4 si li II' „GEWiüS" WWMlSfN Geneest huid aandoeningen weekoverzicht. 111 GELAATSKLEUR if pilil! Binnenland. GemengdNieuw», CARTER'S EEIPILLS Verkoopingen» Marktberichten. I k|w,' Land- en Tuinbouw. SPOEDIG GEZOND |J|S 5 J! ijj {■H ir ï-IBfli?' 11 III}. lif PMnli&l i j j'f- ]1| lift nog niet harder sla. Zoo wij niet buigen en aflaten van onze zonden, zoo zal 't ons vreeselijk zijn in Zijn handen te vallen. O, laat ons in oprechtheid en met vurige smeekingen Zijn aangezicht zoeken en bidden wij Hem, dat Hij onze harten neige tot de vreeze Zijns naams. Ons tekstwoord heeft ook iets te zeg gen tot Gods kinderen. Ook zij hebben daar iets uit te leeren. Er kunnen ook bij hen zonden en schadelijke wegen zijn, waarom de Heere Zijn aangezicht van hen verbergt. Een christen kan zijn weg moeilijk maken, als hij God uit het oog verliest of uit Zijn weg gaat. Groot is het ge vaar, dat hij zijn eigen weg gaat, eigen wil volgt en zich door de wereld laat afleiden op schadelijke wegen. En dan komt God hem tegen en doet hem Zijn gramschap gewaar worden, zooals ons de geschiedenis van Jacob en van Da vid doet zien. Dan vindt hij geen ver hooring op zijn smeeken, omdat het niet opkomt uit een oprecht en ver brijzeld gemoed; dan houdt de Heere Zijn licht en troost in, zoodat het don ker is op zijn levenspad en zijn hart onrustig is, verstoken van den vrede Gods. Bidden geeft geen verlichting. Het hart stemt niet in met hetgeen de lippen uiten. Men gevoelt, dat het ge bed niet opklimt. Mogelijk is er iemand, die klaagt: tevergeefs bid ik om licht, mijn roepen om uitkomst is ijdel, zou God in den hemel mijn nood wel ken nen zou er bij Hem wel verhooring zijn is soms Zijn hand verkort en Zijn oor zwaar geworden Weet dan wel, de oorzaak, dat ge geen gehoor vindt, ligt niet bij God. Als Hij zwijgt, is er reden u zelve af te vragen: zijn er bij mij ook zonden, waarom de Heere Zijn oor voor mij toesluit Zoo worden wij dan met nadruk ver maand tot ons zeiven in te keeren en onze harten en wegen te onderzoeken. Waarom toch houdt zich de Heere ver re van ons waarom blijft 't donker, waarom is er zoo weinig vordering in de genade Zijn wij ook afgedwaald Leven wij misschien met ons hart verre van God Zijn er wellicht schadelijke dingen in ons huis, waardoor wij Zijn misnoegen opwekken De Heere heeft Zijn volk, dat klaagt over verlatenheid, iets te zeggen. Hij roept hen tot dagelijksche bekeering, tot afstaan van zonden, die scheiding maken, tot gedurig gebed, dat zij ont dekt mogen worden ook aan hun ver borgen afdwalingen. Wanneer de weg tusschen God en ons vlak is, dan kan en wil Hij tot ons inkeeren met Zijn Geest. Zien wij dan toe, dat wij Hem niet tegenstaan en verre van ons hou den, maar steeds in een weg zijn, waar in wij Hem kunnen ontmoeten. Dan zullen wij zeker niet klagen, dat Hij ons niet verhoort, en er bij Hem geen verlossing is. Wel vertoeft Hij soms, om ons geloof te beproeven en ons gebed dringender te doen worden. Maar Hij zal ons Zijn hulp niet ont houden, ons doen wandelen in Zijn licht en Zijn gemeenschap doen sma ken. Hij doet Zijn aangezicht lichten over allen, die Hem vreezen, zoodat zij getuigen mogen: „Maar zeker, God heeft gehoord, Hij heeft gemerkt op de stem mijns gebeds. Geloofd zij God, die mijn gebed niet heeft afgewend, noch Zijn goedertierenheid van mij". WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. Nadruk verboden. (Ie helft Juli). Op den voorzomer valt niet te roemen. Wei nig warmte en meestal een grauwe lucht; het oude liedje werd weer bewaarheid „De lucht is zoo grauw, Dra onweert het gauw, Mijn koren, mijn koren gaat plat, o wee 1" Heel wat koren is plat geslagen, van het zaad komt dan weinig terecht. Hooigras is er in vele streken ook weinig gekomen. De nazomer heeft dus heel wat goed te maken. Laten wij waakzaam zijn om schade zooveel mogelijk te voorkomen. B.v. door de aardappelziekte. Het voorkomen van een aantasting door bespuiting is zeer gewenscht. De bereiding van Bordeaux- sche pap geschiedt door samenvoeging van kopervitriool en versch gebluschte kalk, beide in water opgelost, in zoodanige verhou ding, dat op 100 L. vloeistof aanwezig zijn anderhalf a twee K.G. kopervitriool en 1 a 1- eenderde K.G. kalk (deze laatste als onge- bluschte kalk berekend). Bourgondische pap wordt bereid uit 2 K.G. kopervitriool en 1 K.G. watervrije soda (sodex op 100 L. water. Wij willen er nogmaals op wijzen, dat een 2- of 3-malige besproeiing, met tusschenruimte van enkele weken, ver de voorkeur verdient boven éénmalige besproeiing, daar deze meermalige bespuiting eerst voldoende zekerheid geeft, dat ook de knollen vrij van ziekte zullen zijn. Wie nadere inlichtingen omtrent de toepassing ver langt, wende zich tot den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen, of tot een der in verschillende plaatsen gevestigde ambtenaren van dien dienst. Uitvoerige 'recepten en bro chures zijn te Wageningen verkrijgbaar. Van het aardappelgewas gaan we naar den groententuin. Bij nat weer is het een heele toer om dien goed schoon te houden en geregeld van onkruid te zuiveren. Telkens moe ten de wortelen en slabedden enz. gewied worden. Bij droog wéér schoffelt men de paden, tusschen de erwten- en boonenrijen, en de groen ten, waar men met de schoffel tusschen kan komen. Late soorten erwten en capucijners moe ten ook schoon gehouden en aangebonden wor- P-' 25 cm. den, het geen ook met de laatst gelegde stok- snij- en slaboonen moet geschieden. In dezen tijd kan de rups een gevaarlijke vijand zijn van de kool. Begint ze zich hier en daar te vertoonen, dan moet men er onmiddellijk bij zijn: dagelijKs ga men de kool na om de rupsen, die men aantreft, te dooden. Men kan thans nog eens a n d ij v i e zaaien. Is de grond droog, dan moet men deze eerst goed vochtig maken. Na gezaaid te hebben, kan men na tuurlijk alleen bij erge droogte een mat over het bed leggen, want het zaad zou niet opkomen, als het niet in vochtige aarde lag. Het soort, dat men nu zaait, moet winter- a n d ij v i e zijn. Deze is harder dan de zomer-, volhartsoort, aan deze kan men 't spoedig zien, wanneer het in 't najaar maar even vriest; de winter- andijvie daarentegen is tegen de eerste nacht vorsten wel bestand. De planten der late an dijvie behoeven niet alle uitgeplant te worden: men kan een gezaaid bed tot op ongeveer een voet van elkaar uitdunnen; die blijven staan zullen dan goed doorgroeien, en de rest kan men verplaatsen. Van de zomerandijvie krijgen sommigen niet veel goeds, omdat zij ze hebben verplant. Zomerandijvie late men liefst op het zaaibed staan, omdat zij anders licht gaan schieten. Daarmee houde men dus bij het zaaien reeds rekening, door het zaai bed flink groot te nemen en het zaad dun uit te strooien, zoodat de planten later op een behoorlijken afstand van elkaar komen te staan. Er komt hier en daar al een bed vrij van gewassen, die afgeloopen zijn. Daarop kan men plantenkoolsoorten, selder ij, prei, la t e a n d ij v i e. Koolsoorten moet men plan ten met den kop naar het Noorden, de zon trekt ze dan recht. Men moet liefst 's avonds verplanten en den grond vooraf flink vochtig maken. R a d ij s kan men ook nog zaaien en als nateelt: worteltjes en kropsla, terwijl nog wel eens gelegd worden in deze maand vroege doperwten en peulen. Voor stokboonen is het te laat, maar vroege stamprinsessen kun nen nog een" goede opbrengst geven. Natuurlijk bestaat er veel kans voor mislukking. Uien en sjalotten worden nu opgenomen. Au gurken om in te leggen, worden regelmatig geplukt. De uitloopers van de aardbeien worden afgesneden, en nieuwe bedden kunnen al wor den aangelegd. In den bloementuin worden de anjelieren afgelegd. Uitgebloeide vaste planten kunnen gescheurd worden. Twee jarige en overblijvende planten worden nog ge zaaid. Reseda, Èschscholzia, Convolvulus tri- coler, geven nu, nu gezaaid, in October nog bloemen. Geraniums (Pelarzoniums) en Fuch sia's worden nu door stek vermenigvuldigd. In 't laatst der maand kan men beginnen met het oculeeren van rozen; ook worden ze gestekt. Men kan nu volop in de snijbloemen wezen. In 't laatst der maand worden al enkele voor jaarsbolletjes, als sneeuwklokjes en scilla's, ge plant. De eerste Dahliabloemen zijn er al. Huisvrouwen, doodt thans de vliegen! Wacht niet tot er vele zijn. Ze zijn onze bittere vijanden. Vliegen verspreiden gif, vuil en be derf. Zij vinden- bij voorkeur hun voedsel op stoffen, die in ontbinding verkeeren; straatvuil, uitwerpselen, rottende bestanddeelen, cadavers. En daardoor besmet, komen ze in onze huizen en zetten zich op onze levensmiddelen. Spaart geen vlieg Het zakenverkeer op de Amsterdamsche fond- senmarkt liet deze week veel te wenschen over en daarbij was de algemeene stemming mees tentijds gedeprimeerd. Een gunstige stemming gaven echter de Olie- aandeelen te zien, en in 't bijzonder legden aandeelen Koninklijke Olie een vaste stemming aan den dag, en kwamen op een koers van 419 De bekendmaking, dat in Januari 1929 een uitbreiding van kapitaal zou plaats hebben met recht van voorkeur voor oude aandeel houders is daar niet vreemd aan. Houders van 5 aandeelen zouden recht hebben op inschrij ving van een nieuw aandeel a 100 De tegenwoordige bezitters hebben dus wederom eens een mooie claim in het voortuitzicht. Het jaar 1927 was voor de verschillende maatschap pijen niet bepaald gunstig, doch desniettemin kon de Koninklijke op uitstekende resultaten wijzen. Dit moet voor een groot deel te danken zijn aan de veelzijdigheid van het bedrijf, daar de Koninklijke door middel van haar dochter-maat schappijen zich niet alleen bezig houdt met het produceeren van ruwe olie, doch tevens met het verwerken, het vervoeren en het detail ver- koopen daarvan. Daar zij bovendien in alle deelen der werld vertakkingen heeft, is zij in de gelegenheid van iedere gunstige plaatselijke omstandigheid partij te trekken. Nog steeds is dit aandeel een der goedkoop ste beleggingen van de internationale standaard papieren, en zelfs de Heer Löwenstein schijnt het bedrag van het in omloop zijnde kapitaal (uitstaande gewone aandeelen 442.103.000) voor zijn doen wat te machtig te vinden, waar door men op dit fonds zelfs nu nog ruim 6 rendement maakt. Wanneer wij nu de huidige koers der Ko ninklijke vergelijken met andere fondsen, dan komen wij tot de conclusie, dat de koers niet te hoog is te noemen. Voor suikeraandeelen heerscht een zwakke stemming. Wel verkeeren de Java-suikeronder- nemingen meerendeels in een zeer gunstige po sitie, doch op het oogenblik zijn de suikerprijzen zeer laag, en voor het loopende jaar openen zich, wat de te behalen prijzen betreft, geen mooie vooruitzichten. Indien de suikerprijzen niet spoedig stijgen, dan zullen de winsten in 1928 door de suikerondernemingen te behalen, verre ten achter blijven bij die welke in het achter ons liggende jaar werden verkregen. Er worden momenteel pogingen in het werk ge steld om in het najaar, vermoedelijk in Sep tember, een internationaal suikercongres bijeen te roepen. In Tsjecho-Slowakije zou men al gemeen sympathiek tegenover deze plannen staan en men gelooft in de mogelijkheid van een suikervrede onder auspiciën van den Vol kenbond. Met den handel in rubberaandeelen is het treurig gesteld. De rubbervoorraden te Londen blijven afnemen, doch de rubberprijzen geven weinig verandering te zien. Er heerscht over het verloop van den rubberprijs in de naaste toekomst in deskundige kringen verschil van meening. De eene partij is van meening, dat door de opheffing der restrictie de markt de eerste jaren zulk een aanbod te verwerken krijgt, dat van stijging der prijzen geen sprake kan zijn, tenzij consumenten tot een overeen komst met de producenten komen. Van den anderen kant merkt men op, dat de prijsver betering sdechts een kwestie van maanden is. De productie is aanzienlijk minder (April 1927 geëxporteerd 7285 ton, tegen April 1928 4112 ton). Geregeneerde rubber wordt bijna niet meer gevraagd. Voor Industrie-papieren was weinig animo. Kunstzijde-aandeelen in reactie. Van controle- aankoopen is niet veel meer te bemerken, en van tijd tot tijd gaan er geruchten, dat het Loewenstein-concern, hetwelk sterk geïnteres seerd is bij kunstzijde-aandeelen, zich in finan- tieele moeilijkheden bevindt. Wellicht zijn deze geruchten ongegrond, maar de belangstelling voor deze aandeelen werd er niet grooter op. De Fransche franc is officieel gestabiliseerd. Het officieel vastleggen van den wisselkoers heeft wellicht het gevolg, dat gelden, welke hier te lande waren uitgezet, thans opgenomen zullen worden. Amerikaansche waarden werden op beschei den schaal verhandeld, doch in Milwaukee's ging nog al veel om. WONINGBOUW TE SPIJKENISSE. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Braat, luidende Is het den minister bekend, dat de burgemees ter van Spijkenisse den particulieren woning bouw aldaar zonder eenige geldige motieven tegenhoudt, door'reeds een ruim twee maanden geleden aangevraagde vergunning tot het bou wen van een eigen woonhuis, zonder finan- tieele Staatshulp, niet af te geven, terwijl als reden word opgegeven, dat bij een daar aan te leggen nieuwen provincialen weg die woning in den weg zou staan, ofschoon ruim 20 meter breedte overblijft, en de weg, als hierbedoeld, op het provinciale Wegenplan voorkomt met een kruinbreedte van 15 meter, terwijl echter deze denkbeeldige weg noch getraceerd, noch door de localiteit voor het verplichte jaarlijksche onderhoud gegarandeerd is, zoodat hij mogelijk daar nooit komt Zijn de ministers bereid te bevorderen, dat de particuliere woningbouw te Spijkenisse buiten de politiek gehouden wordt en niet onnoodig door den burgemester wordt bemoeilijkt? hebben de ministers va nbinnenlandsche zaken en landbouw, en van arbeid, handel en nijver heid geantwoord De vertraging in het nemen van een be schikking op de aanvraag van de bedoelde bouwvergunning is niet te wijten aan den bur gemeester van Spijkenisse. In verband met het voorloopige plan van een nieuwen provincialen weg werd op 12 April j.l. door het college van burgemeester en wethouders het oordeel ge vraagd van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. Op 19 Juni berichtte dit college, na verkregen voorlichting van den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat, dat, indien overigens de bouwaanvraag aan de eischen van de bouwverordening voldeed, de vergunning terstond behoorde te worden verleend; Gede puteerde Staten gaven echter in overweging, den aanvrager den raad te geven, zoover mo gelijk terug te gaan met zijn bouwwerk, in ver band met de omstandigheid, dat de juiste rich ting van den aan te leggen provincialen weg nog niet kon worden bepaald. Op dien zelfden dag werd de vergunning door het gemeentebe stuur verleend. Aan Gedeputeerde Staten is niet gebleken, dat de particuliere woningbouw te Spijkenisse door politieke overwegingen wordt beheerscht of door den burgemeester onnoodig wordt be moeilijkt. Zooals uit het bovenstaande blijkt, is zeker in het onderhavige geval noch van het een, noch van het ander sprake. WERVELSTORM TE BERLIJN. Een wervelstorm heeft Woensdagmiddag tus schen twee en half drie te Berlijn in de weste lijke voorsteden veel schade berokkend. De stations Tiergarten en Potsdam werden be schadigd. Van enkele huizen werden de daken afgerukt, een leidekker viel van een dak en werd levensgevaarlijk gewond. Op het vlieg veld Tempelhof werd een groote hal geheel verwoest, verschillende vliegtuigen, die zich in de hal bevonden, werden min of meer ernstig beschadigd. De brandweer werd niet minder dan tweehonderd maal gealarmeerd. Te Nowva West bij Potsdam werd een groot aantal kermis tenten en een draaimolen door den storm ver woest. STORM IN DEN HARZ. Dinsdagnacht hebben zware onweders, welke gepaard gingen met hevige regenbuien, boven den Harz gewoed. Woensdagochtend woedde boven het gedeelte van de Broeken tot voorbij Blankenburg een hevige storm, die groote scha de aangericht heeft. Bij Dreiannenhohne is een bosch letterlijk tegen den grond gewaaid. De wegen zijn bedekt met omgevallen boomen. Ook de boomgaarden hebben veel schade geleden. Van vele huizen werden de daken geheel of gedeeltelijk afgerukt, vooral in het plaatsje Bit- terfeld. Een sterkstroomgeleiding werd vernield. Het telefoonverkeer is gedeeltelijk verbroken. ONTZETTEND ONGELUK TE WEERT. DRIE DOODEN. DE BLIKSEM DOET EEN GRAANSILO INSTORTEN. Onder puin en graan bedolven. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te Weert de bliksem ingeslagen in de graansilo van de meelfabriek van Gebr. v. d. Venne. De schuur van de silo, waarin 200.000 kg. graan is opgeslagen, stortte in en viel op het kantoor en het woonhuis van den bedrijfsleider der fabriek J. De heer J., diens vrouw en het kind, een dochtertje van 5 maanden, werden onder het puin en het graan bedolven en, vonden den verstikkingsdood. Het lijkje van het kind wes vreeselijk ver minkt, terwijl de lijken van J. en diens vrouw nagenoeg niet gekwetst waren. De politie stelt een nader onderzoek in. Nader wordt uit Weert gemeld In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft boven deze gemeente een hevig onweer gewoed, dat geleid heeft tot een ramp, welke in de geheele gemeente ontroering heeft ge wekt. Tusschen twee uur en half drie hoorden de werklieden in de fabriek van de N. V. Meelfabriek v.h. Gebr. v. d. Venne plotseling een geweldigen slag. Een der knechts holde naar buiten en ontdekte, dat de zijmuur van de graansilo door den bliksem was getroffen en was ingestort. De graansilo is naast de fabriek boven de kantoren en het woonhuis van den bedrijfsleider gebouwd. De zijmuur, die een hoogte had van ongeveer 16 M., kwam boven op het woonhuis en de kantoren terecht. Woonhuis en kantoren werden totaal verwoest. Door het wegvallen van den zijmuur stortte eveneens de groote graanvoorraad ongeveer 200.000 K.G. naar beneden en kwam ook op het woonhuis en de kantoren terecht. Hier door zijn twee van de drie slachtoffers om het leven gekomen. In de fabriek werden onmiddellijk de werk zaamheden gestaakt en er werd onmiddellijk met het opruimingswerk begonnen om te trachten de bewoners te redden. Groote hoeveelheden graan moesten worden weggewerkt. Tegen vier uur slaagde men er in den bedrijfsleider, den 34-jarigen Heinz Jellmayer en zijn 28-jarige echtgenoote te vinden en onder de puinhoopen vandaan te halen. Beiden waren, doordat de enorme hoeveelheden graan den luchttoevoer hadden afgesloten, den verstikkingsdood ge storven. De opruiminswerkzaamheden werden voort gezet om het kind, een meisje van vijf maan den, te vinden. Dit gelukte Woensdagmorgen te half negen. Het bleek, dat de baby was doodgedrukt. Woensdag is het bedrijf der fabriek als tee- ken van rouw voor de slachtoffers stop gezet. Daar er geen storing is, zou de fabriek Don derdagochtend weer worden aangezet. Ver scheidene autoriteiten, o.w. de burgemeester, de heer W. Kolkman, waren Woensdagmorgen op het terrein van de ramp. De schade, welke op ongeveer 50.000 geraamd wordt, wordt door verzekering gedekt. VECHTPARTIJ. Dinsdagavond laat ontmoette een taxi-chauf feur, die met zijn vrouw en zijn schoonzuster in de Middellandstraat te Rotterdam wandelde, een gezelschap studenten, die grapjes tegen de vrouwen maakten. Dit was niet naar den zin van den chauffeur. Er ontstond ruzie, waarbij de chauffeur werd mishandeld en ten slotte dwars door een winkelruit werd geduwd, waar door hij eenige verwondingen opliep. De po litie heeft twee studenten, de gebroeders v. d. V., van den 's-Gravendijkwal, aangehouden. Een nader onderzoek wordt ingesteld. HET BANDIETISME IN CHINA. Afschuwelijke wreedheden. De Times heeft een telegram uit Sjanghai, waarin de mededeelingen worden weergegeven van den Nederlandschen predikant H. Costerus, van de China Inland Mission, welke Costerus zoo juist te Sjanghai is aangekomen. Hij deed een schokkend relaas over de plundering en ver nieling in de stad Lioeantsjou, provincie An-wei, welke op 9 Juni heeft plaats gevonden en werd bedreven door muitende troepen van het twaalfde nationalistische legerkorps. Costerus ontsnapte net een uur voor de aankomst van de plunderaars; hij zelf was de laatste buiten lander die de stad verliet. Op 17 Juni in Lioean tsjou terugkeerende, bevond hij dat groote ge deelten van de stad nog slechts geblakerde Carter's Kleine Lever Pillen, zuiver plantaardig, laxeeren zonder onaangename na werking. Verwijderen de giftige stoffen uit het lichaam, die vaak puistjes veroorzaken. Zij zijn volgens doktersrecept samengesteld en kunnen door oud en jong worden gebruikt. Bij Apoth. en Drog., in roode kokertjes van 75 ct. en f 2.25. Import Fa. B. MEINDERSMA. Ben Haag. 2 puinhoopen waren. Honderden ingezetenen wa ren gevankelijk weggevoerd om losgeld voor hen te bedingen. Vele anderen waren wreed gemarteld om hun geld af te persen. Rijk noch arm was gespaard. Velen waren aan hun dui men opgehangen. Anderen waren boven vuren geplaatst. Overal lagen lijken, waaronder vele op schandelijke wijze waren verminkt. Het schijnt, dat de bandieten, de provincie An-wei afstroopend, overal op hun spoor geplunderde en platgebrande steden achter zich latende. Costerus drijft den spot met het gepraat der bewering van Nanking, dat de legers in Midden- China zullen worden afgedankt. Immers in An-wei in Zuidelijk-Honan zijn die legers die voor een groot deel uit communisten be- staan volkomen hun eigen baas. TOCH ZELFMOORD. Eenigen tijd geleden zijn de fruithandelaar Joh. Gleissner te Berlijn en de weduwe van zijn vroegeren collega Perenetta gevangen ge nomen op verdenking Pernetta te hebben ver moord. Er waren tal van aanwijzingen van hun schuld; o.a. was gebleken, dat er een intieme verstandhouding tusschen hen bestond en dat de brief, dien Pernetta kort voor zijn dood zou hebben geschreven en waarin hij erkende zelfmoord te hebben gepleegd, ge scheurd was uit een door Pernetta vervaar digd filmdrama, waarvan het manuscript ten huize van Gleissner was gevonden. Bovendien behoorde de revolver die bij Pernetta's lijk lag, aan Gleissner. De gevolgtrekking lag voor de hand, dat de bewuste brief door Gleissner uit het manus cript was gescheurd, om een onwraakbaar stuk van overtuiging te kunnen produceeren. Ondanks deze aanwijzingen zijn Gleissner en weduwe Pernetta Zaterdag uit de voorloopige hechtenis ontslagen, omdat bij de lijkschouwing de deskundigen tot de slotsom zijn gekomen, dat Pernetta waarschijnlijk zelfmoord heeft gepleegd. Bovendien heeft Gleissner een alibi aannemelijk kunnen maken, EEN MISDADIGER EN WELDOENER Een bij de politie bekende misdadiger, 0,1 in de arme wijken van Brooklyn als weldoe^ geliefd was, werd bij een pleziertochtje in auto door een anderen auto ingehaald. De 1; zittenden daarvan schoten zoolang op hem, t„ hij onherkenbaar verminkt was. Men kon slechts indentificeeren door een kostbare rij, I met diamant, die hij aan een vinger had. As I bijzonderheid van dezen eigenaardigen I wordt gemeld, dat hij een tuchthuisstraf va; I 15 jaar nooit heeft uitgezeten. Voor den bos-1 van een kerk had hij 5000 dollar gegeven. OMGEKOMEN IN DE CANADEESCHE STROOMVERSNELLINGEN. Een telegram uit Quebec meldt, dat vijf jon. ge mannen, in dienst van een maatschappij voc-1 houtconstructies, ten Noorden van den St. Las. rens zijn verdronken, toen zij door' stroomver, snellingen heen trachtten te varen. Hun kant sloeg om. EEN DUBBELE MOORD VOOR ZEVE! FRANCS. Te Amiens heeft een 19-jarige jongen, Serj Gambier genaamd, met een bijl en een scheet mes twee oude vrouwtjes afgemaakt, de gt. zusters Celine en Maria Villerel, 72 en 64 jaa: oud, die een kruidenierswinkeltje met slijten hielden. Diefstal was de drijfveer van moordenaar, die zich inderdaad van zevet francs wist meester te maken. De jongen ij aangehouden. 200 TAXI'S VERBRAND. Te Aubervilliers zijn vier loodsen van eec taxi-onderneming afgebrand. Een 200-tal taxi's ging mee in vlammen op. Men schat de schade op ongeveer twee millioen francs. ACHT MAN ADMINISTRATIEF PERSONEEL VOOR TWEE ARBEIDERS. De Izwestia deelt mede, dat de inspectie in St. Petersburg, dus niet in een uithoek, eea ongeloofelijk geval van bureaucratie heeft ont dekt op een chemische fabriek. Op de gansche fabriek werkten slechts twee arbeiders, die ieder 125 roebel per maand verdienden. Voor de leiding der „fabriek" bestond het personeel echter uit een roode directeur, diens plaats vervanger, een technisch bedrijfsleider, een lei der der productie-afdeeling, een boekhouder, een kassier, terwijl voorts nog een nachtwaker en een schoonmaakster tot het personeel be hoorden. De technische leiders hadden een in komen van 250 roebel per maand, benevens tantièmes. Niettegenstaande de fabriek reeds jarenlang de gewone wekelijksche rapporten indient aan den oeconomischen raad en het volkscommis sariaat van arbeid omtrent het aantal in het bedrijf werkzame personen en hun functies, heb ben deze controleerende lichamen nooit eenige aanmerking gemaakt over het eenigszins og vangrijke percentage, dat het administratis, personeel uitmaakt. Aangiften voor de verkoopingen van veldi vruchten te Ouddorp en te Stellendam won den ingewacht vóór of op Zaterdag 7 Juli 1928 ten kantore van Notaris VAN DEN BERG te Goedereede. Op Maandagen 9 en 16 Juli 1928, des mid< dags ten half 2 uur (z.t.) te Goedereede, in Hotel »De Gouden Leeuw«, Veiling en Afslag van een huis met erf en grond te Goedereede, aan de Pieterstraat, kad. Sectie A nommer 224, groot 01 are, ten verzoeke van de Erven J. W. Nagtegaal, Dadelijk te aanvaarden. Notarissen VAN DER SLUYS en VAN DEN BERG. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Huis, Schuur, Tuin en Erf, aan den Duiven, waardschendijk te Nieuwe Tonge, op Dinsdag 10 Juli 1928 bij inzet en op Dinsdag 17 J» 'ft 1928 bij afslag, telkens des avonds 7 (oude tijd) in het Hotel Witte aldaar, ten ver. zoeke van den heer Jan den Hollander Hz., aldaar. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 11 Juli, 's namiddags 3 uur (zomertijd) te Stellendam aan den Achterweg, voor de woning van wijlen de Weduwe M. van Lenten-van Prooijen, van meubilaire goederen, om contant geld. Notaris VAN DEN BERG. Centrale Velling te Mlddelharnis. Zwarte besaenveillng van Dinsdag 3 J uli 1928 Prijs f 39,50 tot f 42,- per 100 K.G. Aanvoer 8233 K.G. Veiling van Woensdag 4 Juli 1928. Bloemkool f 2,10 tot f 17,—. Komkommers f 7,70 tot f 13,70. Perziken f 5,70 tot f 9,60. Kropsla f 0,60 tot f 0,80. Per 100 stuks Kroten f 5,10. Sjalotten f 2,10. Per 100 bos Spinazie f 4,50. Postelein f 10,50. Peulerwten f 2,80 tot f 16,—. Doppers f 14,50 tot f 16,—. Tuinboonen f 2,— tot f 6,70. Eerstelingen f 4,40 tot f 5,50. Eigenheimers f 5,10 tot f 6,—. Blauwputten f 7,10 tot f 9,—. Poters f 1,70 tot f 2,50. Kruisbessen f 10,— tot f 39,—. Zwarte bessen f 24,70. Per 100 K.G. Aardbeien f 14,— tot f 16,20. Frambozen f 20,— tot f 29,—. Roode bessen f 20,— tot f 22,—. Witte bessen f 5,80 tot f 7,—. Druiven f 71,—. Kersen f 27,—. Per 100 pond Boter f 1,01 tot f 1,11 per pond. Zwarta bessenvelllng d d. 5 Juli 1928. Prijs f 31,- tot f 39,30 per 100 K.G. Aanvoer 16246 K.G. ROTTERDAM, 3 Juli 1928. Op de heden in ons Veilingslokaal, War* moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer< den de volgende prijzen besteed: Kipeierenf 3,90 tot f 6,35 Idem (klein)-,- tot Idem extra zw. tot Eendeieren4,95 tot |5,50 Ganseieren tot Middenprijs f Aanvoer 180000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 2