's Gemengd Nieuws. 'S Posterijen. Het verkeer in driehonderd jaar niet sneller geworden. I' I ygj|j| pp j~i Visscherij. Verkoopinjren. Marktberichten. Gebot* NEE HENRICl JOHAN HOC DE ren herhaaldelijk pogingen in die richting zijn aangewend. Toen op een bezoek der koningin zelf niet te rekenen viel, heeft men uit Indië prins Hendrik pogen te bewegen: van ambtelijke en particuliere zijde werd een verzoekschrift aan den prins geestdriftig gesteund. De prins-gemaal liet weten, dat hij aan het verzoek geen gevolg kon geven. Later vestigde men uit Indië zijn hoop op prinses Juliana, tot dusver zonder goed ge volg. Er is intusschen in de laatste jaren veel veranderd. Bij de prinses is deze verandering ingetre den, dat zij ouder is geworden en thans kroonprinses is. In Indië hebben we deze verandering, dat het niet meer is een kolonie, maar een deel van het rijksgebied. Deze verandering ook, dat het inheemsche volksdeel een andere positie heeft ingenomen, dat het onophoudelijk wordt belaagd door de propaganda uit Moskou, en dat, op 't terrein der uiterlijke dingen, niets meer geschikt is om den band met Nederland steviger te be vestigen, dan een bezoek der prinses, toe komstige koningin van Nederland in Europa en Nederland-overzee. De belangstelling van prins Hendrik, den oom onzer koningin, als uitvloeisel van zijn bezoek aan Indië, bepaalde zich uitsluitend tot koloniale ondernemingen, die de rijkdom men van den bodem poogden dienstbaar te maken aan wat men toen voor het hoogste nationale belang hield. Dit was begrijpelijk in dien tijd met de toen heerschende mentaliteit. Nu gaat de belangstelling van een lid van het koningshuis, met name van een kroon prinses, een anderen kant uit, heeft zij al thans allereerst ander objecten op het oog. Het welvaren der inheemsche bevolking is haar eerste en grootste zorg. zijn de meest geschikte momenten om Purol toe te passendaarom behoort op iedere slaap» kamer een doos of tube Purol aanwezig te zijn. Prinses Juliana heeft thans een leeftijd be reikt, dat zij, zich aan het verheven voorbeeld van haar moeder inspireerend, levendig be seft, dat alleen de stoffelijke en zedelijke wel vaart van een volk en land groot en sterk de liefde voor de dynastie maakt. Prinses Juliana in Indië, niet alleen te mid den van de autoriteiten en gezagdragers, maar te midden van het volk, haar volk, hoe zou dat de Oostersche verbeelding ontvlammen, de trouw van het volk verstevigen, de aan hankelijkheid aan moederland en vorstenhuis vermeerderen. Moge Indië weldra zijn vurig verlangen ver vuld zien, dit is een wensch, die ook hier te lande gedeeld en krachtig gesteund wordt. DE REDE VAN DEN G. G. BIJ ZIJN BEZOEK AAN BALI. Als antwoord op de vragen van den heer Bijleveld of de G. G. van Indië met zijn be lofte aan de bevolking van Bali, dat „hij haar godsdienst tegen vreemde penetratie zou be schermen", bedoeld heeft de christelijke zending tegen te houden, antwoordde de Minister De door den gouverneur-generaal gesproken woorden moeten niet worden opgevat als een door hem aan de bevolking gedane belofte van bescherming tegen de toelating der Christelijke zending op dat eiland. De landvoogd heeft bij het uitspreken zijner woorden niet speciaal ge dacht aan toelating van missie of zending. Hij heeft in de bewuste passage bedoeld uiting te geven aan den wensch der regeering, om de eigen Balische cultuur die uiteraard berust op de onder de bevolking nog levende gods dienstige grondslagen zooveel mogelijk te eerbiedigen en tegen aantasting van buiten te beschermen, waarbij hij ter illustratie zijner bedoeling heeft genoemd de voornemens der regeering, om de bestuursvoering te herzien door aanpassing aan de oude instellingen, waar door feitelijk het bestuur wordt gelegd in handen van autonome rechtsgemeenschappen onder volkshoofden met raden en waardoor de taak van het Europeesch bestuur wordt teruggebracht tot leiding en advies. Zelhnoord.manie. Tusschen Zaterdagavond en Zondagmiddag zijn te Berlijn niet minder dan zeven zelf moor» den gepleegd terwijl bovendien zeven pogin» gen tot zelfmoord werden gedaan. Te Spandau wierp zich een 21-jarige man voor den trein zijn hoofd werd van den romp gescheiden. In het noorden van Berlijn sprong een 52> jarige vrouw, die ongeneeslijk ziek was, uit het raam van haar op de vierde verdieping gelegen woning, ze was terstond dood. Elders hing een 27»j$rige zich aan een handdoek in haar woning /op. In een hotel in het centrum der stad vergiftigde zich een 34>jarige zieken» verpleegster door het innemen van morphine. Een 76<jarigö arbeider maakte een einde aan zijn leven floor de gaskraan in zijn woning open te draaien, m. een bosch bij Berlijn hing zich ean 26jange qup op; elders in een bosch schoot zich een 22-jarige man een kogel door het hoofd. De zeven pogingen tot zelfmoord werden ondernomen door 4 vrouwen en 3 jeugdige arbeiders. De aardappel en de trouwring.- Een twaalftal jaren geleden verloor een in» woner uit de omgeving van Malmedy zijn trouwring. Dat kan iedereen overkomen, is dus niets bijzonders. Maar wat minder banaal is, is dat hij dezer dagen den ring terugvond in een aardappel, dien hij op zijn veld had gewonnen. Van nu af heeft de man in kwestie geleerd, dat men nooit moet wanhopen in het leven, want dat alles wel terecht komt. Een walvisch In de baai van Fienaburg gevangen. Twee visschers uit Glücksberg, hebben gister bij het dorpje Mürwik in de baai van Flens, burg een jonge walvisch weten te vangen die 4'/2 meter lang was en ruim twee duizend pond woog. Het dier is waarschijnlijk van een'.groep walvisschen afgeraakt die de vori. ge «eek in de baai van Apenrade, vlak bij de Dpensche grens, door visschers aangetrof. fen v&s. MIDDELHARNIS. Met ingang van 1 November a.s. zal de Bescbrijvinghe eener voyagie van den Stede Goede-Reede naer Rotterdam Anno 162S en Anno 1928. We lezen in de Bedrijfsauto De stede Goede-Reede, welcke zeer afgelee- ghen isop het eilandt van dien naem, is zooals men weet zeer lastigh te bereiken: even zoo lastigh is het dikwerf om dezelve te veriaeten, wanneer men zich naer het continent wenscht te begheeven. Den 16en van Wynmaendt zouden onze voy agie ondernemen, en wel op 't losse paerdt; om van 't eene eilandt op 't andere te koomen moesten wy gebruick maeken van zeilschuyten hooghaertsen genaemt.. Wanneer men 'n paerdt tot syne dispositie heeft, kan men zich ver- plaetsen als men dat wil, mits de wegen het toelaeten, maer in de contreiën moet men reke- ninghe houden met 't ty op de Scharre-Zee, welcke de afscheidinghe vormt tusschen Goede- Reede en Over-Flacqué. Onze hoogaerts en sou om half elf waeter genoegh hebben, soodat wy eerst konden uitslaepen in het swaene-dons van de Gouden Leeuw, aen de Markt en Haeven geleeghen, waer wy ons braef geamuseerd had den met Goede-Reesche jonghe dochters, de- welcke seer vroolyck zyn ende niet schroomen self aen den toogh iets te koomen nuttighen. Wy vonden dat sy seer goedt konden singhen ende dansen. Door dit aengenaeme geselschap kwam het dat wy ons eerst seer laet te bed beghaeven. Maer nu over onse voyagie. Wy wierden door vele inwoners gaede geslaeghen, terwyl wy ons aen boordt beghaeven, waeronder vele bekenden uyt de Gouden Leeuw. De meesten hadden eene frissche gelaetscouleur ende seer fraay swart hair. Om half elf wierden de zey- len geheschen en met groote snelheid ginghen wy over de Scharre-Zee, vanwaer wy Helle- voet-Sluys reeds goedt en konden observeeren. In deze stadt binnenkoomende zaegen wy onse paerden klaer staen, van goede zaedels voorzien Vlug steeghen wy op en reeden door de stadt, welcke wy spoedigh door de Brielsche poort verlieten. In galop reeden wy over de landweeghen, door 't dorp Nieuwen Hoorn, op den Briel aen, waer wy in den zaedle zittende eene pint bier consumeerden. Om kwart voor twaelf waeren wy te Hellevoet opgesteeghen en te kwart voor een stonden wy aen de Brielsche haeven, waer men seer geoccupeerd was de hooghaets in gereedheidt te brenghen, welcke ons naer Maes-Sluys soude overzetten. De paer den moesten oock aen boordt, hetgeen ghemac- kelyker gingh dan wy en hadden ghedacht. Door den Westenwindt en den vloedt waeren wy spoedigh over de Maes, niet soo breedt als 't Flacqué, doch niettemin van bequaeme propor- tiën. Het sal omstreeks kwart voor twee ghe- weest syn toen wy onse paerden welcke sich evenals wy aen boordt gerestaureerd hedden, besteeghen. Van Maes-Sluijs naer Rotterdam is ruym vier ueren gaens welcke distantie wy af hoop ten te leghen in de helft. Op de landweeghen konden wy flincke vorderinghen maecken, maer wy en hadden tegenspoedt te Vlaerdingh en Schiedam desniettemin steeghen wy te kwart voor vier af voro „de Swaen", aen de Kaes- markt geleeghen by de Halve-Maensteeg. Onse voyagie magh eene seer spoedighe genaemdt worden, daer wy in ruym vier ueren van Goe de-Reede binnen Rotterdam waeren. Deze reisbeschrijving werd gevonden in een oud archief. Ze is van de hand van een zekeren heer Kommer van Kraeyenisse. Indien de heer van Kraeyenisse 300 jaar later had geleefd, zou hij zijn beschrijving als volgt maken Nadat hij 's avonds zeer gezellig met de luidjes had geconverseerd gaat hij heerlijk rus ten op de staaldraadmatrassen van de Gouden Leeuw. Het is reeds geruimen tijd geleden dat „Marie van Goeree" haar langste klokkenlied over het mooie, stille stadje heeft doen weer klinken. Den anderen morgen gaat hij niet met de vroegste tram, doch met die om half elf. Uitgeliede gedaan door vele kennisjes van den vorigen avond. Het afscheid kan lang duren er moeten twee varkens worden geladen, waar van er één ontsnapt. Gedurende een minuut of vijf wordt er een drijfjacht gehouden op het emplacement. Nadat de krulstaart in den wagon is gesleept onder een oorverdoovend geschreeuw zet de tram zich in beweging. De kennisjes blij ven wuiven totdat de Westerloosche dijk en de bocht er een eind aan maken. Hij vleidt zich neer in een hoekje van den keurig ingerichten salonwagen, welke zelfs van electrische verlich ting is voorzien Op een paard is men gewoon weinig te stoppen en steeds vooruit te gaan; met de tram is het echter anders, deze stopt vrij veel en gaat dan ook de noodige malen achteruit. Zoo nu en dan krijgt de stoker na het rangeeren een „bufferkaartje" op de achter ste wagen, tot de volgende halte. Het is 16 October en de bietencampagne is al aan den gang. Na anderhalf uur rijden is de tram aangekomen te Middelharnis-haven. In de verte komt de veerboot aan, welke aan den ponton had moeten liggen. Na een kwartiertje wachten gaat hij aan boord. Het personeel is druk bezig de goederen over te laden. Na een volgend kwartiertje is dat klaar en mogen er nog een paar auto's aan boord. Eindelijk een prachtig klokkengelui en de boot vertrekt. Kort nadat ze het ruime sop heeft gekozen krijgt de conducteur 't aan den stok met een der auto mobilisten. De laatste wenscht slechts „over"- en niet bovendien „af-"gezet te worden. „Och, jij stelt de tarieven toch niet vast, jij moet doen tvat je baas zegt." Een half uur later komt hij te Hellevoetsluis aan. Eén auto rijdt er af daar na gaan de overige reizigers de brug op, en het perron over, waarna ze in de gereedstaande tram stappen waar „Rotterdam" op staat, wel ke na een minuut of tien vertrekt. Deze stopt voor de zevende maal onder een overkapping, n.l. te Spijkenisse hier moet men een personen trein aanhaken uit Oostvoorne, welke nog niet binnen is. Na eenigen tijd komt ze aan ze be staat uit twee personen- en zevenden goederen wagens. Het vertreksein wordt nu spoedig ge geven men passeert de brug van Spijkenisse, waar de tram ook gebruik van mag maken. Als ze weer voor de zevende maal stopt is hij te Rotterdam, in de Rosestraat. Het is nu kwart over drie. Om in „Caland" aan den Coolsingel te komen, maakt men gebruik van lijn 12. Precies wanneer de electrische klok kwart voor vier aanwijst, neemt men aldaar zijn hoed en jas aan pjsllllll MjpmMlll I In het Landstormblad schrijft de heer Duymaer van Twist 's-GRAVENHAGE, 3 October 1928. Aan de leden van de Gewestelijke- en Plaatselijke Commissiën van den Bijzondëren Vrij- willigen Landstorm, de Plaatselijke Leiders, dë Bijzondere Vrijwilligers en al degenen, die tot het welslagen van den Nationalen Landstormdag hebben medegewerkt. Nu de Nationale Landstormdag voorbij is, is het de Nationale Land storm Commissie een diepgevoelde behoefte, om U allen hartelijk dank te zeggen voor den ijver en de toewijding, waarmede gij maandenlang zijt be zield geweest, om den 27sten September tot een onvergetelijken dag voor ons volk te maken. Wat gij gepresteerd hebt, was een machtige manifestatie van vader landsliefde, trouw en paraatheid. Achteraf gezien, was de opzet, om meer dan 20.000 man, waaronder vele duizenden uit dë verste uithoeken des lands, in de Residentie saam te brengen, teneinde de beteekenis van het instituut van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm aan heel het volk duidelijk te maken, een groot waagstuk. De uitkomst werd echter door Uw aller medewerking een schitterend succes. Dank zij de groote opkomst der Vrijwilligers, dë opgewekte stemming, de uitstekende houding en de voorbeeldige orde, was de Nationale Land stormdag een indrukwekkende gebeurtenis. Ook de Pers heeft er het hare toe bijgedragen om de feestelijke sa menkomst op Houtrust te doen slagen. Ga er, onder Gods zegen, van den Nationalen Landstormd'ag nieuwe bezieling uit in onze gelederen. Worde de geest aangewakkerd en de eed van trouw aan het Vaderland en Vorstenhuis bevestigd. Leve de Bijzondere Vrijwillige Landstorm. De Voorzitter der Nationale Landstorm Commissie, L. F. DUYMAER VAN TWIST. openstelling van hei Post» en Telegraafkantoor te Middelharnis als volgt zijn vastgesteld Werkdagen 11 Postdienst: 8-13, 14-16,30, 17,30-19,30 (op Zaterdag 17,30—18), Telegraafdienst: 8-13, 14—16,30, 17,30—20 Telefoondienst: 8—21. Zon* en Feestdagen s Post», Telegraaf» en Telefoondienst: 8—9, 13-14. Op werkdagen zal het kantoor dus voor het publiek gesloten zijn van 13—14 en van 16,30 -17,30. SOMMELSDIJK. Met ingang van 1 November a.s. zal het hulppost», telegraaf' en telefoonkantoor te Sommelsdijk worden vervangen door een post» agentschap annex telegraaf» en telefoonstation, waarvan de bediening wordt opgedragen aan den heer J. C. de Gast, gemeenteontvanger, te wiens huize het agentschap en het station worden gevestigd. Het postagentschap zal worden opengesteld voor vrijwel alle onderdeelen van aen dienst, met dien verstande, dat geen maximum geld: bedrag per handeling wordt vastgesteld. De openstellingsuren zullen gelijk zijn aar die van het op te heffen hulpkantoor. DIRKSLAND. Met ingang van 1 November a.s^zal het post» en telegraafkantoor te Dirksland worden vervangen door een hulppost», telegraaf» en telefoonkantoor. De uren van openstelling blijven ongewijzigd. NIEUWE AANSLUITINGEN. MIDDELHARNIS. Telef. nummer 164 C. D. Gebuys, Stationsweg, Dirksland. 83 Fa. M. Roos, Ass. Apotheker, Westdijk B 370 1518 C. v. Dijke, Caféhouder, Melissant. 244 Joh. Kamerling Zn., Kooplieden in levend en dood vee, Van Aerssenstraat, Sommelsdijk. 84 P. Bom, Agent Motordienst Bol en Bom. 85 F. A. Bernard, Muziekleeraar, Burg. Bouwmanplein. 245 J. Kwakernaak, Veeverlos kundige en Castreur, Sommelsdijk, STAD AAN T HARINGVLIET. 17 A. v. Rumpt, Vrachtrijder. STELLENDAM. De garnalenvisscehrs hebben vorige week ge durende 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 90 K.G. garnalen gevangen. OUDDORP. De visschers vingen de vorige week per vaartuig van 300 tot 350 kilo garnalen, van 1500 tot 3000 kilo bliek en van 30 tot 50 kilo schubben. Op Woensdag 24 October 1928, 's nam. 2 uur, te Sommelsdijk, in Hotel Spee, veiling en Op Woensdag 31 October 1928, 's nam. 2 uur te Sommelsdijk, in Hotel »De Harmonie* afslag, van a. 18 91.20 H.A. (44 Gem. 124 R. Rijnl. Maat) Bouw» en Weiland, te Sommelsdijk, in den Weipolder; b. 2.00 80 H.A. (4 Gem. 287 R. Somm. Maat) Bouwland, te Sommelsdijk, in den polder »Het Oudeland*. c. 12.95.10 H.A. (30 Gem. 124 R. Rijnl. Maat) Bouw'and te Middelharnis, in den polder »De Oostplaat.Flakkee*en d. 10 68.15 H.A. (25 Gem. 25 R. Rijnl. Maat) Bouw» en Weiland, te Sommelsdijk, in den polder »De Westplaat<Flakkee«. Aan diverse personen voor verschillende tijdstippen verhuurd. In perceelen en in combinatiën. Behoorende tot de nalatenschap van wijlen Vrouwe P. M van Weel, te 's Gravenhage. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 1 November 1928 des voormiddags ten half twaalf ure te Ooltgens» plaat, in »Hotel Hobbel*, aldaar, publieke verkooping van het Rietgewas wassende voor den Adriaanpolder, het Weipoldersche Gors en aan den Steigerdijk, resp. ten behoeve van den Ambachtsheer van Sint Adolphsland; de administratie van het Weip. Gors en den Heer Jac. van Gurp, zooals van ouds. Notaris AKKERMAN. Zaterdag 20 October bij inzet en Zaterdag 3 November bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het logement Akershoek, van 1.66.20 H.A. of 3 gem. 186 roeden Voorn» sche maat Bouwland te Ouddorp, in den Vierden Blok van den polder het West Nieuwland, kad. Sectie A. No. 41 in drie koopen en massain pacht geweest bij de Weduwe Poulus Grinwis. Het perceel is dadelijk door den kooper in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Openbare vrijwillige verkooping van een huis met schuur, tuin en mestput en erf te Achthuizen (gemeente Ooltgensplaat) Sectie B, No. 1240, groot 11 aren 97 centiaren. Verdeeld in twee koopen en combinatie. Op Woensdag 31 October 1928 bij inzet in het Café Koenraadtsop Woensdag 7 Nov. 1928 bij afslag in het Café Buijs, telkens des avonds 7 uur, ten verzoeke van den heer P. A. M. Jacobs, thans te Schiedam. Aanvaarding 1 December 1928. Not. VAN BUUREN en VAN ISPELEN. Dinsaag 30 October 1928 bij veiling en Dinsdag 6 November bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Oude Tonge, in het logement van G. van Veen, van 4 huizen aan den Zuiderlandschen Dijk te Oude Tonge, kad. Sectie C nos. 1126, 1688, 1689, 2059 en 2058 samen groot 1 Are 65 centiaren, voor den Heer A. J Kerpel. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 7 November 1928 's nam. 2 uur, te Stellendam, ter herberge van A. Kaas» hoek, veilingen Op Woensdag 14 November 1928 's nam. 2 uur, te Stellendam, ter herberge van M. Mijn» ders, afsla?, van a. De Hofstede genaamd «Uit Zee-Land* bestaande uit huis, schuur, keet, wagenhuis 2 arbeiderswoningen, tuin, boomgaard, bosch, erf en grond, benevens diverse perceelen Bouw» en Weiland, te Stellendam, in Een» draebts», Hals» en Adrianapolder, tez. groot 42 58,00 H.A. (92 G. 215 R V. Maat). b. 2,15,90 H.A. (4 G. 210 R. V. Maat) Bouwland, te Goedereede, in den polder vNieuw'Westerloo*. ka l. Sectie B nr. 174. c. 9,42,50 H.A. (20 G. 157 R. V. Maat) Bouwland, te Stellendam, zijnde kavel 26 van den Eendrachtspolder, in den hoek van den Plaatweg en den Buitendijk, kad. Sectie C nr. 95 tot en met 99en d. 8,17,20 H.A. (17 G. 238 R. V. Maat) Bouwland, te Stellendam, zijnde kavel 18 van den Halspolder, schietend van den Kraaie» nisschen Dijk tot den Buitendijk, kad. Sectie D nr. 73. Aan diverse personen voor verschillende termijnen verhuurd. In perceelen en in combinatiën. Behoorende tot de nalatenschap van wijlen Vrouwe P. M. van Weel te 's-Gravenhage. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 3 November, 's avonds 6 uur te Ouddorp, in het Logement Akershoek, ver» huring bij inschrijving A. voor het seizoen 1929, ten verzoeke van van Mej. de Weduwe Teunis Voogd, van 3 meeden Bouwland te Ouddorp, in den vier» den blok van het West Nieuwland aan den Langeweg B. voor 10 jaren, dadelijk ingaande, ten verzoeke van den Heer W. K Hameeteman Tz van den zoogenaamden Helmblok aan den Dijkstelweg te Ouddorp, in 5 perceelenen C. voor 10 jaren, ingaande 11 Nov. 1929, ten verzoeke van den Heer D. H de Boer van 1,32,30 H.A. 2 G. 264 R. V. M. Bouw» land te Ouddorp, in het Oudeland, op den hoek van den Kruisweg en den Nieuwe weg. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 9 November 1928, des nam. 2 uur te Dirksland ter herberge van H. van den Doel veiling, en op Vrijdag 16 November 1928 nam. 2 uur te Dirksland ter herberge van J. Keuvelaar afslag van 38.28.75 H.A. (94 gem. 152 roeden Somm maat) bouwland te Sommelsdijk, nabij Dirksland in den polder (de Oude Plaat) aan Onwaardschen dijk, Dirksl. Korteweegje en Blindewcg, in percee» len en in combinatiën, aan verschillende per» sonen voor diverse termijnen verhuurd, behoo» rend tot de nalatenschap van wijlen Vrouwe P. M. van Weel te 's'Gravenhage. Notaris VAN DER SLUYS. Centrale Velling te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 26 October. Spruiten f 23,40. Kleiperen f 7,70 tot f 22,—. Peen f 6,80. Roode kool f 7,60. Brederode f 16,40. Ponsperen f 18,—. Jodeperen f 16,40. Stoofperen f 13,—. Enkele princessen f 26,—. Bellefleurs f 14,— tot f 22,—. Afval f 9,50 tot f 10,—. Witte kool f 5,— tot f 7,60. Bloemkool f 5,60 tot f 23,—. Andijvie f 0,50 tot f 3,70. Knolselderij f 9,50. Druiven f 30,60 tot f 37,—. Goudreinetten f 24,80. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Naissaukade 158, Amsterdam, Marktoverzlcht der vorige week. Een flauwe toestand met langzaam terug» gaande prijzen blijft nog aldoor in denaard» appelenhandel bestaan. Zeeuwsche bonten en blauwen zijn thans op f 3,40 en f 3,60 ge» komen. Voor Blauwe poters is meer vraag dan voor Bonte poters. Flakkeesche, Spuische en Zeeuwsche Eigenheimers hiervan is geen groote aanvoer, hierdoor was er midden der week vraag naar Eigenheimers. Flakkeesche en Spuische drielingen voor grove soorten goede afzet. Nieuwlandsche zand'eigenheimers uit Drente en Overijssel blijven gevraagd met vaste prijzen. Hillegommer, Katwijker, Anna Pauwlowna zandaardappelen worden niet meer aangevoerd. Uien terugloopende prijs. Wor» telen goede vraag. Blauwe Eigenheimers uit Noord-Holland worden gezocht. Een ieder die zijn aardappelen naar de Am» sterdamsche markt ter verkoop wil zenden, vrage zonder eenige verbinding en kosten alle gewenschte inlichtingen bij makelaar Jac, Knoop. Heden 29 October werden de volgende prijzen gemaakt: Per H.L. Zeeuwsche Blauwef 3,40 f 3,60 Blauwe3,50 »3,60 Eigenheimers2,75 3,— BI. Eigenh. 3,20 3,30 BI. Eigenh. poters 2,50 2,60 Bonte poters- 2,30 2,50 Flakk. Eigenh. 2,80 3,— driel.2,40 2,50 Spuische Eigenheimers 2,60 2,90 Red Star poters2,40 2,50 N.»Ho!l. BI. Eigenheimers 3,20 3,30 Hillegommer zand3,— 3,50 Katwijker zand4,50 Anna Pauwlowna3,— 3,50 Drentsche en Overijsselsche Nieuwl. zand eigenheimers 2,30 3,50 Haarl. en IJpolder Eigenh. 2,50 2,90 BI. 3,30 3,40 Bevelanders 2,75 2,90 Red Star 2,50 2,75 Bonte 3,30 3,40 Uien per 50 kg3,30 3,50 Wortelen 1,80 2,— Van Vrijdag eecl onder politi geschikt voi De allj W. de Reu: in verband aan de Ste Aan van de lichti dienst bij de is vervroeg: GOEDEll 1300 balen OUDDO klemd tusstj waarvoor handeling ra Dicht! pulp in de dere ongelu dochter vat JOH ADFl Middelharn hebben de hun voorg de voltrekl Dinsdag 2C 10 uur in V. Hemelvi Monster, \1 Oude Tong: 20 Novembt VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 29 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 474 vette runderen, 190 vette kalveren, 1249 schapen of lammeren, 1277 varkens. Prijzen per kilo: koeien 2732 c., 4144 c„ 4850 c., ossen 37 c„ 40—42 c., 45—47% c.; kalveren 55-60 c., 67%-72% c„ 77%-82% c.; schapen 3035 c., varkens 36—37 c.; lam meren 2025 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was ge woon, de handel kalm en in de prijzen kwam hoegenaamd geen verandering. Een enkel puik beste koe ging tot 2% cent boven noteering. Stieren geen aanvoer. Vette kalveren aanvoer gewoon, handel kalm en prijzen bleven gelijk aan die der vorige week. Sen best kalf ging nog tot 7% cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer flink, handel kalm, en in de prijzen kwam geen verandering. Varkens,waren ruim ter markt, de handtl was stroef en de prijzen waren ongeveer gelijk aan die der vorige week. Een best exemplaar ging nog tot cent boven noteering. Vermoedlijk slechte afloop. AMSTERDAM, 29 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 484 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 1 1.08, 2e kwal. 90 c.1, 3e kwal. 7090 c., mindere soorten 62—70 c. per K.G. slachtgewicht; 170 melk- en kalfkoeien 275375 per stuk; 95 vette kal veren, le kwal. 95 c.1.05, 2e kwal. 85—95 c., 3e kwal. 7585 c. per K.G. levend gewicht; 45 nuchtere kalveren 1218, 133 schapen 3239 per stuk; 520 varkens, Overz. en Geldersche le kwal. 86—87 c„ 2e kwal. 85 86 c„ vette varkens 84—85 c. per 'K.G. slacht gewicht; 37 paarden 100—230 per stuk. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 29 Oct. Binnenland- sche granen en peulvruchten. Tar we met klein aanbod onveranderd verkocht van 11.50—11.90, bijzonder geval meer betaald. Gerst, Chevalier 11.75—12.25. Haver 11—11.50. Erwten kleine groene belangrijk lager ver kocht 18—20% schokkers lager verkocht 18-20%. Bruine boonen vrijwel onveranderd, 4244, alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 29 October. Binnenlandsche granen (boerennoteering)roode tarwe 11 tot 11.35; witte tarwe 11 tot 11.50, rogge 10% tot 10%; chevaliergerst 11 tot 11%; haver 10 tot 10%; duivenboonen 14 tot 15, paardenboonen 12 tot 12%; groene erwten 19 tot 21, vale erwten 18 tot 22, alles per 100 K.G. Karwijzaad 19 tot 21 per 50 K.G. ROTTERDAM, 29 October. Fijne Zaden. (Boerennoteering): Blauw maanzaad 35 a 37, karwijzaad 37 a 39, geel mosterdzaad 26 a 29, voerlijnzaad 16 a 18, zaailijnzaad 19 a 20%, alles per 100 K.G. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 29 October. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 2.503.30, Zeeuwsche blauwe 3.303.80, eigenheimers 2.402.70, bonte 3.303.80, blauwe eigenheimers 2.70—2.90, bravo's 3.253.75, poters 22.60, Beve landers 2.40—2.75 per kin; Westl. zand ronde 7—8 c. per K.G. Aanvoer tamelijk, vraag stil. AMSTERDAM, 29 October. Aardappelen- markt. Zeeuwsche bonte en blauwe 3.50—3.80, Zeeuwsche eigenheimers 2.903.20, blauwe eigenheimers 33.20, poters 2.25—2.75, Spuische eigenheimers 3.10—3.30, Spuische drielingen 2.803.10, Drentsche eigenheimers 2.75—3. Aanvoer 2 ladingen of 2100 H.L. ECDSCDSl Met dl ben wij I te geverI J, op Vrijdl 40,Jv hopen te| 30673 Middelh Langewl Ontvalt DSC» Tegen 1 aagd. dres J delharnl

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 4