mutax8ir-„ Geen Goud zoo Goed Vrouwenhanden Gemengd. V er koopingen» Marktberichten. Uitslag Verkoopingen. beter, ze gaat verder dan een maximum snelheid. De VOORZITER meent, dat het O. M. te* genwoordig ook niet meer zulke zware eischen aan dergelijke verbalen stelt. De heer BREEN vindt het beter dan geen maximum snelheid in te Voeren, als er dan ook maar naar gekeken wordt, dat er niet hard wordt gereden. Wethouder VOOGD zegt: dat is het juist, daarvan hangt alles af. De VOORZITTER zegt, dat hem een geval bekend is, dat verbaal werd opgemaakt wegens rijden met gevaar voor veiligheid van 't ver keer, Verdachte werd vrijgesproken, omdat ver balisant geen burgers had gevraagd of er in derdaad gevaar voor de verkeersveiligheid be stond. Dat standpunt schijnt de rechterlijke macht thans verlaten te hebben. Er wordt spoe diger tot strafoplegging overgegaan dan vroeger. Er zijn dorpen waar de maximum snelheid is gebracht van 20 op 30 K.M. De heer BREEN vindt het beter het dan maar zoo te houden. Wethouder VOOGD zegt, dat de politie dan goed moet opletten, ook bij motor tweewielers. Weth. WESTHOEVE merkt op, dat er op gewone fietsen ook wel gelet mag worden. Die rijden soms zoo hard, dat het gevaar net zoo groot is als bij motorrijtuigen. De VOORZITTER zegt, dat er den vorigen zomer 4 verbalen van hardrijdende fietsers zijn opgemaakt. De heer T. TANIS zegt, dat dit wel ge holpen heeft. Besloten wordt geen maximum-snelheid in te voeren. Dan sluiting. Vergadering van den Gemeenteraad van MELISSANT op Woensdag 24 Oc tober 1928, des nam. 3 uur. Afwezig met kennisgeving de heer J. Sieling. De Voorziter, burgemeester Visscher, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd vastge steld. Ingevolge de wet van 24 Mei 1879 krijgt deze gemeente van het Rijk naar het zielental uitgekeerd resp. 825.— en 856.86. Het gemeentebestuur van Arnemuiden vraagt adhaesie aan een adres aan den Min. van On- derw., K. en W., om tot wijziging van art. 104 der L. O. wet te komen. Daar dit voor deze gemeente van geen belang geacht wordt, wordt het voor kennisgeving aangenomen. Ged. Staten zonden enkele goedkeuringen over genoemde raadsbesluiten. De kas van den gemeente-ontvanger is na gezien en in orde bevonden. In kas was 1832.27. Ingekomen is van Dirksland de begrooting van het vleeschkeuringsbedrijf, sluitend met 4671.50. Kapitaaldienst 10275.—. De heer KORT vraagt of er bij de begrooting nog rekening is gehouden met het geval Wiegel. De VOORZITTER antwoordt ontkennend, maar merkt op, dat er toch aan tegemoet kan worden gekomen. De aandacht van den veearts is er op gevestigd. Het behoeft niet voor te komen, het blijkt een vergissing van een be diende te zijn. B. en W. stellen voor de opcenten der per- soneele belasting te verlagen en te brengen van 60 op 55. De opbrengst blijkt 200. hooger te zijn geweest dan de raming, zoodat er het volgend jaar wel 200.af kan. Met algemeene steramen wordt hiertoe be sloten. Besloten wordt met algemeene stemmen de woning van het schoolhoofd weer voor één jaar te verhuren voor 325. Ter voorziening in de vacature in de com missie tot wering van schoolverzuim va cature v. d. Wal stellen B. en W. de voor dracht: No. 1 J. Baart, No. 2 Helmstrijd. No. 1 wordt benoemd. Voor de betrekking van gemeente-opzichter zijn vier sollicitaties ingekomen. No. 1 Roodzant (de tegenwoordige opzichter), no. 2 H. Tiele- man, no. 3 Joh. Tieleman, no. 4 D. Tieleman. De heer Vogelaar vraagt of B. en W. geen voordracht hebben. De VOORZITTER antwoordt, dat B. en W. den ouden opzichter willen handhaven, althans de meerderheid van B. en W. Ze zijn nog steeds dezelfde opinie toegedaan. Men kan dus moeilijk verwachten, dat ze nu iemand anders aanwijzen. Bij stemming blijkt de heer Roodzant 2, Joh. Tieleman 1, H. Tieleman 1 en D. Tieleman 3 stemmen te hebben. Bij herstemming heeft de heer D. Tieleman 4 stemmen, zoodat deze benoemd wordt verklaard. De VOORZITTER vraagt: is het voor vast De heer VOGELAAR zou het voorloopig voor één jaar willen doen. Straks bij de be grooting wil spr. over het salaris spreken en daarbij wijzen op de wenschelijkheid, dat zijn werkzaamheden met enkele worden uitgebreid. Ingekomen is een adres in zake de kwestie Esseling, dat is van den volgenden inhoud Aan den Raad der gemeente MELISSANT. 22 September 1928. Edelachtbare Heeren Ons medelid, de heer C. Esselink te Mid- delharnis, beklaagt zich bij ons over een naar zijne meening Uwerzijds ondervonden onrecht vaardige behandeling. Wij correspondeerden in deze aangelegenheid reeds met Uw College van Burgemeester en Wethouders, die; zich echter ten slotte beriepen op een raadsbesluit, Uwerzijds, dat zij niet be voegd waren te wijzigen. Uit deze correspondentie is inmiddels voor ons reeds komen vast te staan, dat inderdaad de klacht van den heer Esselink voornoemd gegrond was. Door dezen heer zijn t. z. t. dakpannen ge leverd ten behoeve der vernieuwing van het dak der woning van den gemeente-secretaris. Uit een der brieven van Uw B. en W. blijkt, dat deze pannen goedgekeurd en namens hen, resp. namens U, zijn geaccepteerd door den heer Gemeente-opzichter. Beweerd wordt nu, dat achteraf zou zijn ge bleken, dat de geleverde pannen toch niet goe waren en daarop zou Uwerzijds zijn beslo dat de heer Esselink de pannen alsnog 'moest vervangen en anders van verdere leveranties aan Uw gemeente zou worden uitgesloten. Wij maken er U opmerkzaam op, dat afgezien nog van het feit, dat goedkeuring en acceptatie Uwerzijds had plaatsjlgjjhad, de bewering als zouden de pannen niep!goed zijn geweest, resp. geen eerste qualiteit zijn geleverd, door niets wordt gestaafd. Deskundigen is het bekend, dat zelfs de beste pannen onder bepaalde omstandigheden een zekere groenachtige aanslag kunnen krijgen, terwijl uit de cijfers van het rapport der heeren Koning 6 Bienfait, terzake uitgebracht, blijkt, dat de gekeurde pannen aan alle eischen, aan 1 e soort dakpannen te stellen, voldeden. Wij moeten U dan ook dringend verzoeken Uw betreffend besluit te herzien. De heer C. Esselink is ten volle bereid de pannen alsnog door een onpartijdige Commissie te laten beoordeelen. Uwe beslissing gaarne wachtend, teekenen Hoogachtend, De Secretaris. Bond van Boumaterialen-handelaren. B. en W. meenen, dat er genoeg over ge sproken is en stellen voor het voor kennisgeving aan te nemen. De heer VOGELAAR vindt, dat er genoeg over gezegd is, toch zou spr. graag den bur gemeester opwekken om er nog eens met den heer Esselink over te spreken. De VOORZITTER voelt er weinig voor. Besloten wordt het stuk voor kennisgeving aan te nemen. Het bestuur van het kinderkoor bericht, dat Woensdagmiddag om praktische redenen on mogelijk gezongen kan worden, het vraagt om recht te verschaffen en gelegenheid te geven om 's avonds te repiteeren. Hierover ontspint zich een breede discussie de moeite van het opnemen niet waard, waarop ten slotte besloten wordt het raadsbesluit te handhaven. Tegen stemde de heer Vogelaar, buiten stem ming hield zich de heer Struijk. In behandeling komt de gemeente-begrooting. De heer VOGELAAR brengt namens de commissie belast met het onderzoek rapport uit. De commissie heeft geen aanmerkingen, welke door huishoudelijken arbeid ruw, rood of beschadigd zijn, worden weder gaaf, zacht en blank door Doos 30 en 60, tube 80 ct. PUROL alleen een paar aanvullingen. Het,aanplakbord wil ze dan beschermen met stevig gaas waartoe besloten wordt). De gezondheidscommissie acht de commissie overbodig en wil de subsidie intrekken. De VOORZITTER zegt, dat dit niet gaat. Ze is van hoogerhand ingesteld en het ligt niet in de bevoegdheid van den Raad om haar op te heffen. De heer KORT wil het aan Ged. Staten voorstellen. De VOORZITTER vindt het beter, dat de heeren hierover verder het zwijgen toedoen, waartoe besloten wordt De commissie wil vaste weekdggen voor den gemeentereiniger vaststellen. Na breede discussie wordt besloten, dat B. en W. hierin zullen voorzien. De modder uit de slooten wil de commissie niet langs den weg neergooien, maar in bakken opnemen, totdat het wordt weggehaald. Dan wil de commissie twee waterkeerende schotten aanbrengen om het water in de ge meente te houden, 's Zomers staan de slooten zonder water. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. dat al besproken hebben. Er zal in worden voor zien. De commissie wil het salaris van den ge meente-opzichter verhoogen en hem opdragen te zorgen voor het beheer der wegen en de waterverversching, onder toezicht van B. en W. De commissie meent, dat het niet gewenscht is, dat B. en W. zelf als sluiswachter fungeeren. Hiertoe wordt met algemeene stemmen be sloten. Besloten wordt het salaris vast te stellen. De heer STRUIJK wil den opzichter dan voor het water laten zorgen, als het door een ander onder zijn toezicht moet gebeuren kost het weer geld. Besproken wordt de gratificatie aan den rijks veldwachter Voogd. Enkele leden willen De Reus uit Stellendam ook wat geven, omdat hij op Melissantschen grond waakt. De VOORZITTER wil dat regelen als in de bestaande vacature voorzien is, waartoe be sloten wordt. De VOORZITTER wil over een leening in gesloten vergadering spreken, waartoe wordt besloten. De begrooting wordt vastgesteld, ontvangsten en uitgaven sluiten met 49185.18. DeKapitaaldienst: ontvangsten 627.04, uit gaven 113.27Yi\ batig slot 513.75J^. De begrooting van het algemeen armbestuur wordt vastgesteld in ontvangsten en uitgaven met 8274.56. Een wijziging van de gemeente-begrooting dienst 1928 wordt toegestaan. Over den Achterweg wordt in gesloten ver gadering gesproken. De vergadering gaat in zitting met gesloten deuren over. WIJZIGING POSTTARIEVEN1 De aandacht wordt gevestigd op de navol» gende wijziging, welke de posttarieven met ingang van 1 November a.s. zullen ondergaan. Ingevoerd is een port van 10 cent voor brieven van een gewicht van meer dan 20 gram en niet meer dan 100 gram, welke in het z g. locale verkeer worden verzonden. Het tarief der brieven in het algemeen ver» keer met België is verlaagd tot 10 cent voor de eerste 20 gram en tot 7V2 cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. Het port der briefkaarten in het algemeen verkeer met het buitenland is verlaagd tot 7'/2 cent, dat der brieven tot 12'/2 cent voor de eerste 20 gram en tot 7l/2 cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. Het port der gedrukte stukken, akten en monsters in het verkeer met Ned.»Indië, Su> riname en Curasao per landmail en in het verkeer met het buitenland is verlaagd tot 2V2 cent per 50 gram. Het minimum port voor akten bedraagd per zending 12'/2 cent, het minimum voor monsters 5 cent. Het port der Braille»drukwerken in het verkeer met Ned.»Indië, Suriname en Cura^uo en met het buitenland is verlaagd tot 272 cent per 1000 gram. Het bij vooruitbetaling verschuldigd recht wegens expresse»bestelling van briefpostzen» dingen in het verkeer met Ned «Indië en met het buitenland is verlaagd tot 25 cent. In verband met de verlaging van het tarief van brieven in het Internationaal verkeer zijn de antwoordcoupons van 1 November a.s. af hier te lande inwisselbaar tegen één fran» keerzegel van I2V2 cent °f legen twee of meer zegels van een gezamenlijke waarde van 12'/2 cent. In gebruik wordt gesteld een frankeerzegel van 27'/2 cent, briefkaarten met zegelafdruk van 7'/2 cent en postzegelboekjes, bevattende 24 frankeerzegels van 127a cent. De briefkaarten met zegelafdruk van 10 c.q. 1272 cent zullen na 31 October a.s. zonder wijziging worden opgebruikt. Zij worden van 1 November a.s. af verkocht tegen een prijs van 772 cent. De bij het publiek voorhanden briefkaarten van 10 centen kunnen uiterlijk 31 October a.s. tegen ontvangbewijs bij de kantoren der posterijen, de poststations en de agentschap» pen worden ingeleverd. Op 1 November a.s. worden de ingeleverde briefkaarten tegen intrekking van het ont» vangbewijs aan belanghebbende teruggegeven, met terugbetaling van 272 cent per kaart. De bij h:t publiek voorhanden frankeer» zegels van 15, 10 en 3 cent kunnen, mits zij gaaf en ongeschonden zijn, gedurende de maand November a.s. bij de kantoren der posterijen worden ingewisseld tegen frankeer» zegels van resp. 12,/3. 77a en 2'/2 cent tot de gelijke totale waarde, desgewenscht tegen een gelijk aantal frankeerzegels van resp. 1272. 77a en 272 cent met terugbetaling van het prijsverschil in geld. Tegen 1 November as. verschijnen nieuwe uitgaven van de tarieftabel en van het tarief» boekje, welke verkrijgbaar worden gesteld bij alle kantoren der posterijen, tegen den prijs van resp. 5 en 10 cent per stuk. SOMMELSDIJK. Uitslag van de door Notaris Van der Sluys te Dirksland gehouden verkooping bij inzet van bouwlanden, behoorende tot de nalaten» schap van wijlen Vrouwe P. M. van Weel te 'siGravenhage. A. Gemeente Sommelsdijk. In den Weipolder, aan den Weipolderschenweg. Perceel 1, verhuurd tot 15 November 1928 aan M. v. d. Wende té Sommelsdijk, groot 4 G. 298 R. Rijnl. Maat, ingezet door J. L. Kwak te Sommelsdijk op f 2010,— per gemet of in totaal op f 10037,—. Perceel 2, verhuurd tot blootschoof 1932 aan D. Hanson te Sommelsdijk, groot 4 Gem. 193 R. Rijnl. Maat, ingezet door H. Sneep te Nieuwe Tonge op f 1410,— per gemet of in totaal op f 6547,—. Perceel 3, verhuurd tot blootschoof 1932 aan D. Hanson te Sommelsdijk, groot 4 Gem. 174 R. Rijnl. Maat, ingezet door J. Wittekoek te Nieuwe Tonge op f 1410,— per gemet of in totaal op f 6458,—. Perceel 4, verhuurd tot blootschoof 1931 aan J. A. Slis J.Az. te Sommelsdijk, groot 4 Gem, 164 R, Rijnl. Maat, ingezet door J. Me» lissant te Den Bommel op f 1390,— per gemet of in totaal op f 6320,—. Perceel 5, verhuurd tot blootschoof 1932 aan Wed. Adrs. van der Sluys te Sommelsdijk, groot 4 Gem. 191 R. Rijnl. Maat, ingezet door A. Rosmolen te Sommelsdijk op f 1390,— per gemet of in totaal op f 6445,—. Perceel 6, verhuurd tot blootschoof 1931 aan J. A. Slis J Az. te Sommelsdijk, groot 4 Gem. 179 R. Rijnl. Maat, ingezet door J. F. de Wilde te Nieuwe Tonge op f 1400,— per gemet of in totaal op f 6435,—. Perceel 7, verhuurd tot blootschoof 1929 aan Jac. Schol te Sommelsdijk, groot 4 Gem 208 R. Rijnl. Maat, ingezet door L. A. Nells te Sommelsdijk op f 1420,— per gemet of in totaal op f 6665,—. Perceel 8, verhuurd tot blootschoof 1929 aan Jac. Schol te Sommelsdijk, groot 4 Gem. 218 R. Rijnl. Maat, ingezet door K. Joppe te Sommelsdijk op f 1450,— per gemet of in totaal op f 6854,—. Perceel 9, verhuurd tot blootschoof 1930 aan Jn. van der Meide Jz. te Middelharnis, groot 4 Gem. 207 R. Rijnl. Maat. ingezet door K. Joppe te Sommelsdijk op f 1420,— per gemet of in totaal op f 6660,—. Perceel 10, verhuurd tot blootschoof 1929 aan W. Breur te Sommelsdijk, groot 2 Gem. 9272 Rijnl. Maat, ingezet door L. A. Nelis te Sommelsdijk op f 1370,- per gemet of in totaal op f 3162,—. In den Polder »Het Oudeland*. Perceel 11, verhuurd tot blootschoof 1934 aan J. Marcus te Sommelsdijk, groot 1 Gem. 184 R. Sommelsdijksche Maat, ingezet door J. Mooyaart te Den Bommel op f 950,— per gemet of in totaal op f 1533,—. Perceel 12, verhuurd tot blootschoof 1930 aan G. Campfens te Nieuwe Tonge, groot 3 Gem. 103 R. S. Maat, ingezet door J. P. de Wilde te Nieuwe Tonge op f T770,— per ge» met of in totaal op f 5221,—. B. Gemeente Middelharnis. Polder »De Oostplaat Flakkee*. 20 Gem. 236 R. Rijnl. maat, verhuurd aan T. en A. Verhage Gz. te Middelharnis tot blootschoof 1933 in 4 perceelen, n.l. Perceel 13, groot 5 Gem. 151 R. Rijnl. Maat, ingezet door H. Sneep te Nieuwe Tonge op f 1400,— per gemet of in totaal op f 7705,—. Perceel 14, groot 5 Gem. 95 R, Rijnl. Maat, ingezet door A. Rosmolen te Sommelsdijk op f 1430,— per gemet of in totaal op f 7603,—. Perceel 15, groot 5 Gem. 106 R. Rijnl. Maat, ingezet door J. Wittekoek te Nieuwe Tonge op f 1440,— per gemet of in totaal op f 7709,—. Perceel 16, groot 4 Gem. 184 R. Rijnl. Maat, ingezet door L. A. Nelis te Sommelsdijk op f 1460,— per gemet of in totaal op f 6736,—. II. 9 Gem. 188 R. Rijnl. Maat, verhuurd aan Joh. van Groningen Hz. te Middelharnis tot blootschoof 1932, in 2 perceelen, nl. Perceel 17, groot 4 Gem. 34 R. Rijnl. Maat, ingezet door A. Rosmolen te Sommelsdijk op f 1320,- per gemet of in totaal op f 5438,—. Perceel 18, groot 5 Gem. 154 R. Rijnl. Maat, ingezet door M. v. d. Slik te Middelharnis op f 1310,- per gemet of in totaal op f 7222,— C. Gemeente Sommelsdijk. Polder «De Westplaat Flakkee«. I. 9 Gem. 294 R. Rijnl. maat, verhuurd aan Wed. C. Faasse en J. Nipius tot bloot» schoof 1933, in 2 perceelen, n.l. Perceel 19, groot 5 Gem. 139 R. Rijnl. Maat, ingezet door K. Joppe te Sommelsdijk op f 1200,— per gemet of in totaal op f 6556,—. Perceel 20, groot 4 Gem. 155 R. Rijnl. Maat, ingezet door A C. v. Rossum te Den Bommel op f 1200,— per gemet of in totaal op f 5420,—. II. 15 Gem. 31 R Rijnl. Maat, verhuurd aan L., KI. en Wed. C. Gouswaart tot bloot» schoof 1932 in 4 perceelen, n.l. Perceel 21, groot 3 Gem. 158 R. Rijnl. Maat, ingezet door J. Mooyaart Den Bommel op f 1270,— per gemet of in totaal op f 4479,—. Perceel 22, groot 4 Gem. 31 R. Rijnl. Maat, ingezet door A. C. v. Rossum te Den Bommel op f 1240,— per gemet of in totaal op f 5088,—. Perceel 23, groot 4 Gem. 7 R. Rijnl. Maat, ingezet door C. Snijder te Oude Tonge op f 1250,— per gemet of in totaal op f 5029,—. Perceel 24, groot 3 Gem. 135 R. Rijnl. Maat, ingezet door B. Melissant te Den Bommel op f 1300,— per gemet of in totaal op f 4485,—. Totale opbrengst f 145,799,—. De afslag blijft bepaald op Woensdag 31 October a.s. n.m. 2 uur in Hotel «De Har» monie* alhier. Wonden door hei Bietensteken Zijn door het bietensteken Uw handen ge barsten, ruw, gewond, ^pijnlijk en ontstoken Doen Uw handen pijn bij het werken en verhinderen zij U zoo flink aan te pakken als gij wel zoudt wenschen? Bedenk dan, dat naast deze ongemakken elke open wond een open deur is voor bloedvergiftiging en infectie, (besmetting). Wanneer gij Uw eenvoudige verwonding, schijnbaar niet ernstig maar toch zoo lastig, open en ontstoken plekken, Uw hinderlijke bloedblaren, Uw kloven, Uw open vingers, dadelijk behandelt met AKKER's Kloosterbalsem, zult ge in 9 van de 10 gevallen niet het gevaar loopen, dat kleine oorzaken groote gevolgen kunnen hebben. En hebt gij oude wonden, die om zoo te zeggen een erfenis zijn van vroeger verwaar loosde kwetsuren, dan zult gij in AKKER's Kloosterbalsem het jarenlang beproefde middel vinden, dat diezelfde wonden, waarmee gij al zoo lang sukkelt, bijna ziender oogen zuivert en geneest. Verzorg daarom het klein ste onbeteekenendste wondje met AKKER's KLOOSTERBALSEM waarvan tallooze jarenlange gebruikers onveranderlijk en opgetogen zeggen ft 99 EEN INBRAAK TE WASSENAAR. Hoe de dader gearresteerd werd. Maandag j.l. is ingebroken in een villa, staan de aan de Duinvoetlaan te Wassenaar en be woond door den heer A. Deze inbraak bleef aanvankelijk onontdekt, daar de familie A. op reis was. De Wasse- naarsche politie was er echter achter gekomen en stelde een onderzoek in. Het is ten slotte aan de Haagsche politie Dinsdagavond gelukt den dader te arresteeren. Dit is od de volgende wijze toegegaan Dinsdagmiddag vervoegde zich bij den zoon van den heer A., die in Doorn woont, een man, die hem mededeelde, dat er in de villa van zijn vader te Wassenaar ingebroken was en alle gou den en zilveren voorwerpen gestolen waren. Als een bewijs had hij een gouden medaille mee gebracht. Volgens zijn zeggen hadden de dieven alles aan hem verkocht en hij wilde nu den zoon in de gelegenheid stellen de geheele partij terug te koopen voor 100. De jonge heer A. wist nog van den diefstal niets af, maar daar zijn vader in het buitenland vertoefde en de gestolen partij een aanzienlijke waarde vertegenwoordigde, besloot hij op de zaak in te gaan. Hij sprak met zijn bezoeker af, dat zij elkaar Dinsdagavond in een groot café in Den Haag zouden treffen en daar de zaak verder regelen. De heer A. reisde naar Den Haag, maar stelde vooraf even de Haagsche politie van een en ander in kennis. Toen ging hij in bedoeld café zitten wachten. Eenige rechercheurs waren ech ter in de nabijheid, daar de politie vermoedde, dat de koopman wel-meer van de zaak zou afweten. Maar in het café verscheen niemand. Ein delijk werd de heer A. getlefoneerd en ver zocht de man hem even naar een ander café restaurant te komen. In de serre hiervan troffen zij elkaar inder daad. Maar na de eerste oogenblikken verwij derde de heer A. zich een oogenblik. Twee rechercheurs, die zich eveneens naar het café begeven hadden, gingen naar den man toe en arresteerden hem. Hij verzette zich niet en de arrestatie vond zonder de minste opschudding plaats. Het publiek heeft er zelfs zoo goed als niets van bemerkt. De aangehoudene bleek te zijn de 23-jarige etaleur F. G. F. P. Na een kort verhoor bekende hij Maandag op Wassenaar te hebben inge broken. Verschillende zilveren voorwerpen wer den nog op hem bevonden. Voorts is op zijn Doos tegen Verstopping 6 O ct J aanwijzing opgegraven in een stuk weiland ach ter de Binckhorstlaan een groote partij gouden en zilveren en andere voorwerpen, alle afkom stig uit de villa van den heer A. De waarde van een en ander beloopt eenige duizenden. P. vertelde nog, dat hij in de villa een brief kaart had gevonden van den zoon uit Doorn. Hij was toen op het denkbeeld gekomen de voorwerpen aan hem te verkoopen. Daar hij geen geld had om per trein naar Doorn te gaan, heeft hij een auto gehuurd. Als onder pand gaf hij den garagehouder eenige gouden voorwerpen. Hij is een goede bekende van de politie. ADVOKATE EN POEDERDONSJE. Een jonge, charmante, vrouwelijke advocaat werd dezer dagen bij den deken van de Orde der advocaten geroepen, die haar niet zonder strengheid in den toon zeide Tot mijn spijt, mejuffrouw, moet ik u op merken, dat de wijze, waarop u zich in het Paleis van Justitie gedraagt, weinig strookt met de tradities van de Orde: telkens, terwijl u de toga aan hebt, haalt u uit uw tasch een spiegeltje en een poederkwast te voorschijn om uw gezicht te bepoederen. U zoudt goed doen dat gebaar, dat in ons huis ongewenscht is, minder vaak te herhalen. Het jonge meisje verliet in een stemming, die zich denken laat, het kabinet van den deken; de tranen waren haar in de oogen gesprongen, die zij snel afveegde. En daar zij, naar haar smapk er te geagiteerd en te rood in het ge zicht uitzag, nam zij uit haar taschje een spie geltje en een poederdonsje en poederde zich zorgvuldig, langdurig en overvloedig. VERDWIJNENDE ZEDEN. In het noorden van den Kaukasus is een tij a geleden een actie begonnen, onder de leuze „de bergbewoonster een mantel", met het doel de vrouwen in de bergen van haar verkoudheden te verlossen, welke het gevolg waren van een nieuwe zede, welke haar het dragen van warme kleeren verbood. Deze actie blijkt succes te hebben, want de coöperaties hebben al voor 10.000 roebel warme kleeren aan haar leden bergebewoners verkocht, hetzij op crediet, hetzij tegen kostprijs. HONDSDOLHEID. Met het oog op het veelvuldig voorkomen van hondesdolheid is te Moskou een verplichte registratie van honden ingevoerd. Alle honden die binnen een bepaalden tijd niet aangegeven zijn (aan welke aangifte tevens een belasting van 1 roebel per hond is verbonden), zullen worden opgepakt en afgemaakt. AAN DEN ZELFKANT VAN DE GROOTE STAD. In een van de Weensche buitenwijken heef een woesteling, een oud-koetsier, die aan den drank geraakt was, zijn vrouw en zijn twee stiefdochters met blijslagen afgemaakt en zich vervolgens een kogel door het hoofd gejaagd. De lijken zijn pas twee dagen later gevonden. Een dreigement van den huisbaas om het gezin op straat te zetten, moet een van de aanleidingen tot 's dronkaards krankzinnige daad zijn ge weest. DRIEVOUDIGE MOORD EN ZELFMOORD. Dinsdagavond is te Stettin de kleermaker Ar thur Ploetz met zijn vrouw en twee kinderen 12 en 5 jaar oud, dood gevonden. Het lijk van den man vertoonde geen uiterlijke kenteekenen van geweld; de vrouw en de beide kinderen vond men met doorgesneden polsaderen. Ver moedelijk is hier van moord en zelfmoord sprake. ONRECHTMATIG COLLEGE-LOOPEN. Bij een Dinsdag na afloop van een college aan de Technische Hoogeschool te Delft gehouden controle bleken drie studenten geen inschrijvings- kaart te bezitten. De controleur, tevens onbe zoldigd rijksveldwachter, heeft tegen hen proces verbaal opgemaakt. Op Donderdag 1 November 1928, des voormiddags ten half twaalf ure te Ooltgens» plaat, in «Hotel Hobbel*, publieke ver» kooping van het Rietgewas, wassende voor den Adriaanpolder en het Weipoldersche Gors, ten verzoeke van den Ambachtsheer van Sint Adolphsland en de administratie van het Weipoldersche Gors, zooals van ouds. Notaris AKKERMAN. Centrale Veiling te Middelharnis. Eierveiling van Donderdag 25 October. Kipeieren 50—51 kg. f 7,30 tot f 7,50 60—61 10,40 10,55 bruin 61 kg, f 10,70 tot f 10,75 Eendeieren 68 kg. f 7,10 tot f 7,30 Per 100 stuks Uienveiling van Donderdag 25 October. Gewone f 3,40; drielingen f 2,73; picklers f 5,40. Alles per 50 kg. (zonder baal). Aanvoer: 565 balen.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 6