Bieten rooien Plaatselijk Nieuws. üerk en School. Burgerlijke Stars c3 ViischeriJ. ftiengcl l^ieuw®i Verlcoopirigen Marktberichten Wenken en mededeelingen. Mocht gij er over denken te emigreeren naar Frankrijk, wend u dan om voorlichting tot onzen Rijkslandbouwconsulent te Parijs (Rue de Gre- nelle 85), den heer Ir. A. Sevenster, die gron- diq studie heeft gemaakt van de verschillende gebieden, en geheel belangeloos zijn steun en medewerking verleent. Een verkeerde, on verstandige behandeling kan een paard, vooral als dit van nature een lastig humeur heeft, steeqsch maken, 't Ontbreekt velen aan de noodige paarden kennis om het dier behoorlijk op te voeden, 't Is niet altoos onwil, als het paard weigert; soms kan het niet, wat men eischt, en ook begrijpt het niet altoos, wat men wil. Steegsche paarden zullen bij verschillende personen zich dikwijls zeer verschillend ge dragen. Als boomen van uw buurman wor tels schieten in uw grond, moogt gij die wor tels afsteken. Maar ge moogt de boomen niet vergiftigen, door b.v. kopervitriool of andere bijtende stof bij de wortels te leggen of te gieten; gingen de boomen dood, dan zou uw buurman schadevergoeding kunnen eischen. Is U dit bekend? In Zweden worden reeds 70 pCt. van de koeien electrisch gemolken. Ook in Duitsch land begint het te komen; in '24 waren er nog slechts 50 melkmachines, in '25: 150, en nu al 670. De koe heeft vrede met de machine, en dat zegt al veel. De afzet van oude kippen en jonge hanen geschiedt in ons land op ver schillende wijzen, veelal niet op de voordeeligste manier voor den kippenhouder. Althans niet, wanneer zij verkocht worden aan opkoopers. Men heeft bekende markten: te Utrecht, Amers foort, Barneveld, waar betere prijzen worden gemaakt. In Zeeland geschiedt de afzet door middel van de Zeeuwsche Landb.-Mij., de die ren worden daar per Kilo betaald. Ook op de Zuid-Hollandsche eilanden bestaat een or ganisatie. Deze moet overal komen. De heer Burgers uit Oosterbeek wil de hoenders in ons land zien te houden, er propaganda voor ma ken. Hij wil, als in Parijs, onze steden, in aparte winkels, geslacht pluimvee aanbieden, en meent, dat hiermee mooie voordeelen, d. w. z. hoogere prijzen, zijn te maken. B—r. SOMMELSDIJK. In no. 3466 van dit blad werd melding gemaakt, dat het huis van de wed. Kastelein, staande aan den Binnenweg, ondershands was verkocht. Dit bericht was juist, doch later bleek dat de verkooper wat voorbarig was geweest en is deze verkoop niet doorgegaan. In de maand September 1.1. vestigden zich alhier 4 personen, 13 ingezetenen vertrokken, 5 kinderen werden geboren, 4 huwelijken werden voltrokken, en 2 personen stierven. Vorige week werden vanuit deze ge meente 262.000 K.G. aardappelen, uien en paar- 'Vnpeen verscheept, voor de uien besteedt men alhier 5.per H.L. 1.L v> MIDDELHARNIS. Uit deze gemeente zijn vertrokken E. B. M. Camphens naar Ooltgens- plaat, Cath. van Griethuijzen idem, H. v. d. Pligt naar Rotterdam, J. Hoolboom naar Over- schie, Corn. Struik naar 's-Gravenhage, G. H. Tiemens naar Deventer, Corn. v. d. Nieuwen- dijk en gezin naar IJmuiden, Klaartje Jordaan naar Sommelsdijk. IngekomenCorn. Schol van Rotterdam, L. Bom van Ooltgensplaat, J. H. Dijkman en ge zin van Hulst, D. den Braber en gezin van Rotterdam, J. A. Krikke van Hellendoorn, A. Schellevis van Sommelsdijk, Jan van den Boo- gert van Sommelsdijk, Trijntje Taaie van Som melsdijk, M. en C. van der Sluijs van Sommels dijk, Willempje v. d. Meijde van Voorburg, J. J. Schipper van 's-Gravenhage, Janna den Boer van Dirksland, Corn. Dupré van den Bom mel, A. Vergeer en gezin van Herkingen, A. van Zijl en gezin uit Veur. Voor het plaatsen van een heining langs het voetbalveld aan den Rottenburg was laagste inschrijver de timmerman J. Wijnhof voor 307. STAD AAN 'T HARINGVLIET Gedurende de vorige maand zijn op het postkantoor alhier behandeld 19 telegrammen, 957 gesprekken en 11 oproepberichten. Alhier is mond- en klauwzeer uitgebro ken onder het vee van landbouwer C. Arens- man A.Pz. en onder het vee loopende op het gors a. d. v. Brienenspolder. De prijzen van de veldvruchten waren de vorige week in deze gemeente als volgt aardappelen 3.— en uien 5.— per H.L. Ingekomen personen J. M. van Rossum van Pijnacker. VertrokkenL. Both en gezin naar Oude Tonge, A. J. Dros naar Schiedam. Vrijdag a.s. zal het 35 jaar geleden zijn dat G. Smits als weegmeester in dienst der ge meente trad. Vanaf de stichting der weegbrug is hij in voornoemde betrekking werkzaam ge weest. Gezien de wijze waarop hij nog steeds zijn taak vervult, zal het hem dien dag niet aan be langstelling ontbreken. DEN BOMMEL. De dienstplichtigen L. J. Broeders, E. C. van de Swaluw, en M. Ver- vloet der lichting 1928 zijn Maandag j.l. bij hun korpsen ingelijfd. Aan de haven werden de vorige week vervoerd 918 H.L. aardappelen en 568 H.L. Uien. Loop der bevolking in de maand Sep tember Ingekomen. D. Brouwer en gezin van HaarlemmermeerC. Meeuwsen van Utrecht, W. W. Smits van Engelen, J. Winkels van Oude Tonge. Vertrokken: A. H. Rosmolen naar Deventer, A. C. Jongeling naar Den Haag, Q. J. Buijs en gezin naar Hoek van Holland, E. S. de Lint naar Rotterdam, J. A. Wagemans naar Bergen op Zoom, C. du Pré naar Middelharnis, O. Booster en gezin naar Vlaardingen, W. M. Buijs naar Noordwijkerhout. OUDE TONGE. Aan P. Hameete is voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens broederdienst. M. V. had het ongeluk in het ruim van een schip te vallen, zoodat hij zijn arm ver wondde. Verder liep het nog al goed af. De prijzen der veldvruchten zijnUien f 5Aardappelen 3.Koepeen 1.25 en Poters 2.50-j 3.-. De handel was vorige week erg levendig. Er 's pl.m. 8000 H.L. verhandeld, mede tengevolge van den hoogen prijs. NIEUWE TONGE. Van den landbouwer A. J. v. V. ging een span paarden, gespannen voor een boerenwagen, op hol. De knecht wist van den wagen te springen, terwijl de paarden een eind verder tot stilstand werden gebracht. Wonder boven wonder liep een en ander goed af. De dienstplichtige J. C. Kievit Az. is j.l. Maandag ingelijfd bij het 14e Regt. Inf. te Ber gen op Zoom. J.l. week werden van hier vervoerd 6000 balen uien en 1500 balen peen. Gedurende de maand September 1928 werden ten postkantore alhier behandeld80 telegrammen, 1243 telefoongesprekken, 7 tele foonoproepberichten. Totaal 1330 handelingen. DIRKSLAND. De prijs van de uien steeg al hier tot 5.— per H.L. Bij de arbeidsbemiddeling stonden deze week 2 werkzoekenden ingeschreven. Tegen een inwoner van Sommelsdijk is hier proces-verbaal opgemaakt wegens over treding der algem. politieverordening. MELISSANT. Een met pakken geperst hooi geladen wagen van J. M. geraakte van den dijk, Kloven, ontvellingen, schrammen en andere huidverwondingen ver» zacht en geneest men snel met Doos 30 en 60 ct. PUROL waardoor P. O. die op het hooi zat, met den last naar beneden stortte. Het ongeval liep zonder persoonlijke onge lukken, doch met eenige materieele schade af. Bij gehouden veiling van Bouwland van den heer J. Mijnders, was hoogste bieder de heer Joppe te Dirksland voor 1520 per Gemet. STELLENDAM. Tegen J. Terbouw uit Rot terdam is proces-verbaal opgemaakt wegens het venten in de gemeente zonder vergunning en het opgeven van een valschen naam. De vorige week had P. M. Riemens, al hier het ongeluk tijdens het dorschen van erw ten met de dorschmachine, dat een erwt met zulk een kracht tegen zijn linkeroog kwam, dat dit opzwol en hij zich onder geneeskundige be handeling stellen moest. Hij kan zijn werk niet verrichten. De vorige week zijn van hier verzonden 1100 H.L. uien. 400 H.L. koepeen en 200 H.L. aardappelen, waarvoor resp. werd besteed 5.- 1.20 en 3. GOEDEREEDE, De handel in uien was de vorige week zeer vlug. Er werden plm. 2500 balen vervoerd. OUDDORP. Uitslag publieke verkooping op 1.1. Zaterdag in het Hotel Akershoek ten over staan van Notaris van den Berg Voor L. Pad mos Lz. Het huis met schuur en landerijen, ge combineerd afgemijnd op 5470.door J. Grin- wis K.Th.z. Voor Jac Meijer F.Gz. Koop 1 afgemijnd door C. Wesdijk Gz. op 1540. Koop 2 door D. Meijer F.Gz. op 900.—. Koop 3 door D. Luime Cz. op 800.—. Koop 4 door K. Grinwis Kl.z. op 800.— De cichoreidrogerij ,,Öe Ouddorp" is met het werk begonnen, ,,De Eendracht" zal zulks a.s. Woensdag doen, terwijl ook de nieuwe vischmeelfabriek in werking is gesteld. De Coöperatieve bakkerij zal eerstdaags verplaatst worden naar het huis in de West straat, thans bewoond door J. de Mooij, en het welk daartoe door de coöperatie is aangekocht. MIDDELHARNIS. Heden, Dinsdagavond 7 uur zal in de Geref. Kerk gepredikt worden door den Consulent Ds. Schaafsma van Den Bommel. Na afloop zal er stemming plaats heb ben voor een predikant. Donderdagavond 7 uur hoopt in het kerk gebouw aan de Chr. de Vrieslaan voor de gereformeerd^ gemeente op te treden Ds de Blois van Dirksland. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De col lecte gehouden in de Geref. Kerk alhier ten bate van de kerk te Hellevoetsluis heeft opge bracht 112.50. DEN BOMMEL. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk gelegenheid gegeven worden tot de Doopsbediening. Doopvaders kunnen hiervan aangifte doen op Vrijdagavond a.s. van 67.30 OUDE TONGE. Ds. Vlasboom, Ned. Herv. Pred. te Ter Aar, heeft het beroep naar deze gemeente aangenomen. NIEUWE TONGE. A.s. Zondagmiddag zal in de Ned. Herv. Kerk de bediening van den H. Doop plaats hebben. Doopvaders moeten zich aanmelden in de consistoriekamer der kerk a.s. Vrijdagavond van 78 uur. De lijst van stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk alhier, ligt gedurende 8 dagen voor een ieder ter inzage in de consistoriekamer DIRKSLAND. Zondag zal in de Ned. Herv. kerk alhier de extra maandelijksche collecte gehouden worden. Ds. A. de Blois alhier heeft voor het be roep naar de Geref. Gem. te Paterson bedankt. In de Geref. Gemeente zal voortaan een maandelijksche collecte worden gehouden voor de nieuwe kerk. Zondag zal de eerste worden gehouden. MELISSANT. De lijst van stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk ligt ten huize van ouderling C. van den Nieuwendijk voor belanghebbenden ter inzage. STELLENDAM. Tot predikant bij de Geref. kerk alhier is beroepen de heer J. Snoeij, cand. te Tinte (bij Brielle). GOEDEREEDE. Daar Zondag 7 Oct. de zomertijd geëindigd zal zijn, zullen Kerk en Zondagsschool aanvangen voorm. 9.30 en nam. 2 uur. ZUIDLAND. Op Donderdag 4 Oct. a.s. des avondst en half acht ure (zomertijd) hoopt in de Bewaarschool alhier op te treden Ds. J. de Bruin, Chr. Geref. Pred. te Vlaardingen. LIJST 6 ▼an de 50ste Jaarcollecte voor de Scholen met den Bijbel. Transport van lijst 5 f 17358, Ten Boer (Gr.)f 171,75 Onstwedde IIf 94,25 Schouwerzijl133, Cubaard (Geref, Kerk)f 3,35 Drachten (Geref, Kerk)f 164,45 Haulerwijk (nagiften)f 7, Heegf 144,85 'dsegahuizen (Kerkcoll.)f 27,70 louref 164,29 Marrum (Fr.)f 139,60 Rottevallf 68,55 Rouveen (Geref. Kerk)f 65,55 Steenwijkerwoldf 64,75 Beekbergenf 104,56 Voorthuizenf 211,— Halfwegf 244,71 Laren (N.»H.)f 280, - Oosterend op Texel (Kerkcoll.) f 79,39 Honselersdijkf 334,35 Rotterdam (Oud Delfsh.) (G. Kerk) f 935,90 Rijswijk (Z H.)f 228.45 Schipluiden (Den Hoorn) f 129 80 Schoonre woerdf 91,20 Brouwershaven (Geref Kerk) f 67,20 Scharendijke f 61,49 Serooskerke (W.) f64,89 Totaal van 150 loc. Com. f 21460,03 Te Laren (N.»H is de collecte dubbel zoo hoog als in 1927 Ook te Rotterdam (Oud» Delfshaven) is de opbrengst bijna verdubbeld. Mr. J. TERPSTRA. Secretaris van de Unie »Een School met den Bijbel MIDDELHARNIS. Geboren: Jannetje, d. van C. Jordaan en L. Volwerk; Otto, z. van P. de Vries en E N Janse; Maria, d van M. de Jager en K. Moerkerken. Overleden W. C. Adriaanse, 73 j. echtge» noote van Q. Buijs. DEN BOMMEL. GeborenGerrit, z. v. J. du Pree en D. TimmerCornelis, z. v. M. Holleman en L. Leijdens. Overleden Gerardus Vermaat, 74 j., echt» genoot van M. C. Janse, Ondertrouwd Jobannis van Wijk, 23 j, en Johanna Jacoba Vernloet, 20 j. NIEUWE TONGE. GeborenJan, z. v. J. Holleman en J. Kopperaal; Neeltje, d v M. v. d. Vliet en K. Kievit; Arie, z. v. A. Visbeen en M. van AlphenAdriana, d. v. A van Vliet en G. Gebraad. GehuwdJ. Struik 21 j. en A. van Noord 20 j.; J. Keur 21 j. en J. J. Rietvelt 20 j DIRKSLAND. GetrouwdWillem van den Heuvel jm. 21 j. en Geertje de Berg jd. 22 j. Overleden Abraham Ghijsels 80 j., echtn. van Pleuntje Smits. MELISSANT. GeborenDaniël Leendert, z. v. L. W. Kastelein en A. A. Bakkerlohanna, d. v. A. Snijder en C van WijkCornelis z. v. H. de Bruin en J. Driesprong. Overleden M Schaaf, 85 j.J. van Beek 89 j., echtg. van C. Heiblom. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 70 K.G. garnalen. GOEDEREEDE. De Noordzeevisscher L. Lokker, No. 9, ver loor de vorige week zijn geheele vischtuig. OUDDORP. De visscherS vingen de vorige week van 250 tot 300 kilo garnalen per vaartuig; verder is gevangen 2500 kilo bliek en 50 kilo schubben. DE MAN DIE SLOEG EN DE KLAPPEN KREEG. Zondagavond laat liep de 21-jarige fabrieks arbeidster L. K., wonende in de Ketenstraat te Rotterdam, naar haar woning, toen zij den 28- jarigen koopman L. J. D. tegen kwam. Deze D. had vroeger omgang met haar gehad, sprak haar aan en liep mee naar haar woning. Het gesprek was niet verkwikkelijk, temeer daar D. onder drankinvloed verkeerde. Bij het huis van het meisje gekomen, wilde de man haar ver moedelijk niet naar binnen laten gaan en be gon met haar te mishandelen. Het meisje riep om hulp, waarop haar moeder te voorschijn kwam. Deze durfde den kerel echter niet aan, doch liep naar haar schoonzoon, den 25-jarigen varensgezel J. B. H. L„ die in de Blaardorp- straat, vlak om den hoek van de Ketenstraat woont. Deze kwam direct te hulp en zorgde er voor, dat zijn schoonzusje „ontzet" werd. Hij gaf D., toen deze niet naar een hartig woordje wilde luisteren, eenige stompen, zoodat hij op den grond viel. D. zeide toe niets meer, krabbelde overeind en ging op een stoep zitten. De va rensgezel bracht schoonmama en schoonzusje thuis. D. stond even later op en ging in de richting van de Vredenoordlaan. Eenigen tijd later werden twee surveillee- rende agenten aangesproken door eenige voor bijgangers, die in de Nieuwe Plantage een man op den grond hadden zien liggen en daar deze niet spreken kon, geen raad wisten. Het bleek de koopman D. te zijn, die zonder te kunnen spreken op den grond lag, toegedekt met een jas. De Geneeskundige Dienst werd gewaar schuwd. Een verpleger constateerde, dat D. zijn kaak had gebroken en zijn rechterenkel. Hij werd in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. L. is door de politie aangehouden, doch zal, daar D. als een vechtersbaas bekend staat, wel op vrije voeten komen. GASVERSTIKKING. Twee oude vrouwen om het leven gekomen. In den nacht van Zondag op Maandag zijn te Oldenzaal de gezusters J. en G. Oldedamink, resp. 84 en 80 jaar oud, door gasverstikking om het leven gekomen. Bij onderzoek bleek, dat een gasslang van een gascomfoor was af gegleden en dat zich daardoor gas in het woon huis verspreidde. De eene vrouw zat dood op een stoel bij de tafel, de andere lag op den grond. SCHIETPARTIJ. Eén gewonde. De dader Is gearresteerd. Zondagavond is onder de opvarenden van het in de Lekhaven te Rotterdam liggende Ameri- kaansche stoomschip West-Canak, toen zij el kaar ontmoetten op een terrein aan die haven, een hoogloopende ruzie ontstaan. Daarbij heeft de 45-jarige kok R. D. plotseling een revolver te voorschijn gehaald en met dit wapen heeft hij 2 schoten gelost op den 33-jarigen bootsman O. H. N. Beide kogels hebben hem in de beenen geraakt. Het slachtoffer is per particu lieren auto naar het ziekenhuis aan den Cool singel vervoerd. Daar is langs operatieven weg één kogel verwijderd. Vervolgens is N. weer naar boord teruggebracht. De rivierpolitie heeft den dader aan boord aangehouden. Hij is op gesloten. Het wapen is in beslag genomen. STORSCHADE. Storm en hoog water aan de Vlaamsche kust. Ten gevolge van den storm en het buitenge woon hoöge tij aan de Vlaamsche kust is schade berokkend aan het havenhoofd te Zeebrugge. Op verscheidene plaatsen zijn vaten wijn en kisten levensmiddelen aangespoeld, wat doet veronderstellen, dat één of meer schepen schip breuk leden in de Noordzee. Te Nieuwpoort is de dijk bij de werken aan de nieuwe sluis van den Ijzer doorgebroken, met het gevolg, dat de streek tusschen Nieuw poort, Ramskalle en Pervyse, evenals den Ijzer slag in October 1914, is ondergeloopen. Som mige pachthoeven zijn geheel geïsoleerd. De bewoners moesten met booten worden gered, een deel van vee blijkt in de stallen te zijn verdronken. Verscheidene compagnieën genietroepen en in fanterie zijn ter plaatse gezonden om hulp te bieden. Volgens de laatste berichten houdt de was aan en is de toestand in sommige dorpen zeer kritiek. De dijk bij Nieuwpoort is op twee plaatsen doorgebroken en honderden hectaren bouwland zijn overstroomd. In de pier te Zeebrugge is een gat van 90 meter geslagen. Het garnizoen van Oostende is naar den IJser vertrokken om het water af te dammen. Er wordt niemand ver mist, maar de schade is aanzienlijk. SCHEEPSBRAND. Een bericht uit Vlissingen d.d. Zondag meldt: Het uitgaande Engelsche stoomschip Cana dian Mariner rapporteerde draadloos, dat een onbekend Belgisch stoomschip brand aan boord had nabij het vuurschip Wandelaar en assis tentie verlangde. Een nader bericht meldde, dat het hier het Belgische stoomschip Yser, van Antwerpen naar Havre met lading stukgoed en benzine, betrof. De sleepbooten Hermes en Goliath vertrokken derwaarts en hebben de Yser binnengesleept. Het ligt thans op de reede van Rammekens geankerd. De brand woedt in de achterruimen. Een nader bericht meldt De brand aan boord van het stoomschip Yser is gebluscht. Het schip is Maandagmiddag op gesleept naar Antwerpen. SCHIP GEZONKEN. Het Duitsche sleepschip Lena, met 224 ton steenkolen van Westfalen naar Groningen, dat van Embden naar Delfzijl zou worden gesleept door de Nederlandsche sleepboot Duitschland II, is Zondag op de Eems door een storm over vallen, waarbij de luiken zijn ingeslagen en het schip is gezonken. De bemanning, waaronder het huisgezin van den schipper, zijnde vrouw en kinderen, is gered en door de Duitschland naar Embden gebracht. ALLEEN OM DE WERELD. Zondag is te IJmuiden van Hamburg binnen gekomen de kleine Amerikaansche schoener met hulpmotor Pilgrim, aan boord waarvan zich bevond kapitein Thos. Drake, die met dit kleine scheepje alleen een reis om de wereld maakt. Hij is in Mei 1925 uit Seatlle, van de Westkust van Amerika, vertrokken en stak in 53 dagen den Atlantischen Oceaan over. Ka pitein Thos. Drake is 62 jaar oud. Hij zou Maandag met zijn scheepje naar Amsterdam vertrekken en gaat van daar naar Antwerpen. Hij voorziet in zijn levensonderhoud door in de havens, waar hij komt, zijn scheepje met eenige bezienswaardigheden tegen een toegangs prijs te laten bezichtigen. FABRIEKSBRAND TE BEVERWIJK. Zondagnacht om 1 uur is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de electrische tim merfabriek der firma Knapen Co. in de Lelie straat te Beverwijk. Het vuur vond voedsel in de opgeslagen houtvoorraden, zoodat het ge heele complex in korten tijd in lichte laaie stond. De felle wind wakkerde het vuur geducht aan en al spoedig bleek, dat er van het groote ge bouw niets te redden was. De brandweer, die eerst na geruimen tijd met de motorspuit aan kwam, kon weinig tegen de vuurzee uitrichten. Om half vijf was het gebouw met den grond gelijk. Het was voor de zesde maal binnen ongeveer drie jaar, dat in deze fabriek brand uitbrak. Op Vrijdag 28 Sept. 1928 veiling en op Vrijdag 5 October 1928 afslag, beide dagen 's avonds 7 uur (z.t'e Melissant, ter herberge van M. van der Werff, van: 1.96.50 H.A. (4 gem. 84 roeden V. M.) Bouwland te Stellendam in de Gabriëllina» polder, Kad. Sectie C No. 460, dadelijk te aanvaarden, toebehoorende aan J. Mijnders Joh.zn. te Melissant. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 3 October 1928, 's nam half 3 uur (z.t.) te Stad aan 't Haringvliet, ter herberge van G Smits, veiling, en Op Woensdag 17 October 1928, 's nam half 3 uur, te Stad aan 't Haringvliet, ter herberge van J A. Peekstok, afs'ag van Eene zeer gunstig gelegen Hofstede, be« staande in woonhuis, keet, schuur, wagenhuis, tuin, boomgaard, erf en grond, benevens aaneengeleeen v uchtbare, deels vroon», deels kostbare Bouw» en Weilanden, tezamen groot 46 63 28 H.A (101 Gem. 163 R. Voornsche Maat) staande en gelegen te Stad aan 't Haringvliet en te Middelharnis, in den polder »De Nieuwe Stad«, in huur bij den Heer Jn. Wagner. In diverse perceelen, in combi» natiën en massa. Behoorend tot de nalaten» schap van wijlen Vrouwe P. M. van Weel te 's Gravenhage Notaris VAN DER SLUYS. Donderdag 4 October 's middags 2 uur (zomertijd) te Ouddorp, in het Oudeland, op het steedje van wijlen Dirk van der Wende, om contant geld,van meubilaire goederen een karn en een partij droge mutserd, ten verzoeke van den Heer C. Sandifort Jaczn, te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 3 October 's middags 4 uur (zo« mertijd) en Woensdag 10 October 's middags 4 uur, te Goedereede, in het ogement de Gouden Leeuw, van een perceel bouwland te Stellendam, in den polder Nieuw Stellendam, groot ongeveer 88 aren of 1 G. 275 R. V. M. Blootschoof 1928 in gebruik te aanvaarden, ten verzoeke van den Heer Leunis Padmos te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Centrale Veiling te Middelharnla. Veiling van Vrijdag 28 September 1928. Bloemkool f 3,70 tot f 19,—. Savoije kool f 2 40 tot f 8,—. Roode kool f 3 70 tot f 9,70. Witte kool f 10,20 tot f 12,20. Komkommers f 1,40 tot f 7,—. Meloenen f 20,— tot f 40,—. Per 100 stuks. Peen f 2 70 tot f 4 50 per 100 bos. Kroten f 3.40 per 100 bos. Andijvie f 1,40 tot f 2,10 per 100 krop. Stoksnijboonen f 15,10 tot f 18.40. Dubb. Princessen f 10— tot f 18,40. Enkele Princessen f 15,40 tot f 19,—. Maagdeperen f 16,—. B<anke jutten f 14,— William Duches f 13,- tot f 16,—. Conseilrr de la Cour f 7,80 tot f 14,—. Bcurre Durandau f 16,10 tot f 18,—. Knolperen f 7,70 Soldat Laboureur f 18,—. Bonn L uise f21—, Calabasperen f 17,—. Stoofperen f 7,40. W tte Cozijn f 18,40. Foppeperen f 9 50 tot f 14,40. Reinetten f 21,—, Per 100 K.G. Druiven f 20 90 tot f 36,70 per 100 pond. Kaas (volvet) f 0,65 per pond. Veiling van Maandag 1 October. Bloemkool f 2,70 tot f 16,—. Savoye kool f 6,40 tot f 11,—. Roode kool f 4,60 tot f 10,—. Witte kool f 10,— tot f 11,—. Komkommers f 2,20 tot f 4,40. Per 100 stuks Andijvie f 1,80 tot f 3,10. Per 100 krop Peen f 3,40. Per 100 bos Stoksnijboonen f 22,—. Dubbele princessen f 11,— tot f 16,10. Beutè v. d. Ham f 14,20 tot f 17,40. Beuré Hardi f 15,— tot f 21,20 Gonseiler de ia Cour f 7,50 tot f 11,80. Beuré Glargaue f 13,— tot f 15,—. Bauman Reinet f 16,—. Bismarck f 7,50 tot f 19,—. Transp. de Cronsei f 25,—. Lé Lectier (stoofpeer) f 11,—. Val f 7,50 tot f 10,-. Per 100 kg. Druiven f 27,— tot f 37,80. Tomaten f 2,— tot f 2,50. Per 100 pond Kaas (Leidsche) f 0,38 tot f 0,40. Kaas 20 plus f 0,39 tot f 0,40. Kaas (volvet) f 0,65 Per pond MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK. Ingezonden door JAC. KNOOP, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 - Amsterdam. De prijzen der verschillende soorten aard appelen trokken vorige week iets aan, alhoewel de prijzen in het land plus vervoerkosten, voor bonten en blauwen hier niet te maken zijn. Zeeuwsche Eigenheimers worden haast niet ge vraagd, daar de aanvoer te klein is, en de winkeliers hun klanten andere soorten voorzet ten, zooals blanke Drentsche zandeigenheimers, die niet stuk koken. Alleen door mij werden vorige week 1500 balen a 50 K.G. van dit soort gelost. De winkeliers verkoopen dit soort voor Hillegommer, Anna Pauwlowna en Bever- wijkerzand aardappelen, waardoor voor deze soorten de vraag zeer klein wordt. Mooie grove drielingen van elk soort blijven gevraagd. Be velanders uit Haarlemmermeer en Ypolder ge vraagd. De verkoop van een partijtje Roodster uit deze streken gaat moeilijk, daar het voor dit soort nog te vroeg in de tijd is. Flakkeesche en Spuische Eigenheimers geën aanvoer. Voor grove Eigenheimer drielingen bestaat goede vraag, en denk voor dit soort 2.75 a 3.— te kunnen maken. Een ieder, die zijn aardappelen naar de Am- sterdamsche Markt ter verkoop wil zenden, kan alle gewenschte inlichtingen zonder eenige kos ten of verbinding bekomen bij makelaar Jac. Knoop. Heden 1 October werden de volgende prijzen gemaakt, alles per H.L. of 70 K.G. Zeeuwsche Bonten 3.60 a 3.75; idem Blauwen 3.60 a 3.70; idem Eigenheimers 3.a 3.20; idem Blauwe eigenheimers 3.20 a 3.25; idem Blauwe en bonte poters 2.50 a 2.75; Hillegommer zand 2.50 a 3.50; Katwijker zand 3.50 a 4.90; Anna Pauwlowna 2.80 a 3.50; Haarlemmermeer en Ypolder Eigenheimers 2.90 a 3.idem Blauwe Eigenheimers 3.20 a 3.25; idem Roodbonten 3.35 tot 3.50; idem Bevelanders 2.75 a 2.80; idem Roodster 2.50 a 2.75; Flakkeesche Eigenheimers 3.10 a 3.25 idem] Drielingen 2.40 a 2.50; Drentsche en Overijsselsche Nieuwlandsche zand 2.80 a 3.50. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 1 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 607 vette runderen, 204 vette kalveren, 1177 schapen of lammeren, 1278 varkens. Prijzen per Yi K.G.: Koeien 30 a 35 ct., 44 a 46 ct., 50 a 51 ct.; ossen 40 ct., 44 a 45 ct., 48 a 50 it.; kalveren Slj/i a 82ct.; scha pen 30 a 35 ct.; lammeren 2126 per stuk; varkens 36 a 37 ct. per Yi K.G. De aanvoer van koeien en ossen was flink, de handel redelijk en de prijzen waren onge veer gelijk aan die der vorige week. Een enkele puik beste koe ging nog tot 2 ct. boven no teering. Stieren wegens geringen aanvoer heden geen noteering. Vette kalveren waren ruim aan gevoerd. De handel was redelijk en de prijzen waren over het geheel iets lager dan vorige week. Een best kalf ging nog tot 7J/£ cent boven noteering. Schapen en lammeren waren zeer ruim aan gevoerd. De handel was slecht en de oude prijzen konden met moeite bedongen worden. Varkens waren veel meer aangevoerd. De handel was buiten verwachting nog redelijk en de prijzen waren over het geheel iets lager. Vermoedelijk nog tamelijken afloop. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 1 October. Fijne Zaden. (Boerennoteering)Blauw maanzaad 3338, voerlijnzaad 16—17, zaailijnzaad 1819, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 1 Oct. Binnenland- sche granen en peulvruchten. Tar we met tamelijk aanbod iets lager verkocht, 11.50 tot 11.90 voor kwaliteit 10 tot 11.25. Rogge 11 tot 11.25. Gerst Chevalier 11.75 tot 12.15. Haver klein aanbod iets vaster gestemd, van 11 tot 11.40. Erwten kleine groene kalm, onveranderd van 18 tot 21.50. Schokkers lager van 20.50 tot f 23.50. Bruine boonen, tamelijk ter markt, hooger betaald van 44 tot 46. Alles ptr 100 k.g.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3