i Eiectriciteilspiannen. Bi] Boodschappen doen, geen purol s&erk en School* V Posterijen. fiemetigd Nieuw* Burgerlijke Stand. Visscherij. Verköopingen. Marktberichten. Hoe luidt het advies van Ged. Staten? Geen eigen centrale. Ingezonden Stukken. Uitslag Verkoopingen. dig was bekend, dat er brand was uitgebroken bij den heer C. de Rooij in den Halspolder onder deze gemeente, waar het gebouwtje, be vattende een installatie voor electrische ver lichting, in brand stond. Door toegeschoten hulp van buren wist men spoedig den brand meester te worden, zoodat de brandweer niet behoefde op te treden. De schade, die aanzienlijk is, wordt niet door verzekering gedekt. ^Maandagmiddag gleed de zoon van schip per R. Hof van de loopplank in de haven. Men was er spoedig bij, zoodat de drenkeling spoe- diq binnen boord was gebracht en deze er met den schrik en een koud bad goed af kwam. GOEDEREEDE. Vorige week plm. 1400 balen uien verscheept. Toen beurtschipper M. de Bloeme Maan dagavond laveerde om op de haven te komen, zag hij, dat er van een schip, dat ongeveer 200 M. voor hem was, een man overboord sloeg. Door den stroom dreef de drenkeling naar het schip van de B„ doch voor, dat hij bij zijn vaartuig was zonk hij. De B. deed een poging om hem te redden, door blindelings een schippershaak in het water te slaan, doch tever geefs. Op aanzetten van zijn knecht M. sloeg hij den haak wederom in het water en o wonder den drenkeling in de kleeren en zoo haalde hij hem bewusteloos aan boord. Het mocht hem gelukken door toepassing van de eerste hulp bij ongelukken de levensgeesten weder op te wekken. Het bleek te zijn de knecht van schip per Broere, een zekere Mastenbroek van Stel lendam. SOMMELSDIJK. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school alhier is benoemd de heer J. Spee Jz. te Middelharnis. De oogstcollecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht voor de diaconie ruim 340.— en voor de kerk ruim 313.—, tezamen ruim 653. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De oogst collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht 498.—. NIEUWE TONGE. De begrooting der kerk voor 1929 ligt gedurende 8 dagen voor een ieder ter inzage ten huize van den kerkelijken ontvanger. Naar men ons mededeelt is de heer A. Brooshoofd voornemens om gezondsheidsrede- nen ontslag te nemen als diaken der Ned. Herv. Kerk. DIRKSLAND. Aan den heer D. Hoek is op zijn verzoek met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan Jde bijz. school alhier. Mej. Brouwer, thans assistente aan de bijz. school, is tot onder wijzeres benoemd, if. Voor de oogstcollecte in de Ned. Herv. _f>^rk werd nog 80.— aan nagiften ont ervingen. Op Woensdag 28 November a.s. zal in de kerk der Geref. Gem. de dankstond voor het gewas en oogstcollecte worden gehouden. HERKINGEN. De op vorige week Donder dag belegde vergadering ter verkiezing van een ouderling en diaken in de Ned. Herv. Kerk, kon wegens onvoltalligheid niet doorgaan, en l is mitsdien uitgesteld tot Vrijdag 23 November. Ouders, welke op Zondag 2 December a.s. hunne kinderen wenschen te laten doopen in de Herv. Kerk, kunnen hun verlangen daartoe kenbaar maken deze week voor Vrijdagavond bij ouderling G. Nijpjes. OUDDORP. A.s. Zondag wordt in de Herv. Kerk de dankstond voor den oogst gehouden; des nam. hoopt dan op te treden Ds. van Ameide van Sommelsdijk. Zoowel des voor- als des namiddags wordt de oogstcollecte gehouden voor armen en kerk. A.s. Woensdagavond te zes uur vangen de avondgodsdienstoefeningen Zooals we reeds Vrijdag konden mededeelen zijn de plannen van Ged. Staten, of liever hun advies omtrent de plannen voor electrificatie, bij de electriciteitscommissie en de gemeente besturen ingekomen. Dit advies luidt vernietigend voor het plan van een eigen centrale op Goeree en Over- flakkee. Ged. Staten berichten, dat zij een eigen cen trale niet gewenscht achten en voorshands niet bereid zijn om voor de stichting van een eigen centrale hun vergunning te verleenen. Zij adviseeren om te kiezen tusschen aan sluiting op Dordrecht of Rotterdam. Het deskundige advies van den Provincialen adviseur prof. Veltman zegt onder meer het volgende Naar aanleiding van de in margine vermelde missieve, heb ik de eer U in overweging te geven, op grond van art. 1 van de electriciteits- verordening van Zuid-Holland, het aanleggen van een inrichting tot voortbrenging en levering van electrischen stroom op Goedereede en Over- flakkee, te verbieden. Weliswaar is er nog geen vergunning ge vraagd, die geweigrd zou kunnen worden. Maar er zijn toch van een groep belanghebbenden de voorstellen uitgewerkt, die de stichting van een eigen centrale beoogen. Waar nu zelfs na langdurige bespreking met de electriciteitscommissie te Goeree en Over- flakkee men niet tot een besluit is kunnen ko men, lijkt het noodig om de reeds jaren lang traineerende aangelegenheid, de electriciteis- voorziening van het eiland, nader tot een begin te brengen. De centrale is onnoodig en minder voordee- lig. Zooals blijkt luidt 't deskundig advies, waar aan Ged. Staten zich natuurlijk conformeeren, vernietigend voor een eigen centrale. Derhalve resten er twee plannen: aansluiting op het net van Dordrecht of Rotterdam. Beter gezegd; vier plannen. Want het is# mogelijk op tweeërlei wijze met 9e^oemd steden te contracteeren. Men kan overgaan tot zelfdistributie door Rotterdam of Dordrecht, het zoogenaamde con cessiestelsel, dat zonder risico of eenige aan sprakelijkheid voor Flakkkee is, of men kan de stroom engros afnemen. Beide stelsels hebben hun voor- en nadeelen. Wij kunnen de navolgende tarieven en prijzen der beide stelsels en van beide steden mededeelen. Gaat men een concessiestelsel met Dordrecht aan, dan wordt het licht betaald met 12 cent boven den stadsprijs (op heden dus 25 en 12 is 37 cent per K.W.). Het vaste recht (af name boven een te stellen hoeveelheid stroom) kost aan Dordrecht 8 cent per K.W. De kracht stroom berekent Dordrecht op 18 cent per K.W. Bovendien berekent Dordrecht in elke ge meente een bepaald bedrag, dat ieder aan te sluiten gemeente naar het zielental ineens te storten heeft. Deze som zal ongeveer 2. per inwoner bedragen. Dit is dan natuurlijk slechts voor één keer. Rotterdam berekent bij het concessiestelsel 40 cent voor licht en 20 cent voor kracht in het eerste jaar. Na het jaar is dat 35 cent voor licht en 10 cent voor kracht. Voor het groot-krachtverbruik wordt een zelfde tarief geheven als voor de stad Rotterdam Rotterdam vraagt geen vast bedrag ineens. Prof. Veltman heeft den gemiddelden stroom- prijs over de eerste zeven jaar berekend. Dit tarief luidt als volgt Voor het 1ste jaar voor 200.000 K.W. 32 cent per K.W. Voor het 2de jaar voor 300.000 K.W. 28 cent per K.W. Voor het 3de jaar voor 450.000 K.W. 26 cent per K.W. Voor het 4de jaar voor 570.000 K.W. 24 cent per K.W. Voor het 5de jaar voor 700.000 K.W. 22 cent per K.W. Voor het 6e jaar voor 800.000 K.W. 21 cent per K.W. Voor het 7e jaar voor 1.000.000 K.W. 19 cent per K.W. Wordt aan de hand van deze tarieven de drie verschillende plannen eigen centrale, aan sluiting op Dordrecht of Rotterdam, getoetst, dan komt prof. Veltman tot de conclusie, dat een eigen centrale in zeven jaren tijd een ver lies zou opleveren van 70.000. De aansluiting van Rotterdam levert in de eerste 7 jaar een verlies op van 28.400, terwijl Dordrecht in zeven jaren tijd een winst zou geven van 31.290. Het verschil tusschen een eigen centrale en aansluiting op Dordrecht is dus in zeven jaren ruim 100.000. Het advies dat Ged. Staten geeft wijst in de richting van de plannen, die door de land bouw vereeniging „Óns Belang" te Melissant zijn aangeboden. Het woord is thans aan de gemeentebesturen. De electriciteitsplannen bevinden zich thans in een gewichtig stadium. Veel hangt van het optreden der gemeen tebesturen af. Uit vertrouwde bron vernamen wij, dat wan neer voor 1 Januari alle gemeenteraden, die in het geding zijn, een homogeen besluit nemen, West-Flakkee voor 1 Juni van het volgend jaar electriciteit kan hebben. Men kan met de door Ged. Staten gegeven plannen nog vier richtingen uit. Het zou niet gewenscht zijn, indien elk ge meentebestuur op eigen houtje in deze zaak een beslissing nam. Wij hebben gezien bij het provinciale wegen plan hoe bevorderlijk aan het algemeen belang het is, wanneer er gemeenschappelijk wordt op getreden en elk gemeentebestuur zich confor meert aan het plan, dat na gemeenschappelijk overleg blijkt het plan te zijn, dat het al gemeen belang het meeste dient. Daarom zal het gewenscht zijn, dat vooraf in combinatie de voorstellen van Ged. Staten besproken worden en zoo mogelijk in die ge combineerde vergadering in principe een be slissing genomen wordt. In eensgezind optreden na- gemeenschappelijk overleg schuilt hier alle kracht. SOMMELSDIJK. Het kantoor van den postagent is geopend 8-1 uur v.m.2—3'/2 uur n.m.6—7l/2 uur n.m. Buslichtingen4 uur v.m. (aileen 's Maan» daes); 7'/2 uur uur v-m 2,35 uur n.m. (naar buiten en voor het eiland) 6,45 uur n.m. (voor het eiland). De copie van ingezonden stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Aan den Heer JACOB VAN KEMPEN Tz. Mag ik U eens vriendelijk verzoeken deze vragen te beantwoorden Waar haalt gij den moed vandaan om den menschen wijs te maken dat v. Gent die uienzwendel geheel in de war heeft gebracht en u niet de minste schuld treft? Waarom vertelde gijzelf voortdurend tegen de menschen datu kocht voor een groote firma, n.l. Dekkers te Rotterdam, terwijl gij absoluut zeker wist, nooit geen opdracht van die firma Dekkers te hebben gehad? Waarom hebt ge vier schepen met uien naar Rotterdam gestuurd, daar er nog niet voor 1 HL. uien geld aanwezig zijn en 100 menschen nu de dupe zijn Waarom hebt gij dien uienzwendel met één schip niet gestaakt, als gij vermoedde dat v. Gent frauduleus ging doen Waarom hebt gij de menschen van die twee eerste schepen met uien eerst 65 één dag later met 50 betaald, terwijl die schepen met uien nog met winst zijn verkocht? Waarom hebt gij die voddenrekening van de uien bij den Burgemeester gebracht, en de leveranciers geen inzage daarvan kunnen krij» gen, daar toch de Burgemeester geen zaken met u heeft gedaan? Waarom bent u met v. Gent in zaken gegaan daar u v. Gent niet onbekend was wat die al vaak heeft gepresteerd Waar blijf je met je onschuld tegenover die arme drommels die van de zomer voor u hebben geploeterd? Waarom hebt gij het de menschen niet ge» zegd dat L. van Gent uw medekooper was Moest gij dit achterwege houden om des te beter uw slag te kunnen slaan? Hoe durfde gij te zeggen dat Dekkers een gemeene vent was en hem te zullen vervolgen, waar gij niet de minste aanspraak op kunt maken Hierbij zal ik het laten en kunnen de menschen eens zien, dat al wat ge opdischt niets dan leugen en bedrog is en uw schuld in dien uienzwendel niet minder groot is dan van L. van Gent. Zoolang ik de f 160,- die ik van U te vorderen heb niet heb ontvangen, is mijn laatste woord nog niet gezegd. Met dank voor de plaatsing. Oude Tonge. MACHIEL KOERT Pi. Familiedrama. Men meldt uit Berlijn Te Hermdorf bij Berlijn heeft zich Zater> dagnacht een vreeselijk familiedrama afgespeeld. De 46'jarige timmerman Hartmann die door zijn vrouw was verlaten en met zeven kinde» ren was achterbleven draaide uit wanhoop de gaskraan in zijn woning open. Toen de buren Zondagochtend in zijn woning binnendron» gen, was Hartmann reeds doodde kinderen konden allen worden gered. De eerste vrouw van Hartmann was twee jaar geleden gestorven en met elf kinderen was hij aan de grootste zorg overgeleverd Verleden jaar was Hartmann, kort na den dood van zijn eerste vrouw, voor de tweede maal getrouwd, maar dit tweede huwelijk was zeer ongelukkig. Ongeveer twee maanden ge» leden verliet de vrouw den man en liet hem zeven kinderen achter; de drie overige had Hartmann reeds v oeger uitbesteed. Sinds Hartmann door zijn vrouw was verlaten werkte hij niet meer maar kwam eiken avond dronken thuis. Zaterdagnacht om half een hoorden de bu» ren hem nog, een paar uur later stond het jongste kind op om water te gaan drinken en viel bewusteloos neder. Om zeven uur stond een der andere kinderen op en begaf zich .naar de keuken waar het zijn vader vond. Hartmann lag op den grond met de gas» slang in zijn mond. Het kind wekte terstond den oudsten broeder die er nog met moeite in slaagde het venster te openen en om hulp te roepen. De buren alarmeerden toen de brandweer en de politie. In een brief die Hartmann had achtergelaten schreef deonge» lukkige te hebben besloten met zijn kinderen in den dood te gaan daar zijn tweede vrouw hem had verlaten en het huishouden had verwaarloosd en hem bovendien geheel had geruïneerd. Hartmann was volgens het alge» tneene oordeel een goed vader, die hart voor zijn kinderen had. De kinderen zullen thans in een weeshuis worden opgenomen. Verstrooid. Twee broers, beiden matroos op een in de Maashaven alhier liggend schip, wilden in den nacht van Zaterdag op Zondag met het veerbootje van de Leuvehaven naar den overkant varen, op een uur, waarop deze bootjes al lang te rusten Liggen in de Dok» haven. Zij stonden op het aanlegponton. aan de Willemskade en wachtten, urenlang. Ioen kwam er een bootje langs, een klein sleepbootje.dat in de Zalmhaven moest zijn. Maar een van de broers dacht, dat het de Heen en Weer was en stapte van het ponton naar het voorbijvarende schip. Maar het schip was varende en de afstand was groot. De matroos plofte pardoes in den mond van de Leuvehaven. Zijn broer stapte hem na en beiden begonnen in de haven rond te zwem> men, totdat opvarenden van een andere sleep» boot hen oppikte. Zij zijn in den poltiepost van de Leuvehaven van droge kleeren voor» zien. SOMMELSDIJK. Geboren Adrianus. zoon van J. G. Potters en J. Witte. Willemina, dochter van C. J. Smits en A. T. Luitwieler. Overleden Leentje de Graaf f, 76 jaar., echt- genoote van Abram Spee. MIDDELHARNIS. GeborenWillemtje Grieta, d. v. S. van Groningen en E. VijfhuizeLaurus, z. v, J. van Groningen en M de Ruiter. Ondertrouwd: L. de Baan, 51 j. en A. Brus» see. 38 j. Overleden Levenloos aangegeven kind van Jac. v. d. Velde en J. M. v. d. PolderMensje Witvliet, 59 j. wed. van B. Driesse. MELISSANT. GeborenJohanna Paulina d. v. Th. M. J. van de Klundert en J. A. C Kostermans Krijn z. v. M, Kievit en G. P. Klink. Overleden J. Sieling 50 jaar echtgenoote van L. Biemand. DIRKSLAND. GetrouwdW. Lugthart j m. 21 en C. v. d. luis j.d. 21 j.A. L. Muys j m. 22 (Giessen» im) en A. Roodzand j.d. 24 jaar. Sluis J. dam) en HERKINGEN. Geboren Abraham z. v. Korstiaan Witvliet en Leentje de Geus. Marinus z. v. Johannis Logmans en Elisabeth Oorbeek. GehuwdL. van der Sluijs en W. Snijder. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Anthonius Petrus, z. v. Hendrik Vervloet en Antonette van der Heiden. OndertrouwdHendrik Troost 22 jaar en Adolphina Pieterse 23 jaar, STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 50 K.G. garnalen. OUDDORP. De visschers vingen in de vorige week per vaartuig van 300 tot 500 kilo garnalen en van 20 tot 100 kilo schubben. De totale vangst van bliek was 25 duizend kilo. DIRKSLAND. Uitslag van de openbare vrijwillige verkoo- ping te Dirksland van bouwlanden onder Som melsdijk nabij Dirksland in den polder „De oude Plaat". Behoorende tot de nalatenschap van wijlen Vrouwe P. M. van Weel te 's-Graven- hage, ten overstaan van Notaris L. van der Sluys te Dirksland, op Vrijdag 16 November j.l. in Hotel Keuvelaar te Dirksland. A. Gemeente Sommelsdijk, in den polder „De Oude Plaat", 4.12.43 H.A. (10 G. 54 R. Som- melsdijksche Maat) kostbaar bouwland aan den Onwaardschen dijk, verhuurd aan L. Kaslander tot blootschoof 1931 voor 500.— per jaar, in 4 perceelen. Perceel 1. groot ongeveer 1.07.90 H.A. (2 G. 199 R. S. M.) bouwland aan den Onwaardschen dijk, aandeel jaarlijksche huur f 130.80, ingezet door H. Grootenboer te Dirksland op 1601). per gemet of intotaal op 4261.aangeloopen. Perceel 2, groot 0.88.70 H.A. (2 G. 57 R.) bouwland, ten Oosten van perc. 1, aandeel jaarl. huur 107.53, ingezet door V. Dijk:graaf te Dirksland op 1530.— per gemet of in totaal op 3351.aangeloopen. Combinatie der perc. 1 en 2, groot 1.96.60 H.A. (4 G. 256 R.), staande op 1568.per gemet of in totaal opN^ 7612.—, gemijnd door J. Holleman alhier 0^7 1610.per gemet of intotaal op 7814.—. Perceel 3, groot 1.14.43 H.A. (2 G. 247 R.) bouwland aan den Onwaardschen Dijk, aandeel jaarl. huur 138.72, ingezet door H. Ardon te Dirksland op 1630,— per gemet of in totaal op 4602.—, aangeloopen. Perceel 4, groot 1.01.40 H.A. (2 G. 151 R.) bouwland, aandeel jaarl. huur 122.95, ingezet door J. Mooijaart te Den Bommel op 1550.— per gemet of in totaal op 3880.—, aange loopen. Combinatie der perc. 1 tot en met 4, groot 4.12.43 H.A. (10 G. 54 R.), staande op 1601 per gemet of in totaal op 16296.—, afgemijnd door Jb. Poortvliet op 1660.- per gemet of in totaal op 16899.—. B. 2.06.40 H.A. (5 G. 28 R.) bouwland, nabij den Onwaardschen dijk, verhuurd aan A. L. Bakker tot blootschoof 1930 voor 175.50 per jaar. Perceel 5, groot 0.98.50 H.A. (2 G. 129 R.) bouwland, aandeel jaarl. huur 83.75, ingezet door H. C. van Rossum te Den Bommel op 1410.per gemet of in totaal op 3426. U kunt het bekomen bij Apoth. en Drogisten in doozen van 30 en 60 ct en in tuben van 80 ct. gemijnd door P. Spek op 1420.— per gemet of in totaal op 3451. Perceel 6. 1.07.90 H.A. (2 G. 199 R.) bouw land, aandeel jaarl. huur 91.75, ingezet door L. A. Neels te Ooltgensplaat, gemijnd door P. Spek op 1415.— per gemet of in totaal op 3755.-. Combinatie der perc. 5 en 6, groot 2.06.40 H.A. (5 G. 28 R.), staande op 1415.per gemet of intotaal op 7206.—, niet gemijnd. C. Perceel 7. 2.06.70 H.A. G. 31 R.) bouwland, nabij het Dirkslandsche Korteweegje, verhuurd aan P. Polder en C. Jongejan tot blootschoof 1932 voor 178.— per jaar, ingezet door C. Snijder te Oude Tonge op 1070.— per gemet of in totaal op 5461.—, gemijnd door J. Holleman te Dirksland op 1130. per gemet of in totaal op 5767 D. Perceel 8. 0.68.70 H.A. (1 G. 209 R.) bouwland, ten Noorden en ten Zuiden van de tramlijn, verhuurd aan J. G. van Dalen tot blootschoof 1932 voor 62.per jaar, ingezet door W. Hagens te Dirksland op 1130.— per gemet of in totaal op 1917.gemijnd door Joh. Holleman te Dirksland op 1150.per gemet, of in totaal op 1951.—. E. Perceel 9, groot 2.06.20 H.A. (5 G. 27 R.) bouwland, verhuurd aan A. Polder tot bloot schoof 1932 voor 178.per jaar, ingezet door A. v. d. Wekke te Dirksland op 1000 per gemet of in totaal op 5090.—, afgemijnd door H. Polder te Sommelsdijk op 1240. per gemet of in totaal op 6312. F. 2.69.57 H.A. (6 G. 196 R.) bouwland, verhuurd aan A. Polder en H. Schaaf tot bloot schoof 1932 voor een totale huursom van 242.per jaar, in 2 perceelen. Perceel 10, groot 1.18.89 H.A. (2 G. 280 R.) bouwland, verhuurd aan H. Schaaf tot bloot schoof 1932 voor 107..per jaar, ingezet door J. Mooyaart te Den Bommel op 1160. per gemet of in totaal op 3403.—, gemijnd door P. C. Grootenboer te Dirksland op 1170 per gemet of in totaal op 3432.. Perceel 11, groot 1.50.68 H.A. (3 G. 216 R.) bouwland, verhuurd aan A. Polder tot bloot schoof 1932 voor 135.— per jaar, ingezet door J. Kosten te Dirksland op 1310.per gemet of in totaal op 8305.—, gemijnd door Gebr. de Bonte te Dirksland op 1330.per gemet of in totaal op 8849.—. G. Ongeveer 1.69.00 H.A. 4 G. 51 R.) tuinland aan het Korteweegje, per jaar verhuurd aan verschillende personen voor een totale huursom van 301.34, ingezet door D. Witte- koek te Oude Tonge op 2400.per gemet of in totaal op 10008.aangeloopen. H. 8.05.20 H.A. (9 G. 262 R.) bouwland aan het Korteweegje, verhuurd aan J. v. d. Meide Jz. tot blootschoof 1930 voor 709.— per jaar, in 6 perceelen. Perceel 13, groot 1.22.90 H.A. (3 G. 10 R.) bouwland aan het Korteweegje, aandeel jaarl. huur 108.21, ingezet door H. Grootenboer te Dirksland op 1950.— .per gemet of in totaal op 5915.aangeloopen. Perceel 14, groot 1.06.10 H.A. (2 G. 186 R.) bouwland aan het Korteweegje, aandeel jaarl. huur 93.42, ingezet door P. L. v. d. Wekke Az. te Dirksland op 1860 per gemet of in totaal op 4873..aangeloopen. Perceel 15, groot 1.77.70 H.A. (4 G. 116 R.) bouwland met dreef nabij het Korteweegje, aan deel jaarl. huur 156.47, ingezet door C. van Markenstein te Dirksland op 1810.— per gemet of in totaal op 7940.—, aangeloopen. Combinatie der perc. 13 tot en met 15, staande op 1865.— per gemet of in totaal op 18728, gemijnd door J. Holleman te Dirksland op 1810, per gemet of in totaal op 18875.—. Perceel 16, groot 2.04.10 H.A. (5 G. 11 R.) bouwland, aandeel jaarl. huur 179.72, ingezet door J. L. Kwak te Sommelsdijk op 1890.— per gemet of in totaal op 5919.aangeloopen Perceel 17, groot 0.68.60 H.A. (2 G. 41 R.) bouwland aan het Korteweegje, aandeel jaarl. huur 76.25, ingezet door J. Kosten te Dirks land op 1810.per gemet of in totaal op 3867.aangeloopen. Perceel 18, groot^ 1.07.80 H.A. (2 G. 198 R.) bouwland aan hetKorteweegje, aandeel jaarl. huur 94.93, ingezet door J. Wittekoek te Nieuwe Tonge op 1800.— per gemet of in totaal op 4788.—, afgemijnd door A. de Man te Dirksland op 1830.per gemet of in totaal op 4868. Combinatie der perc. 16 tot en met 18, groot 3.98.50 H.A., staande op 1856..per gemet of in totaal op 18254.niet gemijnd. Combinatie der perc. 13 tot en met 18, groot 8.05.20 H.A. (19 G. 262 F.), staande op 1868 per gemet of in totaal op 37129.gemijnd door M. de Haas te Rotterdam op 1930.— per gemet of in totaal op 38356.—. H. Perceel 19, 0.95.40 H.A. (2 G. 106 R.) bouwland en halve watering in den hoek van het Korteweegje, verhuurd aan P. van Mar kenstein tot blootschoof 1933 voor 144.48 per jaar, ingezet door H. Grootenboer te Dirks land op 1470.— per gemet of in totaal op 3495.—, afgemijnd door J. M. van Paasschen te Middelharnis op 1550.— per gemet of in totaal op 3648. I. 3.22.20 H.A. (7 G. 286 R.) bouwland met halve watering in den hoek van de Blinde dreef en den Oudelandschen dijk, verhuurd aan C. Struik Mz. tot blootschoof 1930 voor 307.50 per jaar, in 2 ptrceelen. Perceel 20, groot 1.71.40 H.A. G. 69 R.) bouwland, aandeel jaarl. huur 163.60, ingezet door H. Sneep te Nieuwe Tonge op 1680. per gemet of in totaal op 7106.gemijnd door A. de Man te Dirksland op 1700.— per gemet of in totaal op 7191.—. Perceel 21, groot 1.50.80 H.A. (3 G. 217 R.) bouwland, aandeel jaarl. huur 143.90, ingezet door Jb. Poortvliet op 1530.per gemet of in totaal op 5697.—, aangeloopen. Combinatie der perc. 20 en 21, groot 3.22.20 H.A. (7 G. 286 R.), staande op 1620.— per gemet of in totaal op 12888.gemijnd door J. Joppe Gz. te Dirksland op 1630.— per gemet of in totaal ip 12964.—. J. Ongeveer 3.94.15 H.A. G. 219 R.) bouwland aan de Blinde dreef, verhuurd aan A. v. d. Wekke en H. Kooman Lz. tot bloot schoof 1930 voor 535.50 per jaar, in 2 per ceelen. Perceel 22, groot 2.58.90 H.A. G. 117 R.) bouwland, aandeel jaarl. huur 232.20, ingezet door W. Hagens te Dirksland op 1460.per gemet of in totaal op 8329.—, aangeloopen. Perceel 23, groot 2.35.25 H.A. (3 G. 102 R.) bouwland, aandeel jaarl. huur 1213.0, ingezet door H. C. van Rossum te Den Bimmel op 1300.— per gemet of in totaal ip 4342. aangeloopen. Combinatie der perc. 22 en 23, groot 3.94.15 H.A. (9 G. 219 R.) bouwland, staande op 1405.— per gemet of in totaal op 13671. gemijnd door J. Holleman te Dirksland op f 1310 per gemet of in totaal op 13719.—. K. 6.72.80 H.A. (16 G. 182 R.) bouw- en weiland en halve watering en dreef van den Oudelandschen dijk tot den Boomvliet, verhuurd aan J. Markus Pz. tot blootschoof 1931 voor 605.52 per jaar, in 5 perceelen. Perceel 24, groot 1.30.05 H.A. (3 G. 63 R.) bouwland aan den Oudelandschen dijk, aan deel jaarl. huur 117.05, ingezet door L. A. Neels te Ooltgensplaat op 1510.— per gemet of in totaal op 4847.aangeloopen. Perceel 25, groot 0.95.95 H.A. (2 G. 11 R.) bouwland, aandeel jaarl. huur 86.36, ingezet door C. Snijder te Oude Tonge op 1320. per gemet of in totaal op 3128.—, aan geloopen. Perceel 26, groot 1.85.65 H.A. (4 G. 175 R.) bouwland, aandeel jaarl. huur 167.08, ingezet door C. Snijder te Oude Tonge op 1430. per gemet of in totaal op 6554.—, gemijnd door A. de Man te Dirksland op 1460.— per gemet of in totaal op 6692.—. Perceel 27, groot 1.29.30 H.A. (3 G. 57 R.) bouwland, aandeel jaarl. huur 116.37, ingezet door A. Ardon te Dirksland op J* 1400.— per gemet of in totaal op 4466.—, aangeloopen. Perceel 28, groot 1.31.85 H.A. (3 G. 76 R.) bouw- en weiland, aandeel jaarl. huur 118.66, ingezet door V. Dijkgraaf te Dirksland op 1360.per gemet of in totaal op 4425.—, gemijnd door V. Dijkgraaf op 1380.per gemet of in totaal op 4490.. Combinatie der perc. 24 tot en met 28, groot 6.72.80 H.A. (16 G. 182 R.), staande op 1423 per gemet of in totaal op 23623.niet ge mijnd. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Huis met Erf aan den Kerkring te Middel» harnis, ten verzoeke van de Erven van den heer Johs. Verolme, en een Huis met Erf aan den Stationsweg te Middelhams, ten verzoeke van wed. J C. Vermeer, op Donderdag 29 November 1928 bij inzet, op Donderdag 6 De» cember 1928 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in Hotel Meijer. .Notaris VAN BUUREN. Verkooping Meubilaire Goederen aan den Oostdijk te Sommelsdijk op Donderdag 22 November 1928 des nam. 2 uur, ten verzoeke van den heer Robregt Dijkers, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 19 Nov. Ter veemarkt wa« ren heden aangevoerd580 vette runderen, 187 vette kalveren, 1212, schapen of lammeren, 1152 varkens. Prijzen per '/2 kg.; koeien 26— 31 c., 42Vj— 45 c., 48—50 c.ossen 37 c., 40— 42V2 c-> 45—48 c.kalveren 60-65 c., 70—75 c., 82'/2-87V2 c. schapen 30—35 c.varkens 36-37 c., en lammeren f 20—27 per stuk. Aanvoer van koeien en ossen was niet zoo ruim als vorige week. Handel kaim en de prijzen ongeveer gelijk aan die der vorige week. Een best beest ging nog tot 3 cent bo» ven noteering. Stieren waren niet aangevoerd. Vette kalveren aanvoer gewoon, handel redelijk en de prijzen iets lager dan vorige week. Een best kalf ging nog tot 5 cent bo» ven noteering. Schapen en lammeren waren ruim ter markt. De handel was williger en de prijzen van vorige week konden gehandhaafd blijven. Varkens waren wederom flink aangevoerd, de handel was echter slecht en met moeite konden de prijzen van vorige week be« dongen worden. AMSTERDAM, 19 November. Ter vee» markt waren heden aangevoerd550 vette koeien, waarvan de prijzen warenle kwal. 98—101 c2e kw 80—96 c3e kw. 68-78 c. per Kg slachtgewicht130 melk en kalf» koeien f 275-575 per stuk; 89 vette kalveren le kw. 90—100 c, 2e kw. 80—90 c., 3e kw. 70-80 c. per Kg. levend gewicht46 nuchtere kalveren f 12—20 «n 164 schapen f34—52 per stuk600 varkens, Holl 85-87 c., Overz. en Geldersche le kw. 87—88 c, vette varkens 85—87 c. per Kg slachtgewicht72 paarden f 100-220 per stuk. Granen enz», Meel en Oliën* ROTTERDAM, 19 November. Fijne Zaden. (Boerennoteering) Blauw maanzaad f 36—f 37, karwijzaad f 37—f 39, geel mosterdzaad f 27— f 29, voerlijnzaad f 16—f 18, zaailijnzaad f 19— f 21, alles per 100 kg. RÖTIERDAM, 19 Nov. Binnenlandsche Granen. Van alle artikelen was de aanvoer zeer klein. Tarwe naar kwaliteit f 11,75—f 12, voerkwaliteit f 11,40—f 11,65. Gerst Chevalier f 12—f 12,50. Haver f 11,25—f 11,60. Erwten kleine groene prijshoudend f 18— f 20'/4, Schokkers vrijwel onveranderd. Bruine boonen iets vaster gestemd van f 40— f 43, alles per 100 kg. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM 19 November. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brie!» sche eigenheimers f 2,50—f 3, Zeeuwsche blauwe f 3,10—f 3,60, Zw. eigenheimers f 2,30-f2,50, Zw. bonte f 3,10—f 3,60, bravo's f 3—f 3,50, poters f 1,60—f 2,25, Bevelanders f 2,30—f 2,60, Westl. zand rond 7-8 c. per kg. Met tamelijk aanvoer, tamelijk vraag,

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3