Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. IN HOC SIGNO VINCES Pil nummer Desaal uil Brie Biaaen - UULi Het wegenplan op Fiakkee. No. 3488 ZATERDAG 24 NOVEMBER 1928 43ste JAARGANG TWEEDE BLAD. Het nadrukken van den inhoud van dit Blad is verboden overeenkomstig de Wet op het Auteursrecht. Ingezonden Stukken. SCHAAKRUBRIEK. MUHHARDTS a TJ TJ 12 O M s C u i* O 2 Plaatselijk Nieuws. Hoe staat het er mee? Actueel nieuws omtrent uw locale belangen vindt ge steeds objectief en breedvoerig in de Maas- en Schelde- bode weergegeven. d en van verdriet ge- ter, gezien de ervaring, te veel verwacht van T. M. Er zijn antece- achtingen logenstraffen, van 1919 liep op niets gelukt het streven van zij het door heele en T. M. heeft de kunst verdachte met die van pr. gelooft derhalve niet, an de R. T. M., zij het loor overleg iets gedaan van de R. T. M. helpt :n de daad. In verband et precedent van Brielle, e vaart bracht. De actie aar algemeen geworden, sche stijl te zeggen: de T. M. wortelt daar in eliers koopen daar niet gers, die met de tram het ook hier komen. En wat prematuur zijn, spr. vaq> Fiakkee: richt een iappij op. Dan hebt ge daad van de R. T. M. opheffen, andere mid- plaus) :uvel van Ooltgensplaat ischen geen auto's heb- het zonder auto moeten olpen worden. Om een loet men er eerst een en bootmaatschappij zal an. De tram is gebonden liper erkent zelf, dat er om die te verbeteren ering zijn. te Oude Tonge bepleit een boot in de vaart ïiting geeft op de trein voetsluis. lordt den heer Nijgh, dat moet worden met de es zullen veranderd moe gelegenheid opengesteld icurrentie. Is die er, dan :lf wel. Dit is geen pro- T. M. heeft heel veel oet geprotesteerd worden gen de diensten. Daarom tan worden met reques- Middelharnis vertelt ook R. T. M. De R. T. M.- n. Al geeft de R. T. M. htsscholieren, toch heeft ooi nog een klantje van ar naar klachten luistert vaardigde van de Kamer ■drecht, vindt de houding M. aangenomen wordt, p. Kuiper kan ook alles ;e vergadering moet zijn geven toestanden: ve'-" i :eer te krijgen. Kuip... J r is het een vaste com- ie in overleg treedt met ten. oordt, dat een soortge- e Zierikzee is gehouden, enwoordiger van de R. besloten met Kuiper in lar ofschoon reeds den ebeld en later nog weer per niet te spreken. Het >ok een vergadering in deggen, en uit deze drie samen te stellen, die in ing treedt. Dan kunnen worden en iets gedaan te Sommelsdijk is voor oet er ook gelegenheid gelegenheid alsnog door lan zou spr. er niet voor ireker maakt echter de T. M. alleen wil over- :ij het monopolie houdt ad, het beter is niet te :omt men geen stap vej^M dat misschien verwacht >rzitter van de commisie, iet den Brabantschen wal igen over den staat van e Ooltgensplaat met af- d. Staten besproken is, awelijk karakter. Er zijn ïlingen gevoerd en Ged. legging gedaan, dat het wordt, legen, dat men de groote is ingewilligd moet wil- et stuk voor stuk af te ammer zijn, indien b.v. -d naar voren geschoven rsten. Dan bereikt men is de verbinding met van de grootste urgentie m. dat het 't goed recht eigen belang te dienen, :oncurrentie komen. Als jin aan de genezing zijn. ïoet er gemeenschappelijk dat het de bedoeling van één lijn op te trekken. T. M. zorgen, dat zij rarnaast krijgt zij groote worden voor het al- gt de R. T. M. de ver open oog voor het alge- e zegt in aansluiting aan perkte hoe het in Brielle oorne en Putten en Flak- voorne en Putten heeft naar Rotterdam, en als is weg klaar is juist men tot overeenstemming een ideale verkeersweg m op wijzen, dat er nu de R. T. M. meer ge- gelijk vroeger gebeurd racten" waren het niet, verklaringen" van de lemeenschap niets te ver- omt de R. T. M .con- bussen over den nieuwen Daartegen moeten wij erzetten. Men hoort nog in natuurlijk al lang aan groot gevaar, dat alle wijst spr. op de veerboot bracht Daarvan wordt gemaakt. Binnenkort zal inen bedruipen. Spr. is R. T. M„ hij heeft dan jlaus), maar het publiek is evenmin een vriendje schaamt zich daar om Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 1.- vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per Jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT UITGEVERS W. BOEKHOVEN ék ZONEN SOMMELSDIJK Telef. Interc. No 202 Postbu* Nn. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent pei regil DIENST AANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.- per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan AdvertentlSn worden ingewacht tot DINSDAG- en VRl|DAOMORGEN 10 uur De copie van ingezonden stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggeven. Bulten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Mijnheer de Redacteur In no. 3487 van uw blad trof mij in het zakelijk verslag over de angstige tocht met de Tramboot op 16 Nov. 1.1. de volgende zinsnede: „Het is een groot geluk geweest, dat de ge wone veerboot juist in reparatie was, zoodat het sterkere, en meer zeewaardige (spatieering is van mij) schip „De Schelde" deze „tour de force" heeft moeten ondernemen". Reeds vroeger werd in Uw blad een ver slag van de Staatscommissie geciteerd, waarin ^■igMezegd wordt: de R. T. M. doet nooit iets donder daartoe gedwongen te zijn. Nu wilde ik U vragen zou het ook op den weg der hoogere autoriteiten in provincie en staat liggen, de R.. T. M. te dwingen het veer Hellevoetsluis-Middelharnis te bedienen met een boot, die voor het s.s. „Schelde" ih sterkte en zeewaardigheid niet onder doet Na het luisterrijk jubileum-festijn van de R. T. M. zou wat meer zorg voor het leven en de veiligheid van de wakkere bemanning, en de passagiers niet overbodig kunnen worden. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, A. Ph. S. SCHAAFSMA. Den Bommel, 22 Nov. 1928. Jammer, dat de vergadering, belegd door den B. B. N. (zie ons verslag) juist achter den rug is, anders had dit belangrijk punt daar ter spake gebracht kunnen worden. We zullen echter zorgen, dat deze vraag ter plaatse waar zij haar nut kan doen gedeponeerd wordt. REDACTIE. Correspondentie deze Rubriek betreflende te zenden aan F. W. Nanning Middelharnis. No. 79. De sleutelzet van probleem no. 90 is Lel. Witte zeifpenning gevolgd door ontpennen door zwart. Bovendien wordt de W. D. ook nog enkele malen ontpend. Een dreiging is er niet. 1Tc3. 2. Tc3: mat. 1Tc4 of cl: 2. d4 mat. Zwart ont- pent de witte pion. Dezelfde matzet volgt na 1Le2 of 1Pf2. 1Pg3. 2. Dd4 mat. 1e5. 2. Df8 mat. 1Dc6. 2. Dd4 mat. In deze varianten wordt de W. D. ontpend. Enz. De sleutelzet heeft een goede en slechte eigenschap. De looper staat „enprise" en wordt verzet. Dit is minder mooi, daarentegen pent wit een eigen figuur. Jammer is het, dat dit slechts een pion is. Men kan a 11 ij d tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor 2 punten, enz. Voor een foutieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht (minimum aantal punten is nul). Voor de maan- delijksche prijs van 2.50 moet men de meeste punten hebben (echter meer dan 20). Ook niet- abonné s zijn welkom. Heeft men 10 keer achter een geen oplossing ingezonden, dan wordt men geacht niet meer mee te doen. Probleem voor den wedstrijd. No. 92. A. MARI. 2e E. V. 3e Grantham Tournooi. Zwart (11). Wit: Khl, Del, Ta5 en f3, Ld6, Pe4 en e5. Zwart: Kd4, Ta3 en f8, Ld5, Pa2 en g8, pi. a4, c6, d3, f4, h2. Wit begint en geeft in twee (2) zetten mat. Oplossing inzenden vóór Donderdag 6 De cember. De stand na dit probleem geeft den winnaar van den Novemberprijs aan. Oplossing Eindspel no. 73. 1. Kd7! Th8; 2. Kd6, Kc4 (Ke4; 3. Ke6, Kd4; 4. Kf6 onv.; 5. Kg7 en wint): 3. c6, bc6: 4. Ke5 (Ke6 Kc5; 5. Kf6, Kd6; 6. Kg7, Ke7 remise) Kc5; 5. Ke6, a5; 6. a4, Kc4 (d4). Nu kan de W. K. naar g7. 7. Kf6, Kd5; 8. Kg7, Ke6; 9. f8D, enz Eindspel no, 75. H. Mattison. Wit: Kd3, Td5. Zwart: Kbl, Lh2, Pa2, pi. e2. Wit aan zet maat remise. Eindspel no. 76. Te vroeg remise gegeven. Dikwijls wordt de klacht vernomen, dat de meesters te vroeg remise geven. In de meeste gevallen is deze klacht ongegrond en betreft het geva|llen walarin de stellingen hopeloos gelijk zijn geworden. Hieronder geven we nu eens een stelling, waarin te vroeg remise ge geven werd. Zwart had een zoo dreigende stel ling, dat het een merkwaardigheid mag heeten, dat hij in remise toestemde en geen poging waagde om te winnen. ZwartMaroczy. Wit (7). WitAlékhin,e. Bovoenstaande stelling kwam voor in het tournooi te Londen 1922. 1. Le4f, Kfl 2. Dh3f, Kf23. Df3f, Kgl 4. Dg4f, Kfl 5. Tc8, Dc8f (Anders volgt mat in zes zetten) 6. Dc8, Pd67. Dh3f, Kf2 8. Dg2f, Ke3 9. Df3f, Kd2 10. Df4f en wint. Of 4Kf2 5. Df4:f, Kgl 6. Dg4t Kf2 7. Tc8, Dc8 8. Dc8, Pd69. Dc3, Pe4 10. Dd4:f en wint. Tel. MUZIOGAMBIET. Wedstrijdpartij gespeeld in 1911. WitH. J. Marshall. ZwartP. Leonhardt. 1. e2—e4, e7—e5 2. f2—f4, e5Xf4 3. Pgl f3, g7g5 4. Lfl-c4, g5-g4 5. Pbl-c3, d7-d5 6. Lc4Xd5, g4Xf3 7. DdlXf3, Pg8— f6; 8. Df3Xf4, Lf8—e79. 0—0, 0—0; 10. b2—b4 Deze zet verhindert Lc5-j- en ontruimt het veld b2 voor den looper. 10a7a5 11. Lel—b2, a5Xb4; 12. Pc3-e2, Ta8-a6 13. Df4h6 Prachtig Op 13Pf8e8 offert wit de dame voor 14. Dh6Xf8*j- en wint. 13 Kg8h8 14. Pe2-f4, Tf8-g8 15. Ld5—f7, Le7f8 Door dezen zet verliest zwart dade lijk. Zwart moest 15Dd8f8 spelen. 16. Dh6h5, Tg8g5 17. Pf4-e6, Lf8-8g 18. Lb2Xf6 zwart gaf de partij op. (De Tijd.) CORRESPONDENTIE. Jos. Duv. No. 17. 1. Ld8! Mooi en verrassend spel. Als ik het goed heb tenminste. De vrij heid van de Z. K. is toch altijd een mooie fac tor. In no. 89 volgt na 2 Kd4, 3 Db4 mat. Een zwarte pion op a5 kan wellicht helpen. Deze nevenoplossing was mij werkelijk ont gaan. 1dreigt 2D b5-'f enz. Kf6- 2 Db2-f enz. mooie penning van den pion op e7. 1Kd4, 2 Db5. 1Pf6, 2 de7rj'. 1Pf4, 2 de7:f. F. C. L. no. 651, 1 Td7:1 No. 652, 1 Da8. 6Oct im..",! r^°PP'nq Wedstrijd Schaakclub »Ons Genoegens 1928-'29. GROEP I. Bund Hoek Nanning GROEP II. "O a 3 <U O E ot O '5 a 0 1 1 I O U n C-i Visser */2 Vs| 1 Parée V2 Vs Ie Comte v2 GROEP III. v. Gelder. Weeda Verbrugge GROEP IV. O n TJ UI os 3 72 '/2 I" 7« I* U V u a tv -X ~o 3 W rs <D Jacobi. Kerkhoff K. J. Meijer v. d Wende Nieuwland 'llllll I l|0| |i Hl Het was Donderdagavond 22 Noevember een zeer geanimeerde clubavond. Het deed 't be stuur genoegen, dat vier niet-leden blijk van belangstelling gaven, te meer daar twee hier van zich als lid opgaven. Na plm. 1J^ uur theorie speelde de heer de Haas nog eenige simultaanpartijen. Hij won ze alle achtEen woord van dank is hier wel op zijn plaats. We hopen, dat de volgende les (plm. Jan.) even geanimeerd zal verloopen. SOMMELSDIJK. Op de 1.1. Woensdag ge houden weekmarkt waren 10 biggen en eenige manden met pluimvee aangevoerd. De eigen heimeraardappelen worden alhier gekocht voor 2.60, de uien voor 5.— en de paardepeen voor 1.— per H.L. Tegen een landbouwer uit deze gemeente is proces-verbaal opgemaakt wegens het laten vallen van bietenblad op den weg. De commissionnair C. v. d. M. had het ongeluk bij het verhalen van een schip in de haven te vallen. Door spoedig toegeschoten hulp wist men hem op het droge te brengen en bracht hij het er met een nat pak en den schrik af. In de zaal van hotel Tabbers alhier is Donderdagavond het vijftigjarig jubileum van de R. T. M. voor het personeel van de R.T.M. van Fiakkee gevierd. De directeur, de heer Kuiper, was persoonlijk aanwezig. Ook het trampersoneel van de overzijde, dat de vorige week bij het jubileum dienst deed, werd hier schadeloos gesteld. De zaal van het hotel was men kan dat den heer Tabbers toevertrou wen feestelijk versierd. Naar wij vernemen zal volgende week ook nog ,een gelijksoortige festiviteit te Zierikzee gehouden worden. Uit de in dit nummer voorkomende ad vertentie blijkt, dat de Vereeniging van Ne ringdoende Middenstanders Middelharnis-Som- melsdijk, ter opluistering van de te houden winkelweek van 1 tot en met 8 December een wedstrijd uitschrijft, die het nuttige met het aan gename verbindt. Gedurende de Winkelweek heeft ieder aangesloten winkelier een of meer dere letters in de etalage. Alle letters te samen vormen een spreuk, of rijm, welke door deel nemers aan den oplossingswedstrijd moeten wor den ingezonden aan een nader bekend te maken adres. Het lijkt ons een goede gedachte juist in dezen tijd dien wedstrijd uit te schrijven, met het oog op de lange winteravonden. Naar men ons mededeelde zijn er voor goede op lossingen mooie prijzen beschikbaar gesteld. Het te maken rijm of de spreuk (wat het moet zijn is ons niet bekend), is onder verzegeld couvert gedeponeerd bij den Edelachtb. Heer Burge meester Den Hollander. Wij hadden het genoegen dezer dagen een vraaggesprek te hebben met een der hoofdop zichters van het provinciaal wegenplan op dit Eiland. Het is te begrijpen dat onze lezers gaarne weten hoe het nu eigenlijk met het werk, dat voor Fiakkee van zulk groot belang is, staat. Het is bekend dat. door een vlotte handeling in de gemeenteraden, de provincie in de gele genheid gesteld werd om Fiakkee het eerst aan bod te laten komen. Met ingang van 1 Januari a.s. zijn de Flak- keesche hoofdwegen in beheer en onderhoud aan de provincie overgegeven. Dat de provincie deze wegen goed aanpakt bleek reeds direct. De opzichter vroeg ons of wij ook gehoord hadden hoe het publiek in 't algemeen de ver andering die aan de wegen is aangebracht op nam. Wij konden niets anders zeggen dan best, .de verbreeding is een groote verbetering. „Ze zijn niets verbreed", merkte de opzich ter op, „alleen is de berm ingekort." „Dat hebben wij gezien, maar ook deze ge ringe wijziging beteekent toch al een groote verbetering, evenals het uithollen en schuin leggen van verschillende scherpe bochten verbe tering gebracht. „En hoe denken de boeren over het wiel- schrappen Veel konden wij er niet op antwoorden. Het moet wennen. Maar als men eenmaal niet be ter weet of het hoort zoo, zal ook deze maat regel blijken een groote verbetering te zijn in het belang van de boeren zelf. Toen begon mijn beurt om vragen te stellen. „Waar denkt U met de wegverbreeding te beginnen „Voorloopig staat nog weinig vast, we staan pas aan het begin, het volledige programma is nog niet opgemaakt. Wij zijn begonnen met opmetingen te maken op den weg van Som melsdijk naar Dirksland. Dat is nu bijna klaar. Wellicht zal hier een aanvang worden genomen met de verbreeding. Dat hangt echter ook weer van omstandigheden af. Wanneer de grondaan koop vlot van stapel loopt, kunnen we spoedig beginnen. Wanneer er echter een of een paar grondeigenaren zijn, met wien geen overeen stemming te bereiken is over den prijs, zal er een onteigeningsprocedure moeten volgen, en dat duurt altijd lang. In dat geval zal wellicht ge tracht worden eerst een ander wegstuk in orde te maken, waar het beter lukt. Veel hangt dus van de onderhandelingen af". „Denkt U, dat veel grond door onteigening zal moeten worden overgenomen „Dat zal wel meevallen. De menschen krijgen natuurlijk den prijs die hun toekomt. Er zal wel mee te praten vallen. Ik heb gehoord, dat toen in 1909 de R. T. M. hier een lijn legde er ook weinig onteigend is. Er valt met de Flakkeesche boeren wel te praten. Ged. Staten zullen waarschijnlijk een schattingscommissie be noemen, die den prijs van de landerijén be paalt". „Veronderstel, dat er enkele landeigenaars langs den weg Sommelsdijk—Dirksland door onteigening gedwongen moeten worden, zoodat dit plan voorloopig moet blijven liggen, waar denkt U dan te beginnen „Dat hangt er weer van af, waar we beter slagen, misschien bij Ouddorp, maar het is ook mogelijk bij Ooltgensplaat". „Hoeveel totale breedte denkt U dat er noo- dig is „Het voornemen is 30 M. breedte te nemen, slooten en bermen inbegrepen. Natuurlijk hebben we die volle breedte voor de nieuwe wegen niet noodig. Maar het is beter ineens voldoende grond ter beschikking te hebben, dan later even tueel weer te moeten koopen. En bovendien die grond is niet weg. Flinke bermen is ook wat waard". „Meermalen is met het oog op het landelijk aspect van ons schoone eiland de wenschelijk- heid bepleit om boomen langs de wegen te plaatsen. Kan de provincie hiertoe ook over gaan, of zou het te duur uitvallen „Het ligt inderdaad in de bedoeling aan weers zijden van den weg boomen te planten. Op den 'duur behoeft dat geen geld te kosten. Ze zijn immers productief te maken". „Jawel, maar er wordt wel eens bezwaar tegen gemaakt, omdat boomen den weg lang vochtig houden". „Dat hangt er alleen van af welk soort boo men men plant, en bovendien wordt de ver harding van dien aard, dat dit geen invloed op den weg kan hebben". „Uit welke verharding zal het wegdek be staan „We hebben hiervoor een verzamelnaam „Bi tumen", een mengsel uit teerpreparaten en an dere stoffen. Ook is het mogelijk, dat enkele gedeelten met klinkers en keisteenen verhard worden. In het laatste geval bestreken met teer". „Stofvrije wegen is een idelaal, dat nog grootendeels problematiek is. Hoe zal het met de nieuwe wegen op Fiakkee staan „Ze zullen vrijwel stofvrij verhard worden. In ieder geval ligt het in de bedoeling hier zooveel mogelijk rekening mede te houden". „Zullen de nieuwe wegen dezelfde lijn vol gen als de nu bestaande Vrijwel. De scherpe bochten zullen natuurlijk verflauwd worden en de verschillende onnoodige bochten worden weggenomen. Op enkele plaat sen zal waarschijnlijk een nieuwe weg gemaakt worden. Zoo b.v. bij Goedereede, opdat men achter 't dorp om in de richting Ouddorpt komt. Men mijdt dan het stukje langs de haven en de scherpe uitzicht belemmerende bocht. Ook zal wellicht aan den Schaapsweg te den Bommel langs de tram een nieuwe weg gelegd worden naar de Plaatsche Langeweg, waardoor een heele omrit bespaard wordt". „Wordt er bij het werk nog rekening ge houden met de werkloosheid op Fiakkee „Dat ligt voor een groot deel in handen der aannemers. Ik weet niet of bij de aanneming zal bepaald worden, dat Flakkeesche arbeiders de voorkeur moeten hebben. Het is evenwel logisch, dat deze te werk gesteld worden. Dat is voor de aannemers het voordeeligste. De bedoeling is het grondwerk zooveel mogelijk 's winters te verrichten". „Hoeveel weg zal het volgend jaar naar uw schatting gereed komen „De bedoeling is het volgend jaar een Ki lometer of acht klaar te krijgen. En in 1930 zullen we probeeren meer te doen. Maar een bezwaar is hier, dat juist dan overal aan de wegen gewerkt wordt, zoodat het de vraag is of er dan voldoende aannemers zijn om het werk aan te nemen. Hoe later het wordt, hoe meer aannemers er noodig zijn". „Wanneer zullen naar uw oordeel de pro vinciale wegen op Fiakkee gereed komen „De bedoeling is binnen vijf of zes jaren alles klaar te hebben. Dat hangt natuurlijk van verschillende factoren af". Ten slotte vroegen we nog enkele inlichtin gen over het fietspad langs de havenweg naar het hoofd, maar met zekerheid is hieromtrent nog niets bekend. Wij hopen met deze inlichtingen, die de opzichter ons met groote welwillendheid ver schafte, onzen lezers een dienst gedaan te hebben. Mogen we spoedig op onze „stofvrije", lom merrijke provinciale wegen wandelen, fietsen en tuffen Wat een ongekende weelde zal dat zijn. MIDDELHARNIS.* Onze dorpsgenoot, de heer H. Wildenboer, slaagde dezer dagen met lof voor het diploma Stenografie (systeem Groote) voor leeraren van de Z.O.W. school te Amsterdam. Dit najaar zijn aan de Kaai aangebracht om van hier verscheept te worden ruim 8000000 kilo suikerbieten. De heer J. Rossen alhier heeft een woon huis, staande aan de Nieuwstraat, ondershands gekocht van den heer Kattestaart. J. Hollaar, J. van Dongen en B. de Gast zijn geslaagd voor de vooroefeningen bij den Vrijwilligen Landstorm. Bij publieke verkooping van 3 woon huizen van de dames Waterman zijn deze ingezet als volgt: Koop 1 door L. Stapel voor 2720, koop 2 door H. Verbrugge voor 670, en koop 3 door P. Grootenboer voor 680. Bij Koninklijk Besluit van 14 November is ontslagen met ingang van 17 Nov. den mon teur der telegrafie 1ste klasse J. D. Braber, Middelharnis. De timmermansknecht J. v. d. W. had het ongeluk met een schaafmachine een stukje van zijn vinger te schaven. Geneeskundige hulp ■moest onmiddellijk worden ingeroepen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Een op gaaf van de uitkomsten der meting en schatting voor de grodbelastng ligt tot 21 Dec. a.s. ter secretarie ter inzage. In levering van rijksgoederen van dienst plichtigen der lichting 1913 op Woensdag 12 Dec. a.s., des nam. 3 uur te Mddelharnis in de bewaarschool. DEN BOMMEL. Uitslag van de op 15 November 1928 gehouden aanbesteding voor het maken van een nieuwen kaaimuur alhier Verheul, Rotterdam 21610; Boere, Slie- drecht 21.998; Spee, Sommelsdijk 22.980; Bakelaar en v. d. Welle, den Bommel 17825;

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3