JoilbeHeei TAFEL-ZILVER SI. IIICOLIAS-CADEAU Ti- h Wonden f 25. Bieten- en Koppensniider Mraleer bilden NAAIMACHINES Serie bekroonde Boeken EHMttdl NMMRICM. M ter ttttg tegea 13.- Fa. lil. Boekhoven ft Zonen L. van der Ham v. RUMPT Oraineerbuizen. Talens Land» en Tuinfoonw* f/erlcoopltig'esie SemengdLMeuwi. fW'iiiMIM* Orgels Piano's Uw oud instrument wordt door ons zeer voordeelig inge ruild en wij leveren1 U een prachtig nieuw instru ment op zeer billijke beta-j lings voor waar» den. Schrijft omgaande om inlichtingen aan de van ouds zoo gunstig bekende firma JOH. DE HEER Betaling Prijzen vanaf vanaf 15,-p.mnd. f 185,- f ROTTERDAMV HES-ESE IS HET BIJ UITNEMENDHEID Wellner-Zilver Holl. Zilver Wellner-ZilverIHoll. Zilver Brünott - Rotterdam Binnenweg 37 VERIÏIEULEN'S naaimachinehandel - kipstraat 42 - ROTTERDAM HEJNINGPALEN en RUITERS Dennen Boonenstaken. slechts voor een nieuwe s voor een met schuine messen, en geheel op proef van goede werking. Zoolang voorradig bij lei. 14 SIM Mil 'I ÜMHUEI Vereeniging tot verbe tering van bet Rundvee op Overflakkee en Goeree. Aangekocht de stier Albert Vaan III e@ERENLEENBANM Tuin- en Landbouwzaden. JOHs. L.EUNE, BESTELBILJET De ondergeteekende wenscht fe ontvangen door tusschen- komst van den boekhandel van Fa. W. BOEKHOVEN Zn. te Sommelsdijk Uitgave van: van Hoihema uiarendori's liigevers-Mij., Amsterdam Yoor jongens Ex. Averil door MARIE C. VAN ZEGGELEN. Ex. Onder de Duinkerkers door G. C. HOOGE- WERFF. Ex. De stem In het Bosch door L.D.A.P. VAN SON. Ex. Keesle Oraje door KEES VALKENSTEIN. Yoor meisjes: Ex. Wij, met o* s vil ven, In Rome door TINE COOL Ex. Het Beugellong door ANNA HERS. - Ex. Osr.s Honk door DIET KRAMER, Ex. Dldi's avonturen door CHR, MORESCO- BRANTS. Prijs per deel f 9.— ingenaaid.* 1 2.90 gebonden* Naam Woonplaats van de R T. M. gebruik te maken. Wat Mr. Nijqh zegt is waar. Zelfs werd door een han delaar geweigerd gekochte goederen op de R. T M te bevrachten, dan verkocht hij liever qéen waar Zoover moet het eerst komen, dan is verbetering te wachten. (Applaus). De heer Van Veen, burgemeester van Wil lemstad, adviseert de groote lijn van het ver keerswezen in het oog te houden. Voor Voorne en Putten is het ook van belang een verbinding te hebben met Willemstad naar Brabant Mr Nijgh onderschrijft hetgeen Mr Trouw Als de R. T. M. concessie krijgt voor bussen op den Groenen Kruisweg, zullen deze natuurlijk in zeer beperkt aantal er ko- men. Hier moet vrije concurrentie blijven. De R T M. krijgt veel subsidie van het geld van den belastingbetaler. Zij boort met het geld uit de publieke kas de vrije concurrentie m den grond. De heer Viser, burgemeester van Dirksland, zegt, dat de eensgezindheid inzake de verbin ding' op den Brabantschen wal door de intriges der R. T. M. verbroken is. Allerlei toezeggin gen zijn gedaan, en men wil nu alle kanten uit, met het gevolg, dat niets bereikt wordt. Flakkee zal eenparig stuk voor stuk alles moeten opknappen en niet alles tegelijk willen. De heer Donkersloot, burgemeester van Oolt- gensplaat, wil geen „kleine lijn volgen door verbinding op Numansdorp door te drijven. De verbinding met den Brabantschen wal blijft hoofdzaak. Maar het kan allebei. De Voorzitter zegt, dat verbinding met de Hoeksche Waard in punt 3 is opgenomen. De heer van den Heuvel zegt, dat het comité te Ooltgensplaat de noodzakelijkheid van ver binding met Brabant niet zoo urgent acht. Er moet een verbinding over de Hoeksche Waard naar Rotterdam komen, dat is voor Oost-Flak- kee van groot belang. De heer Visser te Oud-Beijerland, wiens boot in handen van de R. T. M. is, voert het pleit voor de R. T. M. Met Kuiper is wel te praten, maar hij heeft rekening te houden met zijn aandeelhouders. Spr. betaalt zelf ook 11.30 vooij z'n auto en Kuiper zegt zelf, dat dit te veel is. De Voorzitter constateert, dat de heer Vis ser zelf toegeeft, dat 11.30 toch een over dreven prijs is. Zeer zeker moet de R. T. M. rekening met haar aandeelhouders houden. Maar de grootste aandeelhouder is de belas tingbetaler en daarmede wordt geen rekening gehouden. (Applaus) De heer van den Berg te Goedereede geeft in overweging in de in de? conclusie gestelde eischen geen tarieven te noemen, dat zou de zaak kunnen belemmeren. Overigens wil spr. ook trachten gedaan te krijgen, dat de R.T.M. geen nieuwe concessies meer krijgt en dat de bestaande concessies niet meer op denzelfden voet verlengd worden. De heer Mijs sluit zich bij de wenschen van den heer v. d. Berg aan en stelt een desbe treffend amendement voor. De heer van Nieuwenhuizen te Ooltgensplaat Jp-jftet van geen comité in Ooltgensplaat af. Het publiek wil naar Brabant. Als men alles tegelijk wil komt er niets. Laat het plaatselijk comité werken voor verbetering op Rotterdam over den Hoekschen Waard, doch de verbinding op Brabant moet hoofdzaak blijven. De Voorzitter stelt voor de conclusie te amendeeren met 'de voorstellen van de heeren v. d. Berg en Mijs. Dit wordt met algemeene stemmen goed ge vonden. Dan zegt de Voorzitter alle aanwezigen dank en vraagt een paar heeren aan te wijzen, die met Zierikzee en Bergen op Zoom een commissie zullen vormen om de plannen nader uit te werken. Aldus wordt met applaus besloten. Dan sluiting. Nadruk verboden. Stroo als voedsel. Voor de herkauwende dieren is stroo een uitstekend voedingsmiddel. Het kan, omdat *^iet te weinig voedende deelen bevat, niet als hoofdspijs dienen. Echter wel, als er een vol< doende hoeveelheid krachtvoeder bijkomt. Van alle voedingsmateriaal is stroo het rijkst aan ruwe celstof, vooral dat van winterkoren, 't Stroo van zomergraan bevat gemiddeld iets minder celstof, doch waj meer eiwit, en is daarom beter verteerbaar dan het winterkoren» stroo. Gerst' en haverstroo verdienen de voor» keur; daarop volgt tarwestroo, terwijl het stroo van rogge het hardst is, en daardoor het moeilijkst verteerbaar. Het stroo van peul» vruchten (erwten, boonen, wikken) is wel rijker aan eiwit dan het korenstroo, doch de celstof is minder licht verteerbaar. Vooral is dit het geval met boonen» en wikkenstroo Het laatste, dat al buitengewoon hard is, dient daarom het best als schapenvoer. Van het peulstroo heeft dat van linzen, met 7 procent verteer» baar eiwit, de meeste voederwaardedaarop volgen het boonenstroo met 4 a 5 procent, en 't erwtenstroo met ongeveer 3 procent verteerbaar eiwit. Evenals bij het hooi is ook bij het stroo de graad van rijpheid, waarop het gewas gemaaid is, van invloed op de samenstelling en de verteerbaarheid. Hoe rijper de zaden of granen bij het oogsten zijn, des te harder is het stroo en des te minder ook zijn voederwaarde met de meerdere rijp» heid neemt namelijk bet gehalte van eiwit af en wordt het bedrag aan ruwe celstof grooter. Ook door stroo lang te bewaren, wordt het als voedsel minder geschikt, zoodat het in den vóórwinter het best <s te gebruiken. Niet alleen is stroo bij krachtvoeder als granen, zaden, koeken en zemelen uitstekend als maagvulling, doch het gaat ook bij de voedering vau de waterrijke knollen en wortels, en het sappige groenvoer, de opblazende werking van deze tegen. Stroo, dat besmet is met roest of meel» dauw, of aangetast is door bladluizen en, zooals gebleken is, ook het stroo van geile gewassen, veroorzaakt niet zelden, vooral bij paarden, zenuwziekten, en is daarom als voeder af te keuren. Met het toedienen van lupinen» sti-oo moet men eveneens voorzichtig zijn: de bitterstoffen of alcaloïden, welke daarin voorkomen, veroorzaken soms ziekelijke ver schijnselen (lupinosr). Ook gedroogd aard» appelloof heeft bij runderen vaak een na» deelige uitwerking. Ziekten bij vruchtboomen Een ziekte, die zich vooral bij den pereboom vertoont, is, de schurft. De bovenste bastlaag en de daaronder liggende cellagen sterven af, in 't bijzonder aan de jongere takken, terwijl men bij buitengewoon droge zomers deze ziekte meer ziet optreden dan bij natte of normale zomers. Sterke bemesting en ver» jonging van den boom, door vele takken sterk in te snijden, zijn de beste middelen tegen dit kwaad. Als ziekten van 't hout zijn vooral te noemendroge en natte (gewone) kanker, en de gomziekte. De kanker is een zeer ver» breide, vooral bij den appelboom voorkomende ziekte, en kan deels als indirecte, ten gevolge van vroegere ziekte, deels als directe ziekte, beschouwd worden, daar ze zich niet zelden, ook zonder vroegere kwalen, hier en daar op overigens gezonde boomen vertoont. De ziekte ontstaat in den bast en de jongere houtlagen, waardoor 't sap wordt vervoerd, of bestaat in woekering van wondranden, die steeds af» sterven, tegelijk echter nieuwe randen vormen, welke op hun beurt door de kanker weer worden aangetast, en afsterven, en zoodoende wordt zoo'n kankerwond van jaar tot jaar grooter. De oorzaken der ziekte kunnen van verschillenden aard zijn. In verreweg de meeste gevallen is wel de ongunstige toestand van den bodem, en de ondoelmatige bemesting de oorzaak. Verder ontstaat zij tengevolge van vorstplekken, door storingen in den sapstroom (veel snoeien zeer laat in 't voorjaar), en komt ook vaak onder overigens gunstige omstandig» heden voor bij oudere, afgeleefde soorten, alszoete grauwe Reinet, Bellefleur e.a. Ook herinneren we er aan dat kanker vaak ontstaat door bloedluis De ondoelmatige bemesting, gevoegd bij onzen arm aan minerale stoffen zijnden bodem, werken de kanker zeer in de hand. Zoo worden nog vele boomgaarden enkel met stalmest bemest, waardoor elk jaar veel stikstof, veel meer dan noodig is, aan den boom wordt toegevoerd, terwijl de kali in zeer kleine hoeveelheid wordt bijgebracht. Deze overvloedige stikstofbemesting zet den boom wel tot grooten wasdom aan, want stik» stof »drijft«daar echter de vruchtboom ook veel kali noodig heeft, kan 't hout, dat door die sterke stikstofbemesting nog laat in 't najaar groeit, en nog steeds als 't ware wacht op de aan te voeren kali, niet rijp worden, omdat niet alle voedingstoffen aanwezig zijn. 't Hout is dus nog laat in werking, d.w z. 't groeit nog laat; onder aan de bladstelen, dus onder de oogen, die't volgend jaar zullen uitbotten, hoopt zich een hoeveelheid sap op. I doch dan komt ineens de winter: de groei houdt plotseling op. dewijl de bladeren be» vriezen en 't sap, dat nog zoo overvloedig bij de oogen opgehoopt is, bevriest, en 't tuut en 't oog in de nabijheid er van be» vriezen mede, en zoo ontstaat een dood oog. 't Volgend jaar ziet men om dat doode oog een kringetje dood hout, en hier vindt een kleine zwam, de kankerzwam, een goeden bodem en tiert er welig. Van jaar tot jaar breidt zich zoo'n kring uit, en gaat men met zijn stikstofbemesting op dezelfde wijze voort, dan zal in enkele jaren de geheele boom ver» kankerd zijn. Wenken en mededeelingen. Afgevallen bladeren van vruchtboomen, die door bladluizen aangetast zijn, moeten ver» zameld en verbrand worden. Alle andere be» strijdingsmiddelen in den zomer hebben anders maar half succes Jonge eenden krijgen lich» telijk krampen, als ze al te koud water drinken. Eveneens vatten ze spoedig kou, als men ze te vroeg op 't water laat, want het zachte dons geeft weinig beschutting. Verkeerd is ook de veel verspreide meening, dat nat weer jonge eenden tierig maakt. Integendeel is er geen vogelsoort, die in den eerst jn ontwikke» lingstijd zóó gevoelig daarvoor is, en die men zoo zorgvuldig mogelijk daartegen moet be» hoeden. Door velen wordt het inwinteren der bijen in 't najaar in kelders, leege pak» huizen enz., aanbevolen. Deze wijze van doen heeft haar voor» en nadeelen, en is slechts geschikt voor bepaalde gevallen. De bedoelde ruimte moet droog, gelijkmatig koel en zeer rustig zijn. Komt dit samen, dan overwinteren de bijen daarin uitstekend. Maar al die voor» deelen vindt men tot op zekere hoogte ook bij een goed gesloten bijenhuis op een stille plaats, als men eiken korf tegen de winter» koude beschut. De nadeelen der plaatsing bemerkt men pas in 't voorjaar bij de reini» gingsvlucht en later. Wist gij dit? Er zijn pl.m. 200.000 boeren, waarvan de helft ongeveer, dus 100.000 pachters. Er zijn 400.000 landarbeiders De drooglegging der Zuiderzee geeft gedurende 30 jaar elk gemid» deld 7000 Hectare cultuur grond dus na 30 jaar ruim 200,000 H.A. Na den oorlog is de gemiddelde opbrengst in ons land toe» genomen: stelt men de opbrengst in de jaren 1900—1914 op 100, dan is die over 1927 ge» stegen tot 143 en in 1928 tot 146. Niettemin ging de landbouw achteruit, omdat met het produckt veel minder gekocht kan worden dan vroeger. De kosten van het produkt ste gen in meerdere mate dan de waarde er van. De cijfers der kosten van vóór den oorlog op 100 stellende, komen voor 1927 en '28 tusschen 162 en 170. De waarde van het produkt is derhalve met 40 toegenomen, maar de kosten zijn toegenomen met 63 a 70. De toestand van den lanbouw is dus slechter geworden. B-r. In afgeloopen week is eenige verbetering ge- komen in de onzekere en meermalen apathische stemming, welke de Europeesche beurzen den laatsten tijd toonden. Weliswaar werd over het algemeen nog een vrij groote terughoudenheid in acht genomen bij het doen van zaken, doch een vastere tendenz was toch merkbaar, en de optimisten beschouwden dit gaarne als het eerste sein tot een grootere geanimeerdheid en ruimere omzetten. Hieromtrent valt echter nog niets met zeker heid te zeggen. De beurzen te Berlijn en Parijs, welke de voorlaatste week sterk onder den invloed verkeerden van de binnenlandsche po litiek en arbeidsgeschillen, hielden rekening met het vraagstuk wat voor de geheele of gedeel telijke ontspanning bevorderlijk zal zijn aan een gunstige ontwikkeling der nog bestaande pro blemen, waarvan het vraagstuk van de vol tooiing der economische en financieele plan nen wel de voornaamste is. Dat Poincaré zijn plaats als hoofd van het Fransche ministerie heeft ingenomen, is een ontegenzeggelijk gunstig feit. Ondanks hij zelf geen portefeuille heeft genomen, zal hij toch zijn invloed doen gelden bij de oplossing der verdere financieele vraagstukken. Hij heeft ech ter zijn positie versterkt, door de portefeuille van financiën aan Chéron over te dragen, die als een hard werker bekend staat, en in de dagen van de stabilisatie der franc Poincaré's rechterhand was. Van zijn functie ontlast, zal zijn opvolger dezelfde politiek voeren en het voordeel hiervan ligt in het feit, dat Poincaré meer vrijheid van beweging krijgt in de re geling der oorlogsschulden, waarmede volgens de berichten spoedig zal worden begonnen. Met Briand's ongunstigen gezondheidstoestand heeft Poincaré waarschijnlijk wel rekening ge houden, zoodat ingeval plotselinge omstan digheden zich mochten voordoen, ook maat regelen kunnen getroffen worden ten opzichte van de buitenlandsche politiek. Het ligt dus in de lijn der dingen, dat Poincaré het oog houdt èn op de financieele politiek èn op de schul denregeling met het buitenland en aan den an deren kant indien noodig, zijn invloed zal doen gelden. Het is thans de vraag of het den premier in de toekomst evenzoo voor den wind zal gaan als tijdens de jaren, dat hij de een heid kon gebieden bij de saneering der finan ciën. De voltooiing der verdere plannen zal nog wel met moeilijkheden gepaard gaan, daar de afgetreden ministers zich zullen scharen bij zijn tegenstanders, die den politieken strijd reeds vroeger trachtten te openen. Wanneer echter de premier er in slagen mag, de regeling der schuldkwestie voor Frankrijk zoo voordeelig mogelijk te maken, is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat alle dwarsboomerij verdwijnt en 's lands belangen naar behooren behartigd kun nen worden. Op de beurs te Parijs, had de oplossing der ministerieele crisis een gunstigen invloed. Groo- tendeels werden de verloren verliezen herwon nen, en de markt werd gedurende de geheele week door een zeer vaste stemming beheerscht. Op de Amsterdamsche beurs bleef dit feit even eens niet zonder invloed. O.a. kwamen Fransche Banken ferm in herstel en volgden met het vorderen der week een stijgende beweging. In sympathie met New-York gingen de Ame- rikaansche waarden bij ons wel eenigszins naar boven, doch de stijging der Unions, Anaconda's, Steels, Smelting enz., bracht in het geheel geen verandering teweeg in de stilte, welke den handel teekende. Ook elders ter beurze bleek de animo niet groot te zijn, hetwelk verband hield met den onzekeren toestand van Duitschlana, met onze minder ruime geldmarkt (de noteering voor geld op prolongatie bewoog zich om 5 alsmede met de nog voortdurende bedrijvigheid op emissiegebied. O.a. de opengestelde inschrijving der Koninklijke vroeg veel geld. De aandacht voor oliewaarden werd gedeeltelijk teniet ge daan door de "stijging welke plaats had in an dere waarden, o.a. Hollandsche Kurken, Kü- chenmeister etc., terwijl ter verkrijging van ruimer middelen bij de belangstelling voor an dere emissies genoemde waarden tegen het einde dr wek aangeboden waren. De andere afdeelingen toonden weinig be langrijks. In tegenstelling met de voorlaatste week, waren rubberwaarden minder gunstig van toon, ten gevolge van de omstandigheid, dat de prijzen te New-York en Londen zich niet handhaafden. Tabakswaarden bleven ongeveer ongewijzigd, met weinig handel, terwijl suikeraandeelen on der den invloed der dalende Cuba suikerprijzen tamelijk gedrukt waren. Verkooping van Drie Huizen met Erven, zeer gunstig gelegen op den besten winkel» stand aan den Westdijk en achteruitkomende aan het Spui te Middelharnis, in 3 perceelen en combinatiën, op Woensdag 21 November 1928, bij Inzet, en op Woensdag 28 November 1928. bij Afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Ten verzoeke van de familie Waterman, Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 19 November 1928, veiling en op Maandag 26 November 1928, afslag, telkens 's avonds 7 uur, ter herberee van M van der Wer£f, van een Woon» en Winkelbuis, met erf en grond (eeuwigdurende erfpacht), te Melissant aan den Molendijk, kad. Sectie A no. 1056, groot 1 are 13 centiaren, bewoond door J. Driesprong Jz. Betaaldag der koopsom en aanvaarding 31 December 1928. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Burgerwoonhuis met Erf en Tuin aan den Mo endijk te Stad aan 't Haringvliet, ten ver» zoeke van dg Erven van Mej. Wed E. H de Ruiter, aldaar, op Dinsdag 27 November 1928, bij inzet, Cafe Smit, en op Dinsdag 4 De» cember 1928, bij afslag, Cafe Peekstok, telkens des namiddags 2 uur. Verkooping van Meub'laire Goederen op Dinsdag 4 December 1928, des namiddags 3 uur aan gemeld Woonhuis aan den Molendijk Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdagen 23 en 30 November 1928, telkens des voorm. 11 uur in café „De Keizer" te Spijkenisse, bij veiling en afslag van Eene hofstede met uitmuntende Bouw- en Weilanden, dijk en kade weiland, tuin en boomgaard, tezamen groot 45.77.24 H.A., ge legen onder de gemeenten Spijkenisse, Geervliet en Hekelingen, in 12 perceelen. Behoorend tot de nalatenschap van wijlen Vrouwe P. M. van Weel te 's-Gravenhage. Notaris LOEFF te Zuidland en Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Huis met Erf aan den Kerkring te Middel» harnis, ten verzoeke van de Erven van den heer Johs. Verolme, en een Huis met Erf aan den Stationsweg te Middelharn s, ten verzoeke van wed. J C. Vermeer, op Donderdag 29 November 1928 bij inzet, op Donderdag 6 De» cember 1928 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in Hotel Meijer. Notaris VAN BUUREN. CHINEESCHE MARTELAREN. Opgaviing hunner lijken. Uit Tai Juen Fu (Shansi China), wordt aan Aventia Fides gemeld: Bij de onlangs verrichte opgraving van 4 lijken van Chineesche martelaren uit den Boxeropstand van 1900, was Christine Wu, echtgenoote van een van hen en moeder van de drie anderen, tegenwoordig. Het proces van zaligverklaring van de 4 martelaren is in gang. Op 14 Juli 1900 werden 42 Katholieken, mannen en jongens, ter dood gebracht op bevel van den vice»koning Ju Sien, omdat zij geweigerd hadden van hun geloof af te vallen gelijk hun de gouverneur van Tai Juen Fu bevolen had. Een nog wreeder marteling was het deel der vrouwen, die men dwong tegen» woordig te zijn bij het ter dood brengen van hun echtgenooten, kinderen en broers. Eén van baar, Christine Wu, had een baby van twee maacdeo in haar armen, De soldaten, niet tevreden met haar man en twee zoons van 10 en 5 jaar ter dood gebracht te hebben, vroegen haar of het een jongen of een meisje was. Ofschoon zij in bekoring kwam, onwaar» heid te spreken, sprak zij de waarheid en ver» oordeelde hierdoor haar kleinen zoon Michel tot hetzelfde lot, Op bevel van de soldaten zette zij het kind op den grond, kruiste het de a»men, opdat het deze niet zou bewegen, terwijl een soldaat met een zwaardslag het kind doodde. De marteldood van haar echtgenoot en twee andere zoons was even ontroerend. Op het oogenblik dat men den vader ging dooden, vtoeg de jongste, Antoon»Wat heeft vader gedaan en de moeder antwoordde»Wees stil, want vader gaat naar den hemel«. Zij zeide haar kinderen de banden voor de oogen te houden en, nauwelijks had zij dit gezegd of zij zae de jongebs voor haar oogen ont» hoofd. Tijdens dit moordtooneel moest de moeder nog zorgen voor twee meisjes, Lucie van 12 en Hizabeth van 16 jaar, die vol vrees en angst v'ak naasr haar stonden. Zelfs werd een oogei blik Lucie door een soldaat medegenomen, maar door de kracht der wanhoop gelukte het de moeder haar te redden voor haar iets overkwam Lucie is nog bij haar moeder en Elizabeth woont in de» zelfde stad als zuster Franciscanes. De opgravingen van de lijken der martela» ren had plaats onder de leiding van pater J. R'cci, O F M. en pater M chel Chiapetta, O F M. Jhr~ 46 OOSTZEEDUK sKojf AMSTERDAM - DEN HAAG 10 jaar garantie 2.75 225 3.40 3.60 3.30 5.85 Groot Couvert Klein Couvert Sauslepel Aardappellepel Groentelepel Soeplepel Gewaarborgd 8.25 7.25 5 75 6.95 7.95 16.50 10 jaar garantie Gewaarborgd 3.60 Taartsch«p 6.50 6.00 12 Taartvorkjes 14.95 4 80 12 Theelepels 7.50 0 85 12 Cijfers In Etui 1.60 0.95 Suikerschep 1.00 0.95 Servetband 1.60 60 Overtuigt U eerst van onze prijzen. Bezichtigt geheel vriibl»vend. Nieuwe nieuwste model handmachine. Werkt voor» en achteruit, 42 gld. kloek model. Singer Trapnavmachine, allernieuwste, compleet 55 gld. Inzinkb. met kogel» beweging 79 gld., degel. gar. Diverse merken mod. ben. concurr. 20 REPAREEREN INRUILEN DIRKSLAND van de buitengewone goede afstamming betreffende melkglfte en vet. bij J. A. SLIS Jz. te Sommelsdijk. Koeien worden van den tram gehaald en weer terug gebracht. HET BESTUUR. •OUDDORP. De bank leent gelden aan leden tegen 5 pCt. 's»jaars. Zij neemt gelden op te. gen 3»/« pCt. 's»jaars ook van niet»leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor. den aangevraagd bij een der leden van bet bestuur. Kantooruren1, 15 en 29 Nov., des n.m. van 6—8 uur, ten huize van den Kassier. G. VAN OOSTENBRUGGE. Bestel vroegtijdig uw benoodlgde KraUngen, DIRKSLAND, Tel. 1062 weer uit voorraad leverbaar. BOEKHANDEL SOMMELSDIJK Doorhalen wat niet verlangd wordt

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 9