Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Kerk en School. Het bezoek van Zijne Excellentie, Jhr. Mr. van Karnebeek, Minister van Staat, Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland aan Goeree en Overflakkee. Plaatselijk Nieuws. Bekendmaking. De B. B. N. wil zich hiermede namens u allen gaarne belasten. Vooral, waar het verkeer zoo toeneemt, dat zelfs in Zeeland thans de Prov. Stoombootdiens ten geen verlies opleverden, is de veronder stelling niet gewaagd, dat bij spoedige vervul ling van onze wenschen èn publiek èn de eventueele ondernemers der waterverbindingen tevreden zullen zijn. Ook voor de verbeteringen van deze ver keersobstakels diens desnoods rijks- of provin ciale hulp te worden verleend. Wij vertrouwen, dat de overheidslichamen, mede door deze besprekingen, het onhoudbare van deze tegenwoordige toestanden zullen in zien. 't Is toch ontoelaatbaar, dat een contract met een R. T. M. hier de ontwikkeling nog langer zou tegenhouden. Deze overheidslichamen zullen thans zeker iets weten te vinden om hierin verandering te brengen, evenals zij iets vonden voor het verdwijnen der tollen. Het particulier initiatief, dat b.v. de ont wikkeling va nhet autobuswezen zoo schitte rend tot stand bracht, zal zeker ook gaarne de mogelijkheden van goede - veren met goede exploitatie toonen. De veerlieden Maas en Westbroek uit Zijpe vroegen 't reeds in 1925 aan Ged. Staten van Zeeland. Wellicht gedwongen door 't beruchte R. T< M. contract, gaf men hun nul op 't request. Nu hebben we havens, waar alléén de R. T. M, mag komen. Laten we thans alleen havens en aanlegsteigers en pontons krijgen, waar de R. T. M. óók mag komen. Hiervoor moet onmiddellijk een gedeelte van de thans ruimer vloeiende geldmiddelen worden aange wend. Deze gelden zullen zeker een goede rente afwerpen, zij 't dan ook wellicht niet in geld, maar in economische, vooruitgang der streek. Met de groote hulp van u allen en van de pers in het bijzonder, geloof ik, dat daarmede op dit moment al het mogelijke is gedaan, om deze streken uit hun isolement te verlossen, terwijl wij steeds zóóveel medewerking in het bijzonder van den Minister van Waterstaat on dervonden, dat wij gelooven. dat als de bij zondere aandacht van Zijne Excellentie nu nog eens op deze nooden wordt gevestigd, het aan Zijne medewerking zeker niet zal ontbreken en er dus alle reden is, om op succes te rekenen. Maar blijft diligent. Laat uw roepstem voor deze zaak van zoo groot algemeen belang onverflauwd luide weer klinken. Op den blijvenden steun van B. B. N. kunt gij rekenen. SOMMELSDIJK. Mej. Wed. K. van B. had het ongeluk te vallen en haar pols te breken. Zij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. In de maand Juni 1.1. vestigden zich alhier 3 personen20 ingezetenen verlieten de ge meente 6 kinderen werden geboren 2 stierven en 2 huwelijken werden voltrokken. De zwarte bessen worden in deze gemeente opgekocht voor 40 ct. per K.G. De langs de huizen dezer gemeente en het naburige Middelharnis door eenige leden der Geref. Meisjesvereeniging Onderzoek de Schrif ten gehouden collecte voor de Bijbelverspreiding heeft opgebracht 67.55 Van den landbouwer C. J. werd een koe die aan den Oudelandschen dijk weidde, door een auto aangereden. De auto zwenkte tenge volge van de aanrijding, reed nog door een grintbak en daarna het steile dijkje op dat langs den rijweg loopt. Gelukkig liep dit ongeval zon der persoonlijke ongelukken af. De landarbeider J. N. had het ongeluk bij het grassnijden zoodanig in zijn hand te snijden dat hij zich onder geneeskundige behandeling stellen moest. Het 7-jarig zoontje van H. M. had het ongeluk bij het uitspoelen van zijn zwempakje in de haven te vallen. Door spoedig toege schoten hulp werd hij weder op het droge ge bracht en met groot gejuich door de straatjeugd naar huis geleid. Op de laatstleden Woensdag gehouden weekmarkt waren eenige kooien kippen aan gevoerd. De rijwielhersteller J. de K. had het on geluk bij het verrichten van zijn werkzaamheden zijn hand zoodanig te verwonden, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De kiezerslijsten van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Dordrecht e.o. liggen tot en met 14 Juli a.s. ter secretarie dezer ge meente ter inzage. Door de commissie belast met de verdee ling van het werk aan de gemeente onder werk- loozen is het verslag van haar verrichtingen gedurende den winter 1927-1928 uitgebracht aan den raad. Hieruit blijkt dat zich 52 verschillende personen als werkloos hebben aangemeld. Van die 52 bereikte 1 een aantal werklooze dagen van meer dan 80, terwijl 12 werkloozen bene den de 10 werklooze dagen bleven. Gezament- lijk bereikten ze een aantal werklooze dagen van 1318. In totaal werden 36 verschillende werkloozen te werk gesteld. Het hoogst aantal malen dat een werklooze te werk werd gesteld was 9. MIDDELHARNIS. L. Kransse had het on geluk zijn hand tusschen een deur zoodanig te klemmen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De heer H. Wildenboer heeft met gun stig gevolg zijn examen afgelegd voor diploma boekhouden voor de vereeniging van Leeraren te Rotterdam. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De kiezers lijst van de Kamer van Koophandel ligt tot 14 Juli a.s. ter secretarie ter inzage. DEN BOMMEL. De weegbrug is voor de aanstaande bietencampagne wederom goedge keurd. Over de maand Juni gaf de Regenmeter een neerslag van 49.2 m.M. tegen 128.8 m.M. in Juni 1927. Loop der bevolking in Juni 1928. Ingekomen A. Bakelaar van Aalsmeer; A. Fokker en J. M. Minkenberg van Rotterdam; M. J. Gootjes van Stompwijk; H. Trommel en gezin van Middelharnis; L. Koppenaal van Oolt- gensplaat. VertrokkenA. Jongeling, W. Guddens en gezin, M. Zoon, allen naar Rotterdam; W. W. Smits naar Engelen; E. Kievit, F. van Hooff, J. Kink naar Ooltgensplaat; M. van der Meijde naar Middelharnis; A. Bakelaar naar Hoofd dorp; W. J. van der Zande naar den Haag; A. Eeveraars naar Oude Tonge; L. C. Brink man en gezin naar Woerden. OOLTGENSPLAAT. Mej. G. A. Avé, hoofd der bewaarschool, heeft tegen 1 October a.s. eervol ontslag aan den Raad gevraagd. De collecte voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder heeft in deze gemeente op gebracht 72.64. Het lossen en vervoeren van 32.500 straat klinkers voor de gemeente is gegund aan dhr. A. Brinkman a 1.40 per duizend. Door te kort draaien tuimelde de wagen van den landbouwer R. Breeman om. Zijn dochtertje kwam daarbij onder den wagen te recht. Behalve eenige verwondingen en het ver lies van den inhoud der bussen, liep dit onge val tamelijk goed af. Het dochtertje van H. van Gent liep on bedacht uit een winkel op den Molendijk en kwam onder den wegen van B. V, V. terecht. Dr. Cramer verleende geneeskundige hulp. - De rekening der gemeente over 1927, zoo als die ter goedkeuring aangeboden is als volgt: Gewone dienst. Ontvangsten 132.381.47; uitgaven 131.720.82; batig saldo 660.65. Kapitaaldienst. Ontvangsten 20.125; uit gaven 14.300; batig saldo 5.825. De rekening van het fonds der gemeente lijke bewaarschool over 1927 is als volgt Ontvangsten 2517.613-^: uitgaven 2432.89; batig slot 84.72 NIEUWE TONGE. Tegen een persoon al hier is proces-verbaal opgemaakt wegens over treding der motor- en rijwielwet. De monteur G. H. had het ongeluk een zoodanigen slag met den slinger van een auto tegen zijn hoofd te krijgen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De schipper K. Gebuijs alhier vaart met zijn schip „Drie Gezusters" op 12 en 13 Juli naar de tentoonstelling te Zierikzee. (Zie ad vertentie in dit nummer). Door H.H. Ged. Staten dezer Provincie is aan een zestal ingeschrevenen van de lichting 1929 vrijstelling van den dienst verleend we gens broederdienst. Concert te geven op Woensdag 11 Juli, des avonds 7.30 uur door de muziekvereeniging „Apollo", onder leiding van den heer H. van Balen. Programma: Volksliederen. 1. Le Regement de Sambre et Meuze marsch, Rauski. 2. Vendage et Moisson, Ouverture, A. Tack. 3. La Dame Blanche, Fantasie, Boieldieu. 4. Le Trouvére Potpourri sur L'Opera de Verdi, M. J. H. Kessels. 5. Dilbeekmarsch, Leon Marschant. Pauze. 6. Souvenir de Leeuwarden marsch, J. Kalma. 7. Lutine, Gavotte, M. Baille. 8. Simple comme Bonjour, Ouverture, Jan van Tricht. 9. Belle Bergéré, Fantasie, Pr. Francois. 10. De Rijn marsch, J. R. v. d. Glas. Loop der bevolking gedurende de maand Juni 1928.. IngekomenMaria Cornelia van den Doel van Rotterdam; Willemina Kostense van Rhe- den; Simon Kamp van Oude Tonge. Vertrokken: Pieter van Driel naar Dordrecht; Philippus Adrianus Kievit naar Oosterland Arendje Brussee naar Oude Tonge; Marinus Felsbourg en gezin naar Rotterdam. DIRKSLAND. De Winterstraat is thans voor loopig voor het verkeer afgesloten. Heden Vrijdag is het 25 jaren geleden, dat de heer J. Holleman bij Notaris Van der Sluys in dienst trad. Het zal dezen jovialen en gedienstigen ambtenaar aan geen belangstelling ontbreken. Vanavond zal de muziekvereeniging den jubilaris een serenade brengen. -Het nader onderzoek voor de dienstplich tigen der lichtingen 1916 en 1919 zal voor deze gemeente worden gehouden te Middel harnis in de bewaarschool op 18 Juli a.s., des nam. 3.15 uur. Deze week zal een aanvang worden ge maakt met het verschepen van nieuwe aard appelen. Tegen een motorrijder uit Melissant is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der maximum-snelheid. De heer H., die Maandagmiddag direct naar het ziekenhuis te Rotterdam moest worden overgebracht, is des nachts reeds overleden. -De meisjesvereeniging „Tryfosa" maakte verleden week een uitstapje naar Schouwen en Duiveland, terwijl de meisjesvereeniging „Dient den Heere" deze week een reis naar Den Haag en Scheveningen maakte. MELISSANT. De landbouwknecht J. Dam- bruin had het ongeluk van een wagen beladen met hooi te vallen, waardoor hij zich zoodanig bezeerde, dat hij zijn werkzaamheden niet kon voortzetten. In deze gemeente worden pogingen aan gewend om te komen tot oprichting van een volkszangvereeniging. In de oprichtingsverga dering waren 24 personen aanwezig, die zich als lid opgaven. Het voor deze gemeente betrekkelijk ge deelte van de kiezerslijst voor de Kamer van Koophandel te Dordrecht, ligt ter gemeente secretarie tot en met 14 Jui a.s. ter inzage. De heer C. W. Bruggeman had het on geluk met het hooien uit de schuur van den landbouwer Kardux te vallen, waardoor hij zijn arm brak. Naar wij vernemen hebben de broodbak kers alhier den prijs van 't z.g. landbrood met 2 cent per 12 ons verminderd en op 28 cent gebracht. In den tuin van J. van Vliet aan den Dorpsweg is een aardappelstronk gerooid met 44 aardappelen er aan. De vrachtrijder B. T. had het ongeluk met een wagen bespannen met 2 paarden in een sloot te geraken. Met veel moeite wist men de dieren op het droge te brengen. De eerste patiënt v. d. B. is voor reke ning der vereeniging S. B. Z. naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd tot het on dergaan van een operatie. HERRINGEN. Aan den heer G. van Varik, architect te Middelharnis, is de uitvoering op gedragen van den bouw eener nieuwe kerk voor rekening der Geref. Gemeente alhier. De weegbrug der landbouwvereeniging is bij het gehouden onderzoek voor de a.s. bieten campagne goedgekeurd. De pluk der zwarte bessen is in de onder deze gemeente gelegen kweekerijen in vollen gang. Het beschot is ver beneden dat van vorig jaar. De herziene lijst van inkwartiering ligt voor belanghebbenden ter gemeente-secretarie ter inzage. STELLENDAM. De kiezerslijst 1928-1929 voor de Kamer van Koophandel ligt vanaf heden tot en met 14 Juli a.s. voor de kiezers ter secretarie ter inzage. De heer S. de Geus is heden voor zijn genoegen naar Noord-Amerika vertrokken, voor een verblijf van ten hoogste 6 maanden. Voor de zwarte bessen wordt in deze gemeente een prijs besteed een prijs van 35 cent per kilo. De heer Waling, beurtschipper alhier, heeft bij publicatie bekend gemaakt, dat hij de kinderen van de openbare school in de eerste week van de vacantie gratis naar Rot terdam wil vervoeren. Bij den landbouwer C. Nijland alhier ont stond Zondagmorgen in den mestput in de na bijheid van diens landbouwschuur, een begin van brand. Eenige buren merkten dat spoedig op en hebben dit met eenige emmers water weten te blusschen. Bij besluit van H.H. Ged. Staten dezer provincie zijn de volgende vrijstellingen wegens broederdienst verleend aan diensplichtigen der lichtingen 1929, t.w.: M. van Boshoven, A. van Es, A. Keijzer, J. Koese, H. Mastenbroek, J. Menheer, H. van Oostenbrugge, J. van Ostende, T. Sager, W. Troost; ^alen vöorloopig, en F. van Oostenbrugge voor goed. Met het stoomschip „Rotterdam" zal onze vroegere dorpsgenoot F. de Later, die sedert November vorig jaar weder hier te lande ver toeft, weer naar Noord-Amerika vertrekken. De vroege aardappelen worden thans ver kocht voor 40 cent de vijfkop. Een winkelhuis met erf aan de Voorstraat alhier is door ondershandschen verkoop over gegaan uit handen van A. Bruggeman te Som- melsdijk in die van de Wed. G. Jansen alhier. De jongejuffrouw K. Kievit alhier, die met een mand bessen op haar fiets reed, had het ongeluk te vallen en zich zoodanig te be- zeeren, dat ze per auto huiswaarts moest wor den gebracht. OUDDORP. In de maand Juni heeft zich hier metterwoon gevestigd: Johanna Akershoek uit Rotterdam. Vertrokken zijn: Sijtje West hoeve naar Ooltgensplaat; Jacomijntje van Kop pen naar 's-Gravenhage; J. Bakelaar naar Briel- le en Orendje van der Voorde naar Bolnes. Een jeugdige wielrijdster is aan een groot gevaar ontkomen. Haar rijwiel werd gegrepen door een passeerenden wagen. Zij kwam te vallen, maar gelukkig in een heg. Een wiel van den wagen vernielde een wiel van de fiets. Met het motorvaartuig, schipper Pikaart, zijn de deelnemers aan den landbouwcursus, leider de heer P. Spuijbroek, van plan in de volgende week een reis naar Zierikzee te ma ken, om aldaar de landbouwtentoonstelling te bezoeken. De leden van de zangvereeniging Gemengd koor, Ouddorp, willen met schipper Goumare daarhenen gaan. Het plukken der zwarte bessen is in vol len gang. De prijs is 35 cent per kilo. Ter voorkoming van vervo'gingakosten wordt gewezen op de verplichting, om in deze maand minstens de helrt van de grond» en peraoneele belasting te betalen. GODSDIENSTOEFENINGEN. OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 8 Juli 1928. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. 10 uur Ds. v. Ameide en 'sav. 6,30 uur leesdienst. Middelharnis, v.m. en 'sav. dhr. Dekker van Bleiswijk (Coll.) Den Bommel, v.m. Ds. v. d. Zee 'sav. leesd. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 'sav. 6 uur dhr. ae Heer v. Nieuw. Lekkerland. Nieuwe Tonge, v.m. leesdienst nam. 2 uur Ds. v. d. Zee. Herkingen, v.m. 9,30 en 'sav. 6 uur dhr. v. Yperen. Dirksland v.m. 10 en 's av. 6 uur Ds. v. d. Wal. Melissant, v.m. en n.m. dhr. de Groot van Zwartewaal (extra coll.) Goedereede, 'sav. Ds. v. Ameide v. S'dijk. Ouddorp, v.m. leesdienst, n.m. Ds. v. Ameide GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. en 'sav. Ds. Snoek van 's>Grevelduin Capelle. Den Bommel, v.m. en 'sav. Ds. Schaafsma, Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur leesd. Melissant, v.m, 9,30 en 's av. 6 uur dhr. Graaf* meijer Cand. te Urk. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Middelharnis, v.m. 10 en 's av. 6,30 uur leesd. Dirksland, v.m. 10 en 's avonds 6,30 uur Ds. de Blois. Herkingen, v.m. 9, nam. 2 en 'sav. 6 uur leesdienst. Ouddorp, v.m. en nam. leesdienst. Woensdagavond 6 uur (o.t.) Ds. v. Dijke van Nieuw Beijerland. OUD GEREF. GEMEENTE. Herkingen, v.m. 9 en n.m. 2 uur leesdienst. NIEUWE TONGE. De verkoop van 13 zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk, alhier, heeft f 368,— opgebracht. MELISSANT. Daar Zondagmorgen in de Ned. Herv. Kerk godsdienstoefening zal wor* den gehouden, zal in verband daarmede des namiddags 2 uur Zondagsschool worden ge* houden. OUDDORP. De beroepen predikant bij de Herv. Kerk, Ds. J. v. Amstel van Putten, trad Woensdagavond voor de gemeente op en be* paalde op indrukwekkende wijze de aandachtig luisterende schare, naar aanleiding van 1 Cor. 1 30, bij Christus Jezus die ons geworden is1. wijsheid van God, 2. rechtvaardigheid, 3. heiligmaking en 4. verlossing. HUISBEZOEK. In het „Kerkblad van de Geref. Kerken van s-Gravenhage" schrijft J. H. „Bij het ambtelijk huisbezoek aan het gezin, mag ook wel geïnformeerd worden naar het lezen der Schrift in het gezin. Of dit slordig geschiedt, of geregeld en met ernst. Opgewekt dient te worden tot Schrift onderzoek en dan zoo, dat er draad en gang in zit. Er is veel voor te zeggen, dat ieder lid van het gezin, wanneer er uit den Bijbel ge lezen wordt, het gedeelte, dat gelezen wordt, in een bijbel, die hij of zij voor zich heeft, kan volgen. Dit houdt met name ook veel beter de aandacht der kinderen bij het lezen. Als de ouderlingen bij het huisbezoek eens over deze dingen spreken, doen ze geen onnut Donderdagmiddag ongeveer half een arriveerde Zijne Excellentie Jhr. Mr. v. Karnebeek met de tramboot der R.T.M. aan het Havenhoofd. Zijne Exc. was vergezeld van Mr. Thomassen a Thuesink van der Hoop, chef van het kabinet van den Commis saris der Koningin. Zijne Exc. werd op zijn tocht door het eiland begeleid door den heer Van Nieuwenhuijzen, commandant van het vrijwillige motorcorps op Goeree en Overflakkee, te Nieuwe Tonge. De burgemeester van Middelharnis en Sommelsdijk, de Edelachtb. Heer Den Hollander, wachtte Zijne Exc. aan het havenhoofd op en het gezelschap reed hierop naar de woning van den burgemeester, alwaar Zijne Exc. zal verblijven en waar de lunch gebruikt werd. Om twee uur bracht Zijne Exc. een bezoek aan het artistieke gemeentehuis van Middelharnis. Hier werd kennis gemaakt met de Wethouders der ge meente, den gemeente-secretaris en den gemeente-ontvanger. De ingezetene dezer gemeente, de heer J. J. Slis, werd door Zijne Exc. hier in audiëntie ontvangen. De heer Slis is ridder in de orde der Nederl. Leeuw en oud-bestuurslid en oud- plaatsvervangend voorzitter van het college van de zeevisscherij. Enkele bijzonderheden in het Raad huis werden bezichtigd, zooals de Bur gemeesters-kamer met haar oud-Hol- landsch interieur, de schilderijen in de raadszaal, w.o. een groote reproductie van het beroemde schilderstuk „Het Laantje van Middelharnis". Hierop werd de Ned. Herv. Kerk achter het raadhuis bezocht. Ook bracht Z. Exc. een bezoek aan den gemeentetuin, waar Z. Exc. enkele zwakken en herstellen den ontmoette, met wie Z. Exc. eenige oogenblikken zich onderhield. Dan werd een bezoek gebracht aan Sommelsdijk, waar eveneens ten ge- meentehuize werd kennis gemaakt met de beide wethouder en den gemeente secretaris; Hier werd in audiëntie ontvangen Mr. van Wely, Kantonrechter te Som melsdijk en Mr. Feijkes, Griffier bij het Kantongerecht. Op de raadszaal werd Z. Exc. ter bezichtiging aangeboden de beroemde ketting, een historisch stuk, dat behoor de bij de sociëteit „Den Doele", en vroeger gebruikt werd bij de schutters feesten. Degene, die bij die schutters feesten voor een jaar schutterskoning was geworden, werd voor dat jaar in het bezit van deze sierlijk bewerkte ketting gesteld. Deze ketting is een tijdlang in het Rijksmuseum geweest, maar werd door toedoen van den heer Den Hollander, burgemeester dezer ge meente, weer teruggebracht naar deze gemeente. Hierna werd een bezoek gebracht aan de Ned. Herv. Kerk en den graf kelder van de familie Van Aersen. Ook werd Z. Exc. in de Kerkstraat de Oud-Hollandsche trapgeveltjes ge toond, welke hier nog in ongeschonden toestand bestaan. Dan yerd nog even een kijkje geno- men in het gebouw van de sociëteit Den Doele in d enDubbelen Ring, waar op Zijne Excellentie deze gemeente ver liet en naar Stellendam toog. De burgemeester van Sommelsdijk vergezelde Z. Exc. tot Sommelsdijks- Kralingen, waar Z. Exc. de auto eenige oogenblikken verliet, om ook kennis te nemen van dit grondgebied van Sommelsdijk. Om ongeveer 7 uur kwam Zijne Exc. uit Westel. Flakkee terug en werd hem door het gemeentebestuur van Middel harnis een diner aangeboden, waaraan deelnamen, behalve Z. Exc. en de chef van het kabinet, de burgemeester, de wethouders en de gemeente-secretaris. Te ongeveer half tien begaf dit ge zelschap zich naar de woning van den burgemeester. Het muziekgezelschap „Sempre Crescendo" was op de goede werk. Het is hun roeping, om dat te doen en een goed gezin zal er prijs op stellen. Zoo gaat het ook met de lectuur in het gezin. Wat lezen de ouders, wat lezen de kinderen Welk dagblad komt er in huis Verkeerde lectuur werkt zoo schadelijk, vooral ook op het jeugdige gemoed. En dan die z.g. „neutrale" dagbladen met hun zoutelooze en vergiftigende feuilletons en hun vieze advertenties. Dat vuil moet uit onze gezinnen blijven. Ontrouw zou wel die ouderling zijn, welke daar niet tegen vocht met alle macht. Want zoo wordt krachteloos gemaakt al den arbeid der kerk voor de gezinnen in prediking, ca techisatie, huisbezoek, enz. De menschen halen het geestelijk vergift in huis en betalen er nog voor ook. En ze leggen het op de tafel in htm huiskamer. Hier hebben de ouderlingen bij hun huis bezoek vooral in dezen tijd een taak. Ze zijn geen colporteurs of agenten van een krant, maar wel hebben ze het in Jezus' Naam met ernst te zeggen, dat uit onze gezinnen ge- gedachte gekomen voor de woning van den burgemeester een serenade te bren gen. Dit veroorzaakte op het late avond uur aan de kaai nog een toeloop van veel volk. Het zag er zwart van de menschen. Het had den schijn alsof het geheele dorp was uitgéloopen. Het pu bliek gedroeg zich echter onberispe lijk. Het was tijdens de muziek bladstil en er heerschte goede orde. Z. Exc. verscheen op de stoep van de woning van den burgemeester en sprak het muziekgezelschap na de ge brachte serenade toe en zeide hierbij deze attentie bijzonder op prijs te stel len. Z. Exc. had reeds eerder vernomen, dat „Sempre Crescendo" een goeden naam in de muziekwereld heeft. Maar al had Z. Exc. dat niet vernomen, dan zou hij dat nu toch geweten hebben, want de vele medailles aan het vaandel zeggen genoeg. Z. Exc. wenschte, dat deze muziekvereeniging nog meer lau weren zal oogsten en het vaandel nog eens te klein zal blijken, om de vele medailles een plaats te geven. Hierop onderhield Z. Exc. zich met de heeren Bergman en Blok, resp. directeur en voorzitter der muziekvereen. waarna de burgemeester zeide het zeer op prijs te stellen, dat Sempre Crescendo na een vermoeiend concert in het dorp toch nog een keurige serenade bracht aan Z, Exc. Spr. sprak de beste wenschen uit voor de vereeniging in de toekomst en hoopte, dat de bewoners dezer ge meenten nog vele malen van haar schoone muziek zullen kunnen genieten Hierna werd het muziekgezelschap in Hotel Meijer onthaald. Z. Exc. heeft uit erkentelijkheid voor deze attentie van Sempre Crescendo de vereeniging verrast met de schen king van een muziekinstrument, dat met bijzonderen dank werd aanvaard. Hedenmorgen om 8 uur vertrok Z. Exc. naar Dirksland en werd tot de grens der gemeente vergezeld door den burgemeester van Sommelsdijk en Mid delharnis. Te Dirksland heeft Z. Exc. eenige oogenblikken ten gemeentehuize ver toeft en informeerde met belangstelling naar de schenking van Mej. van Weel aan deze gemeente. B;oen W. gaven alle gewenschte inlichtingen en zetten uiteen in welken vorm zij zich voor stelden aan den wensch van de mild dadige erflaatster te voldoen. Hierop werd een wandeling gemaakt door den Ring en stelde Z. Exc. enkele vragen omtrent het kerkgebouw. Hierop reed Z. Exc. naar Melissant en Herkingen, Oude Tonge en Oolt gensplaat. In deze laatste gemeente ontving Z. Exc. zes personen in audiëntie en maakte hierna met den burgemeester, wethouders en secretaris een wandeling door de gemeente, wa arna in het ge meentehuis de lunch gebruikt werd. Daarop werd nog een bezoek gebracht aan het aanlegsteiger, waar Z. Exc. met de veerverbinding Flakkee-Noord- Brabant op de hoogte werd gesteld. Dan vertrok Z. Exc. naar den Bom mel en Stad aan 't Haringvliet, om ver volgens met de tramboot van 3 uur 50 het eiland te verlaten. De burgemester van Middelharnis begeleidde Z. Exc. tot aan de boot. Z. Exc. heeft aan den burgemeester dezer gemeente in een persoonlijk on derhoud te kennen gegeven, een bij zonder gunstigen indruk van het schoo ne en vruchtbare eiland Goedereede en Overflakkee gekregen te hebben. Het is een eiland van beteekenis, van cultureele ontwikkeling en intensieve bearbeiding. Z. Exc. had er prijs op gesteld dit eiland het eerst in aanmer king te laten komen voor zijn officieel ambtelijk bezoek en sprak het voor nemen uit om de volle medewerking te geven aan de oplossing van aanhangige kwesties, als er zijn de waterleiding, de electrificatie, veerverbinding Oolt gensplaatNoord-Brabant enz. weerd moet worden alles wat niet tot Hem leidt en wat niet van Hem spreekt. Wat niet opkomt voor Zijn eer en Zijn recht. Een ouderling kent geen „neutrale" men schen en vooral ook geen „neutrale" lectuur. Wat niet vóór Christus is, dat is tegen Hem Er zijn meer dingen, welke in onzen tijd met nadruk de aandacht vragen ook bij het huisbezoek. Waar gaan de kinderen ter school Op de openbare school is geen plaats voor ons gedoopte zaad. Dat stemt men over het algemeen wel toe, maar denkt men er ook wel aan, dat wij in deze stad zoo bevoorrecht zijn door het hebben van onze -eigen Gereformeerde scholen En dat onze Gereformeerde kinderen op die Gereformeerde scholen hooren en niet op andere, waar ze toch zulke mooie versies leeren Kerk, gezin en school, ze hooren bij elkander. Onze ouderlingen hebben een kostelijke taak door in het gezin op die eenheid te wijzen en er op aan te dringen, dat men die eenheid ook zoekt.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 4