Uit onze Partij. üamengd Nieuws Marktberichten Correspondentie. Plaatselijk Nieuws. L.and> en Tuinbouw. Uitslag Verkoopingen. voor een N.V., in staat 5000 te storten. Toen v. d. B. daarop geschreven had, zonden ze hem een brief met het hoofd „Maison Sublime", Stationsweg 64, Rotterdam, grootste sorteering in luxe uitvoering artistieke uitvoering of beschildering volgens opdracht enz. In dien brief werd hun zaak afgeschilderd als een zaak op termijnbetaling, die voor duizenden had uit staan, dat opdracht was gegeven aan het kan toor van den tweeden verdachte, om de zaak om te zetten in een N.V., dat deze vennoot schap een kapitaal op aandeelen zou hebben van 100.000, waarvan zij zelf 25.000 zou storten, en dat er gelegenheid zou zijn tot het nemen van 5 aandeelen a 5000, dat op het moment er geen voldoende geldmiddelen waren een actief van 25.000 tegenover een schuld van 1500 en dat met de 5000 van v. d. B. de zaak op volle capaciteit zou kunnen worden gebracht. Voorts hadden ze aan v. d. B. verteld, dat mevr. K.—v. B., directrice zou worden van de N.V. en tegen 25 aandeelen haar zaak zou inbrengen. Dan zou de echtgenoot verkooper worden, mevr. K. was zeer geschikt voor directrice, men zocht geen bankrelatie, omdat dit te duur was. Aan v. d. B. was een opzettelijke valsche winst en verliesrekening over 1927 getoond, waaruit moest blijken, dat er een winst van 10.000 was geweest. In de dagvaarding is verder een brief opge nomen van de zaak van den tweeden verdachte afkomstig, waarin deze o.m. zegtU begrijpt mijn positie tegenover Maison Sublime als ac- coutant en belasting-consulent en jurist tevens een toetreding (benoeming) als president-com missaris kunnen niet anders zijn dan een vier voudig verbond tot versterking der vestiging van Maison Sublime. Een volgende brief is onderteekend door de eerste verdachte en behelst de uitnoodiging tot v. d. B. te Sommelsdijk om over te komen en mededeeling aan hem van de oprichting van de N.V. Subsidair wordt verduistering ten laste ge legd van 5000 ten nadeele van J. v. d. B., door hem gestort voor 5 aandeelen in een nieuw op te richten vennootschap. Meer subs, wordt aan verdachte K. ten laste gelegd heling van 1600, die hij van mevr. K. ten geschenke had aangenomen, nog meer subs, opzettelijke heling dan wel schuldheling van 1600, die hij als betaling had aangenomen, hoewel hij wist, dat de 5000, waarvan hij betaald werd, afkomstig was van het misdrijf, althans bij eenig nadenken had moeten begrijpen dat die 5000 van misdrijf afkomstig was. Een bijkomstige verduistering. Aan verdachte K. wordt bovendien ten laste gelegd verduistering van ongeveer 100, die hij had ontvangen van Arie de Koning, om deze af te dragen aan Maria Gesina Sagt. Deze laatste tenlastelegging werd het eerst behandeld. Bij verdachte's verhoor hieromtrent wees de president er verdachte op, dat de politie aller ongunstigst omtrent hem rapporteert. Deze spreekt van flesschentrekkerspractijken, oplich tingen en klachten, die tegen hem zijn inge komen. Hij noemt zijn kantoor advocatenkan toor. Van zijn behandeling van zaken zegt de politie, dat hij ze lang slepende houdt en dat dan wijdt aan de nonchalance van de advocaten met de behandeling belast. Met de Koning had verdachte, zoo bleek, een afspraak gemaakt, dat deze gedurende een bepaalden tijd 10 per week aan hem zou afdragen de Koning was veroordeeld in een vaderschapsacte van juf frouw Sagt, tot betaling van 5 per week, maar had een tijd lang aan die verplichting niet kunnen voldoen daarvan zou verdachte K. aan de juffrouw 5 afdragen en 5 voor honorarium mogen behouden. De president vond dit een schandelijk hoog honorarium U bent heel wat duurder dan ad vocaten, en doet daarvoor de dingen heel wat slechter. Verdachte kan niet opgegven hoeveel hij zelf van den voor de juffrouw bestemden onderstand in zijn zak heeft gestoken. Ver dachte had de juffrouw ook een zegel laten teekenen, waarbij hij afstand deed van al het gezondene. Mr. J. W. van Zanten had namens het bu reau voor rechtsbijstand een vaderschapsactie voor juffrouw Sagt ingesteld tegen A. de Ko ning. Deze was veroordeeld tot een ondersteu ning van 5 per week. Getuige's kosten had den 13 bedragen. Hij heeft nooit het geld, noch de ondersteuning ontvangen. Een beslag op de Koning's loon had geen effect gehad, omdat de Koning juist buiten betrekking was geraakt. De Koning had zich inmiddels ook tot het bureau van rechtsbijstand gewend, dat daarop een voorstel aan getuige had gedaan om 3 te betalen en 2 per week om den achterstand in te halen. Daarin is getuige niet getreden. Hoe K. in de zaak is gekomen, weet getuige niet. Getuige de Koning was niet verschenen. Getuige juffrouw Sagt had op een goeden dag een brief van K. gekregen om bij hem te komen. Zij was gegaan en had toen 10 ge kregen. Later nog een tijd lang 5 per week. Het stuk, dat zij geteekend had, was een afstand van de achterstallige schuld van Arie (de Koning). De president tot verdachte K.: Dat is heel wat aannemelijker dan u zegt. Getuige Klooster is 1)^ jaar kantoorbediende bij K. geweest. Het was bij K. een arme boel. Als er geld binnenkwam werd dit gebruikt voor het huishouden van K. In Maart heeft getuige op het kantoor 10 ontvangen voor juffrouw Sagt en die onmiddellijk doorgestuurd. Daar voor kreeg hij van K. een gruwelijk standje, toen hij terugkwam. Hij was juist op reis ge weest. Wegens het niet verschijnen van de Koning werd deze zaak toen geschorst. Donderdag is voortgezet de behandeling van de zaak tegen den practizijn Kn. en mevrouw K.-v. B. ter zake van oplichting van J. v. d. B. te Sommelsdijk voor een bedrag van 5000. Subs, was verduistering, meer subs, heling ten laste gelegd. Aan den practizijn was bovendien een tweede verduistering ten laste gelegd, waar van de behandeling ten gevolge van de af wezigheid van den voornaamste getuige werd geschorst. Daarna werd de andere tenlastelegging, de oplichting behandeld. Verdachte K. was met K., den echtgenoot van zijn medebeklaagde, door andere zaken in relatie gekomen. Deze had hem advies gevraagd hoe aan geld te komen voor uitbreiding van zijn zaak. Verdachte had aangeraden plaatsing van een advertentie in een plaatselijk blad. De president: Juist in datzelfde blad, dat door alle oplichters gebruikt wordt, omdat het door eenvoudige menschen wordt gelezem. (Dit blad is niet geweest de „Maas- en Scheldebode". Redactie). Men was door de advertentie dan in relatie gekomen met v. d. B. Aan dezen was volledig inzage van zaken gegeven, beweert verdachte. Getuige van Haarlem had de vorming van de N.V. voorbereid, deze is accountant en zat bij verdachte op kantoor. De president: Zit een accountant bij u als kantoorbediende en laat die zich aanleunen, dat hij niet in relatie mag komen met de clientele. Verdachte zegt, dat v. d. B. op 29 Februari 5000 had neergelegd te zijnen kantore op tafel. Van mevrouw K.-v. B. had hij toen on middellijk zijn honorarium uitbetaald gekregen, zijnde ruim j 1600. Met dat geld was hij samen met mevrouw K.-v. B. een reis naar Duitsch- land gaan maken, die 800 had gekost. Boven dien had hij nog 500 aan mevr. K. geschon ken. Van het overige geld van de 5000 had verdachte, zoo verklaarde hij ook nog, eenige oude schulden betaald voor en in opdracht van den echtgenoot van de mede-verdachte. Dat was nog gebeurd vóór de reis. Verdachte moest toegeven uit Duitschland aan v. d. B. nog te hebben geschreven, dat deze de oprichtings kosten van de N.V. ook moest betalen. Die oprichtingskosten bleek K. hem evenwel ook al te hebben betaald. Verdachte L. K.v. B. verklaarde, dat K. de brieven had opgesteld en doen tikken. De president ging met haar den inhoud van den door haar geteekenden brief na. Zij had hem gelezen vóór de onderteekening. Wat betee- kende ter goedkeuring doorgezonden van de stukken voor de oprichting van een N.V., waar van in dien brief sprake was, begreep ze niet goed. Later zei ze, dat ze meende, dat de no taris daarvoor gezorgd had. Van de kwestie van de oprichtingskosten, die al betaald waren, weet ze niet. Ze was toen erg zenuwziek. De 5000 zijn door haar aan haar echtgenoot gegeven. Deze heeft haar 's middags 2000 gegeven, zij wist en begreep dat die van de 5000 afkomstig waren. Van die 2000 heeft zij haar medeverdachte 1600 honorarium be taald. Deze wist niet, vanwaar die 2000 kwamen. Haar echtgenoot had haar gevraagd, of zij met den medeverdachte K. op reis wilde. Zij was meegegaan, verdachte K. had betaald. Het O.M.: Er is nog een declaratie van ver dachte aan den echtgenoot van 400, de helft van de reiskosten. Verdachte geeft toe, dat er geen contanten in de zaak, die omgezet moest worden in een N.V., waren. De president: En de belastingconsulent wist dat niet Verdachte K. zegt dat ook niet geweten te hebben. Het O.M.: U deed de boekhouding voor K. Hebt u hem vóór 29 Februari nooit eens ge maand om uw salaris Verdachte: Ja zeker. Het O.M.: En hij betaalde u niet. U wist dus, dat er geen geld was. Verdachte K.v. B. geeft toe geweten te hebben, dat op de reis betaald is van de 2000 die van de 5000 afgenomen waren. Hef reguisifor. De vertegenwoordiger van het O. M., mr. E. D. H. Schutter, meende, dat K.—v. B. en haar man in de Lybelle met Z., den practizijn kennis gemaakt hadden. De zaak K. stond er slecht voor en het drietal het O. M. laat staan van wien het initiatief is uitgegaan heeft een advertentie geplaatst. Daarop heeft v. d. B. geschreven. De oplichting kan het O. M., gezien de ge tuigenissen van getuigen v. d. B. en v. Haarlem niet bewijzen. Wel staat de verduistering vast. K. heeft toegegeven 2000 van zijn medever dachte te hebben gekregen. Noch K., noch de vrouw en haar echtgenoot, hadden geld. Getuige v. d. B. heeft op 29 Februari de 5000 gestort, de verdachte K. v. B. beweert om 3 uur 2000 aan K. te hebben gegeven. Het O. M. neemt niet aan, dat K. niet zou hebben geweten, dat die 2000 van de 5000 afkomstig was. De beide ver dachten zijn op reis gegaan. Verdachte K.— v. B. had een kaart voor een badplaats ge nomen, maar daar is zij niet heengetrokken. K. heeft z.g. betalingen gedaan, maar hij bezat niets, ten hoogste J 100. Het feit is zeer ernstig. De verdediger heeft hier zeker geen gemakkelijke taak deze beide verdachten tegelijk te verdedigen. Van de eerste verdachte heeft men aan de rechtbank nog nooit gehoord, van den anderen maar al te veel. Brutaal is K. zeker geweest, als man en vrouw hebben ze op de reis geleefd, maar verdachte K. dient tegen den echtgenoot K. een declaratie in wegens 400 betaalde reiskosten voor mevr. K.-v. B. Eisch tegen dé vrouw K.—v. B. een voor waardelijke gevangenisstraf van zes maanden, 't O.M. acht haar door de gevolgen van de reis al genoeg gestraft; tegen K. 1 Yi jaar gevan genisstraf. Het pleidooi. De verdediger, mr. Bekker uit den Haag, zou gaarne een woord zeggen over de opvat ting van den rechter-commissaris betreffende het optreden van den raadsman in de instructie, maar laat dat na, om het vergevorderde uur. De vrouw is ook in voorloopige hechtenis ge weest, maar het Hof in den Haag heeft haar invrijheidsstelling gelast. Van de tenlastelegging is nu alleen nog overgebleven een verduiste ring van 5000 te zamen en in vereeniging. Is voor verduistering niet noodig, dat men geld onder zich heeft En heeft het O. M. dit ten opzichte vap deze twee menschen bewezen Verdachte K. heeft de 5000 gehad, ze daar na aan de vrouw gegeven, maar omtrent de vraag, waar ze daarna gebleven zijn, verkeeren we in duister. Als K., de echtgenoot, 1800 heeft gehad, zooals de vaders en de broers van de vrouw verklaren, waar kwamen die anders vandaan dan uit de 5000 Hier wreekt zich het feit, dat het O. M. heeft nagelaten ook den echtgenoot K. in den bank der verdachten te brengen. Pleiter heeft met bevreemding ge hoord, dat de president het niet geoorloofd acht, dat de gestorte 5000 zouden zijn ge bruikt om schulden van de oude zaak te be talen. De 5000 was immers voor uitbreiding ingebracht. Waarom zou het honorarium van belasting-consulent, juridisch consulent, enz., daaruit niet betaald mogen worden. Of het be hoorlijk was dezen buitenman er in te laten loopen, is wat anders. Mr. Bekker heeft een gesoigneerde boekhouding van de reis gekre gen, waaruit blijkt, dat ongeveer 800 is uit gegeven. Betaald zijn crediteuren van de zaak K., niet van dezen verdachte K. De slechte reputatie van K. mag hier niet gelden. De menschen van rechtskundige bureau's hebben een moeilijk be staan, maar op beschuldiging, die niet grijp baar zijn, mogen ze niet veroordeeld worden. Men mag niet vergeten, dat politie-verbalen ook dikwijls niet meer dan verhaaltjes zijn. Mis bruik van vertrouwen ten opzichte van K., den echtgenoot, daarvan was geen sprake. K. vond het goed, dat deze menschen samen op reis gingen. Pleiter vraagt ten slotte vrijspraak voor beide verdachten. Naar re- en depliek werd de uitspraak be paald op 18 October. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Rotterdam, 28 September. J. Driesprong, kruidenier te Mehssant, Molendijk 56. Cur. mr. A. Zaayer, te Dirksland, r.>c. mr. J. G. Huyser. HET EINDIGEN VAN DEN ZOMERTIJD. In den nacht van Zaterdag op Zon. dag (7 October) zal de Zomertijd eindigen. Men zette dus Zaterdagavond voor het naar bed gaan de klok één unr stil. SOMMELSDIJK. Op de 1.1. Woensdag ge houden weekmarkt waren 23 biggen en eenige manden pluimvee aangevoerd. Voor de uien werd op de beurs 4.50 en voor de aardappelen 2.75 per H.L. geboden. De heer A. Grootenboer alhier heeft on dershands het woonhuis gekocht van den win kelier A. Poldervaart, staande aan den West- dijk. De landarbeider T. v. d. P. had het on geluk bij het verrichten zijner werkzaamheden zijn hand zoodanig te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. MIDDELHARNIS, Tot voorzitter van de bouwvereeniging „Middelharnis" is in de plaats van den heer J. Zaaijer, die voor die functie niet meer in aanmerking wenschte te komen, gekozen de heer J. Vroegindeweij Lz. Over het 3e kwartaal zijn door de schut sluis binnengekomen: 380 schepen, met een in houd van 36900 ton, en uitgevaren 377 sche pen, met een inhoud van 36156 ton. Het tweejarig dochtlertje van den heer H. O. B. had het ongeluk in de woning te vallen, waardoor zij haar beentje zoodanig bezeerde, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De-vijf kinderen uit deze gemeente, die naar het herstellingsoord te Oostvoorne ge bracht zijn, zijn deze week na een verblijf van 6 weken in de ouderlijke woning teruggekeerd. De heer P. van Es heeft zijn woonhuis, staande aan de Lijnbaanstraat, verkocht aan mej. de wed. C. Korteweg te Sommelsdijk. Het dochtertje van den heer J. Oosterling is van den zolder gevallen. De ontboden ge neesheer constateerde lichte hersenschudding. DEN BOMMEL. Volgens de regenmeter is er in de maand September 37.1 m.M. water gevallen, tegen 110.6 m.M. in de maand Sep tember 1927. In den nacht van 3 op 4 October j.l. zijn bij W. en H. Hameeteman niet minder dan 16 konijnen door een hond doodgebeten. Bij den landbouwer W. C. L. stierf deze week weer een zijner beste werkpaarden. Dit is in drie weken het tweede paard. De dieren waren niet verzekerd. OOLTGENSPLAAT. Vorige week zijn hier verscheept: 3600 baaltjes uien, prijs 4.tot 5.en 900 H.L. aardappelen, prijs 3. Aan W. Voogd is vergunning verleend tot het bouwen van een heerenhuis aan den Langeweg, en aan L. J. Schilperoort voor het maken van een aardappelbewaarplaats. Ged. Staten hebben aan J. Brants voor goed vrijstelling verleend van den dienstplicht wegens broederdienst. Aan de Continental Petroleum Maatij. is vergunning verleend voor het plaatsen van een benzinepomp-installatie voor de woning van J. M. van Reijen te Achthuizen. Het Burgerlijk Armbestuur heeft de twee woonhuizen aan het Weespad ondershands ver kocht aan Joh. de Vos Pz. Een dezer woningen heeft deze echter weer verkocht aan mej. de wed. M. Breeman-van Espen. NIEUWE TONGE. Heden 5 October her denkt de oudste inwoner dezer gemeente (en van dit eiland) de heer G. Zaaijer, zijn 97sten geboortedag. De prijzen der veldvruchten gaan de laatste dagen naar omlaag. Voor de uien besteedt men thans 4.50 en voor de peen 1.20 per H.L. De handel is traag. Door den heer H. K. zijn dezer dagen nog rijpe aardbeien geplukt. De heer S. v. d. V. alhier had het on geluk een boerenwagen over zijn lichaam te krijgen, waardoor hij zich inwendig bezeerde. DIRKSKLAND, De prijs der uien daalde op de wekelijksche beurs alhier tot 4.50, van de aardappelen tot 2.75 en van de peen tot 1.20 per H.L. Op Woensdag 10 October a.s., des nam. 4 uur, zal in de openbare bewaarschool alhier gelegenheid worden gegeven tot kostelooze in- en herinenting. Tegen een persoon van elders is hier proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet. Verleden week werden van uit deze ge meente verscheept: 4500 balen uien, 5500 H.L. aardappelen en 1700 balen peen. MELISSANT. Het gemeentebestuur heeft aan den heer C. van Dijke alhier vergunning ver leend tot den verkoop van sterken drank in het plein in het perceel Molendijk 13. Als een bijzonderheid zij gemeld, dat de heer J. van Beek, die Zondag j.l. in den ouder dom van 89 jaren alhier is overleden, vanaf zijn geboorte tot overlijden in dezelfde woning, staande aan den beneden Molendijk, heeft ge woond. HERRINGEN. De prijzen der veldvruchten zijn thans dalende. Voor de uien besteeds men niet hooger dan 4.50, peen 1.10 en aard appelen 3.per H.L. De heer B. had tijdens het verrichten zijner werkzaamheden het ongeluk zich ernstig te be- zeeren, waardoor hij gedwongen werd eenigen tijd rust te nemen. Thans is nog bij beschikking van Ged. Staten dezer provincie aan den ingeschrevene der lichting 1929, L. Looij, voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend. Op 10 October zal door den gemeente geneesheer alhier een kostelooze in- en her inenting worden gehouden, des voormiddags. De vastgestelde keur der polders Oud- Herkingen en St. Elisabeth is afgekondigd en voor belanghebbenden ter inzage gedurende 3 maanden bij de verschillende secretarissen dier polders. Door B. en W, is aan het bestuur der Herv. Kerk vergunning verleend tot verbouw van de kerk. Bij ondershandsche aanbesteding is dit werk gegund aan J. van der Velde, J. G. Noordijk, K. Kareis en Wed. L. A. Klem, resp. metsel-, timmer-, verf- en smidswerk. A.s. Maandag kan met het werk een aanvang worden gemaakt. GOEDEREEDE.* Wij brengen in herinne ring, dat de arbeiders, die in deze gemeente wonen' en/of werken, hun rentekaarten moeten inleveren bij den raad van Arbeid te Brielle vóór 9 October a.s. OUDDORP. Woensdag, tegen den avond, werd de brandweer ter hulp geroepen door L. Breen Jacz. aan den Oudelandschen weg, waar in de nabijheid van de woning een stroo- klamp in brand was geraakt. Zonder dat klok- geklep noodig was reed de motorspuit er ijlings heen. Hoewel het water niet dicht bij den brand te betrekken was, werd er spoedig met 2 stralen water gegeven. Ook door de windstilte bleef de woning gespaard en kon de spuit na een vlugge blussching terugkeeren. K. T. had het ongeluk met een wagen beladen met cichorei omver te vallen. Het on geluk liep met een gebroken draaiboom af. De visscher H. T. heeft een zwaard van zijn vaartuig verspeeld, wat een schade van 40.beteekent. In de maand September zijn 9 kinderen ge boren, werden 5 huwelijken voltrokken en kwa men 2 sterfgevallen voor. Ingekomen zijn J. Grinwis van Herkingen, Ca. de Jong van Hellevoetsluis, J. Tanis van Goedereede en L. L. van Olst van De Bilt. Vertrokken zijn L. N. Tanis naar Delft, J. Breen en gezin naar Zwartewaal, J. G. Grinwis naar Dirksland en C. de Jong naar Hellevoetsluis. ZUIDLAND. Aan den heer W. van der Linden is vergunning verleend tot het verrichten van bakkersnachtarbeid. Grondonderzoek. Naar aanleiding van de rede van den directeur van de Landb. Hoogeschool te Groningen, betreffende bet onderzoek van grond, zijn thans in onderscheidene polders van Flakkee grondmonsters genomen. In een algemeene vergadering van den Boerenbond zal het resultaat gerapporteerd worden. Vee.export. De heer M. de Haas zendt a.s. Zaterdag een tweede transpoit kalf vee naar Portugal. CENTRAAL COMITÉ. Daar de vergadering van het Centraal Comité op 28 September niet met haar agenda is klaargekomen, zal de vergadering voortgezet worden op Zaterdag 6 October, voorm. om half 12, in het Kuyperhuis. De snppletlekas voor on« en mlnver« mogende lijders aan vallende ziekte te Heemstede. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augus tus 1928 werd voor de suppletiekas voor on> en minvermogende lijders aan vallende ziekte te Heemstede ontvaDgen te Den Bommel f 66.05, Goedereede f 30.85, Herkingen f 18.08, Nieuwe Tonge f 20.—, Oude Tonge f 15.75, Sommelsdijk f 41.55, Spijkenisse f 26.67, Stad aan 't Haringvliet f 16.10. HET NEDÈRLANDSCHE s.s. CELAENO IN NOOD. Lloyd's meldt aan de N. R. Ct De Celaeno bevindt zich in zinkenden toe stand op 46° 10' N. en 34° 30' W. Reuter seint uit New Y ork Het s.s. America meldt draadloos uit den Atlantischen Oceaan, dat het op weg is naar het Nederlandsche s.s. Celaeno, dat zich in zinkenden toestand bevindt. De reederij deelt nog het volgende mede Oorzaak van den ramp van het s.s. Celaeno is stormschade. De bemanning is nog aan boord. Het stoomschip Baltic van de White Star Lijn van Liverpool naar New York en het stoom schip Laurentic, eveneens van de White Star Lijn van Montreal naar Liverpool bevinden zich in de nabijheid. De Celaeno van de Maatschappij Zeevaart (Hudig en Veder) meet 3544 ton bruto, 2153 ton netto en is in 1916 bij de Nederlandsche Droogdok Mij. gebouwd. Het schip is 25 September van Rotterdam naar Boston vertrokken. Het s.s. America van de United States Ship ping Board, metende 21329 ton bruto, vertrok 28 September van New York naar Bremen. Naar men verneemt heeft de Laurentic draad loos verbinding met de Celaeno. De Baltic is inmiddels in de nabijheid van het schip ge komen. De bemanning, welke uit 30 koppen bestaat, is nog aan boord gebleven. De directie heeft nog een telegram van den kapitein van de Laurentic ontvangen, welk telegram Woensdag avond om 9 uur was afgezonden. In dit tele gram werd gemeld, dat de Celaeno op dat oogenblik nog drijvende was. De Celaeno is met een lading kolen op reis van hier naar Boston. Naar aanleiding van de berichten, betreffen de het zware weer, dat het stoomschip Celaeno blijkt te hebben overvallen, heeft de red. van de N. R. Ct. nog een kort onderhoud gehad met den gezagvoerder van de Volendam van de Holland-Amerika-Lijn, welk schip Woens dagmorgen te Rotterdam uit New York was aan gekomen. Deze deelde ons o.a. mede, dat hij op reis slecht weer heeft gehad. Vooral aan het einde van de vorige week stond er op den Atlantischen Oceaan uit het Noord-Oosten een zware storm, welke het schip een dag vertraging heeft berokkend. Daarna is de Volendam in beter weer gekomen. Het is niet onmogelijk, dat de Celaeno in dezen storm is geraakt. Gunstige tijding. Woensdagavond heeft de kapitein van de Celaeno aan de Baltic getelegrafeerd, dat hij dacht het wel te kunnen uithouden hij bedankte het schip voor de hulp en wenschte het goede reis. De Baltic bood aan in de nabijheid te blij ven. Donderdagmorgen heeft de reederij te Rotter dam een telegram ontvangen, meldende, dat de Celaeno langzaam doorstoomt en een tijdelijke reparatie aan de luiken uitvoert. De kapitein heeft aan de Baltic en de Albert Balin medegedeeld, geen assistentie meer noodig te hebben. Deze schepen hebben daarop hun reis vervolgd. De Celaeno gaat volgens mededeeling van het meteorologische instituut thans beter weer te gemoet. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Uitslag van de j.l. Woensdag in Hotel Smits, alhier, gehouden verkooping door Notaris Van der Sluys te Dirksland, van bouw* en weilanden, tezamen groot 46 63.28 H.A. (101 Gem. 163 R.V.M.) behoorende tot de nalaten» schap van wijlen Vrouwe P. M. van Weel te 's»Gravenhage. Perceel 1, ingezet door G. van Biert te Stad op f 2300.— pergemetof in totaal op f9691.—, Perceel 2, ingezet door Jacobus van Gurp te Stad, op f 1210.— per gemet of in totaal op f 4461.—. Perceel 3, ingezet door Bastiaan Melissant te Den Bommel, op f 1620.— per gemet of in totaal op f 5557.—. Per eel 4, ingezet door Dirk Saarloos te Stad, op f 1630.— per gemet of in totaal op f 5069.— Perceel 5, ingezet door Jan Mooijaart te Den Bommel, op f 1610.— per gemet of in totaal op f 4621.—. Perceel 6, ingezet door A. C. v. d. Berg te Overschie, op f 1640.— per gemet of in totaal op i 5505.-. Perceel 7, ingezet door L. Huizer Jz. te Stad, op f 1300.— per gemet of in totaal op f 3948.— Perceel 8, ingezet door W. van Sprang te Stad, op f 1380.— per gemet of in totaal op f 4057.-. Perceel 9, ingezet door A. de Lint te Ooit» gensplaat, op f 1480.— per gemet of in totaal op f 4706.-. Perceel 10, ingezet door A. de Lint te Ooit» gensplaat, op f 1520.— per gemet of in totaal op f 4611 Perceel 11, ingezet door Joh. Wittekoek te Nieuwe Tonge, op f 1510.— per gemet of in totaal op f 4540.— Perceel 12, ingezet door J. Mooijaart te Den Bommel, op f 1520 per gemet of in totaal op f 4530 Perceel 13, ingezet door J. Mooijaart te Den Bommel, op f 1450.— per gemet of in totaal op f 4423,—. Perceel 14, ingezet door KI. Vroegindeweij te Stad, op f 1480.— per gemet of in totaal op f 3601.-. Perceel 15, ingezet door A. C. v. d. Berg te Overschie, op 1560.— per gemet of in totaal op f 3775 -. Perceel 16, ingezet door A. C. v. d. Berg te Overschie, op f 1610.— per gemet of in totaal op f 4658.—. Perceel 17, ingezet door Jacs. van Gurp te Stad, op f 1670.— per gemet of in totaal op f 5004.-. Perceel 18, ingezet door P. A. Braber te Stad, op f 1790— per gemet of in totaal op f 6319.— Perceel 19, ingezet door H. C. van Rossum te Den Bommel, op f 1680.— per gemet of totaal op f 5902.—. j Perceel 20, ingezet door P. A. Braber te Stad, op f 1640.— per gemet of in totaal op f 7232.— Perceel 21, ingezet door L. Braber J.Lz. te Stad, op f 1640.— per gemet of in totaal op f 6401.-. Perceel 22, ingezet door Joh. Wittekoek te Nieuwe Tonge, op f 1730.— per gemet of in totaal op f 7237.—. Perceel 23, ingezet door H. C. van Rossum te Den Bommel, op f 1340.— per gemet of in totaal op f 6923.—. Perceel 24, ingezet door B. Melissant te Den Bommel, op f 1510.— per gemet of in totaal op f 5093.—. Perceel 25, ingezet door A. J.vanOostrom te Ooltgensplaat, op f 1550.— per gemet of in totaal op f 6030.—. Perceel 26, ingezet door H. Borgdorff Pz. te Den Bommel, op f 1480.— per gemet of in totaal op f 5663.—. Perceel 27, ingezet door L. A. Neels te Ooltgensplaat, op f 1400.— per gemet of in totaal op f 4676.—. Perceel 28, ingezet door L. Huizer Jz. te Stad aan 't Haringvliet, op f 1460.— per gemj), of in totaal op f 5558 te. Perceel 29, ingezet door A. de Lint te Ooit' gensplaat, op f 1450.— per gemet of in totaal op f 4529.-. Perceel 30, ingezet door H. C. van Rossum te Den Bommel, op f 1430.— per gemet of in totaal op f 4142.—. Totale opbrengst f 158 462.— De afslag is bepaald op Woensdag 17 October a.s. des nam. 2.30 uur te Stad aan 't Haring» vliet, ter herberge van J. A. Peekstok. Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Woensdag 3 October. Bloemkool f 3,40 tot f 20,—. Savoye kool f 2,90 tot f 10,—. Roode kool f 6.40 tot f 13,—. Witte kool f 6,20 tot f 6,40, Per 100 stuks Andijvie f 3,40. Sla f 1,20. Per 100 krop Postelein f 15,—. Stoksnijboonen f 15,— tot f 30,—. Enkele princessen f 16,20 tot f 20,40. Kroten f 4,40. Beuré Clargeau f 9,50 tot f 19,—. Jodensuikerperen f 7.50 tot f 12,40. Jutten (kleine) f 14,—. William Duches f 14,—. Rose vel ts f 21,—. Handperen f 7,50 tot f 17,—. Bergamotten f 15,—. Le Lectier f 4,50 tot f 8,40. Witte kozijn f 8,50 tot f 11,—. Kleiperen f 15,—. Goudreinetten f 20,— tot f 23,80. Zoete Campagners f 14,— tot f 22,—. Bellefleurs f 10,— tot f 18,—. Grauwzoete reinetten f 22,—. The Quien f 23,—. Val f 6,— tot f 9,50. Per 100 kg. Druiven f 25,— tot f 33,40. Per 100 pond Kaas (Leidsche) f 0,37 tot f 0,39. Kaas (volvet) f 0,65. Per pond Elerenveiling op Donderdag 4 October. Kipeieren 50—51 Kg. f 6,80 tot f 6,85. Kipeieren 60—62 Kg. f 8,20 tot f 8,40. Kipeieren bruin 61 Kg. f 8,45. Eendeieren 68—70 K.G. f 6,40 tot f 7,—. Boter f 1,15 per pond. A. J. v. O. te Ooltgensplaat. Over Jan. 1928 was de neerslag 61,4 m.M. tegen 34,4 m.M, over Jan. in 1927. Over Augustus 1928 ont» vingen we geen opgave. [Red.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 4