ïU&TMi Dakantenne overbodig! Oil nummer bestaat uil luiee Bladen Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. EEÜ HOESJE TTiOO No. 3452. TWEEDE BLAD. Belangrijke mededeeling aan onze Lezers! RIDIIIIIlIfi OUDE IIIIEIKB 99IOÏTEIBIH VEOVW E Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Zaterdag 21 Juli 1928c SCHAAKRUBRIEK. Vergadering van den Flakkeeschen Boerenbond TM uoc ?.TGN0 WSES Tot ons groot genoegen kunnen we onzen lezers mededeelen, dat ons blaci de „MAAS- EN SCHELDEBODE wat zijn inhoud betreft wederom een belangrijke uitbreiding zal verkrijgen. Het is ons gelukt enkele vooraan staande mannen van Goeree en Over- flakkee bereid te vinden een bepaald gedeelte van ons blad te redigeeren. Aan ons blad zal binnen enkele weken een afzonderlijke pagina gewijd worden aan Kerk, School en Huisge zin, De redactie van dit gedeelte wordt gevormd door den heer C, \A7AR* NAER GXz„ ons Anti-Rev. Statenlid van Zuid-Holland, Ds. C, VAN DER WAL te Dirksland, den heer A, H. VAN YPEREN, Godsdienstonder wijzer te Herkingen, en Ds. G. VAN DER ZEE te Den Bommel. De laatstgenoemde treedt tevens op als eindredacteur van dit gedeelte van ons blad, tot hem richte men eventueele correspondentie deze rubrieken be treffende. De namen dezer heeren waarborgen den lezers, dat wat hun te lezen zal worden gegeven overeenkomstig de zuivere Gereformeerde levensopvatting zal zijn. Meermalen is de behoefte aan goede doorlichting, óók op het gebied van kerk, school en huisgezin gevoeld. Voorheen is wel getracht hierin door een blad, dat zich speciaal op deze terreinen bewoog, te voorzien. (Onze oudere lezers herinneren zich ons Zon dagsblad nog wel). Maar deze poging moest worden opgegeven. Wij gelooven, dat we thans de op lossing van dit vraagstuk ten genoe gen van al onze lezers, die de Gere formeerde waarheid liefhebben, ge vonden hebben. Wij hopen, dat deze nieuwe uitbrei ding van ons blad, welke uit den aard der zaak weer met belangrijke kosten gepaard gaat, door onze lezers zal worden op prijs gesteld. Wij mochten vooral in den laatsten tijd telkens hooren van groote waar- deering van ons blad. c Dit deed ons goed en spoorde ons te meer aan voort te gaan op den inge slagen weg, gedachtig aan het devies in het hoofd van ons blad: IN HOC SIGNO VINCES. Anderzijds doen we een beroep op de medewerking en samenwerking van al onze lezers en lezeressen, opdat we de geestelijke en stoffelijke belangen van onze streek naar ons beste ver mogen kunnen blijven dienen. DE REDACTIE. rorrespondentie deze Rubriek betreffende te zenden aan F. W. Nanning Middelharnis. No. 65. De oplossing van probleem no. 72 is geba seerd op de matverandering na 1Tf6:f. Men verwacht niet, dat die( pion op e6 nu weg moet. Doch bij nadere beschouwing blijkt, dat dit toch kan, daar de looper op c3 de rol van de pion kan overnemen. Een mooie matverandering dus. De sleutelzet is dan ook werkelijk 1. e6dreigt 2. Le5 mat. Varianten zijn 1La5. 2. Dc5 mat. 1Td7: 2. ed7: mat. 1Tf6:f 2. Lf6: mat. 1Ld4. 2. Ld2 mat. Blokkeering van d4. 1Pf2. 2. Pd5 mat. 1Pf4. 2. Pg4 mat. Deze laatste twee zijn een paar mooie ont- penningsvarianten. Probleem voor den| wedstrijd. No. 74. PHILIP KLETT. De bron is mij onbekend. Zwart (4). Wit (9). Wit: Ke5, Del, Thl, Ld3, Pg4, pi. e6, £2 en g5 en g6. Zwart: Kh5, Lh4, pi. f5 en g7. Wit geeft in twee (2) zetten mat. Oplossing vóór Donderdag 6 September. De rubriek zal tot September niet of onge regeld verschijnen, vandaar den langen tijd, dien men heeft voor 't opzenden der oplossing. De volgende week verschijnen in de rubriek het laatste Juli-probleem en twee problemen voor Augustus. Van al deze probleenm kunnen de oplossingen ingezonden worden vóór 6 Sep tember. Mochten andere rubrieken in Augustus verschijnen, zoo bevatten deze geen wedstrijd- problemen. Voor den wedstrijd beware men dus deze en de volgende rubriek. Stand van den ladderwedstrijd na probleem no. 72. G. Tiemens 32 (2); D. Hofland 25; W. Nieuwland 23; W. Schipper 18: „Amateur" 18; Hoek 12; C. Tiemens 10 (2); G. v. Gelder 10; „Udi" 6; A. Verbrugge 2. Men kan a 11 ij d tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor 2 punten, enz. Voor een foutieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht (minimum aantal punten is nul). Voor de maan- delijksche prijs van 2.50 moet men de meeste punten hebben (echter meer dan 20). Ook niet- abonné's zijn welkom. Heeft men 10 keer achter een geen oplossing ingezonden, dan wordt men geacht niet meer mee te doen. Oplossing Eindspel no. 52. 1. Pc3 (dreigt mat) Ld2. 2. Tblf, Lel. 3. Kh2, e3. 4. Tal, e2. 5. Pbl, Lc3. 6. Pd2 mat. Of 1Kei. 2. Tblf, Kd2. 3. Pd5: en wint. Eindspel no. 53. K. A. L. Kubbel. Wit: Kg7, Lb2, Lh3, pi. c2 en h2. Zwart: Kh4, pi. c5, d2 en g4. Wit speelt en wint. Eindspel no. 54. Zwart: Mackenzie. Wit: Gibaud. Wit geeft mat in drie zetten. Oplossing 1. Ph4j-, Kg7. 2. Pf5f, Kg6. 3. Th6 mat. Of 1. Ph4f, Kg7. 2. Pf5f, Kf8. 3. Lh6 mat. De heer H. Weenink verwierf voor de vol gende partij den wisselprijs, uitgeloofd door het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgenoot schap, voor de technisch best gespeelde partij in 1927. Prijsrechter was Dr. E. Lasker. Gespeeld in het V. A. S., 11 Juni 1927. WitH. Weenink. Zwartdr. M. Euwe. Siciliaansche partij. 1. e2—e4, c7~c5; 2. Pgl~f3, Pb8-c6; 3. d2~d4, c5Xd4; 4. Pf3Xd4, Pg8-f6; 5. Pbl— c3, d7d6; 6. Lfl— e2, e7-e6; 7. 0-0, Lf8— e7; 8. Kgl-hl, a7-a6; 9. a2-a4, Dd8-c7; 10. f2—f4, Pc6-a5; 11. Le2-d3, 0—0; 12. Ddl—e2, e6-e5; 13. f4Xe5, d6Xe5; 14. Pd4 —f5, Lf8Xf5; 15. TflXf5, Pa5-c6; 16. Pc3- d5, Pf6Xd5; 17. e4Xd5, g7—g6; 18. d5Xc6, g6Xf5; 19. c6Xb7, Dc7Xb7; 20. Ld3Xf5, Tf8 d8: 21. De2-g4j-, Kg8-h8; 22. Dg4-h5 en Zwart geeft op. CORRESPONDENTIE. „Udi" e. a. b4 faalt na 1Td7: 2. Lb2 af al kan dan niet wegens 2Td3 en 2. Ld4 niet wegens 2. Kd4:l Op Donderdag 19 Juli werd te Oude Tonge in de bovenzaal van hotel Van Veen aldaar des nam. 3 uur gehouden de algemeene ver gadering van den Flakkeeschen Boerenbond. De vergadering was goed bezocht. De voorzitter, de heer Van Schouwen, bur gemeester van Oude Tonge .opende de ver gadering met de volgende rede Geachte vergadering. Het doet mij genoegen, dat velen aan onze oproeping hebben willen gehoor geven voor de algemeene vergadering van den Flakkeeschen Boerenbond, die thans wordt gehouden in deze gemeente, ingevolge onze Statuten, die bepalen, dat zoo mogelijk de algemeene zomervergadering wordt gehouden in den kring van een der aan gesloten afdeelingen. Het doet mij te meer ge noegen, daar dit jaar deze gemeente die eer geniet, waarin twee afdeelingen van den Bond haren zetel hebben. Ik heet dan ook allen har telijk welkom op deze plaats en breng meer speciaal mijn dank aan hen, die de afstand niet tellende, toch van hun belangstelling doen blij ken door hier tegenwoordig te zijn, en daar door tevens kunnen en willen medewerken om deze vergadering aan haar doel te doen be antwoorden, terwijl ik allen verzoek om de punten, op de agenda voorkomende, zoo za kelijk mogelijk te willen behandelen, het belang van den Flakkeeschen landbouw steeds voor oogen houdende, zonder bijoogmerken of daar buiten staande belangen. Met genoegen constateer ik, dat het aantal afdeelingen van den Bond weder met een is vermeerderd door het weder toetreden van de vereeniging te Sommelsdijk. ORIGINEEL »DECO« ONTVANGTOESTEL. COMPLEET MET RAAMANTENNE, 5 PHILIPSLAMPEN, VARTA ACCU, 120 VOLT ANODE. 24 VOLT f «O ft ROOSTERSPANNING, PHILIPS LUIDSPREKER, 5 JAAR GARANTIE «OW," Goedkoopste zaak van Nederland. Hoogste Handelskorting. Ik meen te kunnen zeggen, dat er in het afgeloopen jaar door den Bond met kracht is gewerkt, om verschillende zaken, rechtstreeks of zijdelings met den landbouw op ons eiland in verband staande ,te verbeteren, te steunen of daartoe het initiatief te nemen, of aan door andere op landbouwgebied werkende vereeni- gingen steun te verleenen aan h. i. voor den Flakkeeschen landbouw van groot belang zijnde verbeteringen, die daarmede nauw verband houden. Door ons is ter bevoegder plaatse meermalen gewezen op het groote gebrek aan goed zoet water, waarvan speciaal wat den landbouw be treft vooral het gemis wordt gevoeld bij het beproeven der aardappelen en andere gewassen, terwijl ook het toenemend tuinbouwbedrijf daar aan groote behoefte heeft, afgescheiden nog van den eisch van goed drinkwater voor men- schen, maar ook voor vee. Wij meenen te weten, dat ook van hooger hand een onder zoek zal worden ingesteld. Het mag als algemeen bekend worden ge acht, dat ten vorigen jare in deze maand door Z. Exc. Minister Kan een bezoek werd ge bracht aan ons eiland, en dat Z. Exc. zijn ingenomenheid betuigde met hetgeen hij op de zen tocht mocht zien, waardoor hij de over tuiging heeft mogen medenemen, dat ons eiland, wat vruchtbaarheid enz. betreft, zeker met an dere landbouwstreken in Nederland kan wed ijveren. De beweging ten opzichte van het pacht wezen had onze belangstelling, al konden wij ons niet geheel vereenigen met te dien opzichte geuite wenschen op de daarvoor gehouden bij eenkomst te Utrecht. Waar de koop- en pachtprijzen der lan derijen nog steeds een ongekende hoogte heb ben behouden en er ten gevolge van den ver hoogden levensstandaard, op de arbeidsloonen niet kan worden bezuinigd, is de landbouwer er op aangewezen de cultuur zoo intensief mo gelijk te drijven, en zal hij de oogsten met alle beschikbare middelen moeten trachten te ver- hoogen. Het bestuur heeft ook hierin een aan leiding gevonden, om door een zeer ter zake deskundige, op deze vergadering voor u een voordracht te doen houden over de beteekenis van het grondonderzoek voor den land- en tuinbouw op de kleihoudende gronden, n.l. door den heer Masshaupt, directeur van het Land bouwproefstation te Groningen. Het bestuur heeft onlangs een verzoek ge richt ter bevoegder plaatse, om te bereiken, dat ons eiland, dat wat den landbouw betreft, geacht kan worden minstens te kunnen wed ijveren met andere landbouwstreken in Neder land, niet meer geheel op den achtergrond wordt gehouden, en voortaan in aanmerking zou kun nen komen voor bezoeken van landbouwers uit andere streken van ons land en van vreem delingen. Voorloopig is hierop nog geen ant woord ontvangen, al wordt de belangrijkheid erkend en er in het vervolg met onze wenschen zal worden rekening gehouden. Thans is ons bekend, dat de volgende week Woensdag door een gezelschap landbouwers uit de provincie Friesland een excursie over ons eiland zal wor den gehouden, daartoe uitgenoodigd door de afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw. Voortgezet werden door ons de pogingen om tot een betere verbinding van ons eiland te komen met den vasten wal van Noord-Brabant en hopen wij, dat hieraan spoedig zal worden gevolg gegeven. De vereeniging Flakkeesch be lang, die hiertoe het initiatief nam, wordt door ons in hun pogingen gesteund. Ook in verband daarmede woonde een onzer de in de vorige week gehouden vergadering van bedrijfsauto houders te Zierikzee bij. Het vorig jaar werd de vereeniging Land bouwonderwijs opgericht, welke in alle op zichten aan de verwachtingen beantwoordt, ter wijl daarbij nu nog zijn opgericht door afd. van de Holl. Mij. van Landbouw de Land- bouwhuishoudcursussen, welke hiervoor van deze plaats dank wordt gebracht. M. H„ ik open deze vergadering met den wensch, dat ook deze zal kunnen bijdragen om den landbouw op Flakkee te bevorderen en tevens de finantieele resultaten daarvan zal kunnen verhoogen en vanzelf daarbij onze ver- eeniging, de Flakkeesche Boerenbond, in bloei zal doen toenemen en die vereenigingen, die tot nog toe, niet bij ons aansloten, tot aan sluiting zal nopen. Deze rede werd met applaus betoond. Hierop werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen door den scecretaris, den heer A. W. Keijzer van Herkingen, en vast gesteld. Mededeeling werd gedaan van enkele in gekomen stukken. Onder deze stukken was een aanvraag van 12 personen, die tot den Bond wenschten toe te treden als persoonlijk lid. De Voorzitter stelt namens het dagelijksch bestuur voor de algemeene vergadering te laten beslissen over de vraag of deze leden thans lid kunnen worden. Volgens de statuten moet 2/3 der stemhebbende leden hier voor stemmen. Het betreffende art. 9 der statuten is van den volgenden inhoud „Tot leden kunnen toetreden a. iedere landbouwvereeniging in Goeree en Overflakkee, zelf rechtspersoonlijkheid bezit tende, wanneer zij minstens 10 leden telt en hare statuten niet in strijd zijn met de statuten van den Bond; dit ter beoordeeling van het hoofdbestuur b. personen, die een landbouw-, tuinbouw-, vee- of zuivelbedrijf uitoefenen c. ook kan op voorstel van het hoofdbestuur erkende rechtspersoonlijkheid bezittende ver eenigingen in dit eiland, welke zich bezig hou den met de uitoefening of verbetering van eenig onderdeel van de in art. 1 genoemde bedrijven, of op wetenschappelijk gebied in dit opzicht werkzaam is, wanneer minstens 2/s der ter vergadering aanwezige afdeelingen, ver eenigingen en leden er vóer zijn. Op voorstel van het dagelijksch bestuur kunnen personen, die zich op eenigerlei wijze verdienstelijk of anderszins hebben gemaakt, worden benoemd tot eereleden of adviseerende leden van het hoofdbestuur". De heeren, die aanvroegen lid te worden, zijn de volgende: M. den Baars, C. J. Struijk, K. van Loon, Roodzant, van Rossum, Noorder- meer, enkele heeren Vogelaar, J. A. van Nieu- wenhuizen, M. M. v. d. Baan. De heer Van Dorsser zegt, dat de gelegen heid om lid te worden al lang heeft opengestaan. Spr. voelt er niets voor deze heeren thans ineens toe te laten en "stelt voor in de vol gende vergadering een besluit te nemen. De Voorzitter wil het door de stemhebbende leden laten uitmaken. Het staat niet als punt op de agenda. De heer L. Slis te Oude Tonge wil ook uitstellen. Het valt hier zoo rauw in de ver gadering, dat spr. het beter acht niet ineens een beslissing te nemen. De Voorzitter wil het de vergadering laten uitmaken. De heer J. Slis vraagt wanneer de aan vragen zijn ingekomen. De Secretaris antwoordt, dat heden (Donder dagmorgen) zijn zoon per telefoon uit Dirks land vroeg of er hier lid konden worden. Spr. heeft toen geantwoord dit niet te weten, maar dat de algemeene vergadering het zal uit te maken hebben. Het verzoek van den heer Noor- dermeer is voor een uur ingekomen. De heer Vogelaar te Melissant vraagt wat het huishoudelijk reglement over deze materie zegt. De Voorzitter antwoordt, dat volgens de sta tuten op voorstel van het hoofdbestuur leden kunnen worden toegelaten, wanneer 2/z der stemhebbende leden er in toestemt. De heer De Lind te Oude Tonge stelt voor eerst de punten der agenda af te werken en dan over dit punt te stemmen. De Voorzitter zegt, dat het een ingekomen stuk is en dus behandeld moet worden. De heer Vogelaar vraagt of, toen besloten is ook persoonlijke leden als lid van den Bond toe te laten, direct ook nieuwe leden zijn ge balloteerd, of dat hiermede eenigen tijd is ge wacht. De Voorzitter zegt, dat die leden toen direct toegelaten zijn. Maar dat was voor het eerst, het is de vraag of personen, die tusschentijds lid willen worden, ook terstond kunnen worden Voor vacantie en uitgaan is het nu volop de tijd. De vacantieroes begint al bij de kinderen, die zien al gauw te weten te komen hoeveel weken eerst, en dagen later, het nog duurt eer de vacantie begint. De kleintjes, die niet zoo lang vooruit reke nen beginnen in 't laatst ook al mee te doen en die vertellen: nog zooveel nachtjes slapen en dan gaan we uit. Daar de vacantiestemming de kinderen ook al niet rustiger maakt, ja werkelijk wel eens onrustig, gaan vader en moeder er ook al zoo langzamerhand aan denken om plannetjes te maken en vader probeert z'n vrije dagen zoo te nemen, dat t met de kindervacantie 't best uitkomt. Wij in onzen tijd gaan dat „vacantie hebben" als iets heel gewoons beschouwen, als een on ontbeerlijk iets, maar vroeger was dat niet zoo. Als men tegenwoordig in een of ander ambt of betrekking zich begeeft, regelt men naast alle andere zeiken ook de vacantie. Dat hoort er zoo bij. Maar 'k geloof dat vroeger in burgerkringen dat voorrecht vrijwel tot 't onderwijzend per soneel beperkt bleef en in de arbeidersstand ■wist men daar heel niet van. k Vind het werkelijk een gelukkig verschijn sel, dat nu zoovelen in staat zijn een week of •fn9®f zich eens buiten den sleurgang van 't dagelijksch leven te plaatsen en er zoo mogelijk eens uit te gaan. O, ieder maakt nog geen buitenlandsche rei zen ,maar dat hoeft ook niet, al is 't wel heerlijk. Maar uit gaat haast iedereen, al gaat dan met t geheele gezin tegelijk. Soms gaat moeder met de jongeren, vader later met de oudsten, maar t wordt toch wel zoo geregld, dat allen eens uitgaan. 't Is natuurlijk wel niet zoo, dat allen in pen sion gaan en voor zooveel dagen kamers be spreken, o neen, dat blijft in de meeste gevallen ook wel buiten beschouwing, dat gaat zoo maar niet, maar in den regel hunkert grootmoeder en grootvader al even hard naar de vacantie- tijd als de kleinen zelf, omdat ze dan hun klein kinderen weer eens bij zich hebben. Bij hen is moeder welkom met haar kroost en als dan vader z'n enkele vrije dagen er ook nog komt is de vreugde volmaakt. Voor de jongeren is de voorpret al haast even groot als 't uitgaan zelf. Den ganschen tijd zijn hun gedachten er mee vervuld. Dat kun je merken aan de vragen waar ze op 't meest onverwachts mee aan komen. Als er heelemaal niet over gesproken wordt, komt een opeens met de vraag of dat speelgoed, die mooie pop of bouwdoos ook mee mag. Een ander, die is, wat de kinderen zoo onder elkaar „grootsch" noemen, vraagt aan Moeder of ze als ze uit is alle dagen haar mooie jurk aan mag, of ze ook nog een nieuwe haarstrik krijgt. Later, of moeder de mooie handwerkjes die al gemaakt zijn om aan groot moeder, tante of nicht te geven, niet vergeten worden. Ja eigenlijk zouden de kleinen wel uit willen, als ze ook weer alles konden mee nemen, want de kleinste kan zich geen vacantie- vijeugde voorstellen zoolang gescheiden van een geliefkoosde oude beer. Er zoui zooveel mee moeten en de koffers zijn toch ook weer niet van elastiek, dat ze maar blijven rekken. Daar moet heusch beperkt worden, vindt moeder, en waar men logeert is immers ook nog wel speelgoed. Er moet eerst al zooveel kleeren worden meegenomen. En als dan na veel voorzorgen alles gepakt is, zal er op het laatste oogenblik allicht nog gauw een pakje bijkomen, want dat of dat moet heusch mee, dat was nog ver geten en vader vindt natuurlijk, dat de helft nog te veel is. Maar eindelijk is alles klaar en gaat men uit. „Gelukkig denkt moeder, maar als ze haar roezig troepje beziet, komt weer even angst of het toch niet te druk zal wezen voor de gast vrouw. Nu, gewoonlijk valt dat wel mee, als de eerste begroeting voorbij is en allen zich wat geïnstalleerd hebben. Dan kan moeder ook heelemaal rustig zijn en genieten van het uitgaan. Een poos geleden las ik, dat een dame aan veel vrouwen gevraagd had, waarom ze het zoo heerlijk vonden eens een poosje er uit te wezen. En het meerendeel der vrouwen had geantwoord, dat ze het zoo rustig vonden nu eens van de dagelijksche zorg voor het eten af te wezen. Het lijkt wel een heel nuchter en practisch antwoord, want van de gevraagden waren er maar weinigen, die uitgingen om te genieten van natuurschoon en buitenleven. Toen ik 't dan ook las, vond ik 't zelf ook een hopeloos nuchtere en practische beschou wing over de vacantie dier vrouwen, maar als men zoo eens in het leven rondkijkt, kan men het wel begrijpen, al zou ik ook liever een minder practisch antwoord geven. Want naast de rust, verkregen doordat men19 het dagelijksche werk niet behoeft te doen, moet toch ook de gedachte vooraan komen te staan, dat die rust niet een volkomen ledigheid behoeft te wezen. Men kan zoo volop genieten, zonder dat men voortjaagt van het eene naar het andere en waardoor de lichaamsvermoeiïng grooter is dan bij het dagelijksch werk. Men moet zoo dus de vacantie benutten, dat men er frissche krachten maar ook weer met frisschen geest aan den arbeid kan trekken. Dan beantwoord de va cantie aan het doel. Als men haastig van de eene plaats naar de andere jaagt, alles maar half ziende, angstig om toch maar niet een mooie plaats over te slaan, dan komt men nog vermoeider htuis, dan men is uitgegaan en kan men zeggen, dat alles o zoo mooi was, maar verder ook niet, want men heeft zich den tijd niet gegund tot rustig genieten en bezichtigen. Dan zal er na terugkeer wel niet veel ar- beidslust zijn tot de taak die weer wacht. Vacantie is iets heerlijks, als ze maar goed besteed wordt. M'n beste nichtjes neefjes l Ik ga mijzelf zoo echt een gewichtige raadsel tante gevoelen. Vroeger toen ik nog klein was, mocht ik bij verjaardag of bruiloft voor grootouders, ooms of tantes wel eens een vers opzeggen, dat vond ik voor mijzelf heel gewichtig, maar voor die gelukkigen, voor wie ik het heele maal van buiten geleerd had, leek het mij toch ook heel deftig, als zoo maar een vers voor hen werd opgezegd. Maar voor mij zeggen de raadselnichtjes en neefjes geen vers op, neen, ze maken er zelfs een heelemaal alleen voor mij. Doch dezen keer vind ik het toch wel zoo aardig, dat ik er jullie allemaal van mee laat genieten. Zoo maar een vers van acht en twintig re gels, dat is wat, hoor. Een neefje uit Numansdorp heeft het ge maakt voor m'n vacantie. Zie zoo nu komt het vers, expres voor mij gemaakt. Beste Tante Truus Ik heb vernomen, Tante Truus, Dat u vacantie geven gaat. Nu, dat komt niet ongelegen, Beter vroeg, dan wel te laat. Raadsels geven, op te lossen Is wel aardig, leerzaam, goed. Men oefent, denken, zoo ook schrijven Als men het met lust toch doet. Met de herfst, winter, lente, Komt zoo iets niet ongepast, Bij al het leeren, lezen, zingen Is dat nog niet de grootste last. Maar als de zomer dan weer nadert, Met al haar schoon en al haar pracht, De zon, de bloemen en haar luister, Als alles ons weer tegenlacht, Dan, ja, dan gaan we naar buiten, Spelen, ja zoo lang het kan. Mama moet wel drie keer roepen: Kom naar binnen, kleine man. Wat voor school geleerd moet worden, Gaat maar even van de hand, Aan al het andere, wat er niet bij hoort, Heb ik eenigszins het land. Daarom, tante, raadseltante, Ik wensch u, van uw raadselneef, Een prettig, rustige vacantie, 't Is het voornaamste wat ik schreef. GERRIT PULLEMAN. Numansdorp. 'k Ga wel gauw met vacantie, maar toch hoop 'k te zorgen voor ons eigen hoekje. Er zal allicht wel eens een regenachtigen ochtend of middag zijn, welken tijd ik dan benutten zal om m'n praatje aan jullie te schrijven. 'k Heb jullie alleen maar vacantie gegeven van het oplossen, maar zelf, al ga ik wel uit, nog geen vacantie van ons Jeugdhoekje. Nu kinderen, allemaal heel veel groeten en ons neefje te Numansdorp dank voor z'n ge dicht. Dan kinderen. TANTE TRUUS. Adres voor correspondentie en inzendingen voor den teekenwedstrijd is als altijd TANTE TRUUS, Bureau „Maas- en Scheldebode", SOMMELSDIJK,

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3