l75°|,BESFA8li Tandarts J. n. BlltJS een woonhuis mei Tuin V. J. KROIS, Hani 16, R'dam Heciooraleer bladen in- en L Handwondjes PUROL Spenen Verkooping Fa. ui. Boekhoven zonen G.DÉ BOER ROTTERDAM LOOPERS, VLOERZEILEN, LINOLEUMS, 1 ALL0VERNET5 ENZ. 1 Buitenland. ^tnengd IVieuwi VARIA. Marktberichten. III. Drielingwagen voorstraat 0 209 - Sommeisdilf v. RU MPT Talens H EININGPALEN eti L. van der Ham HANG 5*7 GR.MARKT 42 Friesch Eigenheimer Pootgoed Algebra- en Wilhelminatarwe No. 34 Het hui Mode albums en platen altijd ruim gesorteerd in den Boekhandel met toebefaooreu. Openbare Vrijwillige RUITERS Dennen Boonenstaken. ANNO 1765 BEUERLAND5CHE LAAN 61' Onze magazijnen zijn tot 's avonds 8 uur geopend Fa. W. C. POSTMA - HARLINGEN gemeenten brachten samen één tarief tot stand. Dat is sterk en bewijst, dat intercommunale samenwerking mogelijk is. De heer Goldberg zegt, dat de 10 gemeenten ook met een arme wijk zit, b.v. de Rottewijk. Maar er is saamhoorigheid. Er is groote eens gezindheid. En dan gaat het goed. De heer Mijs bespreekt nu de kwestie van een eigen centrale voor electriciteit. De geheele commissie geeft op een enkele uitzondering na daaraan den voorkeur. Spreker meent, dat dit nog wel mogelijk is. De heer J. A. Slis, raadslid te Sommelsdijk gelooft dat als de Provincie garantie stelt, vele bezwaren weggenomen zijn. De heer Warmer belooft Ged. Staten te vra gen een renteloos voorschot te willen bevor deren, als de watertarieven in ons eiland om redenen, die de heeren Mijs en Slis aangeven, zouden blijken hooger te zijn dan de tarieven van de Kilsche of „de tien gemeenten" drink waterleidingen. Spreker vindt het een verblij dend verschijnsel, dat men hier gemoedelijk deze gewichtige aangelegenheid heeft bespro ken. Spreker wekt allen op het waterleiding- vraagstuk in de raden weer aan de orde te stellen en winst te doen met hetgeen hier dezen middag ten gehoore werd gebracht. Spreker gelooft, dat vele bezwaren, vooral die der ver plichte aansluiting, zijn opgelost, gezien de er varing die de heer Goldberg in zijn 10 ge meenten heeft opgedaan. De gemeenschappelijke regeling, zooals die door de negen gemeenten is aanvaard, dient z.i. echter onveranderd te worden aangenomen. Spreker dankt de aanwezigen vooral de H.H. Schepen, Goldberg, v. d. Sluijs en Blokhuis voor him aanwezigheid en sluit de vergadering. VRIJSPRAAK VAN EEN AANKLACHT WEGENS DOODSLAG VAN EEN ECHTGENOOT. Te Glasgow hebben zich Maandag opge wonden tooneelen afgespeeld toen de 28-jarige Christina Baillee door een juichende menigte uit het gerechtsgebouw werd weggedragen, na dat zij van doodslag van haar man vrijgesproken was. De vrouwelijke juryleden schreiden en andere vrouwen in de zaal snikten het luid uit toen de verdachte de toedracht vertelde. Zij zeide, dat haar man een woesteling was wanneer hij te veel had gedronken. Op 3Ü Juni was hij beschonken thuis gekomen en had hij om eten gevraagd. Zij had niets klaar gemaakt, en had eiken cent in huis noodig om haar vier kinderen te eten te geven. Haar man pakte een leuningstoel, sloeg er mee tegen den muur en daardoor brak er een arm af. Hij rende daarna, met dit stuk hout zwaaiende, op haar af. Zij greep een mes en stak hem en hij be zweek op weg naar het ziekenhuis. Haar man was, zoo vertelde zij verder, een gevaarlijk individu om mee te leven en bij ver schillende gelegenheden had zij gedacht, dat hij haar wilde vermoorden. Toen de vrouw, die de jury presideerde, be kend maakte ,dat deze haar onschuldig ver klaarde, barstte in en buiten de rechtzaal de geestdrift los. De politie kon de vrijgesprokene door een dichte menigte heen slechts met moeite naar een wachtende auto brengen. EEN SIMULEERENDE OPUCf^TER. Reeds twee maal is een ziekenhuis te Londen beetgenomen door een jongmensch, die zich als kosteloos patiënt aanmeldde, zeggende, dat hij bij ongeluk een elastieken buis had ingeslikt. Bij het onderzoek met Röntgenstralen bleek hiervan niets waar te zijn, maar intusschen had hij een nacht een dak boven zijn hoofd gehad. In de pers wordt nu tegen dit heerschap ge waarschuwd. EEN DRIFTIGE BOER. Doodt twee arbeiders. In het dorp Hackershofen, in Neder-Beieren, kreeg een boer op het veld met een paar arbeiders die aan de dorschmachine werkten ruzie, die zoo hoog liep, dat de boer woedend heen ging. Om acht uur 's avonds verscheen hij plotseling weder ter plaatse en schoot blin delings met een jachtgeweer op de arbeiders die aan de dorschmachine stonden. Twee hun ner, een vader en zoon, werden gedood; daarna schoot de boer zich een kogel door het hoofd. DUBBELE MOORD. Na een huiselijke twist, die daarmede eindigde dat de vrouw de woning verliet, trof de werk- looze fabrieksarbeider Münch uit een gehucht bij Spiers, zijn vrouw Woensdag in het bosch aan, waar hij haar vermoordde. Toen ging hij naar huis terug, doodde zijn dochtertje van twee jaar en gaf zichzelf daarop bij de politie GOEDE RAADGEVINGEN. Hebt ge een vlaag van luiheid, tel het tikken van een pendule. Doe dat een uur lang, en ge zult blij zijn het volgende uur te mogen werken. Hebt ge een vlaag van eerzucht, ga naar het kerkhof en lees de opschriften. Zij zullen u het einde van alle eerzucht herinneren. Hebt ge een vlaag van ontevredenheid, zie naar de lammen en blinden, en bezoek de kran- ken en bedroefden; dan zult gij met uw eigen lot verzoend worden en u schamen over uw ontevreden gedachten. Hebt geen een vlaag van neerslachtigheid en moedeloosheid, zie dan op al 't goede, dat u in de wereld is ten deel gevallen. Wie in zijn tuin gaat om spinnen en spinnenwebben te zoe ken zal ze vinden, maar wie er in gaat om naar bloemen te zoeken, vindt die nog veel gemakkelijker. (Overgenomen) DE STERFTECIJFERS. Een record voor zelfmoord en kanker als doodsoorzaken. Uit de sterftestatistiek voor Engeland en Wales over het afgeloopen jaar blijkt nog, dat 1927 het ongunstigste jaar is geweest wat sterfte ten gevolge van zelfmoord en kanker betreft. Het aantal dooden door zelfmoord bedroeg 4907. Dit stbat gelijk met een verhoudingsgetal van 125 op een millioen. In de drie vooraf gegane jaren waren deze verhoudingsgetallen 96, 105 en 114 geweest. Aan kanker bezweken 1376 menschen per millioen van de bevolking of 14 per millioen meer dan in 1926. Het was het hoogste sterfte cijfer dat voor een ziekte is opgeteekend. doen pijn bij den arbeid en telden vaak tot verzwering of bloed' vergiftiging Reinig z* altijd dade» lijk en behandel ze verder met Doos 30»60»90 ct. TOCH WAAR. Kleine Jan moet het eten naar vader op karwei brengen. Onderweg ziet hij hoe een arbeider bezig is aan een riool »Hier heeft m'n broer van de week een gulden in laten vallen*, vertelt Jan. »Zoo, wat je zegt«, bromt de arbeider. »Zou jij je vader niet liever z'n eten gaan brengen, anders wordt het koud*. Toen de jongen na een half uur weer voor» bij kwam, zag hij den arbeider nog altijd bezig in het riool te zoeken. »Weet je wel zeker, dat je broer hier een gulden heeft laten vallen »En ofl antwoordde nu rap Jantje, »ik heb hem zelf geholpen om 'm er weer uit te visschen* Gefingeerde vrouwen. Bij een manufacturenzaak aan den Schie» damschendijk te Rotterdam, is sedert eenige jaren een thans 29.jariee juffrouw uit Para» maribo in betrekking, die o.a. tot taak heeft, de administratie* betrtffende de loonen van het personeel te voeren. Zij had al spoedig r-a haar indiensttreding het personeel van de fi'ma uitgebreid met twee vrouwen, die echter slechts in haar fantasie bestaan. Elke week legde zij de keurig ingevulde loonstaten van deze gefingeerde vrouwen over en prompt werd het loon samen f 10 uitbetaald. Deze f 10 stak de juffrouw uit Paramaribo in haar eigen zak. Althans zoo luidt de aanklacht welke nu het bedrog is ontdekt, s ingediend. De betrokken juffrouw ontkent zich aan deze merkwaardige oplichting te hebben schuldig gemaakt. De politie heeft haar aangehouden en opgesloten. HUWELIJK EN COMMUNISME. Telkens wordt van onze zijde betoogd en gewaarschuwd dat socialisme en communisme aansturen op een ontwrichting van het hu» welijksleven. Toch wordt dit evenvele malen door de linkerzijde ontkend. Treurig genoeg behoeven wij niet te blijven beweren, maar kunnen we dé feiten laten spreken, de feiten zooals ze zich geopenbaard hebben in de korte spanne tijds, toen het communisme zegevierde in Hongarije en zoo» als ze nog dag aan dag de sprekende bewijzen zijn in Rusland. Dr. van Andel, schrijvende over deze kwestie, teekent in het volgende in al zijn schrille kleuren, het ontzettende gevolg, dat het loslaten van God en Zijn Woord tot nasleep heeft. Hij schrijft Henri Borel schreef; »Het huwelijk is in Rusland zóó gemakkelijk gemaakt, dat het l neerkomt op niet meer dan een eenvoudige verklaring der toekomstige echtgenooten, zon» der voorafgaande formaliteiten, en de scheiding gaat even gemakkelijk door wederzijdsche toestemming. Men neemt elkander ten huwelijk en verlaat elkander weer zonder de minste moeilijkheid. Men zou er niets tegen kunnen hebben, als alle menschen een hart en een geweten op de rechte plaats haddenmaar wat is nu, helaas gebleken Dat de mannen er misbruik van maken, en dat de vrouwen, maar vooral de kinderen, cr de dupe van worden. De faciliteiten van huwelijk en schei» ding hebben de positie der vrouw verlaagd, den familieband gebroken, het land gevuld met vagebondeerende kinderen en met verlaten vrouwen zonder middelen van bestaan. In het Sovjet.blad »Pravda« schreef een communistische onderwijzeres »De sexueele moraal van onze jeugd is verschrikkelijk. Al'es, wat niet beantwoordt aan de onmiddellijke realiseering van lage daden en de meest pri» mitieve instincten wordt getaxeerd als»burgeois vooroordeel.* Maar de resultaten er van voor de vrouwen zijn déplorabel.* Zij hangt een ontstellend tafereel op van tallooze ongelukkige meisjes en vrouwen in de zaal van een gynaecologisch hospitaal, die zich daar want ook dat is geoorloofd onder het Sovjefirégime aan een abortus<behande< ling komen onderwerpen, en eindigt»In haar oogen staat de droeve geschiedenis te lezen van haar communistische huwelijken.* Nu zeggen de communisten wel, dat zij op die wijze de vrouwen vrij maken, maar in werkelijkheid brengen zij de vrouwen in diepe ellende. Mevrouw Iliynski schreef in een Sovjet blad »De nieuwe orde heeft het lot der vrouw uiterst pénibel gemaakt.* Hoe losser de huwelijksband is, des te moeilijker is het leven voor de vrouw. Dat weten vele vrouwen op Java uit eigen onder» vinding. Vooral voor ae oudere vrouwen wordt het leven zwaar, als ze op een leeftijd zijn, dat niemand meer naar haar omziet en niemand voor haar zorgt. Wie het huwelijk ondermijnt, ondermijnt de rechten van de vrouw. Het jonge meisje wordt van haar schaamte beroofd, en de oudere vrouw wordt beroofd van alien steun en prijs» ge> even aan armoede. Rusland is een waarschuwend voorbeeld daarvan. De zoogenaamde vrijheid maakt de mannen tot tyrannen en de vrouwen tot slavinnen.* IWAN IGAWITSJ. door FR SCH. Het is een ware geschiedenis, die ik u ver» tellen wil en daarom vraag ik uwe aandacht. Mogelijk is het ook, dat u het verhaal herkent, al zijn de hier vermelde omstandigheden niet historisch juist, maar louter fantasie en dan vraag ik opnieuw uw aandacht. Het gaat over Iwan Igawitsj, die een Gal» licische Jood was, die arm was en honger had. Al den tijd van zijn leven, dien hij zich kon herinneren, was hij arm geweest, altijd had hij gebedeld en gezworven van toen hij knaap was tot nu toe. Nu was hij ruim twintig jaren en had bij ho» ger Wel kon hij langen tijd den honger ver» draven, want hij was jong en sterk, maar nu loopend te midden der Gallicische heuvelen, op den langen heir weg naar Jaroslaw, knaagde de honger wel wat te erg aan zijn sterke na» tuur, want het was reeds langen tijd geleden, dat een goed maal hem had verkwikt. Hij Iirp maar door den langen straatweg langs, die zich door het schoone landschap slingerde, want hier in de eenzaamheid vond hij niets, waarmede bij zijn honger stillen kon. Hij wilde het dichtstbijzijnde dorp be» reiken, misschien dat hem daar een maaltijd wachtte en onderdak. Dan zou hij blijven in dat dorp, peinsde hij, tenminste als hij er werk kon vinden, en hij dus kon eten en slapen, want Iwan Igawitsj had alleen maar een hekel aan honger, wanneer er niets was om dien honger te stillen. Anders had hij ook wel oog voor de schoon» heid der natuur, die hem den zwerver, menig» maal aantrok, zonder dat hij zich van haar schoonheid en aantrekkingskracht ten volle bewust was, maar nu zag hij die schoonheid niet door de onevenwichtigheid zijner natuur» lijke gesteldheid. Nu zag hij niet de hem omringende velden, de rivier de San en de pittoreske silhouetten van Pynsznica en Rodomysl, die als een massa rococo'figuurtjes van een middeleeuwsche kathedraal, kleintjes afstaken tegen de grijze lucht. Hij peinsde slechts op een maaltijd, iets waaraan zijn maag hem voortdurend herin» nerde De begeerte naar een goeden maaltijd was nu zijn eenigst verlangen en onbewust liep hij vlugger verder om spoediger Fysznica te kunnen bereiken. Ten laatste bereikte hij het dorp hongerig en moe. De avond was reeds gevallen en Iwan zag de moeilijkheid van een behoorlijken maaltijd en een onderdak voor den nacht zeer wel in. De dorpelingen waren allen in hun huizen en de straten en velden lagen eenzaam onder den schemerigen avondhemel. Geen mensch zou hem, den zwerver willen helpen, als hij klopte aan hun deur, bedacht hij, en daarom zocht hij naar het huis van den Rebbe, die een zoon van het oude volk toch niet van honger zou doen omkomen. Dat huis lag verscholen in een weelde van Oostersche planten, maar Iwan Igawitsj vond het toch, omdat hij het vinden wilde en hy honger had. En hij vertelde aan Rebbe op die overtui» gende wijze aan zijn ras eigen, dat hij een arme zwerver was, een Gallicische Jood, die moe was en hongerig en hem, den Rebbe een maaltijd verzocht en onderdak. Vriendelijk stond de statige gestalte van den Rebbe met lange, witte dunne baard voor hem en even vriendelijk noodigde hy Iwan Igawitsj ten maaltijd, die binnen niet al te langen tfid voor hem werd opgediend. Iwan at en Rebbe keek. Hij zei niets, want hij zag, dat de zwerver voor niets anders interesse had dan voor zijn maaltijd, dat al zijn zintuigen tegelijk werkten Rebbe wachtte tot Iwan verzadigd was. Teen begon hy te spreken, vroeg hem naar zijn leven en zijn omzwervingen en tegelijk met de tevredenheid zijner maag, keerden de andere moeilijkheden van het leven tot Iwan terug en zoo geraakten beiden in een diep. zinnig gesprek. Dien nacht rustte Iwan in het huis van den Rebbe. Rebbe, vroeg Iwan den volgenden morgen, hebt u geen koster noodig, geen tuinier of een andere bediende? Ja, Iwan, dat heb ik, en ik wil u ook wel in dienst nemen, maar ik stel een eisch. En die eisch is, Rebbe? Kun je lezen en schrijven? Neen, R^bbe, Iwan kan niet lezen en schrijven 1 Het spijt me Iwan, maar dan kan ik je niet gebruiken. En Iwan vertrok met den zegen van den Rabbijn. Opnieuw was Iwan zwerver, hij trok de grens van Fysznica over naar onbestemde oorden. Goede maaltijden wisselden af met groote perioden van honger en Iwan zwierf over dorpen, steden en landen. Na een omzwerving van vele jaren, was Iwan in Duitschland aangekomen, zooals hij Gallicië had verlaten, arm, hongerig en ver» moeid. Tenslotte vestigde hij, zwervensmoede, zich in Berlijn. Hij verdiende wat geld, zooals iedere zwer» ver dat verdient of krijgt, maar Iwan bespaarde het en ging handeldrijven en het ging Iwan goed. Hij operde een zaakje in groenten en fruit in een Berlijnsche achterbuurt en alle bewoners dier achterbuurt werden zijn klanten. Iwan werkte nu onvermoeid verder, zijn zaken breidden zich uit en had hij eerst zijn klanten in die achterbuurt alleen, langzaam kreeg hij bekendheid in de geheele wijk en tenslotte dreef Iwan groote zaken in de ge» heele stad. En het einde was na vele jaren dat Iwan Igawitsj bekend stond als de grootste fabrikant van ingemaakte groenten en vleeschspijzen. En niemand herinnerde zich meer den Gal» lischen Jood, Iwan Igawitsj, den zwerver. Toen kwam de groote wereldoorlog, die alles en allen in beroering bracht. Er kwam honger, ellende en gebrek. Maar Iwan Igawitsj had in zijn fabrieken en opslagplaatsen groote voorraden, die uit» muntend geschikt waren om het leger van voedsel te voorzien, zoodat Iwan leverancier werd van het Duitsche rijk. En eens zou Iwan opnieuw een order afleveren voor het Duitsche rijk. Hij was bij den minister van voedselvoorziening ontboden, confereerde met dezen, waarna een contract voor de levering werd opgemaakt. De minister las het contract voor en Iwan luisterde, zijn 1 chaam dat in omvangrijkheid in die jaren zeer was toege» nomen, in een zware zetel geperst, een dikke sigaar tusschen de lippen en een zware gouden ketting bengelend op het zijden vest. Iwan knikte goedkeurend, terwijl de minister las Voldoet u het contract aldus, mijnheer Igawitsj, vroeg de minister. Uitstekend, excellentie. Wilt u het dan maar teekenen, dan is de zaak meteen in orde. Daarvoor zal ik u mijn secretaris zenden, excellentie, zei Iwan spoedig opstaande. Maar dat kunt u nu toch zelf wel even doen, dan is alles meteen klaar, drong de minister aan. Maar Iwan weigerde. Toen, bij het herhaalde aandringen van den minister zei Iwan Nu, excellentie, dan zal ik het u maar zeggen, ik kan lezen noch schrijven. De minister stond paf. Maar mijnheer Igawitsj, u kunt lezen noch schrijven en toch is u een der bekendste mannen van geheel Duitschland. Hoever zou u het dan wel niet hebben gebracht als u dat wel had gekend. En Iwan zei Excellentie, dan was ik nu koster geweest in de synagoge van Pysznica. Cntr. Centrale Veiling te Middel harnis. Veiling van Woensdag 5 Sept. Bloemkool f 4,10 tot f 15,— Roode kool f 4,50 tot f 8,70. Savoye kool f 2,50 tot f 12,—. Perziken f 1,50 tot f 9,40. Komkommers f 1,80 tot f 5,— Meloenen f 15,— tot 48,—. per 100 stuks. Kroten f 2,80 Peen f 7,40. per 100 bos. Postelein f 6,70. Stoksnijboonen f 8,50 tot 29,40. Dubbele princessen f 14,70 tot f21,20. Enkele princessen f 19.— tot f 22,—. Augurken f 18,- tot f 46,—. Claps Favorite f 20,— tot f 25,—. Beuré Merode f 9,70 tot f 14,40. Beuré Hardy f 10,— tot f 14,—. Jutten f 20,—. Triumf de Viëne f 16,40 tot f 22,40. Diamantperen f 13,—. William Duches f 11,— tot f 16,—. Ponsperen (val) f 6,50. Stoofp-ertjes f 6,—. Zoete appelen f 17,—. Signe Tilles (appels) f 13,— tot f 17,—. Goudrcinet f 9,50 tot f 10,—. Val f 7,50 tot f 9,50. Per 100 kg. Pruimen f 0,13 tot f 0,24. Druiven f 0,20 tot f 0,32. Tomaten f 0,06 tot f 0,10. Kaas 20 plus f 0,38. Kaas (komijae) f 0,35. Kaas (volvet) f 0,55 tot f 0,65. Per pond Eierenveiling van Donderdag 6 Sept. 1928 Kipeieren 50-51 Kg. f 5,70-f 5,80. 60-61 Kg. f 6,65—f 6,95. bruin 61 Kg. f 6,80. Eendeieren f 5,55—f 5,95. Poelpetaateieren f 3,—. Alles per 100 stuks. Boter f 1,10—f 1,14 per pond. Kaas (volvet) f 0,65 per pond. WEET U dat lunchen en middagmalen in de huidige Rotterdamsche restaurants een kwestie van vertrouwen is. WEET U? Dat u dit vertrouwen vindt in mijn burger»affaire RESTAURANT P. SIMONS 12 Boerenvischmarkt 12 bij de Groote Kerk, Telefoon 6341 WEET U? dat daar prima kwaliteit en ook kwantiteit gegeven wordt. WEET U? dat het de oudste zaak is van Rotterdam en dat u daar net en zindelijk tegen matige pryzen kunt logeeren. WELNU 1 commentaar overbodig HIISIEIS SOMMELSDIJK. TE KOOP een Adres JOH. VAN GURP, Juliana» straat, Ooltgensplaat. 30518 door de GRES SCHOEN te dragen bespaart U 100 °/o op slijtage schoenwerk 75 °P Dokter en Apotheker omdat U altijd droge en warme voeten heeft. Aanbevelend, f. VAN ZANXRuj Middelharnis Telefoon No- 236. Spreekuren dagelijks 8V2 tot 10 uur l'/ï tot 2 uur en volgens afspraak. Fiötpiir? of inrui'en, nieuwe of gebru'kte. Kom dan eer.t e»n* kijken bij STAD AAN 'T HARINGVLIET bij melkvee alsmede alle bij de veestapel voor» komendehuidscba vingen en huid verwondingen ge» neest men allerspoedigst met Purol. Doos 60 en 90 cent. Bij alle Drogisten. van aan den Oudendijk te Middelharnis, kad. Sectie A nummer 590, groot 16 aren 85 centiaren, ten verzoeke van den heer KI. Vroegindeweij te Middelharnis Ruime hypotheek beschikbaar, op DINSDAG 4 SEPTEMBER 1928, bij inzet; op DINSDAG 11 SEPTEMBER 1928, bij afslag; telkens d-s avond* 7 uur zomertijd, in het HOTEL »MEIJER«. aldaar. Notaris VAN BUUREN. Specialiteit in: 17273 Ligstoelen, Serremeubelen en vierkante Waschmanden en Badstoelen. Groote keuze in bekleed en onbekleed MANDENWERK, zooals Papierman» den en Werktafels. Ook verkrijgbaar bij T. Schilperoord, Middelharnis. weer uit voorraad leverbaar. BOEKHANDEL SOMMELSDIJK DIRKSLAND Wij kunnnen wederom aanbieden 30488 goedgekeurd te velde met ÏO Dezelfde stam is ook het afge» loopen jaar door ons geleverd, en gaf buitengewoon zuivere gewassen, met hooge opbrengsten. Vraagt omgaand prijsopgave, ook van andere soorten. Tevens bieden wij aan goedgekeurd met 10 ROTTERDAM, 4 Sept. 1928. Op de heden in ons Veilingslokaal, \&ar» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» ien de volgende prijzen besteed: Kipeierenf 5,— tot f 7,85 Idem (klein)tot Idem extra zw, tot Eendeieren 5,65 lot 7,30 Ganseieren tot Middenprijs f Aanvoer 155.000 stuks, DE ROTTERDAMSCHE VEILING WEET GIJ? Dat men eenige jaren geleden er in Amerika in geslaagd is een electrischen stroom op te wekken van een millioen volt; dat is vijftig maai zoo sterk als het hemelvuur en dat de componist Mach veertien kinderen in leven had, die hij alle zelf onderricht gaf in muziek, schrijven, rekenen enz. en dat de uitvinder van den doedelzak op het denkbeeld gekomen is, doordat hij een kat op den staart trapte I en dat niets moeilijker is dan eigen oor spronkelijke gedachten bij anderen ingang te doen vinden en dat Manchester de slechtste atmosfeer heeft van alle steden ter wereld en enenen dat in de Vereenigde Staten 2500 dag bladen en 12000 weekbladen worden gebruikt en dat in verhouding tot de bevolking Ne derland en Denemarken het grootste aantal rijwielen hebben, n.l. één rijwiel op elke drie inwoners en dat er in de Nijl-vallei slangen voor komen van ruim 13 Meter lang dat er in Siam vischsoorten voorkomen, die met behulp van hun staart en vinnen steile rivierovers kunnen beklimmen en zich op het land voortbewegen met de snelheid van een langzaam wandelaar dat de vogels een extra ooglid hebben, dat over den oogappel neergelaten kan worden, om het oog tegen het felle zonlicht te bescher men, terwijl het eigenlijke ooglid open blijft, om hen in staat te stellen om te zien dat de in 1849 in Engeland onwettig ver klaarde hanengevechten nog altijd beoefend worden dat deze gevechten thans in het geheim en op afgelegen plaatsen worden gehouden en er wachters in een wijden kring uitgezet wor den om de toeschouwers bijtijds te waarschuwen wanneer ze onraad bespeuren dat het africhten van kemphanen groote be drevenheid vereischt? dat er in Engeland 71 menschen zijn, die een vliegmachine bezitten en zelf vliegen dat het ruim 100 per maand kost om een olifant in dén dierentuin eten te geven dat er niets is dat de arbeid zoo verlicht als een opgeruimd gemoed dat niet de lengte of de breedte de waarde van ons leven uitmaakt, maar de inhoud Deze Courant ABONNEMEN BUITENLANE AFZONDERLlI V DE ACTI Met het oog is de verkiezinj Reeds voor orgaan „De St Door het Cen stapen gedaan met de verlangi aantal lijsten el Nog in deze het program v den strijd zulle De voorstellé vereenigingen En dan ku arbeid. Iedere maanq phase van de activiteit onzer worden. Jtov.De vraagst electorale! zijn; de sociale landsverdedigir overheid en re| het gaat om geestelijke en volk. Zullen wij Laten wij groote ChristeJ de man wiens in zijn veel g| schreef Amen!" hiel „Ik Zietdaar zij ons verd wel kan zj politiek, mal dat de politj I geene onvet hemel bestJ ook de vollj Wij moeteij politiek opn was vaak toestand. Dl volken over over de gq als natie, roeden; bes dit waar, worden. Wij zag| litiek van van de Pre Waar dc wordt bescj gerlijke ad die toevalli 17) De stoomflj eenigen tijd net gemakkei uit de haver; op haar plaat haar verlate Adriaan BI en had het pj leeglooper, wilde op dezj De boer toen een dan uitkijkend eti delinge te zijj „Pakje dra vroeg een malen aan ..Dank u", „Er moet hi| „Lia van zonder eenic „Die ben „Goed, ik koffers dan „Neen, er gezonden. „Zoo, da| mee". „Wie is koud vond „Adriaan „O, is u ■Wel een hai En spont;

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 10