tabletten bij Hoofdpijn en Kiespijn Gemengd Nieuws Transpireerende Voeten Buitenland* Burgerlijke Stand Verkoopingen. Marktberichten. Land- en Tuinbouw. Uitslag aanbesteding. De kerk was op smaakvolle, stemmige wijze versierd met bloemen. De Zeer Eerw. Heer Pastoor Bilars mocht op dezen dag op ondubbelzinnige wijze de sympathie en liefde zijner parochianen onder vinden. Maar ook buiten zijn parochi geniet hij de achting der burgerij. Dat bleek 's avonds toen „Sempre Crescendo' den jubilaris een serenade bracht. Dat dit door hem op hoogen prijs werd gesteld bleek uit zijn hartelijke toespraak, waarbij hij wees op den geest der broederschap en den wensch uit sprak, dat dit zoo-blijven mocht. Het bestuur en de directeur der muziekver- eeniging werden uitgenoodigd in de pastorie, waar ze een gezellig uurtje samen waren. LANDBOUWHUISHOUDONDERWIJS IN ZUID-HOLLAND. Het Landbouwhulshoudondet'wijs in Zuid- Holland mag zich in een toenemende belang stelling verheugen. Met ingang van 1 Januari 1928 is, na goed keuring van den Minister van Onderwijs, door het Hoofdbestuur een vierde leerares in de land bouwhuishoudkunde aangesteld. Hierdoor is het mogelijk geworden ook het eiland Goedereede en Overflakkee van land bouwhuishoudkunde te voorzien. In Januari 1928 begonnen aldaar op 3 plaatsen cursussen, n.l. te Sommelsdijk, Oude Tonge en Ouddorp. De cursus te Sommelsdijk is voorzien van een Deensche inventaris (iedere leerling heeft zelf een volledig keukentje tot haar beschik king). Ook de reeds jaren loopende cursus te Klaas waal heeft thans een Deensche inventaris ge kregen, zoodat in Zuid-Holland volgens de Deensdhe methode van zelf doen reeds kan worden les gegeven aan de cursussen te Woer den, Klaaswaal, Sommelsdijk en aan de land bouwhuishoudschool te Alphen. Door de 4 genoemde leeraressen wordt in Sanapiri» Lel vooral op den naam Sanaplrin daar deze tabletten wettig beschermd zijn legen namaait en vervafsching Prt)3 25. 50 en 75 ct- 1928 op de volgende achttien plaatsen les ge geven School: Landbouwhuishoudschool te Alphen aan den Rijn. Cursussen: 's-Gravendeel, Sommelsdijk, Oude Tonge, Ouddorp, Overschie, Lekkerkerk, Put- tershoek, Klaaswaal, Nieuwerkerk aan den IJsel, Noordeloos, Zwijndrecht, Pijnacker, Woerden, Oud-Alblas, Zevenhuizen, Zoetermeer-Zeg- waart en Peurtum. Zoowel aan de school te Alphen, als aan de cursussen te Klaaswaal, Sommelsdijk en Noordeloos, wordt naast in de landbouwhuis- houdkundige vakken en de vakken van de land- bouwonderwijzers, les gegeven in de naald vakken, terwijl een zelfstandige naai- en knip cursus wordt gegeven te Rhijnsaterwoude. Het ligt in de bedoeling van het hoofdbestuur in de toekomst zoo mogelijk aan alle landbouw- huishoudcursussen een cursus in de naaldvak ken te verbinden. De lessen in de naaldvakken worden gegeven door een vaste leerares, met standplaats te Alphen, en door leerkrachten van de Nijver heidsscholen te Dordrecht en te Brielle. Aan de Tuinbouwschool voor meisjes „Huis te Lande" te Rijswijk wordt, evenals voor gaande jaren, een inmaakcursus gegeven. De genoemde cursussen en dé school te Alphen werden in 1927 bezocht door ruim 700 leer lingen. De cursussen duren in den regel 2 jaren. Het hoofdbestuur was vertegenwoordigd op eindlessen van cursussen te Hekendorp, Woer den, Zoetermeer, Rozenburg, Noordeloos en Puttershoek, terwijl verder bezocht zijn de cursussen te Klaaswaal, Sommelsdijk en Oud- Alblas. (Algem. Ned. Landbouwblad). SOUVENIRS DE HOLLANDE. In hotel Velserbeek te Velsen waren tijdens de Olympische spelen de Australische athleter. ondergebracht. Eenigen tijd geleden miste oe exploitant van het hotel uit één der kamers een ets. Toevallig werd die ets in den koffer van een der Australiërs ontdekt. De ets kwam weer op haar oude plaats en men beschouwde de zaak als afgedaan. Maar kort daarop ver dween de ets weer van haar plaats en nu voor goed. Maandag zouden de Australiërs vertrekken. De koffers waren gepakt. De exploitant van het hotel vermiste toen eenig tafelzilver, o.a. een wijnkoeler, vaasjes enz. Hij deed daarvan aangifte bij de politie, die een onderzoek in stelde. De vader van den kampioen skiffeur Pearce erkende de billijkheid van een visitatie en de koffers werden geopend. Het tafelzilver werd echter niet bij de Australiërs gevonden. Men vermoedt nu, dat andere buitenlandsche gasten het hebben meegenomen. INDRINGERS. Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur werd ter ken nis van de politie gebracht, dat in het tijdelijk onbewoonde perceel van ds. Koolsma, Sterre- boschstraat 20 te Groningen, iemand was bin nengedrongen. De recherche werd gewaar schuwd; zij begaf zich derwaarts en zag dat in den tuin van den heer Tinga, grenzende aan den tuin van ds. Koolsma, drie dames een man vasthielden. Zij riepen luiden om politiehulp. De recherche nam den man in arrest. Hij bleek te zijn de 18-jarige bakkersknecht H. S., die den dag had doorgebracht in het huis van ds. Koolsma en kleeren van diens zoon droeg. Ook had hij zich té goed gedaan aan eetwaren. De dames die den indringer in bedwang wisten te houden waren mevrouw Hese, mevrouw Peyster en mej. Peyster. Eerstgenoemde was om den man te grijpen over. een schutting geklommen. Woensdagnacht omstreeks 4 uur hoorde de caféhouder Vorenkamp aan den Koenderweg te Helpman gerucht in zijn slaapkamer. Blijkbaar was er een inbreker binnengedrongen. Voren kamp sprong van zijn bed en zette den in breker, die de vlucht nam, achterna. Door de duisternis kon Vorenkamp niet zien welke rich ting de inbreker nam en de man is dan ook ont komen. Een kistje met ongeveer 600 is op den Sintelweg naar de Savornin Lohmanlaan gevonden; de dief heeft dit verloren of weg gegooid. Vermist wordt nog een portemonnaie met ongeveer 10. De inbreker is binnengekomen door een deur- ruitje kapot te slaan en daarna de grendels weg te schuiven. Er is nog geen spoor van hem gevonden. ARRESTATIE TIJDENS DE OLYMPISCHE SPELEN^ In verband met dé berichten, die verschenen zijn betreffende arrestaties van vreemdelingen tijdens de Olympische Spelen, heeft de heer Pateer, commissaris der centrale recherche te Amsterdam, verklaard, dat in de periode 16 Mei tot 13 Augustus door de gemeentelijke re cherche, krachtdadig bijgestaan door de rijks recherche, in Amsterdam 276 vreemdelingen werden gearresteerd. Hieronder bevonden zich zeer vele lieden zonder bestaan, die uit den vreemde naar hier waren gekomen, teneinde te trachten hier als kellner, muzikant enz. em plooi te vinden. Ook zijn e8 menschen aange houden wegens zakkenrollerij, poging tot zak kenrollerij of op grond van het feit, dat zij als internationale misdadigers gesignaleerd ston den. Onder de aangehoudenen bevinden zich 5 personen, die op valsche passen in het land zijn gekomen. Naar hen wordt een nader onderzoek ingesteld, daar men allereerst dient te weten naar welk land deze lieden gedririgeerd dienen te worden. HOE PALOWEH WERD GETEISTERD. ERVARINGEN VAN DEN RESIDENT VAN TIMOR. - HET Z.W. DEEL ABSOLUUT VERNIELD. - ZES DORPEN VERBRAND Twaalf honderd dooden en vier honderd gewonden. „Aneta" ontving nog de volgende beschrijving van de ramp op Paloweh, gegrond op de er varingen van den resident van Timor. Gedu rende vijf dagen, die aan de eruptie vooraf gingen, werden drie hevige aardschokken waar genomen ook op Flores. Op Timor werden eruptieslagen gehoord, die leken op zware, verre schoten van geschut. De controleur van Maoe- mere, waar niet direct kon worden waarge nomen, kreeg op 6 Aug. bericht van de uit- barstig van een inlandsch hoofd op Flores en seinde dadelijk naar den resident, die on middellijk afreisde met medicijnen, verband middelen, verplegings- en voedingsmiddelen. Hij haalde te Larantoeka een dokter en te Maoemere den controleur en een tweeden dok ter op en kwam 8 Augustus op Paloweh aan. Geconstateerd werd, dat het Z.W. deel van Paloweh absoluut vernield is. Zes dorpen en de vegetatie zijn verbrand. De dalen zijn gevuld met puimgruis. De Rokatinda stootte zware rookwolken uit. De resident debarkeerde te Telokkoa aan de grens van het vernielde gedeelte, vanwaar de marsch begon, waarbij men zoo dicht mogelijk bij de grens van de vernieling bleef. Aan de Noordzijde van het eiland begon men genees kundige hulp te bieden. De aard der verwon dingen is over het algemeen licht. Enkele zwaar gewonden, die schedel- en beenfracturen hadden zijn naar het hospitaal te Larantoeka gebracht. Kort na dé uitbarsting liepen achtereenvolgens drie zeer zware vloedgolven op het eiland. De bevolking versuft. Vele personen, die van het eiland, vooral van het niet-geteisterde gedeelte, in het water waren geloopen om het vuur te ontkomen, zijn in de vloedgolven omgekomen. Hun aantal wordt op 200 geschat, het aantal personen, dat onder het puin bedolven, verbrand of door neerstortende steenen gedood werd, op 1000, en het aantal gewonden op 400. De bevolking was versuft en niet in staat juiste inlichtingen te geven, omtrent de plaatsen waar de ge wonden kunnen liggen. De dokters moesten met behulp van den controleur en van pater Flint de gewonden in de dorpen zoeken. Ruim 200 werden gevonden. Zij hadden veelal ontvellingen. De vrouwen op het eiland waren paraat en tot helpen be reid. Zij droegen kleine vrachten voedingsmid delen naar de plaats, waar die noodig waren; de mannen moesten tot den arbeid gedwongen worden, om te helpen bij het begraven der lijken. De voorziening van drinkwater was zeer moeilijk, aangezien op het eiland noch een bron noch een rivier is, terwijl de putten zijn dicht gegooid door de bevolking, omdat, naar de opvatting van deze primitieve menschen, het graven van een put de oorzaak kan worden voor een uitbarsting. De watervoorziening voor de 5000 menschen, die nog in leven zijn, is thans geregeld. De weinig bewoonde kust van Flores is gering geteisterd. Er zijn maar 8 dooden. De warme vloedgolven waren hier even hoog als op Paloweh, namelijk 10 meter. 6 Prauwen werden wrak op de kust geslagen, dé beman ning is gered. De zee om Paloweh doet denken aan een groot bed vol puimsteen. De resident verliet Paloweh op 11 Augustus, de verzorging van de gewonde bevolking, aan wien niet veel te verbinden is, aan de missio narissen Flint en George overlatend. Op zee pikte de resident een prauw op, met vier mis- sionairissen en twee zuster-verpleegsters, die op weg waren naar Paloweh om hulp te bieden. De resident heeft hen te Malmere aan wal gezet. Hij waardeerde ten zeerste hun men.sch- lievendheid, doch achtte hun hulp niet meer noodig. HET ZWARTE MEISJE. De lof der zotten. Een groot deel van degroote Nederlandsche pers heeft den lof der zotten gezongen. De donkere danseres, Josephine Baker, die in Weenen zooveel lof oogstte en wier kleeding grootendeels in «zwart met niks* bestaat, is Woensdagavond met den Farijschen trein in den Haag aangekomen en door een dwaze menigte met dol enthousiasme ontvangen. Op het station werd een aanval gedaan dooreen waanzinnige massa nieuwsgierigen. Perron» kaartjes werden niet verkochtdus nam men plaatskaarten naar buurtstations om toch maar op het perron te komen Als een koningin wordt zei-voorgesteld, bejegend, met bloemen en kransén bestrooid in het duurste hotel te Scheveningen vertroe» teld. «Ze onderhield zich op minzame wijze met haar omgeving*, zoo wordt meegedeeld als iets bijzonders. 's Avonds woont ze een theatervoorstelling bij. Onder Laatste Nieuws wordt dat aan een der grootste bladen om. als volgt geseind «Josephine Baker amuseerde zich kostelijk met de verschillende aardige scenes en stemde herhaaldelijk met applaus in. Even voor de pauze werd de film vertoond, waarop de glorieuze intocht van de danseras in den Haag is vereeuwigd en waaruit treffend bleek, hoe' velenvan haar aankomst getuigen zijn gewesst Wat moeten de levens toch leeg zijn, als men ze zoo zoekt te vullen. Ernatig rangeer-ongeluk bij Kethcl. Twee zwaar gewonden. Woensdagnacht omstreeks 2 uur zijn nafei Kethel op het baanvak Delft—Schiedam drie arbeiders, die bezig waren een met grint be« laden wagon te lossen, bij het rangeeren van den wagon gevallen. De mannen zijn allen zwaar gewond. Zij zijn per trein naar het station Delft vervoerd, waar ingpecteur Roe' lofsen van den technischen dienst hen heeft verbonden. De 33'jarige P. Wierings, uit Oude Gastel, en transpireerende handen en oksels moet men behandelen met Purol'Strooipoeder zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. bij Apoth. en Drogisten bleek een gecompliceerde beenbreuk bekomen en de pols gebroken te hebben, terwijl hi; verder nog verschillende kwetsuren heeft op geloopen Men vreest voor zijn leven. De 21<jarige Q_ Mol, eveneens uit Oudé Gastel, heeft een hersenschudding bekomen D beide zwaargewonde mannen zijn in het ziekenhuis te D lft opgenomen. De werkman Wagterberg is, na verbonden te zijn geworden, naar huis gegaan. Been afgerukt. Te Aalsmeer is de 14.jarige zoon van den landarbeider Meyer, wonende in Haarlemmer» meer in aanraking gekomen met een draaien' den tractor, waardoor hem een der beenen werd afgerukt. In zorgwekkeriden toestand is de jongen naar het ziekenhuis te Leiden ver» voerd. Ernstig auto»ongeval. Op den Groenloschen weg te Ruurlo heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een groote luxe auto, waarin gezeten was de familie Oberink uit Utrecht, bestaande uit 8 personen, reed op genoemden weg, toen plotseling een der banden sprong, waardoor de heer Odie zelf aan het stuur zat, dit kwijt raakte en tegen een boom reed. De botsing was zoo hevig, dat de auto totaal vernield werd. De heer O werd ernstig gewond de woning van den plaatselijken dokter binnengedragen. Zijn toestand is thans redelijk wel. De overige inzittenden liepen geen noemenswaardige ver» wondingen op. Verdronken. Bij het zwemmen in den Ysel onder Wester» voort is de 14. jarige van R wonende te Arn hem verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Onder Gorssel ter hoogte van het Dappers' gat zijn twee zoons tusschen tien en dertien jaar van zekeren P. L., bij het zwemmen door den stroom medegesleurd en verdronken. Ondanks langdurig dreggen zijn de lijkjes nog niet opgehaald. HET GEVAARLIJKE BADEN. Twee kinderen verdronken. Te Gorssel zijn Woensdagavond twee jon» gens, de 12-jarige Poterman en de 13>jarige Lammers bij het baden in den IJssel verdron» ken. Hun lijken zijn nog niet gevonden. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN RIJTUIG. Een kind gewond. Woensdagmiddag omstreeds 3 uur is op den Haagweg te Leiden een auto in botsing gekomen met een tilburry. Een 6 jarig doch tertje van den heer V. dat met haar broertje op het voetpad liep, geraakte, doordat het paard van de tilburry op zij sprong, onder een der wielen van het rijtuig en werd vrij ernstig aan het hoofd verwond. Het meisje is naar het Academisch ziekenhuis overge' bracht. ONGELUK MET EEN MITRAILLEUR. Donderdagochtend is bij het schieten met zwa re mitrailleurs op vliegtuigen met rookspoor- minutie, in de legerplaats de Harskamp de bo dem uit een huls geslagen en de patroontrekker bij het wapen vernield. Door de groote gas- spanning vloog deze uit de machine en trof den milicien-soldaat W. van Butselaar van het 22e reg. inf., afkomstig uit het dorp Harskamp, in de rechterborst. Het heete stukje metaal drong door de kleeren in de borst. De soldaat bloedde hevig. Een dokter bleek niet te bereiken te zijn. Onmiddellijk werd naar de legerplaats getele foneerd, vanwaar binnen enkele minuten de ziekenauto aankwam. Nadat men een voorioo- pig verband had gelegd, werd de gewonde on middellijk naar het hospitaal te Arnhem ver voerd. v EEN DUITSCHE VEEMMOORDENAAR AANGEHOUDEN? Een bericht uit Berlijn maakt er melding van, dat een luitenant Warnicke, die in Duitsch- land gezocht werd in verband met een der zoo genaamde veemmoorden, en die naar Guatemala was uitgeweken, na de afkondiging van de Duitsche amnestiewet, zich tot den consul van zijn land aldaar gewend had en van dezen had vernomen, dat ook zijn vervolging ten gevolge van deze wet gestaakt was. Daarop keerde Warnicke met een Nederlandsch schip naar Duitschland terug. Het Duitsche departement van buitenlandsche zaken zou echter aan de Nederlandsche regeering gevraagd hebben War nicke aan te houden en uit te leveren. Kort voor de aankomst van het schip te Amsterdam is de aanhouding inderdaad geschied en de man is later aan de politie overgeleverd in afwachting van de beslissing over het verzoek tot uitlevering. ONGELUKKEN. De 13-jarige M. uit Haarlemmermeer was door onvoorzichtigheid te dicht bij een tractor gekomen van den landbouwer H. van Arkel. Hij kwam met de raderen van den tractor in aanraking en werd daarbij ernstig gewond; o.a. moest zijn been worden afgezet. Hij is naar het St. "JöhannéS!' de Deo °'ziekenhuïï te Haarlem overgebracht. In het Binnengasthuis te Amsterdam is over leden een 16-jarige jongen, timmermansleer ling, die op 13 dezer op een bouwwerk in de Schuimerstraat door een misstap van een lad der was gevallen en een schedelbreuk had be komen. Een kindje van den heer S. P., Diepenstraat te Tilburg, dat Zaterdag een stukje olienoot in haar keeltje had gekregen, en dat op advies van den geneesheer zou moeten worden geope reerd, is Donderdag zonder operatie aan de gevolgen overleden. BEZOEK VAN HET CHILEENSCHE OORLOGSSCHIP JENERAL BAQUEDANO. Ontvangst door de regeering. Donderdagmiddag om 1 uur heeft de Neder landsche regeéring -aan den commandant en de officieren van het Chileensche oorlogsschip Jeneral Baquedano, dat op het oogenblik een bezoek brengt aan ons land, een lunch aange boden in huize Voorhout te 's-Gravenhage. Aan dit noenmaal zaten aan d'e vice-admiraal C. C. Zegers Rijse, secretaris-generaal van het de partement van marine; jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal van het departe ment van buitenlandsche zaken; mr. J. A. N. Patijn, burgemeester van 's-Gravenhage; schout bij nacht mr. J. C. Jager, chef van den marine staf, de heer Alfredo Éwing, zaakgelastigde van Chili in Nederland; de heer A. Calderon Cou- sino, consul-generaal van Chili te Amsterdam; Julio Allard, commandant van de Jeneral Baque dano; de heer A. Wieckman Murphy, consul van Chili te Rotterdam; de kolonel der mari niers J. Oele, commandant van het korps mariniers;'luitenant ter zee eerste klasse C. Th. Bollaan, sous-chef van den marinestaf; de of ficier van administratie eerste klasse H. Riem, luitenant ter zee tweede klasse G. B. Salm en de officieren van de Jeneral Baquedano J. Hol- ger en L. Haber de Terrientes, O. Aranda, T. Guezalaga en J. Araos. De secretaris-generaal van het departement van marine vice-admiraal Zegers Rijse hield als vertegenwoordiger van de Nederlandsche re geering een rede in de Engelsche taal. De Nederlandsche regeering waardeert hoo- gelijk de gedachte, welke de Chileensche re geering bezielde, toen zij de Jeneral Baquedano naar Rotterdam zond, aldus de vice-admiraal. Wij hebben niet vaak de gelegenheid de ver tegenwoordigers van de Chileensche marine in onze havens welkom te heeten en ik behoef u nauwelijks te zeggen, hoe zeer het ons ver heugt u hier te zien. De Chileensche regeering heeft de schoone traditie haar schepen te noe men naar haar nationale helden en zij heeft zoodoende een schitterende gelegenheid hun be roemde namen te geven. Het schip, thans aan wezig in ons land, heeft het voorrecht den naam te dragen van den grooten generaal Ba quedano. Maar wie geen vreemde is in dë ma rine-geschiedenis der wereld, weet, dat in een schip van denzelfden naam Arturo Prat zich zelf met roem overlaadde in den beroemden slag van Iquique en, het hoogste offer bren gende, zijn leven voor zijn vaderland gaf. Het moet een trotsch gevoel zijn en bezielend voor jonge officieren hun opleiding te ontvangen op een schip van dien naam. Ik heb zoo even gezegd, zoo vervolgde de vice-admiraal, dat het ons zeer verheugt u hier aanwezig te zien en ik moge daaraan toevoegen dat niet alleen de Nederlandsche marine, maar dat het Nederlandsche volk zich verheugt in uw bezoek aan dit land. Wanneer ik consta teer, dat vriendschappelijke betrekkingen steeds hebben bestaan tusschen onze landen, dan wensch ik daarbij melding te maken van de ge legenheid, welke gij gegeven hebt aan onze ingenieurs, om mede te werken aan de uitvoe ring van de groote havenwerken in San An tonio en Talcahuano. Onze economische be langen in Chili zijn van niet geringe beteekenis, hetgeen het best bewezen wordt door den veertiendaagschen dienst, welken de Kon. West- Indische maildienst onderhoudt op Valparaiso en andere Chileensche havens met tienduizend- tons stoomschepen, terwijl men nog meer uit breiding verwacht. Het zou gemakkelijk zijn zoo voort te gaan, maar ik meen, dat dit voldoende is om te doen uitkomen, dat wij alle reden hebben dit bezoek te beschouwen als een zeer gewaardeerd be wijs van de vriendschappelijke gevoelens, welke in Chili ten onzen opzichte worden gekoesterd en wij heeten kapitein Allard, zijn officieren en manschappen welkom als de boodschappers van die gevoelens, welke zoo volkomen strooken met onze gevoelens ten opzichte van Chili. Ik hoop, dat u uw helaas te kort bezoek aan Rot terdam aangenaam moge zijn en dat gij allen een gunstige herinnering aan ons land zult me- denemen. Vice-admiraal Zegers Rijser stelde daarna een dronk in op de roemrijke Chileensche ma rine, welke zoo veel vermaarde namen telt en op de gezondheid van kapitein Allard en de dappere officieren van de Jeneral Baquedano. Deze toespraak werd door den Chileenschen zaakgelastigde beantwoord. De commandant en de officieren van het Chi leensche opleidingsschip Jeneral Baquedano heb ben Donderdagochtend vergezeld van den Chi leenschen zaakgelastigde, den heer Ewing, aan het departement van marine hun opwachting gemaakt bij den secretaris-generaal van het de partement, vice-admiraal Zegers Rijser en den chef van den marinestaf, schout bij nacht mr. ager. <y> SPOORWEGONGELUKKEN IN SERVIE. 100 dooden en gewonden; 13 wagons versplin terd; een locomotief uit elkaar gesprongen. Reeds 20 dooden geborgen. Op het traject Nisj-Uuskuup is Donderdag middag ten gevolge van het breken van een rail, een sneltrein ontspoord en van de helling van den spoorbaan gevallen; 13 wagons werden versplinterd. Volgens de eerste berichten zijn meer dan 100 personen- ten deele gedood, ten deele zwaar gewond, onder de versplinterde wagons bedolven. Volgens de laatste berichten zijn reeds twintig dooden en dertig zwaar ge wonden geborgen. Nader wordt gemeld, dat op de Servische spoorwegen in de laatste 24 uur nog een ander ernstig ongeluk is voorgevallen. De stoomketel van den locomotief van een sneltrein Belgrado Nisj is ontploft, toen men een nieuwe soort kolen probeerde. De machinist en een hoog geplaatst spoorwegambtenaar werden gedood, twee beambten levensgevaarlijk gewond. Bij Uuskuup is verder Donderdag een spoor- wegfiets ontspoord en omgevallen, waarbij vier spoorwegbeambten ernstig werden gewond. MASSA-VERGIFTIGING BIJ CHARLEROI. Een honderdtal zieken, waarvan twee stervend. De correspondent van de N. R. Ct. te Brussel meldt, dat, te Leval-Trahegniers, een gemeente bij Charleroi, een honderdtal personen, tot der tig gezinnen behoorend, vergiftigd zijn ten ge volge van het eten van vleesch, dat blijkbaar bedorven moet zijn geweest. Twee der slacht offers zijn stervend. Het parket heeft een be zoek gebracht aan den vleeschwinkel, waar het bedorven vleesch werd verkocht. Tot dusver is niemand gearresteerd. Gelyncht. Te Lemberg is een slagersgezel, die een achtjarig meisje trachtte aan te randen en door den vader van het kind werd verrast, door de verbitterde menigte gelyncht. Toen de politie ter plaatse verscheen, vond zij alleen het vreeselijk verminkte lijk van den man. ERNSTIGE BOSCHBRANDEN. Een aantal dorpen en boerderijen geïsoleerd of verwoest. Ernstige boschbranden zijn uitgebroken in Gfmora (Spanje), waar een gebied van acht bij vijf mijlen door het vuur is aangetast. Vele dorpen en een groot aantal boerderijen zijn door de vlammen geïsoleerd of verwoest, De inwoners vluchtten in paniek. Alle po. gingen om het vuur te stuiten waren tot nu toe tevergeefs. MELISSANT. Uitslag aanbesteding Kunstmeststoffen der Landbouwvereeniging «Ons Belang*, alhier. 510,000 K.G. Superfosfaat 14 los ver» laden 1,94, 1,97, 1,99, 2,03, 2,05 in balen 2,32, 2.37, 2,41, 2,46. 115,000 K.G Zwav. Amm los verladen 10,99; in balen: 11,13'/,, 11,18'/2,11,26,11,29, 12 05°01°2 06'G' ChiH Salpcter: 11>88l/* U'95- SOMMELSDIJK. Geboren: Marinus Arend, z. v. Jan Knape en Klaasje Groen. Ondertrouwd: Abraham Koote, 27 j., te Middelharnis en Aaltje Schellevis, 28 j., alhier. OverledenMaatje Peekstok, 63 j., weduwe van Leendert Wielard. OOLTGENSPLAAT. Ondertrouwd: Jocob Korte weg Jz., 26 j. en Cathalina van Griethuijzen,28j.; Bastiaan Oorbeek, 26 j. en Wilhelmina de Vos, 22 j. Gehuwd: Eliza Hotting, 21 j. en Pieter» nella Hokke, 20 j.Hendrik Hotting, 20 j. en Cornelia Alderbesten, 19 j.Jan van Gent, 27 j. en Wilhelmina van Dam, 22 j. OverledenLena Vermaat, 75 j., echtgenoote van Hendrik Troost. NIEUWE TONGE, OndertrouwdCornelis Pape, j.m. 23 j. en Jannetje Maria Nelisse.j d. 20 j., beiden alhier. DIRKSLAND. GeborenWilly Cornelia, d. v. Sander de Berg en Hendrika de Man. Getrouwd: Jan Witvliet,-.j.m. 24 j enElisa» beth Cornelia Schippers, j.d. 21 j. Op Woensdag 29 Augustus 1928, 's avonds 7 uur (z t.) te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel veiling en op Woensdag 5 September 1928 's avonds 7 uur (z.t.) te Dirksland ter herberge van J. Keuvelaar afslag van een huis met schuur, wagenhuis, erf en grond (eeuwigd. erfpacht) te Melissant nabij Dirksland op Kralingen, kad. Sectie B no. 601, groot 4 A. 85 cA., dadelijk te aanvaarden, ten verzoeke van den heer Jb. Poortvliet. Notaris VAN DER SLUYS. 1 Centrale veiling te Middelharnis. Veiling van Woensdag 15 Augustus. Bloemkool f 2,10 tot f 14,—. Roode kool f 5,— tot f 16,—. Savoye kool f 9,— tot f 12,80. Komkommers f 2,70 tot f 8,50. Reine Victoriapruim f 2,50. Perziken f 2,80 tot f 7,80. Per 100 stuks Peen f 7,50 tot f 7,90 Per 100 bos Stoksnijboonen f 20,— tot f 40,—. Stamsnijboonen f 11,40 tot f 21,50. Dubbele pridcessen f 9,50 tot f 22,—. Wagenaars f 8,— tot f 11,—. Eigenheimers f 4,—. Citroenperen f 8,50. Dirkjesperen f 3,—. Mooie Neeltjes f 14,—. Oomsk. peren le soort f 20,- tot f 21,—. idem 2e soort f 12,— tot f 14,40. idem (val) f 9,—. Noordh. suikerperen f 6,70 tot f 10,— Precose de Trefou f 16,—. Claps f 13,20 tot f 18,—. Zomer Bergamotten f 10,—. Zure appelen f 9,50. Celline f 25,20. Kerswick f 15,— tot f 19,—. Zigeunerin f 11,— tot.f 23—, Per 100 kg. Meloenen f 0,34 tot f 0,70 per sruk. Roode bessen f 0,14 tot f 0,15. Reine Victoriapruim f 0,31. Druiven f 0,55. Tomaten f 0,11 tot f 0,13. Kaas 20 plus f 0,38. Kaas (komijne) f 0,34 tot f 0,35. Kaas (volvet) f 0,65. Boter f 1,17. Per pond Eierveiling van Donderdag 16 Augustur. Kipeieren 50 kg. f 6,35. 60—61 kg. f 7,20 tot 7,35. bruin 61 kg. f 7,40 tot f 7,45. Eendeieren 68 tot 72 kg. f 6,55 tot f 7,45. Poelpetaateieren f 3,70. Per 100 stuks Boter f 1,18 per pond. ROTTERDAM, 14 Aug. 1928. Op de heden in ons Veilingslokaal, War- moeziersttaat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed: Kipeieren f 5,50 tot f 8,20 Idem (klein). tot idem extra zw. tot Ëendeieren6,35 tot 7,30 Ganseieren tot Middenprijs f Aanvoer 110.000 stuks. DE ROITERDAMSCHt VEILING

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 4