Aardappeibeuuaarplaatsen I I l C. Esselink i I I i III. J. US, Hang 16, R'dam Ploegen Sorteerders UI. k ZO. EILANDEN BANK H. MEEUWS OHM N MOM H M M wagensmeer mem B.O.K. Gewapend Betonnen Horen: ie middeuurkis. bkielle, ooltgebsplmt BueremeeiiM jrksuhid" f A 1 A v. RUMPT SPAARKAS 4'|. ROTTERDAM C. Schilperoord DRAlSmAvAisVALKEfiBURQ'S- e •iLEVERTRy worden solied en vlug, vol gens de nieuwstfe construc ties geleverd door s Middelharnis. - Telef. 21 i Aanleg van Complete brongasinstallaties Herstellen van bestaande inrichtingen. Booreo voor Watervooraslenltif voor Vee, brandputten, enz. Levering van nieuwe zware GASKETELS uit voorraad, GASSTEL LEN, LAMPEN, SLANGEN, enz. enz. Voorts le kwaliteit BRA- BANTSCHE DRAINEERBUIZEN met kraag. Uitzetten voor drainage's met waterpasinstrument. Inlichtingen gratis. Telef. no. 16 Aanbevelend, L. NELISSE Az., Nieuwe Tong©. of andere werktuigen noodig? Nieuw, of gebruikt, of inruilen. Vraag dan eerst eens bij STAD AAD 'T HARINGVLIET Tel. 14 Steeds het nieuwste en beste tegen concurreerenden prijs. Mode albums en platen altijd ruim gesorteerd in den Boekhandel Effecten - Coupons - Rekening-Courant VERSTREKT GELD OP HYPOTHEEK Gasfornuizen, Gasstellen, Waechmachines, Wrin gers, Houtwaren, Emallle. Lampen voor Petroleum, Gas, Eiectriciteit, Nikkel waren, Hulshoudell|ke artikelen. Telef. 3940 Telef. 2854 NIEUW NIEUW Telef. 29, Middelharnis Jongelui 1 Doet U als zoovelen die gingen trouwen en bij ons hun Meubelen en Bedden kochten. Wij hebben zulke mooie Eiken Huis houdens staan, tegen billijken prijs, ook in Geschilderd ruime keuze. Prachtige Bedden. 28 pond prima Kapok. Oudst adres. bij wien ze hun licht hebben opgestoken. Spr. de'n grondaderdzanakSIHefeT'die assistentie acht spr met 2000.- per jaar duur genoeg be- taaid Spr heeft niets tegen de klerken. Ze zgn voorhun taak berekend en spr. gunt ze de volle waardeering voor hun arbeid, maar een post van 2700 alleen voor assistentie van den SeDe heer^LISzegt vek gemeenten, gelijk aan deze, heben twee volle krachten. Wethouder MIJS zegt da rekening met de ligging dier gemeenten en allerlei omstandighe den moet worden gehouden. De heer JOPPE vraagt naar het prae-advies van B. en W. Spr. ziet het lijstje van andere gemeenten maar vindt er geen enkele plaats van het eiland bij. De heer DIJKERS zegt dat de raad een com missie voor de begrooting heeft benoemd. Deze commissie komt thans met een voorstel. De in lichtingen over andere gemeenten zijn door het secretarie gegeven. Het standpunt van B. en W. is om afwijzend te beschikken. Toen B. en W. geen lijst hebben willen aanleggen, heeft de com missie zelf voor een lijst van andere gemeenten 9LDe9VOORZITTER brengt het voorstel der comissie in steming. In steming gebracht wordt het voorstel aan- qenomen. Wethouders MIJS en BORN stemmen niet. Wethouder MIJS zegt dat deze stemming hee- lemaal onzuiver is. De heeren zijn bovendien inconsequent. Ze zeggen overtuigd te zijn dat hier twee volle krachten noodig zijn en ze zeg gen ook dat wanneer een der ambtenaren weg gaat, een 2e klerk op 600.— begint als half was. Hoe is dat te rijmen Spr. protesteert te gen deze stemming. Het lijstje dat de heeren aan bieden rust op geen deugdelijken grond. Wan neer men inlichtingen bij den Secretaris vraagt is men bij den „duvel" te biecht. Dan kan nooit objectief zijn. Spr. heeft ook een lijstje, en wil in gesloten zitting hierover wel eens spreken. Dat is geen zaak voor openbare behandeling. De VOORZITTER brengt in bespreking het voorstel der commissie om de 10.— sub sidie aan de vereen, voor drankbestrijding in deze gemeente te schrapen. De heer BLOK vraagt op welke gronden de commissie argumenteert. De heer DIJKERS zegt dat de grondslag de zer vereeniging zeker in deze gemeente lang niet algemeen instemming vindt. Van de wijk- vereen. „Groene Kruis" kan ieder ingezetene lid worden, maar de kern der gemeente, zeker 2/a deel kan om des beginsels wille van deze vereeniging geen lid worden. De VOORZITTER vindt het een nuttige instelling. De heer v. d. VEER zegt dat de drankbe strijding een neutraal ding is. Men moet niet jagen wie wat zegt of doet, maar wat hij zegt YCf doet. De heer DIJKERS antwoordt dat het niet om personen maar om beginselen gaat. Spr. heeft een krantje gelezen, het officieel orgaan dezer vereeniging, genaamd „De Blauwe Vaan" waar in het volgende stond Een vaste medewerker van dit orgaan schrijft o.m.: zelf ben ik lid van een christelijke kerk (hij betoogt hier dat er nog andere dan or thodoxe christenen zijn) ook al geloof ik niet in den zondeval, noch in de onfeilbaarheid van den bijbel en ik meen dat onze N.V. door dronk aards te redden en beter nog, door te waken dat menschen niet op den weg van het alco holgebruik verloren gaan, zeker christelijk werk verricht, al is de apostolische geloofsbelijdenis niet in ons reglement opgenomen. Er liggen nog eenige pijlen naast mij over den naam chris telijk, de bitterheid en hoon, die deze naam verwekt, maar ik laat die liggen om het rus tige gezellige karakter van mijn hoekje niet te verstoren." Met groote smaad en spot wordt hier over het christendom geschreven. En het grootste deel der gemeente zal het niet goedkeuren dat geld S de publieke kas genomen wordt om deze ver eniging te steunen. De heer BLOK vindt dat citaat geen bewijs dat de vereeniging op een anti-christelijken grondslag staat. Wat iemand persoonlijk schrijft staat daar buiten. De vereeniging staat op een neutraal standpunt. Wanneer er een cristelijke vereen, voor drankbestrijding bestond zou spr. er ook voor zijn subsidie te geven. De heer DIJKERS zegt dat de woorden door hem geciteerd in het officieele orgaan dezer vereeniging staan. Wethouder MIJS zegt in vele punten met de S.D.A.P. te verschillen, maar spr. moet toege ven dat zij veel voor de drankbestrijding doet, meer dan iedere andere patrtij ooit gedaan heeft. Spr. vindt het standpunt van den heer Dijkers erg klein. De voormannen van de A.R. partij zelf zullen er zoo niet over denken als de heer Dijkers doet. Spr. meent dat aan die discussie maar eens een einde moet komen. Wanneer de heeren weer met allerlei citaten gaan werken, moeten ze deze maar voortaan bij de ingekomen stuk ken ter inzage leggen, dan kan ieder ze lezen zooals ze nu gebruikt worden hebben ze voor spr. geen waarde. Het voorstel der commissie om de 10.— subsidie aan deze vereeniging in te trekken wordt in stemming gebracht en verworpen. Te gen stemden de H.H. Mijs, Joppe, Born, Blok, v. d. Veer en Le C'omte. Namens de begrootingscommissie stelt de heer SLIS voor de jaarwedde van den weger Heij met 100.— te verhoogen en te brengen op 800.— per jaar. De heer BLOK vraagt of de commissie den raad kan inlichten omtrent de salarieering van wegers in andere gemeenten. Heij moet lange da gen maken en de belooning is niet schitterend. De heer SLIS zegt, dat in Dirksland b.v. 5 van de opbrengst van het weegloon wordt ge geven. Opgemerkt wordt, dat dit een te lastige re geling wordt voor hier en het loon dan nog al varieerend zou zijn. Daarna stelt de comm. voor het loon te be palen op 850.— per jaar, hetgeen met alge- meene stemmen aangenomen wordt. De posten betreffende de uitkeering voor oudercommissie en schoolfeestjes en -reisjes worden na enkele besprekingen gehandhaafd. Betreffende het verzoek van den correspon dent der arbeidsbemiddeling om salarisverhoo- ging, stellen B. en W. voor diens jaarwedde met 25.— per jaar te verhoogen. De comm. stelt voor gezien de vele werk zaamheden aan die functie verbonden ,de toe lage met 50.— te verhoogen en te brengen op 100.per jaar. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be sloten. De heer LE COMTE heeft alvorens over de begrooting wordt gestemd nog ééne vraag. On der volgno. 59 komt de post voor „Belasting naar inkomen." Van 't voorjaar heeft de raad besloten het heffingspercentage der plaatselijke inkomstenbelasting terug te brengen van 3 op 2.7. De opcenten werden niet verhoogd, zoo dat nog al een belangrijke vermindering van den belastingdruk werd tot stand gebracht. De uit komsten hebben geleerd, dat de raming van den belastingpost aanmerkelijk zal worden over schreden. Hij wil B. en W. verzoeken om eens de vraag onder de oogen te zien of het niet mogelijk was het belastingpercentage te ver lagen tot 2.5 en eerstdaags met een voorstel daartoe bij den raad te komen. De VOORZITTER deelt mede, dat het hef fingspercentage altijd in het voorjaar wordt vastgesteld. Alsdan zal met het door den heer Le Comte gevraagde rekening worden gehouden De heer SLIS merkt op, dat in de begrootings commissie in denzelfden zin is gesproken. Hierna wordt de begrooting met algemeene stemmen voorloopig vastgesteld. Van het gemeentebestuur van Middleharnis is een schrijven ontvangen om in principe te be sluiten met die gemeente een gemeenschappelijke regeling aan te gaan betreffende het bezoeken van de u.l.o. school te Middelharnis door kin deren van hier. De VOORZITTER merkt op, dat Middel harnis voor dat onderwijs zich groote offers getroost. Zij heeft een onderwijzer op eigen kosten benoemd. Nu wil zij een billijke vergoe ding per leerling van Sommelsdijk ontvangen. Van hier bezoeken 7 leerlingen de u.l.o.school B. en W. stellen voor, aan het tot stand ko men eener gemeenschappelijke regeling te dezer zake geene medewerking te verleenen, vermits zij van oordeel zijn, dat et schoolgeld zoo hoog mogelijk ware te stellen. De heer BLOK heeft het voorstel van B. en W. gelezen. Het bevreemd hem dat B. en W. met verhooging van schoolgeld aankomen. Wet telijk zijn we verplicht voor het Nijverheids onderwijs te betalen en nu er zoodanige ver plichting voor het u.l.o. wordt gemist zeggen B. en W. dat zij hier niet aan meedoen. Het onderwijs is een overheidszorg. Een u.l.o.school kan niet worden gemist. Daarom behoort de raad in deze gemeente mede te werken. De VOORZITTER merkt op, dat ook Dirks land steun verleent. Andere gemeenten hebben nog niet beslist. De heer LE COMTE vraagt van wie er kinderen die school bezoeken. Verschillende namen worden genoemd. De heer LE COMTE zegt, dat hieruit blijkt, dat kinderen van werkende klasse die school niet bezoeken. De ouders dier leerlingen kunnen de kosten zelf betalen. De heer MIJS merkt op, dat zooeven aan B. en W. door den heer Dijkers het verwijt is gemaakt, dat ze met geen voldoende uitgewerkte adviezen komen. De Voorzitter heeft het stand punt van B. en W. niet goed weergegeven. Hij verdtdigt niet het in B. en W. besprokene, maar het verzoek van Middelharnis wordt door door hem verdedigt. Er waren andere motieven waarom zij afwijzend tegenover dit verzoek staan. Middelharnis heeft getracht en heeft het ook gedaan gekregen de u.l.o.school aldaar op te richten. Zonder leerlingen uit andere ge meenten zou zij niet kunnen bestaan. Nu zijn er leerlingen van hier er naar toe gegaan en tengevolge daarvan komt men om subsidie vra gen. Het oordeel van den Wethouder is dit, dat, wanneer kinderen van behoeftige ouders uit deze gemeente die school gaan bezoeken er alsdan een regeling wordt getroffen om voor hen te betalen. Middelharnis had het meeste belang bij die school. Nu gaat het maar niet op om direct ook andere gemeenten daarvoor te laten betalen. Zij moet het schoolgeld dan maar verhoogen. Hij zou het goed vinden wanneer de raad B. en W. machtigden om met Middel harnis te bespreken een regeling te treffen om trent het bezoeken dier school door kinderen van behoeftige ouders. Hiertoe wordt met algemeene stemmen beslo ten. Alsdan komt aan de orde de goedkeuring van de algemeene voorwaarden waarop door de vereen, ingevolge de Landarbeiderswet los land in pacht zal worden uitgegeven. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. deze voorwaarden besproken hebben en voorstellen de volgende wijzigingen daarin aan te brengen. In plaats van art. 1, le lid waarin wordt ge zegd, dat de landarbeiders niet in aanmerking komen voor los land in pacht wanneer zij reeds D/z H.A. land in eigendom of pacht hebben, ware de volgende drie leden op te nemen Door het bestuur zal geen los land in pacht worden uitgegeven aan personen, die reeds Yi H.A. of meer land, het zij in eigendom, hetzij in pacht hebben. Ook zal door het bestuur geen los land in pacht worden uitgegeven aan per sonen, die met inbegrip van het land, dat zij van de vereeniging zouden bekomen 1 H.A. of meer, hetzij in eigendom, hetzij in pacht zouden krijgen. Het bestuur zal bij het in pacht geven van los land steeds voor oogen houden, dat het land zal moeten worden uitgegeven aan personen, die niets of niet voldoende de be schikking over tuinland hebben. Voorts stellen zij voor aan art. 10, le lid, letter d, eene andere lezing te geven en wel als volgt: wanneer hij met inbegrip van het van de vereen, gehuurde land 1 H.A. of meer land in eigen gebruik neemt, hetzij als eigenaar, hetzij als huurder. De heer BLOK heeft bij het inzien der stuk ken geen advies van B. en W. aangetroffen. Ter elfder ure komen ze nog met een voorstel, hetwelk tamelijk afwijkt van de voorwaarden door de vereen, gesteld. Hij wil zeggen, dat in het bestuur geen eenstemmigheid bestond over 1 of Yz H.A. De bedoeling van de wet is om den landarbeider in de mogelijkheid te stellen met behulp van de voordeelen der wet zelfstan dig te worden. De raad mag z. i. de voorwaar den zooals ze door B. en W. worden voor gesteld niet aannemen. Het gemeentebestuur zou alsdan op de werking der vereen, belemmerend inwerken. De heer MIJS zegt, dat de oorspronkelijke bedoeling van de wet is om de uittocht van de arbeiders van het platteland naar de steden te voorkomen. De wenschelijkheid om die men schen aan een stukje grond te helpen wordt erkend. De arbeider met zijn gezin kan dat dan in zijn vrijen tijd bearbeiden. Maar wan neer aan personen die reeds 1 of Yz H.A. in hun bezit hebben nog land in pacht moet wor den gegeen, kan het voorkomen, dat zelfs per sonen met een eigendom van plm. 10.000 nog land door de vereen, wordt verstrekt. Is dat de bedoeling van de wet? Dat kan niet. B. en W. bedoelen menschen te helpen, die geen tuinland hebben. De heer BLOK wil de door B. en W. voor gestelde wijziging betreffende de Yz H.A. ge bracht zien op 1 H.A. De heer DIJKERS merkt op, dat wanneer het werkelijk de bedoeling van het bestuur is om aan arbeiders die niet meer dan 1 H.A. land in eigendom of pacht hebben, land te ver huren, verklaart hij zich voor het voorstel van den heer Blok. Na nog enkele besprekingen wordt het voor stel van den heer Blok in stemming gebracht en aangenomen met 9 tegen 1 stem. Weth. Mijs stemde tegen, terwijl weth. Born zich van stem ming onthield. In behandeling komt het maken van een brandput in de van Aerssenstraat. De VOORZITTER zegt, dat reed's meerdere malen de wenschelijkheid hiervan is besproken en dat nu door B. en W. wordt voorgesteld, te besluiten tot het doen maken van een norton- wel in de van Aerssenstraat bij den Langeweg. De kosten beloopen 450.Garantie voor goede werking wordt voor 5 jaren gegeven. De heer DIJKERS vraagt of de capaciteit der wei voldoende zal zijn. De motorspuit geeft 30 M3 per uur, terwijl volgens het rapport van den gemeente-opzichter dt put eveneens 30 M3 per uur zal kunnen geven. Is men er van ver zekerd, dat men voldoende water heeft in voor komende gevallen De VOORZITTER meent van wel, doch de raad zou B. en W. kunnen machtigen hierover nader met den leverancier te onderhandelen en alsdan deze zaak tot een goede oplossing te brengen. Met algemeene stemmen wordt deze machti ging verleend. De commissie van beheer voor de gemeente lijke gasfabriek stelt voor de gemeenschappelijke regeling dier fabriek te wijzigen als volgt Het presentiegeld der gezamenlijke leden ware te brengen van 120.— tot 250. De benoeming der leden en pl. v.v. leden geschiedt voor 4 jaren, met dien verstande, dat elke 2 jaren twee leden en twee pl. v.v. leden aftreden. Art. 14 ware te lezen: De comm. van beh. stelt den prijs van het gas vast, en: De ge meenteraden beslissen omtrent al of niet goed keuring. De heer MIJS merkt op, dat B. en W. hier over geen prae-advies hebben uitgebracht, om dat zij zelf lid en pl. v.v. lid zijn. De voorgestelde wijziging wordt aldus aan genomen. De heer LE COMTE vindt de rechtspositie van den directeur niet goed geregeld. Hij is geheel afhankelijk van de comm. van beh. Zijn ontslag is geheel in handen van die comm. De directeur zou dus feijtelijk naar haar oogen om moeten zien. Hij doet dit wel niet, maar toch zou hij graag wijziging in deze materie zien. De VOORZITTER zegt, dat te bepalen was dat de directeur bij eventuetl ontslag, beroep heeft op den Raad. De heer JOPPE zegt, dat de directeur te vreden is met de tegenwoordige bepaling in de gemeenschappelijke regeling. Btsloten wordt een wijziging als door den heel Le Comte bedoeld, te ontwerpen. De heer MIJS wil de gemeenschappelijke re geling in dien zin gewijzigd zien, dat leden van de comm. van beh. alleen worden benoemd uit leden van den Raad. De VOORZITTER zegt een zoodanige wij ziging in de gascommissie te zullen bespreken. Wordt goedgevonden. B. en W. stellen vervolgens voor, ook voor het jaar 1929 medewerking te verleenen aan de door den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid getroffen regeling betreffende steun bij emigratie naar Canada, ten aanzien van die inwoners, die ten minste 2 jaren in deze ge meente woonachtig zijn. Met algemeene stemmen goedgekeurd. Betreffende de verhuring van een perceel grond aan den Dorpsweg ten behoeve van de Lagere Landbouwschool alhier, stellen B. en W. voor het land, dat de vereen, waarvan de land bouwschool uitgaat, in huur heeft, weder op de bestaande voorwaarden aan die vereen, te de bestaande voorwaarden aan die vereeniging voor één jaar te verhuren. Dienovereenkomstig wordt besloten. Van het bestuur der vereen, ingev. de Land arbeiderswet is een verzoek ingekomen om het verleende voorschot alsnog op langeren ter mijn dan 30 jaren te verstrekken. B. en W. stellen voor dit verzoek niet in te willigen en al zoo het door den Min. van Financiën toegekende voorschot alleen te aan vaarden met een aflossingsannuïteit in 30 jaren. De heer BLOK ziet in deze eene bijzondere kwestie. B. en W. stellen voor de aflossings- duur te bepalen op 30 jaar, terwijl de Minister het voorschot op 50 jaar verstrekt. Het argu ment, van de vorige vergadering, dat het voor schot niet op 75 jaar zou worden verleend, is nu vervallen. Het blijkt, dat wanneer de Raad het op 75 jaar had gevraagd, het wel door den Minister was toegestaan. Geheel vrijwillig geeft de Min. het voorschot op 50 jaar. Als de Raad het verzoek der vereen, nu inwilligt om de af lossingstermijn op 50 jaar te bepalen, dan kun nen de door de arbeiders te betalen annuïteiten worden verlaagd. Wanneer de Raad werkelijk de landarbeiders wil helpen om zoo goedkoop mogelijk land te krijgen heeft hij nu de gelegen heid. Spr. dringt aan op inwilliging van het verzoek. De heer MIJS zegt, dat de heer Blok nu wel komt mededeelen, dat de Minister het zoo ge makkelijk mogelijk maakt voor den Raad, maar het Rijk draagt geen risico. De gemeente Som melsdijk is er goed voor wanneer het met de vereen, mocht misloopen. Hij vindt het buiten gewoon merkwaardig, dat aangevraagd is een aflossingstermijn van 30 jaar en de Ministtr nu het voorschot ongevraagd op 50 jaar bepaalt. Eigenaardig is dat alles buiten de gemeente om gegaan. Er komt een controleur der grondbe lasting. Deze houdt besprekingen niet met den Raad, ook niet met B. en W„ zelfs niet met het bestuur van de landarbeidersvereen., maar met den secretaris dier vereen. Deze komen overeen, dat het voorschot wel voor 50 jaar kan worden gegeven. Dit loopt de spuigaten uit. Hij heeft in B. en W. voorgesteld om tegen een zoodanige handelwijze bij den Minister te protesteeren. Er is door den Min. geen beslis sing genomen op het raadsbesluit. Hem moet worden gevraagd of hij het goedkeurt of niet. De termijn van aflossing behoort z. i. tot de competentie van den Raad. De heer BORN zegt, dat de Raad dan maar 30 jaar en de Minister 20 jaar moet geven. De heer MIJS merkt op, dat de Minister is misleid. De heer BLOK deelt mede, dat het in het belang van de arbeiders is om de aflossings- duur te bepalen op 50 jaar. De Raad moet zich nu niet op zulk een eng standpunt stellen. Er moet geholpen worden. De heer LE COMTE kan zich ook niet ver eenigen met het door den Minister genomen besluit. De Raad zal straks gaan beslissen op een besluit van een ambtenaar. Hij stelt voor het besluit van den Minister voor kennisgeving aan te nemen. De heer BLOK meent, dat men daar niets mee opschiet. Alleen de belangen der vereen, worden alsdan geschaad. Als het verzoek niet I wordt ingewilligd gaat zij in beroep en krijgt gelijk. De zaak wordt door den Raad opge houden, 't geen nadeelig voor de vereen, uitkomt. De heer VAN ZETTEN vraagt of de Min. het recht heeft buiten den Raad om zulk een besluit te nemen. De VOORZITTER antwoordt bevestigend. Alsnu komt in stemming het voorstel van den heer Blok om den aflossingsduur nader te be palen op 50 jaar. Dit wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Vóór de heeren Blok, Dij kers, Hokke en van der Veer. Hierna stelt de heer MIJS voor bij den Min. te protesteeren tegen de handelwijze, zooals in deze zaak is geschied en wil hem om nadere inlichtingen dienaangaande vragen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be sloten. Dan wordt in stemming gebracht een voor stel van B. en W. tot wijziging van het regle ment van het burgerlijk armbestuur en wees huis, waaruit blijkt, dat zij uitbesteding van bedeelden en weezen niet meer willen doen plaats hebben bij diegenen, die zelf worden bedeeld. In een vorige vergadering staakten hier over de stemmen. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen, zoodat het reglement ongewijzigd blijft. De heer LE COMTE motiveert zijn en de houding van den heer van Zetten omtrent hun wijziging sinds de vorige vergadering. Van het College van regenten van het burger lijk armbestuur is een aanbeveling ingekomen voor het benoemen van een regent hunner in stelling. De heer Jb. Slis heeft verzocht om ten gevolge gezondheidsredenen niet meer op de aanbeveling te worden geplaatst. Aanbe volen worden: 1. H. van Es Kz. en 2. J. A. Slis Jz. Met 6 stemmeer wordt de heer Slis be noemd. Van Es verkrijgt 3 en de heeren van Zetten en v. d. Veer ieder 1 stem. Desgevraagd verklaart de heer Slis zijn be noeming in dank te aannemen en hoopt zich van zijn taak te zullen kwijten. Tot lid van de schoolcommissie wordt met algemeene stemmen herbenoemd de heer J. L. A. Thielman. Tot lid der commissie van beheer voor de gasfabriek wordt herbenoemd de heer K. Kor- teweg Cz. In de plaats van den heer S. van Nimwegen wordt tot plaatsvervangend lid be noemd de heer J. le Comte. Dan zegt de VOORZITTER bij de behan deling van de gemeente-begrooting vergeten te hebben om het verzoek van den gemeente-ont vanger ter sprake te brengen om salarisver- hooging. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, aangezien de regeling van zijn salaris aan Ged. Staten is opgedragen. De heer BLOK meent, dat dit zwakke mo tieven zijn. B. en W. hadden moeten zeggen, dat de werkzaamheden van den ontvanger niet of wel van dien aard zijn om zijn salaris al dan niet te verhoogen. De ontvanger vraagt slechts om Ged. Staten verhooging van salaris voor te stellen. Op voorstel van den VOORZITTER wordt het verzoek weder in handen van B. en W. gesteld voor nader onderzoek. Dan doet de VOORZITTER nog mededee- ling, dat door hem in overleg met den heer van den Doel en den postdirecteur om des 's nachts een doorverbinding per telefoon te hebben van Grootenboer op Kralingen met het gemeentehuis voor politiezaken enz. De kosten zullen ongeveer 12.per jaar bedragen. Met algemeene stemmen wordt dit goed ge vonden. Daar niemand meer iets voor de rondvraag had, werd de openbare vergadering te kwart voor zeven uur gesloten en ging de Raad over in een geheime zitting. Specialiteit in17273 Ligstoelen, Serremeubelen en vierkante Waschmanden en Badstoelen. Groote keuze in bekleed en onbekleed MANDENWERK, zooals Papierman den en Werktafels. Ook verkrijgbaar bij T. Schilperoord, Middelharnis, WMISfEIS SOMMELSDIJK. VERHUURT SAFE.LOKETTEN VERRICHT ALLE BANKZAKEN Zitdag te OUDDORP de len Zaterdag van elke maand, des middags van 2-6 uur in Hotel AKERSHOEKte OUDE TONGE iederen Vrijdagmorgen van 9— 11 '/2 uur in Hotel DE WEERD. Probeert het eens en u wilt geen ander meer. Verkrijgbaar in Emmers 12 en 20 Kg. f5,-, f8,- Franco door heel Flakkee. Vraagt prijs van alle soorten Oliën, Vetten en Teerproducten. Beleefd aanbevelend, J. d. BOK Ex, OUDDORP De Bank leent gelden aan leden teren 4,8 °/t 's jaars. Zij neemt gelden op tegen 3,84 °/o 's jaars. Voorschotten kunnen dagelijks wor» den aangevraagd bij een der leden van het Bestuur. Kantooruren: Donder, dag. en Zaterdagavond van 6—8 uur. Kassier Joh. HOLLEMAN, Dirksland

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 11