feuilleton Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden Uw Haar Oil nummer Desiaai mi twee Bladen IN HOC SIGNO VINCES TWEEDE BLAD. Gemeenteraad. Het huisje aan den Zeedijk No. 3460 ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1928 43sts JAARGANG W. BOEKHOVEN êc ZONEN All© stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiënen verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers Plaatselijk Nieuws. PRIESTERJUBILEUM. Deze Courait veisch|nt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franc per post f 1.— b| vooruitbetaling. BUITENLAND bfl vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDEKLIjKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJX Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIÈN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte, die zfj beslaan. Advertentiën worden Ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur Vergadering van den gemeenteraad van DIRKSLAND, op Dinsdag 14 Aug. De Voorzitter, burgemeester Visscher, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Enkele ingekomen stukken worden ter kennis der vergadering gebracht. Hieronder vermelden wij goedkeuring van Ged. Staten van het raadsbesluit, waarbij het legaat van wijlen Mej. P. M. van Weel werd aanvaard. Iedem van dit college, dat het te stichten ziekenhuis zal geplaatst worden op de - lijst van weldadigheidsinstellingen. '(10' De Algem. Ned. Bond van Politiepersoneel vraagt subsidie voor het vakonderwijs. Op voorstel van B. en W. wordt besloten hierop afwijzend te beschikken. De gemeente heeft in den Keuringsdienst van Waren over 1927 te veel betaald 24.37. Dit bedrag zal over het volgende dienstjaar ver rekend worden. De Minister van Arbeid zond een circulaire over steun voor verbetering van de plattelands volkshuisvesting. Dezelfde Minister bericht, dat deze gemeente als jaarlijksch voorschot op het tekort van de exploitatierekening van met Rijkssteun gebouw de woningen zal ontvangen respectievelijk 200, 200, f 600 en 900. De kas van den gemeente-ontvanger is na gezien en in orde bevonden. Idem die van het Vleeschkeuringsbedrijf. De heer Gestel aanvaardt zijn benoeming als lid der schattingscommissie voor de plaatselijke inkomstenbelasting. B. en W. bieden de' gemeente-rekening 1927 aan. Volgens opgaven van den belasting-inspecteur i.4 is ontvangen inzake navordering van plaatse- Ï(j0 h'jke inkomstenbelasting en opcenten vermogens belasting resp. 6803 en 8736. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Tot lid van de plaatselijke schoolcommissie wordt in de vacature-C. de graaf benoemd Jb. Buth J.Qz. Uitgeloot worden leening 10.000, obligatie groot 400, no. 20; leening 14.000, 8 obli gaties van 100, nos. 16, 21, 46, 52, 86, 99, 108, 139. De wed. Homburg krijgt ontheffing uit de hondenbelasting. Besloten wordt overeenkomstig het ontwerp bouwverbod te leggen op dé perceelen grond, die op bijbehoorende kaart zijn gemerkt met letters A t en m F. De geitenfokvereeniging krijgt tot wederop- zegging een perceel grond in gebruik bij de mestvaalt tot plaatsing van een bokkenstal. J. Poortvliet krijgt tot wederopzegging voor 5.per jaar een pompaansluiting aan zijn woning. Het suppl. kohier hondenbelasting wordt vast gesteld. De rekening van het Alg. Armbestuur 1927 wordt nagezien (B. en W. hadden zich ver wijderd) Enkele schoolgeldposten worden oninbaar verklaard. De gemeente rekening 1927 wordt, nadat de commissie met het nazien belast gerapporteerd had, voorloopig vastgesteld. Op voorstel B. en W. wordt besloten de openbare school van gasverwarming te voor zien. Op voorstel B. en W. wordt besloten aan de openbare lagere school een cursus in het Fransch te geven. Het schoolgeld wordt be paald op f 0.10 en 0.25 per week. Het honorarium voor den onderwijzer op 100. per jaar. Tevens wordt besloten aan de bijz. school een gelijke subsidie te geven. Den tweeden ambtenaar ter secretarie krijgt verhooging van salaris. Na een wijziging van de gemeentebegrooting 1928 wordt de vergadering gesloten. SOMMELSDIJK. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan den heer D. Joppe Czn. op zijn verzoek eervol ontslag ver leend onder dankzegging van de door hem bij de Brandweer bewezen diensten als Hoofdman bij het Brandpiket. In zijn plaats is benoemd de heer T. v. d. Doe] Jzn., terwijl tot assistent- Hoofdman bij het Brandpiket is benoemd de heer J. Knape Azn. De landbouwer L. Mastenbroek heeft onderhands het woonhuis gekocht van den land bouwer J. Mastenbroek, staande aan den Oos telijken Achterweg. De landarbieder B. d. V. had het onge luk bij het verrichten van zijn werkzaamheden zijn hand zoodanig te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. -- Op de 1.1. Woensdag gehouden beurs boodt men voor de aardappelen 2.75 en voor de paardepeen f 1.50 per H.L. Alhier is met het bestraten van het Oos telijke gedeelte van den Oostdijk een aanvang gemaakt, terwijl de keien voor het opnieuw be straten van een gedeelte der Kaai deze week zijn gearriveerd. De Rijkskeuring van dekhengsten zal voor deze gemeente plaats hebben te Middel- harnis op Woensdag, 19 September a.s. Voor deze gemeente zal de ijk en herijk van maten en gewichten worden gehouden op 20 en 21 September a.s. Tot machinist van het watergemaal van de polders, loozendè op de haven van Sommels- dijk, is benoemd de heer P. Wielaard, alhier. MIDDELHARNIS. Het dochtertje van den heer Homburg had het ongeluk wijl zij zich te dicht aan den kant waagde in de watering te vallen. Door spoedige hulp werd ze bijtijds op het droge gebracht. De Kolenbond „Ons Belang" heeft den prijs van 1ste soort eierkolen gezet op 1.50 per 70 kilo, alzoo met 20 cent verlaagd. Aan de milicien I. Verolme van de lich ting 1928 is voor den tijd van één jaar vrijstel ling van den dienstplicht vefjleend, wjegens kostwinnerschap. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De met selaarsknecht A. van S. had het ongeluk van een stelling te vallen en met zijn rug op den rand van een aanrecht neer te komen, waardoor hij eenige kneuzingen opliep. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De prijs van de aardappelen was deze week 2.75 per H.L. OOLTGENSPLAAT. De ijk van maten en gewichten zal dit jaar plaats hebben op Woens dag 12 en Donderdag 13 September in de Be waarschool. OUDE TONGE. De chauffeur J. van den T. in dienst bij den heer P. reed met een auto van den hoogen dijk recht in den z.g.n. boezem. Wonder boven wonder bracht de bestuurder en de auto het er goed af. De chauffeur die nog maar een week in dienst is heeft reeds twee ongelukken gehad, en is dus niet gelukkig. Pastoor Van Schalk is overgeplaatst naar Vogelenzang, zijn opvolger is Kapelaan Ariens van Delft, de eenige overlevende van het onge luk bij Rijswijk. A. O. kwam met zijn vinger in aanraking met een dorschmachine, zoodanig, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Alhier is een druk gevraag naar aardap pelen. De prijs is stijgende, n.l. 2.80 per 70 kilo. Onze vroegere dopsgenoot de heer J. van Balleg'ooij Jr.,. thans jgemefen'tesecretarii's van Hilligersberg, is benoemd tot Voorzitter van de onderafdeeling „Hilligersberg en omstreken" van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren. NIEUWE TONGE. De uitkomsten van den oogst dit jaar zijn goed te noemen. De gemid delde opbrengst is 30 H.L. tarwe en 25 H.L. erwten per gemet. Ook de prijzen zijn niet laag, zoodat de handel erg levendig is. Dezer dagen zal de eerste juin van dezen teelt worden geleverd. De prijs bedraagt 2.50 per H. L. De ijk en herijk van maten en gewichten zal alhier worden gehouden in het Weeshuis op 14 September a.s. J.l. Zaterdag hield de P.V. de Gevleu gelde Bode een vlucht van uit Mons (afstand 140.946 K.M.) met den volgenden uitsla'g G. Knops 1, C. A. Holleman 2. 3, 4 en 5, J. Klap muts 6, A. van Rumpt 7, T. Melissant 8, Los sing te 12 uur. Aankomst le duif 2.5.13 uur. DIRKSLAND. De ijk en herijk van maten en gewichten zal alhier plaats hehben op 4 en 5 October a.s. Bij Kon. Besl. van 21 Juli j.l. is aan de gemeene uitwatering van Dirksland weder toe stemming verleend tot heffing van schutgeld tot 20 September 1831. Verleden week werden van hier ver scheept 8786 H.L. aardappelen en 3540 H.L. peen. In toaal 30 schepen. De prijs der aardappelen steeg hier weer tot 3.per H.L. De collecte voor het gesticht van alleen staande blinden te Wolphezen, bracht in deze gemeente ruim 40.op. MELISSANT. Uitslag van de loting voor den dienstplicht, lichting 1929 1 J. Koningswoud, 2 A. de Vogel, 3 W. A. Neels, 4 G. A. van Ast, 5 C. du Pree, 6 J. Schellevis, 7 C. Grootenboer, 8 C. A. Backer, 9 P. van der Spaan, 10 C. van Driel, 11 E. Grootenboer, 12 J. A. Struik, 13 J. Soldaat, 14 C. Nagtegaal, 15 J. Poortvliet. HERRINGEN. Gedurende 3 maanden ligt ter lezing een wijziging van de politieverordening. De armenbegrooting dienstjaar 1929 sluit in ontvangst en uitgaaf op 1256.40. Het dorschen van erwten en tarwe is hier in vollen gang. Er wordt een goed be schot verwacht over 't algemeen. De eerstvolgende schietoefening van den Bijz. Vrijw. Landstorm zal worden gehouden op Dinsdag 21 dezer op 't plein der school. - Het zal aan woonwagens en dergelijke wordt gezond en eterk het krygt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter li'ten het valt niet meer uit indien gij des morgens een weinig FUROL tusschen de handen wrijft en dit door de haren uitstrijkt, 't Voldoet iedereen. voortaan verboden zijn standplaats in te nemen bij de loods der Onderlinge Dorschvereeniging. Er is ter plaatse gezorgd voor voldoende pu bliciteit. Een kindje van dhr. O. kreeg deze week een stukje tuinwortel in de keel. Per auto werd de kleine naar den geneesheer te Melissant ver voerd, wien het gelukte het te verwijderen. STELLENDAM. De opbrengst van klavers 2e slag ten verzoeke van den heer Goekoop, door notaris van der Sluys, varieerde van 10—30 cent per Voornsche roede. GOEDEREEDE. De arbeider J. v. d. W. sneed met den sikkel van twee vingers den top af, zoodat hij wel eenigen tijd werkloos zal zijn. OUDDORP. Het motorongeluk. De heer C. van Beek van Sommelsdijk, die het ongeluk met zijn motorrijwiel overkwam, wordt bij het afzenden van dit bericht, nog altijd ten huize van onzen geneesheer verpleegd. Van tijd tot tijd keert het bewustzijn bij hem terug. Een jongetje van C. B. liep een klap van een paard op. Een andere jongen, die naast hem stond, viel met hem tegen den grond. De geraakte werd aan een been verwond. PASTOOR H. BILARS. Donderdag 16 Augustus hebben de parochia nen der parochie te Middelharnis-Sommelsdijk op de meest hartelijke wijze het zilveren feest van hun pastoor gevierd. Maar niet alleen uit de parochie zelve, ook daarbuiten deed men van zijn belangstelling blijken. De kerk aan den Langeweg was voor deze gelegenheid feestelijk versierd. De Zeer Eerw. Heer Bilars werd 16 Augus tus 1903 tot het priesterambt gewijd en was achtereenvolgens in dit ambt werkzaam te Dordrecht, Scheveningen, Den Haag, Delft, Alkmaar en Middelharnis. De feestcommissie was samengesteld uit het kerk- en armbestuur. Woensdag 15 Augustus werd de jubilaris per auto feestelijk ingehaald vanaf de bijkerk te Melissant en verwelkomd door het kinderkoor en een parochielied. De WelEerwaarde Heer Kapelaan J. Slaadegaard, sprak den jubilaris plechtig toe met de woorden uit Psalm 116 7; „Mijne ziele, keer weder tot uwe rust, want de Heere heeft aan u welgedaan". Na afloop hiervan werd den jubilaris ver scheidene cadeaux door parochianen aange boden, waaruit duidelijk bleek de groote aan hankelijkheid en liefde welke zij hun herder toedragen. Donderdag d.a.v. had de eigenlijke plechtige feestviering plaats. Te half 10 's morgens werd in de kerk aan den Langeweg de Solenneele H. Mis opge dragen door den pastoor Schalke te Oude Ton- ge, die dezer dagen verplaatst werd naar Vo gelenzang. De WelEerwaarde Heer H. Warnink te Achthuizen verleende hierbij assistentie. De plechtigheid werd opgeluisterd door een dameskoor en een mannenkoor. Het dameskoor zong de meerstemmige mu- ziek-Mis van Von Stehle. De Gregoriaansche kerkmuziek werd uitgevoerd door het mannen koor. Hierop werd een feestpredikatie gehouden door den Zeer Eerwaarden Heer H. Warnink, die op treffende wijze aantoonde het drieledig ambt van den jubilaris, als priester, offeraar en rechter. Van 1 tot half 3 had een drukbezochte receptie plaats, waarbij schier alle parochianen de gelegenheid benutten om den jubilaris te complimenteeren. Ook door autoriteiten uit de beide gemeenten werd de jubilaris geluk ge- wenscht. Te 4 uur werd het plechtige Lof gehouden, met assistentie van de Zeer Eerw. Heeren Warnink en Kapelaan van den Berg te Acht huizen. De jubilaris sprak hierop een dankwoord voor al de blijken van liefde, welke hij mocht ondervinden van zijn parochianen. Spr. zeide, dat hij wel eens last had' gehad in zijn ambts bediening van te overgroote teergevoeligheid, maar op dezen onvergeetelijken dag kwam deze karaktereigenschap hem te stade en gaf hem kracht en moed in zijn roeping voort te gaan. De feestelijke plechtigheid werd besloten met een Te Deum. door H. ZEEBERG. 13) zi' naar beneden gaan. Eigen lijk had zij nog willen spreken over wat Papa zooeven had gezegd aangaande de toestemming die Mama gegeven had. Maar zij vreesde, dat haar woorden niet in goede aarde zouden vallen. Evenwel, juist toen zij het slaapvertrek ver laten wilde, zei mevrouw Van Meersma: „Heb je Papa al gesproken, Lia?" „Ja, Mama", antwoordde Lia. „Bedoelt u „Ja, dat bedoel ik zeker. Ik vind dat je je daarvoor wel eens dankbaar kunt toonen. In den grond is het een dwaas denkbeeld van je. En niettegenstaande dat geven Papa en ik toe stemming". „Ik ben er dankbaar voor, Mama, heusch", zei Lia. ,,'k Had het u vanmorgen willen zeggen". „Goed, al goed. Maar waarom nam je daar voor Papa in den arm Je hadt toch wel direct naar mij kunnen komen „Ik dacht, dat u het wel niet zou toestaan Mama", stamelde Lia. Zij was geheel in de war en begreep niets van. bet optreden van haar Moeder. 71^arom zou 'k miln toestemming niet ge ven Nu kan Grootmoeder ten minste eens zien, dat niet wij de verwijdering willen. Je schrijft dus maar. En dan hoop ik, dat er niet een weigerend antwoord komt. Want dan zoudt ge eens zien, wie de verwijdering dan wel wil". ^„lk was van plan vandaag te schrijven, „Goed. Je moet maar zien". Mevrouw Van Meersma was reeds lang aan haar ontbijt begonnen. Lia spoedde zich naar beneden, waar de architect zoo goed als klaar was. „Ik kon niet langer wachten, hoor Lia. Waar blijf je toch „Mama hield mij aan de praat. Papa". „Over Grootmoeder „Dat ook, Papa". „En dan natuurlijk over waar haar hart vol van is. O, Lia, ik gaf 'k weet niet wat, als die nietsnut wegbleef en Annie niet halen kwam". „Mama vindt het toch een knap paar, Papa", zei Lia, die uit verlegenheid niet wist, wat zij zeggen zou. „Och, knap, knap, wat kan dat nu toch schelen, Lia. De liefde moet er wezen. En die is er niet". „Maar, Papa." „Geen sprake van, Lia. Spreek me niet tegen. Ik ben er tot in het diepst van mijn ziel van overtuigd, dat Annie geen zier om hem geeft. Hij is Theo van Zeggelen. Dat zegt alles. Ik ben in staat, hem de deur te wijzen. Maar dat gaat natuurlijk niet". „Waarom niet, Papa waagde Lia te vragen. Alweer voelde zij, hoe haar Vader leed. „Waarom niet Lieve help, Lia, wil jij hier in huis een completen oorlog Ja, jij zoudt er niet veel last van hebben, want jij gaat er uit. Maar ik zou met de gebakken peren zitten. Mama en Annie zouden furies gelijken. En daarom zeg ik: „Waarde heer, u is mij zeer welkom als schoonzoon". Maar in mijn hart veracht ik hem. Mooi is het niet, Lia. Ik geef het toe. Maar wat wil je 't Was of zich voor Lia een afgrond opende Dat kon toch nooit een goede verhouding zijn, zooals die tusschen Papa en Mama. Dat Mama de lakens uitdeelde, och, zij had het nooit anders gezien. Maar zij had steeds ge meend, dat Papa tegen haar optreden en tegen haar handelwijze niet het minste bezwaar had. Wat zij de laatste dagen had vernomen, gaf haar een anderen kijk op de verhoudingen in huis. Papa ging er niet mede accoord, met alles, wat Mama deed. Uit vrees voor ongenoegen liet hij haar maar begaan. Het was alles «onbegrijpelijk voor haar. Het druischte in tegen alles, wat in haar was. „Maar Papa", merkte zij op, „zou het niet veel beter zijn, wanneer u ronduit uw meening tegen Mama zei over deze verloving De architect lachte. Het was een bittere lach. „Dacht je dan, dat Mama dat niet wist, Lia Zij weet het heel goed. Maar zij heeft op die verbintenis nu eenmaal haar zinnen gezet. En Annie is uit hetzelfde hout gesneden. Dus ik heb maar „ja" te zeggen". Lia zweeg. De logica ontging haar geheel. Mijnheer Van Meersma stond van tafel op. „Kom, kind", zei hij, „tob daarover nu maar niet zoo. Het komt alles wel in orde. Door schade en schande zullen Mama en Annie in dit geval wel leeren, wil ik hopen. Zij zijn in ieder geval nog niet getrouwd. Er kan nog veel gebeuren. Ga jij alvast maar eens uit logeeren. En haal niet zulke gekke streken uit als Annie, 'k Heb liever, dat je met een boer als galant aankomt, dan met een fat en nietsnut als Theo van Zeggelen, al heet hij dan duizend maal Van Zeggelen en al is hij zoo rijk, dat hij zelf niet weet hoe rijk. Maar nog één ding zou ik je willen opmerken, Lia. Je gaat nu straks, wanneer er ten minste niet een weige rend antwoord komt, naar daarginds, 'k weet niet hoelang, maar dat zullen we wel zien. Doe me nu een groot genoegen. Je kunt er maanden blijven, al zal ik je missen. Je kunt er, wat mij betreft, ook dwaasheden uithalen. Maar ga asjeblieft niet mee met de godsdienstige denkbeelden van die menschen daar. Dan kun je even goed in een klooster gaan en non wor den. Het is niets dan vernis, Lia. 't Zit aan den buitenkant, je zult het wel bemerken. Het is schijnheiligheid. Er is niets, dat ik meer haat. Mama was er gelukkig gauw van af. Omdat het niet diep zat. Doe me het genoegen en bewaar je zelf voor die besmetting. Dat die menschen daar zóó willen zijn, moeten zij zelf weten. Als jij er maar niet aan meedoet. Je móet er boven staan. Wel, wel, ik gelijk zelf wel zoo'n zwartrok met mijn gepreek. Kom aan, tot ziens, hoor. De heeren zullen er al zijn. Dan kunnen wij weer aan het werk. Wer ken is het beste maar. Dan vergeet je alle misère." Na deze lange toespraak verliet mijnheer Van Meersma de kamer, om zich door den corridor te spoeden naar zijn werkvertrek, waar inder daad reeds een tweetal heeren door den con cierge waren binnengelaten. Zij kwamen be sprekingen voeren over de plannen voor een groot bouwwerk, waaraan de architect flink wat verdienen zou. In diep gepeins verzonken, bleef Lia alleen achter. Van de met radde tong uitgesproken toespraak van Papa had zij niet veel gegrepen. Alleen, dat hij niet wilde, dat zij godsdienstig werd. Zij glimlachte. Daarop was waarlijk niet veel kans. Zij wist niet eens, wat dat eigenlijk was. En het interesseerde haar ook niet. Lia wachtte nog even, of Annie ook ver scheen. Maar dat duurde haar te lang. Waarom zij besloot, naar haar boudoir te gaan, om vast den brief aan Grootmoeder te gaan schrijven. Het viel haar niet mee, een naar haar zin goed epistel samen te stellen. Twee-, driemaal verscheurde zij haar gepafumeerd postpapier. Eindelijk dan meende zij geslaagd te zijn en verliet, na een bontmantel te hebben aange schoten, want het weer was nog steeds vrie zend, het kapitale huis, om den brief naar Grootmoedér eigenhandig te posten. HOOFDSTUK VI. Over den hardbevroren landweg, die van den tweesprong naar den breeden zeedijk leidde, liep een forschgebouwde man in de kracht zijner jaren. Hij stapte stevig voort in zijn duffelsche jas. En met de klompen, waaruit hier en daar stroo- halmen te voorschijn kwamen, klakte hij op den weg. Op het hoofd droeg hij een beren muts, waarvan een paar lippen over de ooren hingen. Een stevige eschdoornstok werd' door de rechterhand omkneld. Het gelaat van den wandelaar was vol en blozend. Een paar schrandere oogen blikten de wijde wereld in. Welbewust stapte hij recht op zijn doel af, hier en daar, wanneer hij in de kleine huisjes langs den weg een gestalte be speurde, zijn stok ten groet opheffend. Hij naderde de laatste huizen moest alleen nog een klein eindje weg beloopen, om te arri- veeren bij het kleine lage huisje, aan den voet van den zeedijk. Een deur werd opengestooten en naar buiten kwam een man, wien het aan te zien was, dat hij gewoon was, het zware landwerk te verrichten. Als arbeider in dienst van een boer. „Goedegebuuren", zei de wandelaar, zijn stok opheffend. „Blankert", was het antwoord. „Je gaat eens naar de oude vrouw kijken „Ja, man" en Blankert stond stil - „ik ben gisteren niet geweest met die waterschaps vergadering en eergister was moeder niet al te wel." „O, maar zij is weer al op dreef. Vanmorgen is zij nog een praatje komen maken. Maar zij moest toch niet alleen in haar huisje blijven, 't Lijkt mij niet goed op zoo'n leeftijd. Hoe oud is zij nu al „Vier en zeventig, Goedegebuuren. Moeder is nog kras. Maar je hebt gelijk zij moest niet meer alleen zijn. Wij zeggen het zoo dikwijls. Mijn huis staat voor haar open, dat weet zij wel. Maar zij hangt zoo aan haar huisje. Wij kunnen haar er niet uit krijgen." „Ja, die oude menschen, hé Zij houden zoo vast. Maar komaan, 'k hou je niet langer op. 't Is koud hé ,,'t Vriest steendik, man. Wij krijgen een ech ten winter. Gegroet." (Wordt vervolgd).

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3