Geïllustreerde Encyclopaedic herdenking" v erkoopingen. If I Studeerenden en naar Ontwikkeling strevenden, schaft U aan de 2e druk van dat compleet uit 12 deelen zal bestaan en waarvan reeds 7 deelen zijn verschenen. Marktberichten. Dit uitnemende werk overtreft in zeer veel ge vallen de vermaarde en hier te lande veel ge bruikte beroemdheden „Brockhaus" en „Meijer". U kunt dit werk bestellen bij De talrijke automobilisten, die op dezen mooien nazomerschen Zondag de gemeente Muiden passeeren, mochten nu niet voorbij den tol rijden, maar moesten voor Muiden heen gaan via de pas aangelegde brug, die tot heden toe slechts voor éénrichtingsverkeer begaanbaar WDoor vele manschappen der marechaussee werd het verkeer over deze brug geleid. De auto's werden om beurten op den heen- en terugweg doorgelaten. Daardoor moesten telkens tientallen autos büjven wachten totdat de uit tegenovergestelde richting komende voertuigen de brug gepasseerd W*Ernstige verkeersstoornissen hadden echter niet plaats, ook al duurde het vrij lang, voordat men Muiden verlaten kon. Voor den tolgaarder, die de getroffen ver keersregelingen met belangstelling gadesloeg, was het echter een slechte dag, want met uit zondering van de autobussen passeerde er geen enkele auto den tol. Men meldt nog uit Zaandam Tegen de niet-betalers van den Zaandam- schen tol is proces-verbaal opgemaakt, terwijl een civiele actie zal volgen. Aan de Krommenierveerp'ont was er op last van den burgemeester H. de Klerk, de brug opengedraaid, zoodat passeeren onmogelijk was. Het was een geweldige opstopping en ver keerschaos, voorad toen eenige auto's dwars over den weg werden geplaatst en de bestuur ders motor- of bandenpech voorwendden. Op verzoek van eenige automobilisten werd tegen den tolgaarder de Boer proces-verbaal op gemaakt wegens wegversperring. De heer de Kelerk was niettegenstaande het aandringen der V. V. V.-menschen niet geneigd de brug te sluiten, als geen tolgeld werd be taald en wilde evenmin met proces-verbaal den gratis-doortocht sanctionneeren. Zoo werd gedurende eenige uren het verkeer geheel stopgezet en de verbinding Alkmaar Amsterdam gehee 1 verbroken. Om circa 5 uur werd door de niet tol-beta- lende automobielbezitters het beleg opgeheven en werd weer teruggereden naar den Zaandij ker tol. Thans was ook daar de tolboom ge sloten. Aan beide kanten van den tol stond een lange file van auto's. De Vereeniging voor Vreemedelingenverkeer heeft telegrafisch bij den Minister van Binnen- landsche Zaken geprotesteerd tegen het optre den van den burgemeester van Krommenie. TE MAARTENSDIJK EN TE JUTFAAS. Ofschoon men Zondag zoowel aan den tol te Maartensdijk als aan dien te Jutfaas dergelijke demonstraties van automobilisten y'e'rwaditte als de vorige week onder leiding van den heer Floris Vos te Muiden hebben plaats": gehad, bleef daar alles vrijwel kalm. Wel hebben den Maartendijkschen tol een zestal automobilisten ft Jet kunnen passeeren, daar zij weigerden tol te betalen, doch zij veroorzaakten geen onger rief, daar zij op hun weg terugkèerden. In- tusschen had men zoowel te Maartensdijk als te Jutfaas Zondag alle mogelijke maatregelen genomen tegen alle eventualiteiten en. bij beide tollen was een voldoende hoeveelheid Rijks- en gemeentepolitie aanwezig. VAN DE ZILVEREN JUBILEA DER AMBACHTSSCHOOL TE MIDDELHARNIS. Dinsdag 18 September werden op feestelijke wijze herdacht de verschillende zilveren jubilea van de Ambachtsschool te Middelharnis. De officieele herdenkingsplechtigheid had plaats in een der bovenzalen van het niettw bijgebouwde gedeelte. Onder de uitgenoodigden en aanwezigen be vonden zich de eerste voorzitter v'an het Am bachtsschoolbestuur, de heer Ulbo Mijs, oud- Kurgemeester van Middelharnis en Gouda, de x ipecteur van het nijverheidsonderwijs, de eerste directeur der ambachtsschool, de heer Bretijn, de heer Touw, voorzitter .van'het am bachtsschoolbestuur te Brielle, de heer v. d. Koogh en vele notabelen van het eiland Goeree en Overflakkee. Om 2 uur opende de voorzitter, de heer W. C. van As te Sommelsdijk, h'et samenzijn en wees op het groote voorrecht, dat nu men op het punt staat het vijf-en-twintig jarig be staan der Ambachtsschool te herdenken, de uit bouw dezer school juist gereed is gekomen. Het feit wat er in de afgeloopen 25 jaren op Flak- kee voor het vakonderwijs gedaan .is, w'as vol doende om dit feestelijk te herdenken^, maar. dfi. uitbouw der lokalen, de jubilea van 'twee leer* aren en de paraatheid van het onderwijs door de nieuwe leermiddelen, is de druppél- die-dre' emmer doet overloopen en dezen dag maakt tot een waren feestdag. Namens het bestuur heet spreker allen har telijk welkom en spreekt zijn blijdschap uit, dat zij aan de uitnoodiging hebben gehoorge geven en van hun belangstelling doen blijken. Het spijt spr„ dat Zijne Exc. de Minister van Onderwijs niet aanwezig kan zijn. Wij -missen Zijne Exc. en den Inspecteur-Generaal hier d.e- zen middag moode. Maar het bestuur stelt het op hoogen prijs, dat de Inspecteur Grooten- haar, die de school met woord en daad steeds terzijde stond, aanwezig is. Hem heet spr. in het bijzonder welkom. Eveneens heet spti den eersten voorzitter, die zooveel voor de totstand koming dezer school deed, den heer Mijs, har telijk welkom; ook de vertegenwoordigers van het bestuurd er zustervereeniging, den burge meester van Middelharnis, Pastoor Bilars, allen zijn hartelijk welkom. Spr. acht het gewenscht een klein over zicht van de historie van het vakonderwijs-'óp Flakkee te doen voorafgaan. Spr. geeft geen gedenkboek, doch een kleine toelichting;een beschouwing in vogelvlucht. Voor 25 jaren stond het op ons'goede eiland "wat betreft het vakonderwijs allertreurigst bij. Van het teekenonderwijs laat staan van Het vakonderwijs had men op Fla"kkee niet 'de- minste notie. Het stond hier allerdroevigst g-g-i steld. Zij die eenige opleiding wilden hebben "waren op het onderwwijs dat elders gegeven, werd aangewezen. Het gevolg was natuurlij^: dat er geen volledigheid in de opleiding be stond. Dat gemis werd door enkele vooraanstaande personen gevoeld en 1902 kwam er een enkele lichtstraal door den donkeren trans heenboren. Lip initiatief van de Maatij. tot Nut van 't Algemeen kwam een een commissie tot stand om het vraagstuk der vakopleiding op Flakkee onder de oogen te zien. De aanvankelijke po gingen werden echter met succes bekroond. Het a wijzend advies van hooger hand was voor die mannen een desillusie. Intusschen werd er door deze commissie niet s gezeten. In elk geval wilde men het teeken- onderwijs redden. Maar het voorstel vond geen bijval. Men voelde toen nog niet aan, dat er Kans van slagen was. De voorzitter der commissie, de heer Mijs, ging echter door. In Den Haag werd kennis gemaakt met den heer Boersma, directeur der ambachtsschool aldaar, die hulp verleende en een lezing hield voor het vakonderwijs. Middels hem werd ook kennis gemaakt met Inspecteur De Groot, die met alle kracht meehielp en direct sympathie voor het plan opvatte. Van deze plaats zegt spr. hem voor dien steun nog hartelijk dank. Uit den aard der zaak was er in het begin veel tegenwerking. En helaas moet spr. constateeren, dat Flakkee in dit opzicht in de 25 jaren nog niet heel veel is vooruit gegaan. Dank zij de leden van het Departement dat subsidie verstrekte, en de energieke leiding van den voorzitter, den heer Mijs, wien spr. har telijk geluk wenscht dat hij bij dit jubileum tegenwoordig kan zijn, mocht het plan geluk ken. Spr. beschouwt het als een voorrecht, dat hij den heer Mijs thans op de vruchten van zijn arbeid wijzen mag. Zijn werk is in het hart der oud-leerlingen en in de annalen der ar chieven dezer school vastgelegd. (Applaus). Toen de school er zou komen was het een moeilijk werk voor het bestuur om wel te slagen in de benoeming van directeur en leer aren. De eerste directeur is geweest de heer Bretijn. Deze moest baanbreker zijn voor het vakonderwijs op Flakkee. Vele wareii de be zwaren, maar op zeer loffelijke wijze heeft hij al die bezwaren overwonnen. Spr. complimen teert den heer Bretijn en dankt hem nog wel voor zijn groote verdiensten deze school be wezen. Na hem werd de heer Hossen aan het hoofd der inrichting gesteld. Ook hij heeft zich met al zijn willen en kunnen aan de belangen der school gegeven en gedaan wat hij kon om de school tot bloei te brengen. Met dankbaar heid mag geconstateerd wórden, dat dé benoe ming der leeraren een zeer gelukkige is geweest, Zoowél zij die zijn vertrokken als zij .die nog aan deze school werkzaam zijn, hebben ge toond een vasten wil te bezitten om de be langen van het onderwijs te dienen en de school tot bloei te brengen; De arbeid dezer leeraren is een groote factor geweest voor den vooruit gang van deze mooie instelling. Twee dezer leeraren vieren thans hun vijf en twintig jarig jubileum. Het zijn de heeren Deijs en Tiemens. Door het aanvaarden dier benoeming kwamen béiden in een nieuwe phase van hun leven. De practijk heeft echter geleerd dat het willen en werken voorzat en zij hebben zich opgewerkt tot leeraren van het vakonder wijs, die in den lande met eere worden ge noemd. Hét is spr. een" groot voorrecht, namens het bestuur niet slechts waardëerende woorden tot beide jubilarissen te mogen richten, ^maar hen ook een stoffelijk blijk dier groote waar deering te mogen overhandigen. (Hier overhandigt spr. beide leeraren een gouden horloge met inscriptie). Spr. uit den wensch, dat dit moment in hun leven nog vele jaren in levendige herinnering moge blijven. Het cadeau zij hun een symbool, dat zij het „beid uw tijd" en „duur uw uur" in praktijk hebben gebracht. (Applaus). Met weemoed herdenkt spr. den arbeid van het oveleden bestuurslid, wijlen den heer Kolff en de heeren Schoonejongen en v. d. Wiel. Mede van hun arbeid plukt de school thans de vruchten. De wereldoorlog met zijn hoogconjunctuur bracht de ambachtsschool in een toestand van. stilstand en achteruitgang. De gedachte dat de „-winst vóór de baat" moet gaan, zat bij vele ouders voor, en het is begrijpelijk, dat vele oudèrs hun kinderen liever direct winstgevenden arbeid lieten verrichten dan hen vakonderwijs te doen geven. Het ledenaantal daalde in 1917 tot 37. - Later dééd zich de noodzakelijke bezuiniging om onzen gulden op peil te houden ook haar invloed op de school gelden. En in silte is spr. medegedeeld geworden, dat, wanneer de school niet,.tot grooter groei kwam, maar bleef achteruitgaan, het gevaar zou dreigen, dat zij tot ondergang veroordeeld werd. Gelukkig isde scha ingehaald en nam weldra de groei der '/school dermate toe, dat zij te klein werd. Er warén geen lokaliteiten en leer middelen voldoende meer. In 1922 werd bestek van uitbreiding, gemaakt. De „stopwet" hield echter de noodzakelijk 'geworden vergrooting nog tegen. Voor de niet afdoende voorstellen van uitbouw /was het .bestuur gelukkig niet te vinden. 22 September 1927 bereikte het bestuur de heugelijke tijding, dat de Minister de uitbrei- dirigsplahnen had goedgekeurd. Nog dreigde er een oogénblikkelijk gevaar, Waaruit echter dé welwillende houding van het bestuur def Boeren leenbank de school redde en- kon dank zij, den finaiitieelen steun van de Boerenleenbank nu spoedig niet den uitbouw een aanvang ge nomen .worden,. Vaii deze plaats zegt spr. het bestuur der Boerenleenbank voor -zijn welwillendheid dank. De:,nieuwe uitbouw is nu gereed en thans, is aan dé' hoogste eischen voldaan, ondanks de stopwet. Spr. brengt dank aan den Minister en den Inspecteur-Generaal die hun volle mede werking hebben verleend. Voor een groot deel is de tof stand gekomen uitbreiding echter oók- te danken aan Inspecteur Grootehaan, die hêt' ,hestuür bij alles heeft terzijdegestaan en diep overtuigd 'was van de noodzakelijkheid van den uitbouw. Spr. zegt ook hem hartelijk dank. Öok een' woord van dank past aan den heer P. Mast, die van de oprichting der school af aan bestuurslid is geweest en deze functie prijs, gaf, omdat het bestuur hem de opdracht gaf toezicht bij den bouw te houden. Voorts vertolkt spr. ook de dankbaarheid van het bestuur aan de aannemers, die allé eer van hun werk gehad' hebben en van deze gelegen heid hebben gebruik gemaakt om te toonen, dat. dit bij hen in goede handen was. Ten slotte wijst spr. op de- beteekenis van deze school voor onze jónge menschen. Zoo niet de tweede plaats, dan neemt Nederland toch zeker de derde plaats in op het gebied van; het vakonderwijs. Op het platteland vooral heeft men noodig eert opleiding, die den geheelen werkman vórmen kan tot wat hij wezen moet; Maar naast de vorming tot- bekwaam vakman waardeert spr. nog iets anders bij. hef vak- Onderwijs. De drie leerjaren, die onze jongens daar doorbrengen, profiteeren ze van een op leiding voor den geheelen'/mensch. In de rnoéï- lijkste en meest ..kritieke période ïiuns levens ih dé 'puberteitsjaren hebben zij degelijke lei ding noodig, en deze wordt hun aan deze school gegeven. Wanneer zij deze leerschool achter zich hebben, staan ze op den drempel van de harde leerschool des levens en dan is de opleiding op de ambachtsschool tot den geheelen mensch hun een steun en wapenrusting ge worden. De schoolstraffen zijn ze spoedig ver geten en wat hen bijblijft is de rijke vrucht van de vorming ,n tot werkman ên tot mensch. Zij hebben den bijl leeren hanteeren, waarmede zij zich een weg kunnen banen door het struik gewas der vele moeilijkheden, dat hun den weg in het volle leven vaak versperd. Zij kunnen met deze opleiding, wanneer energie, zelfver loochening, veerkracht en durf hun deel is, aan OOSTHOEK's ra. ui. Moven zm - sommeisdiiti - de vele moeilijkheden' ihefc succes het hoofd bieden. De eerste vraag is voor spr. of deze wapenrusting hier gesmeed wordt, en al zullen er ook hier tekortkomingen zijn, spr. is er van overtuigd, dat dit aan deze inrichting zoo is. Daarom eindigt spr. zijn betoog met een woord van hartelijke waardëering voor den afbeid der leeraren aan deze school. Een instemmend applaus beloont spr. De heer Inspecteur-yan-bet Nijverheidsonder wijs het woord nemend, zegt met veel genoegen gehoor te hebben gegeven aan'de vriendelijke uitnoodiging van het bestuur om het zilveren herdenkingsfeest bij te wonen. Spr. ontwikkelt vier verschillende redenen, die dit feest gedenkwaardig maken. In de eerste plaats zij het bestuur van het zilveren jubileum hartelijk gefeliciteerd. Spr. denkt terug aan hen, die het initiatief tot de oprichting genomen hebben. Het past ons allen hen een eeresaluut te brengen. Spr. acht het zoo góed gezien van de makers der Nijverheids onderwijswet, dat zij deze wet deden uit gaan van de gedachte, dat het particulier ini tiatief voorop gesteld dient te worden. Hier door staat dit onderwijs met beide beenen in het practische leven en is het mogelijk dat dit onderwijs levend blijft. Wanneer ook dit onder- ,wijs staatswerk geworden was, zou het in een sfeer van doodschheid en versteening geraakt zijn en dat zou voor het nijverheidsonderwijs zeker de doodsteek geweest zijn. Spr. brengt .hulde en dank aan hen, die het initiatief tot stichting der school genomen hebben en het aangevangen werk zoo kloek hebben voortgezet en tot voltooiing brachten. Het tweede en derde feit, die aanleiding en voldoende motief voor dit feest geweest zijn is de zilveren jubilea van twee der leeraaren, de heeren Deijs en Tiemens. Spr. wenscht hen beiden hartelijk geluk met dit feest. Het moet hun een groote voldoening zijn te mogen terug zien op vijf en twintig jarigen arbeid aan de vorming der jeugd. Spr. Spreekt uit eigen er varing als hij zegt, dat er wel geen mooier werk denkbaar is dan de vorming der jeugd. Spr. meent beidé jubilarissen wel zoo goed te kennen, dat hij de verzekering kan geven, dat ook zij zoo over hun taak denken en die zeer verantwoordelijk opvatten. Spr. wenscht hun toe dat zij onder den zegen en de kracht, die hen van Boven geschonken worden, nog vele jaren mogen werken aan de vorming van de jeugd van dit eiland. (Applaus). Het vierde feit dat dit jubileum gedenkwaar dig maakt is de uitbreiding der school door ver grooting van het gebouw en een doelmatige outilage. De school was niet meer op de hoogte van den tijd wat dit betreft. Spr. heeft dié ervaring aan- het bestuur medegedeeld en het gaf direct, gehoor, en spande alle krachten in om den achterstand in te halen. Spr. zal den voorzitter niet volgen in zijn opsomming van de: bezwaren, die de uitbreiding in den weg stonden. De kleine rol, die de. voorzitter op zoo welwillende wijze h'ejn in de totstandkoming van den zóó noodigen uitbouwtoedicht, kaatst spr. gaarne terug naar den voorzitter, die alles hééft' gedaapwat in zijn macht stond om de .uitbreiding tot stand te brengen. Thans beschikt Flakkee dan over een in richting, die volledig geóutileerd is. Dit feit is ook een gèlukwensch waard, üabjoz ap ua piaqja ua|5 ipaq jajqzJOOA 3Q gehoemd en gewaardeerd van zijn voorganger en het vroegere bestuur, maar het past spr. ook hét huidige' bestuur dank te zeggen voor hetgeen het voor de school in deze heeft ge- daa'til Maar voorrechten als de school thans heeft' Krengt ook verplichtingen mede. De beschik king oyér' de moderne hulpmiddelen, machines en gereedschappen verplicht thans tot een goed en-doelmatig gebruik. Spr. wil hier geen plei dooi houden voor de stelling, dat niet een over matig machinaal gebruik, maar handvaardigheid bij het vakonderwijs hoofdzaak moet blijven. Toch is het goed, dat men er voldoende nota van neme, van wat er tegenwoordig zoo al op het gebied van techniek en machinewezen te koop is. 1 Het is nu de taak van directeur en leeraren een praktisch gebruik te nemen van de nieuwe outilage dezer inrichting. Het moet aan hun inzicht worden overgelaten op welke wijze deze kennis hun leerlingen moet worden bijgebracht. Het moet directeur en leeraren een groote vreug de zijn bij deze mijlpaal van hun onderwijs met deze geheel nieuwe dingen de toekomst weer te mogen ingaan. Spr. wenscht hun toe, dat zij volledig slagen mogen en hun bij hun arbeid de kracht en wijsheid gegeven moge worden, die zij noodig hebben. (Applaus). (Slot in een volgend nummer). Op Zaterdag 15 September 1928 veiling en op Zaterdag 22 September afslag, beide dagen 's avonds 7 uur (z.t.) te Ouddorp in Hotel Akershoek van een huis met schuur, tuin en bouwland te Ouddorp aan den Doornweg en aan den weg van den Wester Westdijk, kad sectie E no. 2197 en 2225 te samen groot 62 A. 10 cA. (1 gem. 106 R.V.M.) in 2 per» ceelen en in combinatiën, in gebruik bij J, Meijer Janz. te Ouddorp. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 12 September 1928 te Ooit» gensplaat in Hotel Hobbel veiling en op Woensdag 19 September 1928 te Ooltgensplaat in Hotel Moelker afslag, beide dagen 'smid» dags 2,30 uur (z.t) van: a. 44,95,25 H.A. (89 gem. 283 R.P.M.) Bouwland te Ooltgens» plaat in den Weipolder, den Mariapolder, den polder Het Oudeland en den Noordpolder in diverse perceelen en in combinatiën, en b. 2,99,30 H.A. (5 gem. 297 R.P.M.) Bouwland te Den Bommel in den Grootenblokpolder aan den Blokschenweg in 1 perceel. Meerendeels nog voor 3 jaar verhuurd.be hoorende tot de nalatenschap van wijlen Mej. P. M, van Weel te 's»Gravenhage. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 13 Sept. 1928 veiling en op Donderdag 20 Sept. 1928 afslag, beide dagen 's avonds 7,30 uur (z.t,) te Melissant ter her» berge van M. v. d, Werff, van 2 arbeiders» woningen met erf en grond te Melissant aan de Voorstraat, Kad. Sectie A no. 492 en 493, te samen groot 58 c.A. in een perceel, dadelijk te aanvaaruen, toebehoorendc aan Ding. Sol» daat c.s. Notaris L. VAN DER SLUYS. Zaterdag 22 September, bij inzet en Zater» dag 29 September bij afslag, telkens des avonds 6 uur (Zomertijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek®, koop I- Een huis met schuur varkenshok, erf, tuin en boomgaard te Oud» dorp, in de Middelduinen, kadaster sectie D Nos. 702 en 703, groot 0.19.30 H.A. 126 R. V M,, op 15 Nov. 1928 door den kooper in gebruik te aanvaarden. Koop II0.18.30 H.A., of 119,/3 R, V. M. bouwland te Goede» reede in den Plaspolder, bij de Plasbrug, sectie B. No. 576. Koop III0.23.30 H.A. of 152 R. V. M. bouwland, genaamd »Botermeed«, te Ouddorp, in het Oude Nieuwland, op de Einden,sectie B No. 448. Koop IVO 37.60 H.A. of 246 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het Oude Nieuwland, op de Einden, sectie B Nos. 1102 en 1104. Koepen II, III en IV te aanvaarden bloot» schoof 1928. Ten verzoeke van den Heer Jacob Mejjer Fz. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 22 September bij inzet en Zater» dag 29 September bij atslag, telkens des avonds 6 uur (Zomertijd) te Ouddorp in het Logement »Akershoek«, van een huis en schuur met erf, tuin en bouwland, geschikt voor tuingrond, te Ouddorp, aan de Middelduinen nabij het strand, genaamd »Duinzicht«, kadaster sectie B. Nos. 789, 791, 794, 797, 798, 799, 800,854 en 938, groot 2.56 30 H A. of 5 G. 174 R. V. M. De gebouwen zijn uitenijk 15 December 1928, overigens is het perceel blootschoof 1928 door den kooper in gebruik te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer Leunis Padmos Lz. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 28 Sept. 1928 veiling en op Vrijdag 5 October 1928 afslag, beide dagen 's avonds 7 uur (z.t.) te Melissant, ter herberge van M. van der Werff, van: 1.9650 H.A. (4 gem. 84 roeden V. M.) Bouwland te Stellendam in de Gabriëllina» polder, Kad. Sectie C No. 460, dadelijk te aanvaarden, toebehoorendc aan J. Mijnders Joh.zn. te Melissant. Notaris VAN DER SLUYS. ze vlug verkoopen moest. Zeeuwsche Blauwen waren meer gevraagd dan de Bonten. Grove poters gevraagd, vooral van den zandgrond Ypolder en Haarlemmermeer. Bevelanders wer den onder de prijs van de Eigenheimers ver kocht, daar dit soort nog niet zoo gevraagd is. Flakkeesche was de eerste lading van aan de markt. Spuische Eigenheimers en Friesche Bor- gers waren niet aan de markt. Een ieder, die iets op Amsterdam voor ver koop wil zenden, vrage zonder eenige kosten of verbinding alle „gewenschte inlichtingen bij Makelaar Jac. Knoop. Heden 17 September werden de volgende prijzen gemaakt, alles per H.L. Zeeuwsche Bonten 3.20 tot 3.30idem Blauwen 3.10 a 3.25; idem Eigenheimers 2.75 a 3.idem Blauwe Eigenheimers 2.90 a 3.Haarlemmermeer en Ypolder Eigenheimers 2.50 a 2.60; idem Blauwen 2.90 a 3.10; idem Roodbonten 3.10 a 3.20; idem Bevelanders 2.40 a 2.50Hille- gommer zandaardappelen (donker) 2.80 a 3.50idem (blank) 3.50 a 4.20idem (Drielingen) 2.60 a 4.90 Katwijker zand aardappelen 3.50 a 4.90 Anna Pauwlowna (zand) 3.15 a 4.90. Alle soorten Bonken 2.a 2.25Flakkeesche Eigenheimers 2.90 3.Flakkeesche Drielingen 2.25 2.40. MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK Ingezonden door JAC. KNOOP, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 - Amsterdam. Begin der week scheen het alsof de prijs der Zeeuwsche Eigenheimers zou stijgen, eenige dagen steeg ze zelfs tot 3.—, maar midden der week zakte de prijs weder, daar er ziek in de Eigenheimers te voorschijn kwam en men Vee en Paarden. ROTTERDAM, 17 Sept. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 554 vette runderen, 119 vette kalveren, 1157 schapen of lammeren, 1533 varkens. Prijzen per »/2 kilokoeien 32'/j-37V2 c„ 45-47 c., 50-52'/ï c.ossen 41 c., 45-47 c„ 50 c.kalveren 57'/2-62V2 c70-75 c„ 80- 85 c.schapen 30-36 c.varkens 37 c.lam» meren f 22f 28 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was ruim. De handel was traag en de prijzen onder» gingen weinig verandering. Een puik beste koe ging nog tot 5 cent boven noteering. Stieren waren niet aang-voerd. Vette kalveren waren flink aangevoerd. De handel redeljjk en de prijzen waren iets hooger. Een best exemplaar ging nog tot 7'/2 cent boven noteering. Schapen en lammeren waren ruim aange» voerd. De handel was willig en de prijzen bleven stationair. Varkens waren zeer ruim aangevoerd. De handel was redelijk en de prijzen; waren aan» merkelijk lager Bij aanvang werd iets boven noteering besteed, vermoedelijk geen schitte» rende afloop. AMSTERDAM, 17 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 588 vette koeien, waarvan de prijzen warenle kwal. f 0,90— f 1,08, 2e kwal. 80—90 c, 3e, kwal. 66-80 c. per. Kg,, slachtgewicht180 melk» en kalfkoeien, f 300-f 420 per stuk; 137 vette kalveren, le kwal. 88-96 c„ 2e kwal. 70-88 c 3e kwal. 60-70 c. per kg. levend gewicht59 nuchtere kalveren, f 12—20106 schapen, f 30—f 40 per stuk 640 varkens, enkele boven noteering Overz. en Geldersche le kwal. 91-92 c., 2e kwal. 90-91 c., vette varkens 88-90 c. per kg. slachtgewicht39 paarden, f 100-f 230 per stuk. Boter» Kaas en Eieren. APELDOORN, 17 September. Eieren. Aan» voer 70,000 stuks. Prijzen van f 7.25-f 8 75, middelmarkt f8,- de 100 stuks. H <ndel vlug. OUDEWATER, 17 September. Kaas. Aan» voer 130 partijen, tezamen 5850 stuks, wegende 29,250 kg. Eerste soort Gouda f 55 k f 57, idem mindere f 50 k f 54; zonder rüksmerk f 49 k f 52 Handel matig. TIEL, 17 September. Aanvoer 38 kg. boter, prijs f 2—f 2,30 per kg. Voorts 110,000 eieren. De groothandel besteedde f 7,30-f 8 per 100, particulieren 6-8 cents per stukkleine eieren 4 cents. Granen enz.» Meel en Oliën. ROTTERDAM, 17 September. Fijne zaden (Boerennoteering)karwijzaad f 34 k f 35, blauw maanzaad f 35 k f 37, koolzaad f 21 k f 23, voerlijnzaad f 15 k f' 16, zaailijnzaad f 17 k f 17,50, alles per 100 kg. AMSTERDAM, 17 September. Binnenland» sche Granen, (Boerennoteering). Oude tarwe f 11—f 12. Nieuwe tarwe f 103/<-f ll'/r, rogge f 10'/.— f 103/«, chevaliergerst f 11 f ll'/a. haver f 10— f 10'/2, duivenboonen f 15—f 16'/2, paarde» boonen f 11 '/2f 12, groene erwten f 20—f 22, vale erwten f 24-f 26, geel mosterdzaad f 28— f 30, alles per 100 K,G.karwijzaad f 18'/* per 50 kilogram.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 7