. Nu de weersge steldheid gunstig is, zou men nog Donderdag van IJmuiden uit met een blazer naar het wrak vertrekken, om door een duiker het schip te onderzoeken. Indien nog lijken van de omge komenen in het stoomschip aanwezig zijn, dan zal men zijn uiterste best doen deze er uit te halen. Van bergen van het een en ander van het stoomschip zelf is evenwel geen sprake, daar het schip door den storm als het ware geheel vernield is. Centrale Veiling te Middelharnis. VeilÏDg van Dinsdag 4 December 1928. Savoye kool f 1,40 tot f 5,50. Roode kool f 3,— tot f 4,40. W tte kool f 5,50. Knolselderij f 3,40. Per 100 stuks. Andijvie f 0,80 per 100 krop. Kroten f 3,40. Stekuien f 2,— tot f 2,40. Spruiten f 11,— tot f 20,—. Handperen f 25,—. IJsbouters («toofp f 20,— tot f 32,—. Lauwtjes f 17,40. Kleiperen f 11,— tot f 27,—. Brederode f 29,—. Ermgaard f 22,—. Grauwzoetereineiten f 19,—. Per 100 Kg, Boter f 1,— tot f 1,01 per pond. Kaas (volvet) f 0,65 tot f 0,70 per pond. ROTTERDAM, 4 Dec 1928. Op de heden in ons Veilingslokaal, ^ar moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wen den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 4,80 tot f 11,35 Idem (klein)tot Idem extra zw. tot Eendeieren6,05 tot 7,90 Ganseierentot Middenprijs f Aanvoer 90000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Chef Proeftuin EN Middelharnis Sommelsdijk rnis 6 Dec. 1928. 30777 STELLENDAM, 5 December 1928. Huwelijksvoltrekking D.V 20 Dec 1928. Kerkelijke inzegening door Ds. Van der Wal te Dirksland in de Ned. Herv. kerk te Stellendam. 30776 gevraagd, liefst van buiten, beneden 20 jaar voor dag en nacht, Chr. gezin. Flink loon. Mevr. DE JONGSTE, Spoorsingel 65, Rotterdam. 30768 BIEDT ZICH AAN BEKWAAM voor het maken van alle voorkomende timmerwerken van nieuw of oud hout. Vraagt inl. en uiterste prijzen onder no. 30773, Bureau van dit Blad. Met 1 Maart gevraagd een bij D. M1JS Johz., Den Bommel. 30771 TE HUUR voor alle doeleinden. 30769 Beleefd aanbevelend, C. HAGENS, - DIRKSLAND Aan hetzelfde adres te koop een Middelharnis, 7 Dec. 1928. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van DEN BoMMELenOMSl REKEN bekend dat hij op DINSDAG 11 December a.s. zal OPENEN een 30772 Hopende door coulante bedien'ng het vertrouwen mij waardig te maken, Beleefd aanbevelend, SLAGER DEN BOMMEL te OOLTGENSPLAAT in Hotel MOELKER vanaf MAANDAG 10 DECEMBER 192S ARTS. Spreekuur: 1—2 en 6,30-7,30. Telefoon No. 8. 30770 der natuur is niet te binden. Teg n likdoorns is geen beter middel dan Gedézalf te vinden. Gedézalf, doos 45 ets. J by alledrog. ij

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 4