Uw Haar Bieten rooien PUROL wordt gozond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos *et blijft beter zitten het valt niet mesr uit ICerk en School. Uit onze Partij» Burgerlijke Static! Visscherij. Verkooping-em. Marktberichten» over te worden geraadpleegd. De preciese som welke men wil besteden mag natuurlijk met worden genoemd, omdat dan de zaken bij het afmijnen kunnen misloopen. De opzet van de wet is geweest om den landarbeider in staat te stellen voor zich en zijn gezin de benoodigde tuinbouwproducten te kunnen winnen en dat dit kon geschieden in zijn brijen tijd of door zijne huisgenooten. Maar wat nu leert de praktijk? Wanneer men eens de ronde doet en op verschillende plaatsen gaat kijken naar het in pacht uitgegeven land dan komt men tot de ontdekking, dat meestal land bouwproducten worden verbouwd voor specu latieve doeleinden. Wanneer één jaar de op brengst tegenloopt kan het voorkomen, dat de landarbeider niet in staat is om zijn pacht te betalen. Thans wordt getracht de wet in dien zin te wijzigen, dat ook personen als winkeliers, kleermakers enz. land in pacht kunnen krijgen, zoodat na tot stand koming dier wijziging de oorspronkelijke bedoeling der wet zou verloren gaan. Alsdan wordt in 't kort stilgestaan bij de „plaatsjes". Verschillende raadsleden, aldus spr., staan hier wel meer gunstig tegenover. Voor plaatsjes zal toch niet zooveel grond be hoeven te worden gemist en wordt de landbou wer niet gedreigd met verlies van groote uit gestrekt heden grond. Het mag niet meer kosten dan 4000.— met inbegrip van de eerste noo- dige verbetering en het moet voor het doel ge schikt zijn. De landarbeider zal zelf minstens 10 van den kostprijs uit eigen middelen moeten kunnen betalen. De landarbeider zal hiervoor geen geld mogen leenen. Spr. behandelt dan nog in 't kort de ont eigening van land. Nimmer kan een vereeniging gedwongen worden om tot onteigening over te gaan. Zelf heeft ze daarover te beslissen. Wat betreft den loop van de onteigening zegt spr., dat de vereen, hierin veel macht heeft. Het kan zelfs voorkomen, dat de Raad in de ont eigeningsprocedure als 't ware niets geen zeg genschap heeft. Met een voorbeeld wordt dit duidelijk gemaakt. Ook op dit onderwerp volgt een gezellige en leerzame bespreking. De voorzitter dankt den inleider in welge kozen bewoordingen voor de uiteenzetting van dit in het middelpunt der belangstelling staande onderwerp. Hierna verkrijgt de heer J. Rooij de leiding der vergadering weer. Dankt allen voor hunne tegenwoordigheid en hoopt, dat op de eerst volgende vergadering die dit jaar nog zal wor den gehouden de opkomst even zoo talrijk zal zijn. Hiermede wordt deze leerzame en tevens ge zellig evergadering gesloten. S. K. indien gij des morgens een weinig PUROL iusschen de handen wrijft en dit door de haren uitstrijkt, 't Voldoet iedereen. OOLTGENSPLAAT. Voor de betrekking van havenmeester in deze gemeente hebben zich 11 sollicitanten aangemeld. Vrijdagavond vergaderde de A. R. Kies- vereeniging. De vergadering werd geopend met gebed. De voorzitter, C. Korteweg Lz., herdacht in zijn openingswoord den heer S. de Ruiter, die 40 jaren lid der vereeniging is geweest, de meeste jaren daarvan was hij bestuurslid. Met eenige gevoelvolle woorden werd ook de heer M. v. Oostenbrugge herdacht. Beide leden zijn door den dood aan de vereeniging ontvallen. Na het lezen der notulen komt in behandeling het concept-program van actie voor 1929. Enkele punten, waarvan wijzigincj of aan vulling werd gewenscht, zullen ter bevoegder plaatse ter kennis worden gebracht. Tot afgevaardigde naar de vergadering te Rotterdam werd benoemd dhr. A. de Vos Az. Na de besprekingen over de te voeren pro paganda, werd besloten het behandelen der statutenwijziging uit te stellen tot een volgende vergadering. De heer A. Braber Cz. sloot de vergadering met dankgebed. OUDE TONGE. De prijzen der veldvruchten zijn: Uien 4.25, koepeen 1..tot 1.20 en aardappelen 2.30. Handel in uien levendig. Onder voorbehoud der gunning is j.l. Vrijdag aanbesteed aan inwoners dezer ge meente het bouwen van een Verenigingsge bouw voor rekening van de Ned. Herv. Kerk. NIEUWE TONGE. J.l. week werden van hier vervoerd: 5000 balen uien en 600 balen peen. In verband met de groote voorraad is de aanvoer der cichorei naar de „Onderneming" alhier, tijdelijk gestaakt. De heer L. v. D. had het ongeluk zoo danig met een scheermes in zijn hand te snijden dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Aan den heer A. Mans alhier is vergunning verleend tot verbouw van zijn pakhuis aan den Oostel. Achterweg alhier. Dhr. L. van Zielst alhier is goedgekeurd a^s marechaussee en wordt met ingang van 1 April e.k. bij dat korps geplaatst DIRKSLAND. Deze week zal hier een bus collecte worden gehouden voor het Ned. Roode Kruis. Door het gemeentebestuur is aan den heer J. Jelier vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis met garage aan de Juliana- laan. Uit een wagen van een bode van Her- kingen werd alhier een kistje sigaren ontvreemd. Het mocht de politie gelukken de jeugdige da ders op te sporen. De timmerman J. C. M. had het ongeluk met zijn rijwiel door het slippen om te vallen, juist toen een auto hem wilde passeeren. M. ■werd hierdoor aangereden en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Bij de arbeidsbemiddeling stonden deze week 2 werkzoekenden ingeschreven. —De winteravondcursussen op de beide scholen zullen bij voldoende deelname op Maan dag 19 November a.s. aanvangen. Tegen een chauffeur van Sommelsdijk werd alhier proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der motor- en rijwielwet. m' '?on<^er^a9 zal de rijksontvanger van Middelharnis alhier zitting houden tot het innen der rijksbelastingen in het pand Ring A 67b. Naar wij vernemen worden alhier pogingen aangewend tot het oprichten van een damclub. T Onder de paarden van een landbouwer alhier kwamen gevallen voor van longontste king. Een der dieren stierf reeds hier aan. Zooals velen zich herinneren heeft de oude heer Penning, alom in den lande gekend en bemind, tot nog kort voor zijn dood op verscheidene plaatsen voordrachten gehouden over zijn geliefd Zuid-Afrika." Ook Dirksland had reeds zijn toezegging daartoe ontvangen. Helaas, de dood trad onverwacht tusschen- beide en wij hebben niet het voorrecht mogen hebben den gevierden schrijver in ons midden te zien. Des te meer werd het Comité der Chr. Winteravondlezingen verrast door een aanbod van Mevr. Joosten, die na een verblijf van ongeveer 30 jaren in Zuid-Afrika, Rustenburg, Transvaal, in ons land is terruggekeerd, tot het houden van een voordracht. Gaarne wil zij van haar interessante ervaringen in het stam verwante Zuid-Afrika komen vertellen, om daar door het land, zijn bewoners en de mogelijk heden, die het ook voor Nederlanders biedt, nader onder de aandacht van velen in Neder land te kunnen brengen. Kloven, ontvellingen, schrammen en andere huidverwondingen ver» zacht en geneest men snel met Doos 30 en 60 ct. Mevr. Joosten, geboren Sybrandy, en uit Friesland afkomstig, is ook in Friesland begon nen haar voordrachten te houden. Zij heeft een mooie collectie lantaarnplaatjes, waarmede zij haar voordrachten illustreert. Voor nadere bij zonderheden zie men de advertentie in dit MELISSANT. De heer L. van Beek heeft een woonhuis, staande aan het eind van den Dorpsweg alhier, ondershands verkocht aan den heer M. Visbeen. Naar we vernemen is Maandagmorgen door de gemeente-politie tegen een tweetal per sonen proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden op een rijwiel zonder licht. De heer J. C. Tieleman alhier heeft bedankt als correspondent der arbeidsbemiddeling voor deze gemeente. De heer M. W., die bij zijn werkzaam heden zijn hand verwondde, was genoodzaakt geneeskundige hulp in te roepen, waarna bloed vergiftiging geconstateerd werd. Een rectificatie van een rectificatie 1 En kele raadsleden berichten ons, dat het raads- verslag volledig juist was. Niet een ander lid der begrootingscommissie, maar de heer Kort heeft als lid dier commissie er op aangedrongen dat over de Gezondheidscommissie met Ged. Staten gesproken zou worden. Niet de rectifi catie, maar het raadsverslag was dus juist. Ter voorkoming van misverstand kan hieraan nog worden toegevoegd, dat de heer Kort niet in dividueel, maar namens de commissie sprak. HERRINGEN. Deze week werd van hier vervoerd een scheepslading uien. In dit artikel is flink handel. Aardappelen en peen weinig handel. De Rijksontvanger te Middelharnis zal deze maand voor 't laast in dit jaar te dezer plaatse zitting houden. Bij den heer H. C. Bruggeman was dezer dagen een zonnebloem te zien; waaraan niet minder dan 39 bloemen zaten, alle van flinke grootte. Voorwaar iets zeldzaams, STELLENDAM. Zaterdagmiddag brak in de woning van Johs. Koese Az. brand uit, doordat een ligstoel in de nabijheid van de kachel vlam vatte. Door het luiden der brandkolk waren spoedig tal van menschen aanwezig, die allen de behulpzame hand boden, zoodat de brand tot eene kamer beperkt werd. Nietemin is er vrij wat schade aangericht. Verzekering dekt de schade. De brandspuit kon onverrichterzake terugkeeren. De 16-jarige L. Troost, die zijn vader aan boord van diens visschersvaartuig behulp zaam was, had het ongeluk, door het uitschieten van een haak, in 't ruim te vallen en een arm te breken. Door. den geneesheer werd de eerste hulp verleend, waarna de jongen Zaterdag naar „Eudokia" is vertrokken tot observatie. De vorige week werden van hier ver zonden 1000 H.L. uien, 350 H.L. aardappelen en 600 H.L. koepeen. —Zaterdag j.l. kwam het klipperschip „Ou derzorg" uit Werkendam, schipper C. G. Ver- heij, op eigen kracht vlot van de plaat „Scheel hoek", zoodat het met bijna een week ver traging in de haven alhier arriveerde. OUDDORP. Zaterdag werd in hotel Akers- hoek verkocht 3 Gem. 186 R. bouwland in den polder West-Nieuwland, bij afslag aan C. van Huizen voor 8100.—. Verhuurd werd ten verzoeke van Wed. Teunis Voogd alhier, van één jaar 1 perc. bouwland, groot 144J/£ R. aan W. Westdijk voor 175.15 per gemet; 1 perc. bouwland, groot 138J/£ R. aan KI. Aleman voor 169.10 per gemet. 1 perc. bouwland, groot 144J^ R. aan den zelfde voor 171.20 per gemet. De perceelen liggen allen in den polder West- Nieuwland aan den Langeweg. Ten verzoeke van D. H. de Boer te Hove voor 10 jaren, groot 2 G. 264 R. bouwland, liggende op den hoek van den Kruisweg en den Nieuweweg, aan E. v. d. Bok Jz. voor 151.51 per gemet. Ten verzoeke van W. K. Hameeteman T,z. alhier 5 nerceelen op den zoogenaamden Helm- blok aan den Dijkstelweg zijn niet verhuurd. In de maand October hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. C. v. d. Maas van Stel lendam en L. N. Tanis uit Delft. Vertroken zijn naar Goedereede D. Hoekman en echtgenoote, naar Rotterdam M. v. d. Ho ven; naar Nieuwe Tonge J. Qrinwis en T. Berkenbosch met gezin: naar Oude Tonge G. van Nieuwenhuizen en gezin. - In deze gemeente komt een geval van Roodvonk voor. SOMMELSDIJK.** Heden Woensdagavond vangen de wintercatechisaties in de Ned. Herv. Kerk aan. Ze zijn geregeld als volgt Voor meisjes van 12—16 jaar 's middags van 2—3 uur, voor meisjes van 16 jaar en ouder 's middags van 3—4 uur. Voor jongens van 1216 jaar :s avonds van 6—7 uur, voor jongens van 16 jaar, en ouder 's avonds van 78 uur. Zondag 11 November zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een dankstond voor het gewas worden gehouden, terwijl alsdan in de beide beurten oogstcollecte zal worden ge houden. MIDDELHARNIS.** De wintercatechisaties in de Ned. Herv. Kerk zullen heden (Dinsdag) een aanvang nemen. Deze zijn als volgt ge regeld Voor meisjes van 12—16 jaar 's avonds van 67 uur en meisjes van 16 jaar en ouder van 78 uur. Voor jongens van 1216 jaar 's avonds van 89 uur en jongens van 16 jaar en ouder van 9—10 urn-. De catechisaties in de Geref. Kerk alhier zullen deze week weer een aanvang nemen. Ze zullen worden gehouden als volgt Maandag: jongens van 10—13 jaar, 's avonds van 8—9 uur. Woensdag: Meisjes van 10—13 jaar, 's mid- das van 4—5 uur; meisjes van 14—17 jaar 's avonds van 5—6 uur; jongens van 14—17 jaar 's avonds van 6J^—7J^ uur; meisjes van 18 jaar en ouder 's avonds van 7}^uur; jongens van 18 jaar en ouder 's avonds van 8J/29M uur. Ouders, die Zondag hun kinderen begeeren te laten doopen in de Ned. Herv. Kerk, moeten hiervan aangifte doen Vrijdagavond half acht in de consistoriekamer. Tot boekhouder van de diakonie der Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer H. v. d. Wende. Bij de plaats gehad hebbende verhuring van opengevallen zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk, hebben de 40 verhuurde zitplaatsen op gebracht 425.—. DEN BOMMEL. Hedenavond 6 November wordt D.V. in de Herv. Kerk om 6J^ uur een gedenksteen onthuld door den Ambachtsheer van St. Adolphsland. Het gulden opschrift van dit schoone wit marmeren monument gevat in keurige passende omlijsting zal dan worden voorgelezen. Tevens zal door Ds. G. van der Zee eene gedachtenisrede worden uitgesproken, behelzen de het ontstaan der gemeente en stichting van het kerkgebouw. Voorts zal er eene collecte worden gehouden, waarvoor alle Hervormde gezinnen van Den Bommel een kleine verrassing is bereid. Het eventueel batig saldo zal worden bestemd voor het Studie- en Leerstoelfonds ter opleiding van predikanten. OOLTGENSPLAAT. De catechisaties in de Geref. Kerk zullen deze week aanvangen en zijn geregeld als volgt Maandagavond 6 uur jongens beneden 16 jaar; 7 uur jongens boven 16 jaar. Dinsdagavond 6 uur meisjes beneden 16 jaar; 7 uur meisjes boven 16 jaar. OUDE TONGE. Behoudens onvoorziene om standigheden hoopt Ds. Vlasblom van Ter Aar half Januari 1929 zijn intrede te doen in de Ned. Herv. Kerk alhier. NIEUWE TONGE. A.s. Donderdagavond 6 uur zal D.V. in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. H. H. van Ameide van Sommels-' dijk, tot het houden eener dankstond voor het gewas. HERKINGEN. De catechisaties bij de Ned. Herv. Kerk zullen deze week aanvangen en wel op Dinsdag van 23 uur meisjes van 12—16 jaar, van 67 jongens van 12—16 jaar, van 78 meisjes van 16 jaar en daarboven en van 89 jongens van 16 jaar en daarboven. OUDDORP. Ds. W. Schoppenhauer heeft het beroep naar de Doopsgezinde Kerk te Hollum op Ameland aangenomen. VERGADERING STATEN.SECTIE RIDDERKERK. Maandag 5 Nov. des nam. 1 uur werd te Rotterdam de vergadering gehouden van de Staten»Sectie Ridderkerk. Er was groote belangstelling uit alle vier de Hulp-Cenrales. De Voorzitter, de Heer DIEPENHORST van Strijen opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, heette allen welkom en inzonderheid den Heer Wildenberg, die het Provinciaal Comité vertegenwoordigde. Ds. v. Lummel, die een opwekkende rede zou houden, had telegrafisch bericht gezonden dat hij om 3 uur present zou zijn. Na afwerking van het huishoudelijk ge» Jeelte werd de verkiezing van een Voorzitter aan de orde gesteld. Met bijna algemeene stemmen werd de Heer Diepenhorst als Voorz. herkozen. Breedvoerig werd in aangename discussie gesproken over het concept'program van actie, en aan enkele sprekers werd den raad gegeven om eventueele aanmerkingen in hun kies» vereeniging ter sprake te brengen. Om half vier sprak Ds. VAN LUMMEL zijn opwekkende rede uit, welke tot titel had Antirevolutionair zonder meer*. In een gloedvol betoog, zooals we dat van Zijn WelEerwaarde gewend zijn, werd gewezen op de geestelijke waarde van ons Anti'Rev. beginsel voor land en volk. Met enkele trek» ken uit de land» en kerkhistorie schetste spr. het gevaar van bijeenvoeging van wat niet samenhoort. Geen syncretisme I Het woord is eigenlijk veel te mooi voor het irenisch streven van sommigen om het meer in het getal dan het gewicht te zoeken. Het woord beteekent dan samengroeiing. Maar daar is het bij dit soort menschen niet om te doen. Zij willen heterogene deelen saam voegen om in getalsterkte te groeien. En dat gaat altoos ten koste van het beginsel. Wij moeten alléén uit ons beginsel leven, het alléén met dat beginsel wagen, en als het niet anders kan, dan desnoods inkrimping van het getal aandurven. Spr. wees op het voorbeeld van Groen, die ook heel wat van het irenisch»syncretisch streven van z.g geestverwanten ondervond. Ten slotte zag hij dat hij het alleen wagen moest met het drietalKeuchenius, Kuyper en Otterloo en zijn advies ging tot alle anti» revolutionairen in den lande uitbrengt alleen uw stem uit op dit drietal. Het is de opkomst van onze partij geweest. Spr. wekte in bezielende worden op het ook nu alléén te wagen met het Anti»Rev. beginsel. Dat beginsel zal het toch ten slotte moeten daen. De grondkleur moet behouden blijven. En menschen die uit bijoogmerken de partij dienen, kunnen wij niet gebruiken. Onder Gods Zegen zal ook nu het Anti'Rev. beginsel, dat is naar den Woorde Gods, stand» houden en overwinnen tegen alle vijandschap uit het linksche kamp, tegen alle misverstand en bedektelijke en openlijke aanvallen. Het Anti. Rev. beginsel, zonder meer, zal ook de leuze moeten zijn waarmede we de a.s. verkiezing ingaan. 't Was een gloedvol woord waarop instem» mend applaus volgde. Ds. v. LUMMEL eindigde met dankgebed. 't Was een goede middag voor de Staten» Sectie. MIDDELHARNIS. GeborenNeelije Jacoba, d. v. J. v. Dongen en A, KievitAdriaantje Maria, d. v. H. Blok en J. Langeweg. OUDE TONGE. Geboren: Machiel, z. v. Aren Kamerling en Jacoba Hagens; Cornelia, d. v. Adrianus Jacobus van Peperstraten en Allegonda van Bergen; Reinier, z, v. AnthoDy Wilhelmus Reinier Krouwer en Johanna Maria Nijsse Adriana Lucia Leonarda, d. v. Franciscus Xaverius Somers en en Maria Anna Rommens Wilhelmus JohanDes, z. v. Wilhelmus Johan» nes de Boed en Huiberdina van der Heiden Magdalena Maria Theresia, d. v. Cornelis Adrianus Theodorus Lambert in Everdina Wilhelmina Heintjes. Gehuwd: Johannes Andries Fraters, oud 28 j„ j.m. en Allegonda van Peperstraten, oud 22 j., j d.Pieter Silvius, oud 26 j., j.m. en Johanna Maliepaard, oud 22 j., j.d. OverledenCornelia Zweerus, oud 67 j. echtgen. van Hugo Hartman, HERKINGEN. Geboren: Johannis Willem, z. v. Hugo de Geus en Abra van der Veer. Ondertiouwd: L. v. d. Sluijs j.m. 25 jaar en W. Snijder j.d. 24 jaar. DIRKSLAND. Geboren: Adriaantje, d. v. Job van Gulik en Marina Breur. Ondertrouwd: Willem Lugthart j.m. 21 j. en Cornelia van der Sluijs j.d. 21 j. STELLENDAM. GeborenDina, d. v. J. van Soest en B. Koese; Jacomijntje, d. v. A. Human en H. C. SchaafKlaas, z. v. Job. Melissant en K. Spuij Dina Cornelia, d. v. L. Westdijk en J. Troost Aagtje, d. v. A. van der Laan en Joh. Luime. Ondertrouwd: Johannes Klop, 26jaar, Wil» lemstad, en Maatje Troost, 19 jaarGerrit Jongejan. 26 jaar, Rotterdam, en Cornelia Teuntje Holleman, 26 jaar. Getrouwd: Johannes Klop, 27jaar, Willem» stad, en Maatje Troost, 19 jaar. OUDDORP. Geboren Adriana,- d. v. J. van 't Geloof en D. de Jong; Johannes, z. v. A. v. Huizen en T. MoerkerkJacob, z. v. G. Breen en M. v. d. WendePietertje, d. v. K. Meijer en T. TanisGrietje, d. v. J. Tanis en E. Koek Kommer, z. v. J. Padmos en A. Tanis Pieter, z. v. L. v. d. Linde en A. KlijnPietertje Jannetje, d. v. M. Sperling en J. M. v. d. Berge Willem Aren, z. v. K. Meijer en L. F. Sperling Hendrik, z. v. E. Meijer en D. de Vogel. Getrouwd: K. H. Heerschap, j.m. 55 jaar en J. Voogd, j.d. 45 jaar; S. v. d. Velde,j.m. 25 jaar en J. Grinwis, j.d. 25 jaar. Overleden E. Knape, 40 jaar. d. v. A. Knape en E. Tanis J. Bakelaar, 26 jaar, echtgenoote van L, van Dam. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 5 dagên gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 75 K.G. garnalen. OUDDORP. De visschers vingen de vorige week per vaartuig van 70—170 kilo schubben en van 2000—2500 kilo bliek. Garnalen per dag en per vaartuig van 50—70 kilo. Dinsdag 30 October 1928 bij veiling en Dinsdag 6 November bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Oude Tonge, in het logement van G. van Veen, van 4 buizen aan den Zuiderlandschen Dijk te Oude Tonge, kad. Sectie C nos. 1126, 1688, 1689, 2059 en 2058 samen groot 1 Are 65 centiaren, voor den Heer A. J. Kerpel. Notaris VAN ISPELEN. Openbare vrijwillige verkooping van een huis met schuur, tuin en mestput en erf te Achthuizen (gemeente Ooltgensplaat) Sectie B, No. 1240, groot 11 aren 97 centiaren. Verdeeld in twee koopen en combinatie. Op Woensdag 31 October 1928 bij inzet in het Café Koenraadts op Woensdag 7 Nov. 1928 bij afslag in het Café Buijs, telkens des avonds 7 uur, ten verzoeke van den heer P. A. M. Jacobs, thans te Schiedam. Aanvaarding 1 December 1928. Not. VAN BUUREN en VAN ISPELEN. Op Woensdag 7 November 1928 's nam. 2 uur, te Stellendam, ter herberge van A. Kaas» hoek, veiling; en Op Woensdag 14 November 1928 's nam. 2 uur, te Stellendam, ter herberge van M. Mijn» ders, afslag, van a. De Hofstede genaamd »Uit Zee>Land« bestaande uit huis, schuur, keet, wagenhuis 2 arbeiderswoningen, tuin, boomgaard, bosch, erf en grond, benevens diverse perceelen Bouw» en Weiland, te Stellendam, in Een» draebts», Hals» en Adrianapolder, tez. groot 42 58,00 H.A. (92 G. 215 R V. Maat). b. 2,15,90 H.A. (4 G. 210 R. V. Maat) Bouwland, te Goedereede, in den polder «Nieuw» Westerloo«, ka i. Sectie B nr. 174. c. 9,42,50 H.A. (20 G. 157 R. V. Maat) Bouwland, te Stellen tam, zijnde kavel 26 van den Eendrachtspolder, in den hoek van den Plaatweg en den Buitendijk, kad. Sectie C nr. 95 tot en met 99en d. 8,17,20 H.A. (17 G. 238 R. V. Maat) Bouwland, te Stellendam, zijnde kavel 18 van den Halspolder, schietend van den Kraaie» nisschen Dijk tot den Buitendijk, kad. Sectie D nr. 73. Aan diverse personen voor verschillende termijnen verhuurd. In perceelen en in combinatiën. Behoorende tot de nalatenschap van wijlen Vrouwe P. M. van Weel te 's»Gravenhage. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 9 November 1928, des nam. 2 uur tu Dirksland ter herberge van H. van den Doel veiling, en op Vrijdag 16 November 1928 nam. 2 uur te Dirksland ter herberge van J. Keuvelaar afslag van 38.28.75 H.A. (94 gem. 152 roeden Somm maat) bouw» en tuin» land te Sommelsdijk, nabij Dirksland in den polder (de Oude Plaat) aan Onwaardschen dijk, Dirksl. Korteweegje en Blindedreef, in percee» len en in combinatiën, aan verschillende per» sonen voor diverse termijnen verhuurd, behoo» rend tot de nalatenschap van wijlen Vrouwe P. M. van Weel te 's'Gravenhage. Notaris VAN DER SLUYS. Verkooping van Drie Huizen met Erven, zeer gunstig gelegen op den besten winkel» stand aan den Westdijk en achteruitkomende aan het Spui te Middelharnis, in 3 perceelen en combinatiën, op Woensdag 21 November 1928, bij Inzet, en op Woensdag 28 November 1928, bij Afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Ten verzoeke van de familie Waterman. Notaris VAN BUUREN. Centrale Veiling ie Middelharnis. Veiling van Vrijdag 2 November 1928. Bloemkool f 1,50 tot f 23.—. Savoye kool f 4,50 tof f 5,—. Roode kool f 6,—. Per 100 stuks. Andijvie f 1,50 tot f 2,10 per 100 krop. Spruiten f 5,40 tot f 18,—. Kroten f 2,20. Enkele princessen f 16,40. Jodenperen f 17,20 tot f 19,—. Alexander Lucas f 30,—. Handperen f 12,— tot f 26,—. Zoete appelen f 13,60 tot f 28,—. Bergamotten f 14,— tot f 20,70. Kleiperen f 10,— tot f 16,—. Per 100 K.G. Druiven f 36,— tot f 41,30 per 1C0 pond. Kaas (volvet) f 0,65 per pond. Boter f 1,— per pond. ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd Makelaar in aardappelen, groenten an fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. Marktoverzicht der vorige week. De flauwe handel in aardappelen blijft aan» houden met geregeld teruggaan der prijzen. Zeeuwsche Bonten en Blauwen zijn thans ge» komen op f 3,25 per H L., alhoewel de groot» ste handel in deze beide soorten is. Verschil» lende potersoorten hebben hun prijs kunnen handhaven. Zandaardappelen uit Overijsel en Drenthe, hiervan gaat de prijs ook langzaam terug, dit door te grooten aanvoer Friesche Borgers, weinig vraag, evenmin als voor Spui» sche en Flakkeesche Eigenheimers. De volgende prijzen werden heden 5 Nov. 1928 gemaakt: Per H L. Zeeuwsche Bontenf 3,25 k f 3,50 Blauwe3,25 3,50 Eigenheimers2,50 2,90 BI Eigenh, 3,— 3,20 BUEigenh. poters 2,50 2,60 Bonte poters 2,30 2,50 Flakkeesche Eigenheimers 2,80 3,— Drielingen 2,40 2,60 Spuische Eigenheimers 3,— 3,20 Drielingen 2,50 2,60 Red Star poters2,40 2,60 Drentsche Eigenh2,45 3,50 IJpolder Bra vos3,25 3,50 Bevelanders 2,70 2,80 Roodster 2,50 2,75 Uien per 50 kg3,30 3,50 Wortelen per 60 kg1,80 2,— Groninger Bravo's 2,40 2,50 Vee en Paarden. ROTTERDAM, 5 Nov Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 517 vette runderen, 166 vette kalveren, 1370 schapen of lammeren, 1059 varkens. Prijzen per '/2 k.g.koeien 27—32 c., 42—45 c., 49-51 ct.ossen 37 c., 40-42Vz c., 45—48 c.kalveren 57V2-62V2 c., 67'/270 c., 80-85 ct.schapen 30 c., 35 c. varkens 36 c., 36'/2 c., 37 c.lammeren f20— f 25 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was goed. De handel was iets williger met stijvere prijzen. Een enkele prima koe werd nog tot 2 cent boven noteering verhandeld. Stieren met onbeduidenden aanvoer, der» halve geen noteering. Vette kalveren met korten aanvoer, tamelijk v'uggen handel en vastere prijzen. Een enkel puik best kalf werd nog van 2'/2—7'/2 cent boven noteer ing verhandeld. De aanvoer van schapen en lammeren was tamelijk ruim, kalme handel en vrijwel de oude prijzen. De aanvoer van varkens was bekoorlijk. De handel was over het algemeen iets minder dan de vorige week en nauwelijks prijshoudend. j AMSTERDAM, 5 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 615 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 98—106 c., 2e kwal 86-98 c., 3e kwal. 70—84 c. per kg. slacht» gewicht; 141 melk» en kalfkoeien f275—f375 p. stuk98 vette kalveren, 2e kwal. 90—96 c., 3e kwal. 80—88 c. per kg. levend gewicht; 51 nuchtere kalveren f 11—f 19 en 124 schapen f 32f 38 per stuk700 varkens, Holl. 2e kwal. 82—84 c., Overz. en Geldersche le kwal. 85—86 c„ vette varkens 82—84 c per kg. slacht» gewicht; 69 paarden f 150—f 250 per stuk. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 5 Nov. Eieren. Aanvoer 15,000 stuks. Prijzen f 11—f 12,50, middelmarkt f 12 de 100 stuks. Handel vlug. OUDEWATER, 5 Nov. Kaas. Aanvoer 111 partijen, tezamen 4995 stuks, wegende 24,975 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk f 56-f 59, id minder qual. f 53—f 56, zonder rijksmerk f 50-f 54. Handel vlug. TIEL, 5 Nov. Eieren. Aanvoer 16,000 stuks. PrijsIO-I2V2 c., kleine 7l/z c. per stuk. Voorts 17 kg. boter, prijs f 2,40-f 2,50 per kg Granen enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 5 Nov. Fijne Zaden (Boe» rennoteering)Blauw maanzaad f 36—f 39, karwijzaad f 38—f 40, geel mosterdzaad f 26- f 29, voerlijnzaad f 16—f 18, zaailijnzaad f 19- f 21, alles per 100 kg. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 5 Nov. Aardappelen. Briel» sche eigenheimers f 2,40-f 3,10, Zeeuwsche blauwe f 3-f 3,70, id. eigenheimers f 2,20- f 2,50, id bonte f 3—f 3,70, blauwe eigen» heimers f 2,50-f 2,80, bravo's f 3-f 3.75, poters f 1,75—f 2,40, Bevelanders f 2,25—f 2,60, Westl. zand ronde f 7-8 c. per Kin. Met tamelijken aanvoer en kalme vraag. AMSTERDAM, 5 Nov. Aardappelenmarkt. De prijzen waren beden onveranderd. Aanvoer 1 lading of 930 H.L. Huiden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 5 Nov. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). 100 kg. blauw, half schoon f 1, 600 kg. blauw, schoon f 1,25—f 1,40, 5000 kg. Groningsche f 1,20—f 1,30,10,500 kg. Holl. geel f 1,15—f 1,40, alles per kg. 8

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3