Gemeenteraad. in rug en lendenen Kloosterb&lsem ICerk en School. Burgerlijke Stand Rotterdam en haar Gevaren. Ei Land- en Tuinbouw. „Geen goud zoo goed" Plaatselijk Nieuws. Hebt ge al eens Iemand op Flakkee ontmoet die *e Maas- en Scheldebode NIET leest EEN VREESELIJK EN VER INGEVRETEN KWAAD. Abortus. Een vreemd woord. Velen begrijpen niet wat dat woord beteekent. Het wil zeggen: miskraam. Abortus-provo- catus is ook een miskraam, maar een met moed wil opgewekte. Dat wordt meestal afdrijving genoemd. Het is een moord op de ongeboren vrucht. Uit medisch oogpunt bezien kan abor- tus-provocatus noodzakelijk zijn. Maar het ge beurt helaas veel te veel niet noodzakelijk. Wee de vrouwen, die dat doen of laten doen 1 Eerstens zullen zij de gevolgen zelf moeten dra gen. Heeft zij medeplichtigen, dan staat voor dezulken de gevangenis open. Ook de vrouw die de behandeling ondergaat, kan vervolgd worden, hoewèl die meest als getuige fungeert. Er zijn vele menschen, die leven van han delingen of werkzaamheden, die bij de wet ver boden zijn. Denk maar aan beroepsinbrekers. Als vanzelf kunnen dergelijke menschen zich vrijer bewegen in een stad dan op een dorp. Vandaar dan ook, dat een stad vele gevaar lijke elementen inhoudt. Beroeps-aborteurs of aborteuzes wonen dan ook zelden in een kleine gemeente. Vele vrouwen wagen zich aan een z.g.n. „deskundige". Velen hebben daar den dood bij gevonden, velen zijn er voor hun verder leven ongelukkig door geworden, na eerst enkele maanden in een ziekenhuis te heb ben doorgebracht. Ja, er zijn er ook wel, die het er goed afbrengen, maar dat is een groote risico. Vele jonge dochters, die in positie zijn, willen haar „eer redden" ten koste van haar gezondheid. Maar valt er dan nog „eer te red den" Neen, haar eer is toch weg, of zij dit misdrijf begaat of niet. Ook gehuwden durven met het meeste ver trouwen te gaan naar iemand, die adverteert in een of ander blad. Dan lees je met vet gedrukte letters: .Pillen ter regeling van den bloedsom loop, beslist onschadelijk. Falen nooit". En om nog een beetje kracht bij te zetten, volgt: „Door H.H. doktoren aanbevolen", of iets dergelijks. Beseffen de redactie en uitgevers van der gelijke bladen en blaadjes niet, dat ze mede zedelijke verantwoording dragen voor den moord op het ongeboren leven en de ziekte (soms den dood) der vrouwen En menigeen laat zich door zoo'n advertentie misleiden. Dus, men gaat op stap en vinden al vlug den winkel, waar zij moeten zijn. Dan wordt er over en weer gepraat, de mooie taal en de noodige vreemde woorden er bij en o, hij of zij is al lang gevangen. Temeer daar zij z.g.n. in moeilijkheden verkeert. En ja, hoe lang al (een goede verstaander heeft maar een half woord noodig). O, dan moet u dit medicijn hebben. De kosten zijn 10.—. Meestal wordt dan een fleschje pillen of iets dergelijks in de handen gestopt, die niet het minste kwaad kunnen, maar „succes" nihil 1 Voor men den winkel verlaat, wordt er nog gezegd: als het niet helpt, dan komt U terug. En na twee weken hetzelfde reisje, want het heeft niets geholpen. Nu krijgt men iets voor 25.— en als dat niet helpt, ja, dan is er nog wel iets, maar dat is duur, en het einde is meestal verwijzing naar een z.g.n. „deskundige". De duivel is zoo wreed en slim 1 O, gij onnoozele, doet het nooit, laat U niet misleiden. De gevolgen zijn: veel geld kwijt, dikwijls geen baat en uw gezondheid voor goed verloren. Is die rijkdom u niets waard Dat bovenstaande een ernstige waarschuwing mag zijn voor de vrouwen, hetzij gehuwd of ongehuwd Bedenk toch wat de gevolgen kunnen zijn. Moedwillig uw lichaam verwaarloozen. Hoe- velen snakken niet naar gezondheid Zooals eerder geschreven, staan duizenden menschen ook in dit opzicht zedelijk zeer laag. Er zijn verschillende factoren, die daaraan mee helpen. Maar er moet tegen gestreden worden, het kwaad is te groot, er kan niet gezwegen wor den. Er zijn wel menschen, die dergelijke on derwerpen te kiesch vinden voor publicatie. Maar ze kennen het kwaad maar half, het is een ernstige zaak en veel dieper ingevreten in ons volk dan men denkt. Het is een eisch, dat ook het opgroeiend geslacht reeds vroeg gewaarschuwd wordt, te meer daar de tegenwoordige jeugd zeer jong met dergelijke dingen op de hoogte is. Hebben enquête's niet uitgewezen, dat reeds H.B.S.-scholieren op de hoogte zijn der Neo- Malthusianistische praktijken en er gebruik van maken, dat gebleken is bij een visitatie in groote magazijnen, dat bijna alle winkeljuffrouwen, ook heel jonge, de voorbehoedmiddelen bij zich droegen Zou hierover gezwegen moeten worden .Noemt den Bijbel het kwaad niet bij name en waarschuwt Gods Woord er niet ernstig tegen Ouders, gij-zijt verplicht uw kind bijtijds te waarschuwen en er over te waken met teedere, en zoo noodig scherpe ouderzorg R. K. TR. AFZET VAN LANDBOUW' PRODUCTEN. Waai de aardappelen» en uienteelt een hoofdbron van bestaan vormt voor den Flak> keeschen landbouwer, acht ik het niet on> dienstig, om een gedeelte van het artikeltje, voorkomende in de »Tuinderij«, dato 5 dezer, onder de aandacht te brengen. Dit luidt als volgt: »Aan het officieele rapport van de oogst» vooruitzichten per 1 September 1928 in de Vereen. Staten van Amerika, wordt door dee Consulent te Washington het volgende ont' leend Aardappelen i De vooruitzichten van den aardappeloogst zijn iets beter dan een maand geleden. De hitte was wel is waar ongunstig, maar van den anderen kant was het verlies door aardappelziekte niet zoo ernstig als ge» vreesd werd. Het gewas wordt echter over aanzienlijke oppervlakten toch nog met ziekte bedreigd. In een aantal Staten, waar aardap' pelen gerooid werden, bleek de opbrengst boven verwachting. Wanneer de weersomstan* digheden normaal blijven, mag worden ge> rekend op een gemiddelde opbrengst van 121,5 bushel per acre (ruim 127 H L. per H A.) gezien de uitgestrektheid der met aardappelen beteelde oppervlakte, zal de totale aardappelen* productie dan ongeveer 467,000,000 bushel (158,000000 H.L) bedragen, hetgeen een record>oogst zou beteekenen. Hoeveel aard' appelen gerooid worden, hangt af van de prijzen op het oogenblik van rooien. Uien i Voor uien zijn de prijzen op het oogenblik aanzieniijk hooger dan verleden jaar om dezen tijd Te New*York werd in de eerste week van S'ptember voor gele uien betaald 3,75 dollar (ongeveer f 9,40 per baal van 50 K.G.), terwijl deze prijs bet vorige jaar nog geen 2 dollar (f 5,—) bedroeg. De oogst van late uien wordt dit jaar geschat op 15,000,000 bushel (540,000 H.L.), terwijl deze het vorige jaar bedroeg 17,800,000 bushel (641,000 H L). In den Staat New»York, waar het vorige jaar 3,352,000 bushel geoogst werden, verwacht men thans 1,900,000 bushel of 1,450,000 bus' hels minder.* M. v. H. Vergadering van den Raad der gemeente STAD AAN 'T HARINGVLIET op Maandag 8 October 1928, des v.m. half tien uur. Aanwezig met den Voorzitter alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met ge bed en zegt vervolgens Alvorens wij onze werkzaamheden beginnen rust op mij de treurige plicht een enkel woord van waardeering te wijden aan ons overleden medelid, den heer Elve. Wij zullen zijn vriendelijke persoonlijkheid zeer zeker missen en gaarne willen wij dank baar herdenken wat hij voor de gemeente in tal van jaren deed. Trooste God de diepbe droefde familie en schenke Hij ons alleen Zijn steun bij den arbeid, die ons thans wacht. De raadsleden hoorden deze woorden staande aan. Toelating lid Braber. De geloofsbrief van het benoemde lid L. Braber Bz. wordt onderzocht door de heeren C. Arensman en H. Berk en op voorstel van de commissie van onderzoek tot toelating be sloten. Hierna tvordt den heer Braber, binnengeleid zijnde, gevraagd of hij bereid is de bij de wet vereischte eeden af te leggen, waarop door hem bevestigend wordt geantwoord. Nadat de eeden door hem zijn afgelegd, wordt hij door den VOORZITTER gefeliciteerd met zijn benoeming. De heer BRABER dankt den Voorzitter voor zijn felicitatie. De notulenj der vorige vergadering worden gelezen en oriveranderd goedgekeurd. Blijf daarmee toch niet loopen. Akkers Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen. Ingekomen stukken. Het proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat kas en boeken in orde zijn bevonden, in kas was 446.515; een verslag van werkzaamheden van den keuringsdienst van Waren te Dordrecht over het derde kwartaal dezes jaarseen schrij ven van het gemeentebestuur van Arnemuiden, betreffende toepassing van art. 104 der L.O.- wet 1920 en een missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde gemeenterekening dienst 1926, welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen, alsmede een schrijven van het bestuur van den polder Nieuwe Stad, waar bij vergunning wordt verleend tot het dempen van de sloot achter de woning van Joh. Huizer Kzn. Subsidie Distr. Arbeidsbeurs. Op een verzoek van de Districts-Arbeids- beurs te Rotterdam tot het verleenen van een bijdrage over 1929, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Waterinlating. Het voorstel tot het verzoeken aan het pol derbestuur om vergunning tot het inlaten van buitenwater, waarover in de vorige verga dering de stemmen staakten, wordt nu in stem ming gebracht en verworpeif, met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren H. Berk, M. H. van Paasse, J. van Sprang. Pensioensgrondslag A. Keijzer. De Pensioensgrondslag van den oud-gemeen teambtenaar A. Keijzer als telegrambesteller wordt vastgesteld op 57 per jaar over de ja ren 1913 tot en met 1918. Vervol gorder wijs. De VOORZITTER deelt mede, naar aan leiding van het in de vorige vergadering geno men besluit tot het verzamelen van gegevens betreffende een cursus voor vervolgonderwijs, dat zich bij het hoofd der O.L. school 32 leer lingen hebben opgegeven en dat de kosten bij één klas voor elke school per jaar ongeveer zullen bedragen 500. De heer VAN PAASSE geeft eenige gegevens over het bezoek van de cursussen in vorige ja ren en vindt, gezien de deelname, dat het on danks de vele kosten, toch noodig is een cursus op te richten. De heer v. SPRANG deelt mede dat de la gere school op het oogenblik door de leerlingen van de hoogste klassen zeer slecht wordt be zocht en er dus blijkbaar weinig behoefte be staat aan onderwijs, waarom hij zich tegen het oprichten van een cursus voor vervolgonderwijs verklaart. Na een breede discussie over dit onderwerp, wordt het verzoek van de Oudercommissie om een cursus voor vervolgonderwijs op te richten, in stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de heeren Berk en v. Paasse. Bewaarschool. De Voorzitter doet mededeeling van een in gekomen adres, voorzien van 52 handteekenin- gen, waarin wordt verzocht over te gaan tot het stichten van een bewaarschool. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan, wegens de daaraan verbonden hooge kosten. De heer BERK bespreekt het nut en de nood zakelijkheid van een bewaarschool. De overige heeren achten de kosten voor de stichting van een bewaarschool voor deze ge meente veel te hoog. Het adres wordt in stemming gebracht en verworpen. Vóór de heer Berk. Rioleering Nieuwstraat. Op 'een verzoek van de bewoners van de Nieuwstraat tot het leggen van een rioleering wordt op voorstel van B. en W. gunstig be schikt. Na eenige bespreking, op welke wijze dit het best kan worden uitgevoerd, wordt aan B. en W. machtiging verleend dit werk uit te voeren. Verzoek bewoners Frel. Ingekomen een verzoek van de bewoners van de Frel om een doorgang te maken naar de Burg. Sterkstraat en het leggen van een riolee ring achter de woningen. Na eenige bespreking wordt besloten een ge deelte van de heining te laten wegbreken, waar door een doorgang ontstaat naar de Burg. Sterk straat de gemeentereiniger kan dan ook de zinkput achter de woningen van tijd tot tijd le digen, zoodat het leggen van rioleering hier door overbodig wordt. Benoeming lid Com. tot Wer. van Schoolverz. Tot lid van de Comm. tot Wering van Sch.- verzuim wordt benoemd de heer Ds. J. Pol- huys, met 4 stemmen. De heer v. "Nierop ver kreeg 3 stemmen. Secr. Brandweer. Tot secretaris van de Brandweer wordt met 6 stemmen gekozen de heer J. van den Boogert. De heer M. J. van den Boogert verkreeg 1 stem. Gemeentebegrooting 1929. De gemeentebegrooting dienst 19129 wordt onveranderd voorloopig vastgesteld als volgt Gewone dienstOntvangsten en uitgaven op 45655.05. KapitaaldienstOntvangsten en uit gaven 3046, en 2400, batig slot 646.01. Wordt nog besloten de jaarwedde van de helpster in de nuttige handwerken te verhoogen en te brengen van 115.op 150. Aangezien bij de gebruikelijke rondvraag nie mand iets te vragen of te zeggen heeft, sluit de Voorzitter de vergadering. SOMMELSDIJK. Een zoontje van den tim merman T. van H. had het ongeluk zijn hand zoodanig aan de zaagmachine te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Belanghebbenden worden in herinnering gebracht, dat wanneer zij aangifte wenschen te doen van z.g. huisslachtingen, dit vier dagen vóór den dag van .slachting moet plaats hebben ter gemeentesecretarie. De echtgenoote van den opperman J. van der V. had het ongeluk bij het aansteken van een lucifer, dat het geheele doosje in brand vloog. Tengevolge hiervan brandde zij haar hand zoodanig, dat zij zich onder geneeskundige hulp moest stellen. Vorige week werd uit deze gemeente weer een ingezetene naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd tot het ondergaan van een operatieve behandeling. - De heer J. de R. had het ongeluk te val len en een zijner beenen te breken. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept 431000 K.G. aardappelen, uien en paardepeen. De peen werd verkocht voor 1.20 en 1.30 per H.L. In uien was weinig handel. Hiervoor biedt men 3.50 per H.L. MIDDELHARNIS. Door mej. A. de Gans is een woonhuis staande aan de Nieuwstraat on derhands gekocht van den heer J. Sala. Zaterdag had de heer P. B. het ongeluk van een in de kaai liggende motorboot te val len. Nadat hij uit het water geholpen was bleek dat hij zijn knie zoo ernstig had bezeerd dat hij zich onder geneeskundige behandeling stel len moest. Mej. M. M. had het ongeluk terwijl zij aan het Zandpad de schooltrap afging te vallen en haar pols te breken. Terwijl de botter A. G. eenige werkzaam heden in zijne boot verrichtte had hij het on geluk achterover te vallen en in de kaai te recht te komen. Na zich er uit gewerkt te heb ben begaf hij zich met een nat pak huiswaarts. Ook J. V. die met een kruiwagen van boord over een plank naar den wal wilde tuimelde eveneens in de kaai. Ook voor hem liep het goed af. De melkboeren hebben den prijs der melk met 2 cent per liter opgeslagen en gebracht op 16 cent. Zaterdagavond had de motorrijder L. v. S. uit Melissant het ongeluk, omdat het licht van zijn motor niet in orde was, onder deze ge meente in een sloot te rijden. Daar hij zich nog al ernstig bezeerd had, begaf hij zich te voet naar hier en liet zich vervolgens per auto thuis brengen. Maandag is de motor gehaald. Het ongeluk is voor hem nog al goed afgeloopen. DEN BOMMEL. Werkzaamheden van den keuringsdienst in het derde kwartaalAantal inspecties 13, genomen monsters 9 en andere waren 12. Aan de haven werden vorige week ver voerd 1440 H.L. aardappelen en 1127 H.L. uien. Bij den landbouwer H. van O. is een veulen verdronken hetwelk onder politietoezicht is begraven. Het opruimen van den grond op de kaai tijdens de bietencampagne is gegund aan den laagsten inschrijver J. Boelhouwers. Bij publicatie wordt bekend gemaakt dat op 12 Oct. a.s. n.m. van 12 uur en 's avonds van 67 uur ten huize van den gemeentege neesheer aanmelding kan plaats hebben voor vaccinatie. OOLTGENSPLAAT. Door B. en W. is de gemeentewoning Emmastraat 252 toegewezen aan W. Tiggelman Jz. Aan J. van Putten Sz. is het vervoer van de bietenaarde door B. en W. opgedragen voor 125.- Bij B. en W. is een verzoek ingekomen van de Bataafsche Import Maatschappij te Den Haag tot 't plaatsen van een benzine-installatie met een ondergronds reservoir en een boven- grondsche aftapinrichting op perceel Stoofstraat 405. Kad. A. 1789. De echtgenoote van L. A. H. kwam Za terdag zoodanig van den trap te vallen dat zij door Dr. C. moest worden verbonden. Door den gemeenteveldwachter L. J. is tegen een persoon procesverbaal opgemaakt wegens het vervoeren van varkensvleesch af komstig van een huisslachting en niet voorzien van^het vereischte merk. Het vleesch is door hem in beslag genomen en op kosten van den vervoerder door een veearts gekeurd. Ook heeft genoemde veldwachter proces opgemaakt tegen iemand die binnen 4 dagen na de aangifte een huisslachting deed verrichten. Vorige week zijn uit deze gemeente verla den 500 baaltjes uiten a 5.— en 1300 H.L. aardappelen. OUDE TONGE. Op 17 Oct. a.s. zal er ten huize van den gemeentegeneesheer gelegenheid bestaan voor kostelooze inenting en herinenting. L. v. H. geraakte met haar vinger in een boonenmachine zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het kind van G. van N. geraakte in een slootdoor andere kinderen werd zij op het droge gebracht en kwam met een nat pak vrij. De boterprijs is met 0.10 per Klio op geslagen zoodat de prijs nu 2.60 per kilo is. De prijzen der veldvruchten zijn dalende. Uien 4.—, koepeen 1.10 en aardappelen 2.80 per H.L. NIEUWE TONGE. Naar 'men ons mede deelt is het bouwen van de aardappelbewaar plaats alhier ondershands gegund aan den heer Van Bodegom te Spijkenisse. J.l. week werden van hier vervoerd 5000 balen uien en 400 balen peen. Tegen D. S. te Oude Tonge en A. D. alhier is procesverbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. DIRKSLAND. Door den Burgemeester is te gen a.s. Woensdagmorgen 9.30 uur een open bare vergadering van den raad belegd. Over het derde kwartaal van 1928 werden door den keuringsraad van waren in deze ge meente 39 inspecties over winkels gehouden, 35 monsters melk genomen, 23 monsters van andere waren, 2 partijen ter plaatse afgekeurd en 4 waarschuwingen aan winkeliers uitgereikt. De rijksontvanger van Middelharnis zal a.s. Donderdag alhier zitting houden tot het in nen der belastingen. Bij de arbeidsbemiddeling stond 1 werk zoekende ingeschreven. Tegen een persoon van elders is alhier procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der algemeene politieverordening. 1 October j.l. zijn alhier een 4-tal dienst plichtigen naar de aanvullingsreserve overgegaan Door B. en W. is aan den heer C. Penning vergunning verleend tot herbouw van het woon huis aan de Voorstraat. Wimterlezingen. Evenals vorige jaren zul len ook dit seizoen de winterlezingen in het koor der kerk plaats hebben. Het programma is weer goed verzorgd. Vrijdag 19 Oct. Ds. K. Schider van Rotter dam Wat is de satan Donderdag 8 Nov. Mevr. Joosten uit OegstgeestLezing met licht beelden over Zuid-Afrika. Woensdag 19 Dec. Ds. D. A. van den Bosch van den Haag On derwerp wordt nader bekend gemaakt. Woens dag 30 Jan. Ds. Pierson van De BildtRem brandt en de Bijbel (met lichtbeelden), en eind Febr. Ds. G. Salamons van Amersfoort, nader wordt ook dit onderwerp aangekondigd. Reeds de naam van den eersten spreker waarborgt een buitengewonen avond. MELISSANT. De echtgenoote van den heer S. verloor het vorige jaar, bij het werpen van vuilnis in de sloot aan den beneden Molendijk haar trouwring. Toen dezer dagen de landbouwer Mijnders het uit de sloot gehakte riet, dat op zijn erf was gebracht, opruimde, zag hij iets blinken en weldra bleek, dat het de vermiste ring was, welke aan de rechtmatige eigenares is terug gegeven. De heer A. Abresch, die hedenmorgen nog gezond over straat had geloopen, werd plotse ling onwel en was eenige oogenblikken daarna een lijk. Bij gehouden afslag van ongeveer 4 ge meten bouwland van den heer Jn. Mijnders, is dit afgemijnd door L. W. van Bruinisse op 1605.per gemet. Het vee van den landbouwer A. E. S. alhier wordt verdacht van mond- en klauw zeer. De prijs van de uien is alhier belangrijk teruggeloopen en besteedt men thans slechts 3.50 a 4.per H.L. Naar we vernemen is tegen een ingezetene proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Jachtwet. HERRINGEN. Een niet alledaagsch geval zag men deze week bij den landbouwer War- naer, waar niet minder dan zes paarden voor een ploeg stonden gespannen. Door de Zuivelfabriek en melkslijters al hier is de melkprijs verhoogd met 2 cent per Liter. Wegens daling der prijzen is de handel in veldvruchten op 't oogenblik niet vlug te noemen. Het maken van nieuwe en vermaken van de oude banken ten behoeve van 't nieuwe kerkgebouw der Ger. Gem. is opgedragen aan G. Gebuijs te Nieuwe Tonge. STELLENDAM. De vorige week werden van hier verzonden 1000 H.L. uien, 450 H.L. peen en 700 H.L. aardappelen. Vanwege den keuringsdienst van waren te Dordrecht werden in deze gemeente in het 3e kwartaal gehouden 29 inspecties, genomen werden 25 monsters van melk, van andere wa ren 21 monsters, uitgereikt 8 waarschuwingen en opgemaakt 1 proces-verbaal. Van den landbouwer Adr. Kreeft schrok ken 2 paarden, voor een wagen gespannen, van de passeerende tram, zoodanig, dat alles in de wegsloot terecht kwam. Met eenige materieele schade liep dit ongeval gelukkig af. GOEDEREEDE. Bij de publieke verkooping van een stuk land van L. Padmos, groot 88 aren of 1 gemet 275 roeden V. M., is Woens dag 3 October ingezet door J. Hameeteman op 2370.—. De vorige week werd de eerste gedroogde cichorei, seizoen 1928, verscheept. Met een dalende markt was de vorige week vluggen handel in uien. Ongeveer 2500 balen werden vervoerd. In de maand September werden Sr ter secretarie 17 aanvragen voor huisslachtingen gedaan. OUDDORP. De timmermansknecht Job Tanis heeft zich met een beitel in een hand gestoken. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De gewonde kan voorloopig niet werken. G. B. uit den Oostdijk haalde drie geiten uit de wei. Van een voorbij snellende auto schrokken de dieren zoo hard, dat zij van angst tegen hun baas opsprongen, waardoor deze in een pas uitgedolven sloot terecht kwam. Hieruit was hij spoedig gered; dus liep de zaak nog al gelukkig af. RAAD VAN ARBEID TE BRIELLE. Bij ministerieele beschikking van 19 Sept. 1928 zijn door Zijne Excellentie den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid aangewezen als werkgeversleden van den Raad van Arbeid te Brielle, de heeren B. Verwijs te 's-Gravendeel, als plaatsver vanger S. Bender te 's Gravendeel P. F. v. d. Wallen te Brielle (geen plaats vervanger benoemd); G. C. van Schouwen te Oude Tonge, als plaatsvervanger J, Overwater te Strijensas D. H. Jas te Oostvoorne, als plaatsvervanger P. Leeuwenburg te Numansdorp en als werknemersleden A. Krijgsman Pz. te Middelharnis, als plaats vervanger B. Wolters te Zuidland Jac. Roodhorst te Nieuwenhoorn, als plaats vervanger J. v. d. Velde te Nieuw-Helvoet J. C. Vermaas te Achthuizen, als plaatsver vanger A. Verhoeven te Oud-Beijerland H. Berkhout te Brielle, als plaatsvervanger G. Bravenboer te Nieuwenhoorn. In de Raadsvergadering d.d. 2 October 1928 zijn tot bestuursleden gekozen als werkgeverslid G. C. van Schouwen te Oude Tonge als plaatsvervangend werkgeverslid P. F. v* d. Wallen te Brielle als werknemerslid J. C. Vermaas te Acht huizen als plaatsvervangend werknemerslid Jac. Roodhorst te Nieuwenhoorn. MIDDELHARNIS. 1.1. Zondag werd in de Geref. Kerk een bankbiljet van f 10,— ge» collecteerd voor de Armen. OOLTGENSPLAAT. Tot assistente aan de Chr. School is benoemd Mej. J. Maljers te Veere. NIEUWE TONGE. A.s. Woensdagavond van 6.30 tot 7.30 ure zal in de consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk de stemming plaats 'hebben voor 5 gemachtigden van het Kiescollege, wegens periodieke aftreding van de Heeren W. van Driel, L. Kareis en A. Kom en ter vervulling van de vacatures C. van den Boogert en A. Brooshooft. DIRKSLAND. Ds. A. de Blois is beroepen bij de Geref. Gem, te Moercappelle HERKINGEN. De catechisatie's bij de Ger. Gem. zullen deze week een aanvang nemen en wel voor de schoolkinderen op Woensdag van 2—3 uur jongste klassen en van 3-4 uur oudere klassen. STELLENDAM. De gehouden collecte voor de Chr. Bewaarschool heeft opgebracht de som van f 119,75. De lijst van stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk ligt vanaf 8 dezer ge» durende 8 dagen ten huize van G. v. Koppen voor belanghebbenden ter inzage. i SOMMELSDIJK. Geboren: Cornelis Jacob, z. v. Leendert Jacob Buth en Margrieta Teuntje Joppe; David, z. v. Arie Hoogzand en Lientje den Engelsman. OndertrouwdIzaak van der Waal, 26 j., te Kerkrade en Maria CÓrnelia Ruitenberg, 22 j., alhier. Overleden: Lena Kievit, 86 jaar, dochter van Mattheus Kievit en Aaltje Bienberg. MIDDELHARNIS. GeborenGeertje d. van J. v. d. Berg en C. Bakker. OOLTGENSPLAAT. GeborenFrancisca Johanna, d. v. Anthonius Janssen en Cornelia Vervloed. Ondertrouwd: Arend Vermaat, 22 j. en Hendrika Leijdens, 24 j.Arie van Nieuwen» huizen, 35 j. en Cornelia Kastelein, 32 j. Cornelis Willem Hobbel, 53 j, en Elisabeth de Jong, 39 j. DIRKSLAND. OverledenTeuntje Zeedijk, 66 j., echtge» i-u noote van Leendert den Boer; Cornelia van Dijk, 58 j., weduwe van Leendert Bakker. HERKINGEN. Geboren: Cornelia, d. v. P. Hogerwerf en M. Bestman; Daniël, z. v. A. H. vanYperen en J. BaxCornelis, z. v. T. Struik en T. A. Bestman. Ondertrouwd: Stoffel v. d, Velde, j.m.25j. te Nieuwe Tonge en Jacomijntje Grinwis, j.d, 25 j. te Ouddorp, doch binnen de laatste 6 maanden alhierAdrianus v. d. Ham, j.m, 22 j. te Rhoon en Johanna Melissant, j.d. 22 j. alhier. STELLENDAM. Geboren: Maria Pieternella d. van Johannes Koese en Maria RoonJohanna d. van Hendrik van Seters en Maatje van der Laan;Josijntje d. van Arij Brinkman en Laurijntje Braber; Gerda d. van Anthonij van Koppen en Adri» aantje Bakker. Ondertrouwd; Cornelis van Putten,24jaar en Cornelia Koese Fd. 24 jaar. GetrouwdCornelis van Putten, 24 jaar te Dirksland en Cornelia Koese Fd. 24 jaar. Geboortelevenloos kind van Jan Breeder» veld en Aagje Koole. GOEDEREEDE. GeborenJohannes z, v. J Orgers en L. v* Tigchelen; Johanna d. v. H. Soeteman enj* Redert. GetrouwdC. Tanis 33 j. van Ouddorp en J Tanis 25 j. J. Tanis 24 j. en G. van Asperen 26 jaar. OUDDORP. Geboren: Liena, d. v. J. Komtebedde en G. MastenbroekCornelis, z. v. J. v. Erkelens en L. Bakelaar; Pieter, z. v. L. Verhage en A. Groenendijk; Josiena Grietje, d. v. M. Tanis en J. KaptijnGrietje, d. v. J. Koek en K. Meijer; Eeuwit, z. v. K. v. d. Bok en G. Mierop; Jacob, z. v. W. Moerkerk en J. v. Huizen; Herbert, z. v. P. van 't Hof en Chr. Grinwis; Adriana, d. v.Js.van'tGeloof en D. de Jong. OndertrouwdK. de Vogel, j.m. 23 j. en J. C. van der Maas, j.d. 22 j.E. Tanis, J.m. 45 j. en J. Tanis, j.d. 33 j.J. W. Tanis, j.m. 33 j. en L. Tanis j.d. 35 j.J. P. van Hartings» veldt j.m. 34 j. en C. de Jong, j.d. 22 j.; K. H. Heerschap, j.m. 55 j. en J. Voogd, j.d. 45 j.S. v. d. Velde, j.m. 25 j. en J. Grinwis, j.d. 25 j. Getrouwd: P. v. Splunder, j.m. 28 j. en Kr. Grinwis, j.d. 18 j.K. de Vogel, j.m. 23 j. en J. C. v. d. Maas, j.d. 22 j.E. Tanis, j.m. 45 j. en J. Tanis, j.d. 33 j.J. W. Tanis, j.m. 33 j. en L. Tanis, j.d. 35 j.; J. P. van Har» tingsveld, j.m. 34 j. en C. de Jong, j.d. 22 j. OverledenK. Kaptijn, 71 j., z. v. P. Kap* tijn en Gr. AkershoekF. W. Bakelaar, 5 maanden, d. v. P. Bakelaar en A. F. E. Witte. JON GESi Bij een Zate westbu ontstaa kwaad een vr gewaai plaatse kers Een en gaf Daar dreigei drie ac Een die na gebrac De niet 17-jari geval roerinc De missar het ge derzoe schuld In politie, voorge Nad 's van al run optred gedror Een maker bekeni Zat dronk het bureai gaan moeiti Tec geschi in die B„ di keerd zocht zou h stoorc namei om jonge nogm antwc lastig an. To op di borst hij op om, maal. Bewu een ligger He litie-é heeft, getni en o er dé

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 2